Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [24 kolejka] Wisła Kraków - Górnik Zabrze 30 kwietnia, 16:15 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8035)

wujekWojtek 28.04.2011 15:17

http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=25063

Uch, ciężka wiadomość i kolejna, prawdziwa szansa dla Żurawia. Może być ciężko ale liczę że wygramy tak czy siak.

Teqcontroller 28.04.2011 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wujekWojtek (Post 1082930)
http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=25063

Uch, ciężka wiadomość i kolejna, prawdziwa szansa dla Żurawia. Może być ciężko ale liczę że wygramy tak czy siak.

Jeśli Żurawski nie wypali , to przecież mamy bramko strzelanych Pomocników:-P

pikey 28.04.2011 16:05

Jednak nieobecność Genkova będzie bardzo widoczna. On cały czas absorbował obrońców, walczył, przepychał się, przez co pomocnicy mieli więcej swobody. Takiej pracy Żuraw, ani Rios nie wykonają.

I tutaj pole do popisu dla trenera. Trzeba coś zmienić w taktyce, żeby nie skończyło się jak ze Śląskiem- dziesiątki wrzutek bez adresata.

Edson 28.04.2011 16:36

Żurawia mieliśmy w ataku z PBB i jak się skończyło wszyscy wiedzą.

wolfy 28.04.2011 16:48

Będzie ciężko.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1082038)
Podobny rywal jak Bełchatow . Jeśli zagramy z Małeckim i Sobolem i będziemy grali piach jak ze Śląskiem , to będzie jasny znak że ustawienie z meczu z GKSem przynosiło wymierniejsze korzyści . Nasza drużyna ma przyszłość ale trzeba sobie zdać sprawę że nie wszyscy piłkarze do niej pasują .

Wow. Długo nad tym myślałeś? Bo widzisz, znacznie ważniejszy może być brak Genkova i Sapeli, oraz to, że rywale grają przez 90 minut w pełnym składzie?

Rozpierdala mnie, że jeden mecz w anormalnych warunkach, w którym kluczowe były dwa kuriozalne błędy bramkarza i czerwona kartka jest bardziej miarodajny niż kilka naprawdę wymęczonych, w których jak na dłoni widać braki. Ale nie - problemem są Sobolewski i Małecki, bo widać już się przejedli gawiedzi. Wystarczy ich wymienić i będzie z górki, będziemy grali jak z Bełchatowem - jakie to proste. Radzę obejrzeć ten mecz jeszcze raz, szczególnie pierwszą połowę, czyli kiedy przeciwnicy grali w jedenastu, a Sapela nie zaczął czarować.

szprotson 28.04.2011 16:55

trzeba wierzyć ze krakowska banda Nawałki nam odpuści,Adaś miej sentyment.

Będzie cięzko, chyba ze zmienimy system po Śląsku z wrzutek na np.dogrania za 16nastkę albo strzały.
Bo jesli RM chce grać wrzute na Magica to masakra.

mitmichael 28.04.2011 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1082969)
trzeba wierzyć ze krakowska banda Nawałki nam odpuści,Adaś miej sentyment.

Będzie cięzko, chyba ze zmienimy system po Śląsku z wrzutek na np.dogrania za 16nastkę albo strzały.
Bo jesli RM chce grać wrzute na Magica to masakra.

Lepiej juz sie skupic na tych strzałach - Jirsak sprobował ze Slaskiem i był bardzo blisko zdobycia gola.

RZA 28.04.2011 17:22

Witam wszystkich, mam pytanie ponieważ chwile nie wchodziłem na forum i dopiero teraz zauważyłem, że nie ma działu Armia Białej Gwiazdy i stąd moje pytanie czy to już na stałe? Dziękuje za odpowiedź nie wiedziałem gdzie to napisać.

Proud 28.04.2011 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RZA (Post 1082978)
Witam wszystkich, mam pytanie ponieważ chwile nie wchodziłem na forum i dopiero teraz zauważyłem, że nie ma działu Armia Białej Gwiazdy i stąd moje pytanie czy to już na stałe? Dziękuje za odpowiedź nie wiedziałem gdzie to napisać.

witamy,

jest taki dział :)

a gdyby jednak nie było u Ciebie na przeglądarce to proszę: http://wislakrakow.com/forum/forumdi...aysprune=&f=12

Ogryzek 28.04.2011 17:43

wolfy,

Czym się martwisz, czy nie wiesz że przerastamy wszystkich w tej lidze o "długość" jak niektórzy piszą na forum:D

My nawet bez Genkova wygramy tak na luzie z 6-0? No przesadziłem 9-0 jak nic będzie. Przecież to tylko Górnik, czego się bać?

BTW
Stachowiak też lubi popełniać błędy seryjnie:)

A na poważnie łatwy mecz nie będzie ale musimy koniecznie wygrać. Po wrocławskim "odpierdalaniu" Barcelony trzeba siermiężnie skosić 3 punkty - choćby 1-0.

FAN Z ZAMOŚCIA 28.04.2011 18:02

Witam Serdecznie ! Zbliża się weekend majowy a ja postanowiłem go spedzić wyruszając do Krakowa na mecz z Górnikiem dlatego mam kilka pytań 1. Czy kupie bilet przed meczem w kasie 2. Czy wystarczy tylko dowód osobisty do zakupu biletu 3. Ne znam dokładnie Krakowskich realiów jak tam się mają sprawy związane z bezpieczeństwem w drodze na i ze stadionu

Watts 28.04.2011 18:15

Cytat:

1. Czy kupie bilet przed meczem w kasie
Tak

Cytat:

2. Czy wystarczy tylko dowód osobisty do zakupu biletu
Wystarczy numer PESEL, w wypadku zakupu biletu ulgowego dokument uprawniający do ulgi - zarówno przy zakupie, jak i przy wejściu

rafal777 28.04.2011 18:32

Jest Maciek w ataku a więc w ciemno zakładam, że w przodzie nie będziemy mieli nikogo :) Ostatnie lata gra Maćka to słynne cofanie się po piłkę z którego nic nie wynika. Jedyną szansę widę w strzałach z dystansu. Niech Maciek bierze piłkę i uderza od razu...inaczej ciężko widzę grę z nim w ataku

jendrus 28.04.2011 18:38

Bez obrazy dla Maćka, ale on jest totalnie bez formy rusza się jak mucha we mgle lub jak by miał w lepcu skrzydełka przylepione. Wolałbyn Nalepę niech się uczy oglądać lub Riosa za niego który przynajmniej piłkę umie odegrać i przyjąć.

AS82 28.04.2011 19:14

Może być dać do ataku Meliksona ? Osobiście uważam ,że najwiekszy z niego jest pozytek jak gra w srodku pola (mimo dobrego meczu z Belchatowem na skrzydle) ,ale znajac jego dynamike i dobra technike , gdyby dostalawal pilki do nogi ,to napewno o wiele latwiej moglby stworzyc sobie dogodna sytuacje.Ustawic go cos a la Messi :-D

Kryniu 28.04.2011 19:25

My zaczynamy mecz o 16 a Jagiellonia o 16.45 co oznacza że ważne abyśmy strzelili bramkę w pierwszej połowie co pozwoli nam zwiększyć presing na ich piłkarzach. Z pewnością będą śledzić rezultat u nas więc jeśli ładniej zagramy to może uda nam się wpłynąć przynajmniej po części na ich postawę( z korzyścią dla nas). Natomiast jeśli w pierwszej połowie będziemy mieć remis lub stratę bramki to mogą mocno się zmobilizować.

La Furia Dell' Est 28.04.2011 20:11

A ja na przekór niektórym uważam,że Maciek pomoże w sobotę w przekonywującym zwycięstwie!;) Ten chłopak, może i nie ma startu do piłki jak w 2004 roku, ale.....czuję, że...dogra conajmniej 2 bramki.....Żuraw....niuanse decydują o MP 2011;) 4-0.....Dobranoc

orm 28.04.2011 20:15

Brak Genkowa to bardzo zła wiadomość. I choć Górnik jest słabszy od GKSu i Śląska, to czeka nas bardzo trudny mecz. No chyba, że tym razem los odda nam, to co zabrał we Wrocławiu i Kilelcach i na początku meczu wpadnie jakaś przypadkowa bramka dla nas.

biziu25 28.04.2011 20:54

Ja też liczę na dobry występ Maćka, ale nie mogę jakoś sobie wyobrazić przyjęcia piłki przez niego w taki sposób żeby nie odskoczyła od niego na kilka metrów... totalny brak techniki w miejscu nie mówiąc już o technice w biegu...
Mam nadzieję, że nie przeszkodzi mu to w zdobywaniu bramek dla Wisełki.

willow 28.04.2011 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez biziu25 (Post 1083055)
Ja też liczę na dobry występ Maćka, ale nie mogę jakoś sobie wyobrazić przyjęcia piłki przez niego w taki sposób żeby nie odskoczyła od niego na kilka metrów... totalny brak techniki w miejscu nie mówiąc już o technice w biegu...
Mam nadzieję, że nie przeszkodzi mu to w zdobywaniu bramek dla Wisełki.

A widziałeś jak przyjął mocne podanie w polu karnym w meczu ze Śląskiem?
To nie jest kwestia braku techniki, facet jest bez formy, lata lecą i tyle...

Karherop 28.04.2011 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 1083065)
lata lecą i tyle...

Z pozdrowieniami od Ryana Giggsa


To naprawde tragiczne , że piłkarz który przez tyle lat , zjadał całą ekstraklasę na śniadanie dziś jest totalnym cieniem samego siebie . 34 lata to dużo jak na napastnika, ale klasowi zawodnicy jak chociazby Frankowski , Reiss w jego wieku świetnie sobie radzili w ekstaklasie . Nawet Żewłakow pokazuje tyle że nie jeden klub ekstraklasy miałby z niego pociechę .

Poziom w ekstraklasie jaki jest każdy widzi , jeśl Żurawski do końca sezonu nie dołoży od siebie żadnej cegiełki do mistrzostwa , to jego koniec kariery zostawi naprawde duży niesmak .Tym bardziej że już kiedys zapewniał w wywiadach, że jak będzie widział że jest już słaby to nie będzie tego ciągnął na siłe .

wolfy 28.04.2011 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1083076)
Z pozdrowieniami od Ryana Giggsa

Sorry, mistrzu, ale zawodnicy w klubach spoza absolutnego topu nigdy nie będą grali tak długo jak ci z MU, Milanu czy Juve. Takie kluby to gigantyczne firmy z osobnymi zapleczami medycznymi i regeneracją na najwyższym możliwym technicznie poziomie, a u nas (w Wiśle) kontuzja więzadeł to praktycznie koniec kariery. Dołóż do tego bezmyślne niszczenie zdrowia zawodników w wieku juniorskim przez naszych genialnych trenerów, a dostaniesz odpowiedź na pytanie czemu tak jest.
Jakby Giggs spędził większość kariery w polskiej lidze, ciekawe czy jeszcze by grał?

Niby ta sama dyscyplina, ale tak naprawdę to dwa zupełnie różne światy i tego typu porównania nie mają racji bytu. To znaczy: fajnie pisać że Wisła zagrała jak Barcelona, albo przeczytać w jakiejś szmacie że piłkarza "X" obserwuje MU, ale... Tak naprawdę dzieli nasz przepaść.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1083076)
To naprawde tragiczne , że piłkarz który przez tyle lat , zjadał całą ekstraklasę na śniadanie dziś jest totalnym cieniem samego siebie . 34 lata to dużo jak na napastnika, ale klasowi zawodnicy jak chociazby Frankowski , Reiss w jego wieku świetnie sobie radzili w ekstaklasie . Nawet Żewłakow pokazuje tyle że nie jeden klub ekstraklasy miałby z niego pociechę .

Żewłakow to inny typ zawodnika: grający fizycznie, bliżej mu do Genkova. Do tego strzelił jedną więcej bramkę niż Żurawski, grając znacznie więcej (chyba, dokładnie nie liczyłem).

Ale Żurawski faktycznie się wypalił, nie wiem czy tak bardzo zlekceważył naszą ligę, czy to po prostu już nie te lata?

bonawentura 28.04.2011 23:18

Wstrzymajmy się z opiniami odnośnie Żurawskiego. Wszystko zależy od tego, czy Górnik zamuruje bramkę, czy będzie grał otwartą piłkę. Z tego co pamiętam ostatnio to bronił się do samego końca i wygrał, więc można mieć trochę obaw odnośnie tego meczu, ale poczekajmy.

Wojtas 29.04.2011 00:05

Tu trzeba wymyslec jak wywiesc w pole 11 chłopa stojacego w obrebie swojego pola karnego i to jest nasz najwiekszy problem wiec brak Genkova akurat w takim meczu moze nie byc tak widoczny .Wazne zeby ten "autobus" Gornika szybko rozklepac i wtedy worek z bramkam sie otworzy.

nicolas 29.04.2011 00:09

Gdzie można znaleźć KADRĘ na ten mecz? Bo jestem w stanie sobie wyobrazić, że na zmianę w meczu za Żurawia wejdzie nie Rios, ale ktoś z MESY. Pytam, bo postawiłbym na jakiegoś młodego wiślaka w typowance. Nie rozumiem, dlaczego nigdy nie ma podawanej kadry na mecz. Wszystko podają, tyle stron o Wiśle, a takiej podstawowej informacji nigdy nie ma.

tomsts 29.04.2011 00:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Edson (Post 1082960)
Żurawia mieliśmy w ataku z PBB i jak się skończyło wszyscy wiedzą.

Równie dobrze można stwierdzić: Żurawia mieliśmy w ataku z Schalke i jak się skończyło wszyscy wiedzą.
Każdy mecz jest inny a na rozliczanie Żurawia z występu przyjdzie czas... PO meczu. Duża część forum kpiła z Genkova po pierwszych meczach i niewykorzystanych setkach stwierdzając, że nie mamy napastnika. Po kilku udanych występach zaczął być kimś, za kim kibice tęsknią. Oby Żuraw jutro coś ustrzelił i udowodnił, że w awaryjnej sytuacji jest w stanie dać coś tej drużynie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FAN Z ZAMOŚCIA (Post 1082990)
3. Ne znam dokładnie Krakowskich realiów jak tam się mają sprawy związane z bezpieczeństwem w drodze na i ze stadionu

Generalnie jest bezpiecznie.. Natomiast jeśli zamierzasz przyjechać samochodem to parkując wzdłuż błoni od stron Stadionu Wisły trzeba się przygotować na dłuuugą przeprawę. Wyjazd bywa naprawdę kłopotliwy.

arti 29.04.2011 07:23

Może Jop znów coś strzeli...do swojej bramki?:)
A tak serio to wierzę w Małego i Meliksona.

Pennywise 29.04.2011 07:41

Coś mi się wydaje, że wysunięty napastnik powinien być szybki i bardzo dobrze grać głową. Taki powinien zagrać w meczu z Górnikiem, a jeżeli takowego nie ma ? Być może czas na zmianę ustawienia na atak z dwoma napastnikami...

SWEET_83 29.04.2011 07:50

Szkoda ze Genkov nie zagra... Szansa dla Żurawia i wygramy 3:1 :D

tofik 29.04.2011 09:49

Wolałbym kogoś, kto powalczy z przodu o górne piłki, Żurawski będzie się pewnie cały mecz miotał i unikał gry kontaktowej. Problem w tym, że oprócz Genkowa nikt takiej roli nie spełni, chyba, że Kowalski na szpicę, albo Burliga.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl