Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

vote-for-mikey 31.05.2011 14:10

Wiadomo - uniknąć Kaukazu. Mocne drużyny to na pewno Videoton i Neftczi.

Videoton wiadomo, przecinki nie zostają mistrzem Węgier. Natomiast w Neftczi gra kilku mocnych piłkarzy: Mpenza, Mitreski (2,5 sezonu w Niemczech, pełna runda w Belgii w pierwszym składzie, 4 sezony w Spartaku Moskwa), na pewno też grający tam Azerowie też "łatwo skóry nie oddadzą"

FraMat 31.05.2011 14:41

zapominamy, że gra w LM daje niebotycznie wyższe pieniądze niż zwycięstwa w grupie LE.
Sam udział w sezonie 2010/2011:

Każdy zespół otrzymał bonus za uczestnictwo w wysokości 3,9 miliona euro oraz bonus za mecz w grupie 550 000. Oprócz tego wypłacane były bonusy: 800 000 za każde zwycięstwo i 400 000 za każdy remis w fazie grupowej.

A więc sam udział i mecze to razem 7,2 mln euro
Po co nam punkty?
Za takie pieniadze można zespół wzmocnić sportowo i w nastepnym sezonie nie bac się braku rozstawienia

Baala 31.05.2011 14:47

Najlepiej trafić na kogoś kto zaczyna lige podobnie jak Ekstraklasa.

dawidTS 31.05.2011 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1103977)
zapominamy, że gra w LM daje niebotycznie wyższe pieniądze niż zwycięstwa w grupie LE.
Sam udział w sezonie 2010/2011:

Każdy zespół otrzymał bonus za uczestnictwo w wysokości 3,9 miliona euro oraz bonus za mecz w grupie 550 000. Oprócz tego wypłacane były bonusy: 800 000 za każde zwycięstwo i 400 000 za każdy remis w fazie grupowej.

A więc sam udział i mecze to razem 7,2 mln euro
Po co nam punkty?
Za takie pieniadze można zespół wzmocnić sportowo i w nastepnym sezonie nie bac się braku rozstawienia

Do tego trzeba doliczyć kase z praw transmisyjnych,wplywy z biletow oraz przy dobrych wynikach wzrost sprzedaży pamiątek klubowych .

plomien23 31.05.2011 14:56

kondrad czyli wg. Ciebie lepiej grać w LE po ujj na Lm omgg....

Nie dogodzi niestety wszystkim tak źle i tak nie dobrze

mr_kwolf 31.05.2011 15:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dawidTS (Post 1103982)
Do tego trzeba doliczyć kase z praw transmisyjnych,wplywy z biletow oraz przy dobrych wynikach wzrost sprzedaży pamiątek klubowych .

Prawa transmisyjne są sprzedawane w pakiecie i z tego właśnie dostajesz kasę z UEFA.

bridgeburner 31.05.2011 15:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1104014)
Prawa transmisyjne są sprzedawane w pakiecie i z tego właśnie dostajesz kasę z UEFA.

Nie do końca
Po zakończeniu gry jest jakas pula rozdysponowana miedzy kluby
jej wielkosc zalezy od tego ile nadawcy z kraju zainteresowanej druzyny zaplacili za prawa do transmisji

Z tego też wzgledu mozna smialo liczyc minimalny przychod w przypadku awansu na ok 10 mln E
a to przy relatywnie tanich biletach:>

alterego 31.05.2011 18:32

Pokusiłam się o małe zestawienie. ceny za lot na 12/13 lipca. Charakter szacunkowy i na szybko, jak gdzieś odkrył ktoś błąd pw proszę.

Dacia Kiszyniów (Mołdawia) - 920/970 km, lot z Wawy od 1600zł z przesiadkami w Monachium. Dojazd na kołach - średnio. Niby blisko ale trasa przez Ukrainę koszmarek.

Pjunik Erewań (Armenia) - 3327/3440 km - z przesiadką w Moskwie z Wawy 1200 zł (ruskimi liniami :D ) bezpośredni z Wawy 1900zł. Dojazd na kołach - dla desperatów

FK Borac (Bośnia i Hercegowina) - ok 1000km - lot z przesiadką w Ljublianie od 1100zł z Wawy. Dojazd na kołach - da się zrobić.

FK Mogren (Czarnogóra) - 1500 km, od 2 tysięcy z Wawy. Dojazd na kołach - da się zrobić.

Skonto Ryga (Łotwa) - 920 km, z Krakowa z przesiadką w Warszawie od 800 zł. Dojazd na kołach - da się zrobić bez większych problemów.

Videoton FC Fehervar (Węgry) - 440km. O ilę się nie mylę - najbliższy możliwy kierunek.

Bangor City FC (Walia) - 2300 km ( google maps wyliczyło 12 dni podróży ze względu na prom:D ), samolotem do Liverpoolu z Krakowa od 400zł. Dojazd na kołach - dla desperatów. Drogo!

HB Torshavn (Wyspy Owcze) - koniec świata.Można lecieć do Bergen od 400zł a potem bajońskie sumy za prom, lot z Wawy z przesiadkami od 3300. Dojazd na kołach - szanse są, dla desperatów.

Linfield FC (Irlandia Płn.) - 2400 km, lot z Krakowa od 650zł, można też lecieći do Dublina bo to 150km różnicy. Dojazd na kołach - da się zrobić ale po co.

Toboł Kostanaj (kazachstan) - kolejna porażka dla wyjazdowicza - prawie 9 000 km, loty od 4400zł z Krakowa z dwoma przesiadkami. Dojazd na kołach - chyba nie ma co rozważać ;)

Football 1991 Dudelange (Luksemburg) - 1300 km, z przesiadką w Pradze od 900zł, Dojazd na kołach - luksusowy ale płatne autostrady

FC Flora Tallin (Estonia) - 1300 km, z przesiadką w Wawie od 800zł. Dojazd na kołach - kto był ten wie. Kto nie był - można przeżyć przy odpowiednim stężeniu alkoholu we krwi.

Breidablik (Islandia) - kolejny koszmarek, loty od 2200.Dojazd na kołach - nie rozważam.

Valletta FC (Malta) - 2600km, lot od 1200 zł (ale i na farcie znajdzie się za ok 800zł). Dojazd na kołach - można ale prom potęguje koszty. Dodatkowo płatne autostrady po drodze i Włoska mafia

Neftci Baku (Azerbejdżan) - jedyne 4 800 km, lot i tutaj zaskoczenie, nadzień dzisiejszy od 2000zł. Dojazd na kołach - nie rozważam

FK Szkendija 79 (Macedonia) - 1300 km, lot do Skopje (ok 100km) - od 1200zł. Dojazd na kołach - da się zrobić.

Skenderbeu Korce (Albania) - ok 1500km,lot do Tirany (ok 180km) od 1200zł, przesiadką w Bolonii. Dojazd na kołach - da się zrobić.

Jeśli chodzi o kibicowanie - Bałkany i Wielka Brytania ciekawe, o dojazd no to Węgry ew Łotwa, piłkarsko trudno powiedzieć. Turystycznie poproszę Luksemburg. A od Islandii, Wysp Owczych, Kazachstanu i Azerbejdżanu zachowaj nas ręko losująca.

Zed_is_dead 31.05.2011 19:09

Ja mam pytanie, czy gospodarz pierwszego meczu w każdej rundzie kwalifikacyjnej do CL jest zawsze losowany. W szczególności interesuje mnie 4 runda kwal. o ile tam Wisła dojdzie to czy najpierw będzie grać u siebie czy na wyjeździe ? Czy szanse są pół na pół.

Konrad. 31.05.2011 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez plomien23 (Post 1103986)
kondrad czyli wg. Ciebie lepiej grać w LE po ujj na Lm omgg....

Nie dogodzi niestety wszystkim tak źle i tak nie dobrze

Przeczytaj sobie ostatnie zdanie z mojego postu, a jak masz problem z interpretacją to poproś panią od polskiego...

Napisałem to jedynie jako ciekawostkę, gdyż wg. mnie trochę za mało punktów do rankingu jest przyznawanych za awans do grupy LM. Tyle.

Św. Mikołaj 31.05.2011 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alterego (Post 1104099)
Pokusiłam się o małe zestawienie. ceny za lot na 12/13 lipca. Charakter szacunkowy i na szybko, jak gdzieś odkrył ktoś błąd pw proszę.

Dacia Kiszyniów (Mołdawia) - 920/970 km, lot z Wawy od 1600zł z przesiadkami w Monachium. Dojazd na kołach - średnio. Niby blisko ale trasa przez Ukrainę koszmarek.

Pjunik Erewań (Armenia) - 3327/3440 km - z przesiadką w Moskwie z Wawy 1200 zł (ruskimi liniami :D ) bezpośredni z Wawy 1900zł. Dojazd na kołach - dla desperatów

FK Borac (Bośnia i Hercegowina) - ok 1000km - lot z przesiadką w Ljublianie od 1100zł z Wawy. Dojazd na kołach - da się zrobić.

FK Mogren (Czarnogóra) - 1500 km, od 2 tysięcy z Wawy. Dojazd na kołach - da się zrobić.

Skonto Ryga (Łotwa) - 920 km, z Krakowa z przesiadką w Warszawie od 800 zł. Dojazd na kołach - da się zrobić bez większych problemów.

Videoton FC Fehervar (Węgry) - 440km. O ilę się nie mylę - najbliższy możliwy kierunek.

Bangor City FC (Walia) - 2300 km ( google maps wyliczyło 12 dni podróży ze względu na prom:D ), samolotem do Liverpoolu z Krakowa od 400zł. Dojazd na kołach - dla desperatów. Drogo!

HB Torshavn (Wyspy Owcze) - koniec świata.Można lecieć do Bergen od 400zł a potem bajońskie sumy za prom, lot z Wawy z przesiadkami od 3300. Dojazd na kołach - szanse są, dla desperatów.

Linfield FC (Irlandia Płn.) - 2400 km, lot z Krakowa od 650zł, można też lecieći do Dublina bo to 150km różnicy. Dojazd na kołach - da się zrobić ale po co.

Toboł Kostanaj (kazachstan) - kolejna porażka dla wyjazdowicza - prawie 9 000 km, loty od 4400zł z Krakowa z dwoma przesiadkami. Dojazd na kołach - chyba nie ma co rozważać ;)

Football 1991 Dudelange (Luksemburg) - 1300 km, z przesiadką w Pradze od 900zł, Dojazd na kołach - luksusowy ale płatne autostrady

FC Flora Tallin (Estonia) - 1300 km, z przesiadką w Wawie od 800zł. Dojazd na kołach - kto był ten wie. Kto nie był - można przeżyć przy odpowiednim stężeniu alkoholu we krwi.

Breidablik (Islandia) - kolejny koszmarek, loty od 2200.Dojazd na kołach - nie rozważam.

Valletta FC (Malta) - 2600km, lot od 1200 zł (ale i na farcie znajdzie się za ok 800zł). Dojazd na kołach - można ale prom potęguje koszty. Dodatkowo płatne autostrady po drodze i Włoska mafia

Neftci Baku (Azerbejdżan) - jedyne 4 800 km, lot i tutaj zaskoczenie, nadzień dzisiejszy od 2000zł. Dojazd na kołach - nie rozważam

FK Szkendija 79 (Macedonia) - 1300 km, lot do Skopje (ok 100km) - od 1200zł. Dojazd na kołach - da się zrobić.

Skenderbeu Korce (Albania) - ok 1500km,lot do Tirany (ok 180km) od 1200zł, przesiadką w Bolonii. Dojazd na kołach - da się zrobić.

Jeśli chodzi o kibicowanie - Bałkany i Wielka Brytania ciekawe, o dojazd no to Węgry ew Łotwa, piłkarsko trudno powiedzieć. Turystycznie poproszę Luksemburg. A od Islandii, Wysp Owczych, Kazachstanu i Azerbejdżanu zachowaj nas ręko losująca.

Czyli tak podsumowując najbardziej pod względem finansowym opłaca nam sie wylosować zespół z Węgier lub Wielkiej Brytanii.

alterego 31.05.2011 19:50

Nie wzięłam pod uwagę kosztów wyjazdu autokarem / samochodem więc jest kilka tańszych niż UK np Łotwa czy Estonia

murray 31.05.2011 19:53

Weźcie pod uwagę też to, że jeżeli wylosujemy jakiś Ryanairowy czy Wizzairowy kierunek, to ceny biletów pójdą w górę. Co oczywiście nie oznacza, że nie można się dostać do Londynu czy innego Birmingham i stamtąd ogarniać transport lądowy.
Oczywiście mam nadzieję, że nie będzie kierunku wschodniego.

Konrad. 31.05.2011 19:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alterego (Post 1104099)

Valletta FC (Malta) - 2600km, lot od 1200 zł (ale i na farcie znajdzie się za ok 800zł). Dojazd na kołach - można ale prom potęguje koszty. Dodatkowo płatne autostrady po drodze i Włoska mafia

Z Krakowa Ryanair lata na Malte za 400-500 zł w dwie strony. Plus dojazd do stolicy.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez alterego (Post 1104099)
Football 1991 Dudelange (Luksemburg) - 1300 km, z przesiadką w Pradze od 900zł, Dojazd na kołach - luksusowy ale płatne autostrady

Dla osobówek niemieckie i polskie autostrady są darmowe (Katowicki odcinek można spokojnie ominąć). Luksemburg jest na tyle mały, że spokojnie można po nim jeźdźić krajówkami. Plus: najtańsze paliwo w Unii - tańsze niż u nas.

Zapomniałeś jeszcze o dwóch potencjalnych rywalach. Mianowicie przeciwnikami Valletty i Football 1991 Dudelangen w pierwszej rundzie będą:

SP Tre Fiori (San Marino)
FC Santa Coloma (Andora)

I żaden z tych zespołów nie jest bez szans. Turystycznie (a ja pierwszy pucharowy wyjazd zawsze tak traktuje) mistrzostwo.

W przypadku Tre Fiori, samolotem do Bolonii z Krakowa bezpośredni ryanairem to zaledwie 300 złotych w dwie strony. Potem jeszcze 150 km pociagiem/pksem.

Z Santa Coloma gorzej, 2300 km w jedną stronę przez niemcy samochodem. Plus drogie francuskie autostrady. Lotów nie sprawdzałem...

mitmichael 31.05.2011 19:54

Najwazniejsze by nie czekaly naszych pilkarzy dalekie wyjazdy.

przem 31.05.2011 20:08

Teraz spojrzałem na stronę lotu i KRK-RIX (Ryga) wylot 12, powrót 14 Lipca jest za 440 PLN. Wprawdzie czasami loty są tak pokręcone, że lepiej polecieć WAW-RIX, a transport KRK-WAW załatwić osobno (no bo jak się ma czekać 12 h na Okęciu...) A z małym trikiem ze zmianą kraju użytkownika powinno wyjść parę złotych taniej. Do Dudelange można z kolei polecieć ryanem do Charleroi, a stamtąd busy do Luksemburga jeżdżą w cenie od 5 do 25 EUR. Dla większej (4-5 osobowej) ekipy, pewnie i samochód z lotniska byłby dobry (no, tylko trzeba zrezygnować ze znakomitego belgijskiego piwa). Ale o tym będziemy rozmawiać, gdy będzie po losowaniu - no i pewnie wtedy też bilety mogą podrożeć :/

P.S. Do Andory (w okolice) można, chyba, dość łatwo dotrzeć z lotniska w Gironie (przez niektórych dumnie zwane Barceloną), bodaj z Rzeszowa i Wrocka lata Ryan.

alterego 31.05.2011 20:12

Z tą Maltą jest tak, że bilety teraz są za ok 400-500 zł. a po losowaniu pójdą w górę.Tak było z Alicante po tym jak okazało się, że koszykarki awansowały do F4 w Walencji.
a jeśli chodzi o SP Tre Fiori (San Marino) i FC Santa Coloma (Andora) to przeoczyłam bo sugerowałam się artykułem nt potencjalnych rywali. Czyli wyjazd do Luksemburga lepszy niż mi się początkowo wydawało :)

Pisząc o cenach biletów brałam pod uwagę to, że od losowania do meczu będą 3 tygodnie a wtedy ceny będą wyższe niż teraz gdzie do meczu jest 7 tygodni.
i powtarzam - są to wyliczenia szacunkowe ;)

Co do ryanaira i wizzaira sprawdzając ceny weźcie pod uwagę dopłatę za zapłatę ( wiecie o co chodzi nie? ) oraz ew zakup bagażu (wódeczki w podręcznym niet)

Blaszczu16 31.05.2011 20:22

Tak się zastanawiam, czy hipotetyczny awans do Ligii Mistrzów naprawdę sprawi, że odjedziemy reszcie stawki na kilka lat. Przykłady:
FC Unirea
Steaua Bukareszt
Artmedia Petrżałka
FC Thun
Debrecen

Pokazują, że pieniądze z LM nie gwarantują dominacji na krajowym podwórku. Tak się zastanawiam, czym to może być spowodowane?

wis997 31.05.2011 20:28

Zycze powodzenia:D na Malcie bylem na wakacjach teraz w maju

wis997 31.05.2011 20:30

autobusy sa tanie jak barszcz najdrozszy bilet to ze stefy bodajze A do C Koszt: 1.16 Euro:D zajebiste autobusy super sie jedzie:D

RAF 31.05.2011 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1104195)
Tak się zastanawiam, czy hipotetyczny awans do Ligii Mistrzów naprawdę sprawi, że odjedziemy reszcie stawki na kilka lat. Przykłady:
FC Unirea
Steaua Bukareszt
Artmedia Petrżałka
FC Thun
Debrecen

Pokazują, że pieniądze z LM nie gwarantują dominacji na krajowym podwórku. Tak się zastanawiam, czym to może być spowodowane?

Brak fachowcow, i pieniadze moze ida na inne cele niz rozwoj klubu (sa przejadane).

Acima 31.05.2011 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1104195)

Pokazują, że pieniądze z LM nie gwarantują dominacji na krajowym podwórku. Tak się zastanawiam, czym to może być spowodowane?

Pięniądze nie grają czego najlepszy przykład masz choćby w Manchesterze City czy w Polonii Warszawa. Po za tym sukcesy w pucharach często powodują, że drużyna się sypie. Jedni chcą odejść, inni podwyżki itp. Budowa profesjonalego klubu piłkarskiego to nie jest prosta sprawa i dlatego potrzeba do tego fachowców.

Baala 31.05.2011 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1104195)
Tak się zastanawiam, czy hipotetyczny awans do Ligii Mistrzów naprawdę sprawi, że odjedziemy reszcie stawki na kilka lat. Przykłady:
FC Unirea
Steaua Bukareszt
Artmedia Petrżałka
FC Thun
Debrecen

Pokazują, że pieniądze z LM nie gwarantują dominacji na krajowym podwórku. Tak się zastanawiam, czym to może być spowodowane?

3 z tych drużyn to totalne wioski które nie miały prawa bytu. Taka nasza Amica czy Groclin. Steua za to kase z LM zgarneła, ale tam weszło kilku bogatych w inne kluby i nie zdołali odjechać. Debrescen to nie wiem, ale raczej też infrastruktura nie generuje przychodów i pewnie brak pomysłu na rozwój. To też nie chodzi by mieć pieniądze ale by mieć plan ich wydawania.

DrunkenBear 01.06.2011 02:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1103977)
Sam udział w sezonie 2010/2011:

Każdy zespół otrzymał bonus za uczestnictwo w wysokości 3,9 miliona euro oraz bonus za mecz w grupie 550 000. Oprócz tego wypłacane były bonusy: 800 000 za każde zwycięstwo i 400 000 za każdy remis w fazie grupowej.

A nie jest przypadkiem tak, że za granie w 4 rundzie eliminacji do LM drużyna dostała 2,1 mln euro. Za awans do fazy grupowej 3,9 mln euro?

Ale nie oszukujmy się. Jak uda się wreszcie doczłapać do 4 rundy, to tam będziemy potrzebować dużo szczęścia żeby dobrze wylosować i awansować. A z tego co wyczytałem w 4 rundzie eliminacji grać będą na pewno: Arsenal FC, Villarreal CF, Udinese Calcio, FC Bayern München, Olympique Lyonnais. Więc znając nasze szczęście do losowania trafimy Arsenal albo Bayern....

Gargamel 01.06.2011 02:08

Chłopie, ale my nie możemy na nich trafić!!! Ile razy ma być to wałkowane? Poczytałbyś trochę.

mitmichael 01.06.2011 04:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrunkenBear (Post 1104318)
A nie jest przypadkiem tak, że za granie w 4 rundzie eliminacji do LM drużyna dostała 2,1 mln euro. Za awans do fazy grupowej 3,9 mln euro?

Ale nie oszukujmy się. Jak uda się wreszcie doczłapać do 4 rundy, to tam będziemy potrzebować dużo szczęścia żeby dobrze wylosować i awansować. A z tego co wyczytałem w 4 rundzie eliminacji grać będą na pewno: Arsenal FC, Villarreal CF, Udinese Calcio, FC Bayern München, Olympique Lyonnais. Więc znając nasze szczęście do losowania trafimy Arsenal albo Bayern....

A kolega to chyba na starych zasadach jedzie - przepisy sie zmienily, mozemy grac tylko z Mistrzem danego kraju.

Dani 01.06.2011 04:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrunkenBear (Post 1104318)
A nie jest przypadkiem tak, że za granie w 4 rundzie eliminacji do LM drużyna dostała 2,1 mln euro. Za awans do fazy grupowej 3,9 mln euro?

Ale nie oszukujmy się. Jak uda się wreszcie doczłapać do 4 rundy, to tam będziemy potrzebować dużo szczęścia żeby dobrze wylosować i awansować. A z tego co wyczytałem w 4 rundzie eliminacji grać będą na pewno: Arsenal FC, Villarreal CF, Udinese Calcio, FC Bayern München, Olympique Lyonnais. Więc znając nasze szczęście do losowania trafimy Arsenal albo Bayern....

kurcze ale denerwują takie posty , zasady się zmieniły ponad 2 lata temu a są ludzie którym ciągle trzeba o tym przypominać .

RAF 01.06.2011 04:51

ja juz kiedys napisalem ze pierwszy polski klub ktory trafi do LM odjedzie konkurencji w polskiej lidze na pare lat. dlatego tak wazny byl tegoroczny tytul. w tym sezonie - prawdopodobnie po raz ostatni - jest latwe podejscie do Champions League. start Wisly w LM to srednio10 mln. euro zysku (i to przy 6 porazkach) biorac pod uwage to ze pracuja u nas fachowcy (przynajmniej 3) to wydanie w jednym okienku chocby polowy z zyskow z LM powoduje ze w kraju nie mamy konkurencji a i braku rozstawienia nie musimy sie bac. A Stan umie madrze wydac. w tym roku musimy awansowac. bo za rok moze byc znacznie ciezej, a mimo milosci Cupiala do Wisly, ciezko jest mi sobie wyobrazic ze sypnie takim groszem jakiego mozemy doswiadczyc od UEFA za Champions League. Panowie nie biora jeszcze jednej rzeczy pod uwage. LM to nie tylko UEFA, to sposorzy, u nas, w Polsce. Nie Milko jak w Bialymstoku tylko powazne firmy: Pepsi, Coca Cola. Inny poziom sponsorigu i kontrakty idace w mln euro (nie zlotych). momencie awansu do LM przed Wisla otworza sie niespotykane mozliwosci. Taki Melikson po pary dobrych meczach bedzie wart parenscie razy wiecej niz obecnie; kazdy pilkarz podniesie swoja wartosc. Obnizenia wartoscie nie ryzykujemy bo tylko mozemy zyskac, nie stracic. A i wezcie pod uwage (uzywajac przykladu Roberta Lewandowskiego) ze Wisla w LM nie mialaby zadnego problemu aby przekonac KAZDEGO polskiego pilkarza do gry u siebie kosztem Legii, Lecha czy innych klubow. Nalezy jeszcze wziasc pod uwage ze lepiej jest przekonac do pracy u siebie zagranicznego dobrego trenera grajac w CL niz nie grajac. Mowie o tym dlatego ze w razie awansu trzeba by sie liczyc z mozliwoscia odejscia RM.

Troche off topic ale mam nadzieje ze moderatorzy wybacza. Podpiolem sie pod dyskusje :)

RAF 01.06.2011 04:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dani (Post 1104323)
kurcze ale denerwują takie posty , zasady się zmieniły ponad 2 lata temu a są ludzie którym ciągle trzeba o tym przypominać .

najlepsze jest to ze on pisze ze gdzies to wyczytal :D moze stara gazeta ;)

Tenzen 01.06.2011 06:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1103892)
Bo zakładając, że uda nam się przejść tą IV rundę. Z naszym rankingiem, będziemy przed ostatnią drużyną (gorszy ranking od nas ma tylko Rumuńskie Galații ew. Sturm Graz jeśli udało by im się załapać), stąd miejsce w najsłabszym koszyku. Dlatego w wariancie optymistycznym, naszymi trzema najsłabszymi (wg. punktów rzecz jasna) przeciwnikami, będą:

FC Internazionale Milano ITA 100,110
Olympique de Marseille FRA 68,735
FC Basel 1893 SUI 39,980

W pesymistycznym:
Manchester United FC ENG 151,157
Milan AC ITA 94,110
Zienit Sankt Petersburg RUS 60,441

Jednym słowem bardzo prawdopodobne jest odniesienie sześciu porażek... No, ew. optymistycznie, dwa remisy...

Już rozmyślamy nad fazą grupową LM :P

Mnie na razie bardziej interesują charakterystyki rywali w eliminacjach. Na kogo lepiej trafić, kogo teoretycznie będzie łatwiej ograć itd.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrunkenBear (Post 1104318)
A nie jest przypadkiem tak, że za granie w 4 rundzie eliminacji do LM drużyna dostała 2,1 mln euro. Za awans do fazy grupowej 3,9 mln euro?

Ale nie oszukujmy się. Jak uda się wreszcie doczłapać do 4 rundy, to tam będziemy potrzebować dużo szczęścia żeby dobrze wylosować i awansować. A z tego co wyczytałem w 4 rundzie eliminacji grać będą na pewno: Arsenal FC, Villarreal CF, Udinese Calcio, FC Bayern München, Olympique Lyonnais. Więc znając nasze szczęście do losowania trafimy Arsenal albo Bayern....

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAF (Post 1104325)
najlepsze jest to ze on pisze ze gdzies to wyczytal :D moze stara gazeta ;)

A czy nowe gazety trzymają poziom? ;) Lepiej napisać ciekawą głupotę bo się lepiej sprzeda. Niestety... A ludzie dalej kupują. Także nie zdziwiłbym się jakby w Fakcie ktoś coś przekręcił odnośnie potencjalnych rywali ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl