Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [18. Kolejka] 27-02-2009 17:45 Polonia Bytom - Wisła Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5424)

banasik 21.02.2009 11:27

zawsze możesz sie wbić na krzywy ryj na stadion, z tego co wiem, to na PB takim sektorem "piknikowym" jest ta mała trybunka od strony ul Olimpijskiej. Bilet 40 zł.

Nergal 21.02.2009 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 678656)
Polonia to typowe walczaki ,kto pamieta ich mecze z Amika czy Legia wie ze ambicje to oni maja.

Ale powinno byc dobrze.

No ale odszedł Zabłocki, Komorowski i środkowy obrońca (nie pamiętam nazwiska). Też myślę że powinno być ok. Standardowo jest pewien niepokój przed pierwszym meczem zwłaszcza jeśli jest to wyjazd no ale jakoś dziwnie spokojny o wynik jestem. Choć fajerwerków się nie spodziewam.

rafalek 21.02.2009 11:49

A tu szybko strzelona bramka i puch 2;0, za chwile 3:0 - jeżeli tak by było, to cieniutko widzę Polonie w tym starciu..

grogoriogreg 21.02.2009 12:04

strata banasia komorowskeigo i zablockiego dla nas to jak strata clebera diaza i brozia
bedzie minimalne zwyciestwo, duzo zmarnowanych okazji, ale to my bedziemy przewazac

Wiślak1994 21.02.2009 12:11

Ja myśle ,że będzie 2:0 dla nas .:D :D :D Najlepiej odrazu zaatakować i strzelić szybko bramkę. Ja bym taką jedenastkę wystawił :
Pawełek - Baszczyński-Cleber-Marcelo-Diaz-Małecki-Sobolewski-Jirsak-Ćwielong-Boguski-Brożek

grogoriogreg Banaś nigdy nie grał w Polonii . On poszedł do Górnika z Piasta.:-)

rafalek 21.02.2009 12:18

A może tak -

Pawełek - Singlar - Głowacki- Cleber - Piotr Brożek - Małecki - Sobolewski -Marcelo - Boguski - Beto - Brożek

I zmiany - Ćwielong =>
Beto <=

Jirsak=>
Boguski<=

Zieńczuk =>
Marcelo<=

ja_ka_ 21.02.2009 12:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 678773)
A może tak -

Pawełek - Singlar - Głowacki- Cleber - Piotr Brożek - Małecki - Sobolewski -Marcelo - Boguski - Beto - Brożek

I zmiany - Ćwielong =>
Beto <=

Jirsak=>
Boguski<=

Zieńczuk =>
Marcelo<=

Wytłumacz mi jak można planować zmiany przed meczem?
A tak OT : ten słynny piłkarz z Argentyny ma na nazwisko Maradona chyba, że masz na myśli kogoś innego...

Gucio25 21.02.2009 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ja_ka_ (Post 678785)
A tak OT : ten słynny piłkarz z Argentyny ma na nazwisko Maradona chyba, że masz na myśli kogoś innego...

dla niektórych pewnie Madonna jest bogiem..

wracając do tematu, byłbym szczęśliwy, gdyby w składzie znaleźli się Cebanu i Singlar.

Johnny B 22.02.2009 10:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 678823)
dla niektórych pewnie Madonna jest bogiem..

wracając do tematu, byłbym szczęśliwy, gdyby w składzie znaleźli się Cebanu i Singlar.


Dlaczego?
Skoro Skorża uważa, że na ten moment lepsi są Pawełek i Baszczyński to o co kaman? To nie koncert życzeń Di Caprio:lol::lol:

rafalek 22.02.2009 13:34

Czytam sobie forum Polonii i oni tam nastawiają się na zwycięstwo nad nami...
Jeden gość pisze, że nasza najsłabszą formacją jest obrona.
Podoba mi się ich zacięcie, ale żeby w piątek nie byli zaskoczeni i załamani...

FraMat 22.02.2009 13:51

ten mecz po prostu pokaże czy drużyna dobrze pracowała w okresie przygotowywawczym. Sklad mimo braku spektakularnych wzmocnień jest silny. Z drugiej strony wszyscy już nastawiają się, że Wisła jest do ogrania, jak to było jesienią. Nie chcę wróżyć - wolę zobaczyć jak teraz drużyna się prezentuje i czy realna jest walka o MP. Zwycięstwo w sparingu z porownywalną do Polonii drużyną jaką jest Piast daje powody do optymizmu, a jak będzie? Miejmy nadzieję, że zacznie się dobry sezon.

grogoriogreg 22.02.2009 15:39

Dobrze ze wszyscy uwazaja ze wisla jest do pokonania, znacznie latwiej sie gra gdy rywal stara sie atakowac, a nie murowac bramke.

Ja tez twierdze ze mamy najslabsza obrone, przynajmniej w sparingach grala bardzo slabo, na srodku pomocy mamy sobola, a on robi roznice.

Niestety nie mozemy tylko liczyc na siebie, musimy tez liczyc na potkniecia rywali. Mam nadzieje ze po 6-7 konlejkach wisla odskoczy rywalom na wiecej niz 3 pkt, jak lech przejdzie udinnese bedzie musial wybrac, liga czy uefa. Nie maja za szerokiej kadry, maja moze 15 pilkarzy na poziomie. Wisla wg mnie ma szersza kadre, okolo 17 pilkarzy na poziomie (3 srodkowych obroncow, 4 bocznych obroncow, 2 srodkowych pomocnikow, 3 bocznych pomocnikow, 3 napastnikow). Licze ze skorza da szanse mlodszym, cale szczescie nei ma juz wiecznie mlodego i utalentowanego kmiecika, dawida juz raczej nie wystawi, burliga pod nieobecnosc loba ma szanse na gre w koncowkach na boku pomocy

gress 22.02.2009 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 679553)
Dobrze ze wszyscy uwazaja ze wisla jest do pokonania, znacznie latwiej sie gra gdy rywal stara sie atakowac, a nie murowac bramke.

"wisła" - a kto/co to ? Bo w słowniku brak tego słowa..

Wisła !

Gucio25 22.02.2009 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Johnny B (Post 679348)
Dlaczego?
Skoro Skorża uważa, że na ten moment lepsi są Pawełek i Baszczyński to o co kaman? To nie koncert życzeń Di Caprio:lol::lol:

jakbyś nie widział, mój nick to Gucio25. ;)
a dlatego, że Singlar od pewnego czasu wydaje się być lepszym w przodzie grajkiem, a jeśli bytomianie się zacznią bronić całym zespołem, to boczni obrońcy mogą odegrać ważną rolę.
a Cebanu, bo kiedyś musi w końcu dostać szanse, a kontuzji Pawełkowi mimo wszystko nie życze.

kogo by nie wystawił, ufam, że Maciek wie najlepiej kto powinien grać i skład wystawi najmocniejszy..

koker 22.02.2009 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 679561)
jakbyś nie widział, mój nick to Gucio25. ;)
a dlatego, że Singlar od pewnego czasu wydaje się być lepszym w przodzie grajkiem, a jeśli bytomianie się zacznią bronić całym zespołem, to boczni obrońcy mogą odegrać ważną rolę.
a Cebanu, bo kiedyś musi w końcu dostać szanse, a kontuzji Pawełkowi mimo wszystko nie życze.

kogo by nie wystawił, ufam, że Maciek wie najlepiej kto powinien grać i skład wystawi najmocniejszy..


Gucio co do Cebanu masz racje. Jednak moim zdaniem nie jest to najlepszy pomysl w pierwszy meczu zmieniac bramkarza! Mario gra z tym zespolem juz ponad 2 lata i rozumie sie z obroncami itp a Cebanu jednak tego nie ma(bo kiedy mialby sie z nimi grac). Mysle jednak ze tak 4 kolejki przed koncem sezonu gdzie i tak juz nikt nas nie bedzie mogl dogonic to jednak Cebanu dostanie szanse ;)

Co do prawej obrony to naprawde nie wiem kto sie lepiej prezentuje...mam nadzieje ze nasz trener postawi jednak na wlasciwego gracza!

HanysKce 22.02.2009 16:49

Bramkarz:

Pawełek

Cebanu nie jest przygotowany do sezonu według naszego trenera bramkarzy, więc postawienie na niego zamiast Pawełka mogłoby się skończyć katastrofą! Wyobrażacie sobie przegraną Wisły z Polonią Bytom? :rotfl:
No właśnie, więc lepiej nie eksperymentować z obsadą bramki.

Obrona:

Diaz - Głowacki - Cleber - Singlar

Diaz jest klasą samą w sobie i Pi. Brożek zdecydowanie nie może się z nim równać na tej pozycji, natomiast środek obrony to tylko Głowacki i Cleber, Marcelo jest za młody na tak odpowiedzialną pozycję. Na prawej stronie wole młodszego, niewypalonego Singlara niż Baszczyńskiego który myśli tylko o $$$ i kontraktu nie przedłużył...

Pomoc:

Ćwieląg - Jirsak - Sobolewski - Małecki

Ćwieląg rozegrał super runde przygotowawczą więc należy mu się miejsce w pierwszym składzie, a że atak zajęty przez lepszych piłkarzy to zostaje mu tylko niewdzięczna rola skrzydłowego - lewego. Na środku dwóch graczy z najwyższej półki. Połączenie niekonwencjonalnych podań Czecha z siłą Sobola daje nam ogromną przewagę w środku pola z każdą drużyną OE. Na prawym skrzydle, lepszy rydz niż nic.. czyli Małecki zamiast Łobodzińskiego.

Atak:

Brożek - Boguski

Nie trzeba chyba komentować.


pozdro dla kumatych

ketjow 22.02.2009 16:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 679595)
pozdro dla kumatych

Z całym szacunkiem... Ale naucz się najpierw pisać nazwiska naszych piłkarzy...
Moim zdaniem Małecki zaimast Ćwielonga i Baszczu zamiast Singlara..

FredzIo 22.02.2009 17:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce
Baszczyńskiego który myśli tylko o $$$ i kontraktu nie przedłużył

Nie masz pojęcia o propozycji kontraktu, oraz o tym jak wygladaly rozmowy, ale juz osądziłeś, że Baszczu myśli tylko o kasie.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce
niewypalonego Singlara

Mógłbys mi podać definicje słowa wypalony i niewypalony, bo jesteś kolejnym kibicem który używa tego sformułowania pod adresem naszych piłkarzy i nie wiem co przez nie rozumiesz.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce
Ćwieląg

No ****a... Przepraszam.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce
pozdro dla kumatych

To dla mnie juz nie?

HanysKce 22.02.2009 17:48

nie che mi się wchodzić z polemikę cytatów z Tobą (FredzIo), dlatego odpisze w jednym tekście..

otóż wypalony piłkarz to taki, który myśli już tylko o $$$ a nie grze o europejskie puchary i mistrzostwo Polski, analogicznie niewypalony to przeciwieństwo wypalonego, mało $$$ więcej grania (Małecki)..

z Ćwielongiem mój błąd, sorry.

jeśli nie czujesz się kumaty to co poradze :rotfl:



etid.

wypaleni piłkarze np.:

Łobodziński, Cleber, Głowacki, Cantoro, Zieńczuk i Baszczyński

niewypaleni piłkarze np.:

Boguski, Małecki, Ćwielong, Jirsak


widzisz różnice?

ketjow 22.02.2009 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 679641)
jeśli nie czujesz się kumaty to co poradze :rotfl:

Nic. Ale nie masz tez prawa osadzac, kto jest kumaty a kto nie.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 679641)
wypaleni piłkarze np.:

Łobodziński, Cleber, Głowacki, Cantoro, Zieńczuk i Baszczyński

niewypaleni piłkarze np.:

Boguski, Małecki, Ćwielong, Jirsak


widzisz różnice?

Różnica polega głównie na wieku piłkarza...

HanysKce 22.02.2009 17:58

no i o to chodzi, młodzi to potęga, starzy do lamusa...

a mit AC Milanu opartego na samych dziadkach już dawno jest przedawniony.. lepiej popatrzeć na Barcelone, Manchester United gdzie główne role grają młodzi!

$$$:
4 młodych = 1 starszy

i co ekonomiści?

Zwalniamy Zieńczuka i mamy kasę na wypłaty dla 4 kolejnych graczy, stąd klub nie robi transferów :)

FredzIo 22.02.2009 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 679641)
otóż wypalony piłkarz to taki, który myśli już tylko o $$$ a nie grze o europejskie puchary i mistrzostwo
wypaleni piłkarze np.:

Łobodziński, Cleber, Głowacki, Cantoro, Zieńczuk i Baszczyński

niewypaleni piłkarze np.:

Boguski, Małecki, Ćwielong, Jirsak


widzisz różnice?

Owszem widzę różnice miedzy powyższymi piłkarzami. Załóżmy, że Brożek po sezonie odchodzi do West Hamu. Z Twojej definicji wynika, że jest wtedy wypalonym piłkarzem, gdyż w swoim nowym klubie nie będzie walczył ani o mistrzostwo, ani o europejskie puchary.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce
otóż wypalony piłkarz to taki, który myśli już tylko o $$$

Nie wiem też w jaki sposób dowiedziałeś się o czym myślą wymienieni przez Ciebie piłkarze, ale to Twoja tajemnica.

Z wywiadów z zawodnikami Wisły wynika, że każdy z nich chce walczyć o obronę tytułu mistrzowskiego, a następstwem tego jest walka w europejskich pucharach.
Dodam też, że gra w piłkę nożna to ich praca, a pracę należy wynagradzać. I myślę, że pieniędzy za swoją prace tak samo oczekują Cleber, Głowacki, Łobodziński, Cantoro, Zieńczuk i Baszczyński, jak i Boguski, Małecki, Ćwielong, Jirsak.

Agnieszka 22.02.2009 18:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 679641)
...otóż wypalony piłkarz to taki, który myśli już tylko o $$$ a nie grze o europejskie puchary i mistrzostwo Polski, analogicznie niewypalony to przeciwieństwo wypalonego, mało $$$ więcej grania (Małecki)..
...
etid.
wypaleni piłkarze np.:
Łobodziński, Cleber, Głowacki, Cantoro, Zieńczuk i Baszczyński
niewypaleni piłkarze np.:
Boguski, Małecki, Ćwielong, Jirsak

z cyklu -> rozkminy późnym popołudniem. :]
Nie no ale fakt faktem co racja to racja.. chociaż w moich definicjach zamiast $$$ pojawiają się stwierdzenia; "chce się grać", "nie chce się grać". W końcu nie róbmy z naszych zawodników takich strasznych materialistów. Czasem brak umiejętności przeważa nad chęciami i tyle.

Co do meczu.. ktoś tam pisał wyżej, że to będzie sprawdzenie tego jak piłkarze przepracowali okres przygotowawczy. Owszem.. jakimiś wyznacznikiem pracy ten mecz będzie ale nie do końca. Wiadomo że zgrania jeszcze takiego nie ma, a to pierwszy mecz o punkty po przerwie więc ja tam lekkiej przeprawy nie przewiduję. Ale może miło mnie zaskoczą. Grunt by 3 punkty były i tyle. A wynik.. według mnie skromnie 1-0 dla Nas ;)

Aro1234 22.02.2009 18:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 679641)
(...)

A ja Ci powiem: weże zjedże koze! :lol:

Ciekawy masz wskaźnik rozgraniczenia zawodnika na wypalonego/niewypalonego.

I myślę, że jesteś w błędzie i to takim głębokim, w przysłowiowej "czarnej dupie".

Przedstawione przez Ciebie przykłady to raczej dziwny przejaw nie wiem czego, bo dla mnie zawodnicy, których nazwiska podałeś w rubryce WYPALENI są co najwyżej ludźmi, którym zależy na dużych pieniądzach, dla mnie definicja wypalenia piłkarza raczej opiera się na tym, co dany X czy Y robi na boisku, jak się prezentuje, kiedy widać, że nie ma już więcej do zaoferowania, to znaczy , że się WYPALIŁ.

Owszem, przykłady , które dobrałeś do niewypalonych, są akurat trafne w przypadku trzech pierwszych, bo już Jirsak to raczej tak MAŁO nie zarabia... :> Analogicznie - zawodnik niewypalony to piłkarz, który cały czas się rozwija, jest ważnym punktem drużyny i każdy jego mecz jest na coraz to wyższym poziomie (bądź po prostu na wysokim "jednostajnym").

Patrząc na Twoje rozumowanie większość zawodników Ekstraklasy jest wypalona, bo zależy im na kasie, natomiast ci co są w drugich/trzecich ligach są niewypaleni, bo tej kasy nie zarabiają aż tak dużo.

Jeśli miałbym podać zawodników których uważam za wypalonych w Wiśle to są to bez wątpienia Niedzielan, Dawidowski, do niedawna Kmiecik, Cantoro (tu akurat trafiłeś), zaś z niewypalonych to na pewno cała gama młodzików, Boguski, Brożki, generalnie większa część składu... łącznie z Łobodzińskim...

HanysKce 22.02.2009 18:08

aa rozpisałem się na temat składu, a o samym wyniku jeszcze nie wspomniałem. Ja to bym chciał, aby w tym meczu zaskoczył nas Beto - oczywiście pozytywnie, i wpakował troszkę bramek, może tak z 3, a jakby strzelił 4 to już byłaby miazga.


Polonia 0-4 Wisła (Beto '76, '80, '87, '90)

tak późno gdyż wchodzi z ławki za Boguskiego w 70 minucie :rotfl:

rafalek 22.02.2009 18:13

Dlaczego Clebera i Głowackiego uznajesz za piłkarzy wypalonych? To, że mają swój wiek, nie znaczy że są wypaleni. Cleber gra cały czas na jednym wysokim poziomie razem z Głowackim...

FredzIo 22.02.2009 18:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 679658)
aa rozpisałem się na temat składu, a o samym wyniku jeszcze nie wspomniałem. Ja to bym chciał, aby w tym meczu zaskoczył nas Beto - oczywiście pozytywnie, i wpakował troszkę bramek, może tak z 3, a jakby strzelił 4 to już byłaby miazga.


Polonia 0-4 Wisła (Beto '76, '80, '87, '90)

tak późno gdyż wchodzi z ławki za Boguskiego w 70 minucie :rotfl:

k
No co post to mnie bardziej zaskakujesz...

A ja obstawiam, że wygramy 3:0 po bramkach Brożka, Boguskiego i Ćwielonga skoro już się tak bawimy...

HanysKce 22.02.2009 18:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 679659)
Dlaczego Clebera i Głowackiego uznajesz za piłkarzy wypalonych? To, że mają swój wiek, nie znaczy że są wypaleni. Cleber gra cały czas na jednym wysokim poziomie razem z Głowackim...

z relacji video ze zgrupowania.. zobacz jak zachowywali się przy traconych bramkach przez Wisłę..

Kibic_1906 22.02.2009 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 679641)

etid.

wypaleni piłkarze np.:

Łobodziński, Cleber, Głowacki, Cantoro, Zieńczuk i Baszczyński

niewypaleni piłkarze np.:

Boguski, Małecki, Ćwielong, Jirsak


widzisz różnice?


Ja nie widzę..W ogóle to się kupy nie trzyma:-P Jak Cleber jest wypalony to Dawidowski będzie królem strzelców..
Piszesz żeby wywalić Zienia i kupić młodych graczy..Masz 10 lat i myślisz że takie sprawy się załatwia ot tak?
W ogóle to się lepiej zajmij swoją Gieksą , bo póki co to nie wygląda za ciekawie :-P

Aro1234 22.02.2009 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 679647)
no i o to chodzi, młodzi to potęga, starzy do lamusa...

a mit AC Milanu opartego na samych dziadkach już dawno jest przedawniony.. lepiej popatrzeć na Barcelone, Manchester United gdzie główne role grają młodzi!

OK
jedenastka MU z meczu z Fulham:
Van Der Sar (39l.)
Evra (28l.)
Ferdinand (31l.)
Ronaldo (24l.)
O'Shea (28l.)
Berbatov (28l.)
Park (28l.)
Carrick (28l.)
Vidic (28l.)
Scholes (35l.)
Tevez (25l.)

przypuszczalna jedenastka Wisły:
Pawełek (28l.)
Baszczyński (32l.)
Cleber (35l.)
Głowacki (30l.)
Piotr Brożek (26l.)
Małecki (21l.)
Sobolewski (33l.)
Zieńczuk (31l.)
Jirsak (25l.)
Boguski (25l.)
Paweł Brożek (26l.)

Średnia wieku MU: 29,27 lat
Średnia weku Wisły: 28,36 lat

No i? :> Młodsi są nasi, i co w związku ze związkiem? :> Tylko mi nie mów, że MU se może dać Kuszczaka, bo VDS to klasa sama w sobie, chociaż ma czterdziestkę na karku, bo na upartego my też możemy zdjąć Zieńczuka, wpuścić Ćwielonga i z głowy. Średnia wieku nie jest więc aż tak istotna...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 679663)
z relacji video ze zgrupowania.. zobacz jak zachowywali się przy traconych bramkach przez Wisłę..

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HanysKce (Post 679658)
aa rozpisałem się na temat składu, a o samym wyniku jeszcze nie wspomniałem. Ja to bym chciał, aby w tym meczu zaskoczył nas Beto - oczywiście pozytywnie, i wpakował troszkę bramek, może tak z 3, a jakby strzelił 4 to już byłaby miazga.


Polonia 0-4 Wisła (Beto '76, '80, '87, '90)

tak późno gdyż wchodzi z ławki za Boguskiego w 70 minucie :rotfl:

Ale głupoty pierdzielisz. Beto trzeba dać czas. Widziałeś jak gra? Skorża na pewno widział, jakby miał jakieś ALE do Brożka/Boguskiego to Beto grałby więcej, a na razie gra tyle co Dawidowski.. A poza tym, co Cię tak strasznie los Wisły obchodzi skoro GKS Katowice to twój klub? :> Weź zobacz, gdzie jest wasz klub, gdzie nasz i.. a zresztą.. szkoda słów :-) Ja jakoś dobrej myśli jestem, bo widzę, że paru panów dobrze przepracowało okres przygotowawczy i pierwsza trójka choćby nie wiem co powinna być, a czy mistrz? Zależy też od dyspozycji innych ekip.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl