Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Likwidujemy PZPN!!! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5765)

dostuffca 14.05.2009 06:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez manager1906 (Post 726895)
Gadaj swoje, a ja i tak podpisy będę zbierał. Bo rozwiązanie PZPN w trybie refernedum jest zgodne z prawem. Dziękuje i tyle z Tobą polemiki w tym temacie. Sam może jesteś z propagandy pzpnu...

Jak jest kurde zgodne? PZPN jest stowarzyszeniem - o jego bycie nie decyduje Sejm, Senat Prezydent czy też Naród. O jego bycie decyduje Sąd. A uwierz mi, referendum ogólnonarodowe nie jest w tym kraju źródłem prawa.

Nie możesz rozwiazać, za pomocą referendum, ani PZNP, ani SKWK ani Fundacji Anny Dymnej - nieważne jak bardzo by Ci na tym zależało.

http://wislakrakow.com/forum/showpos...55&postcount=5

manager1906 14.05.2009 07:50

do dostuffca i For_FuN_ :
Od początku rozumiem o co Wam chodzi i może nawet macie racje...zobaczymy... wypowiadam sie tu ponieważ mam na ten tema pewną wiedzę, gdyż jestem na studiach powiązanych z prawem i mam różne przedmioty prawne.I dlatego moim zdaniem nie macie, ponieważ ustawa w polski systemie prawa stoi wyżej od statusu pzpn-u.
USTAWA
z dnia 14 marca 2003 r.
o referendum ogólnokrajowym

Art. 63.
1. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod referendum z inicjatywy
obywateli, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500
000 osób mających prawo udziału w referendum.
2. Referendum z inicjatywy obywateli nie może dotyczyć:
1) wydatków i dochodów, w szczególności podatków oraz innych danin publicznych;
2) obronności państwa;
3) amnestii.


Jak widać w z ustawy rozwiązznie pzpnu nie podchodzi pod żaden z ust.1-3.
Bez obrazy nie jesteście dla mnie autorytetami w sprawie, prawa ponieważ was nie znam a przez neta to każdy może być konstytucjonalistą. Bez napinki.
Oczywiście jest również konstytucja w której:


Art. 12.
Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność tworzenia i działania związków zawodowych, organizacji społeczno-zawodowych rolników, stowarzyszeń, ruchów obywatelskich, innych dobrowolnych zrzeszeń oraz fundacji.

Art. 58.
  1. Każdemu zapewnia się wolność zrzeszania się.
  2. Zakazane są zrzeszenia, których cel lub działalność są sprzeczne z Konstytucją lub ustawą. O odmowie rejestracji lub zakazie działania takiego zrzeszenia orzeka sąd.
Ja jako, podkreślam to, student dopiero pierwszego roku z Art. 58 ust.2 wnioskuję że będzie można rozwiązać pzpn, gdy po przeprowadzeniu referendum następnie sejm w drodze USTAWY rozwiąże związek. Dobra, ale może się mylę bo nie uważam się za eksperta, więc pójdę za Waszą dobra radą i poproszę na wydziale o poradę w tej sprawie profesora, bo nie stać mnie na poradę prawna w kancelarii. A może jakiś prawnik się wypowie? :D
Pozdrawiam i dzięki za uwagi :)

dostuffca 14.05.2009 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez manager1906 (Post 727127)
Ja jako, podkreślam to, student dopiero pierwszego roku z Art. 58 ust.2 wnioskuję że będzie można rozwiązać pzpn, gdy po przeprowadzeniu referendum następnie sejm w drodze USTAWY rozwiąże związek.

Nawet w art konstytucji, które przytoczyłeś, jest napisane jak byk, że Sejm ustawą związku rozwiązać nie może. Na podstawie ustawy sąd może odmówić rejestracji, lub zakazać działania. Nie może jednak być to ustawa pt. "zakaz działania PZNP i innych organizacji pokrewnych", gdyż sama taka ustawa jest niekonstytucyjna.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl