Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [3. Kolejka] Widzew Łódź - Wisła Kraków 21 sierpnia sobota godz. 16:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7545)

żogaiła 16.08.2010 14:48

przede wszystkim oby z nowym trenerem. jakimkolwiek, byle innym. i bez wynalazkow typu Rado, ktorego czesc chwali tylko dlatego ze jest z mlodej wisly a gra piach, podobnie zreszta jak reszta zespolu z tym, ze reszta zespolu pokazywala czasami ze ma papiery na granie. Rado na razie zdecydowanie za wysokie progi

Jesli mozna sie pobawic w przewidywania, to zakladam, ze rozsadny trener majac do dyspozycji obecna kadre powinien wystawic taki sklad:
Jovanic
Cikos Chavez Cleber Diaz
Malecki Sobolewski Jirsak Kirm
Brozek Rios

63.5 Kg 16.08.2010 15:15

A ja sie chcialem zapytac dlaczego nie mozemy grac 4-4-2??

Wczoraj zagralismy znowu 4-5-1 a tak naprawde nikt nie wiedzial gdzie ma grac...najdobitniej potiwerdzaja to slowa komentatora w ok. 70 minucie" Malecki z Riosem caly czas rozmawiaja bo nie wiedza w jakich sektorach boiska maja biegac"....

wolfy 16.08.2010 15:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 962359)
A ja sie chcialem zapytac dlaczego nie mozemy grac 4-4-2??

Wczoraj zagralismy znowu 4-5-1 a tak naprawde nikt nie wiedzial gdzie ma grac...najdobitniej potiwerdzaja to slowa komentatora w ok. 70 minucie" Malecki z Riosem caly czas rozmawiaja bo nie wiedza w jakich sektorach boiska maja biegac"....

Jest tymczasowy trener, niezgrany skład - ogólnie chaos. Co w tym dziwnego?

Markus 16.08.2010 15:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 962361)
Jest tymczasowy trener, niezgrany skład - ogólnie chaos. Co w tym dziwnego?

Zapomniałeś o przedrostkach "slaby" Czyli słaby tymczasowy trener, słaby niezgrany skład.

Pytanie dobre: co w tym dziwnego, że ta kombinacja wypada w praktyce żenująco?

fpskora 16.08.2010 15:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez żogaiła (Post 962339)
przede wszystkim oby z nowym trenerem. jakimkolwiek, byle innym. i bez wynalazkow typu Rado, ktorego czesc chwali tylko dlatego ze jest z mlodej wisly a gra piach, podobnie zreszta jak reszta zespolu z tym, ze reszta zespolu pokazywala czasami ze ma papiery na granie. Rado na razie zdecydowanie za wysokie progi

Jesli mozna sie pobawic w przewidywania, to zakladam, ze rozsadny trener majac do dyspozycji obecna kadre powinien wystawic taki sklad:
Jovanic
Cikos Chavez Cleber Diaz
Malecki Sobolewski Jirsak Kirm
Brozek Rios

Rozsądny trener, mając do dyspozycji obecną kadrę, aktywowałby w swoim banku polecenie zapłaty comiesięcznej sumki na konto kapłana religii, przezeń wyznawanej, coby się modlił regularnie o nowych piłkarzy, lub przynajmniej o natchnienie dla ich mentalności....

Osobiście uważam, iż - oprócz oczywistego zatrudnienia trenera z odpowiednimi (czytaj: katowskimi) kwalifikacjami - kluczowa jest postawa władz Wisły. I mam tu na myśli władze najwyższą, o nieodwołalnych prerogatywach. Wiem skądinąd, iż na odbywających się od czasu do czasu (wigilia, oblewanie mistrzowskich tytułów) rautach u prezesa, nasi panowie piłkarze srają w pory na widok Cupiała. Mógłby się raz chłop - inaczej, niż ma w z zwyczaju - przejść do szatni, razem z nowym trenerem i dać do zrozumienia bandzie nieodpowiedzialnych ludzi, że zmieniły się zasady. Tzn. pierwsi za fuszerkę odpowiedzą jej winowajcy. Już on by wiedział co i jak powiedzieć. A że mówi krotko i prostymi słowami, to myślę, iż by dotarło (Cleber przetłumaczy Chavezowi). Inaczej szkoda fatygi jakiegokolwiek trenera.

Swoją drogą wyczytałem na forum kibiców Celticu swego czasu, iż Jimenez - który był kandydatem do objęcia stanowiska ichniejszego trenera - nie przyjął oferty właśnie ze względu na brak gwarancji zarządu i to nie względem transferów, ale właśnie kontaktów z piłkarzami. Jeśli to prawda - chłop zarobił u mnie 10 punktów.

A poważnie mówiąc - jakiś dziwny ruch przy Reymonta obserwowałem dziś, będąc w pobliżu...

Do roboty, piłkarze, do roboty. Stadion już tuż tuż... Po co nam wypasiona scena dla kiepskiej trupy?

Ogryzek 16.08.2010 16:02

Nie graliśmy 2 defensywnymi pomocnikami. W Łodzi mam nadzieje uda się zagrać na dwóch defensywnych.
Niestety ale powinniśmy tam bronić remisu licząc na kontry, a nie atakować! Bo przy naszej marnej obronie atakowanie to samobójstwo.

Pawełek
Cikos Chaves Cleber Pio Brożek
Wilk Sobolewski Diaz
Kirm Małecki Brożek

Zmiany Boguski Rios Rado
Nie wcześniej jednak niż od 60 minuty bez względu na wynik.

AS82 16.08.2010 16:04

przejebany wyjazd sportowo i kibicowsko :-/

NHwiernyTS 16.08.2010 16:04

Widząc, zgadywanki co do składu postanawiam też wtrącić swoje trzy grosze.

Trzeba wywalić Kowalskiego z kadrowej 18-stki. Sobolewskiemu pomimo, że jest to chyba największy wojownik naszego zespołu i kapitan, trzeba dać mu odpocząć.... nie jest w formie. Łobo kompletnie bez formy, więc na ławkę. Ja widziałbym to tak:

Jovanić - Cikos, Chavez, Cleber, Piotr Brożek - Małecki, Wilk, Garguła, Paljić - Paweł Brożek, Rios
Na zmianę Żurawski, Kirm, Rado

Można też pomyśleć o innym ustawieniu drużyny:
Jovanić - Cikos - Chavez, Cleber - Piotr Brożek, Wilk, Paljić, Garguła - Małecki - Paweł Brożek, Rios
Na zmianę Żurawski ( tylko nie na 10 minut tylko 30 minut gry), Kirm, Rado

W Wiśle dużym problemem jest ustawienie, Żurawski jest defensywnym graczem i dając go jako ofensywnego napadziora on automatycznie się cofa i schodzi do pomocy. Rios i Brożek muszą być wysuniętymi graczami. Małecki zaś jako defensywny napastnik. Do tego włączanie się ze skrzydeł pomocy. Obrona w trójkę sobie poradzi do tego dochodzą środkowi pomocnicy którzy mogą pomagać w defensywie.
Zmieńmy w końcu to ustawienie.

Daja`n 16.08.2010 16:17

Przed meczem z Widzewem to trzeba połknąć 2 tabletki persenu a i tak nie wiem czy coś to da.A jak w bramce stanie Pawełek to i trzecia tabletka może się przydać.Ale pocieszam się tym że w naszej lidze każdy może wygrać z każdym.

WISŁAZWE 16.08.2010 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 962383)
Nie graliśmy 2 defensywnymi pomocnikami. W Łodzi mam nadzieje uda się zagrać na dwóch defensywnych.
Niestety ale powinniśmy tam bronić remisu licząc na kontry, a nie atakować! Bo przy naszej marnej obronie atakowanie to samobójstwo.

Pawełek
Cikos Chaves Cleber Pio Brożek
Wilk Sobolewski Diaz
Kirm Małecki Brożek

Zmiany Boguski Rios Rado
Nie wcześniej jednak niż od 60 minuty bez względu na wynik.

Co do składu, myślę że oglądać będziemy parę stoperów Kowalski- Cleber, Chavez może nie być jeszcze do końca zgrany z linią obrony, pomijam fakt, że nasza linia obrony w ogóle nie jest zgrana, ale to wszystko przez to, że zawodników, dokupowano w ostatniej chwili, kontuzję też doszły, nie było czasu na zgranie, póki co nie ryzykował bym z wystawieniem Chaveza w pierwszej 11. Oczywiście to i tak decyzja trenera, a zwykłego kibica szlag trafia, jak widzi jakie szkolne błędy popełniają nasi obrońcy.

Co dwóch defensywnych pomocników zgoda Sobolewski- Wilk, myślę jednak że Diaz powinien zagrać na lewej obronie a Piotrek na pomocy.

Też, uważam że w tym meczu powinniśmy się nastawić na kontry i szczególności większe wykorzystywanie bocznych sektorów boiska niż dotychczas.

OPTIMUS_(konto_usunięte) 16.08.2010 17:30

Łobo bez formy , Brożek bez formy kur... ludzie ! 3/4 zawodników nie to że nie ma formy tylko nie chce im się dupy ruszyć . Powinno się zatrudnić kata i tak jak napisał "fpskora" przycisnąć gwiazdorów do ściany. Albo gracie albo wypadacie.

Adam 16.08.2010 18:07

Ja powiem tak... nie licze na zwycięstwo gdyz w obecnej sytuacji bedzie o to trudno... brak trenera i niestety wciaz brak zgrania druzyny nie dzialaja na nasza korzysc. Mam tylko nadzieje ze piłkarze dadzą z siebie wszystko... ze nie zawioda tej grupy 800 osob ktore sie do Łodzi wybieraja
Ja na mecz jade i pojade na kolejny nawet jesli bedziemy przegrywać wszystkie mecze po kolei... bo albo sie ma Biała Gwiazde w sercu albo nie

Wojtas 17.08.2010 00:00

Widzew w Kielcach zagral calkiem solidnie,i uwaga na tego ich Sernasa ,bo moze pare razy zakrecic naszym wspanialym blokiem obronnym.

A jesli juz o obronie to wywalic(i sprzedac do Piasta)Kowlaskiego ,a Cikos na lawe

Singlar-Chavez-Cleber-Piotr Brozek

w pomocy niechze Gragula wreszcie zacznie grac ,bo mnie szlag trafia ze on jest ciagle kontuzjowany,i dac szanse Pajliciwi
PajlicGargula-Sobolewski-Malecki

w ataku Rios-Zuraw ,bo Zuraw bedzie na mega ku**wie teraz grał :D

a jak bedzie nowy trener to zaobaczcie ze nagle kazdemu zacznie sie chciec biegac:)

s1mone 17.08.2010 00:04

Szczerze gramy słabo, ale co się dziwić to jest inna drużyna. Popatrzcie na Legię oni też od nowa drużynę budują i mimo świetnych (wedle standardów Marcusa) zawodników przegrali pierwszy mecz a z Cracovią sędzia im załatwił 3 punkty, inaczej mieliby 1 punkt w 2 meczach.

Potrzeba czasu, żeby coś sobą reprezentować no i klasowego stopera, którym mam nadzieję jest Chavez, bo Kowalski to poracha. Przy nim cały zespół gra niepewnie, bo nikt nie ma zaufania (głównie dzięki niemu) do naszego bloku defensywnego.

Mam nadzieję, że już z Chavezem zagramy po prostu lepiej niż z Ruchem, a fajnie by było jakbyśmy również zaczęli z nowym szkoleniowcem na ławce trenerskiej.

tomek9 17.08.2010 08:16

Sernasa trzeba będzie przykryć, chłopak się rozkręca.

tomasz_19 17.08.2010 08:22

ciekawe czy Chavez zagra bo coś cicho o tym, że załatwił wszystkie papiery...

Dasqez 17.08.2010 09:51

Widzew potrafił zremisować z drezyniorzem, a biorąc pod uwagę, że nasza forma jest na ich poziomie lub jeszcze niżej, to nie wiem czy wyjdzie z tego coś dobrego. Nawet nowy trener za kilka dni nie zrobi w drużynie (r)ewolucji.

BRTS39 17.08.2010 10:22

Wg. mnie najlepszy skład : Jovanic - Singlar( damy odpocząć Erikowi) Chavez Cleber Brozek Pi - Małecki Sobolewski Garguła Kirm - Rios Pa Brożek

Licez że zadziała efekt nowej miotły:D

Lysy 17.08.2010 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 962291)
Trener, który zostawia w domu Gargułę, a bierze do składu Rado, czym już na wstępie przegrywa batalię o środek pola nawet tylko z Ruchem, dyskwalifikuje się.

A jak dla mnie to była świetna decyzja i chyba jedyny POZYTYW z tych dwóch meczów Kulawika. Rado pokazał, że nie jest gorszy od przepłacanych "gwiazdorów" z pierwszej drużyny. Moim zdaniem to będzie jedno z odkryć tego sezonu. Kto obok Małeckiego jako jedyny pokazywał coś w pierwszej połowie, no powiedz to! RADO!!

I mam nadzieję , że nowy trener w przeciwieństwie do Markusa, nie będzie patrzył na nazwiska, lecz na faktyczne umiejętności piłkarskie. I każdy piłkarz z młodej ekstraklasy będzie miał szanse zadebiutować w pierwszym zespole gdy na to zasłuży.

junior1906tsw 17.08.2010 10:53

Mam za złe Kulawikowi, że nie wystawia Jovanica, tylko ten błąd uważam, że popełnił.

_barszczu 17.08.2010 11:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 962928)
A jak dla mnie to była świetna decyzja i chyba jedyny POZYTYW z tych dwóch meczów Kulawika. Rado pokazał, że nie jest gorszy od przepłacanych "gwiazdorów" z pierwszej drużyny. Moim zdaniem to będzie jedno z odkryć tego sezonu. Kto obok Małeckiego jako jedyny pokazywał coś w pierwszej połowie, no powiedz to! RADO!!

chyba inny mecz oglądałeś...

Rado - człowiek, który biegał jak dziecko we mgle, nie rozgrywał, nie rozciągał gry, nie grał dobrze w defensywie - jedyne co, to biegał bez sensu i próbował robić dobre wrażenie.

Jeżeli zawodnik nie potrafi zdominować takich graczy jak Pulkowski(o którym sami kibice Ruchu od dawna piszą, że nie jest to zawodnik na ekstraklasę) czy też Straka(człowiek-szklanka, co chwilę kontuzje) - to nie ma prawa występować w wyjściowej 11 Wisły!

WISŁAZWE 17.08.2010 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez junior1906tsw (Post 962936)
Mam za złe Kulawikowi, że nie wystawia Jovanica, tylko ten błąd uważam, że popełnił.

Co do meczu z Arką to zgoda, że Kulawik postawił na Pawełka, parę dni wcześniej Jovanić zresztą jak i cały zespół nic nie pokazał.

Ale nawet na forum każdy z nas wie, choć nikt chyba nie bawi się w profesjonalną trenerkę, że Mario dobry mecz przeplata ze słabym i tak było z Arką - dobry mecz a z Ruchem słabeusz.

Ciężki mecz czeka nas w sobotę, zagrajmy 2 defensywnymi pomocnikami i liczmy na kontry, bo chyba nie mamy zamiaru w takiej formie grać z Widzewem cios za cios, bo póki co nie mamy czy straszyć z przodu nie mówiąc już o naszej zgranej obronie, nie pomogą tu raczej zmiany partnerów typu Chavez za Kowalskiego lub Singlar za Cikosa. Obrona jest mało zgrana ale uważam że z Singlarem i Chavezem może to wyglądać jeszcze gorzej, być może się mylę, nie wiem przekonam się w sobotę.

blacky 17.08.2010 11:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OPTIMUS (Post 962424)
Łobo bez formy , Brożek bez formy kur... ludzie ! 3/4 zawodników nie to że nie ma formy tylko nie chce im się dupy ruszyć . Powinno się zatrudnić kata i tak jak napisał "fpskora" przycisnąć gwiazdorów do ściany. Albo gracie albo wypadacie.

Żeby tylko sie nie okazało ze nie zostanie nikt do przyciskania :lol:
Wygląda jakby wszyscy grali 'unplugged" z ruchem czy w poprzednich wygladało to niestety delikatnie mowiąc słabo.

arti 17.08.2010 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 962928)
A jak dla mnie to była świetna decyzja i chyba jedyny POZYTYW z tych dwóch meczów Kulawika. Rado pokazał, że nie jest gorszy od przepłacanych "gwiazdorów" z pierwszej drużyny. Moim zdaniem to będzie jedno z odkryć tego sezonu. Kto obok Małeckiego jako jedyny pokazywał coś w pierwszej połowie, no powiedz to! RADO!!

I mam nadzieję , że nowy trener w przeciwieństwie do Markusa, nie będzie patrzył na nazwiska, lecz na faktyczne umiejętności piłkarskie. I każdy piłkarz z młodej ekstraklasy będzie miał szanse zadebiutować w pierwszym zespole gdy na to zasłuży.

W środku było wielkie g. Ruch nas tam zdominował strasznie - to w kwestii dobrej gry Rado. Tyle że Garguła po którymś tam kolejnym urazie - ciężko liczyć, że jest w jakiejś formie (ja przestaję powoli mieć nadzieję, że zdrowie Mu jeszcze pozwoli na grę na jakimś poziomie, wszak 30 na karku).

Lysy 17.08.2010 11:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 962960)
W środku było wielkie g. Ruch nas tam zdominował strasznie - to w kwestii dobrej gry Rado.

I uważasz , ze to wina młodego Rado który ładnie rozgrywał , włączał się do ataku, miał nawet dwa strzały na bramkę Ruchu, i 1-2 przechwyty, generalnie będąc obok Małeckiego najaktywniejszym zawodnikiem Wisły w 1 połowie. A Sobolewskiemu nie masz nic do zarzucenia? :shock:

Filippo123321 17.08.2010 12:35

Sobolowi przeciez nie mozna nic zarzucic na tym forum ;)

Rado obok Małeckiego to jedyni pilkarze, ktorzy w pierwszej polowie cos grali.

tofik 17.08.2010 12:42

Najgorsza nasza bolączka to absolutny brak taktyki. To co oni grają to jest skandal i poziom podwórkowy, gdzie każdy biega we własnym tempie i nie ma pojęcia o ustawieniu. Gry kolektywnej NIE MA! : (

bonawentura 17.08.2010 13:52

Zgadzam się z przedmówcą. Ta drużyna, nieważne czy z Rado czy bez, musi najpierw mieć wpojoną jakąś taktykę, bo jak narazie czegoś takiego jak taktyka na boisku po stronie Wisły nie widać.

Nie wiem czy jest sens się w chwili obecnej zastanawiać nad tym, kto będzie stał w bramce, bo jakbyśmy dobrze grali z przodu i uniemożliwiali skuteczne przeprowadzanie kontrataków, dobrze kryli to można by się zastanawiać nad tym, kto ma bronić w bramce Wisły.

Markus 17.08.2010 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 962928)
A jak dla mnie to była świetna decyzja i chyba jedyny POZYTYW z tych dwóch meczów Kulawika. Rado pokazał, że nie jest gorszy od przepłacanych "gwiazdorów" z pierwszej drużyny. Moim zdaniem to będzie jedno z odkryć tego sezonu. Kto obok Małeckiego jako jedyny pokazywał coś w pierwszej połowie, no powiedz to! RADO!!

I mam nadzieję , że nowy trener w przeciwieństwie do Markusa, nie będzie patrzył na nazwiska, lecz na faktyczne umiejętności piłkarskie. I każdy piłkarz z młodej ekstraklasy będzie miał szanse zadebiutować w pierwszym zespole gdy na to zasłuży.

Widać tylko w Polsce zawodnik który kompletnie niczym się nie wyróżnił, nie miał ani jednego wartościowego zagrania, prostopadłego podania, odbioru, był współwinnym katastrofalnej postawy środka pola, może uchodzić za "pozytywny" ruch. Ot, polscy kibice właśnie :rotfl:

Też mam nadzieję, że nowy trener nie będzie patrzył ani na nazwiska, ani na "znajomości" i będzie wystawiał do gry zawodników, którzy nie tylko coś wartościowego potrafią, ale i na to zasługują. A nie swoimi decyzjami jak Kulawik narobi jedynie jeszcze większego dziadostwa.

tommiyacht 17.08.2010 16:14

Ujmę to najlepiej jak umiem - w....... murowany


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl