![]() |
Polak z dużej mhl_pl :) ja też nie jestem jakimś fanem kultury homo ale zupełnie mi to nie przeszkadza , na pewno ani na paradzie równości ani na żadnej nacjonalistycznej mnie nie spotkasz , ja wyznaje zasadę ,że w sprawach prywatnych każda jednosta ma 100% wolnośc nie kolidujaca z kodeksem .
Elefant nie sadzę ze jesteś władny rozsądzać czy jestem kibicem i co jest naturalnie a co chemicznie związane , ja mam troche inne pojmowanie sfery patriotyzmu , jeśli mam go użyć to objawia się u mnie w kształceniu sie ,żeby dac coś krajowi przynajmniej przez jakiś czas , nie dewastowaniu itp. szumne zapowiedzi jakim to kto nie jest patriotą a potem krzyk "Zydzi do gazu" i podpalenie kosza na śmieci to hipokryzja . |
Cytat:
Nasi poprzednicy lali milicje na ulicach Krakowa i Nowej Huty, ich poprzednicy lali Niemcow i Ruskow przez dwie wojny swiatowe a jeszcze wczesniej ich poprzednicy walczyli o niezalezna Polske w ramach zaborow. Poczytaj sobie www.historiawisly.pl zanim zaczniesz kolejne kretynizmy wypisywac. Swiadomy Kibic Wisly = Patriota bo przyjmuje na sioebie cala 105-letnia Jej historie i ma obowiazek kontynuwac wszystkie tradycje wislackie i patriotyczne. Nie nazywac sie patriota moze co najwyzej sympatyk Wisly, emocjonujacy sie wynikami druzyny pilkarskiej a nie calemu klubowi. Do czego doprowadzilo odejscie wszystkich autorytetow z forum internetowego. Byle kto moze sobie napisac cokolwiek mu slina na jezyk przyniesie, zalozyc bylejaki temat (co on tu jeszcze robi?) i wymadrzac sie. Aha, kazdemu rozpoczynajacemu swoje zdanie od "niech" albo wtracajacego w srodku "powinni" (zazwyczaj tyczy sie to co "niech zrobi" i "powinno zrobic" SKWK) proponuje rozpoczac zmiane od siebie lub zachecic innych do zmian poprzez wlasne dzialanie. Najlepiej juz w istniejacych strukturach i organizacjach. Dla kazdego znajdzie sie zajecie. |
ta wszystko niech zrobi skwk wy i tak nic nie zrobicie sami ,przypomnieć moge jak była zbiórka w Radzie Miasta gdy mieliśmy walczyć o hale i pokazać się w wielkiej liczbie.Nie wiem czy było 20 osób chociaż.Ogarnijcie dupy w okół siebie najpierw a nie,że ktoś ma robić za was coś
|
Cytat:
|
Kwestia uznania dzisiejszego patriotyzmu , ja nie godze się zawłaszczenie go dla jednej miłościwie panującej religii , poglądu nacjonalistycznego czesto szowinizmu , skrajnej prawicowości , mnie to odrzuca a wyobraź sobie ze z Niemcami walczyła cała Polska w tym służacy w polskim wojsu Niemcy(choćby sławetny admirał Unrug ) czy Żydzi .
Tak samo walczyli kibice masy innych klubów , stowarzyszeń więc nie zawłaszczaj dla swojego pkt widzenia jednej płaszczyzny. Dobra kończmy ta dyskujsę bo jest zupelnie bezowocna i nie ma szans na kompromis. amen |
Cytat:
Do ....y nędzy! Bezstresowe wychowanie... |
Cytat:
|
Powinno się głośno mówić o kłamstwach jakimi nas karmią media i z szacunku do naszych korzeni głośno mówić im NIE. Jeżeli ktoś ma wątpliwości zapraszam na yotube z hasłem manipulacje tvn. Bo dla mnie troche nie powarzne a nawet obraźliwe występowanie polityków SLD na paradzie równości czy robieniu wielkiej awantury wokół Krzyża upamiętniającego tragedie smoleńska, a nie pokazanie marszu kibiców legii którzy wykrzykują hasła przeciwko obecnej władzy. Prawdopodobnie gdyby doszło w wawce do jakiś incydentów podczas w/w marszu zrobili by z kibiców zwierzęta wypuszczone z klatki. W mojej ocenie jawnie starają sie Nami manipulować.
|
To ciezka batalia ,80% spoleczenstwa oglada wiadomosci w tv i sie na tym co uslyszy,zobaczy nie zastanawia tylko poprostu przyjmuje ta falszywa wiedze.. W nastepstwie narod jest w wewnetrznym konflikcie.To nie jest kwestia tylko PO i PiS. To kwestia religii,pogladow europejskich i naszej narodowej tragedi Smolenskiej ktora media tak zszargaly ze przecietny Polak gdy slyszy Smolensk to sie krzywi, nie ma mowy o pamieci ofiar.. to jest 3 moze 4 plan..
To sie wszystko dzieje dzis i nikt sie temu nie sprzeciwia... Dla jednych to oczywiste dla innych wygodne a jeszcze inniych to nie interesuje.. |
Cytat:
Tak? Walczyli? Chyba malo masz pojecia o calej sprawie. W latach 70, 80 zorganizowane grupy kibicow mozna bylo policzyc na palcach jednej reki. Krakow byl jednym z najsilniejszych osrdokow gdzie kibice mieszali sie ze srodowskiem opozycyjnym. Poza tym cos takiego jak "stowarzyszenia" istnieje w polskiej pilce kilkanascie lat i nigdy nie istnialo za komuny. Z kim ja w ogole gadam? :| "Przede wszystkim jestem Europejczykiem" :lol: Moj drogi przede wszystkim to ty jestes czlowiekiem, ssakiem. Skoro jak twierdzisz miejsce urodzenia w ogole cie nie determinuje i nie ma wplywu na swiadomosc to nic poza genetyka cie nie identyfikuje. |
Mnie bawią stwierdzenia co poniektórych -nie tylko na tym forum (naprawdę nie chcę nikogo urazić) - że ten czuje się przede wszystkim Europejczykiem , tamten nie czuje się Polakiem, ten czuje się Ślązakiem , a następny z tej głupoty swojej to już sam nie wie kim się czuje. Urodziliście się w Polsce i nie czujecie się Polakami ?? Już się w d***ch poprzewracało. Idąc tym tropem to ja w takim razie czuję się przede wszystkim Zakopiańczykiem, bo oglądałem przez kilka lat Małysza w TV,i pewnego zimowego dnia odezwał się we mnie duch gór !
A do tego kolesia(boczka) który chciał tutaj zażartować o Banderze i jego zbrodniarzach.. to nie pozostaje nic innego jak ''spojrzeć'' na niego z politowaniem i nie dyskutować z tego typu żartownisiem. |
Tak wiemy Tusk to morderca< wyborcy PO to niemcy , Izraelczycy są wcieleniem diabła , a prawdziwi Polacy chodzą co tydzien do kosciola , czytaja Nasz Dziennik i bronili krzyza .
|
To jest dramat, że wystarczyły 3/4 pokolenia, żeby ludzie zapomnieli swojej historii.
ponad 100 lat bez własnego państwa, później wyniszczanie przez Nazistów i Komunistów nie złamało naszego narodu. A tu zaledwie kilka lat pod rządami Kryptokomuny z pod znaku UE spowodowało, że ludzie zapominają na jakiej ziemii się urodzili i jaki chleb jedzą. Jestem głęboko wstrząśnięty tymi kretyńskimi wypowiedziami. Leżący w grobach, którzy ginęli za naszą Ojczyznę w bojach, katowani przez totalitarne instytucje, od zdradzieckich strzałów w tył głowy, z wywalonymi flakami gdzieś na kresach, albo w komorach gazowych pewnie przewracają się w grobach jakich obywateli się doczekali... Opamiętajcie się ludzie! Cytat:
Przeczytaj to ignorancie i przeproś podpisując się własnym imieniem i nazwiskiem. |
Cytat:
---------------------- Nie wiem czy to wykonalne ale można by na stadionie zrobić lekcje śpiewu patriotycznego tak jak się czasem zdarza na rynku, żeby modzi poczuli wspólnotę i przy okazji poznali repertuar, który jest bardzo szeroki. 15 minut przed meczem, w przerwie i po meczu. Zacząłbym od "roty" bo ona jest jak ulał na dzisiejsze czasy. |
Cytat:
Proszę mi tutaj nie zarzucać od razu, że jestem pisiorem moherem itp. W naszym kraju Tusk stworzył taki stereotyp że jeśli go nie popierasz to od razu musisz być zwolennikiem pisu, moherem, zacofańcem czy fanatykiem religijnym co nie jest prawdą. |
Przez dłuższy czas nie odwiedzałem forum, więc z ciekawości zajrzałem do nowego wątku. Przeczytałem wszystkie posty i postanowiłem zabrać głos. Cieszę się z EU, nie znoszę PIS-u (PO zresztą też), uważam Powstanie Warszawskie za straszną klęskę, więc dla części gości tego tematu jestem pewnie tylko "polskojęzycznym obywatelem", żydem, pedałem i masonem w jednym. Widząc te wszystkie posty ociekające patriotyzmem w jedynie słusznym wydaniu zacząłem się zastanawiać nad jednym: "Prawdziwi patrioci" (czyli najczęściej zwolennicy PIS-u) to jakieś 30% społeczeństwa, dlaczego więc przez ostatni tydzień, który spędziłem w muzeach, zamkach i zabytkach północnej Polski, nie spotkałem tam NIKOGO. Najczęściej byliśmy sami z żoną, w bardziej znanych miastach pojedyncze osobniki, często z zagranicy. Nie jeżdżę na wakację zagranicę, uważam, że Polska jest pięknym krajem z niesamowitą ilością ciekawych miejsc. Zastanawia mnie jedno: skąd jesteście tacy dumni z tego (nie napiszę naszego, bo przecież nie jestem prawdziwym Polakiem) kraju, skoro go nie znacie i kompletnie nie interesujecie się jego zabytkami i historią. Dlaczego nie spotkałem Was w tych wszystkich zabytkowych, historycznym miejscach, które odwiedziłem w ciągu ostatniego tygodnia? Dużo tracicie, może zajmijcie się więcej poznawaniem Polski a mniej tropieniem spisków i odmawianiem innym patriotyzmu.
|
Cytat:
|
Cytat:
Problem jest. Mamy obecnie najmłodszy młyn w Polsce i to jest fakt. To starsi powinni wskazywać młodszym drogę, wkręcać ich w patriotyzm, u nas tego nie ma. Kto ma u nas organizować akcje patriotyczne? Lanserzy robiący sobie na młynie sWeEt fOcIe ;* na fejsbuczka? Bez żartów... |
Cytat:
Szacun, że chodzisz po muzeach, ale to nie jest wskaźnikiem lepszego patriotyzmu. Podobnie jak wypowiedzi na forum... jak widzisz jest tu prowadzona dyskusja i próba wyrugowania idiotycznych wpisów typu "UPA ponad wszystko, po pierwsze jestem Krakowianinem, dopiero później Polakiem...." Ogólnie środowisko kibicowskie od zawsze było mocno prawicowe i radykalne, więc nie dziw się takiemu wydźwiękowi na forum. I nikt spisku nie tropi, dałeś się omamić różowej propagandzie. Oddawanie czci bohaterom, pamięć o nich i swojej historii oraz korzeniach nie jest chyba spiskiem, tylko obowiązkiem każdego Polaka. Jeśli o tym zapomnimy, to możemy spokojnie zapomnieć o naszej państwowości, zapakować walizki i rozjechać się do szorowania kibli po świecie. |
Przykrym jest to co sie czyta na forum, swego czasu obiecalem sobie nie udzielac sie w pseudo politycznych tematach. Irytuje mnie nawolywanie do jednego skrajnego i slusznego wizerunku Polaka. Bynajmniej nie uwazam wejscia do UE za zle. Wrecz przeciwnie w naszym chorym kraju w niektorych aspektach gospodarczych byla to jedyna szansa na sukces. Niestety ostatnio dominujace postawy i poglady polityczne, prezentowane praktycznie przez wszystkie topowe partie polityczne w Polsce sa dla mnie nie do zaakceptowania. I nie ma tu znaczenia czy sa to Pisowcy czy Powcy na jedno wychodzi. Prezentuja praktycznie to samo, reprezntowani przez oszolomow. Osobiscie jestem skrajnie przeciwny religii w administracji panstwowej. Mieszaniu sie do spraw politycznych przez koscielnych, tymbardziej ogolnego zwyrodnienia politycznego uprawianego na szczycie przez trzy partie ktore nie rozumieja albo nie chca rozumiec co jest dobrem Polski. Dalej uprawiajmy spiskowe teorie, dalej dawajmy pseudo fachowcom odpowiadac za najwazniejszy resort(finansow) w panstwie. Napewno daleko dojdziemy.
Szkoda tylko ze w dzisiejszych czasach w calkowite zapomnienie przechodza jednostki pokroju Jozefa Pilsudskiego czy Romana Dmowskiego z jakze skrajnych opcji jednak ze wspolna wizja poprawy Polski. |
drozd takie pytanie z ciekawości do Ciebie
czy Ty w ogóle chodzisz na mecze? jesteś w jakiejś partii? płacą Ci za te wszystkie posty? Pytania jak najbardziej poważne bo o ile zrozumiem że w politycznym się udzielasz to gdzie się nie pojawisz to zaczynasz pisać o polityce. |
Cytat:
|
Kolejny quasipolityczny temat. Sezon ogórkowy w pełni... .
|
Cytat:
Wszystkim pozostałym ,którym się wydaje ,że przez UE Polacy przestali grzebać w ranach z przeszłości (co jest oczywiscie zle,bo trzeba w kolko wyprować flaki i rozpamietywac jak nas w dupe wszyscy lali),proponuje zawiązanie partyzantki i przeniesienie się do lasów |
Cytat:
Gdzie konkretnie? Tylko chciałem kolegę uświadomić że być moherem to zaszczyt i obowiązek. Jeżeli Polak katolik, albo patriota dumny z Polskości, albo ktoś upamiętniający bohaterów którzy oddali życie z Naszą wolność, to w skrócie moher. Co za różnica czy chodzę na mecze? Co to za pytanie. Kibicuję Wiśle od lat i to powinno wystarczyć. Nie jestem w żadnej partii, ale mam zamiar wstąpić w szeregi Korpusu Ochrony Wyborów. :) Za które wszystkie? Kto niby powinien mi płacić? Uważasz że zasługuję? Dziękuję za uznanie. Cytat:
|
Cytat:
z tego co napisałeś osoby które nie śpiewały jak był protest to zwykli bandyci, pseudokibice, którym nie zależy na Wiśle. otóż chciałem cię uświadomić że wcale tak nie jest, a wychwalanie ludzi którzy przyszli na mecz pierwszy drugi albo trzeci raz w życiu i ni z gruchy ni z pietruchy zaczęli śpiewać hymn to jest dopiero rewelacja. jeszcze prościej: nie gwizdałem, nie śpiewałem, wyszedłem jak było trzeba. siedziałem pisałem sms, rozmawiałem z sąsiadem z krzesełka obok spoglądałem na mecz. bo dla mnie liczą się trybuny a nie skórokopy które za rok albo półtora odejdą z Wisły... Drozd: tak sądziłem że będziesz chciał uciec od odpowiedzi czy chodzisz na mecze bo nie widziałem ani jednego Twojego wpisu dotyczącego meczy albo kibiców. a zapytałem tak z czystej ciekawości. Z KOWu to mam naszywki i bynajmniej nie jest to rozwinięcie które użyłeś :) Jeżeli partia PiS nie daje Ci żadnych pieniędzy za nawracanie innopartyjnych to ten świat na głowie stanął. będzie trzeba chyba nasmarować jakieś pismo do zarządu krakowskiego. a czy Polak patriota może nie być Katolikiem? |
Przyznaję, że zupełnie nie wiem po co ten wątek. Ale widać cieszy się zainteresowaniem, więc niech będzie.
Są jednak pewne warunki: 1. Bez obrażania - bezwzględnie będzie to karane. 2. Piszemy na temat - czyli o wątku patriotycznym w ruchu kibicowskim. Nie o Smoleńsku i Radiu Maryja - do tego jest wątek polityczny. |
Dzis (dzieki manipulacja i) katolik w Polsce uwazany jest za fanatyka religijnego ktory jest powszechnie wysmiewany.Przez blazenade pod krzyzem. i nie Winie za to tych co protestowali i tych co byli przeciw... Nie mam pojecia ktorzy byli wiekszymi patryjotami, nie mozna tak ich podzielic.W tej calej historii mozna byc pewny jednego, ze patryjotyzmu zabraklo wladzy ktora do tego doprowadzila i jest w pelni odpowiiedzialna za podzielenie polaqw na 2 obozy.. Bardzo zle sie dzieje w Polsce przez ostatnie 10 lat.. WARTOSCIE NARODOWE I PATRYJOTYCZNE sa deptane przez ludzi na najwyzszych stanowiskach panstwowych..
Jeszcze jedno ciezko nie mieszac Polskiej wladzy z katolikami.. gdyz kosciol sprytnie wykorzystuje to ze narod jest wyjatkowo religijny.. a to mnie najbardziej irytuje. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
To że interesujesz się historią i odwiedzasz muzea jest chwalebne tylko że chyba mylisz hobby z patriotyzmem. Jeśli twoje zainteresowania uznajesz że pewną odmianę patriotyzmu to mylisz sie bardzo. Znajomośc historii jest warunkiem koniecznym do bycia patriotom , jednak nie wystarczającym. Za wiedzą powinny iśc czyny. Czyny oczywiście zależne od możliwości każdego z nas. Od przekazywania tej "tajemnej" -dla większosci- wiedzy o naszej historii tym którzy jej nieznają i np.gloryfikują morderców naszych dziadków i babć jak niejaki boczek, poprzez akcje patriotyczne, budowanie polskiej gospodarki po usuwanie z przestrzeni publicznej ludzi działających na szkodę Polski - choć w tym przypadku dla ciebie to tropienie spisków - co niestety jest typowym przykladem zatracenia logiki kosztem pseudo postępowego pojęcia bycia nowoczesnym europejczykiem wycierającym z pamięci wybrane bynajmniej nie losowo zdarzenia, sytuację czy osoby. |
Cytat:
Przypomnę niektórym Krakowianom nie Polakom czy innej maści "kibicóm'" Wisły "„Profesor II Wyższej Szkoły Realnej w Krakowie Tadeusz Łopuszański w roku 1906, a było to na wiosnę po zajęciach szkolnych, zatrzymał nas w klasie proponując utworzenie klubu sportowego... Opowiadał jak to w innych państwach rozwija się sport, więc i my Polacy musimy włączyć się w ten nurt. Na te słowa radość taka zapanowała, żeśmy zaczęli klaskać i niejednemu łza pokazała się w oku. Godziliśmy się na wszystko, że klub będzie nazywał się Wisła, i znowu oklaski i okrzyki »Polacy i Wisła to Polska«” "„Szliśmy zawsze wiernie w służbie pewnej, ale wielkiej idei. Czuć się w klubie swoim jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter - oto nasza idea, której służyliśmy. Daliśmy temu niejednokrotnie wyraz na zewnątrz. Tak było np. w r. 1911, kiedy występowaliśmy z Austrjackiego Związku Piłki Nożnej, uznającego tylko zasadę państwową i przystępowaliśmy wraz z lwowskimi ‘Czarnymi’ do tworzenia pierwszego na ziemiach polskich Związku Polskiego Piłki Nożnej, który był członkiem UIAFA, uznającej zasadę narodowości. Ta sama myśl kierowała nami, gdy jechaliśmy do bratnich klubów b. zaboru rosyjskiego, aby nawiązać z nimi jak najlepsze i najżywsze stosunki. Podobnie było i z nawiązaniem kontaktu z klubami Wielkopolski, której reprezentację gościliśmy u siebie w Krakowie... Tą samą ożywieni myślą oddajemy naszą szatnię, nasze boisko w Oleandrach organizującym się w r. 1914 Legjonom Polskim, do których zgłasza się także i to, co mieliśmy najdroższego, tj. gros I naszej drużyny”." Tyle zalożyciele naszego klubu. Cóż my -nastepcy- pokazujemy na co nas- pod wzgledem patriotycznym -stać zarówno na trybunach , jaki i na tym forum. Pozostawiam do przemyślenia |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl