![]() |
1,05 - Awans Wisły
8,0 - Awans Litexu (bwin) |
W STS 1,70 dla Wisły
|
kursy np. w takim unibecie są 1,05 na awans Wisełki a łowicza po kursie 8. Jeżeli interesuję cię to obliczenie procentowo to jest to coś w granicach 95-97% na awans Wisełki. Mam nadzieję że się nie pomylą( w sumie nie tylko nadziję ale i przekonanie)!!
|
Cytat:
1. Zakładając prawdopodobieństwo awansu Wisły jako 0,95 2. Przyjmując obliczone powyżej prawdopodobieństwo tego że Wisła zostanie rozstawiona jako 0,37 3. Dostajemy prawdopodobieństwo tego że Wisła przejdzie do IV rundy i zostanie tam rozstawiona jak 0,95*0,37=0,35. |
Cytat:
Prawdopodobieństwo na awans Wisły wynosi około 88%. Na awans Litexu 12%. Sposób liczenia prosty. Przyjmując, że w bwnie kursy na zdarzenie tak samo prawdopodobne wynoszą zazwyczaj 1.85-1.85 obliczamy marże: 1-m=k*p 1-m=1.85*0.5 1-m=0.925 m=0.075 Teraz liczymy prawdopobieństwo z kursu p=(1-m)/k p1=0.925/1.05=88% p2=0.925/8=12% (lekko zaokrąglone w góre ale buki tez zaokrąglają kursy, żeby nie było dziwadeł typu 7.86 itd.) |
Cytat:
Jestem pod wrażeniem.Świetna robota. Brawo i proszę o więcej.Innym polecam ten post by swoje rozpisywali niekoniecznie w taki sposób ale tak by było jasne skąd się wziął jakiś wynik. I jeszcze jedno. To nie jest temat o bukmacherce. To jest temat gdzie wykorzystujemy stawki bukmacherów do wyliczenia prawdopodobieństwa na korzystny wynik Wisły lub jej rozstawienie. Posty ze stawkami będą traktowane jako dane do kolejnych postów. Posty o bukmacherce będą usuwane. |
Cytat:
Wydaje mi się, że... Mam przekonanie... BĘDĄ USUWANE. METODA OBLICZENIE WYNIK. WNIOSEK Niech posty w ten sposób wyglądają. Wtedy będą konkretne i rzeczowe. Oczywiście jesli ktoś raz opisze swoją metode to nie musi jej powielać w każdym poście ale niech te posty bedą rzeczowe a nie świadectwem tego, że komuś się coś wydaje lub przyśniło i dlatego o tym pisze. |
A ja pobawiłem się też w małego statystyka.
Zrobiłem tak: kursy z bet-at-home postarałem się poprzekładać na szanse zespołu w danej rundzie zgodnie z zasadą im niższy kurs tym wyższe szanse. Robiłem to w następujący sposób: Sumowałem kurs na 1, X i 2 i tą sumę dzieliłem przez poszczególny kurs. Potem pozamieniałem to na procenty i wyszło mi coś takiego: http://img839.imageshack.us/img839/6747/65471724.png Następnie uwzględniając wyniki pierwszych meczów i kursów za dokładny wynik, postarałem się w analogiczny sposób policzyć szanse na rozstawienie każdego z zespołów. Wyszło coś takiego: http://img823.imageshack.us/img823/7034/33463784.png Następnie biorąc pod uwagę awans BATE i Kopenhagi policzyłem szanse Wisły na rozstawienie. Wyszło mi tak: Wisła rozstawiona na 3 miejscu (jutro awansują tylko nierozstawieni): 1,15% Wisła rozstawiona na 4 miejscu (jutro awansuje tylko jeden rozstawiony zespół): 14,90% Wisła rozstawiona na 5 miejscu (jutro awansują dwa rozstawione zespoły): 33,62% Łączne szanse Wisły na rozstawienie: 49,67%. A więc niemal połowa, jeśli się gdzieś nie pomyliłem (co jest możliwe). Policzyłem również w analogiczny sposób szanse w meczu Wisła - Litex. Wygląda to tak: Wygrana Wisły: 53,27% Remis: 25,88% Wygrana Litexu: 20,85% Awans Wisły: 87,22% Awans Litexu: 12,78% Na koniec dodam oczywiście, że jest to liczenie dla zabawy, oparte na wielu założeniach, a więc rozbieżności mogą być duże :) Jednakże z każdym meczem będziemy coraz bliżej prawdy, a więc najlepiej po prostu uzbroić się w cierpliwość :) |
Cytat:
Analiza interesująca, choć prawdopodobieństwo rozstawienia wyszło relatywnie wysokie (moim zdaniem zbyt wysokie). Szanse awansu kluczowych rywali Wisły, czyli Maccabi i Apoelu wyglądają na zaniżone. |
wislak227 gdzieś popełniłeś błąd. Patrząc na pierwszą tabelkę kursy pokazują, że tylko Plzen ma większą szansę na awans z nierozstawionych. Dwa kolejne zespoły - Slovan i Maribor mają mniej więcej 50% szans. Szanse pozostałych 3 rozstawionych oceniane są wyżej niż nierozstawionych. W takim układzie Wisła nie może mieć 50% szans na rozstawienie
|
Wazna jest ostatnia tabelka (ta z szansami druzyn na awans) a nie pierwsza. I jesli ona jest ok, to reszta obliczeń jest poprawna.
|
Panowie, procenty są dla statystyków. Nie mają one odzwierciedlenia w rzeczywistości..
Nie przewidują bowiem szczęścia, przypadku itd. Wystarczy, że jeden z zawodników Litexu/Wisly dostanie czerwoną kartkę - i już jest inne spotkanie. Albo sędzia nie uzna bramki dla danej drużyny. Nikt, by nie przypuszczał, ze Malmoe wygra z Rangersami, że Odense strzeli 4 bramki PAO itd. Najgorsze byłoby to, gdyby Wisła nie awansowała. Ta porażka bolałaby tak samo jak spotkanie z PAO, chociaż jest to dopiero III runda. |
Cytat:
Ew. poprawki wrzucę edycją do tego posta, coby nie nie walić double posta ;) Edit: 3 miejsce - 0,44% 4 miejsce - 6,71% 5 miejsce - 25,24% Łączne szanse na rozstawienie: 32,39%. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Chcesz poprawnych oszacowań szans? Poobserwuj jak zmieniają się szanse wg typowań bukmacherów w zakładach na żywo. Jeśli uważasz, że Twoja intuicja jest mądrzejsza od tej głupiej statystyki, to możesz zarobić fortunę :) Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:37. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl