Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Wielkie granie, temat dla maniakow konsoli. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5561)

famul 14.04.2009 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dzwd (Post 708580)
Dokładnie .Chodzi mi też o to ,że na płytach BD mieści się więcej danych.W następstwie coraz lepszej grafiki,dźwięku w grach potrzeba jest płyta która zmieści wszystkie składniki potrzebne do tego.


tu się z Tobą zgodzę format bd mieści dużo i potrafi wiele ale musi jeszcze dużo wody w Wiśle upłynąć żeby można było nagrywać płyty BD(kosztami równymi teraz płytą DVD) itd poza tym większość gier jak na razie zrobione jest w 720p a nie w 1080 p i przeważnie sa upscalowane jest chyba raptem 5 tytułów które obsługują pełne full hd więc jak by na to nie patrzeć przewagę ma ps3 bo jest bardziej przyszłościowe no ale wg mnie jest za drogie można mieć przynajmniej w miejscu w którym przebywam 2 xboxy za to (Irlandia) a ps3 jest w cenie 400 euro więc lekka przesada

uher 16.04.2009 17:09

Konsolę kupuje się pod kątem gier / przywiązania / kasy. Jeśli ktoś miał wcześniej iXa to wybierze 360, a jak ktoś od dawien dawna jest po stronie Sony, to się nie tknie tego xpudła. Jeśli chodzi o gry, to większość jest obecnie wieloplatformowa, PS3 dostała niesamowicie w dupę, ponieważ straciła masę exclusivów - Devil May Cry, Soul Calibur, GTA, PES. Na całe szczęście jeszcze zostało nam Gran Turismo i Tekken. Za PS3 przemawia Blue-Ray, DARMOWY dostęp do rozgrywki Online, większe możliwości techniczne, za X360 piraty.

emsi 16.04.2009 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez uher (Post 709639)
exclusivów - Devil May Cry, Soul Calibur, GTA, PES. Na całe szczęście jeszcze zostało nam Gran Turismo i Tekken. Za PS3 przemawia Blue-Ray, DARMOWY dostęp do rozgrywki Online, większe możliwości techniczne, za X360 piraty.

Tekken nie został wychodzi na Xboxa :P :lol:

uher 16.04.2009 20:13

dzwd czytaj ze zrozumieniem.

Emsi to tylko plotki, tak jak i Bill nie dostał nowego Metal Geara, który de facto również jest tytułem obowiązkowym dla posiadacza czarnuli, tak i Tekkena nie uda (?!) mu się pozyskać.

Pozostaje jeszcze ostatni hit Killzone 2 ale zaraz będzie afera, że X ma Gears of War i Halo, które w stanach wychodziło z każdej lodówki.



Jeszcze jedno, jeśli chodzi o kategorię platformówek PS3 jest nie pod.ebania Uncharted, Jak & Daxter, Ratchet Clank i mega mega mega hit czyli Little Big Planet.

famul 16.04.2009 20:20

"Jeszcze jedno, jeśli chodzi o kategorię platformówek PS3 jest nie pod.ebania Uncharted, Jak & Daxter, Ratchet Clank i mega mega mega hit czyli Little Big Planet."

co do Little Big Planet się zgodzę jest na prawdę jest niesamowite :) , a co do GT 5 no to wciąż nie widać zbyt jej efektów ? kiedy ono zostanie wreszcie wydane ?

uher 16.04.2009 20:28

Podobno Boże Narodzenie 2009 ale nigdy nic nie wiadomo..

uher 16.04.2009 20:56

W dniu premiery możliwe, za CoD 4 dałem w pre-orderze 269zł ale obecnie ceny gier są na poziomie 199-219zł. Natomiast po tygodniu - dwóch na allegro spadają do 150-170zł.
Killzone 2 już po 119zł jest.

famul 16.04.2009 22:29

Gdy wyszło COD 4 to cena prawie przez rok utrzymywała na poziomie ok 50 euro za nową , wiadome od czasu do czasu były promocje na 35 - 40 ale tak to cena oscylowała w granicy 50 euro za nówkę , a używki stały po ok 35 euro , dopiero teraz cena spadła do 35 euro za nową

p.s w Polsce bardzo szybko tanieją gry w Irlandii z tym jest większy problem jedynie jak są promocję można coś ciekawego wyłapać w dobrej cenie :)

uher 17.04.2009 00:06

Nie ma czegoś takiego, że producent koszty odbija sobie na cenie produktu finalnego (windując jego cenę, powyżej średniej kwoty gier). Pozatym nie trudno policzyć, 50 euro x 50000000 szt (wszystkie części w sumie sprzedały się, w nakładzie 50 mln egzemplarzy) = 2500000000 euro ze sprzedanych kopii. Daje to 2,5 miliarda euro kwoty brutto, jeśli się nie je.nąłem w obliczeniach. Oczywiście wiadomo, że duża część była w platynie czyli po ok 20 euro, trzeba odjąć koszty produkcji, reklamy ale chodzi mi o sam przykład, gdzie jest wykazane jak kształtuje się sprzedaż. Konsole, to nie PC, gdzie co 100 egzemplarz gry to oryginał. Sony i Microsoft dokładają do produkcji konsol, zysk nabijają im gry.

emsi 17.04.2009 15:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez uher (Post 709735)
Emsi to tylko plotki, tak jak i Bill nie dostał nowego Metal Geara, który de facto również jest tytułem obowiązkowym dla posiadacza czarnuli, tak i Tekkena nie uda (?!) mu się pozyskać.

Jak plotki jak już jest termin wydania i Demka na X szczególnie, że tu po prostu Namco weszło w Xboxa i wydało Soul Calibura w wcześniej miało wyłączność tylko na Playa :)

Więc ja sobie spokojnie czekam na Tekkena i doceniam obie konsole jak najbardziej :)

Co do rzeczy wydawanych przez Sony jak i Microsoft wiadome jest, że jeden drugiemu nie sprzeda

uher 17.04.2009 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emsi (Post 710026)
Jak plotki jak już jest termin wydania i Demka na X szczególnie, że tu po prostu Namco weszło w Xboxa i wydało Soul Calibura w wcześniej miało wyłączność tylko na Playa :)

Więc ja sobie spokojnie czekam na Tekkena i doceniam obie konsole jak najbardziej :)


Niestety to fakt, na stronie http://tekken.namco.com/ u dołu widnieje logo Xboxa 360.


Mam nadzieję, że nie przygrają w ch.ja tak jak z GTA, gdzie nie dość, że Bill dostał swoją wersję, to jeszcze zrobił sobie wyłączność na The Lost And Damned.

DamiannTS 17.04.2009 18:05

Sam nie mam PS czy Xboxa ale jak grałem u kuzyna to miałem wielką zajawke na Tekkena :D

uher 17.04.2009 18:31

Chodzi mi o to, że PS3 powoli traci wszystkie swoje flagowe hity, na rzecz multiplatformowości. Co do różnic to wiele jest gier, które na każdej platformie są inne, najprostszym przykładem jest FIFA 09, na konsolach widać krople potu na czołach piłkarzy, natomiast na PC ledwo co piłka jakoś tam wygląda.

Jachcik 20.04.2009 16:31

Czy na PS2, wychodzą jeszcze jakieś gry? Opłaca się jeszcze ją kupować?

Jachcik 20.04.2009 16:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kamikaze (Post 711962)
nie ma najmniejszego sensu kupuj ps3 albo psp

Łatwo Ci mówić o PS3, nie mam 1000 zł aby wyłożyć na konsole.....:)

travcka 20.04.2009 18:35

Witam!

Bylby ktos chetny na wymiane PES 09 na FIFE 09 na xbox`a?

Zainteresowanych zapraszam na priv, badz 1331012

maksinho 20.04.2009 18:58

Ja ostatnio Pekin 2008 męczyłem :P O mało gałki nie wyrwałem z pada...

Kamson 11.05.2009 21:00

Za ile najtaniej kupie nówke Xboxa 360 premium 20gb lub 60gb (właśnie, opłaca sie brać 60, czy 20 wystarczy?)? Ile kosztuje przerobienie? I jaka jest szansa na zarobienie bana grając przez internet na przerobionym X'ie?

zloto 19.05.2009 15:52

Bana zalapiesz momentalnie, pograsz tydzien-miesiac, albo jeden wieczor. Bierz 60 GB, Jedna gra to okolo 5 GB, a sie nie oplaca brac juz 20 GB, ja kupilem Premium 60GB w okolice sylwka za 1000 z,l a w cenie byl jeszcze GOW 2 :D

CVC 13.06.2009 00:52

Jak się ściąga dema gier na ps3 ? I czy ktoś wie czy można/jeśli tak to jak ściągnąć uaktualnienia składów w PES 09 ?

Kamyk 13.06.2009 13:44

Była już premiera UFC 2009 Undisputed na X'a ?
Bo latałem dzisiaj po sklepach i w Saturnie pierdzielą że premiera 19 czerwca, w Empikach jeszcze nie mają chociaż wprowadzony już jest do systemu:/

A jak ktoś już posiada to proszę o recenzję:)

dymek_nhs 14.06.2009 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamyk (Post 744597)
Była już premiera UFC 2009 Undisputed na X'a ?
Bo latałem dzisiaj po sklepach i w Saturnie pierdzielą że premiera 19 czerwca, w Empikach jeszcze nie mają chociaż wprowadzony już jest do systemu:/

A jak ktoś już posiada to proszę o recenzję:)

Premiera w Polsce 4 Czerwca była, chyba widziałem tą grę w piątek w empiku w gk
Gierka zajebista warto kupić.

Kamyk 14.06.2009 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dymek_nhs (Post 745273)
Premiera w Polsce 4 Czerwca była, chyba widziałem tą grę w piątek w empiku w gk
Gierka zajebista warto kupić.

Pytałem wczoraj w gk i powiedzieli, że jeszcze nie jest wystawiona, chociaż mają ją w systemie (249,90 zł sic!)
No nic będę czekał. Mam zamówionego Fight Night Round 4, a tu ciągle premiere odwlekają:/

Maciejo 15.06.2009 09:16

Kamyk, spróbuj na allegro. zamówiłem ze sklepu Game Over i dostałem zaraz po premierze. a premiera była chyba jakoś pod koniec maja.

ogólnie gierka mi się podoba, mimo, że są różne głosy.
kariera wg niektórych dość nudna. mi się np. podoba to, że zaczynasz gościem, który jest można powiedzieć słaby. jeden ze styli wziąłem muay thai i nie potrafiłem high kick'ów ;) trzeba się nauczyć nowych ciosów, umawiając się na sparingi z konkretnym teamem, tam są zadania (za jedno 10pkt ) jak uzbierasz 150 pkt masz lvl 2 i masz high kick, na lvl 3 masz flying knee etc. treningi są ważne właśnie z tego względu, bo oprócz nich jest jeszcze siłownia, ale ona nie załatwia sprawy do końca ;)

najbardziej denerwujące są ciągłe autosave :/ ocipieć od tego można.

gierka wg mnie godna polecenia. podobno prawdziwa zabawa zaczyna się na live ;)

dymek_nhs 15.06.2009 11:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciejo (Post 745559)
Kamyk, spróbuj na allegro. zamówiłem ze sklepu Game Over i dostałem zaraz po premierze. a premiera była chyba jakoś pod koniec maja.

ogólnie gierka mi się podoba, mimo, że są różne głosy.
kariera wg niektórych dość nudna. mi się np. podoba to, że zaczynasz gościem, który jest można powiedzieć słaby. jeden ze styli wziąłem muay thai i nie potrafiłem high kick'ów ;) trzeba się nauczyć nowych ciosów, umawiając się na sparingi z konkretnym teamem, tam są zadania (za jedno 10pkt ) jak uzbierasz 150 pkt masz lvl 2 i masz high kick, na lvl 3 masz flying knee etc. treningi są ważne właśnie z tego względu, bo oprócz nich jest jeszcze siłownia, ale ona nie załatwia sprawy do końca ;)

najbardziej denerwujące są ciągłe autosave :/ ocipieć od tego można.

gierka wg mnie godna polecenia. podobno prawdziwa zabawa zaczyna się na live ;)

Co do tego live to nie wiem czy by ci się podobała taka zabawa jak wygrywasz z gościem a on bezczelnie ucieka wyłączając konsole, gre :P korki w domu :) i nie traci przy tym rankingu.
Wniosek z tego taki że lepiej grać z uczciwymi kolesiami albo zasiąść z kumplami w domu i powalczyć

Maciejo 15.06.2009 11:21

zawsze się tacy znajdą. tak samo było w przypadku Fify choćby.

ale:

Cytat:

There is a patch in development / testing to address the i
ssue of online cheating via disconnecting from multiplayer matches,
as well as other fixes. We can’t announce an exact date for the patch
yet, but we’re working to get it out as soon as possible.
czyli już nie będzie takich pajaców jak mówisz ;) tzn, może i będą, ale już inaczej będą traktowani.

zawszewiernyts 21.06.2009 15:12

Gdzie najtaniej dostanę w Krakowie Xboxa 360? wie ktoś może ? :P

MatiBKS 21.06.2009 15:28

ostatnio była promocja w Realu i był za 400 zł ale nie wiem czy Premium czy ten bez dysku

tofik 21.06.2009 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatiBKS (Post 748820)
ostatnio była promocja w Realu i był za 400 zł ale nie wiem czy Premium czy ten bez dysku

To pewnie był bez.

Ja UFC grałem i moim zdaniem kiszka jest, nie warto wydawać na oryginał pieniędzy. Bardziej jestem za nowym FNR4. 3 była na wieele godzin zabawy, z 4 powinno być podobnie bo chyba nic nie zepsuli.

globoos 22.06.2009 11:51

moje pytanie brzmi : po co mi do XBOXa dysk twardy jest potrzebny? gry mam na płytach, nie chcę na to żadnej muzyki ani filmów wgrywać, jedynie by się przydało mieć na savegame jakieś miejsce... czy w takim wypadku wersja arcade będzie dobra? ;D nie powiem, robiłoby mnie kupienie sobie za 4 bańki w realu tego cuda, do tego 5 dych za przerobienie i zabawa na długie miesiące będzie ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl