![]() |
Z jednej strony internauci i tak wyprzedzą prawo i w końcu znajdą sposoby do obejścia zablokowanych serwerów. Mamy co czynienia z sytuacją wręcz lustrzaną do sytuacji Banków i podatku Belki. Wprowadźcie nam nową ustawę a my i tak mamy w dupie bo zamiast lokat jednodniowych mamy już opracowanych kilka innych instrumentów. Prawo musi dążyć do uproszczenia nie odwrotnie.
Problemem jest inwigilacja która będzie możliwa za sprawą kolejno wprowadzonych ustawach opartych o ACTA |
Jeśli coś takiego dojdzie do skutku i strony zaczną znikać to przestanie się opłacać korzystanie z internetu bez ograniczeń tak jak to jest w neostradzie np, tylko każdy będzie sobie płacił mniej za ograniczony dostęp, bo skoro i tak nie pościąga to dużo nie zużyje . Swoją drogą internet to już tak duży śmietnik że ciężko im będzie ogarnąć wszystko. Ale jeśli upadnie jakaś strona to i ich serwerownia hostująca straci na tym i do czego to dobrego ma prowadzić ? Teraz wszystko w internecie można znaleźć, płytę można przesłuchać już na oficjalnych kanałach "gwiazd" a one same się promują przez teledyski wrzucane na youtube. A teraz nagle coś chcą kombinować...
Pamiętam takiego demota jak cukier i paliwo drożały że nie długo wszystko po 5 zł będzie. Teraz patrząc na ceny paliwa ta nawet pesymistyczna wersja stała się jeszcze gorsza! Nie mając neta dobre kilka lat temu i tak każdy miał filmy piosenki programy i co tylko chciał po niskiej pirackiej cenie więc raczej dużo tym ACTA nie wniosą ale miejmy nadzieję że politycy tego nie podpiszą ostatecznie a Anonymous jeszcze da o sobie w Polsce znać i będzie głośno o tym! |
Juz na wszystkich portalach informacyjnych znikly wiadomosci dotyczace ataku na strone POlskiego sejmu.
NIE DLA ACTA |
Takie pytanie. Czy nasza konstytucja nie powinna blokować tej ustawy? Przecież zagrożona jest wolność słowa. Wiec zgodnie z konstytucja ustawa nie powinna przejść.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie jestem specem, ale wydaje mi się, że ta sprawa nadaje się do Trybunału Konstytucyjnego. |
Koniec Świata idzie!
|
|
Cytat:
Akurat ACTA to niezły numer, szczególnie w wykonaniu naszego rządu. Chciałbym zaznaczyć w tym miejscu, że rządzą nami idioci którzy podpiszą wszystko co się im podsunie. To przerażające, ale tak naprawdę jest... Link do opisu procesu "konsultacji społecznych" przeprowadzonych przez nasz rząd. Daje do myślenia (o ile ktoś cierpi na taką przypadłość jak myślenie). Ręce opadają. Cytat:
|
Cytat:
PS. Nie jestem ani młody, ani niedouczony. Nie pisałbym o tym, gdyby czegoś takiego nie próbowali zrobić. PS2. Żeby była jasność - nie identyfikuję się ani z PiS-em, ani z PO. |
Cytat:
|
Ej ale to ze nie działa megavideo i inne odtwarzacze to już ma coś wspólnego?
|
Cytat:
MegaUpload i MegaVideo to strony kolesia, który już miał wyroki za przekręty z kartami kredytowymi, więc może chodzić o coś więcej. |
Cytat:
I żeby była jasność nie chodzi mi o wrzutki dziennikarskie, czy też pierdnięcie jednego czy drugiego osła bo w każdej formacji znajdą się idioci (vide choćby niesławny pomysł ówczesnego posła PiSu Mariana Piłki powrotu do komunistycznego "bykowego"), chodzi mi o działania podejmowane przez rząd czy Marcinkiewicza czy Kaczyńskiego, czyli choćby projekty ustaw. |
Cytat:
Cytat:
|
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
(por. http://www.ustr.gov/about-us/press-o...iting-trade-ag) Swoją drogą to zabawne, że wielki polityk, nadzieja "zwykłych ludzi" niejaki Barak Obama zdecydował się na przyjęcie tego projektu. Umowa jest naszpikowana nieostrymi pojęciami, dając właścicielom praw autorskich ogromne kompetencje w zakresie ścigania ludzi, którzy te prawa łamią. Przykładowo, Art. 11 stanowi, że: each Party shall provide that, in civil judicial proceedings concerning the enforcement of intellectual property rights, its judicial authorities have the authority, upon a justified request of the right holder, to order the infringer or, in the alternative, the alleged infringer, to provide to the right holder or to the judicial authorities, at least for the purpose of collecting evidence, relevant information as provided for in its applicable laws and regulations that the infringer or alleged infringer possesses or controls. Such information may include information regarding any person involved in any aspect of the infringement or alleged infringement and regarding the means of production or the channels of distribution of the infringing or allegedly infringing goods or services, including the identification of third persons alleged to be involved in the production and distribution of such goods or services and of their channels of distribution. Tłumacząc na polski- właściciel praw autorski będzie miał prawo zwrócić się do sądu o udostępnienie danych o osobie naruszającej prawa autorskie (albo, która jest o to podejrzana!!!). Na dane te składają się, między innymi, informacje o takiej osobie (także osobach trzecich) oraz o każdym działaniu, w zakresie, w jakim naruszało ono (bądź rzekomo naruszało) prawa autorskie. Co to znaczy? Problem w tym, że sąd na gruncie tych przepisów, może interpretować bardzo szeroko. Biorąc pod uwagę, że właścicieli praw autorskich stać na zatrudnienie świetnych prawników można oczekiwać, że w wyniku interpretacji tych zapisów, de facto każdy z nas, publikujący w internecie zdjęcie, którego nie jest autorem, narusza prawa autorskie i podlega odpowiedzialności na gruncie tej umowy. Dodajmy jeszcze, że proces legislacyjny przebiegał z pogwałceniem podstawowych praw społeczeństwa do uzyskiwania informacji - przedstawiciele rządów krajów umawiających się oraz przedstawiciele koncernów medialnych, spotykali się w tajemnicy przed opinią publiczną. |
To że Obama podpisał to normalne - gość jest marionetkę w rękach korporacji - jakby się sprzeciwił to by skończył jak Kennedy. Dlatego nie podpisze układu ograniczającego CO2 ale ograniczającego wolność słowa od razu.
ps. :D:D http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazk...0b31bfe106.png |
Cytat:
Cytat:
Poza tym ewidentnie próbuje się ten twór przepchnąć za plecami wyborców: stąd brak konsultacji społecznych, kłamstwa na temat nie podpisania przez premiera dokumentu przed debatą w sejmie (zapytany odpowiedział, że nie wiedział co podpisuje*) etc. Ewidentnie pogwałcenie dobrego obyczaju oraz zasad demokracji. __________________________________________________ ________________ * Ja już nie wiem kto jest bardziej ułomny: rząd czy jego obrońcy i wyborcy. Umowa wzbudza masę kontrowersji, nie wiadomo nawet czy jest zgodna z konstytucją, a premierowi po prostu się "przez pomyłkę" "podpisało". Brak słów... |
Niektórzy chyba nie do końca zdają sobie sprawę, że ACTA atakuje również bezpośrednio w działania kibiców. Innymi słowy daje dodatkowe paragrafy za które można ścigać kibiców:
1) Robienie wlepek ze znanymi postaciami filmowymi (np. Johnny Bravo itp.), WYMIANA MAILOWA TAKIMI WLEPKAMI JEST WYSTARCZAJĄCYM POWODEM BY KOGOŚ ZAPUSZKOWAĆ! 2) Platka SKWK i filmik zachęcający do wyjazd łamie prawo, 3) Podobnie jak cała masa innych filmików, gdzie jest wykorzystana muzyka, czy to filmy Westersyla i czy inne, 4) Bluzy i inna odzież oraz flagi z motywami np. podobnymi do napisu Lonsdale są wedle ACTA nielegalne i powinny ulec zniszczeniu, czyli kibice jadący na mecz gdzie obowiązuje ACTA mogą zostać pozbawieni flag, odzieży itp. 5) Oprawy również pod kontrolą - oprawa Legii przypominająca logo Carlsberga łamie prawo itp. To tylko na gorąco znalezione przykłady. Jak ktoś ma konto na kibicach. net to może to tam umieścić ten post tam, by otworzyć niektórym oczy, że ACTA to nie tylko jakaś tam dyskusja o WOLNOŚCI i PIRACTWIE ale również kolejny cios w kibiców! |
mi się wydaje, że wyolbrzymiacie całą sprawę, ponoć polskie i europejskie prawo jest już bardziej restrykcyjne niż ta cała ACTA, więc nic nam nie grozi :D
ps. nic nie ściągam, oprogramowanie mam legalne więc mogę spać spokojnie :D |
Moje refleksje po przeczytaniu pełnego tekstu ACTA ze strony Sejmu : wiele chałasu o nic. Umowa nie wprowadza niczego, czego w polskim prawie by wcześniej nie było. Może jedynie wpłynąć na politykę policji i prokuratury tj. ściganie piratów przeskoczy w priorytetach drobne kradzieże czy palenie śmieci. Pod tym względem, znając metody naszych organów ścigania, może sprawić kłopoty wielu ludziom.
Co do tych praw właścicieli praw autorskich - mam dziwne wrażenie, że skutek może być odwrotny od zamiarów autorów ACTA. Przypomnę, że już teraz właściciele mają prawo zgłaszania wniosków dowodowych w postępowaniu przygotowawczym - takich jak wymienione powyżej. Bardzo wyraźne zaakcentowanie tych uprawnień właścicieli może doprowadzić do podejścia organów ścigania pod tytułem mają prawa, to niech sami szukają tych piratów. Czyli skuteczność ścigania piratów zmniejszy się zamiast zwiększyć. Jakoś nie widzę opcji nagłego wszczęcia milionów postępowań w celu prewencyjnego sprawdzenia całego polskiego internetu - kto by fizycznie tyle papieu przerobił ( w sądach i prokuraturze)? Najbardziej to porozumienie uderzy wg mnie w międzynarodowe mafie - poprzez zwiększenie wymiany informacji między stronami umowy. |
Cytat:
|
Cytat:
dopóki nie wpiszesz sobie "gołe dupy" w necie a na drugi dzien szef w Twojej korporacji będzie o tym wiedzieć. Albo inaczej, tak po ludzku, nie w....ia Cie, krepuje, żenuje, zawstydza fakt ze jak sobie właśnie wpiszesz np. taki tekst to ktoś inny o tym bedzie wiedział? I to nie koniecznie jedna osoba, i że gdzieś to będzie "oddnotowane" i jak ktoś bedzie chciał sprawdzić Twoją "kartoteke" to bedzie to mial jak na dłoni? Tu nie chodzi o nielegalne oprogramowanie, to tylko pretekst do totalnej inwigilacji i cenzury w necie. |
Tomek_06 czy Paweł Graś? Chłopie co ty piszesz? Że stosy papierów czynią procesy niewykonalnymi? Jakie procesy jak zgodnie z ACTA to prywatne firmy prewencyjnie mogą odcinać ci dostęp do stron bądź netu! Bez sądu. Po drugie: jak wyglądał proces przygotowywania tej ustawy? Wie Pan Graś? Sorry Tomek? Ano tak, że opracowany został przez PRYWATNE firmy/korporacje poza granicami naszego kraju i bez konsultacji społecznych w naszym kraju ma być przyjęty. To tak jakby CocaCola stwierdziła, że nie można robić podróbek koli i zrobiła dokument który następnie wysłała by do naszego rządu a ten by go ratyfikował w tajemnicy przed "ciemnym ludem" a potem zdziwienie w sklepie że nie ma Polokokty. W samych USA gdzie te pomysły powstały ACTA SOPY i im podobne, dla przykładu właśnie ratyfikacja SOPY stoi pod znakiem zapytania. Mamy więc przyjąć wymyślone przez kogoś prawo bo ktoś tak chce, gdzie w innych krajach się poważnie zastanawiają czy je nie wywalić do kosza. Można pisać więcej na ten temat ale czy jest sens, pisać to do kogoś kto wyczytał to ze strony rządowej która od dwóch dni nie działa :D a sprawa ACTA w Polsce jest mniej więcej znana od kilku dni bo w oficjalnych mediach była cisza i gdyby nie "ataki" Anonimowych to pewnie nic byś o tym nie wiedział.
|
Cytat:
Jak jestem spokojny, to widząc tych ........ ściągnąłbym baseballa z półki i przetrącił takim kolana. Walczą z systemem uderzając w normalnych ludzi (PSN). |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl