![]() |
Nie bardzo, bo jeśli pierwsza trójka będzie Wisła-Legia-Lech, to żadna kombinacja wyników meczów Wisła-Legia i Legia-Lech nie da nam mistrza w przypadku równej ilości punktów. Jeśli będzie Wisła-Lech-Polonia, to tylko pod warunkiem porażki poznaniaków przy Konwiktorskiej. Naszego liderowania wraz z drużynami warszawskimi nie ma brac pod uwagę, gdyż i tak Lech musiałby stracić te 4 punkty, choć jeśli taka sytuacja nastąpi, to wystarczy remis z Legią.
|
Cytat:
no tak ,wariant pierwszy odpada , ale pozostają 2 , nawet 3 , po pierwsze lech-polonia- My,My i warszawskie drużyny, oraz wszystkie cztery |
Mistrz
Lech jest w tak słabej formie, że musi zgubić więcej niż 4 punkty, oni wiosną zdobyli raptem 9/15, Wisła również ma na swoim koncie 9/15 a przecież ma byc o tyle słabsza od Lecha, niemal na każdej pozycji.
Lech jedzie dwa razy do Warszawy i nie wierze, żeby z taką grą powalczył z Legią czy Polonią o zwycięstwo, Legia też gra słabo, mistrzem będzie ten kto straci najmniej w najbliższych kolejkach. Głęboko wierzę, że korona zostanie na reymonta. Zapraszam na bloga tam w tekście o Smudzie opisałem to dokładniej i dużo szerzej, żeby to wklejać na forum. Serdecznie pozdrawiam. |
Wariant, że trzy lub cztery kluby zdobędą tyle samo pkt. na koniec sezonu jest mało prawdopodobny. Gdyby już miało się tak stać to pod uwagę będzie brana "mini tabela" czyli załóżmy Wisła, Legia i Amika i wyliczenie kto zdobył najwięcej punktów w grach pomiędzy tylko tymi trzema ekipami. Załóżmy, że wygramy z Legią to będziemy mieli tylko 4 pkt a Kuchenki na dzień dzisiejszy już mają ich 5, więc scenariusz z trzema dróżynami mającymi tyle samo punktów naprawdę nic nam nie daje. No chyba, że wśród tych dróżyn - 3! nie będzie Amiki co jest tak samo prawdopodobne, jak to, że Śląsk zagra w pucharach...Trzeba mieć w świadomości, że tracimy do amiki 4 pkt. Innego myślenia nie można brać pod uwagę...Chyba, że Polska to kraj prawa i uczciwości i Amica zostanie za korupcje ukarana degradacją...
|
Mini tabela
Nie wiem czy regulamin PZPN-u wogóle przewiduje mini tabelę... tam raczej prawo powstaje na bieżąco pod potzreby chwili ;]
Lepiej uniknąć tej samej liczby punktów, bo bilans z czołówką mamy w tym roku tragiczny, Tylko na Polonii zdobyliśmy 6 pkt, Lech siądzie zobaczycie i za 3-4 kolejki odpadnie z wlaki o mistrza a Smuda pójdzie w cholerę Pozdrawiam Sredczenie |
Mecz z Jagiellonią nie będzie łatwy dla Wisły, bo to zespół, który potrafi mobilizować się na spotkania z trudnymi rywalami. W dodatku Frankowski ma paru osobom sporo do udowodnienia, a on nawet grubo po 30-stce w naszej lidze potrafi w pojedynkę rozstrzygać mecze. Dodatkowo, jak znam życie, w naszej drużynie nastąpi duże rozprężenie po meczach z Lechem, owocujące tradycyjnie lenistwem w grze bez piłki, jak np: w Bytomiu, czy Bełchatowie. To będzie szansa dla rywali.
Dlatego uważam, że Skorża powinien wprowadzić pewne zmiany w składzie - u nas też kilku zawodników ma jeszcze sporo do udowodnienia. Stąd dałbym szansę gry Niedzielanowi, Łobodzińskiemu i Jisakowi, chyba, że fizycznie będą wyglądać blado. Usiąść na ławce powinni Małecki i zbyt defensywny na ten mecz Cantoro. Moja propozycja składu "pod Jagiellonię": Cebanu - Singlar, Baszczyński, Marcelo, Diaz - Łobodziński, Sobolewski, Jirsak, Boguski - Ćwielong, Niedzielan |
Nie sposob nie napomniec o osobie Franka. Uwazam za wysoce niewskazane uskutecznianie manifestacji pod jego adresem. Tak negatywnych jak i pozytywnych. Kibice juz raz dali mu odczuc co sadza o wydarzeniach zwiazanych z jego odejsciem i nie ma potrzeby, zeby do tego wracac. Slawetny trans z 2005 roku trafial moim zdaniem blisko celu, choc za wlasciwsze uznalbym uzycie nieco innej atrybucji anizeli "zwykly judasz". W kazdym razie nie ma sensu na sile nadawac calej tej sprawie wiekszej rangi, niz rzeczywiscie wskazywalaby na to potrzeba. Rozumiem jednak, ze dla okreslonej czesci osob, moze nie byc to latwe, z uwagi na konflikty jakie narosly przez okres kilku ostatnich lat. Szczegolnie mam tu na mysli czlonkow stowarzyszenia oraz ich gorliwych oponetow, ktorzy juz zdaje sie w sposob "ideologoczniy" sa nastawieni przeciwko sobie. Sam nie przepadam za Frankiem, majac na uwadze czesc jego wypowiedzi i postepowanie w okreslonych momentach, mimo to nie palam do niego skrajnymi uczuciami typu pogarda czy nienawisc. Bardzo nie chcialem, by doszedl do skutku jego powrot na Reymonta i tak tez sie stalo, choc teraz okazalo sie, iz jednak do czegos moze sie przydac, w co jeszcze jakis czas temu autentycznie watpilem, dopatrujac sie jego definitywnego pilkarskiego konca. A skoro ten koniec zostal odlozony w czasie, bede mu jednak szczerze kibicowal (wylaczywszy najblizszy mecz), by ustrzelil jeszcze pare bramek i awansowal mozliwie jak najwyzej w klasyfikacji najlepszych strzelcow. W koncu takie wyscigi nie odbywaja sie codziennie, a jakby nie patrzyc, z perspektywy czasu bedzie to takze wislacki akcent.
Podsumowujac, zaden pilkarz, chocby nie wiem jak zasluzony czy "podpadniety", nie powinien nigdy wiecej wywolac takiego fermentu. Kibic oraz wszyscy ludzie zyczacych Wisle zawsze jak najlepiej to podstawa. Czas by emocje raz na zawsze opadly. Wracajac do samego meczu, chyba kazdy zdaje sobie sprawe kogo nalezy przypilnowac w pierwszej kolejnosci. Mam na mysli oczywiscie Grosickiego. Nie wiem ile ten pilkarz ma juz w tej rundzie asyst na swoim koncie, ale zdecydowanie najwiecej w zespole z Bialegostoku. Nikt tak jak on nie miesza w szykach obronnych rywala. Wazna postacia jest takze bardzo dobrze wyszkolony Hermes. O Frankowskiego bylbym spokojny, ze nie kiwnie palcem tak jak na Lechu, gdyby duet stoperow tworzyla jeszcze do niedawna para nr.1 Glowacki-Cleber. Z uwagi na to, iz Baszczynskiemu po raz pierwszy w zyciu przyjdzie zagrac wspolnie z Marcelo, mozna miec lekkie obawy. Mimo wszystko zakladam pewna wygrana, poniewaz kazdy inny rezultat moze zaskutkowac wypadnieciem poza puchary. |
Teraz na kolejne mecze musi byc wieksza koncentracja niz poprzedni bo mamy teraz 4 średniaków pod rzad. I musi być 12 punktów!! Wiec na Jagiellonie wieksza ambicja niz na leszka.
|
Z obozu Jagi:
http://sport.onet.pl/74331,1248675,1...wiadomosc.html Nie zagraja z nami Król (za kartki) oraz kontuzjowani Hermes i Bruno. Ciekawe czy z tymi Brazylijczykami to tylko zaslona dymna. Cala trojka to dosc wazni zawodnicy dla Jagielloni wiec mam nadzieje, ze nie tylko my bedziemy oslabieni w tym meczu. Dobrze w obronie zagrac i bedzie dobrze. |
Nie zapominałbym jednak o tym, że Frankowski na wyjeździe nie strzelił bramki w tym sezonie.
|
Cytat:
Cytat:
|
najwiecej asyst ma Kajosevic (4), pozniej Grosik (3) i Franek (3), pozniej Krol (2) i gdzies tu jest Zawistowski z 2-3 napewno ma.
|
Cytat:
Cytat:
|
Wydaje mi sie że nie ma co liczyć punktow tylko wygrać co swoje i nie ogładać sie na te smieszne kluby.
Tylko jak to zrobić? Przede wszystkim Kibice muszą co mecz ambitniej dopingować a piłkarze się dostosowywać. Żeby nie było wpadek. i Cele proste wyznaczyc : teraz 4 mecze musza byc wygrane bo to są średniacy. potem mecz z Legią który trzeba wygrać a potem 3 mecze ze słabiakiem i dwoma przyjaciółmi . mam nadzieje że wtedy Lechia bedzie miala zapewnione utrzymanie, bo Wisła musi to wygrac. Wiem że ameryki nie odkryłem ale próbowałem :) |
Cytat:
|
Obawiam się trochę, żeby Franek (inteligentny i technicznie świetny lis pola karnego) nie pokazał Pawełkowi czego ten ostatni nie umie ...
Niestety dla Pawełka Franek jest najgorszym egzaminatorem. O przegranej nie myślę (przynajmniej się staram). |
Tak trochę jako ciekawostkę podam, że Franek swoją 100 bramkę w lidze strzelił... Mariuszowi Pawełkowi kiedy ten grał jeszcze w Odrze (tak przynajmniej wynika z dodatku "franek łowca bramek" który kiedyś tam dodawano do gazet jak Frankowski odchodził z Wisły). Niestety interwencja bramkarza w iście Pawełkowym stylu, puścił ją pod pachą;/
|
Marcelo to wielki chłop odbije z brzucha franka i ten bedzei musial wyjsc albo wyleciec z pilka z pola karnego i akcje znowu rozgrywac albo stracic pilke:)
|
Cytat:
|
Cytat:
:lol: |
Cytat:
|
Na Franka sposób jest jeden, pokiereszować go. Mam nadzieję, że Głowacki nie będzie miał żadnych skrupułów i będzie walczył wręcz równie zażarcie co z Lewandowskim.
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Są dwa scenariusze na to spotkanie wg mnie:
1. Jaga podbudowana dobrymi wystepami w lidze ,zagra bez żadnych kompleksów i bedzie liczyc na duet Frankowski-Grosicki. Widac ,ze dobrze im sie ze soba wspolpracuje,zatem nie sa bez szans w starciu z Pawelkiem i nasza obrona 2. Jaga odbiła sie od dna i zajmuje wysokie 7 miejsce w tabeli ,zatem w tym meczu nie beda sie bardzo spinać i bedzie to mecz do pierwszej bramki , po ktorej juz calkowicie zejdzie z nich powietrze i Wisła spokojnie zainkasuje 3 punkty. Co by sie niedzialo,trzeba wykorzystac nasza przewage w formacji pomocy i wykorzystac nieporadnosc ich defensywy. Moze atak maja niezly ,ale my mamy przewage w pozostalych formacjach .Jesli marzymy jeszcze o Mistzostwie musimy to wygrac. Stawiam 3-1 dla Nas :) |
Cytat:
Nie ma Głowy, wróci Marcelo - koncept pozostaje ten sam. |
Cytat:
a co powiesz o tym ? :) |
Cytat:
Jakies 09. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl