![]() |
Cytat:
|
Cytat:
http://www.hipernet24.pl/sklep/img_items/b/017/1738.jpg |
Cytat:
|
jak dla mnie numer 1 Johny Walker +sprite+cytryna
2 Jagermeister bez zadnej przepitki |
cuba libre - bacardi,ćwiartka limonki,pepsi
sobieski sweet bitter + pepsi czysta + schweppes lemon na zdrowie |
Warto tez zwrocic uwage na zoladkowa gorzka mietowa ze spritem. W proporcjach 1:4 do tego pol wycisnietej limonki i lyzeczka cukru. Orzezwia genialnie i pobudza podobnie jak zapijanie izotonikiem.
Za Wisle! ;) |
gorzka żołądkowa miętowa bez niczego. Łiskacz z lodem. Wódka z Colą, rum z colą, Czysty rum(biały) na "shoty".
Do tego polecam z czasów studenckich "dzięcioła" Litr Wódki + 1l piwa +1l redbulla +1l soku czarna porzeczka. Wtedy dowiecie się co to "dzięcioł" :) PS. Rzeczywiście zapomniałem dodać, iż chodzi o to, że wlewamy to do garnka a następnie po 2 godzinach, "jak się przegryzie", to rozlewamy chochlą do kubków :D |
czy to sie z wiadra pije:D?
ostatnio mięta z colą wódka czysta, w drinku tylko z energetykiem rum z colą i kawskiem nie jest zły co do przepijania: najlepsze piwo(uwaga, dla niewytrawnych pijemy ostrożnie!może wybuchnąć) hitem było dla mnei przepijanie mineralną gazowaną i smakowało. |
Ja generalnie nie pijam drinków, nie żebym nie lubił, ale wole sam alkohol.
1) Wódeczka "Wyborowa" czysta (aczkolwiek osobiście jestem gorącym zwolennikiem wypicia od czasu do czasu jakiejś wódki smakowej - szczególnie gustuje w "Wyborowej" o smaku gruszkowym 2) Krupniczek - 40ml do kielonka, wsypać kilka ziaren kawy, podpalić, pić przez słomke - końcowy akcent degustacji o miłym posmaku kawowym 3) whisky + lód - nie uznaje coca-coli 4) wiśnióweczka - koniecznie Cherry Cordial - sama tudzież z sokiem bananowym, proporcje 1:1 Ale i tak niekwestionowanym i niezagrożonym liderem jest stare,dobre, poczciwe piweczko :-) PS. Co do dziwnych przepitek - kilka lat temu zdarzyło mi się, z powodu braku innych możliwości, wodą z RZEKI :-) Konkretnie Białego Dunajca. |
Drink zwany mordercą - wóda + redbull (lub zamiennik) + szampan (zamiennik, każde szampańskoje da radę). Wlać do dzbana, zamieszać. Można dodać cytryny. Proporcje płynne, w zależności od wielkości dzbana.
Kopie jak Bruce Lee na koksie. |
Drink ? a co to ku*wa jest ?!
Jeno czysta + popoja: soczek bananowy (bez kawałków owoców w środku!). Zapijam tym aż się uszy trzęsą ! Niebo w gebie ;) |
Cytat:
|
Czysta, to najlepsza Wyborowa(wyborna), a jak nie za swoje, albo prezent w rodzinie to Orkisz(65, za 0,7).
Najczęściej popijana czymkolwiek, drinki są niepraktyczne. Wypijając 0,7 w drinkach ma człowiek zapchany bęben, albo zgagę gwarantowaną. A do tego na imprezach są przecież jeszcze rzeczy do szamania. Z lekko smakowych to też Wyborowe. Gruszka najlepsza, ale niestety ci pacjenci muszą być dobrze zmrożeni inaczej smakują jak jakieś detergenty. Nie cierpię rumu, tequili i apsyntu, ale jak trza, to i to pęknie. Gin - tylko Lubuski, te angielskie Gordons'y i inne mi nie smakują. Koniecznie z Tonikiem i dużą ilością wyciśniętej cytryny. Żubrówka - koniecznie z jabłkowym soczkiem i ewentualnie szczyptą cynamonu. Wiśniówka, nie rozumiem za bardzo drinków z tego zacnego trunku, ma wystarczająco dobry smak sama w sobie. Świetna do piwka(na takiej zasadzie jak Jaggermeistere'm). Inna sprawa, że fajnie się komponuje z sokiem bananowym, czy ze Sprite'm. Żołądkowa gorzka tylko z kawałkiem pomarańczy na przegrychę. Sposobu nauczyłem się w Rzeszowie, niestety w Krk zupełnie nieznana opcja. Żołądkowa miętowa sama, na lodzie. A i tak na zimę najlepszy jest jabol w kółeczku w plenerze. To dopiero łączy ludzi. |
Cytat:
|
Czysta zmrożona :) serwowana solo :) Jedyna dobrze działająca przepita dostępna w kartonie to sok pomidorowy. Generalnie od innych soków człowiek się truje czego objawy są nieraz niezwykle nieprzyjemne i nie estetyczne :D Lepsze są już zagryzki |ogóreczek , grzybki marynowane, szparaga marynowana, śledzik :)
|
polecam tę stronkę -> http://www.absolutdrinks.com/
dużo przepisów + instruktażowe filmiki w lecie orzeźwiające mohito - 7 listków mięty, pól limonki pokrojonej na 4 części, 2 łyżeczki cukru trzcinowego, 50 ml białego rumu, koniecznie kruszony lód, gazowana woda [dokładnie ugnieść miętę i limonkę, dosypać cukru, wlać rum, wsypać lód, zamieszać i dopełnić wodą] 50 ml wódki, sok ananasowy, sok pomarańczowy, sok żurawinowy fresz mango, kiwi, limetka + 50 ml białego rumu + 1/8 limonki + łyżka kaktucha tymbarka lub soku pomarańczowego cosmopolitan - 50 ml wódki, sok żurawinowy, sok pomarańczowy, 1/8 cytryny, sok z limonki 50 ml wódki + sprite + sok z zółtego grapefruita + blue curacao + 1/8 cytryny 50 ml wódki/rumu + sok bananowy + sok wiśniowy Zakupy polecam robić w carrefourze lub almie, gdyż ceny są stosunkowo niskie, zaś wybór szeroki. Smak jest sprawą gustu, jednak gdyby ktoś się wahał: gin - seagram's (na pewno nie lubuski) wódka - sobieski (niewiele droższa od wyborowej, a zdecydowanie lepsza) gdyby ktoś szukał taniego rumu, to polski galeon jest całkiem w porządku, a kosztuje ok 25 zł za 0,5 l (bacardi 40 zł) |
Cytat:
PS. A tak btw. pojawiły się plotki, że Bruce Willis chce wykupić udziały w spółce Belvedere będącej producentem "Sobieskiego" :-) |
Cytat:
ogólnię vódkie piję tylko 3-4 rodzaje Luksusowa najlepiej de lux z posłodzoną herbatą i cytrynką smirnoff z red bull'em absolut z sokiem zawsze staram się zakupywać takie połączenia, nie pije smirnoffa z sokiem itd... |
Wyborowa napewno lepsza od Sobieskiego ( nei wiem gdzie ty kupujesz bo wszsedzie gdzie sie spotykam z alkoholem to sobieski jest tańszy od Wyborowej) ale Wyborową przebija Gorzka Żołądkowa DeLuxe, jak dla mnei najlepsza wodka w tej chwili
|
Absolwent najlepszy - cenowo i w smaku :)
|
Cytat:
mnie poza klasycznie zubrowka+soczek, zasmakowal ostatnio rum 80% z colą bądż sokiem, oczywiscie nie drin tylko do przepijania ta cola lub sok |
Cytat:
A co sądzicie o Nemiroffie? dla mnie też pycha. |
Finlandia Crunberry(czerwona zadna inna) ze spitem - to co misie lubia najbardziej.
Gin Gordons lub Bombay Blue z tonikiem- tym tez nie pogardze Alsolut Curant z sokiem z czarnej pozeczki Wodka Absolut, Finlandia a ostatnio Ruski Standard(rewelacja) z RedBullem A najbardziej to lubie wodke cytrynowke i wisniowke swojej roboty |
Cytat:
łyche można kupić znacznie taniej... 0,7 czerwonego labela kosztuje w realu 47zł. ja polecam pliską (bułgarska brendy) tania i dobra... z cola oczywiście... troche cytrynki i oczywiście lód podstawa:P inne: żołądkowa ze spritem, wiśniówka z rebullem... takie tanie opcje:P |
Ktoś pił wódkę Chrobry z biedronki? 0,5 za 19.90zł bardzo dobra, polecam... a z redbullem... daje rade :)
|
Cytat:
|
Cytat:
Ach jak jak lubię ten stan po paru głębszych :) |
Cytat:
|
Cytat:
Poza tym Jack Daniels lub Jaś Wędrowniczek z Colą daje rade ale koneserom nie polecam tego połączenia. |
To ja polecam Pole Star z Tesco, bodajże 0,5 l za 13 zł :lol:
Jeśli chodzi o drinki to preferuje je raczej tylko latem. A moimi faworytami są: 1) czysta z Tigerem (koniecznie Tiger, żadne zamienniki) - miła faza, pycha smak - czego chcieć więcej? :) 2) Sex on the Beach czyli 25 ml czystej, 30 soku żurawinowego, 60 brzoskwiniowego, 90 ananasowego plus parę kostek lodu i jakiś owoc z parasolką - cudo :) 3) Cuba Libre, 40 ml rumu jasnego, 150 coli, 1/4 limonki i kostki lodu. Również polecam. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl