Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

kreseq 11.06.2010 14:10

Spadnie Polonia Bytom i.... GKS Belchatow :D

O mistrza walczyc beda jak zwykle Legia,Wisla,Lech - taka kolejnosc bylaby idealna :)

Pozytywnym zaskoczeniem bedzie Widzew
Niegatywnym bedzie Slask Wroclaw

John1906 11.06.2010 14:15

Typować kto będzie mistrzem teraz to jak wróżenie z fusów. Znacie kadry zespołów na dzień 1 sierpnia 2010 ?

SpoXsteR 11.06.2010 14:17

Legia faworytem jak dla mnie,
3 trybuny oddane, Skorza, dobre transfery, powoli dochodzi do porozumienia miedzy kibicami a klubem (powrot herbu, zdejmowanie zakazow stadionowych).. sa na najlepszej drodze.. potem Amika.. i My.
to typy na dzis dzien , Amika zapewne dobrze sie wzmocni, poza tym Lewandowski i Peszko zostana, moze ten drugi odejdzie, a z Lewym to zwykla gierka pod publiczke a ch.. z tego wyjdzie ( jesli mowa jest o 4-6 mln euro, dla niektorych 12 :rotfl:, moze za 3 euro ktos go kupi) a co z Wisla to sie okaze.. najwiekszy problem to jaja ze stadionem, gra na Hutniku w pucharach moze sie skonczyc jak z Lewadia, a pisze o tym w tym temacie bo jesli juz mialo to by sie tak skonczyc to plus jest tego ze mozemy ruszyc z kopyta w lidze jak po poprzedniej Lewadii.. tylko przydaloby sie to podtrzymac do konca sezonu a nie na kilkanascie pierwszych meczow...

Kordel_Walker 11.06.2010 14:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez John1906 (Post 912255)
Typować kto będzie mistrzem teraz to jak wróżenie z fusów. Znacie kadry zespołów na dzień 1 sierpnia 2010 ?

Ja znam. Każdy będzie dysponował ochłapem godnym naszej ligi i nic poza tym..
Mistrzem Wisła, później Legia, Amika, Polonia, Jaga, Zagłębie, Widzew, Śląsk, Lechia, Korona, Ruch, Bełchatów, Cracovia, Górnik, Arka, Bytom.
Mistrzem Świata Argentyna- w finale pokona Hiszpanie 3:1
Liga Mistrzów dla Realu..
Wynik najblizszego totka: 3,13, 24, 29,34,35
Koniec świata: 21.12.2012r
Ban na dwa tygodnie..jak tu wolfy zawita:p

John1906 11.06.2010 14:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kordel_Walker (Post 912259)
Ja znam. Każdy będzie dysponował ochłapem godnym naszej ligi i nic poza tym..
Mistrzem Wisła, później Legia, Amika, Polonia, Jaga, Zagłębie, Widzew, Śląsk, Lechia, Korona, Ruch, Bełchatów, Cracovia, Górnik, Arka, Bytom.
Mistrzem Świata Argentyna- w finale pokona Hiszpanie 3:1
Liga Mistrzów dla Realu..
Wynik najblizszego totka: 3,13, 24, 29,34,35
Koniec świata: 21.12.2012r
Ban na dwa tygodnie..jak tu wolfy zawita:p

A później wyłączysz playstation i pójdziesz spać :D

WISŁAZWE 11.06.2010 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez John1906 (Post 912273)
A później wyłączysz playstation i pójdziesz spać :D

Raczej włączy PlayStation jak wróży sobie bana. :lol:

A wracając do tematu, ciężko wskazać w 100% mistrza ale są zespoły, które o niego powalczą na pewno Lech, Legia, Wisła i ja uważam że Widzew Łódź jak nie to walka o podium i puchary, beniaminkowie prawie zawsze mają dobry 1 sezon Widzew ma silną drużynę, dobrego trenera, kibiców i może się włączyć w walce o mistrzostwo.

Slayer666 11.06.2010 14:51

Terminarz mamy (przynajmniej Wisła, nie sprawdzałem, jak inne zespoły) bliźniaczo podobny do tego z poprzedniego sezonu- pierwsze kolejki to mecz z Ruchem i Arką, końcówka wakacji to mecz z Jagą, początkiem października gramy ze Śląskiem, a jesienią maraton trójmeczowy: Lech, Cracovia, Legia.
Ech, mają opracowany jeden schemat i nie za bardzo chce im się zmieniać...

tormenthor 11.06.2010 14:52

Lech nie będzie mistrzem i jestem tego pewien w 99%. Mistrzem będzie Wisła, jeśli nie będzie zamieszania z trenerami i dojdzie 3 zawodników do 1 składu. Mistrzem będzie Legia jeśli Skorża nie okaże się przeciętnym trenerem (na dzień dzisiejszy nie wiemy jaki to trener), a do tego transfery im wypalą, a Wisła nie spełni 2 warunków, o których pisałem wyżej.

Kordel_Walker 11.06.2010 14:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez John1906 (Post 912273)
A później wyłączysz playstation i pójdziesz spać :D

Wszystko w formie żartu:-) Nikt nie jest w stanie wytypować pierwszej czwórki na zakończenie sezonu. Tak samo śmieszył mnie temat "możliwe scenariusze walki o mistrzostwo" Temat założony na kilka kolejek przed końcem ligi, miliony scenariuszy i nikt nie trafił..prócz Jopa:p
Liga się wyrównała. Niestety głównie dlatego, że Wisła nie notuje już takich progresów jak kiedyś, wręcz stoimy w miejscu i siłą rzeczy gdy będziemy grać z Legią, Amiką, Polonią, Jagą, Widzewem, Zagłębiem trudno wskazać jednoznacznego faworyta. Może nie jesteśmy dużo słabsi niż kilka lat temu, ale na pewno nie jesteśmy silniejsi. Stoimy praktycznie w miejscu, więc de facto się cofamy..A konkurencja nie śpi.

murray 11.06.2010 15:01

http://www.sport.pl/sport/1,67926,80...d_Lechowi.html
Lech nie kupi panów S, bo Ruch jest pazerny i nie sprzeda ich obu za 1,5 mln euro, tylko chce za jednego 2 mln!
Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać nad głupotą działaczy.

arti 11.06.2010 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 912287)
http://www.sport.pl/sport/1,67926,80...d_Lechowi.html
Lech nie kupi panów S, bo Ruch jest pazerny i nie sprzeda ich obu za 1,5 mln euro, tylko chce za jednego 2 mln!
Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać nad głupotą działaczy.

Nie wiadomo czy to wiarygodna informacja czy bzdura.
Zakładając, że to prawda to bida przyciśnie to zmiękną...
Grajki też mogą spuścić w przyszłym sezonie z tonu i Ruch zobaczy 1,5mln ale zł. za obu w sumie.

Kordel_Walker 11.06.2010 15:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 912287)
http://www.sport.pl/sport/1,67926,80...d_Lechowi.html
Lech nie kupi panów S, bo Ruch jest pazerny i nie sprzeda ich obu za 1,5 mln euro, tylko chce za jednego 2 mln!
Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać nad głupotą działaczy.

Górnik też tak cenił się z Zahorskim. Dziś gość nie jest wart funta kłaków..Optymalna cena za Sobiecha to 500tys e + koszulka Fabregasa zamiast kontraktu. Polski piłkarz na poziomie do wyciągnięcia za normalne pieniądze to Peszko i Jodłowiec. Reszta to miernoty nie warte zainteresowania lub za drogie vide Lewandowski, Nowak, Sadlok.

Marszałek 11.06.2010 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 912295)
Nie wiadomo czy to wiarygodna informacja czy bzdura.
Z
Grajki też mogą spuścić w przyszłym sezonie z tonu i Ruch zobaczy 1,5mln ale zł. za obu w sumie.


Podawanie cen za polskich zawodników w euro uważam za niesmaczny żart. Goście są warci góra coś rzedu 200 - stu tysięcy złotych.

Jaroo1 11.06.2010 16:41

Skoro juz musimy mowic kto wygra lige to podpasowuje sobie scenariusz pod swoje Wislackie serce i mysle ze Wisla zdobedzie mistrza. Ostatni sezon dla nas byl nieudany, chujowy, szokujacy. Zlych emocji sie nawarstwialo az w koncu cala nasza slabosc pokazal mecz z Cracovia a raczej gol Jopa. W tym sezonie odrzucimy pare ochlapow, mam nadzieje ze wich miejsce przyjdzie kilka lepszych ochlapow plus naprawde jakis dobry gracz z pola (w sumie obojetnie na ktora pozycje, w Polsce dobry obronca moze byc w czolowce strzelcow.... Marcelo 7 bramek bodajze w jednej rundzie, gdyby zrobil to samo w 2 rundzie to by byl w czubie listy strzelcow uhehe) no i wreszcie jakis bramkarz ktory wprowadzi spokoj w szeregach obroncow bo miec Pawełka za plecami to taki sam strach jakby za Toba pedal czychal a Ty musisz wiekszosc meczu stac do niego tylem :P To zakonczy cyrki pod tytulem szukamy bramkarza, wprowadzi troche spokoju do druzyny, ta nutka porfesjonalizmu ktory sie chyba rysuje za srawa Basalaja jest bardzo potrzebna. W Lechu w kolei wiekszosc problemow, Peszko chyba juz na 100% odchodzi, Lewy pewnie tez bedzie chcial uciec a jak sie nie uda to byc moze wprowadzi troche zlej atmosfery do druzyny. Jak odejda Ci dwaj to Lech straci naprawde wiele, wczesniej odszedl Murawski (chyba nikt sie tak wartosciowy jak on nie pojawil?), odszedl Rengifo (Lech zostal z 1 napastnikiem, nie liczac tego z I ligi ktory przychodzil), teraz te 2 nastepne filary ktore mialy tworzyc ta marke Lecha, ktorych pamietamy z tego udanego sezonu dla Lecha sprzed 2 lat. Naprawde to co mieli zbudowane sypie sie bardzo szybko a w zamian tego przyszedl wartosciowy chyba jedynie Krivets. Ciekawe co pokaza na rynku transferowym ale i tak ciezko jest kupic pilkarza i miec pewnosc ze bedzie wzmocnieniem czy tak samo dobry jak poprzednik wydajac nawet 700 tys E... wiec tam wiecej problemow moze byc niz zdrowej atmosfery. Legia to chyba nadl konflikt kibicow z ITI. Nowy stadion to coraz glosniejsze okrzyki na zarzad, dojdzie dobra akustyka i echo odbijajace sie od pustych trybun, teraz ITI spierdalaj bedzie sie nioslo jeszcze piekniej :D Transfery niby imponujace jak na nasza lige ale tez trzeba zwazyc na to ze oni niemal od zera buduja ekipe wiec co z tego ze maja 5 czy 7 dobrych pilkarzy jak nadal na polowie pozycji maja nieudacznikow... Polonia W to niewiadoma, Wojciechowski bije wszystkich na glowe, mysli ze stworzy dream team bo kasa rzuci (na jego miejscu rozejrzalbym sie za granice bo z jego aspiracjami pewnie by znalazl za granica wielu dobrych graczy a nie tutaj przeplacal za slabego Nowaka itp). Jak im nie wyjdzie z 10 meczow to moze Bakero wywali albo sie wycofa z ligi, cholera go wie. Generalnie nie zycze mu dobrze, smiechem byloby gdyby taki oszolom jak Wojciechowski dopial swego i mial klub ktory walczy o MP, do tego brak kibicow, dla kogo tn klub? Dla Listkiewicza i innych celebrytow? Bez sensu. Ruch Chorzow mial taki sam dobry sezon jak Slask rok temu. Zaskoczyl, teraz juz sie na niego wszyscy zepna i byc moze skonczy jak Slask w tym sezonie. Do tego problmy finansowe w klubie, oslabienia w postaci straty Niedzielana, byc moze kolejnych podpor zespolu jak Sobiech czy Sadlok. krotko mowiac nie wroze im ze beda sie znowu bili o tytul czy puchary.
Moze miejce 4-5 dla Lechii? Klub budowany powoli, bez glupiego pospiechu z nadzieja ze w rok czy 2 zrobia klub nie z tej ligi. Z roku na rok coraz lepiej, dojrzalej, spokojniej w Ekstraklasie.
Mysle ze moze byc tak
1 Wisla
2 Lech/Legia
3 Legia/Lech
4 Polonia W - mimo wszystko aczkolwiek sukces moze rodzic sie w bolach a 4 druzyna moze znaczaco punktowo odstawac od czolowej trojki)
5 Lechia


Spasc niech spada Polonia B, Arka lub Belchatow. Jeszcze tylko dodam ze Widzew moim zdaniem nie zaskoczy. Moze srodek tabeli, moze dobrych kilka meczy ale wyzej jak 7 miejsce im nie daje. Co innego punktowac druzyny pokroju Znicz Pruszkow, Wisla Płock, GKS Katowice a walczyc z najsilniejszymi klubami Polski.

rw88 11.06.2010 17:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kordel_Walker (Post 912305)
Górnik też tak cenił się z Zahorskim. Dziś gość nie jest wart funta kłaków..Optymalna cena za Sobiecha to 500tys e + koszulka Fabregasa zamiast kontraktu. Polski piłkarz na poziomie do wyciągnięcia za normalne pieniądze to Peszko i Jodłowiec. Reszta to miernoty nie warte zainteresowania lub za drogie vide Lewandowski, Nowak, Sadlok.

Tylko wytłumacz mi, po h*ja mają sprzedawać swojego najlepszego zawodnika po "optymalnej cenie"? Z jakiej racji? Będzie ktoś na tyle łaknął Sobiecha żeby go kupić to zapłaci (przepłaci) te 2 mln euro, nie - to Sobiech zostaje i nie osłabia drużyny przed el. LE i nowym, ciężkim sezonem w Ekstraklasie. Proste jak drut, a Ci co wylewają smutki n.t. cen za naszych zawodników dla mnie się bardziej kompromitują niż Polacy z Hiszpanią, skończcie już to, bo to jest żałosne...Gdzie na świecie się nie chcąc pozbywać się na siłę zawodnika sprzedaje się go po jego rzeczywistej wartości?? Czy np. Krystyna była warta aż 94 mln euro? Nie sądzę...Ale chcieli go w tym Madrycie jak nikogo, to przepłacili w.g. mnie przynajmniej dwukrotnie...

joszi 11.06.2010 17:33

http://www.90minut.pl/news/125/news1...-Dortmund.html


No to Lewy opchnięty, Amica zostaje bez napastnika w tej chwili. Szczerze jestem ciekaw kogo zamierzają na to miejsce ściągnąć.

flamengista 11.06.2010 17:59

Może podwyższą ofertę za Sobiecha i Sadloka. Choć jestem zdziwiony. Moim zdaniem 1,5 mln € za obu to była dość uczciwa oferta. Ponad 6 mln złotych i niemal całkowita redukcja zadłużenia klubu z Chorzowa (za Sobiecha prowizja byłaby minimalna, bo Sadlok poszedłby za 5,5 mln).

Amika jest w trudnej sytuacji, bo GW donosi, że Peszko też odchodzi. Poznaniacy pozyskali co prawda Kiełba, ale w najlepszym wypadku zastąpi on Peszkę (i tak optymistyczny scenariusz). A kadrę i tak mieli bardzo szczupłą. Teraz brakuje najlepszego strzelca. To spore osłabienie, chyba że w Poznaniu prowadzą już zaawansowane rozmowy z jego następcami.

joszi 11.06.2010 18:20

Niby nic nie słychać, ale podobni cichaczem ściągnięto Krywca w sumie. IMO Kiełb to taki meteor, rozegrał jeden dobry sezon i tyle z niego, nie wierzę, że będzie w stanie zastąpić Peszkę. A jeśli Sławek faktycznie odejdzie to wiele powie o budowaniu poznańskiej drużyny na LM "inaczej niż dotychczasowi mistrzowie" i "nowej jakości".

dynek.pl 12.06.2010 09:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 911887)
Lech zakupił jednosezonowca ;P
http://www.90minut.pl/news/125/news1...zem-Lecha.html

moim zdaniem o wiele ciekawszy był Wilczek z Piasta, który przeszedł do Lubina
http://www.90minut.pl/news/125/news1...bia-Lubin.html

a czemu jednosezonowca ? dlatego, ze do Lecha idzie ?
podejrzewam, ze jakby te transfery byly odwrotne to bys napisal, ze Wilczek jednosezonowy, a Kielb ciekawszy

Kileb ma dosyc nietypowe podejscie do swojej kariery wiec pozwolilem sobie przepisac co powiedzial w wywiadzie
w ostatniej "PN" - w ogole tytul wywiadu "Nie chcę być polskim piłkarzem":), a teraz o co chodzi:

Cytat:

Nie chcę być polskim piłkarzem, ktoremu na ogol wydaje sie, ze w trakcie meczu moze przedreptac 90 minut
i liczyc na ten jeden jedyny moment, a na treningach przewalic 2 godziny i reszte dnia spedzic w domu na
kanapie zajadajac sie kielbasa, ktorej pilkarze nawet nie powinni ogladac. Nie dziwmy sie potem, ze w silnych
ligach zagranicznych mamy tak malo pilkarzy.Jestem typem pracusia i uwazam, ze jesli chce sie cos osiagnac,
trzeba sie mocno naharowac i to nie tylko podczas meczu. Niedopuszczalne jest, zeby trenowac jedynie od 8
do 10. KIedy trening konczy sie, biore pilki i jeszcze dlugo staram sie cwiczyc i poprawiac jakies elementy i tak
samo robie teraz, kiedy mam urlop po sezonie.

tormenthor 12.06.2010 09:42

Kiełb to akurat wg. mnie największy talent w polskiej lidze, zdecydowanie lepszy od jakichś Sobiechów czy Sadloków.

szczebrzeszcz 12.06.2010 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 912601)
a czemu jednosezonowca ? dlatego, ze do Lecha idzie ?
podejrzewam, ze jakby te transfery byly odwrotne to bys napisal, ze Wilczek jednosezonowy, a Kielb ciekawszy

Kiełb dopiero jeden sezon grał w Eklasie dlatego jednosezonowiec :-)
Wilczek to też jedno-sezonowiec choć pó łroku więcej grał

oczywiście obydowoje mają szanse udowodnić ze tak nie jest jednak...

jestem sceptyczny bo takich zawodoników w ostanich latach trochę się lidze pojawiło
kiedyś był wysyp w Odrze (Radzewicz, Kwiek, Nowacki)

joszi 12.06.2010 10:28

Czy choćby ostatnio Glik - jeden dobry sezon i kreowany na gwiazdę. Rownież Kapsrzik np.Nazwiska można by mnożyć.

tramp 12.06.2010 11:33

Potwierdzają się wiadomości o odejściu Lewandowskiego i Peszki z Lecha. Według mnie to ich poważnie osłabia nawet gdyby kupili 4-5 nowych zawodników na ich miejsce bo zespół trzeba zgrywac od nowa. Zwłaszcza strata Peszki za małe jak na tego zawodnika pieniądze obniża ich szanse na mistrza czy ew. awans do LM. Kiełb, z całym szacunkiem dla niego, to jeszcze nie jest ten zawodnik.

Mam nadzieję że my kupimy wreszcie 1-2 piłkarzy do ofensywy a wtedy szanse oceniam 50-50 na mistrzostwo między nas a Lecha. Reszta bez szans.

Legia - bez kibiców, z nowymi piłkarzami, pod koniec sezonu może byc groźna ale na początek pewnie dopiero będzie się zgrywac.

Ruch - zapewne straci Sobiecha i Sadloka, Niedzielan znowu kontuzja, może jeszcze kogoś stracą, zanim wychowa nowych zawodników minie sporo czasu a w klubie na zakupy kasy brak.

Polonia W. - bez komentarzy. Przepłacanie za pierwszych z brzegu piłkarzy nie jest sensowną metodą budowy drużyny.

ps. nie doceniacie Jagiellonii a według mnie może coś ugrac w tym sezonie...chociaż do pucharów może trchę zabraknac ale o 4-5 miejsce mogą powalczyc

Generalnie cieszy że wyleciały drużyny które nic nie wnosiły kibicowsko, liga spłaszcza się i wyrónuje coraz bardziej, będzie pewnie jeszcze więcej walki.Do spadku Bełchatów i Polonia Bytom.

Liga będzie ciekawsza ;)

Dżołkmen 12.06.2010 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tramp (Post 912700)


Ruch - zapewne straci Sobiecha i Sadloka, Niedzielan znowu kontuzja, może jeszcze kogoś stracą, zanim wychowa nowych zawodników minie sporo czasu a w klubie na zakupy kasy brak.


Niedzielan przeszedł do Korony.

tramp 12.06.2010 12:03

Pardon, nie pamiętałem. Dzięki za korektę. Tak czy inaczej dla Ruchu nie pogra :)

szczebrzeszcz 12.06.2010 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 912252)
Niegatywnym bedzie Slask Wroclaw

Śląsk nareszcie ma mecze z "górą" na początku, w końcu będą mieli sznase pokazać na co ich na prawdę stać, bo wcześniej zwłaszcza w pierwszym sezonie po powrocie mieli dobry kalendarz w którym nabili sobie punktów, a później było kładzenie lachy na mecze
moim zdaniem jeżeli coś będzie miało negatywny wpływ na ich grę to będzie to Tarsiewicz, za długo na stołku siedzi, w PL lidze trenerom ciężko wychodzi utrzymanie poziomu sportowego latami

Wisła też się osłabiła
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=531

Dubi 13.06.2010 19:16

jestem daleki od siana paniki, ale moim zdaniem, głównym kandydatem do tytułu jest drużyna Legii. Polityka transferowa zmienial sie przy Ł3 na tyle, że efekty z trwajacego okienka transferowego moga przyjść bardzo szybko. Ani Lech ani Wisła z obecnym składem, praktycznie bez wzmocnien ( na który jest czas - lecz znając życie kluby zaczną kontraktowac piłkarzy w ostatniej chwili z łapanki ) nie beda w stanie rywalizowac z Legią pod wodza Skorzy
To bardzo pesymistyczny wariant, niestety, moim zdaniem , bardzo realny.

sq 13.06.2010 20:33

Cytat:

Wisła też się osłabiła
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=531
Nie rozumiem jak niektórzy wiślacy cieszą się że ten transfer dojdzie do skutku... Bo bedzie 1-1,5kk eur?
Mimo wieku jeszcze kilka lat pogra na wysokim poziomie.
Dla mnie jeden z najtwardszych obrońców E-klasy (z tych "nie do przejścia")

harthausen 13.06.2010 20:40

raczej mało kto się z tego cieszy (o ile do tego dojdzie). Z drugiej strony jeśli jest dla niego oferta , która go osobiście finansowo zadowoli, niech idzie. Za te 10 lat harówy niech sobie na koniec kariery dorobi , u nas tyle mu nie zapłacą.

edytka : 11 lat.

gooro33 13.06.2010 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sq (Post 913480)
Nie rozumiem jak niektórzy wiślacy cieszą się że ten transfer dojdzie do skutku... Bo bedzie 1-1,5kk eur?
Mimo wieku jeszcze kilka lat pogra na wysokim poziomie.
Dla mnie jeden z najtwardszych obrońców E-klasy (z tych "nie do przejścia")


Kto sie cieszy to sie cieszy...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl