Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Ale grzeje... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7468)

Arturo Qr2nów 13.07.2010 20:46

A tak poza głównym nurtem, co dzieję się na Przylasku Rusieckim?

Jachcik 13.07.2010 20:54

Na Przylasku byłem 2 dni z rzędu. Ale do wody więcej niż po kolana nie wchodzę!.Woda jest jeszcze bardziej brudna, niż była w poprzednich latach, ale sporo osób sie też w niej kąpie. Teren wyznaczony bojkami, ratownicy są, w sam raz żeby chociaż posiedzieć tam w upalny dzień i wypić jakiś zimny napój :D Ludzi w tygodniu ani nie za mało ani nie za dużo, za to w weekend jest troche więcej. Ogólnie jak dla mnie szału ni ma. Gdyby ta woda nie śmierdziała, było by o dużo lepiej.

tomo 13.07.2010 21:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sefarsefar (Post 933896)
Ludzie muszą po sobie zacząć zabierać smieci !
W tamtym roku podczas akcji sprzątania ziemi żołnierze wywieźli ze skałek góry śmieci. Wczoraj miałem okazję być na Zakrzówku i z powrotem jest syf jak skur...
a największym przegięciem była KUPA na środku alejki :evil:


Jak zaczną zbierać wszyscy to prędzej Zdzisek Kapka wynajdzie dla Wisełki na tych Bałkanach drugiego Ibrahimovicia. Sam byłem świadkiem jak starszy pan z żonką podczas przechadzki po skałkach zwrócili uwagę bandzie ogolonych półmózgów. Stwierdzenie **** cie to obchodzi stary zgredzie było jednym z najdelikatniejszych.

Jak sytuacja nad Balatonem w Trzebini ?

zordon 13.07.2010 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LuKaS TSW (Post 933686)
Jedyna rada na upał to zimny prysznic i sporo wypitej wody

ale nie za zimny :)
Z tego co czytałem zimny prysznic tylko pogarsza sprawę - organizm myśli że jest gwałtowne ochłodzenie i zamiast oziębiać zaczyna ogrzewać... Wychodzisz spod prysznica i od razu znów jesteś mokry...

Ponoć najlepiej żeby woda była letnia.

A co do wody to niby oczywiste ale naprawdę trzeba pić... nawet jak się zdaje, że się nie chce. Dziś na moich oczach młoda dziewczyna zasłabła w tramwaju. Masakra... Dobrze, że chociaż studenci wyjechali i na basenach nie ma takich tłumów

yoda79 13.07.2010 22:39

Pomijając te Bagry i inne wasze wynalazki gdzie macie najbliżej do jakiegos solidnego, czystego jeziora?

maciekTSW 13.07.2010 23:26

Temperatura idzie do góry jak strzała, więc najwyższy czas przestać kisić się w mieście i wybrać się nad wodę. Ale pytanie gdzie? Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie stwierdził przydatność do kąpieli w następujących miejscach:

I. KRYSPINÓW (od strony Balic, Cholerzyna i plaży strzeżonej)
II. BAGRY (od ul. Bagrowej i ul. Koziej - pomost)
III. PRZYLASEK RUSIECKI (brzeg lewy i brzeg prawy)


http://www.krak.tv/news,333.html :D

eryk_cartman 13.07.2010 23:27

Zapraszam w Bieszczady:) tutaj upał nie doskwiera jak w mieście, a noce już zimne się robią :(

yoda79 13.07.2010 23:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maciekTSW (Post 934001)
Temperatura idzie do góry jak strzała, więc najwyższy czas przestać kisić się w mieście i wybrać się nad wodę. Ale pytanie gdzie? Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie stwierdził przydatność do kąpieli w następujących miejscach:

I. KRYSPINÓW (od strony Balic, Cholerzyna i plaży strzeżonej)
II. BAGRY (od ul. Bagrowej i ul. Koziej - pomost)
III. PRZYLASEK RUSIECKI (brzeg lewy i brzeg prawy)


http://www.krak.tv/news,333.html :D

Zobaczyłem w necie te 3 miejsca i muszę stwierdzić - desperaci z was;)

tomo 14.07.2010 08:41

Odezwał się cwany bo na Mazurach siedzi ;)

1. Jak z tym Balatonem w Trzebini ?
2. Na Bagrach dużo ludzi siedzi w weekendy ?

St@chu 14.07.2010 08:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 933657)
Podobno ciepla herbata jest najlepsza na takie upały, potwierdzi ktos ? :D

Z dzisiejszej warszawskiej GW, fragment wywiadu z naczelnym lekarzem Warszawy

Cytat:

Na upał najlepszy jest zimny kefir, ale też podobno gorąca herbata?

- Popularne robi się picie gorących napojów. Metoda wywodzi się z krajów arabskich, gdzie w upał pije się ciepłą herbatę. Wtedy gwałtownie rośnie temperatura wewnątrz naszego organizmu i dzięki temu, paradoksalnie, mniej odczuwamy wysokie temperatury na zewnątrz. Ale stosując jedynie tę metodę, możemy niebezpiecznie odwodnić organizm. Pijąc gorącą herbatę, mocno się pocimy, tracimy płyny z organizmu, a wraz z nimi elektrolity. Jeśli już ktoś chce pić gorącą herbatę, to powinien pamiętać o uzupełnieniu płynów wodą mineralną.
Więcej tutaj: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...zaszkodzi.html

palczi 14.07.2010 09:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 934053)
Odezwał się cwany bo na Mazurach siedzi ;)

1. Jak z tym Balatonem w Trzebini ?
2. Na Bagrach dużo ludzi siedzi w weekendy ?

2.bardzo duzo:) ...bylem sobota-niedziela :)ale woda kozacka;)

igortsw 14.07.2010 10:01

Godzina 11, a ja idę malować płot, szczerze to nie wiem czy przeżyje, no ale coś robić trzeba...

klusek106 14.07.2010 10:04

Wejscie do mego nieklimatyzowanego auta to dopiero wyczyn ;d

Jesli ktos chce skorzystac z sauny to zapraszam wlasnie do mego golfa :D posiedzisz 10 sek i juz bedzie sie z CIebie lalo :D

tak powaznie, to z woda mineralna sie nei rozstaje ;d

tofik 14.07.2010 10:28

Lubie gorąco. Jestem jak jaszczurka i wygrzewam się w słońcu :)

WislakWiDoK 14.07.2010 10:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 934053)
Odezwał się cwany bo na Mazurach siedzi ;)

1. Jak z tym Balatonem w Trzebini ?
2. Na Bagrach dużo ludzi siedzi w weekendy ?

Byłem nad Balatonem w niedziele, dramat jeśli chodzi o ludzi,byłem o 11 jakos to już nie było gdzie stanąć, a co dopiero położyć sie. A ludzi coraz wiecej przybywało :)

Byku 14.07.2010 12:55

Ja musiałem śmigać przez południe w garniaku na rozmowe kwalifikacyjną, prawie się rozplynąłem.

W ogóle to ku..a najpierw pół roku zimy, pózniej pora deszczowa no i teraz sahare mamy. Ze skrajności w skrajność.
Kiedy ja takie 15 stopni z pochmurnym niebem bym chciał ;)

PS Rozmowa wcale nie poszła źle ;)

Kocur 14.07.2010 13:18

Cholera - ja też dzisiaj rano byłem na rozmowie - też pływałem w garniaku :D

Ale nie zapeszam :)


ps. Dzisiaj w 152 gość nie włączył klimy - powiedział że czeka na sygnał z centrali - myślałem że go wywlokę z kabiny :[

Vinci 14.07.2010 13:36

Cytat:

ps. Dzisiaj w 152 gość nie włączył klimy - powiedział że czeka na sygnał z centrali - myślałem że go wywlokę z kabiny :[
Może to jakiś impuls, którym włączą klimę w każdym krakowskim autobusie :D

Cinek1906 14.07.2010 13:38

na bagrach? hoho... ; )

Kocur 15.07.2010 16:54

Do autobusów z klimą trzeba dodać nowe Solarisy na trasie 522 - wieje jak skurczybyk :)

mic 15.07.2010 17:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 934249)
ps. Dzisiaj w 152 gość nie włączył klimy - powiedział że czeka na sygnał z centrali - myślałem że go wywlokę z kabiny :[

Klime wlaczaja dopiero jak jest, (uwaga !!), powyzej 25stopni C, (uwaga!!) na ulicy Skotnickiej :lol: Ich to zbytnio nie obchodzi ze w autobusie jest z 50stopni...

WiselkaMLP 15.07.2010 19:15

Ja sobie radze tak iż w domu rolety ciemno jak w siedzibie Szatana, natomiast w aucie wszystkie szyby otwarte i jazda bez koszulki. Po polu również chodzę bez koszulki.

Mario Nh 16.07.2010 19:59

http://fitness.wp.pl/zdrowie/aktualn...alne-noce.html

LoRd 16.07.2010 21:32

Ja sobie tak radzę, że robię jak najmniej :D czyli prawie cały czas leże :-). Z klimatyzacjami wszelkiero rodzaju bardzo uważam bo to może zaszkodzić przy wspomnianych skokach temperatur. W domu (tzn mieszkaniu) zasłaniam okna żeby jak najmniej mieszkanie nagrzewać. Alkoholi ciężkich zero a i piwo w zmniejszonych ilościach bo alkohol działa dużo szybciej przede wszystkim też przez to że jem "lżejsze" posiłki. po domu noszę się w bokserkach tylko. W porzednim tygodniu byłem na dzaiłce więc cały czas prawie przeleżałem na leżaku :-). Staram się dopajać organizm częściej małymi ilościami (głównie mineralna niegazowana) bo tak lepiej żeby organizmu nie odwodnić

Ofsajd 16.07.2010 21:54

bardzoooo dużo wody mineralnej, ja akurat piję gazowaną, lub lekko gazowaną (niegazowanej nie znoszę bo czuję się jakbym pił kranówkę), a wieczorem zimne piwko. Do tego cały dzień zamknięte wszystkie okna w domu + zasunięte rolety, na noc wszystko otwieram żeby się chłodziło. Siedząc w domu jest okej, ale jakiekolwiek wyjście na pole to jest męka, jazda nieklimatyzowanym mpk to jest istna męka, na szczęście wakacje + praca w domu i można przetrwać :)

mlody_ale_wierny 16.07.2010 21:58

W mieście fajne kurtyny wodne postawili nie wiem czy ktoś o tym pisał, na pewno na rynku, pod Krakowską, i na pl. Marii Magdaleny i jeszcze w 2 miejscach mówili w radio. Dobry efekt dają ;)

wonski_eNHa 16.07.2010 22:00

Te 'fontanny' ratują życie :] szkoda że tylko w samym centrum miasta są.

Wojtas 16.07.2010 23:07

Pomyslcie ze w Polsce upalny jest wlasnie najczesciej jeden miesiac -Lipiec

a co gdyby tak zmieszkac gdzies na Cyprze ,Grecjii :)

jak jest jesien /zima to czlowiek teskni za cieplem ,jak juz ono jest wiecej niz tydzien to ma go powili dosc :)

Vinci 17.07.2010 06:44

Cytat:

a co gdyby tak zmieszkac gdzies na Cyprze ,Grecjii
Nie trzeba o tym myśleć. Wystarczy wybrać się tam na wakacje, albo na mecz;)
I tam też jest ok, bo życie publiczne zupełnie inaczej zorganizowane. Tam kierowcy nie musisz błagać, by włączył klimę, a dozowniki z wodą zdatną do picia, są na wyciągnięcie ręki w każdym atrakcyjnym turystycznie miejscu.

Wygląda na to, że tropiki chwilowo się kończą od niedzieli i poniedziałku temperatura ok 20 -25 stopni, więc szykujcie się na mały szok termiczny, bo taką różnice będzie się odczuwało, jak gwałtowne oziębienie :)

wiślak1992 17.07.2010 07:38

Polecam wypad na skałki :)
ciekawa miejscówka, woda czysta :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl