![]() |
Cytat:
|
Piszesz, że ambicja jest poparta ruchliwością.
A przecież mówi się, że ambicją nadrabia się braki. Pomyliłeś ambicję z walecznością. Ambicję może mieć nawet 70 letni dziadek, ale może mu brakować waleczności z powodu późnego wieku. |
Nie można mieć ambicji na boisku nie walcząc i nie wychodząc do piłki to są elementy spójne. Nie grają u nas dziadki po 70lat tylko "zawodowi" piłkarze.
|
Cytat:
Jasne że ambicja w piłce ma znaczenie i można ją nadrobić również naturalną ospałość czy jak piszesz "brak ruchliwości". Podobnie jest z ambitnym podejściem w kwestii agresji w grze, taki Brazylijczyk Ronaldo nie zajmował się czymś takim jak odbiór piłki, ale ... jak przyszedł finał z Niemcami w 2002’ to przy stanie 0-0, odebrał piłkę, następnie ją dograł i strzelił bramkę. To ostanie robił zawsze ale te dwie pierwsze rzeczy a zwłaszcza odbiór piłki to ...czysta ambicja, zrobił coś czego w zasadzie na boisku nigdy nie robił. I na taką ambicję liczę czasem, że odnajdzie ją w naszych piłkarzach trener lub sami w sobie jej poszukają. A co do meritum Jirsak chce walczyć, a Graguła niekoniecznie, ot taka różnica. ____________ Nienawidzę internetowych trolli i innej maści pokemonów. |
Cytat:
Popatrz masz piłkarza, jest niezbyt ruchliwy, ale jest ambitny bo o każdą piłkę walczy mimo, że jest wolniejszy. Jest też piłkarz który jest szybki, ale jego ambicją jest by co najwyżej odstawić nogę by to jemu się nic nie stało. O to mi chodzi. BTW Jirsak miał swego czasu 3 miejsce w testach szybkościowych robionych w klubie. I jeżeli mam wybierać spośród Garguły i Jirsaka, kto jest bardziej ambitny, ruchliwy, waleczny to wszystkie te cechy idą na korzyść Czecha. |
dośrodkowania Tomasa również lepsze niż Guły
|
zdech przegrał z tym widzewem który jest cienutki!licze na gładziutki 3-0
|
aa powiedzcie... a bilety na Widzew są już w sprzedaży czy będą w tym tyg ? ;]
|
Poza tym zadajmy sobie proste pytanie: Gdzie byłby Jirsak gdyby Skorża na niego postawił? Zawsze był tym wiecznym rezerwowym, nigdy nie otrzymał zaufania. Obojętnie jak mu nie szło. W pucharach jednak nie zawodził. Gracz o bardzo sporym potencjale. Moim zdaniem gdyby zaufano mu to nikt by sobie teraz nie wyobrażał Wisły bez niego.
Martwi mnie to, że Garguła ma jeszcze ponad dwuletni kontrakt, a Jirsak półroczny. Jirsak gra lepiej od Garguły, choć dostaje mniej zaufania od trenerów. |
Dla mnie ostatnimi czasy Czarek Wilk pokazuje co to charakter. no i mam nadzieje ze Czekaj to bedzie kiedys na takim poziomie jak Głowa i Baszczu
|
No to w ogóle się nie rozumiem bo dla mnie ruchliwy znaczy taki który nie musi być Boltem wystarczy że dużo się rusza pokazuje do gry stara się naciskać na przeciwnika. Dla mnie to nie ma nic wspólnego z szybkością bardziej już z zaliczaniem kolejnych kilometrów na boisku.
Dla mnie też Czech jest w każdym aspekcie lepszy. Tylko chodziło mi raczej o to że Tomas nie jest tym który robi najwięcej kilometrów. A wydaje mi się że spokojnie by mógł, bo możliwości kondycyjne ma. |
Wg mnie w tym mecczu powinni w środku zagrać Brud, Wilk i Jirsak
|
wiadomo, ze miedzy Gargula a Jirsakiem jest przepasc na korzysc Czecha. w kazdym wzgledzie jest lepszy, w kazdym.
|
Mecz będzie podobny jak z Górnikiem. Widzew będzie czyhał na kontry a Wisła próbowała atakiem pozycyjnym. Zapewne zadecyduje jeden gol. Będzie 1:0 lub 0:1. Palijc to największy problem. Niestety nie ma go kim zastąpić... :/ Diaz lepiej gra na środku, choć Sobota go minął we Wrocławiu jak tyczkę.
|
Cytat:
|
Cytat:
Walkower był. Walkower = 3:0, uprzedzam, gdybyś.. a zresztą, bez złośliwości. Cytat:
--- Nie ma innej opcji jak wygrana z Widzewem. To nie Widzew dziś był mocny z Lechem, a Lech był słaby. Wiemy, że nie zagra Dżalamidze najpewniej, co w kontekście ostatniego pojedynku Wisły z Widzewem również nastraja pozytywniej. |
Te mecz pokaże, czy mecz ze Śląskiem to była tylko jedna jaskółka. Z tego co czytam, to Widzew wygrał z Lechem w taki sam sposób jak z nami wygrało Podbeskidzie, czy Górnik. Szczelna defensywa i szukanie okazji w kontrach. Na pewno z nami zagra dokładnie tak samo.
|
Część kolegów pisze o przełamaniu - owszem będziemy mogli mówić o przełamaniu wówczas, gdy wygrany oba mecze w lidze u siebie i przy okazji dobrze zagramy końcówkę ligii Europy!!!!!!!
Nasza liga jest taka, że praktycznie po 1-2 kolejkach wszyscy ferują wyroki, które w następnych 1-2 kolejkach trzeba dimaetralnie zmienić. Przed ostatnią serią było hasło - dla Wisły to ostatni moment na włączenie sie do walki o MP (tak jakby pozostałe mecze były nieważne - wygrana ze Śląskiem będzie niczym jeżeli nie wyfgramy z Widzewem i Polonią). Z kolei z Legii i Sląska robiono jedynych faworytów ligi - po ostatniej kolejce nagle wyhamowało im?? W tej lidze od zeszłego sezonu nie ma zespołu, który bezapelacyjnie rządziłby ligą. Podejrzewam, że do zdobycia tytułu znowu nie będzie trzeba zdobyć 60 punktów - tak jak w poprzednim sezonie. Każdy z czołówki tabeli może wygrąć z każdym i przegrać z każdym - vide Wisła, Legia czy Kuchenkorz... Przypomnę - w zeszłym sezonie jedynie Wisła pokonała barierę 50 punktów !!!!!!!!! W tym sezonie 50 punktów przekroczy pewnie góra 3 zespoły. Dlatego jeśli Wisła chce liczyć się w walce o mistrzostwo - musi wygrać 2 najbliższe mecze ligowe..... |
Cytat:
Na razie mamy jeden słaby i jeden dobry mecz, który z nich był wypadkiem przy pracy dowiemy się do końca roku. |
Pareiko
Jovanovic-Czekaj-Diaz-Paljic Illiev-Wilk-Jirsak-Mały Dudu-Genkov Taki skład, o wiele bardziej wole Paljica na boku od Lameya czy Diaza. Dlatego Diaz w środku... Diaz świetny w powietrzu, Czekaj wysoki- po stałych fragmentach nie ma opcji żeby coś wpadło. Kto by się spodziewał rok temu, że na stoperze nie będzie ani Chaveza, ani Bunozy? Nie wiem czy do końca jestem przekonany do grania na dwoch napastnikow, mamy nadmiar dobrych srodkowych (Sobol, Wilk, Melikson). jak wszyscy wroca, chcialbym zobaczyc Illiev-Sobol-Wilk-Melikson przy ustawieniu na 4 pomocnikow. |
Czekaj nie trenuje na razie
|
Nie ma szans żeby Widzew wygrał w tydzień dwa wyjazdy z faworytami,liczę na naszych kreatywnych zawodników (Melikson Małecki Iliev)
Pareiko Paljic Diaz Chavez Jovanovic Wilk Melikson Jirsak Iliev Małecki Biton Meliksona zaoszczędzić z Odense a dać od początku z Widzewem tak do 60 minuty powinien dać rade. Czekaj jeżeli wyzdrowieje to za Chaveza do pierwszego składu. 2:0 |
Nie wiedziałem, że to kiedyś napiszę ale Boguski dobrze się prezentuje i w tym momencie dla mnie jest pewniakiem do pierwszej jedenastki i dziwi mnie jego brak w propozycjach składu niektórych poprzedników. A co do Czekaja to możliwe, że jest coś w tym co mówił Mielcarski komentując nasz poprzedni mecz, a konkretnie że chłopak niestety jest mocno podatny na kontuzje i to poważnie hamuje jego karierę.
|
Robi się nam drugi Głowacki, tylko że biorąc jego zalety jak i wady :P
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Zapomniałem :) |
Jak utrzymają poziom gry z meczu ze Śląskiem to powinni spokojnie wygrać ;]
Skłąd ten sam bym wystawił, ew. Jovanović za Lameya i Chavez za Diaz ;] Małego i Maora bym oszczędzał, kilka minut na koniec niech zagrają ;) |
Jovanovic na środek - nie.., to jest szybki prawy obrońca nie środkowy. Biton na łąwę za bardzo samilubny, po drugie gray 4-3-3, tzn schodzącymi skrzydłowymi więc mamy większe szanse w środku a to jest klucz do wygrania spotkania. Gra się na 2 napastników jeżeli posiada się dobrych dwóch i ofensywnych i defensywnych środkowych pomocników
|
Mecz napewno zapowiada sie ciekawie, Widzew podbudowany zwyciestwem z Lechem, natomiast na nasza druzyne napewno tez wplyw bedzie mial czwartkowy mecz w Odense, nie zapominajmy o tym.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl