Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [4 Kolejka] Arka Gdynia - Wisła Kraków 21 sierpnia godz. 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6184)

brylant17 19.08.2009 13:11

Arka ma nowego trenera

Dariusz Pasieka trenerem Arki

Cytat:

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej został przedstawiony nowy trener Arki Gdynia - Dariusz Pasieka. Szkoleniowiec podpisał z gdyńskim klubem dwuletni kontrakt. Zastąpił zwolnionego przedwczoraj Marka Chojnackiego.

Urodzony w Chojnicach, 44-letni Pasieka karierę piłkarską rozpoczynał w miejscowej Chojniczance, z której trafił do Zawiszy Bydgoszcz. W barwach tego klubu rozegrał 118 spotkań w polskiej I lidze, strzelił w nich 15 bramek. W 1993 wyjechał z Polski. Grał w cypryjskim AS Néa Salamís Ammochóstos i niemieckich 1.FC Dynamo Dresden oraz SV Waldhof Mannheim.

W tym ostatnim klubie rozpoczął karierę trenerską. Przez sezon był drugim trenerem drugoligowca. W 2004 roku przeszedł do SSV Jahn Regensburg, gdzie przez rok współpracował z Mario Baslerem. W kolejnym sezonie był już pierwszym trenerem drużyny, która w rozgrywkach Regionalligi (III liga) zajęła 17. miejsce i spadła do Oberligi. Następne trzy lata spędził w 2. Bundeslidze jako II trener. Najpierw przez dwa lata pracował w SC Paderborn 07, po spadku tej drużyny przeniósł się do FC Augsburg, z którym w zeszłym sezonie utrzymał się w 2. Bundeslidze.

- Chciałbym na początku podziękować Witoldowi Nowakowi i Andrzejowi Czyżniewskiemu za profesjonalizm przy negocjowaniu kontraktu. Cieszę się, że wszystko przebiegło tak sprawnie. Liczę także na owocną współpracę z dziennikarzami. Mam nadzieje, że wspólnie będziemy tworzyć pozytywną atmosferę przy klubie - powiedział Pasieka po podpisaniu umowy.

- Widziałem jeden mecz Arki - ten w Chorzowie. Na razie jeszcze nie rozmawiałem ze sztabem szkoleniowym. Przez najbliższy czas chciałem zrobić sobie rekonesans drużyny. Nie chcę na razie wyrażać opinii, bo drużyny nie znam. Nie chciałbym nikogo skrzywdzić. Nie otrzymałem żadnych konkretnych zadań. Nie ma założeń odnośnie punktów. Będziemy się cieszyli z każdego punktu, z poprawy poziomu gry. Mam nadzieję, że zmiana trenera wpłynie na piłkarzy i będą walczyć z Wisłą. Każdą drużynę buduje się od tyłu. Ja też tak uważam. Chodzi o to, żeby napastnicy mogli sobie pozwolić na ryzyko. W meczu z Ruchem Arka grała z jednym napastnikiem, ja jednak preferuje bardziej ofensywną grę. Jeśli chodzi o mecz z Wisłą, to nie będę na nikogo spychał odpowiedzialności. Na pewno jest mi ciężej, bo to nie ja przygotowałem drużynę, ale biorę pełną odpowiedzialność. Moim zadaniem jest głównie przygotowanie drużyny mentalnie, bo oni są rozbici - jeszcze nie zdobyli punktów. Trzeba wpłynąć na tych chłopaków, żeby uwierzyli w siebie - dodał nowy trener Arki.

Pasieka odniósł się także do ewentualnych wzmocnień. - Ja praktycznie nie znam tych zawodników. Każdy ma równe szanse - na razie nie planuje większych wzmocnień. Dam szanse tym zawodnikom, z którymi klub ma podpisany kontrakt.

Jazon 19.08.2009 15:15

Boję się, że Arka pójdzie za przykładem Craxy i będzie grać antyfutbol z murowaniem bramki i faulowaniem, co mogłoby nam popsuć szyki. Ale jak strzelimy pierwszą bramkę, to powinno być pozamiatane.

Wojtas 19.08.2009 16:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 780628)
szkoda byłoby gdyby "zmazywanie plamy" po Levadii zakonczyło się już w meczu z Bełchatowem.

Mam nadzieję, że Skorża i piłkarze podejdą do tego meczu ze 100% zaangażowaniem, bez nonszalancji, bez minimalizmu, tak, aby jedyna drużyna bez straty punktu nadal mogła dopisywac sobie kolejne 3, zdobyte bezdyskusyjnie punkty



No tak niby fajnie pilkarze sie staraja..

Ale polecam jeszcze raz obejrzec sobie mecz z Belchatowem..

Pomysl na gre jest tak do 16 metra a potem oni sie gubią.Jesli dorzucic do tego w dalszym ciagu duza nieskutecznosc ,to to "zmazywanie" plamy po Levadii wcale nie jest takie oczywiste bo jesli tego sie nie poprawi to kolejna taka Levadia juz czeka.

Bo niestety ogrywanie Ruchow ,Zaglebie czy inne Arki nie jest juz absolutnie zadnym wyladnikiem tego na co stac ten zespol,i co potrafi.....ale to juz jest glebszy problem w lidze gorzej od Irańskiej.

A juz o Arce...

Napewno zmiana trenera jakos tam wplynie na zespol.Tylko w sferze psychiki,bo taktycznie taki trener nic nowego im przez 2 dni nie wdrozy.Choc np metamofroza gorszej strony Blon na Legii przeczy tej tezie .

AS82 19.08.2009 17:06

Sytuacja przed meczem jest podobna jaka miała teraz Legia gdy grała z koszernymi i nowym trenerem Lenczykiem.Coraz prawda ten trener Arki ,to zapewne nie Lenczyk , ale nie mozemy ich zlekcewazyc i od poczatku postawic swoje warunki gry .W najgorszym razie remis ,ale stawiam 2-1 dla Wisełki

konrad89 19.08.2009 18:16

Na dzień dzisiejszy to Arka podobnie jak Cracovia (nawet remis z Legią nie zmienia faktu, że kadrowo są najsłabsi w lidze) udowadniają, że nie powinno być ich w ekstraklasie. Ale co się odwlecze...:D. Liczę na pewne zwycięstwo, ale nie na jakiś pogrom bo zawsze się nam grało tam ciężko.

Jimi222 19.08.2009 18:16

TYLKO ZWYCIĘSTWO!!!!!
A czy na mecz beda wpuszczeni kibice gosci?

MCX 19.08.2009 18:28

Paweł Brożek nie odejdzie przed piątkiem

W ostatnich dniach coraz więcej mówi się o możliwości odejścia Pawła Brożka z drużyny mistrzów Polski. Napastnik Wisły prowadzi coraz konkretniejsze rozmowy, a klub przygotowuje się na jego ewentualną stratę.

- Ewentualność, że Paweł od nas odejdzie, jest od pewnego czasu brana pod uwagę. Także nasza aktywność na rynku transferowym jest spowodowana tym, że liczymy się z możliwością pojawienia się oferty, która zadowoli i Pawła, i klub - powiedział dziś trener Maciej Skorża.

Jednak na mecz z Arką król strzelców Ekstraklasy będzie w kadrze krakowskiego zespołu. - Paweł na pewno wsiądzie z nami dziś do pociągu i pojedzie do Gdyni - zapowiedział szkoleniowiec.

Trener Skorża będzie mógł także skorzystać z usług Mariusza Pawełka. - Mariusz zgłosił mi swoją gotowość do gry i mocno zastanawiamy się nad zmianą na tej pozycji.

---

Dobra informacja. Oby tylko Brożek był skupiony na grze, a nie myślał o transferze.

jova 19.08.2009 18:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MCX (Post 781179)
Paweł Brożek nie odejdzie przed piątkiem
(...)
- Ewentualność, że Paweł od nas odejdzie, jest od pewnego czasu brana pod uwagę. Także nasza aktywność na rynku transferowym jest spowodowana tym, że liczymy się z możliwością pojawienia się oferty, która zadowoli i Pawła, i klub - powiedział dziś trener Maciej Skorża.

To sprzedawanie Brożka robi się coraz bardziej żenujące. Ofert nie ma, ale o czymś trzeba pisać.

ciacho 19.08.2009 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 781190)
To sprzedawanie Brożka robi się coraz bardziej żenujące. Ofert nie ma, ale o czymś trzeba pisać.

Sprzedawanie Brożka wygląda jak kupowanie przez nas bramkarza:)

kolumb 19.08.2009 22:41

Skorża przed meczem z Arką nie obawia się niczego?
 
http://krak.tv/kategoria-9,film-666.html

podrzucam wideo z dzisiejszej konfy :) coś chłopaki zaczęli jeździć regularnie do nas.

IncognitoTSW 19.08.2009 22:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 781195)
Sprzedawanie Brożka wygląda jak kupowanie przez nas bramkarza:)

Mam nadzieję, że do takiego kabaretu to z tym nie dojdzie :lol:

napój 20.08.2009 12:44

Brożek się przełamał, Łobo z Alvarezem są coraz bardziej zgrani, Głowa, Mały, Marcelo świetna forma. Nie widze tu innego wyniku jak przynajmniej 2:0 dla Nas. Strzeli dla Nas Paweł Brożek, Kirm, Małecki i może Marcelo ;)

rafalek 20.08.2009 12:50

No to 2:0 czy 4:0?;D

Ja nie miałbym nic przeciwko, aby twoja wersja się sprawdziła, ale zejdźmy na ziemię. Nigdy tyle w Gdyni nie wygraliśmy i nie sądzę, aby tak było tym razem. Sądzę, że wygramy 1:0, 2:1...no może 2:0

napój 20.08.2009 12:53

Może i nigdy, ale mam nadzieje, że teraz tak będzie ;)

moskit 20.08.2009 19:38

Mam zle przeczucie przed tym meczem z Arką, taka zmiana trenera jest zawsze niebezpieczna. Obym się mylił, ale kurde moze byc ciezko o zwycięstwo

Jazon 20.08.2009 20:33

Nie mamy LM, nie mamy LE, jedyne co mamy, to ligę, w której trzeba dominować i nie ma innego wyjścia. Na takich Arkach powinniśmy bezlitośnie zdobywać 3 punkty, jeżeli chcemy myśleć o obronie mistrzostwa. Nie ma przebacz. Mam nadzieję, że wszyscy w Wiśle dobrze rozumieją tę sytuację i wśród piłkarzy jest odpowiednia motywacja. Mecz z Arką może być ciężki, ale sądzę, że tylko do zdobycia przez nas pierwszej bramki. Potem piłkarze się mentalnie odblokują, Arka nie mająca nic do stracenia się odsłoni, i będzie można jej wpakować więcej goli. Najważniejsza skuteczność, bo nie wątpię, że Wisła sobie stworzy sytuacje, sęk w tym, by je wykorzystała.

Selene 21.08.2009 08:09

Będzie 4:0 dla Wisły, hat-trick BP + brama Andraza Kirma.

Kamson 21.08.2009 09:59

Od typowania wyników macie typera i konkurs o Wiśle :)

Arek10 21.08.2009 14:44

Tak samo płakaliście przed ŁKS-em a było 4:0.Ja obstawiam dzisiaj 1:3 dla Wisełki.

wiernyTS 21.08.2009 16:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jazon (Post 781724)
Najważniejsza skuteczność, bo nie wątpię, że Wisła sobie stworzy sytuacje, sęk w tym, by je wykorzystała.


Na szczescie z tym u nas coraz lepiej. Tylko Ćwielong jeszcze musi popracowac..

mateuszFCOlkusz 21.08.2009 16:54

byle zagrać na zero z tyłu to mnie ucieszy :) i stawiam 3 z przodu ;D
wie ktoś kto ma bronic?

skeba 21.08.2009 19:01

Cytat:

wie ktoś kto ma bronic?
Pawełek..........

........ po co ? Cebanu zachował czyste konto, to niech broni dalej.

4fan_player 21.08.2009 19:15

Oszczędzamy na miejscach w autokarze/pociągu czy dlaczego jest tylko 6 zawodników na rezerwie? I to nie pierwszy raz.

alterego 21.08.2009 19:18

czy mi się wydaje czy śledzie śpiewają Levadia Tallin?


...


błazny

Zwitter 21.08.2009 19:19

Pawełek nam własnie dupe uratował

Stavanger 21.08.2009 19:20

Arka wcale się nie broni w tym meczu.

wislacki 21.08.2009 19:21

Co oni robią?! Zaraz coś wpadnie...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alterego (Post 782275)
czy mi się wydaje czy śledzie śpiewają Levadia Tallin?

Śpiewają nie tylko to. Odpowiedzieć dziś możemy jedynie golem.

skeba 21.08.2009 19:23

Gramy z najgorszą drużyną, obok Zagłębia, pamiętajmy o tym, bo narazie widzę, jak Arka stawia warunki.
Może tak jednak Cantoro zamiast Diaza, bo chłopak już od dłuższego czasu nic nie pokazuje

alterego 21.08.2009 19:23

najlepiej 3 golami... zamknie im to rybie usteczka

Eustachy 21.08.2009 19:25

Zagrania Lobodzinskiego z glowy sa tak nieudolne, ze az zal ogarnia. On nawet nie potrafi dobrze obliczyc momentu, w ktorym nalezy wyskoczyc do gory, nie mowiac juz o precyzji.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl