Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Dymisja Kasperczaka. Kto jego następcą? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7522)

_barszczu 06.08.2010 14:55

Mathias Sammer!

martiness 06.08.2010 14:55

Bawi mnie jedno; trener poddający się do dymisji w dniu rozpoczęcia rozgrywek...i wszyscy wołają hurra!
Ja rozumiem, ze oburzenie po klęsce z Azerami jest spore...ale nie czujecie w tym totalnego kwasu?

Przychodzi ktoś nowy, kto totalnie nie moze byc odpowiedzialny za druzynę, bo nie przygotowywał jej do sezonu.
Ktoś kto druzynę musi poznać - zakładając ze będzie to trener zagraniczny - lub co najmniej zorientować się w jej mozliwosciach np psychofizycznych.

Wisla ma na to czas?
Nie sądzę.

Myślę, że Henry się po raz kolejny obraził na świat, zabiera swoje zabawki a Wy się teraz martwcie sami.

johny96 06.08.2010 14:55

kreseq oj, będzie płacz po kilku meczach. Maciuś i jego sztab tak waszych nowych kopaczy przygotuje, że hoo. btw. decyzja o wybraniu na kapitana jakiegoś leszcza z Chorwacji była już fenomenem, wolał bym pączusia.

Z Polski tylko Probierz, a zza granicy to musi być ktoś konkretny, ale taki ktoś sobie dużo życzy. A p. Cupiał woli przepłacać gwiazdki, niż sypnąć coś na jakiegoś szkoleniowca.

Seb@. 06.08.2010 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 954270)
Widzę tylko jedną opcję - trener z zagranicy, tylko i wyłącznie. Nie ma polskiego trenera, który by udźwignął te gwiazdki. I nie trener na zasadzie 'fajny kumpel', tylko wymagający od siebie i od piłkarzy, z twardą ręką.


Ja apeluje aby skonczyc nazywanie naszych pilkokopow gwiazdami, gwiazdkami itp. Ludzie ktokolwiek o nich tak mowi robi im krzywde wieksza niz sie moze wydawac. Jako przyklad mozna Peszke podac ta "gwiazda, nadzieja polskiej pilki, reprezentant kraju, pilkarz o ktorego bily sie zagraniczne mocne kluby" o malo nie pobil dziennikarza gdy ten zazucil mu slaba gre.

Te "gwiazdy" karmione bzdurnymi artykulami w gazetach, uwielbieniem kibicow sa potem zdziwione ze byle azerski pilkarz nie kladzie sie na boisku i nie blaga o lagodne traktowanie a co gorsza osmiela sie przekroczyc polowe boiska nie pytajac o zgode.

W przyszlym roku moge sie zalozyc kazdy klub po wylosowaniu druzyny z Polski odetchnie z ulga bo przeciez moglo byc gorzej np. mistrz Azerbejdzanu. Taka jest prawda i nasze obrazanie sie na klub nic tu nie da. Jako kibice mozemy tylko jedno wesprzec klub (nie pilkarzy) oraz nowego trenera bo nizej juz sie upasc nie da.

Osobiscie chcialbym trenera z zagranicy ktory dostanie pozwolenie na zatrudnienie calego sztabu szkoleniowego, od masazysty poprzez asystentow do trenerow przygotowania fizycznego. Kogos kto dostanie dwa lata na przebudowe tego wysztkiego nawet kosztem wynikow w pierwszym sezonie oraz pozegnania kilku (wszystkich) pilkokopow. Mam nadzieje ze ten nowy trener po wejsciu do szatni powie (parafrazujac Maleckiego) "Kim wy k***** smiecie jestescie zeby sie pilkarzami nazywac". Moze w ten sposob do kilku bedzie mozna dotrzec a reszte szybko pozegnac.

For_FuN_ 06.08.2010 14:56

Napewno zaden trener z Polski... ale oczywiscie najpierw trzeba miec dobrego prezesa i cale zaplecze, trener to jedynie trybik w tej maszynie.

pan Dudi 06.08.2010 14:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martiness (Post 954322)
Bawi mnie jedno; trener poddający się do dymisji w dniu rozpoczęcia rozgrywek...i wszyscy wołają hurra!
Ja rozumiem, ze oburzenie po klęsce z Azerami jest spore...ale nie czujecie w tym totalnego kwasu?

Przychodzi ktoś nowy, kto totalnie nie moze byc odpowiedzialny za druzynę, bo nie przygotowywał jej do sezonu.
Ktoś kto druzynę musi poznać - zakładając ze będzie to trener zagraniczny - lub co najmniej zorientować się w jej mozliwosciach np psychofizycznych.

Wisla ma na to czas?
Nie sądzę.

Myślę, że Henry się po raz kolejny obraził na świat, zabiera swoje zabawki a Wy się teraz martwcie sami.

I tak i nie. Z jednej strony, jest to, co piszesz, ale z drugiej ta zaaaajebista degrengolada Wisły i brak dobrych rokowań na przyszłość. Błędem było zatrudnianie go, ale skoro już to zrobiono, to dalsze brnięcie w tą głęboką dupę też jest bez najmniejszego sensu. Jest Tomek Kulawik, który robi papiery trenerskie i Kazek Moskal, więc na początek oni by de facto prowadzili drużynę, a nie nowy, dopiero co się jej uczący trener, który stopniowo by przejmował kontrolę w miarę poznawania piłkarzy. Kiedyś to się musiało stać, a czekanie do zimy mogło równie dobrze oznaczać rezygnację z gry o cokolwiek w tym sezonie.

Cytat:

Ja apeluje aby skonczyc nazywanie naszych pilkokopow gwiazdami, gwiazdkami itp. Ludzie ktokolwiek o nich tak mowi robi im krzywde wieksza niz sie moze wydawac.
Chłopie, jeśli nie wyczuwasz w tym ironii, to masz poważny problem. :lol:

MatMario 06.08.2010 14:59

Może by się udało Majewskiego z under 23 wyciągnąć :) Jest pare jeszcze gwiazd polskej myśli szkoleniowej. Michniewicz nic nie robi, Probierz, Fornalik, Urban.

Ja mam nadzieję na kogoś z zagranicy. Ale nie jakiś wynalazek, ale top światowej piłki który albo skończył niedawno karierę piłkarską, albo trener za naprawdę grubą kasę z zagranicy ze swoim sztabem medycznym. Najgorzej co to taki co już popracował, nigdzie nic nie ugrał.

Może jakiś francuz lub niemiec.

lucekj 06.08.2010 15:00

a jakie oni mają pojęcie o trenerce? Poważnie pytam, bo prócz tego, że byli zawodnikami sświatowego formatu nic więcej nie wiem.

Może Tomek Hajto w takim razie?

Cinek1906 06.08.2010 15:01

Nie wiem czy ktoś proponował, ale

Don Petrescu!

kreseq 06.08.2010 15:01

Larsson prowadzac Landskrone nie ma oszalamiajacych wynikow, typowa druzyna wlasnego boiska. Nie wiem jak to wyglada z prespektywy Diego, o jego przygodzie trenerskiej ( o ile jakas zaczynal ) nie mam zielonego pojecia ;)
Obaj niedoswiadczeni i mysle ze lepiej byloby jakiegos mniej znanego ale juz ogranego i z jakimis w miare dobrymi wynikami.

Johny96 - Vrdoljak leszczem? Kpisz czy o droge pytasz :)? Tak to jest jak nie ma sie pojecia o zawodniku przeciwnika a wypowiada sie cokolwiek byle wypowiedziec :) U Was za to kapitan mobilizuje i ukada gre ze az strach sie bac :D Zluzuj kolego bo takie napinki nic dobrego nie przynosza.
Vrdoljak byl kapitanem w kazdej druzynie w ktorej gral wiec co jak co ale na tym sie zna...

PS: ToTylkoJa - Nie rozmywaj tematu, daj jakiegos kandydata lepiej bo tak to brzydko wyglada :P Offtopy sie przemyca jak spiryt na stadion heehhe

ToTylkoJa 06.08.2010 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez johny96 (Post 954323)
kreseq oj, będzie płacz po kilku meczach. Maciuś i jego sztab tak waszych nowych kopaczy przygotuje, że hoo. btw. decyzja o wybraniu na kapitana jakiegoś leszcza z Chorwacji była już fenomenem, wolał bym pączusia.

Ten leszcz z Chorwacji w każdym praktycznie sparingu błyszczał i był jednym z lepszych zawodników. A Ty nadal czytaj jakieś forumowe opinie, to daleko zajdziesz. Jeśli napisał byś o Mezendze, że to leszcz, to mógłbym to jeszcze zrozumieć- w końcu w sparingach nie błyszczy (chociaż ja mu daję szansę, niech się wykaże w lidze)
Jak na razie Legia fizycznie o dziwo wygląda dobrze, nawet Radovic biega i ma siły, a do tego nie przewraca się przy każdym kontakcie. Zaraz napiszesz kontuzje- Choto i Chinyama mieli urazy jeszcze przed przyjściem Skorży i jego sztabu. Astiz doznał kontuzji w ferworze walki na boisku. EOT

kreseq racja;)
Jako, że jestem kibicem Legii, to w sumię nie życzę Wiśle dobrego trenera, który wyciągnąłby ją na szczyty. Dlatego nie chciałbym, aby trenerem Białej Gwiazdy został jakiś trener z Niemiec, bo oni potrafią przygotowywać piłkarzy fizycznie i mentalnie. Z Polskich oby nie był to Janas (jego chętnie widziałbym w L), Ulatowski i Probierz- pozostali mogą być. Śmiesznie byłoby, gdyby nastąpiła wymiana na linii Legia Wisła, my Skorżę, Wy Urbana.

rasel1906 06.08.2010 15:01

a przepraszam co do Kur.wy nędzy osiągneli TRENERZY Larsson i Simeone- jedno wielkie nic oczywiscie pilkarzami byli wybitnymi przez dlugie lata ale jako trenerzy nie maja zadnego doswiadczenia i zadnych sukcesow wiec oferte klubu takiego jak Wisla przyjmia z pocalowaniem reki.

zapalony 06.08.2010 15:02

Myslicie ze powaznie jest szansa zeby Petrescu wrocil ? Niby powiedzial jak odchodzil ze 'Cupialowi nie odmowi'...

ChG 06.08.2010 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucekj (Post 954332)
a jakie oni mają pojęcie o trenerce? Poważnie pytam, bo prócz tego, że byli zawodnikami sświatowego formatu nic więcej nie wiem.

Każdy musi od czegoś zacząć. To, że ktoś nie ma doświadczenia nie znaczy, że nie jest dobrym trenerem. ;)

szymonw7 06.08.2010 15:03

Obawiam się że Wisła weźmie jakiegoś bezrobotnego starego dziadka

killzone 06.08.2010 15:03

Simeone zdobyl tytuł Mistrza Argentyny z River Plate... ale sezon pozniej zajał z tym samym River ostatnie miejsce :D

rw88 06.08.2010 15:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zapalony (Post 954337)
Myslicie ze powaznie jest szansa zeby Petrescu wrocil ? Niby powiedzial jak odchodzil ze 'Cupialowi nie odmowi'...

Nie ma szans. Nikt go z Rosji do Wisły nie puści.

WISŁA 1906 NH 06.08.2010 15:03

Czekamy na zbymka może ma jakieś informacje co do naszego przyszłego trenera :)

arti 06.08.2010 15:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martiness (Post 954322)
Bawi mnie jedno; trener poddający się do dymisji w dniu rozpoczęcia rozgrywek...i wszyscy wołają hurra!
Ja rozumiem, ze oburzenie po klęsce z Azerami jest spore...ale nie czujecie w tym totalnego kwasu?
Myślę, że Henry się po raz kolejny obraził na świat, zabiera swoje zabawki a Wy się teraz martwcie sami.

Moim zdaniem HK miał klauzulę kopa za wylot z pucharów, więc mu powiedzieli - sam złożysz honorową dymisję albo jutro kop w tyłek od nas co będzie dla ciebie bardziej przykre i może gorsze w cv.
To nie oburzenie za Azerów (przynajmniej nie u mnie)... przegrana liga, PP, Azerowie i żadnych dobrych widoków na przyszłość poza pobożnymi życzeniami to czym i na jakiej podstawie się mam martwić? Inna sprawa - po co go było brać za Skorżę?
koyoot widzę jak zwykle zaczyna pozować na tego co wie...
Co z tym Pajlicem Kolego? Miał być lepszy od Kosy i...?

funkykoval 06.08.2010 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez johny96 (Post 954323)
kreseq oj, będzie płacz po kilku meczach. Maciuś i jego sztab tak waszych nowych kopaczy przygotuje, że hoo. btw. decyzja o wybraniu na kapitana jakiegoś leszcza z Chorwacji była już fenomenem, wolał bym pączusia.

Z Polski tylko Probierz, a zza granicy to musi być ktoś konkretny, ale taki ktoś sobie dużo życzy. A p. Cupiał woli przepłacać gwiazdki, niż sypnąć coś na jakiegoś szkoleniowca.

Nie będzie płaczu, bo Skorża ma taki sam czas na przygotowanie zespołu jak przychodził do Wisły. Wówczas też Wisła nie grała w pucharach (jak Legia teraz), też uległa przebudowie, no i w końcu
prawie 1,5 miesiąca na przygotowanie, zgrywanie formacji i piłkarzy bez konieczności gry o cokolwiek, daje szanse na odpowiednie przygotowanie zespołu. Ja bym się o Legię nie martwił.

Probierz - facet z dosyć przeciętnych, a czasem i zużytych piłkarzy (Franek, Hermes, Burkhardt) sklecił zespółktóremu przede wszystkim nie zabrakło woli walki.
Kasperczak (Skorża) miał w zespole zawodników wartych kilka razy więcej na rynku transferowym, o indywidualnie lepszych możliwościach - sklecili z nich jedno wielkie g......

Pancratius 06.08.2010 15:05

Muszę się zgodzić z blanco;/
Jak bym był takim Diego Simeone lub Henrik Larssonem to tylko duża kasa skusiła by mnie do trenowania w tym kraju.A my takich pieniędzy nie mamy.
Czyste marzenia...

rozarian 06.08.2010 15:05

Wielu nosi buławę w tornistrze(teczce)-tak w skrócie można scharakteryzować Wasze oczekiwania.Im bardziej znany dawniej piłkarz,tym lepiej,tak? Kolejny raz ma się ktoś taki uczyć zawodu na Reymonta? Szczury laboratoryjne z Reymonta...dzięki.Nam potrzeba doświadczonego trenera,ale nie takiego,który wypadł z obiegu.Petrescu to był nieudany eksperyment,mimo wszystko.

sayek89 06.08.2010 15:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zapalony (Post 954337)
Myslicie ze powaznie jest szansa zeby Petrescu wrocil ? Niby powiedzial jak odchodzil ze 'Cupialowi nie odmowi'...

Dan Petrescu tak, jezeli dostanie wolna reke w trenowaniu druzyny. Czyli zaden placzek nie bedzie mial nic do powiedzenia prezesowi, ze treningi za ciezki, ze sa one za dlugie etc. W innym razie nie ma sensu go wciagac w to samo pagno.

johny96 06.08.2010 15:07

Drodzy Warszawiacy, kapitanem się nie zostaje bo jesteś zajebistym dryblerem czy asystentem, ale gościem, który pociągnie drużynę mentalnie. Więc wątpie żeby chorwat przemówił do tej zbieraniny.

Summer, byłby ciekawą opcją.

laxa 06.08.2010 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cinek1906 (Post 954333)
Nie wiem czy ktoś proponował, ale

Don Petrescu!

a to brat naszego byłego trenera ?

zapalony 06.08.2010 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sayek89 (Post 954350)
Dan Petrescu tak, jezeli dostanie wolna reke w trenowaniu druzyny. Czyli zaden placzek nie bedzie mial nic do powiedzenia prezesowi, ze treningi za ciezki, ze sa one za dlugie etc. W innym razie nie ma sensu go wciagac w to samo pagno.

bardziej mialem na mysli kwestie formalna jego 'wyciagniecia' z Rosji, jego tamtejszy kontrakt itd

LooNatyk 06.08.2010 15:10

w morde! dostajemy z jakims Azerbejdzanem, a niektorym Simeone nie pasuje :) Kogo byscie chcieli, jakiegos dziadka po 60-ce? A moze kolejnego specjaliste z Polski, ktory futbolu z jakim do czynienia mial Simeone nawet nie liznal?

johny96 06.08.2010 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez laxa (Post 954353)
a to brat naszego byłego trenera ?

niet, chodzi mu o Dana, ale Don to taki określenie :D jak Corleone

yoda79 06.08.2010 15:10

Ludzio krytykującym Skorżę nawet przypomnienie,że z 8 drużyny zrobił maszynkę do wygrywania nic nie da,bo zaraz znajdą sto kontrargumentów. Legia ze Skorżą będzie bardzo,bardzo niebezpieczna.
Ktoś podał,że niby są negocjacje z Petrescu,ale jakoś w to nie wierzę. A nie wiem czy Probierz/Ulatowski daliby sobie radę z naszymi "gwiazdami"-nawet Kasperczak zamiast wziąć drużynę za pysk płakał do prasy jaki to Małecki niedobry.
Skoro jesteśmy na dnie zaryzykowałbym z Simeone,ale czy on by chciał objąć drużynę w egzotycznym kraju to nie wiem.

zapalony 06.08.2010 15:12

Dajcie spokoj z tym Larssonem. Maradona tez dobrze gral w pilke. Rownie dobrze Wisle moze objac moja babcia.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl