Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Puchar Konfederacji (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5951)

Maciejj 15.06.2009 17:08

szczesciarze brazylijczycy i tyle..... 4-3
90minuta i karny

Uran235 15.06.2009 17:10

Jak dla mnie ręka bez dwóch zdań. Szkoda Egiptu, bo w drugiej połowie grali dobrze. Że mają w grupie jeszcze Włochów i Amerykanów, to o wyjście może być bardzo trudno. Ale na MŚ bardzo na nich liczę. Technicznie wszyscy co najmniej poprawni, kilku wyraźnie ponadprzeciętnych zawodników, nikt w drużynie nie boi się grać piłką, wymieniają dużo podań, grają kombinacyjnie, potrafią atakować i z kontry i pozycyjnie, do tego są bardzo zdyscyplinowani taktycznie.

marco94 15.06.2009 17:51

Brazylia miała dużo szczęścia. Okazało się, że Egipt może być czarnym koniem całego turnieju. Pokazali dobrą piłkę.

JAR0 15.06.2009 19:28

Teraz Włochy-USA fajerwerków sięnei spodziewam :-)

Pan Jotka 15.06.2009 20:59

Fajerwerków może i rzeczywiscie nie ma ale poziom całkiem całkiem. Wlosi cisną w drugiej połowie niemiłosiernie.
Właśnie o tym mówiłem: 2-1 dla Makaronów.

born2b3k 15.06.2009 21:01

jest jakas transmisja na necie z kanału tvp sport? szukałem i jakos nie mogłem znaleźć :/

Szary007 15.06.2009 21:03

http://www.tvp.pl/sport/pilka-nozna/...noczone-wlochy

JAR0 15.06.2009 21:30

Warto było obejrzeć mecz choćby dla bramek jakie strzelili Włosi. No i było więcej fizycznej walki, co się niektórym z forum bardziej podoba ;)

!!IRIVER!! 15.06.2009 21:43

Wiało niespodzianką, ale cóż. Jak się gra ponad pół meczu w 10. to ciężko wygrać i to jeszcze z takim rywalem. Niemniej - ja nadal uważam, że Egipt stać jeszcze na sensację... :)

sharkey 15.06.2009 21:55

Kurde szkoda, że US&A przegrało z Włochami...po pierwszej połowie miałem nadzieje że im akurat sie uda, ale cóż w 2 połówce Włosi pokazali charakter...

CWA 15.06.2009 22:23

no szkoda USA przy wyrównanych siłach mogło się inaczej skończyć. Bardzo do gustu przypadła mi natomiast gra Egiptu - nasunęły mi się trochę skojarzenia do gry reprezentacji Turcji na EURO'08. Dobra gra Aboutreiki i Zidane. Ciekawie też się zaprezentował ten rezerwowy Ahmed Eid. Podejrzewam również, że ten obrońca grający na prawej stronie mimo czerwonej kartki nie pogra długo w lidze egipskiej -Ahmed El Mohamadi

RAFi89 15.06.2009 22:46

Po wczorajszych spotkaniach które raczej nie powaliły, dzisiejszy mecz Brazylii z Egiptem warty był oglądnięcia. Tak jak chyba większość zaskoczyła mnie gra Egiptu, który mimo iż przegrywał 3:1 potrafił wyrównać i toczyć wyrównany pojedynek z Brazylią. Zagrali naprawdę fajnie, widać że piłka im nie przeszkadzała, mieli pomysł na akcje i dobrze ustawieni pod względem taktycznym. Ogólnie lubię oglądać zespoły afrykańskie, podobała mi się gra WKS i Ghany na MŚ2006 i mam nadzieję że reprezentacje z afryki namieszają trochę na przyszłorocznym turnieju.
A w tej grupie szykują nam się ciekawe kolejne spotkania bo mimo dzisiejsych porażek USA i Egipt mogą jeszcze namieszać.

Uran235 16.06.2009 01:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CWA (Post 746113)
no szkoda USA przy wyrównanych siłach mogło się inaczej skończyć. Bardzo do gustu przypadła mi natomiast gra Egiptu - nasunęły mi się trochę skojarzenia do gry reprezentacji Turcji na EURO'08. Dobra gra Aboutreiki i Zidane. Ciekawie też się zaprezentował ten rezerwowy Ahmed Eid. Podejrzewam również, że ten obrońca grający na prawej stronie mimo czerwonej kartki nie pogra długo w lidze egipskiej -Ahmed El Mohamadi

Piłkarze z Egiptu wcale nie palą się do odchodzenia z rodzimych klubów. Mają tam płace na poziomie średniaków bundesligi, status gwiazd i na dodatek są u siebie w domu. To, że większość piłkarzy gra w kraju jest jednym z atutów reprezentacji Egiptu, trener nieustannie ma ich pod swoją opieką i ma na nich oko, na dodatek współpraca między selekcjonerem a federacją jest wzorowa. Trener zawsze ma dużo czasu żeby przygotować drużynę przed turniejem i tego okresu nigdy nie marnuje, bo Egipt zawsze jest świetnie przygotowany fizycznie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAFi89 (Post 746122)
Tak jak chyba większość zaskoczyła mnie gra Egiptu, który mimo iż przegrywał 3:1 potrafił wyrównać i toczyć wyrównany pojedynek z Brazylią.

Mnie zaskakuje co innego. Że zwykły kibic może być zaskoczony postawą Egiptu to nic dziwnego, ale że dziennikarze są zaskoczeni postawą Egiptu świadczy jak kiepskich mamy dziennikarzy piłkarskich. Na litość boską, to jest drużyna, która ostatnio dwa razy z rzędu zdobyła PNA. A jakby się któryś dziennikarz pofatygował żeby obejrzeć taki turniej, to wiedziałby, że Egipt już od dawna gra świetną piłkę, przyjemną dla oka, a jednocześnie dobrze zorganizowaną. A jeszcze tak wtrącę, że warto też obserwować reprezentację Tunezji. Są gorzej zorganizowani i mają mniejsze umiejętności w defensywie, ale też potrafią grać dobrą, efektowną piłkę.

1q2 16.06.2009 15:34

Ta, Egipt gra dobrą piłę już od jakiegoś czasu - fajnie było popatrzeć jak tłamszą zblazowaną Brazylię - szkoda tego gola ale wd. mnie Egipcjanie teraz się totalnie ośmieszają.Może i ten karny nie był zbyt legalny ale należał się jak psu buda. - IMO sędziowie coraz częściej powinni naginać przepisy w imię sprawiedliwego i dobrego sędziowania a może wymuszą jakieś zmiany, bo to też w ich interesie.

A wczoraj niestety...zbyt pochopna czerwień i USA poległo, gdzie myślę że stać ich było nawet na zwycięstwo, gdyby gra toczyła się w pełnych składach.W 1 połowie czy to 11/11 czy 10.11 byli lepsi

JAR0 17.06.2009 13:13

Dzisiaj kolejne mecze Hiszpania-Irak ciekawe czy będzie kolejny pogrom i RPA-Nowa Zelandia kolejna inwazja fanatyków z trąbkami :evil:

Martinho 17.06.2009 15:12

http://www.tvp.pl/sport/pilka-nozna/...hiszpania-irak

MessiWisła4ever_tsw 17.06.2009 15:19

Irak w meczu z Polska zremisowal zobaczymy jak im pojdzie z Hiszpania

_ukoL 17.06.2009 15:27

Jak na razie po 25 minutach skutecznie przeszkadzają Hiszpanom...

marco94 17.06.2009 15:51

Do przerwy 0:0

JAR0 17.06.2009 15:53

W pierwszej połowi hiszpanie chyba liczyli że Irak sam sobie strzeli gola, bo grali bez agresjii i szybkości. Zobaczymy co będzie w drugiej

John1906 17.06.2009 16:00

jak całego turnieju nie wygra ktoś z trójki Włochy, Brazylia, Hiszpania to będzie mega sensacja, ale to chyba niemożliwe

Hiszpania 1:0

JAR0 17.06.2009 22:59

W meczu na szczycie ;) Rpa wygrało z Nową Zelandią 2:0 Mecz był dość kiepskim widowiskiem

_ukoL 18.06.2009 15:21

A Brazylia po 20 minutach 2:0 ze Stanami Zjednoczonymi. Trochę jestem zdziwiony, że tak kiepsko grają Amerykanie.

NHwiernyTS 18.06.2009 15:27

Amerykanie bardzo słabo... widać, że są bardzo słabi fizycznie bo Brazylijczycy ich nieźle biorą na szybkość, nie mówiąc o technice bo to wiadomo.

JAR0 18.06.2009 17:09

Brazyli rozjechała USA bez problemów 3:0, chociaż amerykanie mieli pecha te dwie poprzeczki.

diablo885 18.06.2009 21:21

Bylem pozytywnie zaskoczony gra Egiptu z Brazylia ale myslalem ze to przypadek byl.. Dzisiaj pokazuja ze sa bardzo dobrzy i beda sie liczyc na MS

JAR0 18.06.2009 21:28

Ciekawie jest za sprawą Egiptu :) Hitem meczu był Gattuso w majtach :P

vacs 19.06.2009 19:22

wspomniany Gatusso bez majtek http://www.waszapilka.pl/artykul,941...tracil_spodnie
a tak z innej beczki Egipt całkiem całkiem

JAR0 20.06.2009 19:06

Za kilka minut początek meczu RPA - Hiszpania. Mecz może przejść do historii futbolu. Jeśli hiszpanie wygrają ustanowią rekord kolejnych zwycięstw.

diablo885 21.06.2009 20:18

Brazylia w 8 minut pyknela makaroniarzom 3 bramki i po meczu. Jak dobrze pojdzie to bedzie final z Hiszpanami


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl