![]() |
No i tu wreszcie Skorża bedzie sie mogl wykazac czy umie zmotywowac zawodnikow. Bo to ze mozemy tam wygrac jest oczywiscie jasne, tylko musimy troche powalczyc!
|
Diaz z Jopem na pewno zagrają na stoperze, mnie bardziej interesuje sprawa, jak Skorża rozwiąże problem z lewą obroną. Bo teoretycznie powinien posadzić Brożka na ławce za jego zachowanie, ale nie za bardzo widzę, kto w aspekcie braku Marcelo, mógłby tam zagrać. Ma chłop zgryz, bo albo straci autorytet wpuszczając Brożka, albo będzie musiał zdecydować się na jakiś karkołomny eksperyment w obronie...
Może Alvarez - Burliga - Jop - Diaz? Jakby nie patrzeć, stoperów w meczu z Ruchem będziemy mieli wyrąbistych... WiernyTS => jakoś wygrana z Ruchem nie jest dla mnie taka oczywista, jak dla Ciebie. Możesz powiedzieć, co skłania Cię do takiego optymizmu? |
Mnie skłania np gra Ruchu z meczu z Koroną . NIepokazali nic , dosłownie nic. Przypuszczam ze fenomen Ruchu juz dobiegł konca w tym sezonie . Troche wczesniej Polonii Bytom . W nastepnej rundzie ponowieni cztery kluby bedą sie liczyły .......
|
Na priv Proszę czy jest organizowany jakiś niespodziewany wyjazd na spotkanie. Nigdzie nie mogę doszukać się info itp. Za każdą informację będę wdzięczny ! Jezeli treść narusza regulamin można skasować.
|
Ruch na Koronę się nie spinał, dlatego wypadł słabiej niż zwykle. Ten mecz absolutnie nie świadczy o ich możliwościach, bardziej o oszczędzaniu sił na prestiżowy mecz z nami.
I będą w nim faworytem. Klucz do pokonania Ruchu leży w odcięciu rzucającego wiele fajnych prostopadłych piłek Straki, przez którego przechodzi większość akcji (może krycie indywidualne przez Jirsaka?), oraz zablokowanie szybkich skrzydeł. Trzeba zwrócić uwagę zwłaszcza na Brzyskiego, jednego z nielicznych ligowców, którzy potrafią celnie dośrodkować piłkę lewą nogą w pełnym biegu. W ataku bardzo groźni będą Sobiech z Niedzielanem. Obawiam sie, że Wisła musi się cofnąć i zagrać z kontry - bo przy wysokim ustawieniu naszej linii obrony jeśli tylko przejdzie jakieś prostopadłe podanie do Niedzielana, Jop na pewno go nie dogoni. Z drugiej strony jeśli się cofniemy, Grzyb z Brzyskim na pewno zdołają przynajmniej kilka razy groźnie dośrodkować ze skrzydeł do Sobiecha lub Janoszki. Skorża ma ciężki orzech do zgryzienia. |
Rok temu Wisła przegrała mecz z Ruchem i Sląskiem. Teraz Legia i Cracovia.
Może piłkarze Wisły stając sie jej pilkarzami dostaja ,,okresu"? Może poprostu boli ich głowa pod koniec Listopada? :D |
Szkoda, że Marcelo złapał kartki... Brożki powinny nie występować już w tej rundzie... Paweł kontuzja, Piotrek pyskówka. Nasza linia defensywna jest zdziesiątkowana :( na Ruch postawić na taką "11" Pawełek-Burliga, Jop, Diaz, Alvarez-Kirm, Cantoro, Jirsak, Ćwielong-Małecki, Boguski
A na ławce tacy zawodnicy jak: Cebanu-Czekaj, Rajfur,Chrapek, Leszczak, Rado, Jania Cantoro musi wspomagać środkowych obrońców, Jirsak powinien grać blisko Straki. Jeśli prowadzilibyśmy 2 bramkami to jak najszybciej zmienić Boguskiego (trzeba go powoli wprowadzać do drużyny...) Ktoś wie kiedy do drużyny wrócą Singlar, Głowacki, Gołoś, Sobolewski, Garguła?? dzięki Peroslaw88 |
Cytat:
|
Cytat:
E tam Markus,ogladalem mecz Niebieskich z Korona i wcale nie widzialem zeby ktos od nich oszczedzal sily.Korona poprostu cos grałą,a wtedy Ruch sie gubi. Nie przez przypadek z oni z Legią czy Amiką nawet nie pierdnęli.Mamy grac swoje i uwazac na kontry ,i jak bedziemy z Jopem bez Marcelo slowo UWAZAC na kontry nabiera troche mocnejszego wydzwieku. |
Dwa mecze, w których plan minimum to 4pkt. po czym spokojne przygotowania w przerwie. Co warty jest Ruch, pokazał z Koroną i Lechem. Z kolei my pokazaliśmy, co warci jesteśmy w derbach, rzecz jasna z kontuzjowanym Brożkiem i grając na pół gwizdka.
Kluczem będzie konsekwencja Skorży i mobilizacja. Skoro z Odrą (co prawda słabą, ale niegościnną dla nas) dało się przewietrzyć skład, to można zrobić to też z Ruchem. Oczywiście pewne zmiany są nieuniknione, a absencja Marcelo sporo komplikuje. Jak to może wyglądać? Np: Pawełek - Alvarez, Jop, Diaz, Brożek - Kirm, Cantoro, Jirsak, Ćwielong - Małecki, Boguski. |
A obczaja ktoś jak się ma sytuacja kadrowa w Ruchu? Może ktoś kontuzjowany/kartki?
|
w Ruchu napewno nie będzie Janoszki-kontuzja
|
No to trzeba odciąć podania kierowane do Niedzielana bo jeśli ten dostanie piłkę to Jop będzie oglądał jego numer na koszulce i tylne uczesanie:)
|
o grę Diaza na stoperze jestem spokojny. Przypominam mecz z Barceloną na Camp Nou, gdzie zagrał naprawdę dobrze (nie patrzcie na wynik 0:4, bo tam np. Atletico Madryt dostało 1:7).
|
Diaz da radę, ale skład naprawdę zaczyna już wyglądać źle. To już nawet nie chodzi o to kto gra w pierwszym składzie, tylko że na ławce żadnego manewru nie ma. Wejścia Boguskiego póki co szału nie robią, a Łobo jako joker? No raz mu się to udało, może powtórzy? ;)
|
Cytat:
Ale to tylko moje niczym nie poparte myślenie życzeniowe. |
Cytat:
|
Cytat:
Ale to nie moja wina, że mamy tak zrąbany terminarz... |
Cytat:
Z drugiej strony, mimo że ostatnio spuścili z tonu , to są i tak w o wiele lepszej sytuacji psychicznej.3 miejsce na półmetku - toż to taki wyczyn w wolnej Polsce się im chyba nie zdarzył jeszcze;) Myślę że zagrają twardo i bez kompleksów a w tej rundzie z tak grającymi drużynami w ogóle nam nie idzie. Dlatego - w normalnych warunkach bać się Chorzowian to jednak śmiech na sali bo mimo bardzo dobrych wyników nie jest to żadna świetna(nawet na nasze ligowe warunki) drużyna. Jednak przy takiej grze jaką prezentujemy+ kolejna absencja i to najlepszego naszego gracza - jak bym miał tak stawiać na zimno wyłączając remis - to bym postawił na Ruch, tyle że po cichu liczę iż się mylę. |
Trzeba to jakoś wygrać . W rundzie wiosennej będzie lepiej wrócą gracze od składu zostanie odsunięty kołek typu Jop i gitara ;]
|
Cytat:
jeszcze za czasów Bizackiego, Śrutwy i Molka. wtedy to też było zaskoczenie. to był ten sezon w którym Wisła zremisowała w Chorzowie 1:1 po strzale chyba Grześka Patera. nie pamiętam które miejsce wtedy mieli, bo młody byłem...ale na bank byli w ścisłej czołowce. |
Najbardziej obawiam się środka obrony - Jop przecież jest tak zwrotny i szybki niczym ślimak w ciąży (to stwierdzenie faktu a nie próba obrażenia piłkarza) a NIedzielan i Sobiech są bardzo szybkimi zawodnikami.
Bez Pawła Brożka co brzmi dziwnie - mamy większą szansę na wygraną - Ruch-acze będą mieli większą zagwozdkę - za kim biegać ;-) |
Środek obrony po wypadnięciu Marcelo wygląda dramatycznie. Jedyną opcją na ten moment to Diaz-Jop, Ci co myślą że Burliga mógłby sobie poradzić chyba nie oglądali meczu z Odrą. Łukasz moim zdaniem zaliczył słaby występ i na mecz z Ruchem się nie nadaje.
Zgadzam się z Markusem, Wisła powinna się dobrze ustawić w obronie, zawezić środek pola i zmusić Ruch do ataku pozycyjnego. Dzięku temu zabierzemy im ich największy atut czyli długie podanie na szybkich napatników. Z przodu powinniśmy wyjść w składzie Kirm, Małecki, Ćwielong i Boguski, szybkośc dobra technika i wymienność pozycji to ich atuty, które na Ruch powinny wystarczyć. |
Cytat:
|
Cytat:
Sekretem tej ich dobrej postawy jest w dużej mierze ogromna jak na Ekstraklasę ruchliwość zawodników - dużo biegają, walczą, więc tworzą sobie okazję. Są tu przeciwieństwem Wiślaków, zawsze starających się biegać jak najmniej i jak najmniej dawać z siebie w każdym meczu. Oczywiście musimy zagęścić środek, trochę się cofnąć, by ograniczyć prostopadłe podania na wolne pole, ale i jednocześnie nie można zapominać wówczas o skrzydłach, gdzie zrobi się więcej miejsca dla Brzyskieogo i Grzyba. Powtarzam - kluczem będzie odcięcie Straki (mózg Ruchu), zablokowanie skrzydeł (przy leniwym i pyskującym Brożku może być z tym duży problem), i wyprzedanie Sobiecha przy wszelkich podaniach zwłaszcza górą - wtedy i Niedzielan nie będzie dostawal piłek. A ponieważ boczni obrońcy "niebieskich" grają ofensywnie, Małecki z drugim Brożkiem powinni często schodzić do boków, gdzie będą mieć więcej miejsca. Liczę też na szybkość Kirma. Trzeba wreszcie pamiętać, że lewa strona Ruchu słabo broni (czyli nasze prawe skrzydło ma szanse). Pewnie znów zostanie tam więc przesunięty Nykiel. Co z kolei da też większe możliwości naszemu drugiemu skrzydłu, bo z Jakubowskiego jest taki sam obrońca, jak z Ćwielonga łowca goli. Jirsaka oddelegowałbym do krycia Straki - może choć w ten sposób przyda sie drużynie, bo żaden z niego wartościowy środkowy pomocnik na chwilę obecną. |
Na oficjalnej pisza ,że odwołaliśmy się co do kartki dla Marcelo .Może z Ruchem zagra.Decyzja w czwartek
|
Cytat:
|
Cytat:
Ale ponieważ tak nie jest, będzie figa z makiem, a nie cofnięcie ewidentnie błędnej decyzji Mikulskiego. |
Nieprawda przełożą sprawę na następne obrady i cofną za dwa tygodnie
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:51. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl