Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [25 kolejka] Lechia Gdańsk - Wisła Kraków, 8 maja, 14:45 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8047)

BRTS39 01.05.2011 17:07

Bez Genkova możemy tam nawet nie jechać wg mnie. Chłopcy muszą się teraz zmobilizować a nie jak juz będziemy jeden punkt w plecy.

piotrek06 01.05.2011 17:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1084434)
Remis Wisly jest bardzo prawdopodobny, a Widzew przypominam przegrał z najgorszą drużyną Wiosny, czyli Legią, którą leje kto chce.
Widzew broni się przed spadkiem. Chcialbym, by Jaga stracila pkt, ale nie wierzę w to

Polonia. B też broniła sie przed spadkiem :>

KosaPS 01.05.2011 17:24

Jak wygląda sytuacja z kartkami w Lechii??

piter116 01.05.2011 17:27

Krzysztof Bąk był zagrożony, zarobił żółtko i nie zagra z Wisłą.

ZoneNh 01.05.2011 17:28

Jak Lechia będzie grała tak słabo jak I polowe z Arką, to raczej nie ma się czym przejmować.

Filippo 01.05.2011 17:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wcisa Nh (Post 1084523)
Jak Lechia będzie grała tak słabo jak I polowe z Arką, to raczej nie ma się czym przejmować.

To samo pewnie mówiła Legia po gładkich wygranych w PP. Jak przyszło do ligi dostali w dupe. Dzisiaj graja słabo, za tydzien beda zasuwac az miło.

mitmichael 01.05.2011 17:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wcisa Nh (Post 1084523)
Jak Lechia będzie grała tak słabo jak I polowe z Arką, to raczej nie ma się czym przejmować.

Tylko tutaj graja na wyjezdzie a z Nami u siebie. Jak gra Lechia na własnym stadionie przekonała sie Legia w 2 połowie

Tenzen 01.05.2011 18:41

A tak patrząc na konkurencję. Będzie ktoś w Jagiellonii pauzował w następnej kolejce?

Sami 01.05.2011 18:42

Ruch - Zagłębie
Pauzują: -
Zagrożeni: Bronowicki, Djokić, Grzyb, Nykiel, Stawarczyk (Ruch); Costa, Plizga, Wilczek (Zagłębie)

Legia - Korona
Pauzują: Jędrzejczyk (Legia); Stano, Sobolewski (Korona)
Zagrożeni: Machnowskyj, Rzeźniczak, Rybus, Wawrzyniak (Legia); Korzym, Lisowski, Lech, Niedzielan (Korona)

Cracovia - Polonia
Pauzują: -
Zagrożeni: Bartczak, Boljević, Dudzic (Cracovia); Brzyski, Gołębiewski, Pietrasiak (Polonia);

Śląsk - Bytom
Pauzują: Kobylik (Bytom)
Zagrożeni: Celeban, Ćwielong, Fojut, Mila, Socha (Śląsk); Hricko (Bytom)

Lech - Górnik
Pauzują: Marciniak (Górnik)
Zagrożeni: Arboleda, Bosacki, Wilk, Wołąkiewicz(?) (Lech); Kwiek, Wodecki, Zahorski (Górnik)

Jagiellonia - Widzew
Pauzują: Panka (Widzew)
Zagrożeni: Lato, Sandomierski (Jagiellonia); Ukah, Szymanek (Widzew)

GKS - Arka
Pauzują: Bożok, Burkhardt (Arka)
Zagrożeni: Fonfara (GKS); Bednarek, Płotka, Bruma, Zawistowski (Arka);

Lechia - Wisła
Pauzują: Bąk (Lechia)
Zagrożeni: Deleu, Kożans, Traore, Wiśniewski (Lechia); Cikos, Jirsak, Kirm (Wisła);

Sami 01.05.2011 19:16

http://zdjecie.net.pl/zdjecia/3b5ecc...be915e35b9.png

Z nami nie zagra Krzysztof Bąk - stoper Lechii, jedyny piłkarz, który zagrał we wszystkich spotkaniach w tym sezonie w lidze, dodatkowo we wszystkich meczach zagrał pełne 90min. Jest to więc olbrzymie osłabienie braci z Gdańska. Niewiele brakowało, a Lechia zagrałaby za tydzień z nami bez jej najlepszego piłkarza - Abdou Razacka Traore, który chciał uderzyć Brumę, ale sobie nie trafił ;) Myślę, że jest szansa na korzystny wynik nad morzem. Oprócz tego, że defensywa Lechii będzie osłabiona brakiem Bąka to boki obrony nie prezentują się zbyt korzystnie. Deleu jest bez formy od dłuższego czasu, dziś również bardzo słaby mecz zagrał Airapetian.

murray 01.05.2011 19:29

Kafarski nie ma w zwyczaju ustawiać drużyny w polu karnym, więc moim zdaniem powinniśmy zagrać z kontry. Nie mówię tu o autobusie, tylko czekać na błąd rywala i wykorzystać to rajdami Meliksona i Małeckiego. Najlepiej ustawić wysoki pressing, w szczególności na Traore, który po kilku ostrych wejściach i stratach może stracić panowanie nad sobą i osłabić drużynę.

Jagul 01.05.2011 22:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wcisa Nh (Post 1084523)
Jak Lechia będzie grała tak słabo jak I polowe z Arką, to raczej nie ma się czym przejmować.

Tak jak nie było się czym przejmować przed meczem z Górnikiem u siebie...
Trzeba po prostu wyjść zagrać w końcu na dobrym poziomie i w ogóle nie patrzeć w jakiej formie jest rywal.
W ostatnich 10 latach nie było chyba sezonu w którym Wisła przegrałaby 3 mecze z rzędu w lidze, więc liczę, że nikt nie będzie chciał bić rekordu.

bonawentura 01.05.2011 23:10

Powinniśmy zagrać w środku z Wilkiem zamiast Sobola. Kirma wysunąć na sam czubek, Melikson i Mały na skrzydłach, w środku pola jeszcze Jirsak i Garguła/Sivakov, a obrona to stały skład plus na prawej obronie gracz z MESY- koniecznie!!!(mówię oczywiście o sytuacji jeśli Cikos się nie wykuruje, bo tak jak Branco, to pewnie każdy forumowicz potrafiłby zagrać).

PhantomRanger 01.05.2011 23:16

Jak na razie tragedii jeszcze nie ma. Wciąż prowadzimy w lidze i z pewnością tak będzie i w przyszłym tygodniu niezależnie od wyniku. Jeśli jednak tego meczu nie wygramy zacznie robić się na prawdę gorąco przy równoczesnej wygranej Jagielloni. Remis brałbym w ciemno, jednak liczę na skromne 1:0 z naszej strony. Niestety istnieje także obawa, że wrócimy z bagażem 5 bramek - nie wiem czemu, ale takie mam przeczucie. Wygramy 1:0 lub przegramy 5:0.

Oczywiście zmiany w składzie muszą zajść i proponowałby następująco: Pareiko - Cikos/Burliga, Jaliens, Chavez, Pajlić - Małecki, Wilk, Melikson, Kirm - Genkov, Rios

Piotson 01.05.2011 23:19

Nie możemy zagrać zbyt ofensywnie bo z naszą obroną, Lechia nas zje. Wystawić dwóch defensywnych pomocników Sobol-Wilk przed nimi dać nieograniczoną swobodę Meliksonowi i będzie dobrze.

Titto 01.05.2011 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1084697)
Powinniśmy zagrać w środku z Wilkiem zamiast Sobola. Kirma wysunąć na sam czubek, Melikson i Mały na skrzydłach, w środku pola jeszcze Jirsak i Garguła/Sivakov, a obrona to stały skład plus na prawej obronie gracz z MESY- koniecznie!!!(mówię oczywiście o sytuacji jeśli Cikos się nie wykuruje, bo tak jak Branco, to pewnie każdy forumowicz potrafiłby zagrać).

Możliwe jest przecież, że Genkov na Lechię się już wyleczy...

wojtek90059 02.05.2011 00:27

Panowie macie jakiś pomysł na zdobycie biletu na ten mecz? Niestety nie mieszkam w Krakowie, a w Poznaniu i przy okazji każdego meczu dużo kombinacji mnie czeka. Pozdrawiam

sandbender 02.05.2011 10:06

Na bank w tym meczu wykartkują i Kirma i Cikosa jak zagra. I będzie problem.

Tenzen 02.05.2011 10:17

Lech nie ma znaczenia to Lechia jest najbliższym rywalem i Lechia jest znacznie ważniejsza do ogrania. Z Lechią trzeba walczyć cały mecz i nie kalkulować karki. Lechia jeśli wygra może włączyć się do walki o Mistrzostwo a Lech to tylko środek tabeli.

STARY WIŚLAK 02.05.2011 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 1084407)
Jeśli przyjmujemy remis Wisły i wygraną Jagiellonii (co moim zdaniem nie jest tak oczywiste, w poprzedniej rundzie Widzew przy Piłsudskiego wygrał z Jagą 4:1) to wtedy nie będziemy mieli 1 punktu przewagi nad Jagą, tylko 2, bo liczy się jeszcze bilans bezpośredni

Drodzy, szanowni przedmówcy!!!

Wolałbym, żebyśmy nie brali pod uwagę bilansu bezpośredniego pomiędzy Jagą a Wisełką tylko wypracowali sobie rzetelnie taką przewagę aby dała nam ona Mistrzostwo!!!

I pamiętajmy, że jest jeszcze sześć kolejek i wcale Jaga nie musi być naszym największym zagrożeniem.

Największym zagrożeniem możemy być sami sobie.

Simao1 02.05.2011 12:44

Dobrze by było, gdyby faktycznie na ten mecz wrócił Genkov, żeby miał kto w końcu bramki strzelać. Nie wiadomo jaka będzie sytuacja z Cikoszem, który jest nam niesamowicie potrzebny w tym spotkaniu. Nie chcę więcej oglądać Branco, którego zawodnicy Górnika przechodzili niczym pachołek na treningu. Potrzebujemy gościa, który walczy i pociągnie grę do przodu, tak jak dzieje się w przypadku Słowaka.

Co do samego meczu - powinniśmy ograniczyć próby wejścia z piłką do bramki, trzeba nam strzałów z dystansu, trochę mniej klepania, a więcej myślenia. Wierzę, że będzie dobrze. Obyśmy, choć w połowie, powtórzyli wynik ze spotkania na R22 jesienią.

Maaskant popełnia błędy, ale zauważyłem, że z meczu na mecz próbuje je wyeliminować. Gość potrafi dostrzec mankamenty w grze zespołu i oby zdołał to zrobić tym razem. Jeśli wygramy z Lechią, to dostaną motywacyjnego "kopa" na serię najcięższych meczów (a w zasadzie najbardziej prestiżowych) z Lechem, Legią i Cracovią (o Polonii Warszawa nie wspominając).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez STARY WIŚLAK (Post 1084757)
Największym zagrożeniem możemy być sami sobie.

Paradoksalnie tak właśnie jest...

wolfy 02.05.2011 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 1084749)
Na bank w tym meczu wykartkują i Kirma i Cikosa jak zagra. I będzie problem.

Mamy Gargułę i Branco, powinni wreszcie dostać szansę od pierwszej minuty.

piotrek06 02.05.2011 13:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1084809)
Mamy Gargułę i Branco, powinni wreszcie dostać szansę od pierwszej minuty.

:shock:
Żartujesz sobie ??

Piotson 02.05.2011 13:14

No w sumie Branco nie dostał jeszcze szansy od pierwszej minuty :D

mee 02.05.2011 13:15

nie jest dobrze, wypowiedź Jirsaka po meczu z Górnikiem dała mi dużo do myślenia. Pamiętacie kogo nie było z Bełchatowem i jak wyglądała gra w pomocy? Zaryzykowałbym posadzenia Małego i Sobola na ławce. Co do Wilka to nikt nie ma wątpliwości że będzie dobrze, za Małego Meleks do boku, Siwakow lub Guła na środek. Mały potrafi grać 1 na 1 ale NIC Z TEGO NIE WYNiKA, albo bardzo rzadko wynika coś dobrego w ostatnim czasie (dośrodkowanie lub podanie donikąd?). Presja wyniku działa na niekorzyść Malego a on sam na niekorzyść reszty drużyny - szczególnie Kirma. Niestety.

piotrek06 02.05.2011 13:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piotson (Post 1084822)
No w sumie Branco nie dostał jeszcze szansy od pierwszej minuty :D

i niech tak zostanie :>

Kryniu 02.05.2011 13:20

Mnie martwi że nie potrafimy grać z stałych fragmentów gry. Jeśli się nie mylę zdobyliśmy zaledwie jedną bramkę w tym sezonie z stałego co naprawdę nie napawa optymizmem przed zbliżającymi się meczami.

mee 02.05.2011 13:24

Nie potrafimy bo nie mamy zawodników grających głową... (oprócz Gienka...), ba, nawet wzrostem nie postraszymy specjalnie..., problem z wrzutkami jest zasadniczy bo na tym opieramy grę w ofensywie, a tylko meleks zagrywa ostre piłki w pole karne, z których ktoś kto nie umie grać głową wepchnie piłę do bramy :-). Do zawiesinki to trzeba skoczyć, rozepchać się, uderzyć głową - dalibóg nie widzę NIKOGO kto by potrafił takie rzeczy (oprócz G. :-)) w naszej drużynie...

piotrek06 02.05.2011 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adikos1906 (Post 1084828)
Widocznie za mało, aby ogarnąć takiego osobnika jakim jest wolfy :rotfl:

Przyznam ze zazwyczaj bardziej interesuja mnie tematy ABG ale to nie temat by o tym mówić

Cytat:

nie jest dobrze, wypowiedź Jirsaka po meczu z Górnikiem dała mi dużo do myślenia. Pamiętacie kogo nie było z Bełchatowem i jak wyglądała gra w pomocy? Zaryzykowałbym posadzenia Małego i Sobola na ławce. Co do Wilka to nikt nie ma wątpliwości że będzie dobrze, za Małego Meleks do boku, Siwakow lub Guła na środek. Mały potrafi grać 1 na 1 ale NIC Z TEGO NIE WYNiKA, albo bardzo rzadko wynika coś dobrego w ostatnim czasie (dośrodkowanie lub podanie donikąd?). Presja wyniku działa na niekorzyść Malego a on sam na niekorzyść reszty drużyny - szczególnie Kirma. Niestety.
zobaczmy najpierw jak to będzie wyglądało kiedy Genkow wróci bo ja mam nadzieje że jego nieobecność jest jedynym powodem tej kaszany jakom nam zaserwowali Nasi zawodnicy

tommiyacht 02.05.2011 13:25

stałe fragmenty kuleją w ofensywie jak i w defensywie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl