![]() |
Bez Genkova możemy tam nawet nie jechać wg mnie. Chłopcy muszą się teraz zmobilizować a nie jak juz będziemy jeden punkt w plecy.
|
Cytat:
|
Jak wygląda sytuacja z kartkami w Lechii??
|
Krzysztof Bąk był zagrożony, zarobił żółtko i nie zagra z Wisłą.
|
Jak Lechia będzie grała tak słabo jak I polowe z Arką, to raczej nie ma się czym przejmować.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
A tak patrząc na konkurencję. Będzie ktoś w Jagiellonii pauzował w następnej kolejce?
|
Ruch - Zagłębie
Pauzują: - Zagrożeni: Bronowicki, Djokić, Grzyb, Nykiel, Stawarczyk (Ruch); Costa, Plizga, Wilczek (Zagłębie) Legia - Korona Pauzują: Jędrzejczyk (Legia); Stano, Sobolewski (Korona) Zagrożeni: Machnowskyj, Rzeźniczak, Rybus, Wawrzyniak (Legia); Korzym, Lisowski, Lech, Niedzielan (Korona) Cracovia - Polonia Pauzują: - Zagrożeni: Bartczak, Boljević, Dudzic (Cracovia); Brzyski, Gołębiewski, Pietrasiak (Polonia); Śląsk - Bytom Pauzują: Kobylik (Bytom) Zagrożeni: Celeban, Ćwielong, Fojut, Mila, Socha (Śląsk); Hricko (Bytom) Lech - Górnik Pauzują: Marciniak (Górnik) Zagrożeni: Arboleda, Bosacki, Wilk, Wołąkiewicz(?) (Lech); Kwiek, Wodecki, Zahorski (Górnik) Jagiellonia - Widzew Pauzują: Panka (Widzew) Zagrożeni: Lato, Sandomierski (Jagiellonia); Ukah, Szymanek (Widzew) GKS - Arka Pauzują: Bożok, Burkhardt (Arka) Zagrożeni: Fonfara (GKS); Bednarek, Płotka, Bruma, Zawistowski (Arka); Lechia - Wisła Pauzują: Bąk (Lechia) Zagrożeni: Deleu, Kożans, Traore, Wiśniewski (Lechia); Cikos, Jirsak, Kirm (Wisła); |
http://zdjecie.net.pl/zdjecia/3b5ecc...be915e35b9.png
Z nami nie zagra Krzysztof Bąk - stoper Lechii, jedyny piłkarz, który zagrał we wszystkich spotkaniach w tym sezonie w lidze, dodatkowo we wszystkich meczach zagrał pełne 90min. Jest to więc olbrzymie osłabienie braci z Gdańska. Niewiele brakowało, a Lechia zagrałaby za tydzień z nami bez jej najlepszego piłkarza - Abdou Razacka Traore, który chciał uderzyć Brumę, ale sobie nie trafił ;) Myślę, że jest szansa na korzystny wynik nad morzem. Oprócz tego, że defensywa Lechii będzie osłabiona brakiem Bąka to boki obrony nie prezentują się zbyt korzystnie. Deleu jest bez formy od dłuższego czasu, dziś również bardzo słaby mecz zagrał Airapetian. |
Kafarski nie ma w zwyczaju ustawiać drużyny w polu karnym, więc moim zdaniem powinniśmy zagrać z kontry. Nie mówię tu o autobusie, tylko czekać na błąd rywala i wykorzystać to rajdami Meliksona i Małeckiego. Najlepiej ustawić wysoki pressing, w szczególności na Traore, który po kilku ostrych wejściach i stratach może stracić panowanie nad sobą i osłabić drużynę.
|
Cytat:
Trzeba po prostu wyjść zagrać w końcu na dobrym poziomie i w ogóle nie patrzeć w jakiej formie jest rywal. W ostatnich 10 latach nie było chyba sezonu w którym Wisła przegrałaby 3 mecze z rzędu w lidze, więc liczę, że nikt nie będzie chciał bić rekordu. |
Powinniśmy zagrać w środku z Wilkiem zamiast Sobola. Kirma wysunąć na sam czubek, Melikson i Mały na skrzydłach, w środku pola jeszcze Jirsak i Garguła/Sivakov, a obrona to stały skład plus na prawej obronie gracz z MESY- koniecznie!!!(mówię oczywiście o sytuacji jeśli Cikos się nie wykuruje, bo tak jak Branco, to pewnie każdy forumowicz potrafiłby zagrać).
|
Jak na razie tragedii jeszcze nie ma. Wciąż prowadzimy w lidze i z pewnością tak będzie i w przyszłym tygodniu niezależnie od wyniku. Jeśli jednak tego meczu nie wygramy zacznie robić się na prawdę gorąco przy równoczesnej wygranej Jagielloni. Remis brałbym w ciemno, jednak liczę na skromne 1:0 z naszej strony. Niestety istnieje także obawa, że wrócimy z bagażem 5 bramek - nie wiem czemu, ale takie mam przeczucie. Wygramy 1:0 lub przegramy 5:0.
Oczywiście zmiany w składzie muszą zajść i proponowałby następująco: Pareiko - Cikos/Burliga, Jaliens, Chavez, Pajlić - Małecki, Wilk, Melikson, Kirm - Genkov, Rios |
Nie możemy zagrać zbyt ofensywnie bo z naszą obroną, Lechia nas zje. Wystawić dwóch defensywnych pomocników Sobol-Wilk przed nimi dać nieograniczoną swobodę Meliksonowi i będzie dobrze.
|
Cytat:
|
Panowie macie jakiś pomysł na zdobycie biletu na ten mecz? Niestety nie mieszkam w Krakowie, a w Poznaniu i przy okazji każdego meczu dużo kombinacji mnie czeka. Pozdrawiam
|
Na bank w tym meczu wykartkują i Kirma i Cikosa jak zagra. I będzie problem.
|
Lech nie ma znaczenia to Lechia jest najbliższym rywalem i Lechia jest znacznie ważniejsza do ogrania. Z Lechią trzeba walczyć cały mecz i nie kalkulować karki. Lechia jeśli wygra może włączyć się do walki o Mistrzostwo a Lech to tylko środek tabeli.
|
Cytat:
Wolałbym, żebyśmy nie brali pod uwagę bilansu bezpośredniego pomiędzy Jagą a Wisełką tylko wypracowali sobie rzetelnie taką przewagę aby dała nam ona Mistrzostwo!!! I pamiętajmy, że jest jeszcze sześć kolejek i wcale Jaga nie musi być naszym największym zagrożeniem. Największym zagrożeniem możemy być sami sobie. |
Dobrze by było, gdyby faktycznie na ten mecz wrócił Genkov, żeby miał kto w końcu bramki strzelać. Nie wiadomo jaka będzie sytuacja z Cikoszem, który jest nam niesamowicie potrzebny w tym spotkaniu. Nie chcę więcej oglądać Branco, którego zawodnicy Górnika przechodzili niczym pachołek na treningu. Potrzebujemy gościa, który walczy i pociągnie grę do przodu, tak jak dzieje się w przypadku Słowaka.
Co do samego meczu - powinniśmy ograniczyć próby wejścia z piłką do bramki, trzeba nam strzałów z dystansu, trochę mniej klepania, a więcej myślenia. Wierzę, że będzie dobrze. Obyśmy, choć w połowie, powtórzyli wynik ze spotkania na R22 jesienią. Maaskant popełnia błędy, ale zauważyłem, że z meczu na mecz próbuje je wyeliminować. Gość potrafi dostrzec mankamenty w grze zespołu i oby zdołał to zrobić tym razem. Jeśli wygramy z Lechią, to dostaną motywacyjnego "kopa" na serię najcięższych meczów (a w zasadzie najbardziej prestiżowych) z Lechem, Legią i Cracovią (o Polonii Warszawa nie wspominając). Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Żartujesz sobie ?? |
No w sumie Branco nie dostał jeszcze szansy od pierwszej minuty :D
|
nie jest dobrze, wypowiedź Jirsaka po meczu z Górnikiem dała mi dużo do myślenia. Pamiętacie kogo nie było z Bełchatowem i jak wyglądała gra w pomocy? Zaryzykowałbym posadzenia Małego i Sobola na ławce. Co do Wilka to nikt nie ma wątpliwości że będzie dobrze, za Małego Meleks do boku, Siwakow lub Guła na środek. Mały potrafi grać 1 na 1 ale NIC Z TEGO NIE WYNiKA, albo bardzo rzadko wynika coś dobrego w ostatnim czasie (dośrodkowanie lub podanie donikąd?). Presja wyniku działa na niekorzyść Malego a on sam na niekorzyść reszty drużyny - szczególnie Kirma. Niestety.
|
Cytat:
|
Mnie martwi że nie potrafimy grać z stałych fragmentów gry. Jeśli się nie mylę zdobyliśmy zaledwie jedną bramkę w tym sezonie z stałego co naprawdę nie napawa optymizmem przed zbliżającymi się meczami.
|
Nie potrafimy bo nie mamy zawodników grających głową... (oprócz Gienka...), ba, nawet wzrostem nie postraszymy specjalnie..., problem z wrzutkami jest zasadniczy bo na tym opieramy grę w ofensywie, a tylko meleks zagrywa ostre piłki w pole karne, z których ktoś kto nie umie grać głową wepchnie piłę do bramy :-). Do zawiesinki to trzeba skoczyć, rozepchać się, uderzyć głową - dalibóg nie widzę NIKOGO kto by potrafił takie rzeczy (oprócz G. :-)) w naszej drużynie...
|
Cytat:
Cytat:
|
stałe fragmenty kuleją w ofensywie jak i w defensywie.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:47. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl