Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [23 kolejka] Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ; 21.04.2011 ; 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8027)

Acima 17.04.2011 17:08

Ćwielongowi przeszkadza pogoda i 17 godzina. Ten piłkarzyk jest chory na głowę i dobrze, że Wisła się go pozbyła. Na dodatek "wspaniały" Śląsk Lenczyka, którego obawia się pół tutejszego forum, gra totalną kaszanę.

andys 17.04.2011 17:37

Sztylka właśnie dostał żółtą

skeba 17.04.2011 18:01

90 Minuta, Korona wygrywa ze Śląskiem, więc jednak można. Slask na mecz z nami powinien wyjść z lekka bojaźnią

Sami 17.04.2011 18:12

Jagiellonia - Górnik
Pauzują: -
Zagrożeni: Lato, Sandomierski (Jagiellonia); Kwiek, Marciniak, Wodecki, Zahorski (Górnik)

Cracovia - Zagłębie
Pauzują: Radomski, Suart (Cracovia); Dąbrowski, Kocot (Zagłębie)
Zagrożeni: Bartczak, Dudzic (Cracovia); Costa, Wilczek (Zagłębie)

Śląsk - Wisła
Pauzują: Sztylka (Śląsk)
Zagrożeni: Celeban, Ćwielong, Fojut, Socha (Śląsk); Cikos, Jirsak, Kirm (Wisła)

Korona - Ruch
Pauzują: Jovanović (Korona)
Zagrożeni: Korzym, Lisowski, Niedzielan, Stano, Sobolewski (Korona); Bronowicki, Grzyb, Nykiel, Stawarczyk (Ruch)

Lechia - Legia
Pauzują: Astiz, Vrdoljak (Legia)
Zagrożeni: Bąk, Deleu, Kożans, Wiśniewski (Lechia); Jędrzejczyk, Machnowskyj, Rzeźniczak, Wawrzyniak (Legia)

Widzew - Bytom
Pauzują: Jarecki (Bytom)
Zagrożeni: Dudu, Dzalamidze, Panka, Ukah (Widzew); Hricko, Kobylik (Bytom)

Lech - GKS
Pauzują: Małkowski, Wróbel (GKS)
Zagrożeni: Arboleda, Bosacki, Wilk (Lech); Fonfara (GKS)

Polonia - Arka
Pauzują: Rachwał, Smolarek (Polonia);
Zagrożeni: Bruno, Brzyski, Gołębiewski, Pietrasiak (Polonia); Bednarek, Bożok, Burkhardt, Glavina, Zawistowski (Arka)

Teqcontroller 17.04.2011 18:14

Teraz na pewno ze Śląska zejdzie ta pewność siebie , a to jest okazja dla naszych piłkarzy.Wraca Mały i Sobol więc jest git.

Melikson na środku czuję się najlepiej , i mam nadzieje że napsuje trochę krwi piłkarzom Śląska.

markowywislak 17.04.2011 18:16

szkoda Śląska ta je%^na korona

mitmichael 17.04.2011 18:17

Czyli Slask jest jak najbardziej do pokonania

EDIT:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1078977)
A co myślałeś, że nie ? :D Przecież to takie same słabiaki jak reszta ligi. Pytanie, czy my się okażemy od tych słabiaków lepsi. Patrząc na nasze wyjazdowe popisy, gdzie nie potrafimy narzucić swojego stylu gry, a niepewna obrona wspomaga atak przeciwinka może być ciężko.
Natomiast chcąc poknywać Estonczykow i Gruzinów takie mecze powinniśmy wygrywać z palcem.

no wlasnie o te wyjazdy mi chodzi - ledwo z Arka 1-0, remisy z Polonia Bytom i Koroną Kielce

tofik 17.04.2011 18:46

A co myślałeś, że nie ? :D Przecież to takie same słabiaki jak reszta ligi. Pytanie, czy my się okażemy od tych słabiaków lepsi. Patrząc na nasze wyjazdowe popisy, gdzie nie potrafimy narzucić swojego stylu gry, a niepewna obrona wspomaga atak przeciwinka może być ciężko.
Natomiast chcąc poknywać Estonczykow i Gruzinów takie mecze powinniśmy wygrywać z palcem.

Titto 17.04.2011 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Acima (Post 1078933)
Ćwielongowi przeszkadza pogoda i 17 godzina. Ten piłkarzyk jest chory na głowę i dobrze, że Wisła się go pozbyła. Na dodatek "wspaniały" Śląsk Lenczyka, którego obawia się pół tutejszego forum, gra totalną kaszanę.

Korona przed meczem z nami także nie zachwycała...

Karherop 17.04.2011 21:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 1079010)
Korona przed meczem z nami także nie zachwycała...

jest mała różnica pomiędzy Śląskiem i Koroną

wg mnie mecz ze Śląskiem będzie łatwiejszy niż ten niedawny z Koroną

Korona przed meczem z nami była z nożem na gardle mając fatalną passe na wiosne

Śląsk miał świetną passę , teraz złapali zadyszke , poza tym Lenczyk w ostatnim tygodniu przebąkiwał o odejściu co też ucina skrzydła piłkarzom . Nie mają takiego ciśnienia jak Korona przed nami , co oczywiście nie znaczy że oddadząmecz bez walki .

zapewne skład powróci do "optymalnego " z Małeckim i Sobolewskim


Maaskant powinien jednak mieć "Mały" ból głowy po tym jak imo rozegraliśmy najlepszy mecz w tym sezonie (jeśli chodzi o kulture gry ) .

royalmichael 18.04.2011 00:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1079040)
Maaskant powinien jednak mieć "Mały" ból głowy po tym jak imo rozegraliśmy najlepszy mecz w tym sezonie (jeśli chodzi o kulture gry ) .

Dokładnie o tym chciałem wspomnieć. Teraz wróci Sobol i Małecki, ale czy to oznacza, że zagramy lepiej? żadnemu nie można odmówić zaangażowania i ambicji, ale...
W moim odczuciu Wilk już teraz jest lepszy od Sobola, cóż Sobol zrobił wiele dla Wisły ale to już nie ta lata, nie ta forma.. zrobił się strasznie drewniany. na forum panuje opinia, że Wilk zagrał słabo. według mnie wręcz przeciwnie, a jeszcze powołam się na osoby, które w temacie jednak bardziej się orientują niż 90% forumowiczów - był bardzo chwalony w Lidze+.
Co do Małego to jego taktyką jest "podaj, ja wezmę piłkę, będę tylko na nią patrzył i biegł byle do przodu". Oczywiście bronią go bramki i asysty, ale ciekawi mnie czy to przejdzie w pucharach. Gra bardzo chaotycznie, dla porównania zupełnie na innym biegunie jest Melikson. Ale nie piszę, że gra źle, tak jak wspomniałem - statystyki go w pełni bronią.
No i to bez Małego i Sobola mogliśmy oglądać dobrze taktycznie grającą Wisłę, wymienność pozycji, utrzymywanie się przy piłce, wystawianie się itd. Myślę, że niezależnie co zrobi Maaskant - ma pełne zaufanie.

wujekWojtek 18.04.2011 01:37

Jestem bardzo niezadowolony z tego że Korona pokonała Śląska. Chciałem w końcu zwycięstwa z kimś a nie z drużyną która jest w kryzysie, jak np Jagiellonia w meczu z nami. Chciałem żeby Wisła zwyciężyła niepokonany od 15? kolejek Śląsk, żeby nikt nie mówił, że zdobyliśmy ten tytuł bo tak naprawdę nikt go nie chciał. Chciałem, żeby nikt nie deprecjonował naszego 13 mistrzostwa. No ale cóż. Trzeba pojechać i zgarnąć 3 pkt ;)

arti 18.04.2011 08:35

Dobrze byłoby wygrać, ale może być też remis bo jak wiadomo nie jesteśmy nadzwyczaj stabilni na wyjazdach (choćby Bytom, Korona). Wygrana we Wrocku byłaby sporym krokiem do MP - mam nadzieję, że Orest i Pepe nie będą robić problemów...:) Swoje już ugrali i szczerze mówiąc marzenia Śląska o pucharach można między bajki włożyć - max 5 miejsce w tym składzie

aNouc 18.04.2011 13:22

Cytat:

Tsvetan Genkov nadal odczuwa skutki kontuzji, jakiej nabawił się w trakcie meczu z GKS-em Bełchatów. Bułgarski napastnik ucierpiał w wyniku starcia przy linii końcowej boiska z Maciejem Małkowskim.

Co prawda bezpośrednio po meczu trener Maaskant mówił, że bardziej poobijany Genkov był po meczu z Koroną Kielce, ale okazało się, że tym razem jedno ze starć przyniosło poważniejsze skutki. Napastnik bowiem w poniedziałek nie wyszedł z powodu tej kontuzji na trening. „Musimy jeszcze zaczekać, żeby dokładnie powiedzieć, jak poważny jest uraz Genkova. Na razie nie wiadomo, czy będzie on mógł wystąpić w najbliższym meczu, bo trzeba pamiętać, że gramy już w czwartek” – poinformował trener Maaskant.

Genkov był w klubie w czasie, gdy jego koledzy ćwiczyli na boisku bocznym. Bułgar poniedziałek spędził na ćwiczeniach na siłowni i pracy z fizjoterapeutami.

O ile Tsvetan miałby nie zagrać w meczu ze Śląskiem Wrocław, to zastąpiłby go najprawdopodobniej ktoś z dwójki Rios, Żurawski. „Co prawda na tej pozycji mógłby zagrać także Małecki, ale w pierwszej kolejności jako ewentualne zastępstwo Genkova będą rozważani Żurawski i Rios” – zapowiedział szkoleniowiec Białej Gwiazdy.
http://www.facebook.com/WislaKrakow

Teqcontroller 18.04.2011 13:34

Gienkowi nic nie będzie , to kawał chłopa :D

Gienek staję się teraz naszą mocną stroną i to bardzo cieszy.
Co do meczu z WKS-em to trzeba będzie uważać na rożne i oczywiście na wrzutki w nasze pole karne , każdy wie dlaczego.Po za tym nie ma lipy , nie ma odpuszczania zawodnicy to wiedzą, i na Śląsku trzeba grać o 3pkt.Skład pewnie będzie taki jak w meczu z Koroną.

sorin320 18.04.2011 14:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wujekWojtek (Post 1079116)
Jestem bardzo niezadowolony z tego że Korona pokonała Śląska. Chciałem w końcu zwycięstwa z kimś a nie z drużyną która jest w kryzysie, jak np Jagiellonia w meczu z nami. Chciałem żeby Wisła zwyciężyła niepokonany od 15? kolejek Śląsk, żeby nikt nie mówił, że zdobyliśmy ten tytuł bo tak naprawdę nikt go nie chciał. Chciałem, żeby nikt nie deprecjonował naszego 13 mistrzostwa. No ale cóż. Trzeba pojechać i zgarnąć 3 pkt ;)

MAsz problemy... niech se mówią, mistrz to mistrz, którego z resztą jeszcze nie mamy. 6pkt przewagi i bardzo cięzkie mecze. Bardzo wierzę w to mistrzostwo, ale jeszcze nie chłodźmy szampanów. I pamiętajmy że to nei jest cel nr1, naszym celem nr1 jest Liga Mistrzów i tego sie trzymajmy.

PhantomRanger 18.04.2011 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wujekWojtek (Post 1079116)
Jestem bardzo niezadowolony z tego że Korona pokonała Śląska. Chciałem w końcu zwycięstwa z kimś a nie z drużyną która jest w kryzysie, jak np Jagiellonia w meczu z nami. Chciałem żeby Wisła zwyciężyła niepokonany od 15? kolejek Śląsk, żeby nikt nie mówił, że zdobyliśmy ten tytuł bo tak naprawdę nikt go nie chciał. Chciałem, żeby nikt nie deprecjonował naszego 13 mistrzostwa. No ale cóż. Trzeba pojechać i zgarnąć 3 pkt ;)

Czy to nasza wina, że na się "chce" mistrzostwo zdobyć, a reszcie nie?? Pod tym względem bynajmniej nie należy patrzeć na innych tylko robić swoje.

Wczoraj wspomniałem, że porażka Śląska to tylko kwestia czasu jednak mecz był typowo na remis i nie spodziewałem się, że już za 9 godzin moje słowa okażą się prawdą. Jednak prawdą jest, że Śląsk podobnie jak i Lechia z meczu na mecz tracą ten impet i równają do reszty. My zaś powoli się rozpędzamy co wcale nie znaczy, że nie "złapiemy gumy" w czwartkowym meczu. Ja jednak liczę, że 3 pkt. przyjadą do Krakowa, a później Śląskowi należy życzyć jak najlepiej.

orm 18.04.2011 16:53

Styl gry Śląska jest bardzo niewygodny dla tzw. faworytów. Śląsk dobrze się broni i bardzo niebezpiecznie kontratakuje. Do tego jeszcze stałe fragmenty gry i strzały z dystansu. Śląskowi lepiej idzie gra z drużynami z góry tabeli i nam będzie z nim prawdopodbnie bardzo ciężko. Na pewno trudniejszy mecz niż z GKS...

skeba 18.04.2011 16:59

Cytat:

żeby nikt nie mówił, że zdobyliśmy ten tytuł bo tak naprawdę nikt go nie chciał. Chciałem, żeby nikt nie deprecjonował naszego 13 mistrzostwa. No ale cóż. Trzeba pojechać i zgarnąć 3 pkt ;)
Człowieku, nawet jak Wisła będzie miała 15 pkt przewagi to i tak będą deprecjonować, bo im żal dupe ściska, ze ich drużyna nie zdobyła trofeum, głownie to będą kibice Lecha, czy też Legii. Zawsze zwalą na sędziów, terminarz, na murawę itd. :)

Liczy się Mp, a jak go zdobędziemy, to już mnie nie interesuje

wolfy 18.04.2011 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Teqcontroller (Post 1079207)
Gienkowi nic nie będzie , to kawał chłopa :D

Oby. Dopiero co chłopak zaczął strzelać, poza tym nie mamy innego napastnika.

DJ Hazel 18.04.2011 17:49

Do końca sezonu pozostało już tylko 8 spotkań i każdy mecz będzie dla nas jak finał.Łatwo nie będzie bo ale jeśli będziemy grali to co z Bełchatowem jestem spokojny.Przyda nam się podreperować bilans meczów na wyjeździe.Nie możemy stracić punktów bo pamiętajmy że Jagiellonia gra u siebie z Górnikiem więc raczej pewnie zdobędzie 3 punkty.

dido 18.04.2011 19:09

Ludzie!!! Żeby Jaga nas wyprzedziła to oni muszą wygrać o trzy mecze więcej niż my. A to - przy takiej grze Jagi - raczej jest już niemożliwe. Więc bez paniki. W meczu ze Śląskiem trzeba grać tak jak w 2 połowie z Bełchatowem. I przede wszystkim nie dopuszczać do stałych fragmentów gry w okolicach naszego pola karnego, bo któryś z naszych piłkarzy może wsadzić swoją kanciastą łepetynę i zasadzić samobója w ostatniej minucie meczu.

Arronax 18.04.2011 20:07

Każdy mecz trzeba grać na 300% bo odpuszczanie wiadomo czym się kończy. A czemu mamy bać się Sląska? Niech oni boją się nas ;) .

mitmichael 18.04.2011 20:08

Musielibysmy miec niezly zanik formy zeby pozwolic sobie na roztrwonienie przewagi nad reszta a taka Jagiellonia musialaby byc 2 razy lepsza od nas.

skeba 18.04.2011 20:17

Wisła
Slask - W, Górnik Zabrze - D, Lechia - W, Lech Poznan - D, Cracovia - D, Legia - W, Zagłebie - W, Polonia Warszawa - D

Jagiellonia

Gornik Zabrze - D, Polonia Bytom - W, Widzew Lodz - D, Polonia Warszawa - W, Legia Warszawa - D, Korona - D, Cracovia - W, Ruch Chorzów - W

Jakby nie patrzeć to mamy trudniejszych przeciwników. Nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów, bo Jaga może doskoczyć. Sezon temu stracilismy przewagę 10 pkt nad Lechem, teraz mamy 6, więc muszą się spiać Wiślacy i grać na 100%

tas de fleia 18.04.2011 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1079275)
Człowieku, nawet jak Wisła będzie miała 15 pkt przewagi to i tak będą deprecjonować, bo im żal dupe ściska, ze ich drużyna nie zdobyła trofeum, głownie to będą kibice Lecha, czy też Legii. Zawsze zwalą na sędziów, terminarz, na murawę itd. :)

Liczy się Mp, a jak go zdobędziemy, to już mnie nie interesuje

Akurat Legii kibice wydaje mi się pod tym względem są dość rozsądni i podziękują raczej swoim pupilom, ale że kibice wronieckiej Amiki będą uważać, że są pokrzywdzeni przez wszystkich i wszystko wkoło to akurat więcej niż pewne. Ale chyba już każdy wie cóż to za klub jest więc raczej nikt ich na poważnie nie bierze.

JrQ- 18.04.2011 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dido (Post 1079306)
Ludzie!!! Żeby Jaga nas wyprzedziła to oni muszą wygrać o trzy mecze więcej niż my. A to - przy takiej grze Jagi - raczej jest już niemożliwe. Więc bez paniki. W meczu ze Śląskiem trzeba grać tak jak w 2 połowie z Bełchatowem. I przede wszystkim nie dopuszczać do stałych fragmentów gry w okolicach naszego pola karnego, bo któryś z naszych piłkarzy może wsadzić swoją kanciastą łepetynę i zasadzić samobója w ostatniej minucie meczu.

bardziej mimo wszystko obawiałbym sie Lecha, Jaga jest cienka...

Sami 18.04.2011 21:33

Ale panikujecie :D
W tamtym sezonie mieliśmy przewagę 8pkt nad Lechem po 17 kolejkach.
Pamiętajcie jednak, że katastrofalnie zaczęliśmy rundę wiosenną:
3 mecze, 1pkt i 0 goli.
Po 20 kolejkach Lech był już tylko 2pkt za nami, a trzeba przyznać, że grał wtedy najlepszą piłkę w Polsce od czasów Wisły z jesieni 2007. My przy takiej pycie, którą prezentowaliśmy potrafiliśmy utrzymać lidera do 29. kolejki i pewnie utrzymalibyśmy go do końca, gdyby nie kosmiczny samobój Jopa.

Więc panowie - więcej spokoju i optymizmu. Wisła gra najlepiej w piłkę w całej lidze. Dodatkowo mamy mocną ławkę, co pokazał ostatni mecz. Pozostałe drużyny ligi są po prostu za słabe, aby w jakikolwiek sposób nam zagrozić. Do końca sezonu nie przegramy meczu. Z Lechem, Legią, Cracovią wygramy i to pewnie. Naprawdę nie mamy się czego obawiać. Podobnie jak najbliższego meczu ze Śląskiem, gdzie przewiduję wynik powyżej 2,5 goli. Jakieś 2-1, 3-1 dla nas. Jedyne czego się obawiam to tego, aby nie dochodziło do takich sytuacji jak w meczu z Koroną, gdzie my chcieliśmy grać w piłkę, a oni łamać kości. Jeżeli sędziowie nie pozwolą na wyrównywanie szans na boisku chamską i brutalną grą tylko pozwolą grać w piłkę to skończą się remisy na wyjazdach i nie widzę żadnych przeciwników w lidze...

Na koniec sezonu typuję tak:
1. Wisła, 2. Jagiellonia, 3. Lech, 4. Polonia

a_r_e_n_a 18.04.2011 21:39

Cytat:

Jakby nie patrzeć to mamy trudniejszych przeciwników. Nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów, bo Jaga może doskoczyć. Sezon temu stracilismy przewagę 10 pkt nad Lechem, teraz mamy 6, więc muszą się spiać Wiślacy i grać na 100%
Tylko, że w naszym przypadku wszystko wskazuje, że będzie coraz lepiej, jesteśmy na fali wznoszącej. Chcemy walczyć o LE to musimy radzić sobie na każdym terenie i z każdym zespołem.

matkur 18.04.2011 21:41

a Lech gra z takimi rywalami:
GKS Bełchatów (dom), Zagłębie(wyjazd),Górnik Zabrze(dom), Wisła(Wyjazd), Ruch(dom), Lechia Gdańsk (wyjazd), Polonia Bytom(wyjazd), Korona(dom)
Wydaje się że z trójki Wisła, Lech, Jagiellonia to my mamy najgorszy terminarz. ale nie ma co biadolić. Wygrywamy 3 kolejki teraz pod rząd przyjeżdża Lech lub ewentualnie kilka dni później Cracovia i możemy się cieszyć z mistrzostwa:)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl