Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [5. Kolejka] Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 10 września, piątek godz. 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7575)

Forza 29.08.2010 20:13

Po pierwsze skład wybierze trener Maaskant :)

Po drugie również zastanawiam się dlaczego Chavez nie dostał jeszcze szansy. Chciałbym go zobaczyć zamiast Clebera. W końcu zespół musi być budowany na zawodnikach którzy pograją dłużej niż pół roku.

Tomek Jirsak na bank już nie zagra w następnym meczu w pierwszym składzie. Paljic moze przy Maaskancie grać w Wiśle pierwsze skrzypce przynajmniej do zimowego okienka. Po prostu zna niemiecki :)

szczebrzeszcz 29.08.2010 20:18

Garguła, Kowalski i Chavez zagrali cały mecz w młodej

przegrała 4:0

wolfy 29.08.2010 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 970838)
Niech SKWK policzy. Teraz ten "emeryt" przydałby się u nas bo bije pod każdym względem gwiazdora Brożka.

Pomijając kwestie, które można podnosić przy osobach prezentujących pewien poziom ( szacunek do barw, klubu etc. ) i przez które takie dyskusje na forum kończą się źle - Frankowski w Wiśle gówno by zdziałał.

To jest typowy snajper, potrzebuje dobrych podań. U nas w pomocy grają leszcze, nie mamy nawet pół skrzydłowego.

Dlatego uważam, że po sprzedaży Grosickiego Jagiellonia straci większość atutów ofensywnych.
Oby, bo my też jesteśmy bezzębni.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 970917)
Garguła, Kowalski i Chavez zagrali cały mecz w młodej

przegrała 4:0

Garguła jak Garguła, gość tu przyjechał do słynnego w całym kraju sanatorium piłkarskiego "Wisła" ( a pisałem, żeby go nie kupować...).
Przeraża, do czego dopuścili nasi stoperzy...

martinius028 29.08.2010 20:45

A Kowalski przypadkiem nie grał na prawej obronie w tym meczu a na środku Chaves-Czekaj?

witeq 29.08.2010 21:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 970920)
Frankowski w Wiśle gówno by zdziałał.

za każdym razem trzeba jeszcze dodawać Niedzielana. Bo się nie domyślą, a już 4 bramki strzelił.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 970920)
U nas w pomocy grają leszcze, nie mamy nawet pół skrzydłowego.

Małecki potrafi kiwnąć, Piotr Brożek dośrodkować. Razem dają jednego, dzielone przez dwa . .

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 970920)
Dlatego uważam, że po sprzedaży Grosickiego Jagiellonia straci większość atutów ofensywnych.

Dziwna decyzja, bo Jaga mogła naprawdę wiele zdziałać. Grosicki to połowa wartości ofensywnej i jeden z wariantów taktycznych Probierza pod tytułem kopnij do Grosika może coś się urodzi

PanPlamka 29.08.2010 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 970838)
Niech SKWK policzy. Teraz ten "emeryt" przydałby się u nas bo bije pod każdym względem gwiazdora Brożka.

Ale o czym ty w ogole mowisz. SKWK sprzeciwialo sie powrotowi Frankowskiego nie dlatego, ze jest "emerytem" a z powodu tego w jaki sposob odszedl z tonacego okretu. W momencie w ktorym nasz klub najbardziej go potrzebowal. Od tak zasluzonego gracza oczekuje sie innej postawy.

Frankowski w tak grajacej Wisle strzelalby rownie regularnie co nieprzymierzajac Paljic. To jest typowy lis pola karnego, ktory wyczekuja na dobra pilke. Powiedz prosze, kto w dzisiejszej Wisle mialby mu ja zagrac? Jirsak?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez witeq (Post 970953)
Dziwna decyzja, bo Jaga mogła naprawdę wiele zdziałać. Grosicki to połowa wartości ofensywnej i jeden z wariantów taktycznych Probierza pod tytułem kopnij do Grosika może coś się urodzi

Ale czy to juz pewne, ze Jaga opchnie Grosickiego? Chodzi o Aston Villa, tak? Jesli to sie sprawdzi, to byc moze wywieziemy z Bialegostoku dobry wynik

wolfy 29.08.2010 22:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez witeq (Post 970953)
Małecki potrafi kiwnąć, Piotr Brożek dośrodkować. Razem dają jednego, dzielone przez dwa . .

Dodać Łobo z pamięci...

Nie, wybacz, nadal mi nie wychodzi pół skrzydłowego, bo Brożek dośrodkowuje dobrze od przypadku do przypadku. Poza tym akurat dośrodkowania przy Frankowskim - nie wiem. Bardziej przydałyby się takie piłki na wolne pole. Które by u nas zagrywał ( werble ). A nie, sorry, Garguła na razie szaleje w ME. Ale on ostatni dobry mecz zagrał w Bełchatowie, jeszcze przed kontuzją.

Titto 29.08.2010 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 970913)
Garguła nagle zerwał więzadła i od 1.5 roku nie ma formy

Mimo to uważam, że powinien dostawać szansę gry i tak będzie z niego większy pożytek, niż będącego w słabiutkiej formie. Kto wie może Guła jeszcze wróci do formy sprzed lat.:-D

Dekiel 29.08.2010 22:45

"To jest typowy lis pola karnego, ktory wyczekuja na dobra pilke. Powiedz prosze, kto w dzisiejszej Wisle mialby mu ja zagrac? Jirsak?"

Ten typowy lis pola karnego z trzy razy wrócił za piłkarzami Lecha na własną połowę, a pierwszy faul Arboledy na Franku był w okolicach linii wyznaczającej środek boiska. Ten lis pola karnego potrafi przyjąć piłkę, a potem odegrać ją do kolegi na skrzydle, by następnie wbiec w pole karne i dać szansę bocznemu pomocnikowi na dośrodkowanie lub szansę na zbiegnięcie do środka i rozegranie szybkiej klepki. Nie wiem czy Frankowski zmieniłby obraz gry dzisiejszej Wisły, ale myślę sobie, że przynajmniej w ataku Wisła miałaby parę wariantów więcej do rozegrania - a na pewno tych wariantów byłoby więcej niż z obrażonym na cały świat (takie sprawia wrażenie!) Pawłem Brożkiem. No i kto wie... może z Frankowskim w zespole taki Jirasiak grałby lepiej - podpatrzył by parę rzeczy od Franka i usłyszał parę gorzkich uwag. W Jadze Franek jako wychowawca/wzór profesjonalisty/mistrz dla młodych piłkarzy sprawdza się wyśmienicie (do spółki z Probierzem).

Ale żeby nie było tak zupełnie offtopoicznie to mecz z Jagą zapowiada się na bardzo, bardzo ciężki i jeżeli nowy trener Wisły nie wymyśli szybko czegoś to Wisłę czekają ciężkie baty, bo w naszej ekstraklasie nie ma obecnie lepiej grającego zespołu niż Jagiellonia.

PS: a poza tym nie lubię gdy od zawodowego piłkarza oczekujemy przywiązania do barw i tego, że zachowa się irracjonalnie (bo kto z nas odrzuciłby możliwość zarabiania 5x/10x razy lepiej?) i odrzuci super-hiper kontrakt z ligi zachodniej. Oczywiście fajnie by było, ale bądźmy racjonalni i nie obrażajmy się na rzeczywistość za to, że nie jest taką jaką byśmy chcieli.

spirit 29.08.2010 23:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 970920)
Garguła jak Garguła, gość tu przyjechał do słynnego w całym kraju sanatorium piłkarskiego "Wisła" ( a pisałem, żeby go nie kupować...).

2005/06 [Polska] GKS Bełchatów 28 2
2006/07 [Polska] GKS Bełchatów 27 7
2007/08 [Polska] GKS Bełchatów 26 3
2008/09 (j) [Polska] GKS Bełchatów 14 4
2008/09 (w) [Polska] GKS Bełchatów 0 0

Rozumiem, że Twoje danie opierało się na wątpliwej przydatności Łukasza pod względem ogólnego poziomu sportowego jaki prezentował (naturalnie szanuje w takim wypadku Twoje zdanie, ale kompletnie się z nim nie zgadzam), bo jeśli miałeś na myśli jego "kontuzjogenność" to powyżej masz jego statystyki z 3,5 sezonu przed przyjściem do Wisły.

mitmichael 30.08.2010 07:52

Jagiellonia gra bardzo ładnie, dla mnie nawet lepiej od Poloni Warszawa. Trudno bedzie z nimi wygrac na ich terenie ale jestem dobrej mysli. Nie bedzie zle jak osiagniemy wynik remisowy chociaz z Widzewem tez miało byc zle a udało sie wygrac to dlaczego z Jagiellonia nie mozemy.

sandiegoo 30.08.2010 09:54

Dobra informacja to taka że Grosicki odejdzie z Jagi i z Nami nie zagra . Ale troche szkoda dla naszej ligi. Tak czy inaczej to bedzie jeden z wazniejszych meczow w sezonie .

Zbyychu 30.08.2010 10:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandiegoo (Post 971097)
Dobra informacja to taka że Grosicki odejdzie z Jagi i z Nami nie zagra . Ale troche szkoda dla naszej ligi. Tak czy inaczej to bedzie jeden z wazniejszych meczow w sezonie .

jak wyszło w zeszłym roku, każdy mecz jest "jednym z ważniejszych w sezonie". Gdyby nie te "drobne" potknięcia, jak remis z Polonią B., przegrana z Arką, z Koroną, z Cracovią (i jeszcze remis później), remis z Odrą - inaczej by tabela wyglądała w zeszłym roku. Nie ma meczów ważnych i nieważnych, trudnych i łatwych zwłaszcza, że w tych zaliczanych do ostatniej z wymienionych kategorii kupę punktów potraciliśmy.

palladynTS 30.08.2010 12:18

Oglądając wczorajsze spotkanie Jaga-Amika,zaobserwowałem jedną z tych rzeczy dzięki której Wisła może pokusić się o korzystny rezultat.Biorąc oczywiście poprawkę na formę wykonawców tego planu.
Ofensywna gra Jagiellonii opiera się de facto na Franku i Grosiku.Grosicki bazuje na szybkości,Franek na boiskowym sprycie.Ważną rolę,to widać gołym okiem odgrywa w tym zespole Kupisz,jednakże gra bardzo chaotycznie.
Biorąc pod uwagę że w meczu z nami nie zagra Grosik,zadanie wydaje się ułatwione.Plaster na Frankowskiego i zagęszczenie środka pola na dwóch defensywnych pomocników,przy wysokim % odbioru piłki.Gra piłką na 1,2 kontakty...DOŁEM,z szybkim dograniem do napastników.
W obronie Jagi widzę dwóch zamordystów których prowokowanie do bardzo ostrej gry wykluczyć może z boiska.
Kascelan i Thiago.Wierze że przez te 2 tygodnie trener Maaskant poukłada zespół tak,że w Białym będzie OK.

KOMINEK 30.08.2010 12:23

Szykuje się ciekawy pojedynek Franek kontra Żuraw.

Mamy dwa tygodnie i trochę się pewnie wyjaśni na co nas stać w tym sezonie.

kaco1985 30.08.2010 12:25

Moj sklad na ten mecz proponowalbym taki... Pawełek- Czikosz, Bunoza, Cleber, Pi. Brozek- Mały, Wilk, Sobol, Palic- Rios, Brozek... Brozki chyba juz dosc odpoczeli i teraz beda sie napewno starac bardziej

funkykoval 30.08.2010 12:26

Do meczu prawie 2 tygodnie, z naszych "reprezentantów" powołania do kadry dostało niewielu z naszego klubu, więc jest chwila czasu na "szlifowanie" diamentów. Mówiąc szczerze chodzi mi tutaj o grę naszych graczy ofensywnych - braci Brożków, Boguskiego, Żurawia, Małego czy Guły.
Z powołanych na miejsce w składzie powinien liczyc tylko Bunoza - Kirm czy Cikos - niestety chyba pora na ławkę.
Moim skromnym zdaniem skład powinien wyglądać mniej więcej tak:
Bramka - tutaj mimo wszystko Pawełek - Jovanović praktycznie nie wychodzi do dośrodkowań. Jest to element gry, którego nie ma - podobnie jak w przypadku Mario - gra nogami. Jaga ma dosyć mocne skrzydła, więć te dośrodkowania będą groźne.
Obrona - jedyna zmiana to kwestia prawej obrony - jeżeli Singlar nie jest gotowy na cały mecz, to może jednak spróbować tam Chaveza ???
No chyba, że Chavez olśni Maaskanta i zagra w środku do spółki z Cleberem...
Pomoc - do przemodelowania w całości!!!
Na środku postawilbym na Wilka i Sobolewskiego - natomiast na lewej pomocy - Garguła, ewentualnie Piotr Brożek lub Paljić, na prawej pomocy - Kirm.
Atak - Rios jako cofnięty, Małecki z przodu.
Osiemnastka meczowa wg mnie: Pawłek(Jovanić) - Singlar-Bunoza- Cleber-Diaz (Chavez) - Garguła, Wilk, Sobolewski, Kirm (Piotr Brożek, Paljić, Jirsak) - Małecki, Rios (Paweł Brożek, Żurawski)

tofik 30.08.2010 13:04

Chyba żartujecie żaden trener nie robi tylu zmian po zwycięskim meczu. Wg mnie w pierwszym składzie zagra Wilk i to by było na tyle jeśli chodzi o rewolucję. Tutaj zmienianie graczy nic nie da. Drużyna musi grać lepiej jako kolektyw. Bo na razie mamy indywidualne popisy słabych piłkarzy. Ale jakby tak zrobić z nich drużynę, to już może wyglądać całkiem nieźle.

Filip_600 30.08.2010 13:16

Cytat:

Grosicki nadal Jagiellończykiem
Cytat:


W mediach pojawiły się dziś plotki, jakoby Kamil Grosicki został wypożyczony do Arisu Saloniki. Jest to nie prawdą, młody napastnik nadal pozostaje zawodnikiem Jagiellonii.
Głośno było ostatnio w mediach o przenosinach Kamila do innego Klubu. Żadna umowa nie została jednak parafowana, a Grosicki nadal jest piłkarzem Jagiellonii i dzisiaj zameldował się na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Grodzisku Wielkopolskim.
http://www.jagiellonia.pl/aktualnosci.php?a=8003

szprotson 30.08.2010 13:21

myśle że ten mecz z Jagą, będzie taki sam jak w tamtym sezonie.

Jagul 30.08.2010 13:42

Super mamy sporo problemów z obroną, to jeszcze osłabiajmy się Pawełkiem, który niczego nam nie gwarantuje... Ja naprawdę nie wiem co się musi stać aby ten kaleka w końcu przestał bronić w Wiśle. Przecież to jest kompletny idiotyzm. Jovanić nie zawalił żadnej bramki w tym sezonie ale od meczu z Azerami stracił miejsce. Najlepiej zrzucić wszystko na barki bramkarza, że nie obronił i gitara. Chore. Pawełek nawet z Bytomiem robił jaja. Raz nie złapał prostej piłki i cudem została mu między nogami. Zastanówmy się czy my mamy na tyle silną ofensywę, że jesteśmy w stanie odpowiadać na bramki Jagi??
Niestety ale musimy znaleźć sposób na zatrzymanie Franka i Grosika. W tamtym sezonie wystarczyło, że stanął przy jednym z nich Głowa albo Marcelo i sobie chłopaki w ogóle nie pograli.

zet 30.08.2010 17:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 971242)
Super mamy sporo problemów z obroną, to jeszcze osłabiajmy się Pawełkiem, który niczego nam nie gwarantuje... Ja naprawdę nie wiem co się musi stać aby ten kaleka w końcu przestał bronić w Wiśle. Przecież to jest kompletny idiotyzm. Jovanić nie zawalił żadnej bramki w tym sezonie ale od meczu z Azerami stracił miejsce. Najlepiej zrzucić wszystko na barki bramkarza, że nie obronił i gitara. Chore. Pawełek nawet z Bytomiem robił jaja. Raz nie złapał prostej piłki i cudem została mu między nogami. Zastanówmy się czy my mamy na tyle silną ofensywę, że jesteśmy w stanie odpowiadać na bramki Jagi??
Niestety ale musimy znaleźć sposób na zatrzymanie Franka i Grosika. W tamtym sezonie wystarczyło, że stanął przy jednym z nich Głowa albo Marcelo i sobie chłopaki w ogóle nie pograli.

100 procent poparcia ode mnie.

sevenheaven 30.08.2010 17:51

Jovanic zawalił 2 bramki z Azerami, jakby się ruszył z lini do dośrodkowania to by spokojnie złapał/wybił
w meczu ligowym też się minął z piłką, ale na szczeście nie straciliśmy bramki ..

co nie zmienia faktu, że chciałbym jego ujrzeć zamiast Pawełka..

dla mnie skład

Jovanic
Cikos Bunoza Cleber Diaz
Kirm Sobolewski Wilk Paljic
Rios
Małecki

zmieniłbym Cikosa, ale niestety nie ma kim, a po wyczynach Chaveza w ME już wole Bunoze, nie wiem w jakiej on formie musi być, skoro go zawodnicy z rezerw ogrywają

63.5 Kg 30.08.2010 18:10

Smiac mi sie hce jak sie pisze ze Gargula jest bez formy, ze slaby itd...

A jak taki moze byc jak nikt go w akcji w sumie jeszcze nie widzial??
Jak Gargula ma grac coraz lepiej jak nie gra??

Napewno w obecnym czasie nie jest slabszy od Jirsaka bo slabszym byc nie mozna...

Titto 30.08.2010 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 971383)
Smiac mi sie hce jak sie pisze ze Gargula jest bez formy, ze slaby itd...

A jak taki moze byc jak nikt go w akcji w sumie jeszcze nie widzial??
Jak Gargula ma grac coraz lepiej jak nie gra??

Napewno w obecnym czasie nie jest slabszy od Jirsaka bo slabszym byc nie mozna...

Taki głupi, czy tylko udaje?

wolfy 30.08.2010 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spirit (Post 971024)
2005/06 [Polska] GKS Bełchatów 28 2
2006/07 [Polska] GKS Bełchatów 27 7
2007/08 [Polska] GKS Bełchatów 26 3
2008/09 (j) [Polska] GKS Bełchatów 14 4
2008/09 (w) [Polska] GKS Bełchatów 0 0

Rozumiem, że Twoje danie opierało się na wątpliwej przydatności Łukasza pod względem ogólnego poziomu sportowego jaki prezentował (naturalnie szanuje w takim wypadku Twoje zdanie, ale kompletnie się z nim nie zgadzam), bo jeśli miałeś na myśli jego "kontuzjogenność" to powyżej masz jego statystyki z 3,5 sezonu przed przyjściem do Wisły.

M.in. tutaj. Nie chciało mi się przeszukiwać archiwów, ale doskonale pamiętam, że Garguła w ekstraklasie w barwach Bełchatowa miał kilka kontuzji - niektóre na zgrupowaniach, inne po meczach. Poza tym sporo z tych meczy po kontuzjach rozegranych było w niepełnym wymiarze czasowym ( czasami po prostu wchodził na kilka ostatnich minut ). Dlatego przed zakontraktowaniem Garguły pojawiały się głosy, że to będzie drugi Dawidowski. Jak myślisz, z czego się brały?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 971383)
Napewno w obecnym czasie nie jest slabszy od Jirsaka bo slabszym byc nie mozna...

Żebyś się nie zdziwił...

vodzu91 30.08.2010 22:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez elomike (Post 970677)
Nie, według mnie te nasze nowe nabytki się nie nadają. Na pewno nie dałbym Jovanica na bramkę i nie podobają mi się: Bunoza, Cikos i Pajlić. Względem meczu z Polonią zmieniłbym Żurawskiego na Pawła Brożka, dałbym grać od początku Piotrkowi Brożkowi i Kirmowi. Rios się nadaje, widać że chłopak jest utalentowany. Nie chcę widzieć w ataku Boguskiego, to jest więcej niż pewne. Na ostatnie 20 minut wpuściłbym Łobo jakby wyzdrowiał.


:lol: Rozwaliłeś mnie. Nowe nabytki się nie nadają ale Rios się nadaje. Czyli idąc od tyłu: jeżeli Rios się nie nadaje to nowe nabytki się nadają :>

Ale żeby nie było, że się czepiam tylko to zgodzę się co do Boguskiego.. Już dawno próbowałem wytłumaczyć co po niektórym, że ten piłkarz nie potrafi szybciej pobiec, mocniej kopnąć ale.. Cieszy to, że w końcu się przekonujecie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Joshua TS (Post 970698)
Paljica to ja bym nie skreślał, bo w przeciwieństwie do Małeckiego potrafi celnie zagrać piłkę do partnera. Nie gra jeszcze wybitnie, ale z meczu na mecz prezentuje się co raz lepiej. Zupełnie odwrotnie jest z Cikosem, który na początku sezonu jakoś się prezentował natomiast ostatnio gra co raz gorzej. Przeraża mnie natomiast forma Boguskiego, nie wiem co się dzieje z tym chłopakiem. Jakby go ktoś podmienił. Jeśli do końca rundy będzie tak grał, to nie wiem czy jest sens go trzymać w Wiśle.

Praktycznie całkowita zgoda. Paljic wygląda na zawodnika o potencjale średnim ale za to potrafiącym grać na cieszącym oko, naszym 'ekstraklasowym' poziomie :lol:



Mówienie, że z Jagą będzie 2-0 dla Nas albo w drugą stronę nie ma sensu. Bo Jadze może (nie)wyjść mecz i zagrają na nieciekawym poziomie (wtedy ich jedziemy). Mogą też zagrać od razu do przodu, strzelą nam fartem bramkę na początku i kończymy mecz z 0 pkt.

Jestem bardzo ciekaw tego meczu, a to dlatego, że powinno być w nim już widać 'rękę' Maaskanta. Powinno.. a czy będzie? Pewnie się łudzę, jak większość z Nas..

Filippo123321 30.08.2010 22:09

Cytat:

Bo Jadze może (nie)wyjść mecz i zagrają na nieciekawym poziomie (wtedy ich jedziemy)
Cytat:

Mogą też zagrać od razu do przodu, strzelą nam fartem bramkę na początku i kończymy mecz z 0 pkt.
Przepraszam, ale nie moglem tego nie wyciagnac. Epickie cytaty!

Zed_is_dead 30.08.2010 22:41

czy przypadkiem strona fanow Jagielloni nie zostala shakowana ? :D www.jagiellonia.cp2.win.pl/forum

Mam nadzieje ze tutaj sie takiego numeru wykrecic nie da...

kolarz90 30.08.2010 22:49

Bez komentarza :lol::rotfl:
Tu jest jeszcze lepsze http://www.jagiellonia.cp2.win.pl/fo...c.php&p=373066


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl