![]() |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Trzeba zrobić co się da w pucharach i zrobić co się da żeby po rundzie jesiennej być liderem ligi albo bliziutko lidera. Pewnie będzie to niełatwe, no cóż... |
Jak dla mnie możemy oddać walkowerem ten mecz. Ani to rywal godny czegokolwiek,ani to prestiż a wiadomym jest,że dziadostwo będzie starało się narobić nam jak najwięcej szkód. A skoro już z tym czymś musimy grać to rozumiem,że należy się spodziewać takich nazwisk jak Kowalski,Jirsak,Jovanovic w bramce, i nawet kilku chłopaków z ME by się przydało. Wynik tego spotkania absolutnie ma sprawę trzecio albo w ogóle nie ma znaczenia. Nawet jak będziemy mieć stratę 4 punktów do lidera to przy tylu kolejkach do końca jest to do odrobienia z nawiązką. Wiem,wiem,że mamy grę w LE czy LM ale uważam,że dysponujemy takim składem,że spokojnie damy radę odrobić straty w lidze. Poza tym przecież w LM,jak awansujemy to nie idziemy się bić o nie wiadomo co ale żeby sobie ot pokopać z najlepszymi, za kasę:). Nie ma mowy o jakimś podbou Europy czy szachowania hasłami gry o wysokie cele. Kasa z LM powinna iść na dalsze działanie klubu, w kierunku,który obrał właściciel zarudniająć Valcxa. Mamy tyle do zrobienia, od stworzenia poważnej szkółki piłkarskiej, budowy zaplecza treningowego z prawdziwergo zdarzenia, po rozbdowe scautingu. Tak więc LM by nam się bardzo przydała, a dokładnie kasa z niej. Liga też ważna ale nie aż tak,przynajmniej w tym momencie.
|
Cytat:
|
Cytat:
Ale MP jest potrzebne Legii , czy chociażby Lechowi , i gdy jeden z tych klubów za rok wszedł by do LM to odskoczyłby nam na lata świetlne , bo w obu klubach jest o wiele bardziej profesjonalne zarządzanie niż u nas(może teraz tego nie widać ale zobaczycie w najbliższym czasie) ...a sądzę że taka Legia wygra ze Śląskiem czyli będzie miała 9 pkt ... żeby nie było tylko tak że nie będziemy mieli o co grać w lidze na wiosnę ... |
Cytat:
|
Spotkania z Koroną nie można odpuszczać czy oddać walkowerem ale trzeba zaufać zmiennikom i dać im szansę! Można się zastanowić nad wystawieniem Pareiki ale reszta powinna odpoczywać i ewentualnie 3 wpuścić pod koniec żeby wygrać to spotkanie. Można w tym meczu zaryzykować np Jovanić, Lamey, Bunoza, Osman, Palijc, Wilk, Jirsak, Garguła, Boguski, Biton, Kirm. Na aż takie ryzyko się Maskant nie zdecyduje ale powiedzcie mi czy ta 11 nie jest lepsza od Korony? (Można wystawić jeszcze Kowalskiego zamiast Osmana ale uznałem że to już była by przesada ;) )
ps Melikson nie powinien wystąpić w tym meczu. Przed meczem z APOELem trzeba na niego uważać bo jest najczęściej faulowany a na jego stratę nie możemy sobie pozwolić... |
Na zdrowy rozum drużyna która gra w pucharach, powinna mieć łatwy terminarz na początku, tak jak twierdzi Trener Maaskant.
Tymczasem my mamy z 4 meczów tylko 1 u siebie?! Zdecydowanie dla mnie jest to nie zrozumiałe. Szkoda że nam nie dali meczu w poniedziałek, bo od jutra mamy 3 dni do następnego meczu z Cypryjczykami. Więc jutro pewnie drugi skład będzie grał i dobrze. Nie ma co ryzykować kontuzji wiedząc że Korona potrafi grać z nami bardzo brutalnie. |
Trzeba wystawić taki skład, który pokona drwali z Kielc - dla mnie nie ma mowy o odpuszczaniu sobie ligi. To nie jest dopiero czwarta kolejka, to jest aż czwarta kolejka. Wiadomo, że priorytetem jest rewanż z Apoelem dlatego kilka zmian w składzie jest wskazane ale bez przesady. Taktyka Korony na ten sezon wygląda tak, aby maksymalnie skopać przeciwników po kostkach bo umiejętności czysto piłkarskich to za dużo nie mają. Ważne, żeby nie wdawać się z nimi w tą rzeźnię i narzucić im nasze warunki gry. Ten mecz należy wygrać!
|
Mamy szeroką kadrę po to by grać na 2 frontach bez wielkich zmian, moim zdaniem w Kielcach zagrają zmiennicy. Pewnie Maskant pilnuje ile kto zagrał meczy pod rząd i kiedy musi odsapnąć. Ma to taką zaletę że jest większa rywalizacja w drużynie bo każdy ma szansę zagrać raczej trudno będzie "utknąć na ławie w tym sezonie"
Profesjonalna drużyna jaką Wisłą chce być musi potrafić zagrać dobrze na 2 frontach korzystając z szerokiej kadry żeby nie skończyć jak Kuchenkorz klęską w lidze. |
Jak dla mnie na mecz z Koroną optymalny byłby skład : Jovanić - Czekaj Bunoza Kowalski Paljić - Kirm Wilk Garguła Jirsak Boguski - Biton. Nie ma co ryzykować przed wtorkowym rewanżem. Poza tym , Korona to drwale i trzeba uważać podwójnie.
|
Cytat:
Mam nadzieję, że źle zinterpretowałem Twoją wypowiedź w tej kwestii. Co do poziomu zarządzania - pożyjemy, zobaczymy. |
Ha teraz pytanie kto zagra na prawej stronie skoro Maaskant nie bierze do Kielc ani jednego prawego obrońcy ?:D
Coś czuję ,że będzie adrenalina tym razem bo szykuje się Kowalski w pierwszej jedenastce:D Tak jak już parę osób pisało ,tak Maaskant potwierdził jedziemy tam rezerwowym składem w celu ugrania punktu ,a jak się uda trzech punktów :) |
Jutro na Koronie zagrać rezerwowym składem. Nie ma co ryzykować, a ci co nie będą grać to niech mają treningi przygotowujące na mecz w Nikozji w saunie. Mój skład poniżej.
|
Cytat:
Właśnie chodzi mi o to żeby Wisła nie odpuszczała polskiej ligi , szczególnie w meczach z takimi drużynami jak Korona ... |
czyżby Kiro w obronie ?:>
|
Nie przesadzajcie. Wiadomo, cel numer 1 to wtorek, ale nie możemy sobie pozwolić na takie frajerstwo jak Lech, trzeba wygrywać mecze i KONIECZNIE zdobyć mistrzostwo. Wiadomo że jakieś roszady w składzie muszą być, ale bez jaj żeby całą jedenastkę zmienić, włącznie z bramkarzem. Czysta głupota.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ten_sam_wybor/
,,Mając w perspektywie mecz z APOEL-em lekki niepokój u trenera budzi agresywna gra Korony. Jego zdaniem zbyt agresywna. „Oglądałem mecz Korony z Jagiellonią, gdzie zawodnicy z Kielc wykonali wiele bardzo agresywnych wejść w przeciwników, szczególnie w pomocy. Widziałem w tym meczu sporo fauli, po których moim zdaniem sędzia powinien pokazać żółtą kartkę. Jeśli tamto spotkanie prowadziłby arbiter, który gwizdał w naszym środowym meczu, to myślę, że Korona ten mecz kończyłaby w sześciu” – stwierdził Robert Maaskant. „Jeśli sędziowie pozwolą Koronie na taką grę, to w tym sezonie ktoś może doznać kontuzji, prze którą zrujnowana może zostać jakaś kariera. Jestem za twardą grą, sam tak grałem, ale muszą być jakieś granice'' Nie ma co się czarować Korona nie dość,że jest słaba,to jeszcze hasają tam te drwalo-cwaniaki korzymy.Trzeba uważać bo Ci idioci na prawdę mogą zrobić krzywdę więc nawet jakbyśmy nie grali w pucharach wystawiłbym tam rezerwowy skład. |
W całej Europie gra się co trzy dni i nikt nie narzeka, a tu początek sezonu i trzeba wystawić głębokie rezerwy, bo trzeba się oszczędzać. Potem piłkarze z naszej ligi nie są przygotowani do gry na Zachodzie.
|
Cytat:
|
ja biorąc pod uwagę fakt, że we wtorek gramy rewanż z Apoelem... to wystawiłbym następujący skład na Koronę:
Jovanic Kowalski-Czekaj-Bunoza-Paljic Wilk- Jirsak Garguła- Kirm-Biton-Boguski Po to mamy szeroką ławkę, żeby z tych zawodników korzystać... nie wyobrażam sobie, że wyjdziemy na Koronę w najsilniejszym zestawieniu... to by mogło być bardzo niemądre rozwiązanie... biorąc pod uwagę piekło jakie nas czeka w Nikozji... mówię po to mamy rezerwowy skład żeby czasem z nich skorzystać... a jak przegramy z Koroną? trudno LM na teraz jest ważniejsza. Amen. |
Redakcja TWSD obstawia Kowalskiego na prawej obronie, całkiem możliwe, wręcz pewne, ale... spodziewam się tam Czarka Wilka. Nie przypadkowo chyba trener wymienił 3 zawodników, których zabiera kiedy padło pytanie o prawą obronę. Kiedyś gdzieś się natknąłem, że Czarek może grać również jako prawy pomocnik. Mając w pamięci jego asystę z Lechem może to być prawda. Dlaczego więc nie spróbować go na prawej obronie? Wtedy para defensywnych pomocników mogłaby wyglądać Brud - Nunez. Poza tym trener powiedział, że ten zawodnik "prawdopodobnie tam nie grał". Kowalski grał trochę meczów jako prawy obrońca.
Kiedyś któryś z naszych trenerów chciał Małeckiego wystawić na tej pozycji, pomijając teraz rozważanie sensowności takiego rozwiązania to to by była idealna riposta na uwagi selekcjonera ; ) |
Cytat:
|
Napinacze już w akcji: http://www.youtube.com/watch?v=2Hv3pkZBApU
|
Cytat:
|
Wiekszośc już tłumaczy sobie, a przy okazji i piłkarzom, że ten mecz mozna olać. To ja się pytam, po co my walczymy w tych pucharach? Po to żeby za rok ciąc budżet i zwalniać najdroższych pilkarzy bo zajmiemy 6 miejsce w lidze? Albo sie jest gotowym na puchary i gra się poważnie w lidze albo nie. Rozumiem, że przed tym meczem można sobie coś odpuścić ale wy to tak tłumaczycie, że przy nastepnym meczu w pucharach znów będzie odpuszczanie. Do czego to prowadzi? Co nam da, że teraz zagrają rezerwy? Melikson odpoczywał w meczu z Zagłebiem i zagral kiche z Apoelem, a niby mial byc wypoczęty i mega wymiatać. Nie można pozwolić sobie na brak pucharów za rok. A to sie może stać jeśli na powaznie nie zaczniemy traktować ligi. Ja wystawiłbym najlepszy skład i rozwalił Koronę, żeby poczuć się pewniej. Nie wierze, że po meczu z nimi połowa składu będzie miała kontuzję, bzdury.
|
Cytat:
Zwłaszcza, że połowa europy gra co 3 dni ale nie grają jednego z najważniejszych meczów w ostatniej dekadzie 3 dni po meczu ligowym. |
Cytat:
Cytat:
Kolega Baro1995 udzielił Wam odpowiedzi na nurtujące Was problemy. Owszem, taka gra to norma w Europie, ale nie w Polsce, gdzie na stadionie Korony Kielce odbędzie się w sobotę polowanie na kości Wiślaków. Pamiętacie mecz w tamtym sezonie? Tu nie chodzi o to, żeby za wszelką cenę udowadniać całemu światu, że jesteśmy gotowi na to Wasze "europejskie tempo", ale o to, aby oszczędzić naszych graczy nie tylko na mecz z APOELem, ale także na resztę ligi. Dodam jeszcze, że nawet jeśli stracimy te punkty w Kielcach, to gdzieś na pewno da się to odrobić. Nikt ligi nie odpuszcza, po prostu obecnie obowiązują inne priorytety, ale już wkrótce wszystko się wyklaruje. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl