Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   "Śpieszmy się kochać ludzi..." (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=674)

Tylko_Wisła! 13.01.2009 14:08

Zmarł brazylijski piłkarz Friaca

Brazylijski piłkarz Friaca, strzelec bramki w finale mistrzostw świata w 1950 roku, zmarł w poniedziałek w wieku 84 lat w szpitalu w Itaperunie.

Friaca od sześciu tygodni leżał w szpitalu zmagając się z silnym zapaleniem płuc - poinformowała tamtejsza federacja piłkarska (CBF).


W finale mundialu w 1950 roku reprezentacja gospodarzy doznała niespodziewanej porażki z Urugwajem 1:2, choć do tytułu mistrzowskiego wystarczył jej remis. Spotkanie na słynnej Maracanie oglądało około 200 000 widzów.

W drużynie "Canarinhos" Friaca rozegrał 13 meczów i zdobył jednego gola. Jego imię nosi stadion w miejscowości Porciuncula, gdzie spędził większość życia.

Wasiu 16.01.2009 13:54

http://www.youtube.com/watch?v=8qni_1LWjhI

http://sport.onet.pl/0,1248675,1898570,wiadomosc.html

Przy bramce byla reka, ale to sie teraz nie liczy. Wiele osob chcialo go widziec w Wisle

(*)

bulbasek 23.01.2009 13:26

Anna Radziwiłł


ZMARŁA ANNA RADZIWIŁŁ

LuKiTS89 13.02.2009 00:11

Janusz Kulig Rocznica śmierci
 
Dzisiaj to jest 13 lutego Mija 5 rocznica śmierci Jednego z Najlepszych kierowców Rajdowych w Polsce Janusza Kuliga. Jakby można powspominac jakim był kierowcą i człowiekiem było by bardzo fajnie Pozdrawiam:)

STARY WIŚLAK 14.02.2009 13:04

Zmarł Jerzy Hawrylewicz, były piłkarz Pogoni Szczecin, który od 17 lat przebywał w śpiączce. Miał 51 lat.

Hawrylewicz, wychowanek Grunwaldu Choszczno, w Polsce występował w szczecińskich klubach - Pogoni, Stali Stocznia i w Arkonii. W sezonie 1987 zdobył z "Portowcami" wicemistrzostwo Polski, a w europejskich pucharach grał z takimi drużynami jak FC Koeln i Hellas Werona. W sumie dla Pogoni zdobył 12 bramek w 87 spotkaniach.




W przerwie zimowej w sezonie 1987/88 wyjechał do Niemiec i związał się z zespołem VfB Oldenburg. W jego barwach spisywał się bardzo dobrze. W 1990 roku bardzo przyczynił się do awansu do 2. Bundesligi, zdobywając 15 bramek w 33 meczach. Był najskuteczniejszym graczem drużyny.

20 kwietna 1992 roku w trakcie meczu z HSC Hannover 33-letni wówczas Hawrylewicz doznał zawału serca. Natychmiastowa reakcja trenera VfB Petera Nemetha uratowała mu życie, ale blisko 8-minutowe niedotlenienie mózgu spowodowało, że piłkarz zapadł w śpiączkę.

Od tego czasu Hawrylewicz przebywał w domu pod opieką rodziny. Bodźce zewnętrzne i informacje z otoczenia mógł odbierać tylko w bardzo niewielkim zakresie. Przebywał w stanie podobnym do bardzo głębokiego snu.

Jerzy Hawrylewicz zmarł w piątek. Miał 51 lat.

W koprodukcji polsko niemieckiej ma powstać film o jego losach. W rolę Hawrylewicza wcieli się polski aktor Robert Kowalski, na ekranie zobaczymy także znanego z serialu "Kryminalni" Marka Włodarczyka, który wcieli się w rolę selekcjonera reprezentacji Polski. W filmie zagra również menedżer klubu Schalke 04 Rudolph Assauer, który przed laty sprowadził Hawrylewicza do Oldenburga. Obraz reżyserować ma Christian Goerlitz.

darotsok73 17.02.2009 20:47

JANUSZ KRUPIŃSKI "Bochen"

Dzisiaj zmarł JANUSZ KRUPIŃSKI "Bochen" były piłkarz Wisełki - MIstrz Polski 1977\78 .
W koszulce z Białą Gwiazdą biegał po boisku 12 lat .
Zagrał w 218 meczach ligowych .
Miał 50 lat........

Wieczny odpoczynek......

STARY WIŚLAK 18.02.2009 16:20

Janusz Krupiński odszedł!!!

Pochylić należy czoło nad mogiłą Wiślaka!!!

Januszu, dziękuję Ci za lata gry w drużynie z Białą Gwiazdą na piersi...dziękuje Ci za Mistrzostwo Polski 77/78!!!

Spoczywaj w pokoju!!!

RAPH 18.02.2009 22:09

Kamila Skolimowska

http://sport.onet.pl/0,0,1919390,wiadomosc.html

Mistrzyni olimpijska z Sydney w rzucie młotem, Kamila Skolimowska nie żyje. Taka informacja dotarła wieczorem ze zgrupowania w Portugalii, gdzie przebywają nasi lekkoatleci.
Lekkoatletka zasłabła podczas treningu. Wcześniej skarżyła się na złe samopoczucie. Mimo reanimacji i transportu do szpitala nie udało się jej uratować.

jgw 18.02.2009 22:17

Ehh tragedia :( jeszcze niedawno była na meczu Polski z Walią...

medyk 18.02.2009 22:36

świat zwariował..

(*)

eye63 18.02.2009 22:36

Ale szok! 26 lat. No ja pier... Aż mi zabrakło słów, to takie momenty kiedy do głowy przychodzą Ci tylko głupie wyrazowe zbitki. :( Powodzenia gdzieś tam w lepszym świecie.

darotsok73 18.02.2009 22:37

Taka tragedia, szok, młoda dziewczyna , mistrz sportu.

......nie znacie dnia ani godziny....

Niech Ją dobry Bóg przygarnie.....

Kamyk 18.02.2009 23:42

Jestem w centralnym, ogromnym szoku...zwaliło mnie to z nóg...
Człowiek przychodzi po ciężkiej pracy, czyta wiadomości...a tu taka informacja:/ Boże miej Ją w opiece...

Aro1234 19.02.2009 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamyk (Post 676991)
Jestem w centralnym, ogromnym szoku...zwaliło mnie to z nóg...
Człowiek przychodzi po ciężkiej pracy, czyta wiadomości...a tu taka informacja:/ Boże miej Ją w opiece...

Człowiek wstaje rano z ciężką głową i czyta takie coś... Dramat. Nie jestem w stanie wyrazić tego, co poczułem i nadal czuję. Nie wierzę, że tak się stało. Była przecież taka młoda... Okrutne, straszne, najdobitniej pokazujące wartość ludzkiego życia, a raczej brak tej wartości... Spoczywaj w pokoju Kamilo! [*]

Ps. Dziękuję za te emocje z Sydney, miałem wtedy 10 lat, ale pamiętam jak dziś te fantastyczne rzuty!

donPedro23 19.02.2009 11:49

Dziękujemy i pamiętamy...

http://grafik.rp.pl/grafika_zw/273353,58371,9.jpg

STARY WIŚLAK 19.02.2009 15:53

Dobry Boże, czy Kamila była już Ci potrzebna na niebiańskim stadionie? :-(

Rodzi się proste pytanie: Panie Boże, dlaczego tak wcześnie Ją zabrałeś do Siebie?

Kamilo! Spoczywaj w pokoju.

spartan 22.02.2009 22:35

Sławomir Rutka nie żyje:
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,ti...wiadomosc.html

el Nuero 25.02.2009 22:51

Pewnych rzeczy nie da się zrozumieć. Przy najmniej PO TEJ stronie życia. Kamilo, spoczywaj w spokoju, dziękujemy za wszystko.

latarnik 08.03.2009 18:10

Zbigniew Religa nie żyje


http://www.tvp.info/news.html?direct...88&news=889301

Kandzior 08.03.2009 18:16

Będziemy pamiętali Panie Zbigniewie... R.I.P

Nitrox 09.03.2009 14:36

Zmarł Andrzej Samson


http://wiadomosci.onet.pl/1930476,11,item.html

Kamyk 20.03.2009 21:39

Ci co bywali w Yakuzie może pamiętają barmankę Agnieszkę(niska, czarne, kręcone włosy) i Norka.
dnia 19.03.2009 zginęli w wypadku w Nowej Hucie. Dwoje pasażerów walczy o życie.

Spoczywajcie w pokoju [*]

http://i43.tinypic.com/14weu5x.jpg

Norek[*]

SuperWisła 20.03.2009 23:18

Nie mogłem w to uwierzyć,gdy się dowiedziałem ..

Kolejny Wiślak odszedł z tego świata ..

Jutro odbędzie się pogrzeb,na którym z pewnością będę ..

juniho 21.03.2009 02:34

R.I.P Norek... o ktorej pogrzeb?

Kamyk 21.03.2009 07:41

o 14:00. Grembałów

SuperWisła 21.03.2009 12:46

Pogrzeb jest o 14-00 w Górce Kościelnickiej,nie w Grębałowie !!!!

węgorz2 21.03.2009 14:43

GRĘBAŁOW NIE PRACUJE DZISIAJ.

W CiĄgu Ostatnich 24 Godzin W Krakowie Zmarlo W Roznych Sytuacjach(wypadki ,szpitale Itp) Ok 50 Osob
Pisze To Zeby Uswiadomic Was Ile Umiera Ludzi W Naszym Miescie Dziennie

Maciejj 23.03.2009 19:30

W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł historyk, profesor Paweł Wieczorkiewicz - poinformowało biuro prasowe Uniwersytetu Warszawskiego. Miał 61 lat.

Nie ma ludzi niezastapionych - pokazcie mi kto go zastąpi......

smutno mi sie zrobilo na sercu

Wilku 24.03.2009 04:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciejj (Post 697422)
W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł historyk, profesor Paweł Wieczorkiewicz - poinformowało biuro prasowe Uniwersytetu Warszawskiego. Miał 61 lat.

Wybitna postać, do tego jeden z lepszych sowietologów w Polsce. Lubił niewygodne pytania... Szkoda bo intelektualista pierwszej klasy..

mb_1906 20.05.2009 22:37

W wieku 59 lat zmarł prof. UJ Zbigniew Hołda
http://wiadomosci.onet.pl/1974710,11,item.html


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl