Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Nie dla Arboledy i innch "Polaków" (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7870)

tomo 26.01.2011 13:37

Tekst z wyborczej:
http://www.sport.pl/pilka/1,65037,90..._Polakiem.html

Ciekawe jak w kraju kwitnącej bulwy zapatrują się na ten pomysł, pewnie wszyscy wniebowzięci.

Gwiaździsty 26.01.2011 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DDP (Post 1041445)
@ gwiaździsty
Tak samo obywatelstwo polskie należy się prawnukowi powstańca listopadowego jaki i wietnamskiemu handlarzowi czy wyciągniętemu z kolumbijskiej dżungli tubylcowi jeżeli ci dwaj ostatni zamieszkują na terenie Polski co najmniej 5 lat http://obywatelstwo.eu/nadanie.html takie jest prawo i tego nie zmienisz i bez obaw o kolana Komorowskiego bo to im się prawnie należy.

No to szkoda, ze jest takie prawo. Obywatelstwo powinno byc nadawane poprzez więzy krwi , a dla różnej maści przybyszów góra - tzw. prawo pobytu, a nie obywatelstwo.

emj10 26.01.2011 13:52

Ta wrzawa w przypadku Arboledy jest dla mnie śmieszna, bo nie ma logicznych przesłanek czemu mamy teraz protestować przeciwko włączeniu go do kadry po legalnie, podkreślam jeszcze raz całkowicie legalnie i zgodnie z procedurami otrzymanemu obywatelstwu jeśli w ostatnich latach dokonano wielu takich naturalizacji i to często w trybie przyśpieszonym.

Nie będę wspominał już o Olisadebe, czy Rogerze, dlatego że te przypadki są dobrze nam znane i doskonale pamiętamy jak to w tempie ekspresowym włączano tych zawodników do naszej kadry.

Przypadek Arboledy przypomina mi bardziej casus McNaulla, Logana, czy Kelatiego, którzy zasłużyli sobie na obecność w kadrze koszykarzy kilkuletnią dobrą grą w krajowych drużynach koszykarskich, bądź przez poślubienie Polki. Nie było dla mnie w tym nic dziwnego, że otrzymali paszport i zostali z miejsca reprezentantami Polski.

Od razu krótkie wyjaśnienie z mojej strony.
Osobiście nie chciałbym aby Arboleda nosił koszulkę z orzełkiem na piersi, ale wynika to raczej z mojej niechęci do tego zawodnika, jego zachowania na boisku, czyli tej słynnej płaczliwości jak i bezczelnego grania swoim przywiązywaniem do naszego kraju w momencie gdy walczył o najwyższy kontrakt w naszej lidze. Nie dla takich ludzi w reprezentacji.

Wizard 26.01.2011 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sartre (Post 1041448)
W LO miałem dobrą koleżankę, obecnie prawniczkę, która po polsku świergotała dokładnie tak samo, jak każda inna osoba na poziomie, śladu akcentu nie było. Jak każdy inny recytowała "Litwo Ojczyzno Moja", jak każdy inny wymieniała dowódców Powstania Listopadowego. Ba, miała nawet jakichś przodków, co brali udział w powstaniu. Tyle różnicy, że była czarna. Bywa i tak.

Nie jest problemem kolor skóry, tylko przynależność narodowa. Dla mnie może być czarnoskóry 100% Polak o nazwisku N'Babame (czy, znacznie częstszy przypadek - azjatycko wyglądający, zresztą takiego znajomego też mam - skośny, nazwisko azjatyckie, ale po wietnamsku słowa nie powie, pracuje w jednej z wielkich firm konsultingowych i raczej wstydu Polsce nie przynosi) i biały 1% Polak o nazwisku Kowalski, który do kadry miałby być powołany, bo jego dziadek w wieku 6 lat wyemigrował z Polski (i który nie do końca wie gdzie ta Polska jest).

Się postarasz, to zmienisz. Przepis o 5-cio letnim okresie pobytu w Polsce nie został wyryty w kamieniu przez Boga. Zresztą za parę lat, jak Polska będzie co raz częstszym adresem docelowym światowej emigracji, i ten przepis pewnie będzie poddawany analizie ze wszystkich stron. Zresztą my nie oceniamy jak jest, tylko jak być powinno.


http://www.youtube.com/watch?v=LUMIpAbNNBA

Polecam :)

I tu nie mam żadnych wątpliwości, że ktoś taki może reprezentować Polskę. Izo pochodzi z Gdańska.

DDP 26.01.2011 14:03

@ Satre
No to jest tak, że od czasu przyznania obywatelstwa Olisadebe (10 lat temu) ruszyła machina naturalizowania obcokrajowców na potrzeby kadry, następny w kolejności był Roger i wtedy poszło...Przypadki Olisadebe i Rogera o tyle budziły niesmak, że ci obywatelstwo polskie otrzymali w trybie przyspieszonym. Jeżeli coś się zapoczątkowało kiedyś przy społecznym poparciu narodu (nie przypominam sobie jakiegoś ogólnopolskiego protestu, manifestacji przed nadawaniem obywatelstwa zarówno Olisadebe jak i Rogerowi, a jeżeli nawet były to jak widać nieskuteczne) to należy być konsekwentnym niestety. Albo naturalizujemy albo nie. 10 lat temu (albo chociaż przed Rogerem) trzeba było postawić ZDECYDOWANE veto i nie było by dzisiaj dyskusji. Jak czytam ludzi, że jeśli Arboleda otrzyma obywatelstwo i będzie grał w reprezentacji kraju to oni przestaną jej kibicować i ta reprezentacja nie jest polską to mnie pusty śmiech ogarnia.

Zresztą kto decyduje o tym kto będzie grał w reprezentacji? Pretensje dziś można mieć do Engela, Benhakera i wszystkich kolejnych, którzy godzili się i powoływali naturalizowanych obcokrajowców. Prezydenci się na to godzili, żeby nie wyjść na rasistów i homofobów (Kwaśniewski, Kaczyński), społeczeństwo przyklaskiwało bo upatrywało w piłkarzach nadzieje na lepsze jutro (następny mundial, mistrzostwa)...a teraz nagle lament i płacz nad rozlanym mlekiem. Śmieszne to.

Obecny skład narodowej drużyny Norwegii w krykieta: . Zaheer Ashiq, Munawar Ahmed, Zeeshan Ali, Rajendr Shirguppi, Aziz Ataul, Mubasshar Bhatti, Shabbas Butt, Zeshan Ahmed Rauf, Shahid Ahmad, Safir Hayat, Umran Shahzad, Aamir Waheed, Iram Dawood, Adeel Ibrar, Iftakhar Hussain. Cieszmy się :D

Izuagbe Ugonoh
wymiata. :shock:

RAFi89 26.01.2011 14:16

Przyznam szczerze że ta nasza reprezentacja od dłuższego czasu jest mi gdzieś obojętna.
Niestety ale od czasów Leo te wszystkie powołania, zgrupowania przypominają jakiś casting. Powołanie do reprezentacji to powinno być wyróżnienie. Po prostu mają się w niej znajdować w danym momencie najlepsi zawodnicy w kraju.
A u nas obecnie określenie reprezentant kraju nic nie znaczy bo w ostatnim okresie było ich tylu co wcześniej przez kilkanaście lat.
Nie mam nic przeciwko temu aby obcokrajowy starali się o obywatelstwa na jakiś tam ustalonych zasadach. Zawodnicy typu Obraniak itp. jeśli chcą mieć obywatelstwo niech mają i nikt im nie zabroni. Ale nie róbmy z tego tylko i wyłącznie jakiejś przepustki do gry w reprezentacji. Takie jeżdżenie i namawianie zawodników do gry w reprezentacji jest beznadziejne, jeszcze jeden z drugim muszą się zastanowić czy aby na pewno chce grać dla Polski
Chce chłop otrzymać obywatelstwo niech otrzymuje i ewentualnie spokojnie oczekuje na powołanie do reprezentacji. A nie wielkie halo na pół polski bo pan Boenisch łaskawie zgodził się grać dla reprezentacji Polski.

Sartre 26.01.2011 14:16

@DDP
Nie widziałeś transparentów "Roger, nigdy nie będziesz Polakiem"? Przy Olisadebe zgrzyt też był. Poza tym zawsze gdzieś musi być granica. Wiadomo, że nawet jak Arboleda będzie grał w reprezentacji, to Ci co się zarzekają że nie będą dopingować i tak dopingować będą. Ale chodzi o to, żeby w każdym tego typu przypadku okazywać sprzeciw. Tak jak mówiłem wcześniej - mnie nie przeszkadza, że ktoś polskiej krwi w sobie ma tyle, co kibic Dysco godności, ale jeżeli gra w reprezentacji narodowej, to niech chociaż reprezentuje narodowe umiejętności kopania piłki nożnej. Czyli - niech piłkarsko wywodzi się od nas.

Oczywiście to ostatnie zdanie czasem ciężko przełożyć na kogoś, kto będąc w pełni Polakiem nigdy w Polsce nie grał, no ale skoro jest w pełni Polakiem, to ok. Po prostu nie widzę powodu, dla którego nie powinien chociaż jeden z tych warunków być spełniony.

W każdym razie chodzi mi o to, że argument że "wcześniej coś takiego było i jakoś nie protestowałeś" jest nietrafiony. Miałem się rzucić na tory, byleby tylko Roger dla Polski nie grał? Wyraziłem sprzeciw, tak jak wyrażam teraz przy Arboledzie i będę wyrażał np. jak komuś strzeli do głowy, by na Polaka przerobić np. Radovića. Nawet jeżeli faktycznie w Polsce mieszka od 5 lat i całkiem nieźle po polsku mówi.

toomeq 26.01.2011 14:35

Odnośnie piłkarzy Niemiec i ich składu na MŚ 2010:

Poza piłkarzami z niemieckimi nazwiskami występowali także:
Dennis Aogo (ur. 14 stycznia 1987 w Karlsruhe) – czarnoskóry niemiecki piłkarz pochodzenia nigeryjskiego URODZONY W NIEMCZECH!!

Serdar Taşçı (ur. 24 kwietnia 1987 w Esslingen), piłkarz niemiecki pochodzenia tureckiego grający na pozycji środkowego lub prawego obrońcy URODZONY W NIEMCZECH!!

Jérôme Boateng (ur. 2 września 1988 r. w Berlinie) – czarnoskóry niemiecki piłkarz. Jego matka jest Niemką, zaś ojciec Ghańczykiem. URODZONY W NIEMCZECH!!

Sami Khedira (ur. 4 kwietnia 1987 roku w Stuttgarcie) – niemiecki piłkarz, pochodzenia tunezyjskiego URODZONY W NIEMCZECH!!

Mesut Özil (ur. 15 października 1988 roku w Gelsenkirchen) – niemiecki piłkarz, pochodzenia tureckiego URODZONY W NIEMCZECH!!

Mario Gómez García (ur. 10 lipca 1985 w Riedlingen, Niemcy) – piłkarz grający na pozycji napastnika. Jego matka jest Niemką, zaś ojciec pochodzi z Hiszpanii URODZONY W NIEMCZECH!!

Marko Marin (ur. 13 marca 1989 w miejscowości Bosanska Gradiška w Bośni i Hercegowinie) – niemiecki piłkarz pochodzenia bośniackiego
Od 7 roku życia w Eintrachcie, grał w kadrach juniorskich

Piotr Trochowski (ur. 22 marca 1984 w Tczewie) – niemiecki piłkarz pochodzenia polskiego
Od 13 roku życia w kadrze St. Pauli, grał w kadrach juniorskich

Claudemir Jeronimo Barretto[1], bardziej znany jako Cacau (ur. 27 marca 1981 w Santo André) – niemiecki piłkarz brazylijskiego pochodzenia Cacau karierę zaczynał w Niemczech, w Türkgücü München.

Podolski i Klose też uciekli do Niemiec za małolata, choć i tak są bardziej śląscy niemcy niż śląscy polacy

Nie doszukiwałem sie wiecej informacji o Trochowskim i Marinie (konktretnie od kiedy siedzą w Niemczech) ale wniosek jest jeden:
WŚRÓD CAŁEJ KADRY NIEMIEC NA MŚ 2010 SĄ
-NIEMCY,
-URODZENI W NIEMCZECH MAJĄCYCH RODZICÓW INNEJ NARODOWOŚCI
-CI KTÓRZY WYEMIGROWALI DO NIEMIEC W BARDZO MŁODYM WIEKU, TAM SIE UCZYLI, WYCHOWYWALI I ROZPOCZYNALI KARIERY
- CACAU (KTÓRY JEDNAK TEŻ ROZPOCZYNAŁ KARIERĘ PIŁKARSKĄ WNIEMCZECH)

LanceTS 26.01.2011 14:49

Zdecydowanei na NIE!

Wole oglądać porazki po 3:0, 4:0 reprezentacji Polaków, niż zwyciestwa reprezentacji Polski i innych.

Gdy Roger grał, nie kibicowałem reprezentacji Polski i się tego nie wstydzę. Nie czułem się kibicem wtedy. Tak samo teraz będzie, jesli Arboleda będzie miał grać. Może gdyby piłkarz był wygwizdany na każdym meczu w Polsce, nie pchałby się do reprezentacji?

Roger? Gośc dostał obywatelstwo, zagral 3 mecze i tyle go widzieliśmy.
Olisadebe? Nie wiem, byłem za młody, żeby dobrze pamietać.

DDP 26.01.2011 14:58

Właśnie taki protest miałem na myśli a nie wywieszenie gdzieś prześcieradła z napisem "Roger, nigdy nie będziesz Polakiem".

Arkas 26.01.2011 15:00

Wg mnie kadra narodowa to taka, w której grają rodowici obywatele kraju, prawdziwi Polacy. Nie tacy co mieli pradziadka po stronie matki który emigrował z kraju w czasie rozbiorów Polski. Dlatego moim zdaniem nie powinno być miejsca, dla takich np. Obraniaków, tych innych doszywaczy co Smuda ich próbuje przygarnąć, nie mówiąc już o czarnych grajkach. Bo kur*wa co jak co, ale czarny i jeszcze Polak to już za hu*a nie idzie w parze.
Smudę trzeba wypie*dolić, im szybciej tym lepiej. Może i jest dobrym trenerem, niech idzie sobie trenować do klubu, tam może kupić sobie nawet sześciopak z Ugandy.
Jeśli w takim tempie zacznie naturalizować kolejnych piłkarzy to nie wiem jak to będzie.... Układy w PZPN-ie ma chyba niezłe, go z tamtąd szybko nie wyrzucą. Może jakiś masowy protest, nie wiem, np. transparent przed jego domem.
Podsumowując, wolę Polską reprezentację słabszą niż mocny klub o nazwie Polska.

WiślakMyślenice 26.01.2011 15:06

Nie, nie i jeszcze raz nie. 3x nie=wypier*alać.

Chociaż... dla mnie byłoby lepiej, jakby Arboleda został jednak znaturalizowany i był regularnym reprezentantem.

W końcu olałbym totalnie tą reprezentację i nie przejmowałbym się nią.

kreseq 26.01.2011 15:22

Wielu MUSIALO wyjechac, a ich dzieci czy wnuki urodzily sie juz w innym kraju, wychowaly sie tam i maja tam swoj swiat co nie znaczy ze nie czuja sie Polakami. Wielu tez wyjechalo za chlebem jak teraz wyjechali do UK czy Irlandii, i co? Ich dzieci czy wnuki tez maja zamknieta droge do rerpezentacji bo nie jedza polskiego chleba i nie jezdza polskimi zasyfionymi autobusami ?

Co innego Roger i Olisadebe ( ten ostatni przynajmniej zone mial Polke ) ktorzy byly naturalizowani na szybko bez wiekszych powodow.
Co innego Arboleda ktory jednak mieszka tutaj jakis czas i cos tam duka po naszemu.
Co innego tez Obraniak czy Perquis ktorzy maja "korzenie" i moga czuc sie Polakami, moga czuc wiez z krajem swoich przodkow.

Mamy kilunastu reprezentantow w kadrach, ktorzy sa naturalizowani, i chyba tylko pingpongisci podchodza pod sprawe Arboledy i Rogera, reszta mieszka tutaj kupe czasu.

PhantomRanger 26.01.2011 15:35

Ja również jestem na nie odnośnie gry Arboledy w reprezentacji. Czy w I bądź II lidze naprawdę nie ma nikogo, kto mógłby zasilić Reprezentację Narodową? Skoro nie ma w Ekstraklasie to trzeba szukać w I, II a nawet III lidze. Tutaj płacz, że kluby nie ściągają polaków i kadra jest coraz słabsza. To niech Smuda ze swoją świtą zamiast za granicę pofatyguje się na boiska niższych lig. Ma bardzo dużo czasu w końcu tylko 2-3 zgrupowania w roku więc ma dużo czasu. To mogło by zrobić więcej dobrego niż złego. Ci z niższych lig bardziej by się starali wiedząc, że mogą dostać szansę gry w reprezentacji nie grając w Ekstraklasie.

emj10 26.01.2011 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 1041522)
Czy w I bądź II lidze naprawdę nie ma nikogo, kto mógłby zasilić Reprezentację Narodową?

Oczywiście, że nie ma.

Dlatego w mediach jest właśnie poruszany temat Arboledy, gdyż zamiast niego jako stoper musiałby grać Sadlok, bądź Glik, a wiadomo co to oznacza.
Dlatego Ludovic Joseph Obraniak, Adam Matuschyk, Sebastian Boenisch, Damien Perqius, Roger Guerreiro i Manuel Arboleda będę podstawowymi zawodnikami reprezentacji Polski na ME 2012.

Wsio.

jaro1985r 26.01.2011 16:36

NIE DLA ARBOLEDY,ROGERA I OLISADEBE ! Wolę każdy mecz przegrać ale ,żeby grali POLACY znający język,kulturę i historię Polski !

Kamson 26.01.2011 16:38

Uroczyście oświadczam, że będe miał wyje*ane na każdy mecz REPREZENTACJI POLSKI, w którym wystąpi jakiś Arboleda czy inny Roger.

Dziękuje, dobranoc.

gentile 26.01.2011 16:42

Piszesz o Małeckim?

DDP 26.01.2011 16:52

Widzę wątek założony, żeby powyżywać się na Arboledzie...zresztą to było do przewidzenia.

Nie lepiej nazwę wątku skrócić do "Nie dla Arboledy"?

Tiramisu 26.01.2011 16:52

Za czasów Olisadebe byłam za młoda albo za głupia albo i to i to, by rozumieć absurd sytuacji. Od momentu Rogera jakoś nie ciągnie mnie już do reprezentacji. Mam niesmak. Jeszcze trochę i reprezantacje niczym od klubów się nie będą różniły. To po co to rozdzielać? Jaki jest w ogóle sens słowa "reprezentacja" dla niektórych,,, Reprezentacja czego? W jaki sposób reprezentuje mnie Arboleda? :O

Temat wałkowany milion razy,,, Ale milczeć też nie wolno. Nie łudzę się, że kogokolwiek o zdaniu "bierzmy wszystkich, byle dobrze grali" da się przekonać, inne zasady życiowe. Ja mam takie - nawet przegrać, ale grać czysto.

emj10 26.01.2011 16:58

Ja tylko przypominam, że gdyby nie Olisadebe i Smolarek to prawdopodobnie Euro 2012 byłoby pierwszą impreza z naszym udziałem od roku 1986. Oczywiście można pisać, że Smolarek to czystej krwi Polak, ale dla mnie to on przyznaje się wyłącznie do orzełka na walucie. A najlepiej jak tych orzełków jest naprawdę dużo...

dwdx1906 26.01.2011 17:15

Te wszystkie pie*dolone Arboledy i Rogery to w dużej mierze zasługo pie*dolonych medii. Co do Rogera - protest był, ale przypomnijcie sobie to:
http://www.sport.pl/celebrities/1,94745,5190675.html

Dziś w tv widziałem dyskusje z Tomaszewskim na temat naturalizacji polskich piłkarzy. On jako jeden z nielicznych w tv otwarcie przyznaje, że ma wy*ebane na Arboledów i Rogerów, nie wyłączając wszelkiego rodzaju Beniszów. Ale oczywiście dziennikarzyny się z nim kłócą, bo przecież wszyscy tak robią, np. Włosi naturalizują teraz Mottę. Ch*j, że ma obywatelstwo włoskie od dawna, ale co tam, mówmy ludziom, że naturalizują teraz, tak jak my Arbolede.

LanceTS 26.01.2011 17:17

Ja jeszcze napiszę, że jestem za tym żeby murzyn, arab czy inny gość grał w Polsce jesli:
-Urodził się w Polsce, lub rodzice jego urodzili się w Polsce
-Ostatnie ~15 lat mieszka w Polsce
-Min. ~10 lat gra w Polsce
-zna język Polski, zna Hymn.


Albo coś takiego. W każdym razie wszystkie warunki musiałyby być spełnione. Neich Arboleda, jak tak kocha Polske, wychowa sobie tutaj syna i uczy go grać w piłkę, zeby w przyszłości grał w reprezentacji.

neq. 26.01.2011 17:29

dokładnie może być nawet zielononiebieski i mieć 3 pary oczu i urodzić się na marsie, ale jeżeli od małego mieszka w Polsce, zna dobrze polski język, zna hymn i utożsamia się z Polską to może grać dla naszej kadry. A nie tak jak ten murzyn zasrany że jeszcze warunki stawia że zagram dla was jak lech mi da podwyżkę !!!! i śmieszy mnie porównywanie do Niemców, bo tam co prawda rodowitych szwabów można na palcach jednej ręki policzyć, ale reszta pojawiła się w niemczech w wieku kilku lat, są wychowaniu w ich kulturze, niemiecki jest ich pierwszym językiem, utożsamiają się z symbolami niemieckimi czyli jedyn słowem są niemcami. Arboleda nigdy nie będziesz POLAKIEM!

Donson 26.01.2011 17:35

Porównanie do Niemców jest jak najbardziej na miejscu.
Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że szczególnie mniejszość turecka nie asymiluje się tak jakby Niemcy sobie tego życzyli.

Sądzę, że u nas takie ruchy związane są z brakiem narybku, który nie ma się gdzie narodzić, na boiskach pustki, dzieciaki wolą Playstation.

Z kolei jak każdy naród powinniśmy mieć jakąś dumę, nie mówię tu o jakimś ekstremalnym nacjonaliźmie, ale jakiś tzw. egzamin na Polaka powinien być. O znajomości języka nie ma co mówić.
Inaczej sprawa wygląda jak człowiek wychowany w Polsce - tu raczej nie ma problemu.

Ale nie pozwólmy się stawiać do pionu czarnym!!! Oni zawsze idą tam gdzie więcej dają. I to my robimy im przysługę a nie oni nam że będą u nas grać. Trzeba o tym pamiętać.

ciesla093 26.01.2011 17:39

arboleda jak by przeczytał te forum to by powiedział:
,,Uwajaj, uwajaj bo na eurjo strzeje ajobuja" ;p

Daja`n 26.01.2011 17:56

Temat wiocha jakich mało.

wislak68 26.01.2011 18:29

"Póki jestem moderatorem na tym forum, jest polityka zero tolerancji.
Zero tolerancji dla antysemitów, rasistów, ksenofobów. Osoby takie wylatują z rocznym banem. Na razie 2 - kto następny?"

To powyższe to cytat z moda flamengisty który pod takim hasłem wyciął dyskusję na temat wpływu narodowości Maora na jego percepcję gry w Wiśle. Zastanawiam się dlaczego brak jego reakcji w tym temacie. Czyżby rzekomy "antysemityzm" był cięższym przekroczeniem niż rasizm i ksenofobia? Byłbym wdzięczny za jakiś komentarz moda.

Kamson 26.01.2011 19:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 1041642)
"Póki jestem moderatorem na tym forum, jest polityka zero tolerancji.
Zero tolerancji dla antysemitów, rasistów, ksenofobów. Osoby takie wylatują z rocznym banem. Na razie 2 - kto następny?"

To powyższe to cytat z moda flamengisty który pod takim hasłem wyciął dyskusję na temat wpływu narodowości Maora na jego percepcję gry w Wiśle. Zastanawiam się dlaczego brak jego reakcji w tym temacie. Czyżby rzekomy "antysemityzm" był cięższym przekroczeniem niż rasizm i ksenofobia? Byłbym wdzięczny za jakiś komentarz moda.

Rasizm? JAKI KU*WA RASIZM?! To, że ludzie chcą ogladac polakow w reprezentacji Polski nazywasz rasizmem?

brak slow...

eF. 26.01.2011 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez montypajton (Post 1041409)
Czy aby na pewno? A Asamoah? Cytat za Wiki:

To zapraszam też np. na angielską Wiki: Born in Ghana, Asamoah and his family immigrated in 1990 to Germany.

To, co my zrobiliśmy z Olisadebe i Rogerem, a teraz chcemy zrobić z Arboledą to praktyki rodem z trzeciego świata. Ale niektórzy wolą zaklinać rzeczywistość i odrzucać najbardziej oczywiste prawdy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl