![]() |
|
trzeba dac mu szanse, spod jego skrzydeł Mateusz Prus odszedł do Rody Kerkrade
|
Cytat:
|
jak patrzylem na zdjęcie z daleka to myślałem, że Borys Szyc trenuje dziś z Wisła ;)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...w_akcji/37597/ |
G. Kurdziel jest dobrym trenerem. Jak go znam to wiem, że do sprawy podejdzie na maxymalnym zaangażowaniu i profesjonalizmie. Życzę mu powodzenia.
|
Czy ktoś może napisać dlaczego akurat ten gość został trenerem bramkarzy? Jest w nim coś extra? Rokuje jakieś duże nadzieje, że będzie na prawdę potrafił podnosić poziom naszych bramkarzy? Czy jest to zwyczajny facet, którego za pół roku już nie zobaczymy na Reymonta?
|
Kibice Zagłębia dosyć ciepło się o nim wypowiadają, niektórzy żałują że odszedł z tego klubu.
|
Ale mnie chodzi czy te "ciepłe słowa" spowodowane są sprawami merytorycznymi czy tylko faktem, że spędził w Zagłębiu wiele wiele lat
|
To, że w klubie z 3 ligi (pomijając nazewnictwo) dobrze trenował, nie oznacza, że w klubie sporo lepszym będzie tak samo. Może niech Kasperczaka wywalą, a jego następcą będzie trener Okocimskiego. Wydaje mi się, że ten człowiek ma jakieś układy, a nie umiejętności.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Poza Dowhanem cala reszta jest na rownym poziomie.. jeden ciut gorszy, drugi ciut lepszy.. jest Dowhan i nikt inny.. dlatego nie ma duzego wyboru
jesli jest inaczej to napisz nazwisko chociaz jednego trenera tego typu jak Dowhan ktory szkolil takich pilkarzy jak chocby Mucha, Boruc czy Fabianski ktorzy dzis graja w najsilniejszych ligach w czolowych klubach.. ps. to nie jest wscibskie pytanie, po prostu moze mnie oswiecisz, bo ja osobiscie o nikim takim drugim nie slyszalem |
Cytat:
W czym Łaciak jest gorszy od Kurdziela? Albo w czym Kurdziel lepszy od Łaciaka? Na jakiej podstawie wysnuwasz takie wnioski? Chciałbym poznać Twoje uzasadnienie, bo jak mniemam posiadasz takowe skoro jesteś tak pewny swego. |
Cytat:
|
A no wlasnie ..
chcesz, wymagasz, a sam o takim nie slyszales i na domiar zlego piszesz o amatorce choc pokazales ze na temat tego fachu nie masz zielonego pojecia . to tak jakbym chcial zawodnika, ktory tak na prawde nie istnieje a jego nazwisko sobie wymyslilem |
Cytat:
Ja bym mu zafundował przeniesienie akademii bramkarskiej do Skotników, jako akademię bramkarską Wisły Kraków, zrobił dyrektorem tej jednostki i przy okazji trenerem bramkarzy pierwszej drużyny. Współpracowników dobrałby sam. Tak samo akademię trampkarzy zbudowałbym w oparciu o tą szkółkę Szymka. |
Dobry pomysł, ale to są koszta. A u nas to normalne, że każdy pieniądz ogląda się z miliarda stron.
Reser priv |
Cytat:
Świetny plan. Szkoda, że nikt u nas nie rusza bańką. Budowa akademii od podstaw to też są koszta, a i na efekty przyjdzie dłużej czekać. Tutaj efekty byłyby znacznie szybciej, a koszta szybko by się zwróciły. |
Cytat:
Jedna uwaga rav - Kazimierski jest słabym trenerem, o czym trąbiło się już od dawna, nie tylko w kontekście Wisły. Kim jest Łaciak? Nikim. Osiągnięć nie ma żadnych, został przez Skorżę ściągnięty po kolesiowsku, jak reszta sztabu zresztą. Warto kruszyć kopie o gościa, któremu brak kwalifikacji i ma na pieńku z kibicami? Tak, tak - nie ma co udawać, że to tylko kilku z SKWK. Masz pewność, że Łaciak nie poleciał po prostu dlatego, że nie po drodze mu z Kasperczakiem, Basałajem i Jaroszem, a jego "fanklub" był tylko dodatkowym argumentem? Kasperczakowi też nie po drodze i to nie tylko z SKWK ( wielu ma do niego żal o wcześniejsze zachowania, tyle że nie każdy ma zamiar robić z tego powodu burdel w klubie ), a mimo to zostaje. Tylko, że Kasperczak to fachowiec, a Łaciak to podrzutek Skorży. W piłce jest nikim. Zrobiłeś sobie korespondencyjną nawalankę z SKWK, gratulacje. Zapytam jeszcze raz - warto było akurat o Łaciaka? Rozumiem - Frankowskiego, Kasperczaka, ale do ****y nędzy - Łaciaka?! Znasz się na tym, że potrafisz ocenić jego warsztat? Bo wybacz, ale liga nic w tej kwestii nie pokazała, poza tym był na stanowisku za krótko. Pytanie drugie - potrafisz powiedzieć z pełnym przekonaniem, że jego następca nie jest lepszym fachowcem? Do mnie przemawia już informacja, że był uczniem Dawidziuka. To już coś, szczególnie w porównaniu z Łaciakiem. Jest super - mamy nowy ( :D ) zarząd i już poszła w świat informacja, że kieruje się on niemerytorycznymi przesłankami. Dobrze, że są Mistrzostwa, inaczej na jedynkach we wszystkich bulwarówkach sportowych byłaby informacja o "strasznych kibolach Wisły trzęsących klubem". Dokładnie taka reklama, jakiej nam teraz trzeba. Obawiam się jednak, że kilka periodyków do sprawy wróci, wystarczy tylko że zrobi się trochę zastoju w interesie. Zastanów się, co dzięki temu osiągnąłeś, bo IMHO był to gol samobójczy. |
Cytat:
|
Nie da się komentować oświadczenie TWSD, więc napiszę tutaj:
Idąc tokiem rozumowania autora tego tekstu jutro Basałaj zwolni Kasperczaka, a pojutrze z funkcji skauta poleci Kapka... |
Cytat:
Nie znam gościa kompletnie i wcale tego nie ukrywam. Problem, w tym, ze Łaciaka kojarzę tylko jako znienawidzonego przez kibiców podrzutka Skorży, który nie był łaskaw zabrać go ze sobą do wymarzonego klubu. Zakładam, że rav zna się świetnie na szkoleniu bramkarzy i nas oświeci. Nie chodziło przecież o solówkę z SKWK, prawda? EDIT: a tak, o Kapce zapomniałem. Gdyby SKWK faktycznie miało taką władzę, to gość w ogóle by do klubu nie wrócił. W tym konkretnym wypadku żałuję, że nie ma... |
Cytat:
To w dużej mierze zależy też z kim dany trener współpracuje. A co do ostatniego zdania wolfy - to chodziło o solówkę;) Ja także po Łaciaku płakać nie będę - ten Kurdziel 'na papierze' wygląda lepiej - 5 lat trenerki to już coś.Zresztą ja tak myślę że trenowanie bramkarzy to nie jest tak ciężkie zajęcie niż bycie trenerem całego zespołu.Proch w tej kwestii został już dawno wymyślony i ważne jest by trener korzystał z tego. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Skorża zrobił go trenerem pierwszej drużyny - to chyba jednak nie to samo co grupy juniorskie, prawda? Cytat:
Cytat:
Poza tym rav twierdzi, że miał fajniejsze treningi niż Kazimierski - co akurat sztuką nie jest... Gość jest w piłce kompletnym no namem i gdyby rav nie zrobił afery to pies z kulawą nogą by się nim nie zainteresował. Chciałbym więc się dowiedzieć co jest tak wyjątkowego w Łaciaku, co każe robić z jego powodu awanturę (umówmy się - słabo uargumentowaną) z SKWK. Padły konkretne oskarżenia, więc fajnie by było się dowiedzieć, co za nimi stoi. Widzisz, ja jestem skłonny uwierzyć, że Łaciak poleciał przez Kasperczaka, Basałaja bądź Jarosza, a to że miał na pieńku z kibicami mogło co najwyżej być dodatkowym argumentem. Ale proszę bardzo - przekonajcie mnie, co jest tak wyjątkowego w Łaciaku, że powinien nadal być trenerem naszych bramkarzy... Kiedy Skorża kompletował swój sztab i kopa dostał Kazimierz Moskal, który jest dla odmiany prawdziwym Wiślakiem, to jakoś nie pamiętam żeby rav robił aferę. A mnie było przykro, bo jakoś Petrescu i Okuka mogli z nim współpracować, a Skorża musiał ściągać swoich kolesi na każde stanowisko. I Pana Kazimierza zastąpili Andrzej B. i Janas Jr - obaj fachowcy pełną gębą. Dlatego cała ta afera wydaje mi się mocno niesmaczna, a intencję niektórych osób nie do końca jasne. |
Wolfy, sugestia.
Jeśli nie masz pełnej informacji na dany temat, a chcesz z kimś pojechać - upewnij się co do swoich informacji, bo się ośmieszasz. Większość swojej wypowiedzi nt. Łaciaka opierasz na swoich domysłach bądź stwierdzeniach SKWK. Szkoda, że zanim mnie publicznie skrytykowałeś, nie zapoznałeś się z faktami. Gdybym nie miał potwierdzenia, że to zachowanie kibiców w stosunku na Łaciaka wywołało temat jego zwolnienia, to bym o tym nie napisał. Nie mogę podać co to za szczegóły, jakie i czyje zdania, bo naraziłbym kogoś w klubie na nieprzyjemności. Zresztą wystarczy spojrzeć kto, i w jakim trybie, został jego zastępcą. Gdyby o zwolnieniu decydowały kompetencje, to najpierw dogadano by się z Kurdzielem (nic do niego nie mam i mam nadzieję, że będzie najlepszym trenerem bramkarzy Wisły ostatniego 20-lecia) czy kimś bardziej znanym, a dopiero potem nastąpiłby rozwód z Łaciakiem. O, tym, że Łaciak odejdzie wiadomo od poniedziałku. Wspominasz, że wywołałem aferę niczym ogólnopolskie media, sugerując że pewnie za TWSD teraz to podchwycą i napiszą o kibolach wpływających na Wisłę. Czy Ty uważasz, że w mediach pracują idioci i nie znają sytuacji? Sprawa Łaciaka jest jednym z tematów rozmów dziennikarzy, chociażby przy okazji konferencji prasowych. Więc zapewniam Cię, że mają wystarczająco informacji na ten temat, by o tym pisać bez wchodzenia na TWSD. I jeśli coś się pojawi to na pewno nie dlatego, że ukazały się w jednym artykule o dość pozytywnym tytule (zestawienie Łaciaka z Dawidziukiem) trzy zdania na ten temat na TWSD. Przyzwyczaiłem się już, że gdy napiszę prawdę, od razu jestem posądzany o wywoływanie nawalanki z SKWK. Serdecznie w dupie mam tego typu gadki. Kto mnie zna, wie, że piszę o Wiśle szczerze. Wystarczy przywołać Twoje przykłady - Kasperczak, Kapka. Widziałeś polemikę o nich na stronie? Naprawdę, miałem mnóstwo tematów, którymi mógłbym przywalić w SKWK. Naprawdę uderzyć a nie wspomnieć o ich udziale w pewnych sprawach. Policz ile tekstów recenzowało ich postępowanie - już nie mówiąc o bezpośrednim przywalaniu, bo trzeba mieć bardzo dużo złej woli, żeby dopatrywać się szkalowania SKWK w tekście o Łaciaku. Zestaw tą ilość z tekstami promującymi ich akcje, wspominające o stowarzyszeniu w pozytywnym kontekście. Do wielu wątków Twojej wypowiedzi się nie odniosę. Nie mam czasu i nie chce mi się tłumaczyć rzeczy oczywistych. |
Czyli jak zwykle - same ogólniki, zero faktów. Zapytam jeszcze raz: Dlaczego Łaciak powinien zostać? Dlaczego jest dobrym trenerem, a jedynym powodem jego zwolnienia jest chęć podlizania się SKWK? Dlaczego wobec tego Basałaj nie podlizał się bardziej np. zwalniając Kapkę? W reszcie: powiedz mi, czy nie przeszkadza Ci jego przeszłość kibicowska i jego rozumienie pojęcia 'wierność'? Rozumiem że pewnie się znacie ze starych czasów ? To wiele by wyjaśniało, ale warto byłoby to podkreślić.
Jak widzisz, tylko zadaję pytania - nie oskarżam Cię. Proszę o odpowiedzi, które pozwolą 'szarym' kibicom zrozumieć Twoje argumenty. |
Cytat:
Kapka jest chyba jednak niezatapialny. A powracając do głownego wątku to przedwczoraj nie odpisałem Ci Rafał, więc pisze teraz. Tutaj tekst Marcina z SKWK ""Niestety co bardzo przykre cegiełkę do rodzimej, futbolowej patologii dokłada także i nasz klub, choćby zatrudnianiem na stanowisku trenera bramkarzy specjalisty, który gromadzenie wiedzy zaprzestał na szkole średniej, o ile nie zawodowej (budowlaniec), ma małe doświadczenie praktyczne, i co najgorsze jest zdrajcą wiślackiego ruchu kibicowskiego, od którego tchórzliwie odwrocił się na 10 lat. "" i twoja odpowiedź w oficjalnym felietonie "Niedawno uznano go nawet za... współwinnego porażki 0:6 reprezentacji Polski z Hiszpanią." I to jest właśnie demagogia. Nieważne czy ktoś się zgadza z autorem tekstu na stronie SKWK czy nie, ale pisanie o dokładaniu cegiełki do "rodzimej, futbolowej patologii" a "uznawanie Łaciaka za współwinnego porażki z Hiszpanią" robi bardzo dużą różnicę. Mozna lubieć kontrowersyjną postać Marcina lub nie, ale sugeruje, ze absolutnie nie powinno sie wciskać ludziom, że napisał coś co nie miało miejsca. Tak samo sugerowanie, że Bogdan Basałaj jest na posyłki SKWK może zaszkodzić wszelkiej dalszej dyskusji, bo od tej chwili może on robić wszystko, żeby udowodnić, że tak nie jest. Nawet teoretycznie zakłądając, że 99,9 % kibiców fanatyków i pikników będzie sugerowac, że np (abstrakcja) Piotrek Brożek musi odejść, bo pije całymi dniami na Szewskiej w klubach to w tej chwili BB może go nie zwolnić tylko po to, żeby pokazać iż nie jest pod wpływem SKWK. W tej kłotni nikt nie jest święty. Ze strony niektórych ludzi z SKWK też zdarzają się mocne wpadki, ale nie można tez w tym ferworze walki sugerować, że ktoś napisał coś czego nie napisał lub ograniczać pośrednio czyjeś działania tylko dlatego, że w tym konkretnym momencie zgodził się z SKWK lub TWSD. |
Ludzie ogarnijcie się. Czy koniecznie chcecie tu drugiej Legii? Tyle, bo więcej nie ma sensu pisać !
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:22. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl