Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   napięcie przedmeczowe (temat bedzie potem skasowany) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8247)

KOMINEK 22.08.2011 23:13

Brak Melexa to nie tylko strata w ataku ale też brak angażowania 3 zawodników Apoelu w uważanie na niego.

vodzu91 22.08.2011 23:15

Mam dla wszystkich rade..

Ochłońmy, a jutro z całych sił trzymamy kciuki aby sen się spełnił.. Nadchodzi to o czym marzyliśmy całe lata.. :)

WislaOnly 22.08.2011 23:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1152300)
Stawiam, że do przerwy będzie nudne 0:0. W drugiej połowie wejdzie Melex za Ileva i zrobi akcje na 0:1. Później szaleńcze ataki Apoelu i dwie bramki dla nich w końcówce w tym jedna z karnego. Wszystko rozstrzygnie w ostatniej minucie po rzucie różnym dla Apoelu...

Brawo za kolejny "sensowny" post wróżko/znawco. Po co komu takie pierdzielenie...

canarinhos 22.08.2011 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez iiYama (Post 1152274)
Ch.... w d...... temu kto się mieni Wiślakiem i chodzi na R22 a postawi jutro kasę na awans Cypryjczyków!!!


Otóż to. [10 znaków]

sportnh 22.08.2011 23:34

Nie mogę już wytrzymać...... 20 h

Kryniu 22.08.2011 23:42

zmyłka to spoko więc zakończmy temat. Diabli wie kto nasze forum czyta

thechris 22.08.2011 23:47

Najgorsze jest to, że będzie bardzo ciężko obronić tytuł i za rok znowu znaleźć się w tym miejscu. Trzeba było rozegrać 35 spotkań (30 w lidze i 5 w pucharach) i brakuje ostatniego do spełnienia praktycznie niemożliwego, jakby się mogło wydawać na początku drogi. Po meczu z PAO widać, że nie zbyt często zdarzają się takie szanse. Liczę jutro na wielki mecz Sobolewskiego, który jako kapitan wprowadzi Wisłę do LM, stając się legendą. Zasługuje na to i bardzo mu będę kibicował aby strzelił jutro bramkę.

PS. Wisła to nie tylko Melikson. Maaskant jeszcze nie dawno twierdził, że na jego pozycji nie potrzebuje zmiennika bo ma już opcję rezerwową i ja mu wierzę.

Aimable 22.08.2011 23:47

Ludzie -pijmy wódę, bierzmy ziółka, oglądajmy filmy akcji ale przestańmy zachowywać się na forum jak banda rozemocjonowanych panienek:shock:
Minimalny cel pucharowy (awans do grupy LE) został osiągnięty w sposób wyjątkowo pewny i konsekwentny. Ugraliśmy w dodatku korzystny wynik z pierwszego meczu.
Będzie więcej - rewelacja, nie będzie - nie wolno rozdzierać szat, tylko nadal pewnie i kosekwentnie budować drużynę oraz cieszyc się kibicowską i piłkarską przygodą w Europie.
Najgorsze co nas może spotkać to zbiorowe sepuku, spadek morale kibiców, drużyny i właściciela.
Spokojnej nocy życzę...

Junior_Battle 22.08.2011 23:52

proponuje się po prostu pomodlić za Wisłę, tylko tyle możemy zrobić ;)

1q2 22.08.2011 23:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1152318)

PS. Wisła to nie tylko Melikson. Maaskant jeszcze nie dawno twierdził, że na jego pozycji nie potrzebuje zmiennika bo ma już opcję rezerwową i ja mu wierzę.

No ale Wisła niestety uzależniła się trochę od Meliksona.Było to słychać choćby z wypowiedzi Chaveza
Byle to tak nie było że Maora brak i wszyscy posrani, nie wiedzą co z piłką zrobić.
No ale z nim czy bez niego, trza sobie radzić

JEDREK76 23.08.2011 00:00

Tak się zastanawiam czy ten cały dzisiejszy (wczorajszy już raczej) cyrk na temat Meliksona to nie jest odpowiedź na to http://sport.interia.pl/raport/wisla...-wisla,1684393 i próba pokazania "cytrusom", że nawet aktorami są gorszej jakości od Nas. Oby. W każdym razie dziwnie to wygląda, a i te "pokerowe" miny Iwanowa, Juskowiaka i Probierza bliższe Maliny niźli Oskara;) Osobiście stawiałbym dolary przeciwko orzechom, że jednak Melikson zdrów i cały zagra jutro od pierwszej minuty, a jeśli nie..... TO i tak w imię Boże NA NIIIIIIICH!!!!!!!!!!!!!!


Dumny po zwycięstwie, Wierny po porażce
JEDREK76

thechris 23.08.2011 00:06

Dawno nie było nic o pogodzie więc mały upd:

Cyprus, Nicosia: 23.08, 10 pm: 27C, 64% Hum

W Krakowie w najcieplejszym momencie dnia ma być 27C i wilgotność... 64%. W środę Kraków powita Wiślaków rzeszą fanów (oby) i iście Cypryjskim upałem - ma być 31C w cieniu (tylko 3 stopnie mniej niż na Cyprze) a dla ciekawostki dodam, że o 20 (pora meczowa) ma być u nas 25C i 76% wilgotności.

Ktoś jeszcze chce pomarudzić na pogodę? Ciekawe co powiedzą w Apoelu jak wylosują jakaś moskiewską drużynę i pojadą tam w grudniu grac przy -25C :D

martin_6 23.08.2011 00:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1152330)
Dawno nie było nic o pogodzie więc mały upd:

Cyprus, Nicosia: 23.08, 10 pm: 27C, 64% Hum

W Krakowie w najcieplejszym momencie dnia ma być 27C i wilgotność... 64%.

Jeśli będzie tak jak dzisiaj w Krk po południu, to współczuję piłkarzom. Po krótkim spacerku do samochodu byłem spocony jak dzika świnia :D Inna sprawa, że kondycja nie ta, trochę się człowiek zapuścił. :lol:

WislaOnly 23.08.2011 00:35

Moim zdaniem Melikson jutro zagra, czy od początku- wątpię. Myślę, że może to być nawet atut, gdyż jeśli wyjdzie na podmęczony APOEL może więcej zdziałać. Ważne jest żeby zdobyć środek pola, gra defensywna owszem, ale nie dać się zepchnąć. I podstawa to nie dostać żadnej czerwonej kartki, bo ten co ją dostanie powinien w pław do Polski wracać :D Myślę że Melikson wejdzie koło 60 minuty, lub wcześniej gdy wynik będzie zły.
http://www.weszlo.com/news/7631-APOE...apierowy_wynik

hawkins 23.08.2011 02:02

Boję się trochę zbyt defensywnego ustawienia na jutro z trójką defensywnych pomocników w środku: Nunezem, Wilkiem i Sobolem. Szczególnie przy możliwej absencji Meliksona. Mam nadzieję, że RM zdaje sobie sprawę, że kluczem będzie zdobycie bramki, a bronienie Częstochowy przez 90 minut to nienajlepszy pomysł.

Powinniśmy wyciągnąć wnioski np. z Porażki Lecha z Brugge 2 lata temu, gdzie Zieliński wystawił 7 defensywnych zawodników do bronienia 1:0 i skończyło się jak wszyscy wiemy... Trzeba zagrać od początku wysokim pressingiem w optymalnym zestawieniu (Sobol, Nunez, Melikson (Garguła?), Iliew, Mały, Genkov).

GregorTS 23.08.2011 02:59

Niewazne jak , po trupach do celu , po trupach do celu ;)

River 23.08.2011 06:31

Dzis jest ten dzien ktory dal nam Pan:taniec:

Im blizej meczu tym mam coraz wiecej watpliwosci i obaw.:-/ Ze znow sie nie uda, ze znow byla szansa a skonczylo sie jak zwykle... ....a no kiedys musi sie wreszcie udac, chocby biorac po uwage czysta matematyke. Im dluzej trwa jakas passa tym jest wieksza szansa, ze sie ona skonczy:-D No wlasnie, w tym roku jak narazie wygrywamy w pucharach wszystkie mecze:rotfl:

Jesli chodzi o Meliksona to wydaje mi sie, ze jest to sciema. Zastanowmy sie. Po co nasz klub mialby na 24h przed meczem oficjalnie informowac, ze nasz najlepszy zawodnik jest kontuzjowany? Przeciez to tylko ulatwienie dla APOEL-u i dodatkowo podniesienie morale u Cypryjczykow, ktorzy juz teraz sobie moga myslec "nie zagra ich kluczowy zawodnik" co spowoduje u nich jeszcze wieksza determinacje w walce o korzystny wynik. Gdyby o braku Meliksona dowiedzieli sie na godzine przed meczem to by nawet nie mieli czasu o tym myslec i niewiele by juz zmienili.
Wczoraj Maor po 15 minutach zszedl. Zakladam, ze trening po 15 minutach zostal zamkniety dla dziennikarzy wiec ci zobaczyli, ze Maor opuszcza boisko po kwadransie co wyglada jeszcze bardziej wiarygodnie:) Ale moze Melikson wrocil pozniej do zajec?
Swoja droga jesli kontuzja Meliksona to sicema to zastanawiam sie czy ktos jeszcze we wspolczesnej pilce daje sie nabrac na takie zagrywki w stylu "w ostatniej chwili wypada najlepszy zawodnik rywala".

mitmichael 23.08.2011 06:47

Nie mozna tylko bronic wyniku - stac Nas na strzelenie gola. Zagrajmy lepiej od Slovana i sie uda. Trzeba trzymac kciuki i wierzyc. Za duzo osob jest pewnych, ze Apoel wygra i awansuje - bedzie ciazyc na nich dodatkowa presja a to tylko Nam moze pomoc.

elemis1 23.08.2011 07:40

Dać Maorowi zastrzyk przeciwbólowy (blokade) i niech za******la na boisko. W koncu nie co roku możemy grać o taką stawkę jak dziś !!!

grosz 23.08.2011 07:55

No panowie dziś wielki dzień dla polskiej piłki, po wielu suchych latach w pucharach a było ich 15, jestem na 80% pewien że awansujemy, pokonując 0:1 Apoel.

Czuje to, taka szansa nie może się już wymknąć, to musi się stać. Być może Melikson strzeli gola ok. 75 minuty być może ktoś inny wcześniej. nieważne. Ważne by awansować.

Nie demonizujmy też wielkości APOELu, w pierwszym meczu przez większą cześć meczu nie mieli 100% sytuacji, owszem dochodzili do nich ale nie było ostatniego podania. Jeśli nie z nimi to z kim? trzeba wreszcie awansować, bo łatwiejszych drużyn nie będzie.

Jako że mecz ma status "zawałowego" i pewnie nie raz będzie potrzebny kardiolog, to mimo tych emocji cieszmy się z tego że to Wisła ma szanse awansować, że gramy już w play-offach, że możemy być świadkami historycznych chwil.
Osobiście nie pamiętam gry polskiej drużyny w LM, nie pamiętam meczów innych polskich drużyn, tym bardziej od tylu lat czekam na te chwile.

sanderuss 23.08.2011 08:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez River (Post 1152348)
a no kiedys musi sie wreszcie udac, chocby biorac po uwage czysta matematyke. Im dluzej trwa jakas passa tym jest wieksza szansa, ze sie ona skonczy:-D.

Matematyke to ty zostaw w spokoju bo szansa jest zawsze taka sama.

Nawet jakby Meleks nie mogl zagrac to na jego pozycji widzialbym Nuneza bo chlopak pokazal ze ma pojecie o ofensywie i takoz tez jest usposobiony. Na razie nioe ma co biadolic bo damy rade i bedzie bramkowy remis. I we wrzesniu wpadamy na Stamford Bridge :)

nesta 23.08.2011 08:25

Dla mnie bronienie sie przez caly mecz nie przejdzie. Chcialbym sie mylic, ale nie wierze, ze Wisla jest w stanie nie stracic tam bramki. Dlatego proporcje musza byc rozlozone na obrone i atak (co nie znaczy, ze 50 na 50). O ile wczoraj bylem optymista to bez Maora srednio to widze teraz.

matti123 23.08.2011 08:51

Wszyscy tutaj dyskutują o pogodzie jako głównym przeciwniku. Tak się składa że w tamtym roku spędziłem sporo czasu na cyprze w Nikozji. Pogoda jest straszna ale w godzinach 6-18 później robi się chłodniej i wieczorami jest przyjemnie. Często powiewa też wiaterek co jest dodatkowym atutem. Porównywanie wilgotności na Cyprze i w Krakowie wg jakiś prognoz czy statystyk jest śmieszne. Tam nawet wcześnie rano , gdy nie jest gorąco, jeśli idziesz spokojnym tempem 15 min to płynie z ciebie. Wilgotność nie dokucza tak wieczorem. Trzeba pamiętać że będziemy grać o 21:45 miejscowego czasu a wtedy nie powinno to sprawiać piłkarzom problemu.

Wierzę że z Meliksonem to jest zasłona dymna. Tj w stylu Maskanta.

amauri1990 23.08.2011 08:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sanderuss (Post 1152365)
Matematyke to ty zostaw w spokoju bo szansa jest zawsze taka sama.

Zależy od tego jaki model matematyczny przyjmiesz. Oczywiście, ten w którym szanse są równe jest w teorii poprawny, ale ma niewiele wspólnego z empirią. Ale to tak w ramach off topicu.

Trzeba wierzyć, że chłopakom się uda. Wbrew pozorom, brak Meliksona na poczatku spotkania i jego wejście np. w 2 połowie mogłoby okazać się kluczem do wygranej. 11 godzin :-D

furtak 23.08.2011 09:02

cos mi sie wydaje ze dzisiaj zablysnie ktos niedoceniany hmmmm...? moze kew :)

Blaszczu16 23.08.2011 09:07

Jednego jestem pewny. Gdyby doszło do rzutów karnych, to górą byłaby Wisła. Pareiko ma znakomity nos do bronienia "jedenastek".

PANDEM0NIUM 23.08.2011 09:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mistrz Yoda (Post 1152363)
Kapselek z Tymbarka dzisiaj rano:
TO JEST TEN DZIEŃ!


Hehe śniadanie mistrzów :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sanderuss (Post 1152365)
we wrzesniu wpadamy na Stamford Bridge :)

chyba wolałbym Santiago Bernabeu i złojenie tyłka Hose :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez elemis1 (Post 1152367)
Gościu, jak mnie wk***a takie nazywania Maora. Co za dzieci tu wchodzą, żeby nadawać takie ksywki Maorowi. To nie przedszkole !!

ziomuś bo ci żyłka pęknie

Cytat:

Pierwotnie napisane przez iiYama (Post 1152377)

Musimy mieć kogoś z przodu kto przetrzyma piłkę, zrobi akcje, wywalczyli wolny, kto odciąży defensywę i da jej czas na złapanie oddech.

Zaproponowałbym nawet kwartet:

Genkov
Iliev-Melikson
Nunez

Mały jest przebojowy ale też słabszy w szybkiej grze z klepki a Nunez lepszy od Maora w defensywie.Za Nunezem para Wilk-Sobol do rozbijania.

Gdyby jednak Mały wraz z Diazem zagrali od 1' Małego dałbym na lewo by wspomagał Diaza w obronie.

to nie jest głupi pomysł z tym że dałbym (oile melex bedzie zdrowy)
Genkov
Melex-Małecki
Nunez

Zauważ że Ivica nie ma sił na bieganie 90minut, na zmianę za małego w 70 minucie będzie jak znalazł

P.S. Kurcze sam się nakręcam już od rana na meczyk, to jest we mnie i nie chce wyleźć. Dzisiaj dla zabicia czasu o 18.30 na orlik, tam półtora godziny wylania potu i wieczorem przed telewizorek. Trzeba jakoś zabić czas bo człowiek ....icy dostanie

furtak 23.08.2011 09:08

no z kirmem juz gorzej nie bedzie,teraz juz tylko lepiej :D

TSW_SKW 23.08.2011 09:11

Ja myślę że będzie tak
Genkov
Iliev-Małecki
Nunez

Melikson zaś wejdzie za Ilieva na zmęczonego rywala i ich dobije 2 brameczkami :D.

Nehiar 23.08.2011 09:12

Nerwy, nerwy, nerwy .... Jeden z najważniejszych meczów od kilku lat, szansa znakomita, oby nie było powtórki z Aten ... Szczerze to jeśli uda się strzelić im przynajmniej jednego gola - to wtedy szanse wzrastają do 90% ... Pytanie tylko czy będzie w stanie. Jedynie co możemy zrobić to trzymać kciuki.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl