Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Prawdopodobieństwa zdarzeń Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8207)

jcts 02.08.2011 00:17

1,05 - Awans Wisły
8,0 - Awans Litexu (bwin)

wojti11795 02.08.2011 00:20

W STS 1,70 dla Wisły

miles 02.08.2011 00:22

kursy np. w takim unibecie są 1,05 na awans Wisełki a łowicza po kursie 8. Jeżeli interesuję cię to obliczenie procentowo to jest to coś w granicach 95-97% na awans Wisełki. Mam nadzieję że się nie pomylą( w sumie nie tylko nadziję ale i przekonanie)!!

wislak68 02.08.2011 00:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez miles (Post 1138571)
kursy np. w takim unibecie są 1,05 na awans Wisełki a łowicza po kursie 8. Jeżeli interesuję cię to obliczenie procentowo to jest to coś w granicach 95-97% na awans Wisełki. Mam nadzieję że się nie pomylą( w sumie nie tylko nadziję ale i przekonanie)!!

Czyli
1. Zakładając prawdopodobieństwo awansu Wisły jako 0,95
2. Przyjmując obliczone powyżej prawdopodobieństwo tego że Wisła zostanie rozstawiona jako 0,37
3. Dostajemy prawdopodobieństwo tego że Wisła przejdzie do IV rundy i zostanie tam rozstawiona jak 0,95*0,37=0,35.

mr_kwolf 02.08.2011 07:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez miles (Post 1138571)
kursy np. w takim unibecie są 1,05 na awans Wisełki a łowicza po kursie 8. Jeżeli interesuję cię to obliczenie procentowo to jest to coś w granicach 95-97% na awans Wisełki. Mam nadzieję że się nie pomylą( w sumie nie tylko nadziję ale i przekonanie)!!


Prawdopodobieństwo na awans Wisły wynosi około 88%. Na awans Litexu 12%.

Sposób liczenia prosty. Przyjmując, że w bwnie kursy na zdarzenie tak samo prawdopodobne wynoszą zazwyczaj 1.85-1.85 obliczamy marże:

1-m=k*p
1-m=1.85*0.5
1-m=0.925
m=0.075

Teraz liczymy prawdopobieństwo z kursu

p=(1-m)/k
p1=0.925/1.05=88%
p2=0.925/8=12% (lekko zaokrąglone w góre ale buki tez zaokrąglają kursy, żeby nie było dziwadeł typu 7.86 itd.)

Wit.Ek. 02.08.2011 08:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1138584)
Prawdopodobieństwo na awans Wisły wynosi około 88%. Na awans Litexu 12%.

Sposób liczenia prosty. Przyjmując, że w bwnie kursy na zdarzenie tak samo prawdopodobne wynoszą zazwyczaj 1.85-1.85 obliczamy marże:

1-m=k*p
1-m=1.85*0.5
1-m=0.925
m=0.075

Teraz liczymy prawdopobieństwo z kursu

p=(1-m)/k
p1=0.925/1.05=88%
p2=0.925/8=12% (lekko zaokrąglone w góre ale buki tez zaokrąglają kursy, żeby nie było dziwadeł typu 7.86 itd.)

Sposób liczenia świetnie rozpisany.
Jestem pod wrażeniem.Świetna robota.
Brawo i proszę o więcej.Innym polecam ten post by swoje rozpisywali niekoniecznie w taki sposób ale tak by było jasne skąd się wziął jakiś wynik.

I jeszcze jedno.
To nie jest temat o bukmacherce.
To jest temat gdzie wykorzystujemy stawki bukmacherów do wyliczenia prawdopodobieństwa na korzystny wynik Wisły lub jej rozstawienie.
Posty ze stawkami będą traktowane jako dane do kolejnych postów.
Posty o bukmacherce będą usuwane.

Wit.Ek. 02.08.2011 08:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez miles (Post 1138571)
jest to coś w granicach 95-97% na awans Wisełki. Mam nadzieję że się nie pomylą( w sumie nie tylko nadziję ale i przekonanie)!!

Posty z cyklu
Wydaje mi się, że...
Mam przekonanie...

BĘDĄ USUWANE.


METODA
OBLICZENIE
WYNIK.
WNIOSEK


Niech posty w ten sposób wyglądają. Wtedy będą konkretne i rzeczowe.
Oczywiście jesli ktoś raz opisze swoją metode to nie musi jej powielać w każdym poście ale niech te posty bedą rzeczowe a nie świadectwem tego, że komuś się coś wydaje lub przyśniło i dlatego o tym pisze.

wislak227 02.08.2011 22:19

A ja pobawiłem się też w małego statystyka.

Zrobiłem tak:
kursy z bet-at-home postarałem się poprzekładać na szanse zespołu w danej rundzie zgodnie z zasadą im niższy kurs tym wyższe szanse. Robiłem to w następujący sposób:
Sumowałem kurs na 1, X i 2 i tą sumę dzieliłem przez poszczególny kurs. Potem pozamieniałem to na procenty i wyszło mi coś takiego:

http://img839.imageshack.us/img839/6747/65471724.png


Następnie uwzględniając wyniki pierwszych meczów i kursów za dokładny wynik, postarałem się w analogiczny sposób policzyć szanse na rozstawienie każdego z zespołów.

Wyszło coś takiego:

http://img823.imageshack.us/img823/7034/33463784.png


Następnie biorąc pod uwagę awans BATE i Kopenhagi policzyłem szanse Wisły na rozstawienie.
Wyszło mi tak:
Wisła rozstawiona na 3 miejscu (jutro awansują tylko nierozstawieni): 1,15%
Wisła rozstawiona na 4 miejscu (jutro awansuje tylko jeden rozstawiony zespół): 14,90%
Wisła rozstawiona na 5 miejscu (jutro awansują dwa rozstawione zespoły): 33,62%

Łączne szanse Wisły na rozstawienie: 49,67%.

A więc niemal połowa, jeśli się gdzieś nie pomyliłem (co jest możliwe).

Policzyłem również w analogiczny sposób szanse w meczu Wisła - Litex.

Wygląda to tak:
Wygrana Wisły: 53,27%
Remis: 25,88%
Wygrana Litexu: 20,85%

Awans Wisły: 87,22%
Awans Litexu: 12,78%


Na koniec dodam oczywiście, że jest to liczenie dla zabawy, oparte na wielu założeniach, a więc rozbieżności mogą być duże :)
Jednakże z każdym meczem będziemy coraz bliżej prawdy, a więc najlepiej po prostu uzbroić się w cierpliwość :)

prober 02.08.2011 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak227 (Post 1139170)
A ja pobawiłem się też w małego statystyka.

Zrobiłem tak:
kursy z bet-at-home postarałem się poprzekładać na szanse zespołu w danej rundzie zgodnie z zasadą im niższy kurs tym wyższe szanse. Robiłem to w następujący sposób:
Sumowałem kurs na 1, X i 2 i tą sumę dzieliłem przez poszczególny kurs. Potem pozamieniałem to na procenty i wyszło mi coś takiego:

Niepotrzebnie utrudniłeś sobie zadanie, bukmacherzy publikują też kursy na awans do następnej rundy.
Analiza interesująca, choć prawdopodobieństwo rozstawienia wyszło relatywnie wysokie (moim zdaniem zbyt wysokie). Szanse awansu kluczowych rywali Wisły, czyli Maccabi i Apoelu wyglądają na zaniżone.

SlawekS 03.08.2011 09:09

wislak227 gdzieś popełniłeś błąd. Patrząc na pierwszą tabelkę kursy pokazują, że tylko Plzen ma większą szansę na awans z nierozstawionych. Dwa kolejne zespoły - Slovan i Maribor mają mniej więcej 50% szans. Szanse pozostałych 3 rozstawionych oceniane są wyżej niż nierozstawionych. W takim układzie Wisła nie może mieć 50% szans na rozstawienie

Greebo 03.08.2011 10:06

Wazna jest ostatnia tabelka (ta z szansami druzyn na awans) a nie pierwsza. I jesli ona jest ok, to reszta obliczeń jest poprawna.

skeba 03.08.2011 10:43

Panowie, procenty są dla statystyków. Nie mają one odzwierciedlenia w rzeczywistości..
Nie przewidują bowiem szczęścia, przypadku itd.
Wystarczy, że jeden z zawodników Litexu/Wisly dostanie czerwoną kartkę - i już jest inne spotkanie.
Albo sędzia nie uzna bramki dla danej drużyny.

Nikt, by nie przypuszczał, ze Malmoe wygra z Rangersami, że Odense strzeli 4 bramki PAO itd.
Najgorsze byłoby to, gdyby Wisła nie awansowała. Ta porażka bolałaby tak samo jak spotkanie z PAO, chociaż jest to dopiero III runda.

wislak227 03.08.2011 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SlawekS (Post 1139262)
wislak227 gdzieś popełniłeś błąd. Patrząc na pierwszą tabelkę kursy pokazują, że tylko Plzen ma większą szansę na awans z nierozstawionych. Dwa kolejne zespoły - Slovan i Maribor mają mniej więcej 50% szans. Szanse pozostałych 3 rozstawionych oceniane są wyżej niż nierozstawionych. W takim układzie Wisła nie może mieć 50% szans na rozstawienie

Błąd rzeczywiście jest, szanse Mariboru i Maccabi zapisałem na odwrót. Spróbuję to zamienić i jeszcze raz policzyć, tylko ogarnę się po robocie ;)

Ew. poprawki wrzucę edycją do tego posta, coby nie nie walić double posta ;)


Edit:

3 miejsce - 0,44%
4 miejsce - 6,71%
5 miejsce - 25,24%

Łączne szanse na rozstawienie: 32,39%.

crazykaro 03.08.2011 14:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak227 (Post 1139396)
Błąd rzeczywiście jest, szanse Mariboru i Maccabi zapisałem na odwrót. Spróbuję to zamienić i jeszcze raz policzyć, tylko ogarnę się po robocie ;)

Ew. poprawki wrzucę edycją do tego posta, coby nie nie walić double posta ;)


Edit:

3 miejsce - 0,44%
4 miejsce - 6,71%
5 miejsce - 25,24%

Łączne szanse na rozstawienie: 32,39%.

Nie ma żadnych łącznych szans. Zajęcie 4. miejsca (jeżeli zostało dobrze policzone) uwzględnia w sobie wszystkie przypadki zajęcia 5. miejsca + dodatkowe założenie wygrania dodatkowego meczu, tak wiec to nie tak działa

Antystenes 03.08.2011 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1139303)
Panowie, procenty są dla statystyków. Nie mają one odzwierciedlenia w rzeczywistości..


.

Masz rację. Ze statystyką jest jak ze spódniczką mini. Dużo pokazuje, ale najważniejszego nie widać:-)

prober 03.08.2011 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1139303)
Panowie, procenty są dla statystyków. Nie mają one odzwierciedlenia w rzeczywistości..
Nie przewidują bowiem szczęścia, przypadku itd.
Wystarczy, że jeden z zawodników Litexu/Wisly dostanie czerwoną kartkę - i już jest inne spotkanie.
Albo sędzia nie uzna bramki dla danej drużyny.

Co za stek bzdur. Procenty MAJĄ odzwierciedlenie w rzeczywistości, a nie przewidują wydarzeń losowych z prostego powodu: jest to... niemożliwe. Poprawnie policzone wartości prawdopodobieństwa mowią dużo więcej o rzeczywistości niż większość twórczości "futbolowych znawców" na tym forum. Więc nie wydawaj pochopnie sądów na temat czegoś, o czym nie masz bladego pojęcia.
Chcesz poprawnych oszacowań szans? Poobserwuj jak zmieniają się szanse wg typowań bukmacherów w zakładach na żywo. Jeśli uważasz, że Twoja intuicja jest mądrzejsza od tej głupiej statystyki, to możesz zarobić fortunę :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1139418)
Masz rację. Ze statystyką jest jak ze spódniczką mini. Dużo pokazuje, ale najważniejszego nie widać:-)

Kolejny bełkot. Jasne, jak się nie umie wlaściwie interpretować danych, to oczywiście: najważniejszego nie widać...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:37.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl