Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [26. kolejka] PIAST Gliwice - WISŁA Kraków, wtorek 27.04.2010 18:45 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7209)

STARY WIŚLAK 25.04.2010 12:17

Gdyby patrzeć na to spotkanie przez pryzmat pozycji w tabeli to wynik na suwa się tylko jeden - wysokie zwycięstwo Wisełki. Ale wszyscy wiemy i widzimy w jakiej dyspozycji są poszczególni zawodnicy. Na pewno nie jest to najbardziej optymalna forma drużyny. Mimo wszystko nie wyobrażam sobie innego wyniku niż nasze zwycięstwo. Nie ma innej alternatywy!!!

Kamson 25.04.2010 12:24

Jeśli zagramy a taką agresją i walecznością jak z Amiką, to o wynik jestem spokojny.

skeba 25.04.2010 12:33

Cytat:

Jeśli zagramy a taką agresją i walecznością jak z Amiką, to o wynik jestem spokojny.
CHciałbym, aby tak było, ale rzadko się zdarza w naszym przypadku, by wyjśc tak skoncentrowanym na inną drużynę, niż Lech, Legia. Gdybyśmy zagrali z takim zaangażowaniem z Piastem to wynik oscylowałby w granicach 3-0.

prober 25.04.2010 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez STARY WIŚLAK (Post 888430)
Mimo wszystko nie wyobrażam sobie innego wyniku niż nasze zwycięstwo. Nie ma innej alternatywy!!!

Jest alternatywa: remis w Gliwicach, a Lechia wywozi punkt z Poznania :)

Markus 25.04.2010 12:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 888433)
Jeśli zagramy a taką agresją i walecznością jak z Amiką, to o wynik jestem spokojny.

Bez tego zaangażowania o zwycięstwo będzie szalenie ciężko, bo można założyć, że "Piastunki" będą biegać i walczyć, czym łatwo zniwelują nasze przewagi jeśli Wiślacy zagrają na stojąco, podpierając boki. A niestety mamy w zespole "wybitnych specjalistów" od takich zachowań, którzy zwykle nie przepuszczają żadnej okazji do "odpuszczenia sobie".

STARY WIŚLAK 25.04.2010 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 888438)
Jest alternatywa: remis w Gliwicach, a Lechia wywozi punkt z Poznania :)

Zgoda na remis Lechii w Poznaniu!!! :-D

Brak zgody na nasz remis w Gliwicach!!!

donecki 25.04.2010 17:38

Jesli ktoś ma miejsce w aucie to proszę na priv

arti 26.04.2010 08:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez STARY WIŚLAK (Post 888452)
Zgoda na remis Lechii w Poznaniu!!! :-D
Brak zgody na nasz remis w Gliwicach!!!

Ja bym na to nie liczył. Amica walcząc o 1 czy nawet 2 miejsce musi ten mecz wygrać. Z drugiej strony Lechia, która ma tak czy owak miejsce w środku tabeli w kieszeni i za tydzień najważniejszy z ich pkt. widzenia mecz w PP.

pan Dudi 26.04.2010 09:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 888433)
Jeśli zagramy a taką agresją i walecznością jak z Amiką, to o wynik jestem spokojny.

Jeśli zagramy z taką skutecznością jak w meczu z Amicą, to w najlepszym wypadku zremisujemy 0-0.

Agresją i walecznością się bramek nie zdobywa. Jak nasi piłkarze nie zaczną w końcu strzelać na bramkę przeciwnika, to będziemy w dupie.

pozowski 26.04.2010 09:33

Z Piastem tylko zwycięstwo. Od początku spróbowałbym gry z Mączyńskim i Bułgarem bo kiedy sprawdzać ich przydatność do drużyny jak nie teraz z przedostatnią drużyną. Jak Wisłą "siądzie" na początku tak jak na Lecha to o wynik jestem spokojny. Typuję 2,3-0 dla Nas.

Baala 26.04.2010 10:21

W Piaście na bramce będzie 17-letni młokos, wiec mam nadzieje ze nie będą sie bawić i próbować wejść z piłką do bramki tylko niech zacznął uderzać z 16-stki w światło bramki.

Zbyychu 26.04.2010 11:59

Spotkanie poprowadzi sędzia Szulc. Tutaj, jak sędziował w tym sezonie - klik.

Marszałek 26.04.2010 12:04

Presing na 20 minut,dwie bramki i kontorlowana gra. Tak to widzę. Jednak jak pokazuje doświadczenie to będa zbyt zmęczeni po meczu z Amiką i z presingu nici. Liczę,że może Chrostov wejdzie od początku,bo chyba gorzej do Brożka zagrać się nie da.

szczebrzeszcz 26.04.2010 12:16

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...eczu_z_lechem/

:/

TSWalos 26.04.2010 14:36

Szkoda, że Marcelo nie dostał żółtej z Lechem. Teraz by odpoczął i na spokojnie mielibyśmy 2 "czystych" stoperów. :)

zim zum 26.04.2010 14:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 888433)
Jeśli zagramy a taką agresją i walecznością jak z Amiką, to o wynik jestem spokojny.

Nie zagramy bo :" - Obciążenia meczowe rzeczywiście ostatnio są duże, ale jesteśmy świadomi celu i nie możemy narzekać - mówi Kasperczak. "

Zagrali raptem 2 razy od 3 kwietnia i już są duże obciążenia.

Ejdzbiol 26.04.2010 14:46

Mam nadzieję, że Kasper zdecyduje się końcu na 4-3-3. Bo w napadzie mamy za mało argumentów, a Mączyński mógłby się ograć ;)

Marcin_fan 26.04.2010 14:58

Ejdzbiol jakich wykonawców widział byś na teraz w systemie 4-3-3 ? ?

Markus 26.04.2010 15:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 888833)
Nie zagramy bo :" - Obciążenia meczowe rzeczywiście ostatnio są duże, ale jesteśmy świadomi celu i nie możemy narzekać - mówi Kasperczak. "

Zagrali raptem 2 razy od 3 kwietnia i już są duże obciążenia.

Takie wypowiedzi o "dużych obciążeniach), po ledwie dwóch meczach w przeciągu 3 dni i po wcześniejszej dłuższej przerwie w lidze, rzeczywiście wyglądają groteskowo i mówiąc, eufemistycznie, niefortunnie. Mogą jedynie świadczyć o braku profesjonalizmu i patologii mentalnej, dlatego dziwię się, że Kasperczak po nie sięga i w ten sposób próbuje cokolwiek tłumaczyć.

W każdym normalnym kraju, piłkarze i trenerzy mówiący o dużych obciążeniach z powodu konieczności rozegrania paru meczów co 3 dni, zostaliby wyśmiani lub uznani za lekko stukniętych. Taka prawda.

Mają wyjść i zagrać z pełnym, koniecznym do pokonania rywala zaangażowaniem, biegając - za to biorą pieniądze, to standard, a nie "duże obciążenie". Bez kwękania, symulowania aktywności, gry na alibi. To jest ich zawodowy obowiązek.

1q2 26.04.2010 15:13

No ale z drugiej strony Markusie, Kasperczak mówi prawdę, inna sprawa że nic go to nie kosztuje bo nie jest za to odpowiedzialny
Zresztą trener ma taki wybór jakiego dawno nikt nie miał - Głowacki świeżutki, to samo Ba,Jirsak,Kirm czy Christov - nic nie stoi na przeszkodzie by to oni zaczęli ten mecz, szczególnie że Brożek czy Boguski są kompletnie bez formy.

Akurat w tym meczu tez trochę cwaniactwa by się chyba jednak przydało i gdzieś tak pod koniec meczu żółtko dla Marcelo było by wskazane;)

zim zum 26.04.2010 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 888854)
No ale z drugiej strony Markusie, Kasperczak mówi prawdę, inna sprawa że nic go to nie kosztuje bo nie jest za to odpowiedzialny

Ty rzeczywiście uważasz, że rozegranie 2 spotkań w w terminie 3.04 do 24.04 to jest "duże obciążenie meczowe w ostatnim czasie" ?

1q2 26.04.2010 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 888857)
Ty rzeczywiście uważasz, że rozegranie 2 spotkań w w terminie 3.04 do 24.04 to jest "duże obciążenie meczowe w ostatnim czasie" ?

Uważam że dla naszych obiboków 2 mecze w 4 dni(do tego kolejny za 3) to baardzo duże obciążenie.Gdzie oczywiście jest to polska patologia.
Natomiast ok - wypowiedź Kasperczaka jak by ją dosłownie rozumieć, jest żałosna, tyle że pewnie mu chodziło o Śląsk, Amike i Piast który jest już jutro - przynajmniej tak to rozumiem.

WISŁAZWE 26.04.2010 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 888854)
No ale z drugiej strony Markusie, Kasperczak mówi prawdę, inna sprawa że nic go to nie kosztuje bo nie jest za to odpowiedzialny
Zresztą trener ma taki wybór jakiego dawno nikt nie miał - Głowacki świeżutki, to samo Ba,Jirsak,Kirm czy Christov - nic nie stoi na przeszkodzie by to oni zaczęli ten mecz, szczególnie że Brożek czy Boguski są kompletnie bez formy.

Akurat w tym meczu tez trochę cwaniactwa by się chyba jednak przydało i gdzieś tak pod koniec meczu żółtko dla Marcelo było by wskazane;)


Tylko co Ci zawodnicy prezentują, bo ostatnio widzę ospałego, przestraszonego bojącego się pojedynków Kirma, który myśli chyba już jak tu zagrać na MŚ.
Hristov to jest dopiero niespodzianka widzieliśmy go 90 minut w Bełchatowie( wiadomo, nowy, pierwszy mecz) potem PP z Lechią i tyle chłopaka widzę, nie wiem ale wydaje mi się że Kasperczak lepiej zna Hristova niż my i nie da mu szansy od początku meczu, bo chłopak albo jest bez formy albo ma problem z aklimatyzacją i nie ma pewności że będzie się na bosiku prezentował lepiej niż Brożek.

Oczywiście, może i masz rację że powinni zagrać od początku być może wypalą i odżyją na nowo wprowadzą jakiś pozytywny bodziec do zespołu.

Wszystko pozostawiamy trenerowi, my tu możemy tylko spekulować kto wyjdzie a kto nie.

Kamson 26.04.2010 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 888708)
Jeśli zagramy z taką skutecznością jak w meczu z Amicą, to w najlepszym wypadku zremisujemy 0-0.

Agresją i walecznością się bramek nie zdobywa. Jak nasi piłkarze nie zaczną w końcu strzelać na bramkę przeciwnika, to będziemy w dupie.

Tyle, że Piast to nie Amika i grając przeciwko nim tak agresywnie będą się gubić, popełniać błędy, dzięki czemu będziemy mieli więcej sytuacji, i myśle, że 3-go bramkarza Piasta jakoś pokonamy (i to nie raz).

WISŁAZWE 26.04.2010 16:01

Zmiany w składzie w meczu z Piastem pewne
Cytat:

Wiadomo już, że Mariusza Pawełka i Piotra Brożka zabraknie w kadrze meczowej na spotkanie ligowe Wisły z Piastem Gliwice.
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...tii_na_piasta/

pan Dudi 26.04.2010 16:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 888873)
Tyle, że Piast to nie Amika i grając przeciwko nim tak agresywnie będą się gubić, popełniać błędy, dzięki czemu będziemy mieli więcej sytuacji, i myśle, że 3-go bramkarza Piasta jakoś pokonamy (i to nie raz).

Nie pokonamy, jeśli nie będziemy strzelać na bramkę. Może to oczywista oczywistość, ale chyba nie dla naszych piłkarzy (co było dobitnie widać w meczu ze Śląskiem).

rabi86 26.04.2010 16:10

Ledwo co się większość wykurowała, a tu znowu kontuzje. Cały czas pod górkę.Co by nie mówić na Pawełka można ponarzekać, ale jak go zabraknie to jest duży problem. Mam nadzieję, że Juszczyk udźwignie odpowiedzialność i nie popełni błędu w najbliższym meczu. A niestety chyba będzie musiał bronić już do końca sezonu. Jedyną receptą jest atak i daleka gra od własnej bramki.

mrawczu 26.04.2010 20:44

najwyższy czas żeby Juchu pokazał co potrafi i się nauczył... akurat wchodzi do gry w takim momencie że nie może dać plamy... udźwignie, moim zdanie udźwignie presję :) zresztą, nie ma innego wyjścia.

konferencja przedmeczowa: http://kiks.tv/2010/04/kasperczak-ni...latwych-meczy/

3rider 26.04.2010 21:16

Trudniejszy okazal sie mecz z Polonia, ktora nad nami gorowala przez 2/3 meczu niz potyczka z Lechem i niech to da naszym do myslenia. Piast bedzie walczyl na 120%, my musimy ich przebic wlasnie agresja, siasc na nich pressingiem tak samo jak na Lechu. Mozemy zapomniec o bazowaniu na "wyzszosci pilkarskiej" w takich meczach, tutaj punkty sie WYRYWA.

Niech Kasper im opowie o slabosciach w meczu z Czarnymi Koszulami, gdzie ulegalismy walecznoscia na kazdym kroku. Oni beda ciac , my nie mozemy ulec i byc dluzni! Mistrzem Polski zostanie najbardziej waleczny zespol

ardianek 26.04.2010 22:09

Bez bramkarza Mariusza Pawełka i obrońcy Piotra Brożka Wisła Kraków będzie musiała sobie radzić w wyjazdowym spotkaniu z Piastem Gliwice. Niepewny jest też udział w tym meczu kapitana Arkadiusz Głowackiego, któremu na dzisiejszym treningu pojawił się problem z mięśniem łydki.

http://sport.interia.pl/raport/wisla...ckiego,1470192

Znowu nam sie druzyna sypie ;/


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl