Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [16 kolejka] Ruch Chorzów - Wisła Kraków, niedziela 6 grudnia godz. 14:45 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6684)

wiernyTS 30.11.2009 10:14

No i tu wreszcie Skorża bedzie sie mogl wykazac czy umie zmotywowac zawodnikow. Bo to ze mozemy tam wygrac jest oczywiscie jasne, tylko musimy troche powalczyc!

willow 30.11.2009 11:12

Diaz z Jopem na pewno zagrają na stoperze, mnie bardziej interesuje sprawa, jak Skorża rozwiąże problem z lewą obroną. Bo teoretycznie powinien posadzić Brożka na ławce za jego zachowanie, ale nie za bardzo widzę, kto w aspekcie braku Marcelo, mógłby tam zagrać. Ma chłop zgryz, bo albo straci autorytet wpuszczając Brożka, albo będzie musiał zdecydować się na jakiś karkołomny eksperyment w obronie...

Może Alvarez - Burliga - Jop - Diaz?

Jakby nie patrzeć, stoperów w meczu z Ruchem będziemy mieli wyrąbistych...

WiernyTS => jakoś wygrana z Ruchem nie jest dla mnie taka oczywista, jak dla Ciebie. Możesz powiedzieć, co skłania Cię do takiego optymizmu?

goly78 30.11.2009 13:06

Mnie skłania np gra Ruchu z meczu z Koroną . NIepokazali nic , dosłownie nic. Przypuszczam ze fenomen Ruchu juz dobiegł konca w tym sezonie . Troche wczesniej Polonii Bytom . W nastepnej rundzie ponowieni cztery kluby bedą sie liczyły .......

W_S 30.11.2009 13:57

Na priv Proszę czy jest organizowany jakiś niespodziewany wyjazd na spotkanie. Nigdzie nie mogę doszukać się info itp. Za każdą informację będę wdzięczny ! Jezeli treść narusza regulamin można skasować.

Markus 30.11.2009 15:25

Ruch na Koronę się nie spinał, dlatego wypadł słabiej niż zwykle. Ten mecz absolutnie nie świadczy o ich możliwościach, bardziej o oszczędzaniu sił na prestiżowy mecz z nami.

I będą w nim faworytem.

Klucz do pokonania Ruchu leży w odcięciu rzucającego wiele fajnych prostopadłych piłek Straki, przez którego przechodzi większość akcji (może krycie indywidualne przez Jirsaka?), oraz zablokowanie szybkich skrzydeł. Trzeba zwrócić uwagę zwłaszcza na Brzyskiego, jednego z nielicznych ligowców, którzy potrafią celnie dośrodkować piłkę lewą nogą w pełnym biegu. W ataku bardzo groźni będą Sobiech z Niedzielanem.

Obawiam sie, że Wisła musi się cofnąć i zagrać z kontry - bo przy wysokim ustawieniu naszej linii obrony jeśli tylko przejdzie jakieś prostopadłe podanie do Niedzielana, Jop na pewno go nie dogoni. Z drugiej strony jeśli się cofniemy, Grzyb z Brzyskim na pewno zdołają przynajmniej kilka razy groźnie dośrodkować ze skrzydeł do Sobiecha lub Janoszki.

Skorża ma ciężki orzech do zgryzienia.

BRTS39 30.11.2009 16:56

Rok temu Wisła przegrała mecz z Ruchem i Sląskiem. Teraz Legia i Cracovia.
Może piłkarze Wisły stając sie jej pilkarzami dostaja ,,okresu"?
Może poprostu boli ich głowa pod koniec Listopada? :D

Tasio1906 30.11.2009 16:57

Szkoda, że Marcelo złapał kartki... Brożki powinny nie występować już w tej rundzie... Paweł kontuzja, Piotrek pyskówka. Nasza linia defensywna jest zdziesiątkowana :( na Ruch postawić na taką "11" Pawełek-Burliga, Jop, Diaz, Alvarez-Kirm, Cantoro, Jirsak, Ćwielong-Małecki, Boguski

A na ławce tacy zawodnicy jak: Cebanu-Czekaj, Rajfur,Chrapek, Leszczak, Rado, Jania

Cantoro musi wspomagać środkowych obrońców, Jirsak powinien grać blisko Straki. Jeśli prowadzilibyśmy 2 bramkami to jak najszybciej zmienić Boguskiego (trzeba go powoli wprowadzać do drużyny...) Ktoś wie kiedy do drużyny wrócą Singlar, Głowacki, Gołoś, Sobolewski, Garguła??

dzięki Peroslaw88

Peroslaw88 30.11.2009 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tasio1906 (Post 824114)
Ktoś wie kiedy do drużyny wrócą Singlar, Głowacki, Gołoś, Sobolewski, Garguła??

wszyscy wrócą w rundzie wiosennej. W styczniu na przygotowaniach trener powinien mieć już wszystkich do dyspozycji

Wojtas 30.11.2009 18:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 824085)
Ruch na Koronę się nie spinał, dlatego wypadł słabiej niż zwykle. Ten mecz absolutnie nie świadczy o ich możliwościach, bardziej o oszczędzaniu sił na prestiżowy mecz z nami.

.



E tam Markus,ogladalem mecz Niebieskich z Korona i wcale nie widzialem zeby ktos od nich oszczedzal sily.Korona poprostu cos grałą,a wtedy Ruch sie gubi.

Nie przez przypadek z oni z Legią czy Amiką nawet nie pierdnęli.Mamy grac swoje i uwazac na kontry ,i jak bedziemy z Jopem bez Marcelo slowo UWAZAC na kontry nabiera troche mocnejszego wydzwieku.

Arturo Qr2nów 30.11.2009 19:08

Dwa mecze, w których plan minimum to 4pkt. po czym spokojne przygotowania w przerwie. Co warty jest Ruch, pokazał z Koroną i Lechem. Z kolei my pokazaliśmy, co warci jesteśmy w derbach, rzecz jasna z kontuzjowanym Brożkiem i grając na pół gwizdka.

Kluczem będzie konsekwencja Skorży i mobilizacja. Skoro z Odrą (co prawda słabą, ale niegościnną dla nas) dało się przewietrzyć skład, to można zrobić to też z Ruchem. Oczywiście pewne zmiany są nieuniknione, a absencja Marcelo sporo komplikuje. Jak to może wyglądać? Np: Pawełek - Alvarez, Jop, Diaz, Brożek - Kirm, Cantoro, Jirsak, Ćwielong - Małecki, Boguski.

grzesiek632 30.11.2009 19:10

A obczaja ktoś jak się ma sytuacja kadrowa w Ruchu? Może ktoś kontuzjowany/kartki?

Tasio1906 30.11.2009 19:29

w Ruchu napewno nie będzie Janoszki-kontuzja

Edo 30.11.2009 19:55

No to trzeba odciąć podania kierowane do Niedzielana bo jeśli ten dostanie piłkę to Jop będzie oglądał jego numer na koszulce i tylne uczesanie:)

Peroslaw88 30.11.2009 19:58

o grę Diaza na stoperze jestem spokojny. Przypominam mecz z Barceloną na Camp Nou, gdzie zagrał naprawdę dobrze (nie patrzcie na wynik 0:4, bo tam np. Atletico Madryt dostało 1:7).

masada 30.11.2009 20:46

Diaz da radę, ale skład naprawdę zaczyna już wyglądać źle. To już nawet nie chodzi o to kto gra w pierwszym składzie, tylko że na ławce żadnego manewru nie ma. Wejścia Boguskiego póki co szału nie robią, a Łobo jako joker? No raz mu się to udało, może powtórzy? ;)

wolfy 30.11.2009 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 824248)
Diaz da radę, ale skład naprawdę zaczyna już wyglądać źle. To już nawet nie chodzi o to kto gra w pierwszym składzie, tylko że na ławce żadnego manewru nie ma. Wejścia Boguskiego póki co szału nie robią, a Łobo jako joker? No raz mu się to udało, może powtórzy? ;)

On ma średnio jeden dobry mecz na rundę. Jedyna szansa, że w poprzedniej nie miał, to może awansem na początku tej mu się zdarzy?
Ale to tylko moje niczym nie poparte myślenie życzeniowe.

KOMINEK 30.11.2009 21:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 824256)
On ma średnio jeden dobry mecz na rundę. Jedyna szansa, że w poprzedniej nie miał, to może awansem na początku tej mu się zdarzy?
Ale to tylko moje niczym nie poparte myślenie życzeniowe.

Jak to nie miał a z Lechią :-)

wolfy 30.11.2009 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 824264)
Jak to nie miał a z Lechią :-)

Ech, bo ja chciałem być taki poprawny i za "poprzednią" uznałem tę "obecną" zakończoną meczem z Odrą:lol:
Ale to nie moja wina, że mamy tak zrąbany terminarz...

1q2 30.11.2009 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 824162)

Nie przez przypadek z oni z Legią czy Amiką nawet nie pierdnęli.

Z nami oni też z tego co pamiętam nic nie mogli zrobić a choć przebiegu nie pamiętam, to na bank szału nie graliśmy bo w ogóle w tej rundzie ponad przeciętność się nie wychylamy.

Z drugiej strony, mimo że ostatnio spuścili z tonu , to są i tak w o wiele lepszej sytuacji psychicznej.3 miejsce na półmetku - toż to taki wyczyn w wolnej Polsce się im chyba nie zdarzył jeszcze;)

Myślę że zagrają twardo i bez kompleksów a w tej rundzie z tak grającymi drużynami w ogóle nam nie idzie.
Dlatego - w normalnych warunkach bać się Chorzowian to jednak śmiech na sali bo mimo bardzo dobrych wyników nie jest to żadna świetna(nawet na nasze ligowe warunki) drużyna.
Jednak przy takiej grze jaką prezentujemy+ kolejna absencja i to najlepszego naszego gracza - jak bym miał tak stawiać na zimno wyłączając remis - to bym postawił na Ruch, tyle że po cichu liczę iż się mylę.

OPTIMUS_(konto_usunięte) 01.12.2009 00:14

Trzeba to jakoś wygrać . W rundzie wiosennej będzie lepiej wrócą gracze od składu zostanie odsunięty kołek typu Jop i gitara ;]

Proud 01.12.2009 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 824336)
Z drugiej strony, mimo że ostatnio spuścili z tonu , to są i tak w o wiele lepszej sytuacji psychicznej.3 miejsce na półmetku - toż to taki wyczyn w wolnej Polsce się im chyba nie zdarzył jeszcze;)

Zdarzył się:)

jeszcze za czasów Bizackiego, Śrutwy i Molka.

wtedy to też było zaskoczenie.

to był ten sezon w którym Wisła zremisowała w Chorzowie 1:1 po strzale chyba Grześka Patera.

nie pamiętam które miejsce wtedy mieli, bo młody byłem...ale na bank byli w ścisłej czołowce.

funkykoval 01.12.2009 11:04

Najbardziej obawiam się środka obrony - Jop przecież jest tak zwrotny i szybki niczym ślimak w ciąży (to stwierdzenie faktu a nie próba obrażenia piłkarza) a NIedzielan i Sobiech są bardzo szybkimi zawodnikami.
Bez Pawła Brożka co brzmi dziwnie - mamy większą szansę na wygraną - Ruch-acze będą mieli większą zagwozdkę - za kim biegać ;-)

joshi 01.12.2009 12:09

Środek obrony po wypadnięciu Marcelo wygląda dramatycznie. Jedyną opcją na ten moment to Diaz-Jop, Ci co myślą że Burliga mógłby sobie poradzić chyba nie oglądali meczu z Odrą. Łukasz moim zdaniem zaliczył słaby występ i na mecz z Ruchem się nie nadaje.
Zgadzam się z Markusem, Wisła powinna się dobrze ustawić w obronie, zawezić środek pola i zmusić Ruch do ataku pozycyjnego. Dzięku temu zabierzemy im ich największy atut czyli długie podanie na szybkich napatników.
Z przodu powinniśmy wyjść w składzie Kirm, Małecki, Ćwielong i Boguski, szybkośc dobra technika i wymienność pozycji to ich atuty, które na Ruch powinny wystarczyć.

DevilMayCry 01.12.2009 13:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 824336)
Z nami oni też z tego co pamiętam nic nie mogli zrobić a choć przebiegu nie pamiętam, to na bank szału nie graliśmy bo w ogóle w tej rundzie ponad przeciętność się nie wychylamy.

Pamiętaj ,że wszystkie te mecze mieli na wyjazdach (a na nich grają słabo).Ciężki mecz dla Wisły.Bez Marcelo może się to dla nas tragicznie zakończyć (Jop i Diaz w środku obrony??? Jeden nie panuje nad swoimi nogami- ciało w prawo ,nogi w lewo, oraz Jop którego nawet Matusiak odstawiał na kilku metrach).W każdym razie nie wiem jak to połata Skorża, ale ten mecz musimy wygrać -chociaż by nawet 1:0 , aby odstawić Ruch w tabeli.

Markus 01.12.2009 14:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 824162)
E tam Markus,ogladalem mecz Niebieskich z Korona i wcale nie widzialem zeby ktos od nich oszczedzal sily.Korona poprostu cos grałą,a wtedy Ruch sie gubi.

Nie przez przypadek z oni z Legią czy Amiką nawet nie pierdnęli.Mamy grac swoje i uwazac na kontry ,i jak bedziemy z Jopem bez Marcelo slowo UWAZAC na kontry nabiera troche mocnejszego wydzwieku.

Nei doceniasz Ruchu, który terraz w naszej lidze stać na dużo lepszą grę niż z Koroną. Pokazali to. JEden słabszy mecz o niczym nie świadczy.

Sekretem tej ich dobrej postawy jest w dużej mierze ogromna jak na Ekstraklasę ruchliwość zawodników - dużo biegają, walczą, więc tworzą sobie okazję. Są tu przeciwieństwem Wiślaków, zawsze starających się biegać jak najmniej i jak najmniej dawać z siebie w każdym meczu.

Oczywiście musimy zagęścić środek, trochę się cofnąć, by ograniczyć prostopadłe podania na wolne pole, ale i jednocześnie nie można zapominać wówczas o skrzydłach, gdzie zrobi się więcej miejsca dla Brzyskieogo i Grzyba.

Powtarzam - kluczem będzie odcięcie Straki (mózg Ruchu), zablokowanie skrzydeł (przy leniwym i pyskującym Brożku może być z tym duży problem), i wyprzedanie Sobiecha przy wszelkich podaniach zwłaszcza górą - wtedy i Niedzielan nie będzie dostawal piłek.

A ponieważ boczni obrońcy "niebieskich" grają ofensywnie, Małecki z drugim Brożkiem powinni często schodzić do boków, gdzie będą mieć więcej miejsca. Liczę też na szybkość Kirma. Trzeba wreszcie pamiętać, że lewa strona Ruchu słabo broni (czyli nasze prawe skrzydło ma szanse). Pewnie znów zostanie tam więc przesunięty Nykiel. Co z kolei da też większe możliwości naszemu drugiemu skrzydłu, bo z Jakubowskiego jest taki sam obrońca, jak z Ćwielonga łowca goli.

Jirsaka oddelegowałbym do krycia Straki - może choć w ten sposób przyda sie drużynie, bo żaden z niego wartościowy środkowy pomocnik na chwilę obecną.

jacek67 01.12.2009 14:42

Na oficjalnej pisza ,że odwołaliśmy się co do kartki dla Marcelo .Może z Ruchem zagra.Decyzja w czwartek

jacek67 01.12.2009 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 824436)
Nie mamy dziś 1 kwietnia.

Realnie patrząc nie mamy obrony, gramy na wyjeździe gdzie kilkunastu tysięcy fanów zrobi wszystko żeby Wisła siadła.
Remis sukcesem.

To sprawdz czy tak nie piszą , a nie pisz nic o 1 kwietnia

Markus 01.12.2009 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jacek67 (Post 824435)
Na oficjalnej pisza ,że odwołaliśmy się co do kartki dla Marcelo .Może z Ruchem zagra.Decyzja w czwartek

Gdyby Marcelo nazywał się Choto, lub chociaż Radović, to zapewne zagrałby, tak jak już kiedyś bywało w przeszłości, gdy komisja usłużnie anulowała "niesłuszne i nieuzasadnione" kartki legionistom.

Ale ponieważ tak nie jest, będzie figa z makiem, a nie cofnięcie ewidentnie błędnej decyzji Mikulskiego.

KOMINEK 01.12.2009 16:59

Nieprawda przełożą sprawę na następne obrady i cofną za dwa tygodnie

Markus 01.12.2009 17:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 824512)
Nie prawda przełożą sprawę na następne obrady i cofną za dwa tygodnie

Taaaak, nie ma obaw, oni już coś wymyślą, to wszak w sprawach dotyczących karania Wisły niezwykle prężni i kreatywni ludzie. :evil: Nawet rzekłbym, że wybitni w parafrazowaniu dawnego powiedzenia: "dajcie nam klub, a paragraf się znajdzie". A tu nawet szukać już nie muszą... :evil:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl