Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w pucharach europejskich 2009/10 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5815)

Przemoo 21.05.2009 10:39

z tymi nizej pocisniemy, ale wpierw Lechia i Śląsk. Ja będę na Śląsku w ten weekend. Mam nadzieje, że 3 punkty zostaną we Wrocławiu...:)

Stavanger 21.05.2009 10:50

A wiadomo może jakie miasta ( poza Krakowem - mam nadzieję, że tu zostaniemy ) są brane pod uwagę rozgrywania meczów w Europejskich Pucharach? A po drugie co tak bardzo przeszkadza grać u siebie? Nie wpuszczając kibiców gości na E możemy zagrać przy 2 trybunach na około 10000 widzów. Lech mógł u siebie grać , to i my chyba też. A jeśli już będzie trzeba wynieść się z R22 to kierunek Tarnów. Innego nie widzę ( czytaj: Lubin itp.)

licoo 21.05.2009 10:53

Wszyscy mówią o tym, że w tym roku jest ogromna szansa dostania się LM, że mamy mieć teoretycznie słabszych przeciwników niż w latach ubiegłych. Ale co z rundą play-off, ona jest chyba po III rundzie kwalifikacji, tą rundę będzie trudniej przejść, mógłby mi ktoś to wyjaśnić, jak to jest? Z góry dzięki.

mcovalski 21.05.2009 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 731500)
Wszyscy mówią o tym, że w tym roku jest ogromna szansa dostania się LM, że mamy mieć teoretycznie słabszych przeciwników niż w latach ubiegłych. Ale co z rundą play-off, ona jest chyba po III rundzie kwalifikacji, tą rundę będzie trudniej przejść, mógłby mi ktoś to wyjaśnić, jak to jest? Z góry dzięki.

Popatrz na post nr 13 w tym temacie.

<>Umbro<> 21.05.2009 12:35

W pucharach chyba to nie przejdzie zeby grac przy 2 trybunach za bramkami :(
Co do druzyn to jeszcze norweski Stabek jest dobry byłem w norwegii i widzaiałem i w lidze , tam jest brazilijski rozgrywajacy nie jaki Alanzinho naprawde dobry kopacz :)

PhantomRanger 21.05.2009 14:39

Z mojego punktu widzenia to najgorzej byłoby 3 miejsce zająć i nie dlatego, że nie ma z tym żadnych profitów tylko 2 lipca sezon by się zaczął. Jednak z drugiej strony nasze nieroby zagrał tylko 15 spotkań w tej rundzie i to chyba nie jest aż tak dużo? Ja jednak licze, że będą to kwalifikacja do CL bo inaczej być nie może. Pokażemy tym wszystkim pseudo ekspertom według których mistrza zdobędzie Lech, że to my to zdobędziemy :)

TSunami. 30.05.2009 19:38

Droga do Ligi Mistrzów
 
Mistrza już mamy na LIge Mistrzów czekamy !!!!

Walkę o LM rozpoczynamy od II rundy z rywalami teoretycznie słabymi. Pod względem kibicowskim chyba tylko wyjazd na Węgry byłby atrakcyjny. Losowanie II i III rundy odbędzie się 22 czerwca a mecze odbędą się 14/15 i 21/22 lipca. W odydwu rundach będziemy rozstawieni.

Nasi potencjalni rywale w II rundzie

Bohemian FC- IRL
HŠK Zrinjski - BIH
Dedrecani VSC - HUN
Sheriff Tiraspol - MDA
WIT Georgia Tbilisi - GEO
FK Makedonija Ǵorče Petrov - MKD
FK Bakı - AZE
FC Levadia Tallin - EST
SK Tirana - ALB
Aktobe Lento - KAZ
Pjunik Erewan - ARM
Rhyl FC - WAL
Felagsdeildin EB/Streymur - FRO
Glentoran FC-NIR
Football 1991 Dudelange - LUX
MNE FK Mogren/FK Budućnost - MNE
UE Sant Juli&agrave; - AND
Hibernians FC - MLT
Mistrz San Marino

Nasi potencjalni rywale w III rundzie ( oczywiście zakładając że wygrają wcześniejszą runde)
Mecze zostana rozegrane 28/29 lipca i 4/5 sierpnia

FC Salzburg - AUT
Kalmar FF - SWE
APÓEL - CYP
Stab&aelig;k IF - NOR
ŠK Slovan Bratysława - SVK
FK Ventspils - LVA
NK Maribor- SVN
Fimleikafélag Hafnarfjar&eth;ar - ISL
FC Inter Turku- FIN
Ekranas Poniewieże - LTU

IV runda która zadecyduje ostatecznie o wejściu do grup LM odbedzie się 18/19 i 25/26 sierpnia (Losowanie 7 sierpnia ). W tej rundzie już niestety nie będziemy rozstawieni.
Nasi potencjalni rywale w tej rundzie (oczywiście zakładając że wygraja wcześniejszą runde) to :

Olympiakós SFP - GRE
SK Slavia Praga - CZE
FK Partizan - SRB
Maccabi Hajfa - ISR
NK Dinamo - CRO


Moje osobiste typy to :
II runda - Aktobe Lento - KAZ
III runda - FC Inter Turku - FIN
IV runda - Maccabi Hajfa - ISR

zidanemarcin 30.05.2009 19:44

Moje życzenia to:
- Dedrescani VSC HUN
- Ekranas Poniewieże LTU
- NK Dinamo CRO

TSunami. 30.05.2009 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zidanemarcin (Post 737932)
Moje życzenia to:
- Dedrescani VSC HUN
- Ekranas Poniewieże LTU
- NK Dinamo CRO

Pod względem kibicowskim to również bym tak wolał. Jednak lepiej by było mieć teoretycznie słabszych rywali w eliminacjach a wypasione wyjazdy w grupie. Zobaczymy jak będzie w rzeczywistości.

marco94 30.05.2009 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zidanemarcin (Post 737932)
Moje życzenia to:
- Dedrescani VSC HUN
- Ekranas Poniewieże LTU
- NK Dinamo CRO

Dinamo raczej nie będzie rozstawione.http://uclpredictions.ucoz.com/0809/cl0910.pdf

felipe 30.05.2009 21:17

Czy w razie odpadnięcia w III rundzie trafiamy do Ligi Europejskiej?
Bo w razie trafienia na APOEL czy Red Bull Salzburg będzie bardzo ciężko.

Robbie92 30.05.2009 21:20

cos czuje ze tak bedzie:
II:Rhyl FC
III:Kalmar FF
IV:FK Partizan Belgrad

Jaroo1 30.05.2009 21:30

Oby w 2 rundzie nie zdarzyła sie jakas katostrofa i zebysmy nie odpadli (jestem troche takim optymista ale czesto tez realnei podchodze do sprawy). Nie chdozi o to ze nie wierze w Wiselke, bo tak wierze jak i z całego serca pragne fazy gr LM ale wiemy jaka jest piłka ;) Wiec jak mowie zeby tylko w 2 rundzie sie jakies babole nie przydarzyły, bo pozniej nawet odpadajac w 3 rundzie to spadamy do LE i z kolej tam walcyzmy chyba w ostatniej rundzie kw o faze frupowa :) Napenwo bardzo chce sie awansu ale trzeba rozne scenariusze zakladac. Teoretycznie w 2 rundzie mamy leszczy na rozkładzie, ale juz w 3 rundzie Mistrz Szwecji, Austrii czy Cypru moze byc grozny. No a w ostatniej rundzie to jzu zepsoły rownorzedne Wisle. Ja sie najbardziej obawiam Olympiakosu a taki najłatwiejszy rywal z tej puli to mysle ze Maccabi Hajfa. Reszta z tej puli to mysle ze rowne zespoły na takim poziomie jak Wisła

djjamajczyk 30.05.2009 23:12

W wypadku LM idę po najmniejszej linii oporu ;) ->
1.Football 1991 Dudelange - LUX
2 Ekranas Poniewieże - LTU
3.SK Slavia Praga - CZE

PasiorWKS 30.05.2009 23:42

Ja bym uważał na Dudelange. Tam gra Tomek Gruszczyński i on będzie chciał udowodnić Beenhakkerowi że zasługuje na powołanie !

royalmichael 31.05.2009 00:05

Myślę, że to odpowiedni temat żeby o to zapytać.
Na jakim stadionie będziemy grać mecze w pucharach europejskich?


@down
wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie.. stadion z licencją, pojemny i blisko..

wonski_eNHa 31.05.2009 00:19

Tego gdzie będziemy grać puchary nawet najstarsi górale nie wiedzą :] Może śląski...

dejw 31.05.2009 00:41

W czwartej rundzie będą rozstawione:

Olympiakós SFP (Pireus) 52,633
FC København 26,890 (o ile awansuje w III rundzie)
SK Slavia Praga 25,150 (o ile awansuje w III rundzie)
FK Partizan (Belgrad) 23,266 (o ile awansuje w III rundzie)

I tu zalezy kto wygra w Bułgarii:

Lewski Sofia 24,250 lub CSKA Sofia 14,250 (raczej bedzie to Lewski bo ma 2 pkty przewagi na 2 kolejki przed koncem)

Jesli jednak lige wygra CSKA to na piate rozstawione miejsce wskoczy mistrz Izraela
Maccabi Hajfa 17,050
(o ile awansuje w III rundzie)

moje typy na drogę Wisełki do CL:
2 runda: Felagsdeildin EB/Streymur - FRO
3 runda: Fimleikafélag Hafnarfjar&eth;ar - ISL
4 runda: SK Slavia Praga CZE/ Maccabi Hajfa ISR (jesli CSKA wygra w Bułgarii ;p)

a tu zestaw jaki znając nasze szczęście w losowaniu może się trafić:
2 runda Bohemian FC- IRL
3 runda FC Salzburg - AUT
4 runda Olympiakós SFP - GRE

Tak czy inaczej awansujemy :D

For_FuN_ 31.05.2009 01:02

Patrzac na potencjalnych rywali, to szansa na awans do fazy grupowej jest bardzo duza. Mam nadzieje, ze to sprawi rowniez, ze w klubie pojawi sie 4-5 bardzo wartosciowych pilkarzy i w koncu uda sie zawojowac ta LM :).

smieszek 31.05.2009 07:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wonski_eNHa (Post 738167)
Tego gdzie będziemy grać puchary nawet najstarsi górale nie wiedzą :] Może śląski...

najlepiej by było
chciałbym żeby w tej sytuacji Wisła dogadała się ze kierownictwem stadionu Śląskiego, żeby Ci przesunęli planowany remont, z uwagi na mecze Ligi Mistrzów na ich terenie - co zresztą dla nich może być wspaniałym kąskiem.

Piszą, że koncert U2, 6 sierpnia bedzie ostatnią imprezą... Śląski ma zostać oddany do użytku 29 kwietnia 2011 roku. Ale może uda się coś wskurać... [email protected] piszemy?


Ale w sytuacji w jakiej znalazł się Chorzów po nie przyznaniu im EURO 2012, krążą opinie, że remont Śląskiego to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Osobiście myślę, że gdyby przyjęli Wisłę i Ligę Mistrzów w tym sezonie, to byłyby ostatnie lata świetności tego legendarnego miejsca w historii naszej polskiej piłki. Za 2 - 3 lat już nikt tam nie będzie chciał grać.

czytajcie - http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,3...e_picowac.html

Fatk faktem, że pierwsze dwie rundy spokojnie możemy rozegrać w Chorzowie przed ich remontem.

Second qualifying round, 1st leg 14/15.07.2009
Second qualifying round, 2nd leg 21/22.07.2009
Third qualifying round, 1st leg 28/29.07.2009
Third qualifying round, 2nd leg 04/05.08.2009

Potem planowany remont Stadionu Śląskiego... ale wierzę, że Wisła się dogada z kierownictwem !! Przecież nie będziemy jeździlii 300 km do Lubina lub ryzykowali zdrowie w Kielcach. A na mecze w Ostravie nikt z lokalnych przecież nie przyjdzie.

Swoich teoretycznych rywali znamy http://www.wislaportal.pl/news.php?id=15413 ... Polecam spojrzeć kto w tym roku uczestniczy w LM http://www.uefa.com/competitions/ucl...id=788882.html

PhantomRanger 31.05.2009 08:31

Prawda jest taka, że tych ogórków w II rundzie to nasze rezerwy powinny pojechać inaczej nie mają w Wiśle czego szukać. Ludzie nie popadajmy w paranoje skoro obawiamy się jakiegoś mistrza Austrii, Szwecji czy Cypru to po co pchamy się do Europy?

PS. czy za rundy kwalifikacyjne też są przyznawane pkt za wygraną i remis?

radekogi 31.05.2009 08:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 738213)
Prawda jest taka, że tych ogórków w II rundzie to nasze rezerwy powinny pojechać inaczej nie mają w Wiśle czego szukać. Ludzie nie popadajmy w paranoje skoro obawiamy się jakiegoś mistrza Austrii, Szwecji czy Cypru to po co pchamy się do Europy?

PS. czy za rundy kwalifikacyjne też są przyznawane pkt za wygraną i remis?

Dokładnie, Lech który grał zupełnie niedoświadczonym składem w pucharach pojechał Szwajcarów 6:0, a zawsze mi się wydawało, że Grasshopers to mocny zespół. Austrie W. też ograli, co prawda bardzo szczęśliwie, ale tylko przez słabą gre Lecha.

pawlos33 31.05.2009 09:01

Wzmocnienia, wzmocnienia, wzmocnienia. Bez tego ani rusz....

GERO7 31.05.2009 09:14

Te pierwsze dwie rundy trzeba przejść to nawet nie ma o czym mówić . O LM bedziemy sie wtedy bic z : Olympiakosem, FC Kopenhaga,Slavia Praga,Partizan , mistrz bulgarii lub Maccabi . Co by nie mowic nie sa to Reale Madryt ani Barcelony ,ale taki Olympiakos ma naprawde niezla pake . Inne druzyny tez nie sa leszczami ,ale lepszej szansy w historii ery Cupiała nie mieliśmy

PS. Czy jak odpadniemy w decydujacej rundzie LM , to trafimy do tej Ligi Europejskiej ??

pawlos33 31.05.2009 09:35

Ja tam wam nie chce przypominac, ale jest taki jeden klub z Gruzji, zwie się Dynamo Tibilisi...
Mówi wam to cos?? :)

jerry1990 31.05.2009 09:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GERO7 (Post 738235)
Te pierwsze dwie rundy trzeba przejść to nawet nie ma o czym mówić . O LM bedziemy sie wtedy bic z : Olympiakosem, FC Kopenhaga,Slavia Praga,Partizan , mistrz bulgarii lub Maccabi . Co by nie mowic nie sa to Reale Madryt ani Barcelony ,ale taki Olympiakos ma naprawde niezla pake . Inne druzyny tez nie sa leszczami ,ale lepszej szansy w historii ery Cupiała nie mieliśmy

PS. Czy jak odpadniemy w decydujacej rundzie LM , to trafimy do tej Ligi Europejskiej ??

Jak odpadniemy w 4 rundzie eliminacji LM to awansujemy do grupowej LE :)

<>Umbro<> 31.05.2009 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GERO7 (Post 738235)
Te pierwsze dwie rundy trzeba przejść to nawet nie ma o czym mówić . O LM bedziemy sie wtedy bic z : Olympiakosem, FC Kopenhaga,Slavia Praga,Partizan , mistrz bulgarii lub Maccabi . Co by nie mowic nie sa to Reale Madryt ani Barcelony ,ale taki Olympiakos ma naprawde niezla pake . Inne druzyny tez nie sa leszczami ,ale lepszej szansy w historii ery Cupiała nie mieliśmy

PS. Czy jak odpadniemy w decydujacej rundzie LM , to trafimy do tej Ligi Europejskiej ??

nie odpadniemy w 4 rundzie :)
ale tak potem jest od razu faza grupowa LE

RAFi89 31.05.2009 10:30

Łatwo o awans napewno nie będzie bo my też jakąś potęgą nie jesteśmy. Ale tak jak ktoś już powiedział teraz najtrudniejszy przeciwnik to dawniej był jeden z łatwiejszych. Wydaje się że drugą rundę powinniśmy przejść bez problemu i co mnie zaskoczyło ewentualna porażka w 3 rundzie (oczywiście oby nie) daje gre w 4 rundzie el. Ligi Europejskiej.
Teraz wszystko w rękach działaczy, trenera i zawodników. Nam pozostaje wierzyć że będzie dobrze.

Greebo 31.05.2009 10:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawlos33 (Post 738245)
Ja tam wam nie chce przypominac, ale jest taki jeden klub z Gruzji, zwie się Dynamo Tibilisi...
Mówi wam to cos?? :)

Nie Dynamo Tbilisi a FC WIT Georgia Tbilisi. Subtelna roznica, choć rzeczywiście mówić powinno sporo.. a dokładnie 11 bramek które im zapakowaliśmy w dwumeczu.

PasiorWKS 31.05.2009 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cichy (Post 730482)
I tu jest pies pogrzebany. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że polska drużyna, która przez ten odsiew przejdzie i wejdzie do fazy grupowej LM, w Ekstraklasie nic wielkiego nie ugra. Niestety polscy zawodnicy przed długie lata przyzwyczajani są do obciążeń treningowych pod góra 40 spotkań w sezonie, dodatkowych kilkunastu mogą nie wytrzymać. A jak reagują na cięższe treningi można było zauważyć w czasie, kiedy naszym trenerem był Petrescu. Zwiększenie ociążeń skutkowało słanianiem się na boisku i niemal buntem zawodników przeciwko jego metodom szkoleniowym. Wg. mnie jest to też jeden z najważniejszych powodów tego, że Polacy rzadko bywają gwiazdami zagranicą....

Tymniemniej daj Boże żeby Skroża musiał sobie z tym na jesieni radzić :D

Czy ja wiem czy tu leży pies pogrzebany? To są raptem 2 mecze więcej niż w ostatnich eliminacjach (bo zaczynamy od 2. rundy), plus 8 meczy w grupie powiedzmy. Wystarczy olać PE i PP i nie powinno być problemu. To naprawdę nie jest aż tak dużo.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl