Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [19. kolejka] Wisła Kraków - Polonia Warszawa 7.03.2009 - sobota, godz. 18:15 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5478)

Wisła&Lechia 02.03.2009 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucekj (Post 685318)
.

btw. mam nadzieję, że Mauro wyjdzie za Irsaka :]


Będzie podobnie z nim jak z Irsakiem :)

Philips_Zaspa 02.03.2009 16:27

Cóż, myślę, że jak już tak prawie wszyscy stracili nadzieję, to pozostaje nam Maciej Skorża. On na 100% zmobilizuje piłkarzy. Nie ma innego wyjścia. Jest tylko zwycięstwo. Trzeba na tej Polonii siąść i nie zejść do końca spotkania. Sorry dla Polonii ale gracie z Wisłą Kraków:-D

lucekj 02.03.2009 16:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Philips_Zaspa (Post 685360)
Cóż, myślę, że jak już tak prawie wszyscy stracili nadzieję, to pozostaje nam Maciej Skorża. On na 100% zmobilizuje piłkarzy.

Nie no ludzie, prosze Was....

Co wy wypisujecie?

To ja mam mobilizować pilkarzy?? To ich trzeba mobilizować do arcywaznego meczu o 6pkt z druzyna z czołowki, bezposrednim rywalem o MP??

Nie no jaja jakies, ja mam pilkarzyne, ktory zarabia 200tys euro prosić zeby rzetelnie wykonywal swoj zawod z zaangazowaniem??

Samo zaspiewanie przez nas hymnu, po ktorym ciary przez czlowieka przechodza powinno byc dla nich moblizujace....

tormenthor 02.03.2009 16:39

Maciej Skorża = brak umiejętności mobilizacji. On do tego potrzebował mieć w drużynie Kosowskiego, a ewentualnie robił to za niego Andzrzej B. Mam nadzieje, że przynajmniej zobaczę jakiś sensownie wykonany stały fragment gry, bo mamy w drużynie zawodników świetnie grających głową : Diaza, Głowackiego, Marcelo ale na razie nikt im nie potrafi celnie na głowę dośrodkować.

Eustachy 02.03.2009 17:07

Nie wiem, moze nalezaloby sobie wzajemnie powiedziec prosto w oczy, ze szans na mistrza w tym roku juz (raczej) nie ma, co pozwoliloby z druzyny zdjac czesc presji, szczegolnie w obliczu odejscia podpory defensywy i jednego z niewielu wojownikow jacy ostatnimi czasy grywali w barwach Wisly.

Sobotni mecz, to mecz o 6 punktow. Wygrana pozwoli dogonic Polonie i nie powiekszyc dystansu do Legii.
Czarny scenariusz (wliczajac niepowodzenie w meczu pucharowym) przewiduje, ze jeszcze w tym tygodniu przegrana moze zostac szansa na udzial w kolejnej edycji europejskich pucharow, szczegolnie gdy wezmie sie pod uwage krotki dystans meczowy jaki pozostal do zakoncznia rozgrywek.
Mam nadzieje, ze trener i jego stremowani pilkarze doskonale zdaja sobie z tego sprawe.

krasny 02.03.2009 17:12

W obliczu takiej a nie innej kadry Wisly licze na sklad:

Pawelek - Baszczynski, Glowacki, Marcelo, Diaz - Malecki, Sobolewski, Jirsak, Piotr Brozek - Pawel Brozek Boguski

Moznaby jeszcze zamienic miejscami Malego z Boguskim, ewentualnie w miejsce Jirsaka Boguski i Cwielong w ataku. Szczerze, to ta nasza kadra jak narazie dobrze nie wyglada.

Mam nadzieje ze z Lechem sie odbuduja i pozniej z rozpedu pukna i Polonie.

I tego sobie i Wam zycze!

pan Dudi 02.03.2009 17:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucekj (Post 685376)
bla, bla, bla

Eh, mordo ty moja, piszesz o łbie na karku (mając, rozumiem, na myśli również swój) a potem przewidujesz zmiany w składzie co do minuty! Jak Ty to robisz?!

A najbardziej mnie rozczuliłeś tym:

Cytat:

Tak, więc chłopcze tak jak pisałem, po wynikach sparingów, przeglądu obecnej kadry, oglądnieciu meczu z Polonią B., nie jestem ślepym optymistą tylko podchodze realistycznie do sprawy...
Pomyśl o tym (jeśli oczywiście gumeczka z Twojej przezajebistej maski nie odcięła Ci dopływu krwi między uszy) w drugą stronę- jak wypadała Polonia w sparingach? Widziałeś przynajmniej mecz Polonii z Legią? Wyobraź sobie- oni też nie grali jak z nut! Powiem nawet, że z tego co pamiętam nie mieli nawet takiego momentu zrywu jaki nam się przytrafił w meczu w Bytomiu (chociaż mogę się mylić, bo oglądałem mecz "jednym okiem" i to dość pijanym, ale tak mi się wydaje).

thechris 02.03.2009 17:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucekj (Post 685376)
Schodowiczu 2005.... <lol2>


zrozum, co pisze....

tutaj prowadzimy dyskusje pod względem piłkarskim a nie kibicowskim, idz na ABG ponazekaj, ze ludzie mają łeb na karku i widzą jak drużyna piach gra....
Pisz tam o mobilizacji kibiców itd. a mi nie musisz tego uświadamiać

Tak, więc chłopcze tak jak pisałem, po wynikach sparingów, przeglądu obecnej kadry, oglądnieciu meczu z Polonią B., nie jestem ślepym optymistą tylko podchodze realistycznie do sprawy...

Mama nadzieję, ze sie miło ROZCZARUJE..

Moj przypuszczalny skład na to spotkanie:
Pawełek
Baszczyński-Głowacki-Marcelo-Diaz
Małecki-Sobol-Mauro-Zieńczuk
Pa.Brożek-Boguski

Zmiany: Beto(ok.80minuty), Ćwielong, Pi.Brożek

Moim zdaniem Diaz się nie nadaje na lewą obronę... tzn. tam gra najsłabiej. Trochę lepiej gra na lewym skrzydle, bo jego starty ratuje jakoś Pi. Brożek i łatał Cleber (wiem... czas przeszły... i obym się mylił). Najbardziej znośnie gra na na pozycji DMF...

Ciekawe czy to prawda:

http://ekstraklasa.wp.pl/wid,1089939...wiadomosc.html

lucekj 02.03.2009 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 685404)
Eh, mordo ty moja, piszesz o łbie na karku (mając, rozumiem, na myśli również swój) a potem przewidujesz zmiany w składzie co do minuty! Jak Ty to robisz?!
.

hehe bo zmiana Beto była ironiczna, ale tego nie pojąłes, tak wiec wytlumacze:

rozpaczliwe ataki, walenie głową w mur i żeby nie bylo, Beto nasz "zbawca" wchodzi na ogon (10 minut), mając nadzieje ze cos tam uciuła w przodzie i doturla jakąś piłe rzuconą z linii obrony z połowy boiska :]

ale to tylko moje domysły.....oby tak nie było


Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 685404)

Pomyśl o tym (jeśli oczywiście gumeczka z Twojej przezajebistej maski nie odcięła Ci dopływu krwi między uszy) w drugą stronę- jak wypadała Polonia w sparingach? Widziałeś przynajmniej mecz Polonii z Legią? Wyobraź sobie- oni też nie grali jak z nut! Powiem nawet, że z tego co pamiętam nie mieli nawet takiego momentu zrywu jaki nam się przytrafił w meczu w Bytomiu (chociaż mogę się mylić, bo oglądałem mecz "jednym okiem" i to dość pijanym, ale tak mi się wydaje).

No to dobrze Schodowiczu, stały bywalcu R22- od LAT :]

nie obrazam Cie, wiec nie zachowuj sie jak prymityw, gdyz dalej nei rozumiesz

pisalem, ze problemem nie badzie RYWAL tylko beda nim nasi ZAWODICY, ogladalem mecz z LEgia, zreszta nie ma znaczenia czy Polonia W. prezentuje poziom zblizony do P.Bytom czy Amiki W....

nie o to chodzi....

oni sami dla siebie są problemem, tak czasem bywa,

to jest moje zdanie i mysle, ze ciezko bedzie o dobry mecz i wynik. ale moze sie uda i przedluzymy nadzieje o obronie MP

3rider 02.03.2009 18:00

Taktyka, CZYSTE, ODWAZNE 4-4-2. Bez tzw. "cofnietego" (czytaj nieistiejącego) napastnika, ktory de facto oznacza gre odizolowanym Brozkiem i biegajacym w pomocy Boguskim. Duet Beto-Brozek, zeby zdywersyfikowac opcje w ataku, a nie w kolko klepac "mala gre". Strzaly z dystansu pomocnikow i napastnikow (wykorzystac Beto do gry "na sciane"). Zadnego wjezdzania w bramke z pilka (co sie zreszta nie udaje juz od dawien dawna). Bardzo trudny mecz i jesli marzymy o podium trzeba zniszczyc Polonie. Cantoro na boisko, podobnie Baszczu. 100% agresji na boisku i 100% agresji na trybunach, kociol przy akcjach pod D, zeby majty sie czarnym koszulom zatrzesly.

CEBANU
BASZCZU - CLEBER(SIC!) - GLOWA - PI. BROZEK
MALECKI/BOGUSKI - CANTORO - SOBOL - DIAZ
BROZEK - BETO

Philips_Zaspa 02.03.2009 21:22

Mecz z Polonią to będzie mecz o dużą stawkę dla obu drużyn. Według mnie trzeba od pierwszej minuty zaatakować Brożkiem,Boguskim/Małeckim i Beto. Poprostu najechać na Czarne Koszule bez pardonu. I nie przerywać ataków po 10 minutach. Gramy u siebie i niszczymy przeciwnika grą i dopingiem.

Wiślak_358 02.03.2009 21:29

A co myślicie jakby tak Boguskiego do środka pola przesunąć z całym szacunkiem dla Jirsaka ale może to lepsze rozwiązanie.Nie mamy nikogo kreatywnego w środku pola tym się sugerowałem.

martinius028 02.03.2009 23:09

Pawełek-Baszczu Głowa Pi.Brożek-Małecki Sobol Diaz Boguski Zieńczuk-Pa Brożek Beto
Tak to widze.Wychodzimy odważnie z 3 obrońcami i 2 defensywnymi pomocnikami 2 w ataku żeby brożek nie był osamotniony i Boguś zagra takiego fałszywego napastnika który będzie dogrywał piłki do Beto i Brożka.

WislakP 02.03.2009 23:25

Jak czytam niektóre posty to się zastanawiam czy na właściwym forum jestem. :p

Nie wiem skąd ten lament i jeszcze gadanie o końcu Wisły. W każdym klubie są momenty lepsze i gorsze, nikt nie wygrywa przez cały czas. Mówicie o tym że Cupiał się wycofa. A ja mówię że nie ma co martwić się na zapas, bo Cupiał deklarował już że się wycofuje i się nie wycofał. A nawet jak się wycofa to przecież nie będzie ani koniec świata, ani koniec Wisły.

Mówicie że Pan Cupiał daje mało na transfery. A ja osobiście wole takiego człowieka który daje mało na transfery,ale jest polakiem i jest wierny Wiśle niż jakiegoś ruska czy araba który patrzy tylko jakby tu szybko zarobić (Chelsea, Man City).

Koniec walki o mistrza? Czy ktoś kto tak pisze widział wcześniej tabele? W lidze hiszpańskiej real miał do barcy 12 punktów straty,a ma 4 i zaraz ją dogoni. Jeśli można to było zrobić w tak mocnej lidze jak hiszpańska to można też w tak słabej jak polska.

Wiem jednak z czego ten pesymizm może wynikać, jak się czyta na onecie co tam piszą o Wiśle to można się załamać nerwowo. Ale chyba prawie każdy wie ze onet to ITI, a ITI to legia. Pamietam magazyn orange ekstrakalsa na TVN, legia nawet jak się niesamowicie męczyła ze spadkowiczem, słyszeliśmy że "gra pięknie".

Media ogólnie Wiśle są nieprzychylne, pamietacie jak mówili o zatrzymaniu blachy? "Były trener Wisły Kraków zatrzymany" Jakby Wisła miała cokolwie z tym wspólnego. Do tego jeszcze przy okazji oczernili Bahra.

Czy warto więc słuchać tego co mówią media? Media będą nam wróżyć klęskę, ale my kbice kierując się zdrowym rozsądkiem powinniśmy nie słuchać tych bzdur, tylko wspierać piłkarzy w trudnych chwialch tak bardzo jak to tylko możliwe.

Czy zastanowiliście jak poczułby się piłkarz Wisły gdyby przeczytał to co piszecie? Taki Sobol któey zostawia serce na boisku czyta że walka o mistrza zakończona. Jak ma dalej walczyć?!

Ludziska, apeluję: nie dajcie się manipulowac tym psedudziennikarzom, wsperajcie swoich i nie traćice wiary! Bywało gorzej i przeżyliśmy!

Wojtas 03.03.2009 00:28

Nastała jakas dziwna tendecja............znowu wszyscy widzą upadek Wisly.


Ja wiem ze gazety,tvn itd tylko czekaja jak wygłodniałe hieny na byle jakie potkniecie Wisly i po meczu z Bytomem dostały co chcialy.


Ale zadaniem nas WISŁY ,jest niedpuszcenie do takie sytuacjii w ktorej ktos bedzie pluł i targał dobre imie naszego klubu.


To MY TWORZYMY WISŁE,TO MY TU BYLISMY JESTESMY I BEDZIEMY.Wszystko iine przeminie i nic po nich nie zostanie.


Kto ma poniesc chłopakow do boju w najblizyszch meczach z Amka i Dysko-Polo??
Kto z dumą zaspiewa"Werny swojej druzynie,znow przyjde na jej mecz..."???



Musimy pomagac chlopakom i nie wierze ze nie sa w stanie zagrac z taka ambicją zeby rozniesc w proch i pył najpierw Kuchankorza a potem Polonie.Nikt mi nie wmowi ze nie maja umiejetnosci.maja tylko musza to w koncu zaczac pokazywac.

rafal777 03.03.2009 14:55

Wie ktoś może kiedy rusza sprzedaż biletów na mecz z Polonią??

kojott 03.03.2009 15:18

prawdopodobnie w czwartek

element 03.03.2009 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafal777 (Post 686079)
Wie ktoś może kiedy rusza sprzedaż biletów na mecz z Polonią??


http://wisla.krakow.pl/art.php?id=&news_id=5354

Suszanin 03.03.2009 15:59

Niewiadomo czy w meczu zagrają : Paweł Brożek , Junior Diaz -

A’propos drugiej połowy... . Mógłby pan nam wytłumaczyć dlaczego ostatni raz strzeliliśmy bramkę w pierwszej połowie, aż siedem kolejek temu. W pierwszej połowie nie jesteśmy w stanie zdziałać za wiele natomiast w drugiej nasza gra wygląda zupełnie inaczej. Na czym to polega? Może zawodzi mobilizacja zawodników?

Mi osobiście wydaje się, że przeciwne drużyny w pierwszej połowie po prostu się bronią. Mają dużo siły by grać blisko siebie i trzymać się taktyki, natomiast w drugiej połowie gdy tych sił już troszkę brak, robi się więcej miejsca i możemy lepiej grać. Ważne jest żeby dobrze grać, a bramkę można zdobyć i w osiemdziesiątej minucie. Nie można natomiast grać tak jak my, przez pierwsze dziesięć minut, gdy dopiero po tym czasie pojawiła się drużyna na boisku.

Jak wygląda stan zdrowotny zawodników po ostatnim meczu?
Paweł Brożek kontuzja i Junior lekki uraz kolana. Paweł ma jakiś problem ze stawem skokowym i zobaczymy czy będzie mógł grać w najbliższych meczach. Jeśli chodzi o Juniora to wygląda na to, że wystąpi w następnym spotkaniu- czego bardzo bym sobie życzył. Jeszcze nie mam informacji od lekarza, ale nie wydaje się aby to była poważna kontuzja

Zródło - Strona SKWK

ultr4 03.03.2009 16:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Suszanin (Post 686139)
A’propos drugiej połowy... . Mógłby pan nam wytłumaczyć dlaczego ostatni raz strzeliliśmy bramkę w pierwszej połowie, aż siedem kolejek temu. W pierwszej połowie nie jesteśmy w stanie zdziałać za wiele natomiast w drugiej nasza gra wygląda zupełnie inaczej. Na czym to polega? Może zawodzi mobilizacja zawodników?

Wisla nie zdobywa bramek w pierwszej polowie, bo zaczyna grac dopiero jak straci bramke i taka jest tego przyczyna.

thechris 03.03.2009 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ultr4 (Post 686158)
Wisla nie zdobywa bramek w pierwszej polowie, bo zaczyna grac dopiero jak straci bramke i taka jest tego przyczyna.

To mam nadzieje, że z Polonią szybko stracimy gola, żeby nasi gracze nie mogli przejść obok meczu w pierwszych 45 minutach. Ale też nie za szybko bo może być jak Lechem 0:3. Więc optymalnie byłoby tak w 25 minucie. Jest szansa, że się przebudzą chłopaki i wyrównają przed przerwą a jeśli nie to Polonia strzeli może co najwyżej jeszcze jedną. Natomiast w przerwie Pawełek ze zdziwieniem i miną agentki Scully na widok UFO, stwierdzi, że Polonia gra z zaangażowaniem i zostawiła serce na boisku i to już w pierwszych 45 minutach :shock: Przykra rzeczywistość...

Czopens 03.03.2009 19:37

Myślicie, że można liczyć na to, że w dniu meczu jeszcze będą bilety i będzie można kupić je za 10 zł? Mhm.

Fernando Redondo 04.03.2009 21:58

Wydaje mi się że z Polonią powinien zagrać Beto w ataku z Brożkiem a Boguski niech odpocznie bo ostatnio słabo gra. Na prawej też chyba wolę Łoba. Małecki nic nie pokazał a Łobo chociaż uwagę rywali ściąga.

Największy problem w środku bo Diaz jakoś nie przekonuje a nie ma kogo wystawić. I tak zagrał dużo lepiej niż Jirsak z Polonią Bytom.

CebulTSW 04.03.2009 22:14

Wg mnie to atak jest za wolny... Atak powinien byc Brożek i Beto a zamiast drugiego srodkowego pomocnika(np. Jirsaka) przesunac pod atak Boguskiego. W obronie nic sie nie da zmienic... Chyba ze na prawej bo wg mnie to Baszczu zasluguje na gre w pierwszym skladzie.

Fernando Redondo 04.03.2009 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CebulTSW (Post 686958)
Wg mnie to atak jest za wolny... Atak powinien byc Brożek i Beto a zamiast drugiego srodkowego pomocnika(np. Jirsaka) przesunac pod atak Boguskiego. W obronie nic sie nie da zmienic... Chyba ze na prawej bo wg mnie to Baszczu zasluguje na gre w pierwszym skladzie.

tak by bylo dobrze ale skorza sie nie zdecydujemoim zdaniem . powinismy tak jak lech zrezygnowac z lewj poocy a zamiast tego grac w srodu boguski diaz sobol

igortsw 04.03.2009 22:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CebulTSW (Post 686958)
Atak powinien byc Brożek i Beto

Też o tym myślałem, ale to bardziej pod kątem meczu z Czarnymi Koszulami, niż ogólnie co do składu w przekroju całego sezonu.
Na pewno ktoś taki jak Beto który umie się nieźle zastawić i dobrze podać,przyda się przeciwko, według mnie najlepiej spisującej się defensywie w rundzie jesiennej - na Polskim podwórku rzecz jasna.

fugiell 04.03.2009 22:39

a co myslicie o takiej pomocy i ataku

Cwielong Sobol Zienczuk Boguski
Brozek Beto


lub

Cwielong Sobol Boguski Zienczuk

mic 04.03.2009 22:46

Beto jak najbardziej do pierwszej jedenastki na Groclin. Lobo nawet na lawke bym nie bral, lepiej juz wziac kogokolwiek z ME, bo i tak bedzie wiekszy pozytek.

Maly/Boguski za Łobo

ciacho 04.03.2009 23:13

Po dzisiejszym meczu z Lechem proponuję wyjść składem 3:5:2

................Pawełek...............
Baszczyński... Marcelo ...Głowacki
................ Sobol ................
Małecki ... Jirsak... Diaz... Boguski
............Brożek..... Beto..........

Ryzykownie, ale za to ofensywnie, bo nie widzę innej możliwości na przełamanie się w ofensywie i strzelenie w końcu może więcej niż jednej bramki. A nóż może w takim systemie poczujemy się dobrze. Marne nadzieje, ale jednak. Wiem, że to nierealny skład, ale co wy na to?

sq 04.03.2009 23:25

Nie wiem czym się przejmujecie. Polonia W. gra piach, "klasowych" (jak na Ekstraklasę) grajków może 3ch. Bramek tam nie ma kto strzelać. Wg mnie mecz macie spokojnie wygrany (jak zagrają tak jak w I połowie dzisiejszego PP), i to ze 3:0 no i to będzie odskocznia jakaś.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl