Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Polskie kluby w europejskich pucharach. Sezon 2011/2012 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8096)

misiek088 18.05.2011 19:38

dynamo, levadia, barabasz - juz mam dosyc takich porazek
a mistrzowi nie wypada przegrywac z takimi frajerami, dajmy im czas na zgrupowaniach, niech cwicza, trenuja, zgrywaja sie a wszystko wyjdzie na boisku, - za mało koncentracji w tych meczach - oby jej tym razem nie zabrakło a wkoncu bedzie liga mistrzów :)

nh79 18.05.2011 19:59

czy ktos sie orientuje, czy jak odpadniemy w 3-ej rundzie do LM to wtedy w 4-ej do LE jestesmy rozstawieni?

krytyk 18.05.2011 20:01

nie ma na to najmniejszych szans

legion18 18.05.2011 20:39

Jak to jest, że Lech grał w tamtym roku w eliminacjach LM z Interem Baku(bodajże), potem Sparta, odpadli i Sparta miała jeszcze jedną rundę. Wy macie tylko 2 do przejścia?

Kociewiak 18.05.2011 20:39

II, III i IV

filemon 18.05.2011 20:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez legion18 (Post 1095855)
Jak to jest, że Lech grał w tamtym roku w eliminacjach LM z Interem Baku(bodajże), potem Sparta, odpadli i Sparta miała jeszcze jedną rundę. Wy macie tylko 2 do przejścia?

są IV do LE i IV do LM. Jesli odpadniesz w IV (jak Sparta) do LM jestes w fazie grupowej LE, jeśli odpadniesz (jak Lech) w III do LM jesteś w IV do LE.

zim zum 18.05.2011 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fan01 (Post 1095711)
Pereiko - bardzo wiele wystepow w silnej lidze rosyjskiej
Jaliens - 15 sezonow grania w lidze holenderskiej + wystepy w reprezentacji Holandii
Chavez - reprezentacja, w tym ostatnie MŚ w RPA
Paljić - występy w 1 i 2 bundeslidze
Kirm - wystepy w reprezentacji, również na MŚ
Genkow - liga rosyjska plus reprezentacja
o psychike Małeckiego i Sobolewskiego sie nie boje, Wilk tez sprawia wrazenie bardzo pewnego siebie na boisku, Melikson chyba nie zapomni jak sie gra jak przyjdzie mu grac z takim Anderlechtem.

mamy całkiem doświadczony skład, do tego dojdą transfery, wiec o aspekt psychologiczny w eliminacjach sie kompletnie nie boje, przykładowy Anderlecht to nie jest druzyna przed ktora nasi sie posraja w szatni ;)

Po pierwsze Paljić nie wystąpił nigdy w 1 Bundeslidze, a po drugie to wszystko jest na papierze. Kirm, Sobolewski czy Malecki już brali udział w świetnych występach z Levadią i Karabachem. Ja osobiście nauczony ostatnimi występami podchodzę bardzo sceptycznie i w najgorszym wypadku mogę się tylko pozytywnie zaskoczyć.

Karherop 18.05.2011 22:36

Nie ma co ukrywać , jeśli polskie zespoły nie wygrają z żadnym zespołem wyżej rozstawionym , to tylko Wisła ma szanse na gre w fazie grupowej LE . Oczywiście biorąc pod uwagę że w el . LE nie będzie grał Lech , bo ma on niezły współczynnik i byłby rozstawiony we wszystkich rundach eliminacyjnych .

Dzisiaj ogladajac orange sport info ( hyde park ) byłem zdziwiony że tyle osób typuje Śląsk jako drużyne na faze grupową LE . Zapominając chyba że musi pokonać 3 wyżej rozstawione drużyny (!!!)

W II rundzie mogą trafic na Fulham , Steaue czy Austrie Wiedeń . Reszta drużyn jest trudna lub na podobnym poziomie jak Śląsk .

W II rundzie Legia , Jaga lub Lech były by rozstawione , co nie zmienia faktu że dwie pierwsze do fazy grupowej potrzebują pokonania dwóch wyżej rozstawionych rywali w III i IV rundzie .

W nowym systemie , w LE nie ma już sytuacji że przypadkowy zespół trafia do fazy grupowej , jak kiedyś np Amica Wronki . Na niespodzianki czy szczęście w losowaniu można liczyc , na jedną runde może wystarczy tak , ale na więcej już trzeba naprawde liczyc na zlekceważenie polskiego zespołu , jak chociazby zrobiło to rok temu Dnipro .

ziooom 18.05.2011 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1095819)
Rok temu odpadliśmy z trzecią drużyną Azerbejdżanu, która była nierozstawiona. Poprzednio odpadaliśmy z Vitorią Guimaraes, Dinamo Tibilisi i Valarengą Oslo. Co do zespołu z Portugali, nie jestem pewien , czy był nierozstawiony, ale Gruzini i Norwegowie na bank mieli słabszy współczynnik rankingowy od Wisły w ówczesnym czasie. Tyle razy się sfrajerzyliśmy, z zespołami, które powinniśmy powieźć trzy do jaja, że aż smutno się człowiekowi robi.

3 do jaja, bez przesady, ligi te są słabe podobnie jak nasza a 1-0 z Arką, Cracovią czy 2-2 z Bytomiem czyli trzema najgorszymi drużynami naszej ligi chwały nam nie przynosi, takich powinniśmy regularnie pokonywać 3-0, a zespoły nawet z tych egzotycznych lig co zajmują czołowe miejsca są przecież lepsze od naszych spadkowiczów.

krytyk 19.05.2011 17:00

Niestety w tym roku tylko 2 drużyny mogą coś zdziałać w pucharach. Oczywiście Wisła - to wynika z tego, że będzie rozstawiona w II i w III rundzie LM oraz ze wzmocnień jakich musi dokonać by przejść tę III rundę. Mam nadzieję, że jeżeli choć nie LM to LE będzie w tym roku bo kibice w Krakowie na to zasługują.

Drugim zespołem, którym ma szanse w pucharach jest Lech. Problemem jest jego gra w lidze i mimo wszystko marne szanse na awans do pucharów. Jego współczynnik jest na tyle wysoki, że powinien on poradzić sobie z każdym rywalem na jakiego trafi przez te 4 rundy kwalifikacyjne do LE. Miejmy nadzieję, że dla dobra polskiej piłki to się stanie.

Co do reszty klubów przypuszczam, że żaden z nich nie dojdzie wyżej a w przypadku Legii nie przejdzie III rundy, ponieważ wszystkie nasze zespoły oprócz ww. Lecha będą nierozstawione, a to oznacza trafienie na solidną europejską drużynę. Mimo wszystko będę trzymał kciuki za każdą naszą drużynę niezależnie kto do tych pucharów awansuje.

Wit.Ek. 19.05.2011 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 1095690)
Fajnie, że prawdopodobnie będziemy rozstawieni, bo przynajmniej ominiemy takich Rangersów, ale generalnie nie cieszyłbym się za bardzo z tego powodu. To że w niektórych ligach (Beligjska, Słowacka, Czeska, może Austiacka itp) mistrzowie są "dziwni" to w cale nie znaczy że są słabi.

Co za różnica czy zagralibyśmy z rozstawioną Spartą Praga, czy z nierozstawioną Victorią, skoro Sparta w lidze okazała się od Victorii słabsza?

Podobnie z parami np. Crvena Zvezda - Partizan, Sturm - Red Bull/Austria, Litex - Levski czy Genk - Anderlecht.

Trafiając na taki Genk należy się spodziewać, że to zespół klasy Anderlechtu i wcale łatwo nie będzie.

Mysle bardzo podobnie...
Tez sie ciesze z rozstawienia Wisly ale szczesliwe losowanie to bedzie takie jak trafimy na klub z ligi, moz te ktore ciagle sladzimy lub sledzilismy bo wlasnie od wynikow tych lig zalezalo lub zalezy rozstawienie

Czechy, Serbia, Bułgaria, Belgia, Słowacja, Austria to kraje, którego Mistrz nawet jesli nie bedzie rozstawiony to ogórkiem nie będzie.

przemo 19.05.2011 22:07

Chciałbym tez zauważyć że zespoły i kibice z innych krajów myślą podobnie jak my w tym momencie. Przecież Wisła ma ten słynny współczynnik niższy od Amiki, więc oni się cieszą że nie będą grać z "mocniejszą" Amiką tylko ze "słabą" Wisłą.

I jeszcze druga sprawa, wiadomo ze można się cieszyć ze będziemy już prawie na pewno rozstawieni ( czy już jesteśmy (?)) ale chciałbym zwrócić Wam uwagę na jedną rzecz. My nie jesteśmy rozstawieni dzięki punktom zdobytym przez nas w występach na Europejskich arenach tylko przez słabość innych zespołów.

Rozstawieni czy nie ważne żeby dojść w tym sezonie co najmniej do fazy grupowej Ligi Europy!!

Karherop 19.05.2011 22:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez przemo (Post 1096306)
Chciałbym tez zauważyć że zespoły i kibice z innych krajów myślą podobnie jak my w tym momencie. Przecież Wisła ma ten słynny współczynnik niższy od Amiki, więc oni się cieszą że nie będą grać z "mocniejszą" Amiką tylko ze "słabą" Wisłą.

I jeszcze druga sprawa, wiadomo ze można się cieszyć ze będziemy już prawie na pewno rozstawieni ( czy już jesteśmy (?)) ale chciałbym zwrócić Wam uwagę na jedną rzecz. My nie jesteśmy rozstawieni dzięki punktom zdobytym przez nas w występach na Europejskich arenach tylko przez słabość innych zespołów.

Rozstawieni czy nie ważne żeby dojść w tym sezonie co najmniej do fazy grupowej Ligi Europy!!

wszystko to prawda , jednak rozstawienie w III rundzie el LM jest naprawde ważne . Są tam dwie drużyny które znając nasze szczęscie - jednaz nich była by naszym rywalem , czyli Kopenhaga i Glasgow Rangers . Z nimi nasze szanse oceniałbym na jakies 20 %. Lepiej już zagrać z tym mistrzem Słowacji czy Słowenii i być przynajmniej na papierze lepszym zespołem .

W IV rundzie el LE nie ma już takich różnic sportowych pomiędzy rozstawionymi , a nie . Rzekłbym że łatwiej byłoby nam wgrac z rozstawionym Bate czy Dinamo Zagrzem niż nierozstawionym Rosenbborgiem czy nawet APOELem , ale to tylko moje zdanie .


naprawde patrząc na klase rywali , obowiązkiem będzie IV runda , a przy wylosowaniu np BATE trzeba zagrać na 300% i w końcu awansowac do LM , bo łatwiejszej drogi możemy juz nie mieć .

Semper Fidelis 1985 20.05.2011 14:21

Cytat:

Odkąd Michel Platini wprowadził swą reformę, mistrzowi Polski, przynajmniej teoretycznie, łatwiej jest trafić do Champions League. W eliminacjach do LM nie trafia na żaden zespół z pięciu najsilniejszych lig Europy (Hiszpania, Anglia, Włochy, Niemcy i Francja), a w ostatniej fazie kwalifikacji do Ligi Europejskiej, może na nie trafić. Jeśli wiślakom powinie się noga na III etapie eliminacji do LM, w ostatecznej fazie eliminacji do LE mogą trafić na takie potęgi, jak Sevilla, AS Roma, Tottenham, Atletico Madryt, Sporting Lizbona, Sporting Braga, PSG, Fulham Londyn.

Droga do Ligi Mistrzów jest o niebo łatwiejsza. Jeśli "Biała Gwiazda" przejdzie II i III rundę eliminacji, w ostatniej, IV najgroźniej wyglądają Glasgow Rangers, FC Kopenhaga, a poza nimi potencjalnymi rywalami wiślakami są Dynamo Zagrzeb, Maccabi Hajfa i BATE Borysów. Mistrzom Polski nie grozi rywalizacja z potęgami, które w swoich ligach wylądowały na trzecim, bądź czwartym miejscu: Bayern Monachium, Arsenal Londyn, Villareal, czy Olympique Lyon.
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...krakow,1642096

Sartre 20.05.2011 15:05

No to wiadomo od dawna, tyle że w gruncie rzeczy dla nas nic z tego nie wynika :D

Inna sprawa, że w związku z tą reformą do fazy grupowej LM zaczęły trafiać drużyny, które są typowymi frajerami do golenia.

otorowo 20.05.2011 19:57

Ja obawiam się sytuacji innych ekip z LM takich o potencjale Wisły. Wejdziemy do raju i spełnimy marzenia ich właścicieli. Po czym taki Cupiał nie będzie mieć innych wyzwań i skończymy jak ehhhh

Kociewiak 20.05.2011 20:04

Wisła to wielki klub, a co do spełnienia marzeń to wtedy będzie jeszcze wieksza motywacja bo jeżeli uda się zagrac w Lidze Mistrzów raz to dlaczego nie kolejny?
Zreszta najpierw trzeba awansować, a druga sprawa czemu niektórzy na siłe doszukują sie we wszystkim drugiego dna? :)

zbrozlo 20.05.2011 20:10

Jasne, tyle lat niepowodzeń nie zniechęciło go do zabawy, a tu sukces całkowicie go odepchnie od klubu.
Co to za pomysł?

CH. 20.05.2011 20:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez otorowo (Post 1096626)
Ja obawiam się sytuacji innych ekip z LM takich o potencjale Wisły. Wejdziemy do raju i spełnimy marzenia ich właścicieli. Po czym taki Cupiał nie będzie mieć innych wyzwań i skończymy jak ehhhh

EEE?
Cupiał już od dawna nic nie zarabia na Wiśle, co najwyżej dołoży ze swojej firmy na transfer, on chciał by klub stał się samowystarczalny i dobrze. Gdyby chciał odejść to zrobiłby to dawno ale on już się mocno utożsamił z klubem i nie wyobraża sobie codziennej egzystencji bez niego. On robi już za kibica Wisły i traktuje sezon na sezon jak kibic.
Gdyby jemu chodziło tylko o LM to ten cel już dawno by zrealizował, stąd on nie kozaczy po każdym MP że teraz ma być Liga Mistrzów, podchodzi do tego na chłodno, bo gdyby było inaczej to wyłożyłby z portfela 5 mln euro i tą LM miałby zapewnioną. On patrzy na to "uda się to uda" ale nic go tak nie cieszy jak MP i odpalenie cygara

lorddavy 20.05.2011 20:21

Wg. PS budżet Genku na sezon wynosi 15 mln Euro a więc o ponad połowę mniej niż Liege czy Anderlechtu. Ponoć jest też przesądzone odejście 2 najlepszych zawodników. Przypuszczam, że podobnie się będzie miała sprawa w Czechach czy Austrii jeśli mistrzami zostaną Pilzno i Sturm. Jest to dla nas naprawdę korzystna sytuacja - musimy to wykorzystać i nabić jak najwięcej punktów w rankingu.

Gargamel 20.05.2011 20:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CH. (Post 1096632)
EEE?
Cupiał już od dawna nic nie zarabia na Wiśle, co najwyżej dołoży ze swojej firmy na transfer, on chciał by klub stał się samowystarczalny i dobrze. Gdyby chciał odejść to zrobiłby to dawno ale on już się mocno utożsamił z klubem i nie wyobraża sobie codziennej egzystencji bez niego. On robi już za kibica Wisły i traktuje sezon na sezon jak kibic.
Gdyby jemu chodziło tylko o LM to ten cel już dawno by zrealizował, stąd on nie kozaczy po każdym MP że teraz ma być Liga Mistrzów, podchodzi do tego na chłodno, bo gdyby było inaczej to wyłożyłby z portfela 5 mln euro i tą LM miałby zapewnioną. On patrzy na to "uda się to uda" ale nic go tak nie cieszy jak MP i odpalenie cygara

Info z pierwszej ręki hehe. Troszkę się w tym wszystkim zagalopowałeś.

Wit.Ek. 20.05.2011 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kociewiak (Post 1096628)
Wisła to wielki klub...

Właśnie tak myśleli nasi piłkarze gdy wychodzili piłkarze Wisły na murawę, gdy grali z:

Valerengą
Dynamem Tbilisi
Garabehem Agdam
Levadią Tallin

Popatrz na ranking klubowy UEFY. Wisła w Europie nie jest nawet w pierwszej setce klubów.

CH. 20.05.2011 20:52

Ranking, coś co nawet Szpakowski wyśmiał, ale zaznaczył że niestety liczy się przy rozstawieniach
Bo nikt mi nie wmówi że Jamajka, Libia, Albania, Czarnogóra, Burkina Faso, Nowa Zelandia, Gabon, Algeria, Litwa, Libia, Białoruś i kilkanaście innych reprezentacji jest mocniejsza od Polski tylko dlatego bo tak w rankingu pisze, w rankingu który polega na tym że Polska wygrywa sparing z Hiszpanią (5 skład) i przeskakuje o 10 miejsc do góry.
Ranking klubowy jest równie śmieszny jak i reprezentacyjny, z minimum 30 klubów przed Wisłą jest w ogólnym rozrachunku słabsze od Wisły. Ranking rankingiem ale obiektywnie nie odzwierciedla on rzeczywistego stanu rzeczy. Zabawa w rankingi mocno przysłania Ci oczy.

lorddavy 20.05.2011 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CH. (Post 1096657)
Ranking, coś co nawet Szpakowski wyśmiał, ale zaznaczył że niestety liczy się przy rozstawieniach
Bo nikt mi nie wmówi że Jamajka, Libia, Albania, Czarnogóra, Burkina Faso, Nowa Zelandia, Gabon, Algeria, Litwa, Libia, Białoruś i kilkanaście innych reprezentacji jest mocniejsza od Polski tylko dlatego bo tak w rankingu pisze, w rankingu który polega na tym że Polska wygrywa sparing z Hiszpanią (5 skład) i przeskakuje o 10 miejsc do góry.
Ranking klubowy jest równie śmieszny jak i reprezentacyjny, z minimum 30 klubów przed Wisłą jest w ogólnym rozrachunku słabsze od Wisły. Ranking rankingiem ale obiektywnie nie odzwierciedla on rzeczywistego stanu rzeczy.

Twoje tłumaczenie jest takie same jak Smudy ;) Wymień może z nazwy te kluby, które są słabsze od Wisły bo jestem ciekawy...

P.S. Z Litwą przegraliśmy bezdyskusyjnie.

CH. 20.05.2011 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lorddavy (Post 1096661)
Twoje tłumaczenie jest takie same jak Smudy ;) Wymień może z nazwy te kluby, które są słabsze od Wisły bo jestem ciekawy...

P.S. Z Litwą przegraliśmy bezdyskusyjnie.


A z Wybrzeżem Kości Słoniowej wygraliśmy zdecydowanie. A zajmują 21 miejsce. Bawimy się dalej? Nie będe tracił 30 min na wymienianie 40 nazw klubów tym bardziej że fajny film się zaczyna w TV. Umówmy się tak że każdy ma swoje zdanie bo po co będziemy odbijać piłeczkę co 10 minut. Polska to kraj marudów i pesymistów co zdążył zauważyć Maskaant.
Z tego rankingu wynika że takie Brøndby, Maccabi, NAC Breda, Sturm Graz, Red Star Belgrade, AE Larissa, Hajduk Split, Hearts FC przeskakujemy o tak na oko 10-20 miejsc. A przecież gdyby przyszło z nimi grac to większość by drżała z nerwów. A przed Wisłą są tak śmieszne nazwy z krajów gdzie o piłce dowiedzieli się 2 lata temu że litość bierze.

Cytat:

Ale kto nam broni nabijać punkty w rankingu. Nie rozumiem tego podejścia.
Ja się odniosłem do tego że przynajmniej jeśli o mnie chodzi to ranking nie jest wyznacznikiem realnej siły danego zespołu. A ranking fifa to jest już totalna abstrakcja.

lorddavy 20.05.2011 21:11

Hmm pomijam, że WKS zagrał rezerwami.. Ok zawsze się może zdarzyć niespodzianka.

Ale kto nam broni nabijać punkty w rankingu. Nie rozumiem tego podejścia. Myślisz, że te kluby co są przed nami za darmo punkty dostały? Nasz fatalny ranking bierze się właśnie z takich meczów jak ostatnie z Karabachem i Levadia. Niestety rzeczywistości nie oszukasz w chwili obecnej jesteśmy po prostu słabi zarówno w piłce klubowej jak i reprezentacyjnej. Co niestety potwierdzają rankingi.

Wit.Ek. 20.05.2011 21:12

Wisła to klub o wielkiej tradycji ale jeśli w ciągu 4 lat trzy razy dostaje łomot od klenerów z Litwy, Gruzji lub Azerbejdżanu a w tym czwartym sezonie w ogóle nie kwalifikuje się do pucharów to dla mnie jest to bardzo wymierny dowód na to, że Wisła wielkim klubem nie jest.

Wielkim klubem jest(czas teraźniejszy) Barcelona a Wisła...
Chciałbym by była liczącym się klubem w Europie.
Odkąd w Wiśle są Holendrzy wierze, że nim będzie.

Kociewiak 20.05.2011 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wit.Ek. (Post 1096649)
Właśnie tak myśleli nasi piłkarze gdy wychodzili piłkarze Wisły na murawę, gdy grali z:

Valerengą
Dynamem Tbilisi
Garabehem Agdam
Levadią Tallin

Popatrz na ranking klubowy UEFY. Wisła w Europie nie jest nawet w pierwszej setce klubów.

tu akurat mialem namysli Polskie podworko, gdzie wielkosci Wisly nikt nie ma prawa zaprzeczyc. Co do Europy to zgadzam sie z Toba

Gordian 21.05.2011 00:10

Valerengi to bym raczej tutaj nie umieszczał, w tak zacnym gronie. Kto widział ten dwumecz ten wie jak wyglądał. A kto nie widział to powiem, że wyglądało to tak jak popularny ostatnio "autobus" Murinio w wykonaniu Norwegów, albo wielki mur chiński Śląska w ostatnim meczu z nami. Kompromitacją bym tego nie nazwał. Co innego olanie przez nasze "gwiazdy" Dynama, czy nieudolność w meczach z Levadią i Karabachem.

Karherop 21.05.2011 06:09

Ranking uefa nie tworzy się przypadkowo

ktoś wygrywa , ktoś przegrywa , ktoś zyskuje punkty ktos je traci , normalna kolej rzeczy

w uefie siedzą naprawde nie głupi ludzie , którzy wymyślili super sposób punktowania , gdzie lidzy się dorobek drużyny z 5 lat , co jest naprawde miarodajne .

Jasne że żyjemy w czasach gdzie nikogo nie można zlekcewazyć , a jedyni do kogo możemy miec pretensje o słaby ranking Wisły to my sami .

Ranking FIFA jest pod tym kątem dziwnie stworzony , że ciężko wartościowac druzyny z różnych kontynetów i potem wychodzą dziwne przypadki gdy Burkina Faso jest przed nami . Wszystkie kraje świata wrzucono do jednego wora i powstał taki misz-masz.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl