Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [19 kolejka] Wisła Kraków-Arka Gdynia, Piątek 5 marca godz. 20.00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7034)

valais 28.02.2010 20:22

Mały?? jeszcze zobaczymy co pokaże, najpierw niech wytrzeźwieje....

Waldus88 28.02.2010 20:25

Chyba, że trener wpadnie na pomysł, aby zagrać 4-3-3 z Kirmem i Małeckim na skrzydłach, a na środku Boguskim/Hristovem.

Co do samego meczu, to miejmy nadzieję, że będzie łatwo i przyjemnie, szkoda tylko, że bez kibiców ;/

Tyle.

thechris 28.02.2010 20:51

Jirsak na 100% musi usiąść na ławie. Po prostu musi. Jeśli Skroża w nagrodę za Bełchatów wystawi go w pierwszej 11 to będzie oznaczało sabotaż z jego strony. Niech gra nawet Mączyński. Drugi na ławce jaki powienien usiąść to Pawełek - niech broni Kutro ale to tylko marzenie. Marcelo i Małecki w ataku. Jop i Głowa w obronie. Jak Marcelo coś strzeli to będzie 1:0 a jak nie to będzie podobnie jak w Bełchatowie.

przemek1902 28.02.2010 21:01

Jesli Skorża będzie chciał szarpnąć tą drużyną to wystawi skład:
Juszczyk - Pi.Brozek,Marcelo, Głowacki, Alvarez - Kirm, Ba, Sobolewski, Małecki - Boguski - Hristov
Diaz swoją nieporadnością po prostu irytuje.. Nie jest przygotowany do sezonu i tyle.
Powiecie - Juszczyk? Że co? A tak, skoro w gębie jest dobry to niech pokaże Pawełkowi gdzie jest jego miejsce.

willow 28.02.2010 21:04

Issa może nie być gotowy na 90 minut. Dlatego w środku pola zagra najprawdopodobniej pupilek Maciusia, Diaz, wraz z Sobolem. Lewe skrzydło Kirm, prawe Boguski (będą się pewnie wymieniać), w ataku Mały z Hristowem
Obrona klasycznie.

Znając inwencję twórczą naszego genialnego trenejro, to przygotuje on prawdziwie zaskakującą taktykę o jakiej jeszcze nikt nie słyszał: długie piłki na Marcelo.

Będzie remis.

yogul 28.02.2010 21:11

Jak dla mnie od ostatniego meczu Diaz powinien być tylko i wyłącznie zmiennikiem Brożka na lewej obronie.

Ba powinien zagrać od pierwszej minuty bo w ostatnim meczu zrobił na mnie największe wrażenie.

Mariuszek - Alvarez Głowacki Marcelo Brożek - Boguski Sobolewski Ba Kirm - Małecki Hristov

mógł by Maciek również spróbować 4-3-3


Pawełek - Alvarez Głowacki Marcelo Brożek - Sobolewski Ba Kirm - Małecki Hristov Bogusk

choć to drugie wyście nieprawdopodobne przez poglądy naszego trenera

WISŁAZWE 28.02.2010 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 861766)
Issa może nie być gotowy na 90 minut. Dlatego w środku pola zagra najprawdopodobniej pupilek Maciusia, Diaz, wraz z Sobolem. Lewe skrzydło Kirm, prawe Boguski (będą się pewnie wymieniać), w ataku Mały z Hristowem
Obrona klasycznie.

Znając inwencję twórczą naszego genialnego trenejro, to przygotuje on prawdziwie zaskakującą taktykę o jakiej jeszcze nikt nie słyszał: długie piłki na Marcelo.

Będzie remis.

To jak pupilek jak go nazwałeś siądzie na ławce rezerwowych, to kogo będziesz potem winił za złą grę.
Za pewne ktoś się znajdzie, bo przecież zawsze się znajduje Łobodziński, Pawełek itp...
Kogo wolałbyś oglądać na boisku Jirsaka- Który jest bezproduktywny.

Jeżeli to twoim zdaniem jest taki zły piłkarz to powiedz mi jedna dlaczego trener reprezentacji Kostaryki powołuje go na każde spotkanie, przecież to jest nie ambitny, słaby, nie walczący na boisku zawodnik.

szczepanwislak 28.02.2010 21:24

No w piątek inny rezultat niż wygrana nie wchodzi po prostu w grę ! Arka w meczu z niebieskimi pokazała , iż jest słabo przygotowana do rundy , także w piątek trzeba będzie szybko wybić im z głowy wywiezienie jakiegokolwiek punktu z Nowej Huty !! nie wiadomo co z Łobodzińskim , może już nas wzmocni na Arkę , Brożek pewnie znów wypadnie ale mamy na tyle dobry skład z całym szacunkiem dla Arki ale oni nie powinni istnieć w następnej kolejce! Jakakolwiek strata punktów może nas niestety psychicznie zdołować , bo prawdopodobnie Legia zrarnie całą pule w meczu z Odrą. nie sadze aby nasi byli kopacze Cantoro oraz Brasila wraz z Onyszko coś zdziałali na Łazienkowskiej. W meczu z Lechią Odra pokazała się ze słabej strony a z trójki tych graczy tylko Arkadiusz wypadł dobrze. Kolejnym zespołem który się do nas zbliży to na pewno Lech. po tym co widziałem dzis to naprawdę mocna teraz drużyna grajaca fajna piłkę. A w meczu z pasami nie powinna mieć u siebie problemów. Znów niebezpiecznie się Ruch zbliża. Już na 5 punktów jak Amica. Także znów to powtórzę ale musimy zgarnąć 3 punkty w piątek !! oby tylko ten mecz nie był dla nas nerwowy. dobrze także , że gramy przed rywalami , będziemy mogli miejmy nadzieję ich spokojnie obserwować w sobotę i niedzielę.

blanco 28.02.2010 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 861719)
Twoim zdaniem jest to 11 która wygra z Arką?? Powiedz czym się kierowałeś przy takim a nie innym wyborze??


Moim zdaniem Wisła leje Arkę w Krk każdym składem i w każdych warunkach.
Co do mojego wyboru: zamieniłem Pawełka na Kurto, bo naprawde dość mam nieudolności Mario.Najpierw jego słaba gra nogami,potem kolejny błąd przy dośrodkowaniu przeciwnika ale na szczęście Ujek nie trafił do pustaka. Kurto jest młody,zdolny,perspektywiczny.Pokaże się z dobrej strony w lidze,w przyszłości może w europejskich pucharach i sprzeda się go za dobrą cenę. Umieściłem Piotrka Brożka na lewej flance, bo Boguś gra totalną kichę na tej pozycji;/ . Przy okazji sprawdzilibyśmy Burligę przez cały mecz a nie tylko przez 3 minuty. Jeśli jednak ten skład by się nie sprawdził to wpuściłbym Rafała na atak, Małego na skrzydło a Pietie cofnął na obronę ;)

WISŁAZWE 28.02.2010 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 861782)
Moim zdaniem Wisła leje Arkę w Krk każdym składem i w każdych warunkach.
Co do mojego wyboru: zamieniłem Pawełka na Kurto, bo naprawde dość mam nieudolności Mario.Najpierw jego słaba gra nogami,potem kolejny błąd przy dośrodkowaniu przeciwnika ale na szczęście Ujek nie trafił do pustaka. Kurto jest młody,zdolny,perspektywiczny.Pokaże się z dobrej strony w lidze,w przyszłości może w europejskich pucharach i sprzeda się go za dobrą cenę. Umieściłem Piotrka Brożka na lewej flance, bo Boguś gra totalną kichę na tej pozycji;/ . Przy okazji sprawdzilibyśmy Burligę przez cały mecz a nie tylko przez 3 minuty. Jeśli jednak ten skład by się nie sprawdził to wpuściłbym Rafała na atak, Małego na skrzydło a Pietie cofnął na obronę ;)


Moim zdaniem nie czas na eksperymenty szczególnie na bramce biorąc pod uwagę fakt, że w tym meczu Pawełek nie zawinił przy bramce, nie umieściłeś w składzie Sobolewskiego nie wiem czemu a jak się nie mylę do Burliga jest prawym obrońcą a Ty wystawiasz go na lewej obronie, Brożek jest jednym z lepszych obrońców w tym momencie w lidze.
Co do środka też chętnie widziałbym tam Issa Ba ale wraz z Sobolewskim.

dawidex44 28.02.2010 21:42

No jak teraz nie będzie 3 punktów to ja się chyba zajebie. Cały weekend miałem zjebany, począwszy od porażki Wisełki. Wszystko, doprawdy wszystko się .......iło. Kolejka 18 była cała zjebana. Praktycznie każdy wynik mi nie pasował. Ale skoro tamta taka była, to ta 19 powinna być świetna. A jeśli kolejka będzie świetna, to Wisełka rozjedzie Areczkę. Moze gdyby Mały grał z Bełchatowem, to by chociaż do remisu doszło. No ale jak pech to pech.. .FORZA WISŁA!

wislacki 28.02.2010 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 861791)
szczególnie na bramce biorąc pod uwagę fakt, że w tym meczu Pawełek nie zawinił przy bramce

Tylko i wyłącznie dzięki uprzejmości piłkarzy GKS, przez tego anty-piłkarza mogło i powinno być 3:0...

mic 28.02.2010 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislacki (Post 861797)
Tylko i wyłącznie dzięki uprzejmości piłkarzy GKS, przez tego anty-piłkarza mogło i powinno być 3:0...

Bramka na 1:0 bez winy Pawelka, blad przy ktorym Ujek nie trafil w bramke (2:0), a na 3:0 gdzie ? Bonus jakis, antyPawelku ? Zanim zacznicie sie napinac to zastanowcie sie czy to sie kupy trzyma

I skoro juz piszemy o anty, to moze nie dzieki uprzejmosci pilkarzy GKSu, tylko dzieki anty-pilkarzom GKSu ?

Aha, Łobo tez *****

amauri1990: bez jaj, z takiego konta i z 4 obroncow przed soba ?

amauri1990 28.02.2010 22:14

mic, pewnie mowa jeszcze o akcji, kiedy Pawełek z prawie narożnika wybił piłkę na oślep wprost pod nogi piłkarza GKS-u (tego z loczkami, jak mu tam), bramka była pusta, strzelić mu się nie udało bo nasi zblokowali

ja tam do Pawełka nic nie mam, przyzwyczaiłem się że czasem coś mu nie wyjdzie - dobrze jest jak jest, jest w lidze wielu bramkarzy którzy są gorsi

@up: ja już nie takie cuda widziałem ;) no ale to tylko potwierdza że Pawełek nie popełnił żadnego dużego błędu w tym meczu oprócz akcji ze strzałem Ujka

mic 28.02.2010 22:26

Gramy na Hutniku bez kibicow z powodu kary czy organizacji ?

vabanq 28.02.2010 22:31

:shock: kary .

OL Lyonaise 01.03.2010 08:08

Jeszcze mam nadzieję, na lewego obrońcę. Ale skoro nie przeszedł u nas testów medycznych to raczej zgłoszenie go do rozgrywek nie dojdzie do skutku.

W takiej sytuacji przesunął bym Diaza na lewą obronę a Piotrka Brożka do pomocy. To zbilansowałoby nasze zdolności defensywne przy wstawieniu do podstawowego składu Issy. A Diaz jest ważny w kontekście stałych fragmentów gry.

Pawełek Alvarez/Burliga Marcelo/Jop Głowacki/Cleber Diaz/Pi.Brożek- Kirm/Łobodziński Sobolewski/Diaz Issa Ba/Jirsak Pi.Brożek/Kirm Małecki/Boguski Pa.Brożek/Hristov

Podstawowa jedenastka(najsilniejsza):
Pawełek- Alvarez Marcelo Głowacki Diaz- Kirm Sobolewski Issa Ba Pi.Brożek- Małecki Pa.Brożek

Mecz z Bełchatowem pokazał, że zbyt duża wymienność funkcji nie ma sensu bo piłkarze nie mają co grać. W takim wypadku namawiałbym Skorżę do zmniejszenia rotacji z taką charakterystyką:
Diaz- lewa obrona ew. zastępca Sobola przy jego nieobecnosci
Pi.Brozek- lewa pomoc, ew. lewa obrona przy konieczności przesunięcia Diaza.
Kirm- prawa pomoc ew. lewa pomoc przy nieobecności Pi.Brożka
Issa Ba- ofensywna pomoc, zmiennik to Jirsak
Małecki Pa. Brożek Hristov Boguski- wystawianie któregoś z nich w pomocy to strata dla drużyny

Czy nasz filozof nie potrafi wyciągnąć oczywistych wniosków?

arti 01.03.2010 08:46

Trzeba rozwalić Arkę najlepiej ze 3-0 żeby było wrażenie, że wróciliśmy na mistrzowską drogę... jak i wszystkich kolejnych rywali. Jak mówi tabela w tej chwili nie ma już miejsca na kolejny błąd.

thechris 01.03.2010 14:13

Żadne ustawienie i żadna jedenastka nie zagwarantują nam 3 punktów z Arką jak nie będzie pomysłu na grę, taktyki i zaangażowania. Niczego z tych 3 rzeczy nie zobaczyłem w Bełchatowie... na Arkę liczę jedynie na to ostatnie - czyli zaangażowanie - co na poziomie naszej Ekstraklasy, może wystarczyć na ogranie Mistrza Polski a pokazały to nam Levadia, Cracovia i PGE. My nie przegrywamy z klasowymi drużynami. My przegrywamy bo inne drużyny bardziej chcą wygrać. Zostawiają więcej potu na boisku. I to trochę boli...

FraMat 01.03.2010 14:35

Bardzo celna uwaga, thechris
Kolejna drużyna pokazała całej ligowej Polsce, że jesli chce się wygrac z Wisłą, wystarczy presing, podwajanie, a nawet potrajanie przy odbiorze piłki,szybkie doskakiwanie w dwóch przynajmniej do wiślaka, który ma piłkę, bo oni wszyscy (poza Issa Ba) nie są wtedy w stanie zareagować grą do przodu, a partnerzy nie dają szansy na dogranie do nich piłki. I mnożą się błędy, straty, pojawia sie chaos i walenie glową w mur.
Tak, wiem, że nie każdą drużyne na to stać, ale te które na to stać będą z nami wygrywały

zet 01.03.2010 16:38

a mnie nurtuje od dawna pytanie: kiedy Maciek Skorża odważy się i W KOŃCU zagra Kurto??????? ( ewentualnie Juszczyk)

korzychxp 01.03.2010 16:51

juz tak 20 minutową grą wstawiacie Isse do najsilniejszej jedenastki, pff. co za ludzie:D

Adamek21 01.03.2010 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zet (Post 862166)
a mnie nurtuje od dawna pytanie: kiedy Maciek Skorża odważy się i W KOŃCU zagra Kurto??????? ( ewentualnie Juszczyk)

Bardzo dobre pytanie właśnie w takim meczu jak z Arka warto wstawić Filipa być może pokarze się ze świetnej strony i będzie w stanie być numerem 1 w bramce Wisły bo to co wyrabia Pawełek to jest paranoja cała polska się z nas śmieje,że w jednym spotkaniu Pawełek popełni jakiś błąd z którego może paść bramka.Czas Pawełka w Wiśle już dawno dobiegł końca ile można patrzeć na to co on wyprawia.:>

wislacki 01.03.2010 16:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 861807)
Bramka na 1:0 bez winy Pawelka, blad przy ktorym Ujek nie trafil w bramke (2:0), a na 3:0 gdzie ? Bonus jakis, antyPawelku ? Zanim zacznicie sie napinac to zastanowcie sie czy to sie kupy trzyma

No pewnie żadnego złego słowa na Pawełka nie można powiedzieć, bo to się kupy nie trzyma. Jego gra to po prostu esencja futbolu. Bramka na 1:0 to rzeczywiście nie wina Pawełka nigdy o tym nie wspomniałem, więc tego mi nie zarzucaj. Po akcji w której Ujek nie trafił w bramkę przecierałem oczy ze zdumienia. Jak ktoś to ładnie na forum podsumował "Pawełek pomylił boisko z areną cyrkową", jak widać, nie tylko ja miałem takie skojarzenia. Bramka kolejna mogła paść w pierwszej połowie, nasz GOALkeeper zatrzymał piłkę przy lini końcowej boiska, blisko lini bocznej po czym wybił ją na 20-30 metr do piłkarza GKS, nie pamiętam minuty, ale jak dokładnie przejrzysz skróty, lub obejrzysz mecz od nowa znajdziesz tą sytuację. Komentator po tej akcji pocieszał kibiców Wisły, że Pawełek zawala z reguły w meczu jedną akcję po której może paść bramka.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 861807)
Aha, Łobo tez *****

Nie powiedziałem tego, więc nie wkładaj mi tego w usta :evil:

FraMat 01.03.2010 17:02

Faktycznie, bramka Bełchatowa bez winy Pawełka. Przyznaję.

Ale popatrzcie sobie na to jaki Pawełek zrobił postęp: dawniej jak pilka leciala mu za kołnierz, albo widać było, że strzał nie do wybronienia to Pawełek stał i tylko wzrokiem odprowadzał piłkę.

Tym razem wykonał piękną robinsonadę. Oczywiście, że widać było iż jest to na zasadzie: "No tak, piłka wpada do bramki, ale ja ładnie rzucę się w ten róg, gdzie pilka juz jest. Przynajmniej na forum Wisły nie będą na mnie nap..alali".

:>

Mariusz, bez urazy... :rotfl:

dawidex44 01.03.2010 17:20

Co do Kurto czy Juszczyka to powiem tak : trenerzy widzą jak bronią Ci bramkarze podczas treningów. Gdyby prezentowali się lepiej od Pawełka, to Mario grzałby ławę. Oczywiście można dać szansę np. Filipowi w meczu z Arką, ale to spore ryzyko.
PS. Pamiętacie debiut Jarosińskiego?;)

WISŁAZWE 01.03.2010 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dawidex44 (Post 862198)
Co do Kurto czy Juszczyka to powiem tak : trenerzy widzą jak bronią Ci bramkarze podczas treningów. Gdyby prezentowali się lepiej od Pawełka, to Mario grzałby ławę. Oczywiście można dać szansę np. Filipowi w meczu z Arką, ale to spore ryzyko.
PS. Pamiętacie debiut Jarosińskiego?;)

Też wydaje mi się, że pod czas sparingów i obozów przygotowań trenerze próbują różne warianty na bramce i za pewne bronił Kurto, Pawełek i Juszczyk zdecydowano postawić na Pawełka bo wychodzi na to że aktualnie prezentuje wyższy poziom niż pozostali bramkarze.

Mówicie, żeby szansę gry dostał Kurto a jeżeli w tym meczu popełni gorsze błędy niż Pawełek to co wtedy będziecie pisać...
Oczywiście życzę mu jak najlepiej. Dobrze wiem że znajdą się ludzie, którzy powiedzą że jak nie dostanie szansy to się nie dowiemy jak będzie to wiadome oczywiście ale ja uważam że nie czas na eksperymenty w bramce.
Uprzedzając następne pytania, o to kiedy będzie lepszy czas na to nie wiem ale będę uważał, że na pewno mecz z Arką powinien zagrać Pawełek.

Co do debiutu Jarosińskiego, jak dobrze pamiętam to on zadebiutował z przymusu a nie z woli trenera (kontuzja Dolhy, Pawełka) miał prawo czuć się stremowany i mecz mógł mu nie wyjść.

Ale to tylko i wyłącznie moje osobiste zdanie.


Mam też nadzieje, że w pełni gotowy na spotkanie z Arką Gdynia będzie Issa Ba, widać że gość mimo tego że parę miesięcy był bez klubu, to nie zapomniał jak się w piłkę gra, powinien być ewidentnym wzmocnieniem naszej środkowej linii, wie jak się ustawić jak zagrać nie konwencjonalnie po prostu krótko mówiąc mam nadzieję, że będą z niego ludzie. Wróci jeszcze Małecki i linia ataku będzie mocniejsza.

thechris 02.03.2010 01:37

Najlepsze jest to, że mecz w Bełchatowie nie przypominał futbolu tylko cymbergaja. Totalny chaos. Co chwile piłkę ma inna drużyna a tak naprawdę to nikt jej nie ma... A ci z C+ zachwyceni poziomem (a może wynikiem?) Z taką grą to nasz nowy stadionik będzie świecił pustkami... Od 6 kolejki jak będzie chodziło 8-9 tys... to się nie zdziwię ...publiczność w Kraku jest dość wymagająca... Może być taki paradoks, że stadion jest większy a chodzi mniej ludzi na mecze. Wszak mamy najsłabszą drużynę na przestrzeni ostatnich 12 lat a oczekiwania jak zawsze te same.

elomike 02.03.2010 07:22

Z tego co pamietam to naszym piłkarzom średnio się grało w rundzie jesiennej z Arka. Boli brak Brozka. Według mnie Issa powinien grać od pierwszej minuty (o ile jest kondycyjnie gotowy), dałbym jeszcze jedna szanse Hristovowi Miejmy nadzieje ze mocna Wisla, taka jaka pamiętamy zza czasów Schalke albo nawet Barcelony zacznie wreszcie istnieć. Nie jestem żadnym specjalista w sprawach futbolu, ale z takim poziomem gry jaki prezentujemy obecnie nie mamy szans "nawet" na mistrza Polski. Pozdrawiam.

Wisslak 02.03.2010 10:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 862496)
Najlepsze jest to, że mecz w Bełchatowie nie przypominał futbolu tylko cymbergaja. Totalny chaos. Co chwile piłkę ma inna drużyna a tak naprawdę to nikt jej nie ma... A ci z C+ zachwyceni poziomem (a może wynikiem?) Z taką grą to nasz nowy stadionik będzie świecił pustkami... Od 6 kolejki jak będzie chodziło 8-9 tys... to się nie zdziwię ...publiczność w Kraku jest dość wymagająca... Może być taki paradoks, że stadion jest większy a chodzi mniej ludzi na mecze. Wszak mamy najsłabszą drużynę na przestrzeni ostatnich 12 lat a oczekiwania jak zawsze te same.

100% racji, ale mlodzież raczej będzie dalejchodziła na mecze, nie wiadomo jak z piknikami.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl