Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Drogowcy znów zaskoczeni - skąd śnieg w grudniu?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7781)

michu-k 01.12.2010 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jot (Post 1020798)
2 godziny z Reymonta na Tysiąclecia do ziomka :lol:

Wygrałeś :-P

Ofsajd 01.12.2010 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 1020777)
2,45 h z Borku na Azory. Kto da więcej?

3h z AGH do Wróblowic.

zakopianka stoi bo TIRy się rozkraczyły na górce w Gaju. Myślałem że nie pobije mojego poniedziałkowego rekordu czyli 8przystanków - normalnie ~12min. - jechalem 45min. Dzisiaj z Borku na Judyma (2 przystanki) jechalem tyle samo. Na Grunwaldzkim czekałem 20min na tramwaj, jak przyjechał jeden to za nim 3 następne.

cortezz 01.12.2010 21:52

Ja jutro musze byc o godzinie 5 w Myszkowie ( jakies 20 km od Zawiercia) tj jakies 100 km od miejsca mojego zamieszkania. Zastanawiam sie o ktorej wyjechac, zwazywszy ze od olkusza zaczynaja sie drogi ze sie tak wyraze lokalne :)

banasik 01.12.2010 21:56

Obejrzyj mecz kuchenek i sie zbieraj - najwyżej przekimasz godzinkę, albo dwie na miejscu :)

anka1906 01.12.2010 21:58

Cortezz ja bym radziła Ci obejrzeć mecz Lecha do końca i pomału sie zabierać do wyjazdu :)
i lepiej weź ze sobą gorącą herbatę, kanapki, latarkę, koc, i nervosol.
A tak poważnie nie wyobrażam sobie jazdy autem w takich warunkach, chyba bym stanęła na awaryjnych i czekała do marca...

TSW Fanatyk 01.12.2010 22:02

Przynajmniej mikołaj będzie mógł przyjechać saniami. :) pozytywna strona życia :)

Janek Skawina 01.12.2010 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 1020777)
2,45 h z Borku na Azory. Kto da więcej?

Moja siostra od 19 wraca z Borku Fałęckiego do Rzozowa (pierwsza miejscowość za Skawiną). Nie wróciła do tej pory... :-/ :-/ :-/ :-/ dodam, że to jest 15km

RecordAble 01.12.2010 22:19

3h10 z Mogilskiego na Prądnik Biały. 29 listopada na Węgrzce dramat.

wislak227 01.12.2010 22:22

1:15h z Placu Inwalidów na Piaski Nowe 164 - rozkładowo 24 minuty, więc trzy razy dłużej...
Współlokatorka 1:30 z Nowego Kleparza na Piaski 7 - rozkładowo 29 minut, więc też trzy razy dłużej :)

Zasadniczo jestem na pierwszym roku i to moja pierwsza zima w Krakowie i dziwi mnie, że miasto ma na dość słabym poziomie odśnieżanie... Ja wiem, że Zakopane jest dużo mniejsze, ale wydaje mi się, że dużo lepiej sobie z wszystkim radzili. Poza tym, chociaż mam za sobą tylko jedną zimę za kółkiem, to wydaje mi się, że dużo kierowców ma tu straszne problemy z jazdą zimą, którą w gruncie rzeczy jest nawet fajna :)

Edit: No i prawie pół godziny jechałem tramwajem z UP na Plac Inwalidów... Jakaś awaria torów tam jest czy coś...

felipe 01.12.2010 22:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RecordAble (Post 1020831)
3h10 z Mogilskiego na Prądnik Biały. 29 listopada na Węgrzce dramat.

Kolega olał system i z Mogilskiego na Mackiewicza poszedł na nogach :)

MatMario 01.12.2010 22:24

Pamiętacie kiedykolwiek taki śnieg? Ja sobie nie mogę przypomnieć, tz inaczej, dwa lata temu było podobnie bo pamiętam powrót z Włoch z desek, na autostradzie nie było pasów, wszędzie biało. W mieście było podobnie tylko że w takim stanie jak jest teraz przestało padać, a tu ma padać całą noc...

Autostrady dla mikołajów :D

airborne4009 01.12.2010 22:26

Z Warszawy, przez Radom, Kielce i do Krakowa 12 godzin. Z czego 2 godziny jazdy od Batowic do Podgórza.

spartan 01.12.2010 22:26

Kumpel - wyjazd z okolic Wrocławskiej 15,15 - Królowej Jadwigi (na wysokości Przegorzał) udało się osiągnąć ok 17,30, stamtąd do starej części Huty dojechał na 21,15. Czyli czas operacyjny 6 godzin.
Oczekuje na gratulacje.

bylu 01.12.2010 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ZIKiT
Decyzją Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego w dniu jutrzejszym (02.12.2010) komunikacja zbiorowa będzie darmowa.
Apelujemy o wybieranie jutro komunikacji zbiorowej a nie samochodów. Dzięki temu służby drogowe będą mogły sprawniej usunąć śnieg z jezdni (opady śniegu zakończą się około godziny dziewiątej).

..............

Sylwek1906 01.12.2010 22:36

1 godzina w tramwaju numer 9 na odcinku od przystanku Starowiślna do przystanku Pl. Bohaterów Getta ;)

Genio 01.12.2010 22:38

powiedźcie mi czy jest sens jutro jechać na 9:15 na AWF z Ruczaju o godzinie 8:15? Zdążę w godzinę.. autobusem, a potem tramwajami?

Czy sobie już odpuścić?

iiYama 01.12.2010 22:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwek1906 (Post 1020845)
1 godzina w tramwaju numer 9 na odcinku od przystanku Starowiślna do przystanku Pl. Bohaterów Getta ;)

Chociaż wam ogrzewanie włączyli? Ciepło mieliście? :)

rafalek 01.12.2010 22:41

Odpuść sobie...z Ruczaju to w normalną pogodę ciężko wyjechać w godzinę, a co dopiero w taką anomalię..

Woland 01.12.2010 22:43

Z pl. Bohaterów Getta na Piaski Nowe- 50 minut.Wyszedłem se z pracy o 17 i czekałem na tramwaj jakieś pół godziny, a jak już przyjechały pierwsze dwa,to nawet kartka papieru by do nich nie weszła:)

Marcinnno 01.12.2010 22:46

Pytanie do tych co się poruszali tramwajami dziś. Wszystkie tramwaje jeździły? Były jakieś przerwy ?

rafil 01.12.2010 22:48

1,5h z Kawiorów na Prądnik Czerwony, przy czym na Nowy Kleparz 15 minut.

gigant 01.12.2010 22:53

Cytat:

Decyzją Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego w dniu jutrzejszym (02.12.2010) komunikacja zbiorowa będzie darmowa.

Apelujemy o wybieranie jutro komunikacji zbiorowej a nie samochodów. Dzięki temu służby drogowe będą mogły sprawniej usunąć śnieg z jezdni (opady śniegu zakończą się około godziny dziewiątej).
Majchrowski żeby wygrac wybory byłby gotów nawet wyburzyc Carrefoura za Błoniami.

Żmijka 01.12.2010 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinnno (Post 1020856)
Pytanie do tych co się poruszali tramwajami dziś. Wszystkie tramwaje jeździły? Były jakieś przerwy ?

Ok. 8.30 na Krolewskiej stały tramwaje w strone centrum, brak napięcia.

RecordAble 01.12.2010 22:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinnno (Post 1020856)
Pytanie do tych co się poruszali tramwajami dziś. Wszystkie tramwaje jeździły? Były jakieś przerwy ?

Ok. 13:40 na skrzyżowaniu Basztowej z Długą wszystko stało.

Sylwek1906 01.12.2010 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez iiYama (Post 1020849)
Chociaż wam ogrzewanie włączyli? Ciepło mieliście? :)

Tyle ludzi w tramwajce że ogrzewanie naprawde zbędne ;)

Syn Kangura z 1984 01.12.2010 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cortezz (Post 1020806)
Ja jutro musze byc o godzinie 5 w Myszkowie ( jakies 20 km od Zawiercia) tj jakies 100 km od miejsca mojego zamieszkania. Zastanawiam sie o ktorej wyjechac, zwazywszy ze od olkusza zaczynaja sie drogi ze sie tak wyraze lokalne :)

O stary, ja to bym już się zbierał :rotfl:

matt1906 01.12.2010 23:03

nazwa tematu strasznie głupia - co mają drogowcy do powiedzenia gdy opady śniegu są tak intensywne? gdy samochodów jest tyle, że nie ma jak, gdzie odśnieżać?

tak w ogóle, korki dramat!

Kocur 02.12.2010 01:29

Nie narzekajcie :)

Chyba pierwszy raz odkąd mam auto tak zasypało Kraków - właśnie wróciłem z godzinnego szaleństwa po pustych drogach - nie trzeba na pas startowy jechać żeby technikę poćwiczyć :-p

Tylko jak widzę wskaźnik poziomu paliwa to chyba pierwszy przekroczę magiczną linię 10 / 100 :-/

AS82 02.12.2010 08:24

Mi auto od 3 dni nie pali, wlasnie ide teraz odsniezyc , czekam na odwilz ,bo mam jeszcze letnie opony zalozone :-/

Kaan 02.12.2010 08:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1020784)
Drogowcy zaskoczeni jak w temacie a zima nie jest zaskoczona bo jak co roku drogowcy się nie przygotowali :)

Nie realne jest 100% odsnieżanie przy takiej jak wczoraj pogodzie. Chyba zeby pługi jechały w odstępach 50 metrowych od siebie:)
Wczoraj pewnie wszystko co sie dało pojechało w miasto ale ugrzęzło w korkach, SM pilotowała pługi i co duzo pomogło. Dzisiaj za to elegancko, odsniezona nawet boczne drogi (nie licze osiedlowych bo nie sa w ich gestii).

Nie przesadzajacie z tym "zaskoczeniem" bo poza ewidentnymi zaniedbaniami to nie da się utrzymac czarnych dróg w trakcie mocnych opadów. Sam nie pracuję tamże ale współczuje kolesiom co jezdza od kilkunastu godzin w płygopiaskarce i słyszącym takie teksty jak WISŁAZWE.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl