Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [26 kolejka] Wisła Kraków-Lech Poznań, 11 maja, 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8057)

KamAr 08.05.2011 20:30

Myślę, że jeśli zwyciężymy w tym meczu, mistrzostwo będzie bardzo blisko. Co prawda jeszcze czekają Nas mecze z Legią i Cracovią (szczególnie z drużyną zza Błoni obawiam się spotkania - ostatnio grają ciekawą piłkę) ale spokanie z "Kolejorzem" - jeśli będzie wygrane - doda Nam pewności i zdecydowanie przybliży do majstra. Liczę na 2:0 -pełny stadion, drużyna musi być niesiona dopingem:)

Blaszczu16 08.05.2011 20:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dr.Joint (Post 1087872)
A może mi ktoś powiedzieć jak sytuacja parchów wygląda?
Zakładamy że:
-My wygrywamy z Amicą, Polonia B wygrywa z koleżankami
-Następna kolejka My Wygrywamy z cracovią, a Polonia B wygrywa:
to jest szansa że na derbach w przypadku ewent. wygranej My gwarantujemy sobie mistrza, a żydki spadają?

Jeśli:
-Wisła wygra z Lechem i Cracovią
-Jagiellonia przegra z Polonią Warszawa, lub Legią
-Polonia Bytom wygra z Cracovią i Górnikiem Zabrze
-Korona zgromadzi minimum dwa punkty z Lechią i Arką

...to Wisła zdobywa po wygranych derbach mistrzostwo Polski i spuszcza z Ekstraklasy "Pasy".

piotrek06 08.05.2011 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1087952)
Jeśli:
-Wisła wygra z Lechem i Cracovią
-Jagiellonia przegra z Polonią Warszawa, lub Legią
-Polonia Bytom wygra z Cracovią i Górnikiem Zabrze
-Korona zgromadzi minimum dwa punkty z Lechią i Arką

...to Wisła zdobywa po wygranych derbach mistrzostwo Polski i spuszcza z Ekstraklasy "Pasy".

Amen



10 znaków

tommiyacht 08.05.2011 20:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1087877)
Za to boje sie co bedzie z ickami jak Cikos i Paljic dostana po zoltej z lechem

Icki grają z Bytomiem o byc albo nie byc w lidze a zagrozonych mają: Bartczak, Boljević, Dudzic, Ntibazonkiza. Jak Saidi sie wykluczy to stracą z połowę siły ognia.

Kurz 08.05.2011 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KamAr (Post 1087951)
Myślę, że jeśli zwyciężymy w tym meczu, mistrzostwo będzie bardzo blisko. Co prawda jeszcze czekają Nas mecze z Legią i Cracovią (szczególnie z drużyną zza Błoni obawiam się spotkania - ostatnio grają ciekawą piłkę) ale spokanie z "Kolejorzem" - jeśli będzie wygrane - doda Nam pewności i zdecydowanie przybliży do majstra. Liczę na 2:0 -pełny stadion, drużyna musi być niesiona dopingem:)

Skończmy już te asekuranckie i lękliwe teksty. Jesteśmy Mistrzem. Możemy przegrać 2 z 5 meczy przy założeniu, że Jaga wygra wszystko do końca, co jest niemożliwe. Legia i Lech mają do nas odpowiednio 9 i 11 punktów straty, co oznacza, że wystarczy, iż zdobędziemy tylko 6 punktów, żeby mogły nam skoczyć, a nawet mniej, bo one również nie wygrają wszystkiego.

Blaszczu16 08.05.2011 21:09

Przy mojej analizie nie wziąłem pod uwagę jeszcze jednego zespołu -Legii. Stołeczni muszą przynajmniej raz zremisować w dwóch najbliższych kolejkach plus wyżej wymienione warunki i wtedy będziemy pełnoprawnym mistrzem Polski.

Marszałek 08.05.2011 21:41

Poznań jest cieniutki. Wygrywa coś od czasu do czasu. Ale pomysłu w ich grze nie ma żadnego, także zawodnicy przeciętni. Poza kilkoma wzlotami są typowymi rzemieślnikami. Bez trenera,a Bakero ciężko za takiego uznać nic nowego na nas nie wymyślą.

Mamy jedną opcję, która czyni nas mocnymi. Melikson robi dla nas nieprawdopodobną różnicę. W naszej lidze nigdy nie grał zawodnik o takich umiejętnościach. Strasznie wysoko Valcx postawił sobie poprzeczkę, ciężko będzie mu teraz sprowadzić zawodnika, który tak zdominuje swoją pozycję w lidze. Meliskon wykracza poza standardy naszej ligi.

Dzisiejszy mecz pokazał nam tak naprawdę ile potrafi ta drużyna. Wg mnie mogą wiele, bardzo wiele, a bramka Sivakova pokazała jakie w nich tkwią możliwości. Żeby tak uderzyć trzeba mieć mega pewność siebie i swoich możliwości. I to strzela rezerwowy, z którego nie jest zadowolony trener. Piękna sprawa.

Ciężko będzie Poznaniowi coś nam przeciwstawić. Wiem,że to brzmi dość pewnie ale bardziej obawiam się spotkań późniejszych niż tego najbliższego.

River 08.05.2011 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1087952)
Jeśli:
-Wisła wygra z Lechem i Cracovią
-Jagiellonia przegra z Polonią Warszawa, lub Legią
-Polonia Bytom wygra z Cracovią i Górnikiem Zabrze
-Korona zgromadzi minimum dwa punkty z Lechią i Arką

...to Wisła zdobywa po wygranych derbach mistrzostwo Polski i spuszcza z Ekstraklasy "Pasy".

Piekny scenariusz i najlepsza zemsta z mozliwych za zeszly rok. Do pelni szczescia brakowaloby jeszcze tylko Kuchenkorza poza pucharami:)

Co do srodowego meczu to jak to sie mowi, kazda passa ma swoj koniec. Ostatnio z Poznaniakami nam nie szlo ale teraz jest chyba najlepsza okazja na to by wreszcie wygrac.
To moze byc piekny tydzien, zwyciestwa w srode i niedziele to na 99% MP. W dodatku pokazalibysmy Cracovii i Lechowi gdzie ich miejsca (odpowiednio 1 liga i srodek tabeli).:P

kriswisla 08.05.2011 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1087964)
Skończmy już te asekuranckie i lękliwe teksty. Jesteśmy Mistrzem. Możemy przegrać 2 z 5 meczy przy założeniu, że Jaga wygra wszystko do końca, co jest niemożliwe. Legia i Lech mają do nas odpowiednio 9 i 11 punktów straty, co oznacza, że wystarczy, iż zdobędziemy tylko 6 punktów, żeby mogły nam skoczyć, a nawet mniej, bo one również nie wygrają wszystkiego.

Dokłanie pokażmy kto tu rozdaje karty,wkręcić ich w murawę i w ten asfalt z boku :>:-D

Kurz 08.05.2011 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1088005)
Mamy jedną opcję, która czyni nas mocnymi.

Mamy zupełnie inną, która daje nam przewagę. Możemy przegrać 2 z kolejnych 5 meczy. Oni mają nóż na gardle, jeśli chcą myśleć o pucharach. Muszą zmierzać od zwycięstwa do zwycięstwa po trupach. To dobrze, bo to znaczy, że to my rozdajemy karty. I możemy sobie pozwolić na podobną taktykę, jak dzisiaj.

Karherop 08.05.2011 22:44

Spodziewam się w tym meczu odkrycia Lecha i ciekawych kontr z naszej strony . Nie ulega wątpliwości że Lech ten meczu musi wygrać jeśli chce grać w pucharach w przyszłym sezonie . Wisła powinna wygrać , ale teoretycznie w lidze gdzie nikt jej nie goni , nawet remis w takim spotkaniu może być cenny . Jednak liczy się tylko zwycięstwo !

Skład powinien wyjść taki sam jak w meczu z Lechią , chociaz sie obawiam o zdrowie naszych graczy , bo w trakcie dzisiejszego spotkania mniejsze lub większe urazy mieli Chavez ( kolano ) , Melikson , Pareiko , Genkov ( udo ) , po kontuzji jest Cikosz .

Pokusze się o małe porównanie poszczególnych pozycji :

Bramka :

Pareiko > Kotorowski ( tutaj może nie ma wielkich rozbieżnosci , jednak Pareiko jest od miesiaca w super formie , gdzie nawet uefa to doceniła )

Obrona

Cikosz < Wojtkowiak ( w ofensywie lepszy jest Cikosz , jednak w defensywie lepszy Wojtkowiak więc stawiam na niego )
Jaliens = Bosacki ( obaj są w słabej formie )
Chavez > Arboleda/ Wołąkiewicz ( Chavez jest najlepszym defensorem tej rundy )
Paljic = Henriquez ( obaj zawodnicy chaotyczni w obronie , lepsi w ataku . Remis ze wskazaniem na Paljicia )

Pomoc :
Sobolewski > Đurđević ( minimalna przewaga Sobola , większe doświadczenie i większa osobowość )
Wilk = Injac/Murawski ( Indywiudalnie lepszymi zawodnikami jest Injac czy Murawski, poza tym mają większe doświadczenie , jednak Wilk nadrabia ambicją )
Kirm < Kriviets ( Kirm raz że jest bez formy , a dwa że Kriviets to jedyna obok Stillica jasna postać w Poznaniu )
Melikson > Stillic ( przewaga Meliksona , z racji tego że Stillic nie istnieje fizycznie poza tym nie ma takiej dynamiki , co nie znaczy że nie będziemy z nim mieli problemów )
Małecki > Wilk ( bez porównania )

Atak :
Genkov = Rudnevs (zawodnicy o podobnych warunkach , Genkov jest silniejszy fizycznie , Łotysz jest lepszy technicznie , na remis )

Ocena całościowa :
Wisła>Lech

Ajax 08.05.2011 23:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1088005)
Poznań jest cieniutki. Wygrywa coś od czasu do czasu. Ale pomysłu w ich grze nie ma żadnego, także zawodnicy przeciętni. Poza kilkoma wzlotami są typowymi rzemieślnikami. Bez trenera,a Bakero ciężko za takiego uznać nic nowego na nas nie wymyślą.

Mamy jedną opcję, która czyni nas mocnymi. Melikson robi dla nas nieprawdopodobną różnicę. W naszej lidze nigdy nie grał zawodnik o takich umiejętnościach. Strasznie wysoko Valcx postawił sobie poprzeczkę, ciężko będzie mu teraz sprowadzić zawodnika, który tak zdominuje swoją pozycję w lidze. Meliskon wykracza poza standardy naszej ligi.

Dzisiejszy mecz pokazał nam tak naprawdę ile potrafi ta drużyna. Wg mnie mogą wiele, bardzo wiele, a bramka Sivakova pokazała jakie w nich tkwią możliwości. Żeby tak uderzyć trzeba mieć mega pewność siebie i swoich możliwości. I to strzela rezerwowy, z którego nie jest zadowolony trener. Piękna sprawa.

Ciężko będzie Poznaniowi coś nam przeciwstawić. Wiem,że to brzmi dość pewnie ale bardziej obawiam się spotkań późniejszych niż tego najbliższego.

Musisz pamiętać że Lech to drużyna wyjątkowo nierówna i chimeryczna grająca która jeśli się "zepnie" jest bardzo groźna IMHO Lech jest faworytem spotkania tak chłodno patrząc. Sam jestem ciekawy bo ten pojedynek pokarze czy mamy czegokolwiek szukać w Europie.

Pamiętajcie że w zeszłym roku też mieliśmy świętować mistrza na Cracovii.

Tyle logicznego bełkotu w sercu czuję że będzie 2-1 dla nas po świetnym meczu:)

skeba 08.05.2011 23:52

Cytat:

Zespoły kadrowo wyrównane, może z lekką przewagą Amici jeśli chodzi o jakość (subiektywne stwierdzenie)
Gdzie tam, pleciesz. 11 mamy silniejszą od nich.

Pareiko > Kotorowski (brak pyrań)
Wojtkowiak > Cikos (Cikos popelnia troche bledów)
Chavez > Arboleda (Chavez pewny punkt, Arboleda bez formy)
Jaliens > Wołąkiewicz
Paljic = Henriquez (Serb w ofensywie lepszy, w defensywie Henriquez)
Sobolewski > Djurdevic
Wilk < Injac
Melikson > Stilic
Małecki > Kiełb, Wilk
Kirm > Kriwets
Genkov < Rudnevs

prezes85 09.05.2011 00:59

Jaliens się nie odnalazł w naszej ekstraklasie. Gra dziadostwo, a pokazujecie że niby lepszy jest od innych...

partyzant1983 09.05.2011 01:04

W momencie gdy mieliśmy 8 pkt przewagi nad Jagą niektórzy już mrozili szampany.... ja uważam że jak 11 maja wygramy to możemy wkładać szampany do lodówki... a moim marzeniem jest zdobyć MP i dobić parchów w jednym meczu... może się spełni

tommiyacht 09.05.2011 05:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1088056)
Kirm > Kriwets

tu bym sie klocil

skeba 09.05.2011 07:35

Cytat:

tu bym sie klocil
Kirm ma swoje lepsze, czy gorsze chwile, ale ja pamiętam tylko te dobre. Strzelił w sezonie 8 bramek i jest to na prawdę niezły wynik. Nie mieliśmy dawno pomocnika (Marek Zieńczuk), który by zbliżył się do granicy 10 bramek, jeżeli się mylę to mi przypomnijcie.

Andraz - 8 bramek 3 asysty (Liga)
Siarhiej, czy Siergiej Kriwiec - 3 bramki 3 asysty (Liga)

Nie znam statystyk z pucharów, ale wydaje mi się, ze i tak jego statystyki wypadają lepiej.Andraz nie raz ratował nam skórę i nawet jak nie idzie (mecz wczorajszy) to potrafił strzelić bramkę.
Ale oczywiście jest to moja subiektywna ocena, zgadzać sie nie musicie. Pewnie kibic Lecha dałby w drugą stronę

Pablo84 09.05.2011 08:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1088005)
Poznań jest cieniutki. Wygrywa coś od czasu do czasu. Ale pomysłu w ich grze nie ma żadnego, także zawodnicy przeciętni. Poza kilkoma wzlotami są typowymi rzemieślnikami. Bez trenera,a Bakero ciężko za takiego uznać nic nowego na nas nie wymyślą.

Mamy jedną opcję, która czyni nas mocnymi. Melikson robi dla nas nieprawdopodobną różnicę. W naszej lidze nigdy nie grał zawodnik o takich umiejętnościach. Strasznie wysoko Valcx postawił sobie poprzeczkę, ciężko będzie mu teraz sprowadzić zawodnika, który tak zdominuje swoją pozycję w lidze. Meliskon wykracza poza standardy naszej ligi.

Dzisiejszy mecz pokazał nam tak naprawdę ile potrafi ta drużyna. Wg mnie mogą wiele, bardzo wiele, a bramka Sivakova pokazała jakie w nich tkwią możliwości. Żeby tak uderzyć trzeba mieć mega pewność siebie i swoich możliwości. I to strzela rezerwowy, z którego nie jest zadowolony trener. Piękna sprawa.

Ciężko będzie Poznaniowi coś nam przeciwstawić. Wiem,że to brzmi dość pewnie ale bardziej obawiam się spotkań późniejszych niż tego najbliższego.

Dokładnie.Dla mnie najtrudniejszym przeciwnikiem będą żydy.Ich piłkarze będa gryzli, kopali, pluli szczypali, byle by urwać Wiśle punkty.
Rok temu zostaliśmy przez nich upokorzeni, mam nadzieje, że teraz karta się odwróci i z cracovią z trudem ale wygramy.O Amikę jestem jakoś spokojny, że pykniemy luźno ich kopacze pykną.

Telus 09.05.2011 08:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1088078)
Kirm ma swoje lepsze, czy gorsze chwile, ale ja pamiętam tylko te dobre. Strzelił w sezonie 8 bramek i jest to na prawdę niezły wynik. Nie mieliśmy dawno pomocnika (Marek Zieńczuk), który by zbliżył się do granicy 10 bramek, jeżeli się mylę to mi przypomnijcie.

Andraz - 8 bramek 3 asysty (Liga)
Siarhiej, czy Siergiej Kriwiec - 3 bramki 3 asysty (Liga)

Nie znam statystyk z pucharów, ale wydaje mi się, ze i tak jego statystyki wypadają lepiej.Andraz nie raz ratował nam skórę i nawet jak nie idzie (mecz wczorajszy) to potrafił strzelić bramkę.
Ale oczywiście jest to moja subiektywna ocena, zgadzać sie nie musicie. Pewnie kibic Lecha dałby w drugą stronę

Dziwię się, że uważasz, że nam wczoraj nie szło, moim zdaniem piłkarze zrealizowali założenia coach'a.
Myślę, że należy również przyjąć, że Patryk jest pomocnikiem i też zbliża się do '10'

szczepans21 09.05.2011 08:43

Panowanie trzeba pamiętć że lech miał więcej czasu na odpoczynek,

kolejna kwestia jak zagramy w środku?

ja bym jeszcze nie stawiał że jesteśmy murowanym kandydatem do zwycięstwa w środę, najważniejsze żeby nasi kopacze wiedzieli że trzeba zapierdalać aby wygrać najbliższe dwa mecze,(żeby nie wkradł się komfort psychiczny)

kamilo584 09.05.2011 08:57

Moim zdaniem , ten mecz pokaże nam , czy z tym składem mamy co marzyć o grze w europejskich pucharach , lech zagra na 100% bo jesli chce grać w pucharach ,musi wszystko do końca wygrywać.Moim zdaniem wygramy ale minimalnie

Griszka30KR 09.05.2011 09:11

Pareiko > Kotorowski
Wojtkowiak > Cikos
Chavez = Arboleda
Jaliens =Wołąkiewicz/Bosacki
Paljic = Henriquez
Sobolewski = Djurdevic
Wilk < Injac
Melikson > Stilic
Małecki > Kiełb, Wilk
Kirm < Kriwets
Genkov < Rudnevs

Nie będe komentował dlaczego ,kto lepszy w ofensywie,kto defensywie

Teqcontroller 09.05.2011 09:19

Wedlg mnie najtrudniejsze mecze moga okazac z tych latwych , a dlaczego ? Amica gra piach , wystraczy wylaczyc z gry Kriwetsa (czy jak mu tam jest) Rudnevsa i Stilicia , W 1 jedynastce powinni zagrac Wilk s Sobol , zeby zdominowac srodek , Jirsak sie nie nadaje , odstawia noge i czasem sie rusza jak mucha w gownie , natomiast Wilk zapierdala i to on powinien miec miejsce w pierwszej 11.

Na pewno trzeba bedzie uwazac na stale fragmenty gry i na placzka Arbolede.

szczepans21 09.05.2011 09:23

Cytat:

Wedlg mnie najtrudniejsze mecze moga okazac z tych latwych , a dlaczego ? Amica gra piach , wystraczy wylaczyc z gry Kriwetsa (czy jak mu tam jest) Rudnevsa i Stilicia , W 1 jedynastce powinni zagrac Wilk s Sobol , zeby zdominowac srodek , Jirsak sie nie nadaje , odstawia noge i czasem sie rusza jak mucha w gownie , natomiast Wilk zapierdala i to on powinien miec miejsce w pierwszej 11.

Na pewno trzeba bedzie uwazac na stale fragmenty gry i na placzka Arbolede.
i jeszcze bym przylepił kogoś do stilica bo mimo wszystko może rzucić piłkę i mogą być problemy...

adas123 09.05.2011 09:26

mi sie marzy zemsta za jesienna bo to byl dramat.lech generalnie gra piach ale glownie dzieki stilicowi maja przeblyski i w miare skutecznego rudnevsa na jego akcji wykonczenie.krivets to mnie nie przekonuje wcale.arbolode zgnoic jak dolhe kiedys trza.3 0 dla wisly biore w ciemno:d

Tenzen 09.05.2011 09:37

Czyli podstawowa jedenastka powinna wybiec taka sama jak z Lechią czyli z Wilkiem i Sobolem na środku.
Tu mnie zastanawia tylko to jak sobie poradzimy grając co 3 dni tym samym składem. Zwłaszcza czy Melikson wytrzyma przynajmniej do meczu z Legią.

Teqcontroller 09.05.2011 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepans21 (Post 1088105)
i jeszcze bym przylepił kogoś do stilica bo mimo wszystko może rzucić piłkę i mogą być problemy...

Sobol albo Wilk wybija mu z glowy szukanie pilki w srodku pola. :D

Cytat:

Czyli podstawowa jedenastka powinna wybiec taka sama jak z Lechią czyli z Wilkiem i Sobolem na środku.
Tu mnie zastanawia tylko to jak sobie poradzimy grając co 3 dni tym samym składem. Zwłaszcza czy Melikson wytrzyma przynajmniej do meczu z Legią.
Nasi sa b.dobrze przygotowani fizycznie , wiec o to sie nie boje.

Semper Fidelis 1985 09.05.2011 09:43

Jedynie pytanie co do składu to czy zagramy na dwóch def pomocników czy nie, w 1 wariancie zagra Wilk, w 2 (pewnie) Sivakov, ja bym postawił na taki sam skład (i taktyke) jak we wczorajszym meczu. Żeby tylko każdy był zdrowy, wczoraj włożyli mnóstwo serca i wysiłku w mecz, a przerwy mają tyle co nic, dziś wolne, jutro jakiś lekki trening i pojutrze mecz... będzie dobrze, musi być! trzeba wkońcu pokazać Amice gdzie ich miejsce (środek tabeli)

Edit:

Obstawiam że wygramy 1-0 (Genkov) po słabym meczu z obu stron.

Kobold 09.05.2011 10:16

Pareiko > Kotorowski
Cikos < Wojtkowiak
Chavez = Arboleda (obydwaj grają właściwie podobnie)
Jaliens =Wołąkiewicz/Bosacki
Paljic < Henriquez (remis w ofensywie , ale w defensywie lepszy zawodnik Lecha)
Sobolewski = Djurdevic
Wilk < Injac/Murawski
Melikson > Stilic
Małecki > Kiełb, Wilk
Kirm < Kriwets
Genkov < Rudnevs

gress 09.05.2011 10:19

Mała sugestia, dajcie sobie spokój z robieniem jakich równań typu: nazwiskoX >= NazwiskoY. Jak pokazały poprzednie mecze, można mieć nawet X>>>>Y i przegrać. Piłka nożna to nie gra 22 zawodników, ale gra dwóch zespołów !


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl