Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [24. kolejka] WISŁA Kraków - ŚLĄSK Wrocław, sobota 10.04.2010 18:15 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7180)

Billy 04.04.2010 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Czarny (Post 880769)
Co to za nowomowa z tym "majstrem"? O majstrze zawsze mówili kibice Lecha. Nie wiem co to "majster", ale wiem że odkąd zaczęli o nim mówić nie udaje się im go osiągnąć i niech tak zostanie ;)

tak, tak jak weszlo.com napisało, ze jak co roku Lech idzie na tego "majstra", ale dojsc nie moze :). Proponuje zakończy jednak temat Lecha, bo na to będzie czas za tydzień ;).

Co do Śląska to rzeczywiście nie ma się czego bac patrząc na ostatnie mecze, ale nie mozna dopuścic do tego, ze "o zaskoczyli nas" tylko trzeba ten mecz OBOWĄZKOWO wygrac i uwazac na to, żeby Marcelo i Głowacki nie zostali zawieszeni.

Grzadq 04.04.2010 14:10

Barcelona czy nie, widzieliśmy jak gra defensywa bez Marcelo i Głowackiego w meczu PP z Lechią. A teraz, użyjcie trochę wyobraźni drodzy forumowicze, tak tak, Marcelo i Głowa dostają po żółtej kartce w meczu ze Śląskiem. To patrząc na to co robiła Lechia z naszą defensywą, wyobraźcie sobie Peszke, Stilica i Lewandowskiego na Suchych Stawach. 1-5; 0-4 .... przemawia to do was? Do mnie bardzo.

Wyjście z Marcelo i Głowackim byłoby głupotą. Osobiście optowałbym za posadzenie jednego z nich na ławce, danie szansy Burlidze / Cleberowi obok drugiego stopera, a tamtemu nagadania że jak dostanie żółtą kartkę, to ma po premii za ten miesiąc.

Ile sam na sam wybronił Mucha w meczu z Lechem? Ile "bramek" wyciągnął? A zdaje mi się, że zabrakło tylko Dicksona "skały" Choto. Co, liczycie że nam "Juhu" czy "Mario" wybronią mecz? :rotfl:

Lech jest dużo słabszy w obronie niż w ataku, więc jeśli nie zagramy z nimi podstawową parą stoperów to będzie blamaż na całą Polskę.

rafkur 04.04.2010 14:31

1) "majster" - w nomenklaturze sportowej to dla mnie synonim "kolejorza" - buraczna nazwa klubu który od lat idzie na w/w majstra i dojść nie może. Również proszę o używanie tego tylko i wyłącznie w znaczeniu ironicznym, nigdy w kontekście dyskusji o MISTRZOSTWIE POLSKI !!

2) czy Głowa/Marcelo dostaną kartki jest ważne ale historia wielokrotnie pokazała jak się kończą kalkulacje i wyrachowanie. Wygrywajmy swoje mecze ze Śląskiem, Piastem i innymi - wtedy wynik meczu z Lechem zejdzie na drugi plan. Ok, również chciałbym żeby wygrać mecz z Lechem ze względów prestiżowych ale przede wszystkim chciałbym, żebyśmy zdobyli kolejny tytuł mistrzowski - to jakby nie patrzyć będzie jeszce bardziej prestiżowe.

Markus 04.04.2010 14:44

Wisła potrzebuje punktów ze Śląskiem równie mocno jak w meczu z Lechem. Dlatego nie sadzałbym Głowy i Marcelo na lawce, bo może się skończyć tak, ze wówczas nie ugramy nic ani tu, ani tam. Nie ma gwarancji, że z nimi w składzie pokonamy Lecha, a mecz pucharowy z Lechią jasno pokazuje, że jest za to duża szansa, iż bez nich Śląsk będzie robił z Wisłą co chciał. Cleber niestety jeszcze nie będzie gotów, aby kogokolwiek zastąpić, natomiast Jop nawet zdrowy dobrym zastępstwem nie jest. Burliga już udowodnił, że na stopera niespecjalnie się nadaje.

Marcolo i Głowacki muszą po prostu uważać, by ze Śląskiem nie dać sędziom najmniejszych pretekstów do pokazania kartek.

Billy 04.04.2010 15:10

Markus - samo uważanie to może być zdecydowanie za mało, bo znając poziom sędziowania w Polsce łatwo wywniokować jak może się zakończyć wystawienie tej dwójki stoperów. Kasperczak ma tutaj spory ból głowy. Ja bym jednak na Śląska zrezygnował z Marcelo, bo nie dość, że perfekcyjnie czyści akcje to jeszcze strzela bramki. Głowacki natomiast nie jest wg. mnie tak porywczy jak Brazylijczyk i prędzej nie dostanie kartki. Mógłby zagrać zamiast Marcelo np. Cleber o ile byłby zdrowy, chociaż nie wiadomo czy wytrzyma cały mecz. Jop? On jak Pawełek, jak go widze przy piłce to mi drży serce. Zobaczymy co Henio wymyśli

Markus 04.04.2010 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Billy (Post 880817)
Markus - samo uważanie to może być zdecydowanie za mało, bo znając poziom sędziowania w Polsce łatwo wywniokować jak może się zakończyć wystawienie tej dwójki stoperów.

Nie mam żadnych złudzeń, że sędziowie zrobią wszystko, co w ich mocy, aby Wisła grała z Lechem "wykartkowana" i osłabiona. Takich okazji nigdy nie przepuszczają.

Niemniej, nie wolno odpuszczać kadrowo meczu ze Śląskiem i lekceważyć go. I tak nie wystąpi już Sobolewski. Gra bez kolejnych podstawowych zawodników może kosztować Wisłę bezcenne punkty. Nie można myśleć tylko o meczu z Lechem i pod jego kątem kalkulować.

Ze Śląskiem za wszelką cenę trzeba wygrać.

Bik 04.04.2010 16:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 880837)
Nie mam żadnych złudzeń, że sędziowie zrobią wszystko, co w ich mocy, aby Wisła grała z Lechem "wykartkowana" i osłabiona. Takich okazji nigdy nie przepuszczają.

Niemniej, nie wolno odpuszczać kadrowo meczu ze Śląskiem i lekceważyć go. I tak nie wystąpi już Sobolewski. Gra bez kolejnych podstawowych zawodników może kosztować Wisłę bezcenne punkty. Nie można myśleć tylko o meczu z Lechem i pod jego kątem kalkulować.

Ze Śląskiem za wszelką cenę trzeba wygrać.

Można zrobić tak że jak mecz się nam ułoży to można przeprowadzić zmiany w obronie, Kasperczak w drugiej połowie zmieniał Łobodzińskiego ,Brożka to teraz w defensywie może tak zrobić byle nie skonczyło sie to zbytnim osłabieniem , nie wiem tu jest problem dla Henia

Billy 04.04.2010 17:16

Tak ze Śląskiem trzeba wygrać, jednak cały czas w głowie trzeba mieć właśnie ten bardzo ważny mecz z Lechem. Najlepiej byłoby jakbyśmy szybko zdobyli bezpieczną przewagę i potem spokojnie prowadzili grę do końca bez jakiś niepotrzebnych spięć. Cóż, wszystko w nogach i głowach naszych piłkarzy.

Co do jeszcze sędziego w meczu ze Śląskiem to pewnie dostaniemy jakiegoś Warszawiaka. :P

Bik 04.04.2010 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Billy (Post 880845)
Tak ze Śląskiem trzeba wygrać, jednak cały czas w głowie trzeba mieć właśnie ten bardzo ważny mecz z Lechem. Najlepiej byłoby jakbyśmy szybko zdobyli bezpieczną przewagę i potem spokojnie prowadzili grę do końca bez jakiś niepotrzebnych spięć. Cóż, wszystko w nogach i głowach naszych piłkarzy.

Co do jeszcze sędziego w meczu ze Śląskiem to pewnie dostaniemy jakiegoś Warszawiaka. :P

Mecz ze Śląskiem poprowadzi sędzia zaprogramowany od górnie na pokazanie żółtek zawodnikowi nr. 6 oraz 3 w drużynie Wisły Kraków :)

Rob_Zombie 04.04.2010 20:26

Kurde, kiedyś tu na forum panowało przekonanie że PZPN sprzyja Legii a teraz nagle że Lechowi?

Billy 04.04.2010 20:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bik (Post 880904)
Mecz ze Śląskiem poprowadzi sędzia zaprogramowany od górnie na pokazanie żółtek zawodnikowi nr. 6 oraz 3 w drużynie Wisły Kraków :)

Pewnie jeszcze, któryś czerwoną dostanie, bo sędzia sobie przypomni "kurde, ten cos za dobrze grał ostatnio" :D Kogo typujecie? Issa Ba?:D

Donki 04.04.2010 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 880914)
Kurde, kiedyś tu na forum panowało przekonanie że PZPN sprzyja Legii a teraz nagle że Lechowi?

Tu panuje przekonanie, że PZPN poprostu jest przeciwko Nam :-p

KOMINEK 04.04.2010 21:51

Dokładnie wygrana Wisły i wiślacki mistrz to takie nudne. A tam wspaniały stadion wspaniała drużyna znowu Wisła - fe

1q2 04.04.2010 22:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 880922)
Tu panuje przekonanie, że PZPN poprostu jest przeciwko Nam :-p

Niestety choroba która zawładnęła drugą stroną Błoń - rozprzestrzenia się.
Tak jak pisałem - jestem za tym by zagrać najmocniejszym składem i nie kombinować, chyba że mecz się tak ułoży, że będzie można sobie pozwolić na zmianę któregoś z obrońców w trakcie spotkania.
Miejmy też nadzieje że Cleber będzie gotowy na Amike - wtedy nawet przy absencji Głowy czy Marcelo, nie powinno być źle.

Natomiast 3 punkty ze Śląskiem to rzecz niezbędna, jeśli chcemy obronić mistrza - Wystarczy spojrzeć na terminarz.
Amika - 2 ciężkie mecze , Wisła i Ruch.
My - Amika,Legia,parchy + być może ostatni mecz z Odrą, który może decydować o ich spadku/utrzymaniu.

Bik 05.04.2010 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 880922)
Tu panuje przekonanie, że PZPN poprostu jest przeciwko Nam :-p

No dokładnie może Amico-Lech też truchleje bo przyjeżdża Arka może ktos zostać wykartkowany , może sie boją Gdynian bo wygrali u nas zobaczymy w piątek . Po dobrym meczu zawsze jest słabszy oby ;)

Galonek 05.04.2010 16:59

Kogo jak kogo, ale Śląska nie powinniśmy się obawiać. To obecnie jedna z najsłabszych drużyn w lidze. Gdyby nie zaliczka z jesieni byłoby z nimi bardzo krucho.

buczo1985 05.04.2010 17:19

Polonii Warszawa teoretycznie też nie powinniśmy się obawiać a chłopaki się spięły i gdyby nie szczęście byłby remis. Pomimo, że jestem urodzonym pesymistą, nie zakładam, że przegramy we Wrocławiu. Najbardziej prawdopodobny wydaje mi się remis.

Galonek 05.04.2010 17:22

buczo1985, nie gramy we Wrocławiu ;)

JrQ- 05.04.2010 19:46

Prawdziwi internetowi kibice ;)

3rider 05.04.2010 19:59

Wygrac za wszelka cene! Obecnie fajerwerki mnie nie interesuja. Moze byc powtorka z Polonii byleby PZPN przelal nam na konto 3pkt. Mozemy grac 1-7-2-1, mozemy 1-0-6-4.

To samo z Lechem, zagrajmy ostro, agresywnie, wygrajmy ZA WSZELKA CENE. Zaskoczmy ich twardoscia z jaka sie w tej lidze nie spotkali jeszcze. Dziur w tylach maja bardzo duzo!

Slaska absolutnie nie wolno lekcewazyc, sam Mila mogl w Chorzowie ustrzelic hat-tricka, wiec jak ktos nie jest zorientowany w temacie i czyta jedynie wyniki to niech sobie daruje wypisywanie glupot i robienie propagandy, ze 3pkt sa juz nasze.

Zaczyna sie dlugi finisz. Kazde 90min ma teraz swoja wage

Galonek 06.04.2010 10:06

Owszem, nie wolno lekceważyć Śląska, podobnie jak każdej innej drużyny. To, że w Chorzowie Mila mógł ustrzelić hat-tricka nie znaczy, że wrocławianie prezentują się dobrze. Na boisku gra 11 piłkarzy, nie jeden. Po drugie, Ruch zagrał słaby mecz. Po trzecie, kto oglądał mecze Śląska na wiosnę, ten z pewnością widział, że to obecnie drużyna grająca największą "padakę" w lidze.

JrQ- 06.04.2010 10:18

Cytat:

ten z pewnością widział, że to obecnie drużyna grająca największą "padakę" w lidze.
Za to my gramy za*ebiscie :P
Obie drużyny mocno obniżyły loty, więc trzeba będzie siąść na nich od samego początku, żeby nie mieli nic do powiedzeni. Za Kasperczaka styl Wisły w pierwszych 15 minutach może się podobać! Jest wtedy dużo gry, potem niestety tempo dramatycznie spada. Więc jak nie strzelimy nic do 30, będzie moim zdaniem ciężko.

eMTe 06.04.2010 11:12

Najważniejsze jest to, aby 4. żółtej kartki nie otrzymali Marcelo i Głowacki. Naprawdę fatalnie by było jakby obaj ją otrzymali. Może ze Śląskiem trzeba spróbować wystawić Diaza z Głowackim? Nie wiem w jakiej formie jest obecnie Jop. Cleber jeszcze nie wrócił po kontuzji. Trzeba uważać, aby przede wszystkim Marcelo nie złapał kartki bo skutki mogą być opłakane. Marcelo to nie tylko świetny obrońca, ale skuteczny snajper przy stałych fragmentach gry. Dlatego stracilibyśmy podwójnie. Zresztą niedawno widzieliśmy jak wygląda mecz bez naszej pary stoperów. Lech jeszcze bardziej by wykorzystał tę sytuację.

Zdaje mi się, że Boguski powoli wraca do swojej dobrej formy. Sadzę, że w meczu ze Śląskiem powinien wybiec w podstawowej "11" wraz z Małeckim. W środku wystąpi najpewniej Issa Ba. Jako jego partnera w środku pola chciałbym, aby Kasperczak wystawił Mączyńskiego. Chłopak potrzebuje gry i w jakim meczu mamy mu dać szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności? Poza tym ostatnio Jirsak nie jest w formie. Zamiast Łobodzińskiego można by było wystawić Burligę na prawym skrzydle. Widać, że nie boi się gry. Łobo mógłby z kolei wejść w drugiej połowie na podmęczonego rywala. Jego najlepsze mecze jakie pamiętam w naszych barwach to były te, w których wchodził w 60-70 minucie z ławki. Jako zmiennik jest naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Lech się nie bał korzystać z młodzieży w pierwszej "11", Legią się też nie bała. Dla obydwu drużyn okazało się to korzystne.

AYALA 06.04.2010 11:25

szkoda że Jop jest w takiej słabej formie bo na Śląsk oszczędziłbym Głowe i Marcelo,kolejna kartka eliminuje ich z meczu z Lechem.

Tenzen 06.04.2010 11:39

Jak sytuacja z Singlarem i Cleberem? No i na pewno szansę powinien dostać Burliga. Na pewno szansy nie powinien dostać Paweł Brożek, niech wejdzie gdy wynik będzie już pewny. On lub Christow.

eMTe 06.04.2010 11:41

Co sądzicie o tym, że od kilku kolejek (kilka następnych też) zawsze Lech gra po nas?

Baala 06.04.2010 11:45

Nie ma co oszczedzać stoperów, bo strata punktów ze Śląskiem może być bolesna. Jako że Sobol nie zagra za kartki, ja bym wstawił do środka Diaza. Bo jak graliśmy z Lechią w PP bez defensywnego pomocnika to była tragedia. Ktos musi w tej części twardo walczyć w defensywie, by Ba mógł spokojnie rozgrywać. Oczywiście Paweł Brożek na ławce, bo ostatnio gra katastroficznie.

szczebrzeszcz 06.04.2010 11:53

co mi się nie podoba to myślenie o Lechu kiedy przed nami Śląsk
nie ma co się oszczędzać/kalkulować, najmocniejszy skład i tyle

ostatnio punkty potracili i będą się coraz mocniej spinali

maTyS. 06.04.2010 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Billy (Post 880716)
Wiesz nie wiem jak Wam, ale mi bardzo zależy na ograniu Lecha i pokazaniu kto rządzi w Polsce. Ah ten prestiż.. Mówiąc delikatnie denerwuje mnie, jak fani Lecha teraz się lansują i podniecają swoim klubikem. Pasuje im utrzec nosa

jakby nie było mają się czym lansować bo Lech to najlepiej prowadzony i zorganizowany klub w Polsce :)

funkykoval 06.04.2010 13:29

Wystawić obydwu stoperów - tak jak powiedział Plank - w Śląsku nie ma jakichś mega napadziorów, a jak tylko jeden z naszych środkowych załapałby kartkę, wtedy tego drugiego trener może zmienić - aby chuchać na zimne. NIe ma co z Śląskiem musimy zwinąć 3 pkt i koniec.

1q2
Terminarz Kuchenkorza może i łatwiejszy niż Wisły, ale z sąsiadką czy u nich czy u nas - zawsze trzeba parchów pogonić. A Kuchenkorz - obok wyjazdu do nas, ma u siebie Arkę, Lechię, Bytom i Lubin, a wyjazdy do Chorzowa - wcale nie taki łatwy, ajk się dowiedziała Legia, oraz do Wrocławia, a Śląsk po przegranej z nami może zacząć drżeć o utrzymanie. I to jeszcze jeden powód, żeby pokonąc Sląsk......


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl