Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wiślacki skauting - Czyli Kapka i jego cuda z YouTuba (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7807)

WISŁAZWE 04.01.2011 20:39

Marcin Kuźba jutro obserwował będzie spotkanie w greckiej ekstraklasie AEK Ateny - Kerkyra, warto zauważyć że to już drugi mecz w którym Kuźba obserwuje zawodników AEK Ateny.

K2sprzyk 04.01.2011 20:52

Może obserwuje Rogera ;)

AYALA 04.01.2011 20:55

AEK to bogaty klub (Roger ma kontrakt na poziomie 500 tyś € za sezon), cięzko byłoby wyrwac z ich pierwszej jedenastki kogoś.Może Kuźbik ogląda brata Jacoba Burnsa-Nathana ? To napastnik i siedzi tam na ławie.

brylant17 04.01.2011 20:58

Ciekawią mnie trzej piłkarze których podobno ma ich Cleber,mam nadzieję, że na najbliższym obozie zobaczymy ich na testach :)

murray 04.01.2011 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1032241)
AEK to bogaty klub (Roger ma kontrakt na poziomie 500 tyś €), cięzko byłoby wyrwac z ich pierwszej jedenastki kogoś.Może Kuźbik ogląda brata Jacoba Burnsa-Nathana ? To napastnik i siedzi tam na ławie5

To sobie poogląda ;)

Może ogląda ligę grecką po prostu i szuka zawodników. Szukać a oglądać jakiegoś szczególnego zawodnika to jest różnica ;)

K2sprzyk 04.01.2011 21:04

Brylant a skad ta info ze kogos tam Clebi ma :)

brylant17 04.01.2011 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez K2sprzyk (Post 1032248)
Brylant a skad ta info ze kogos tam Clebi ma :)

Było setki wałkowane na forum poszukaj a znajdziesz :-P bodajże napastnik i obrońca

K2sprzyk 04.01.2011 21:31

Oj no przepraszam :* nie jestem na bieżąco.

yoda79 06.01.2011 09:13

Teraz kiedy odchodzi 3 piłkarzy skauci powinni przedatawić listę piłkarzy do ewentualnego sprowadzenia. Ale jak słyszymy,że nasi przedstawiciele mają dopiero oglądać jakiegoś piłkarza (chodzi mi o napadziora z Argentyny) to ręcę opadają. Daleki jestem od jakiegoś wielkiego biadolenia,ale tak się panowie nie działa. Albo są skauci irobią co do nich należy (za co otrzymują w końcu pieniądze) albo ich nie ma u nas. A Wisełce jakaś hybryda - niby skauci są a efektów nie ma,żadnych.

dadek 06.01.2011 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yoda79 (Post 1032747)
Teraz kiedy odchodzi 3 piłkarzy skauci powinni przedatawić listę piłkarzy do ewentualnego sprowadzenia. Ale jak słyszymy,że nasi przedstawiciele mają dopiero oglądać jakiegoś piłkarza (chodzi mi o napadziora z Argentyny) to ręcę opadają. Daleki jestem od jakiegoś wielkiego biadolenia,ale tak się panowie nie działa. Albo są skauci irobią co do nich należy (za co otrzymują w końcu pieniądze) albo ich nie ma u nas. A Wisełce jakaś hybryda - niby skauci są a efektów nie ma,żadnych.

i po co to bicie piany?
skąd wiesz że nie obserwowali wcześniej, skąd wiesz że w ogóle go obserwują (notka na onecie?), skąd wiesz że nikt tego nie weryfikuje, skąd wiesz że nie robią tego co potrzeba i na koniec skąd wiesz że nie ma efektów ich pracy (swoją drogą po miesiącu czy dwóch) ??? bo nie piszą o tym wszystkie portale? to akurat chyba dobrze.....

WISŁAZWE 06.01.2011 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yoda79 (Post 1032747)
Teraz kiedy odchodzi 3 piłkarzy skauci powinni przedatawić listę piłkarzy do ewentualnego sprowadzenia. Ale jak słyszymy,że nasi przedstawiciele mają dopiero oglądać jakiegoś piłkarza (chodzi mi o napadziora z Argentyny) to ręcę opadają. Daleki jestem od jakiegoś wielkiego biadolenia,ale tak się panowie nie działa. Albo są skauci irobią co do nich należy (za co otrzymują w końcu pieniądze) albo ich nie ma u nas. A Wisełce jakaś hybryda - niby skauci są a efektów nie ma,żadnych.


Nasz skauting dział dopiero od nie dawna, rozumiem że w przeciągu miesiąca- dwóch mieli sporządzić listę piłkarzy i polecić zarządowi, sądzę, że dopiero raczkujemy na tym polu w europejskim świecie, więc na efekty trzeba będzie trochę poczekać minimum do lata na jakiekolwiek efekty.

Ja wiem, że najlepiej to jechać na jeden mecz i już po jednym meczu, polecić zawodnika, moim zdaniem trzeba go trochę poobserwować parę spotkań minimum.

Dajmy im czas na pracę.
Taki Real, Arsenal to obserwują zawodników, przez dłuższy okres czasu, w naszym przypadku powinno być podobnie, bo albo zawodnik ma jeden świetny sezon i gaśnie, albo naprawdę ma talent.

Ciekawe co by było, jakbyś sprowadzili zawodnika po jednym świetnym meczu, a u nas by się nie odnalazł - ile by gadania było, że obserwowali go za krótko, że skauci nic nie robią.
A tak to jeżdżą, obserwują i z pewnością coś z tego będzie. Nie od razu Kraków zbudowano.

WISŁAZWE 10.01.2011 10:06

Nasz skaut, tylko nie wiem który obserwował w weekend 2 spotkania Izraelskiej Ligi
Bnei Yehuda Tel Awiw - Hapoel Be'er Szewa 0-0
Maccabi Petach Tikwa - Maccabi Hajfa 1-3

W pierwszym spotkaniu podobno nasz skaut, obserwował Mauro Meliksena a w drugim napastnika gości Gruzina Władimira Dwaliszwiego, strzelca 2 bramek.

Ile w tym prawdy nie wiadomo, bo nazwisko i imię naszego przedstawiciela w tekście nie pada ani razu, więc być może to wymysł gazet.

polska.mysl.szkoleniowa 10.01.2011 23:47

Po co nam sieć scautów, skoro piłkarzy i tak proponują nam menedżerowie?

WioReXXX 11.01.2011 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez polska.mysl.szkoleniowa (Post 1034369)
Po co nam sieć scautów, skoro piłkarzy i tak proponują nam menedżerowie?

Po to żebyśmy chociaż mogli kogoś wysłać, żeby obejrzał tego piłkarza co nam ten menago proponuje. Poza tym nie traktujcie managerów jako wielkiego zła, bo zapewne niejeden dobry gracz tu na Remonta i do innych polskich klubów z rekomendacji managerów trafiali.
Póki co, zatrudniamy tych skautów niewiele i przez krótki okres czasu, więc nie wymagajcie cudów. Sevilla ma ich z kilkanaście albo kilkadziesiąt RAZY więcej, i to nie parę miesięcy ale dobrych zapewne kilkanaście lat. Trochę cierpliwości i wyrozumiałości Panowie. Nie od razu Rzym zbudowano. Na budowę siatki skautów i to praktycznie od zera potrzeba dobrych 2 lat. A to dopiero i tak będzie początek.

Feniks1983 14.01.2011 17:32

Tak akurat wlaczylem Eursport 2 i ogladam mecz Bahrajn-Indie w ramach Pucharu Azji i zastanawiam sie czy ktos z Naszych scoutow wogole interesuje sie tym turniejem. Przypadek Kagawy czy tez wczesniej chocby Koreanczykow pokazuje ze i tam mozna znalesc ciekawych i nie drogich graczy.

GaoFeng 21.01.2011 20:49

Jak wyglada profesjonalny scouting pokazala np. Sparta Praga. Sciagneli 3 lata temu 19 letniego Bony Wilfried z pierwszej ligi Wybrzeza Kosci Sloniowej! Wychowanek ivorskiej "Football Academy Cyril Domoraud" jest dzis jednym z najlepszych napastnikow w Gambrinus Liga i ma w tym sezonie 10 bramek w lidze, i 5 w LE na swoim koncie.

Moim zdaniem, Wisla powina miec na kazdym kontynencie jednego lub dwoch skautow (w Europie oczywiscie wiecej) i powini byc na kazdym "waznym" turnieju, od African Cup of Nations U-17 do najciekawszych meczow azjatyckiej AFC Champions League. W Afryce np. jest kilku akademii pilkarskich na bardzo dobrym poziomie i powini ich tez regularnie obserwowac. Inny przyklad afrykanski jest Jonathan Pitroipa ktory przyszedl z "Planete Champion Wagadugu" do SC Freiburg jak mial dopiero 18 lat.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1025776)
Tak, zawodowy skaut ogląda po 3-4 mecze dziennie. I szuka konkretnego zawodnika na konkretną pozycję, a nie ogląda mecz dla samego oglądania, a nóż ktoś "błyśnie".

Nie prawda! Dobry scout przez caly rok jezdzi na mecze i wlasnie oglada mecz "dla samego ogladania"! Jezeli jakis zawodnik sie wyroznia, zostanie wpisany do bazy danych i jak trener pierwszej druzyny sygnalizuje mu, ze potrzebuje gracza na pozycje X, to on mu proponuje ciekawych zawodnikow na ta pozycje. Przynajmniej tak jest w Anglii i Niemczech.

Jak dopiero musi kogos na konkretna pozycje poszukac, to caly system scountingu zawiodl.

PODpalacz 01.02.2011 12:03

jestem ciekawy czy któryś z naszych skautów przygląda się Copa Sul-Americana U20 - Peru 2011

eto22 01.02.2011 13:01

Kapka ponoć miał Neymara obserwować, ale uznał, że jest za niski i za słaby fizycznie na polską ligę. Ale na ławce rezerwowej Peru wyczaił dobrego bramkarza, którego polecił znajomy agent z Bośni. Testy w przyszłym tygodniu, Jacek Kazimierski wpadnie specjalnie, żeby fachowo ocenić zawodnika.

Teqcontroller 11.02.2011 11:44

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ystko_zmienic/

Jak współpracowało się panu ze skautami w tym gorącym czasie?
Wykonali kawał dobrej roboty. Przez ostatnie kilka miesięcy byli wszędzie, oprócz domu. Teraz mogą na chwilę zwolnić. Normalnie w styczniowym okienku transferowym pozyskuje się zazwyczaj jednego, dwóch piłkarzy. My mamy pięciu nowych graczy, więc to była duża operacja. Rozpoczęła się ona mniej więcej w okolicach września, dlatego nie mieliśmy dużo czasu. Wszyscy pracowali jak szaleni. Nikt nie jest w stanie zrobić tego sam. Wszyscy byli w to zaangażowani, także trenerzy. Uważam, że to ważne, żeby wiedzieli, jacy zawodnicy mają dołączyć do drużyny. Jeśli jest to piłkarz, który na przykład nie pasuje do zespołu, to nie ma sensu, żebyśmy go obserwowali czy zaczęli z nim negocjacje.

Szuka pan już piłkarzy, którzy dołączyliby do Wisły w lecie?
Mam już kilka pomysłów. Zawsze myślę nad przyszłym okresem transferowym, bo trzeba planować swoje działania już kilka miesięcy naprzód.

_ukoL 11.02.2011 13:47

Cytat:

Szuka pan już piłkarzy, którzy dołączyliby do Wisły w lecie?
Mam już kilka pomysłów. Zawsze myślę nad przyszłym okresem transferowym, bo trzeba planować swoje działania już kilka miesięcy naprzód.
Dokładnie, miałem właśnie wkleić te słowa. Cholernie podoba mi się Jego podejście do tej pracy. Wreszcie odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku, a nie testowanie szrotu z kaset video i płyt dvd, jak to już było w zwyczaju tych zagranicznych przygotowań. Dobra robota!

WiślakMyślenice 10.03.2011 16:06

Kuźba był/jest na małopolskim turnieju drużyn halowych.

nicolas 10.03.2011 16:16

ja chce być skałtem, tylko jak to zrobić? : o

ponury 10.03.2011 16:30

Zacznij od toporka...

snyrting 10.03.2011 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nicolas (Post 1062537)
ja chce być skałtem, tylko jak to zrobić? : o

Dużo graj w FM. Olej wykształcenie, poświęć się w 100% tej grze i za kilka lat będą się o Ciebie zabijały najlepsze kluby na świecie.

maciekTSW 10.03.2011 17:30

Przestańcie bo posłucha.. ^^

PODpalacz 26.04.2011 08:56

Skauci Wisły obserwują gracza FK AKADEMIK SOFIA Pietera Mbemba 22l środkowy obrońca

rafalek 26.04.2011 09:42

W kontekście tej rundy, minione okienko transferowe, a co za tym idzie - pracę naszych skautów, można ocenić jako najlepszę w ostatnich 5 latach. Oznacza to, ze skoro już w I etapie swojej pracy mamy takie efekty, to możemy chyba myśleć optymistycznie patrząc na przyszłość naszego klubu. Teraz tylko trzeba to potwierdzić letnim okienkiem i bić się o puchary!

Feniks1983 26.04.2011 09:56

Jedna jaskółka wiosny nie czyni (czytaj okno zimowe), ale faktycznie można mieć umiarkowane nadzieje na kolejne dobre transfery.

GaoFeng 29.07.2011 15:21

Taka ciekawostka:

LKS E-Scouting

Salamanca 30.07.2011 09:15

http://sport.wp.pl/kat,32282,title,C...wiadomosc.html

Nawet nie wiedzialem ze Cleber zakonczyl z nami wspolprace jako skaut :/


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl