![]() |
Cytat:
Holy przeprowadził walkę po mistrzowsku i choć ciosów było mało to trzeba realnie na sytuację popatrzeć. Holy nie mógł wdać się w bijatykę z 40 kilo cięższym przeciwnikiem bo padłby po pierwszym lepszym przypadkowym ciosie, nie ze względu na umiejętności bokserskie Walujewa tylko na niewielką różnicę wagi pomiędzy Holym a ręką Rosjanina. Sędziowie powinni docenić taktykę i przewagę w ilości skutecznie zadanych ciosów, a nie przejmować się takimi zasadami przy takiej różnicy wagi i wzrostu. Trudno jest mi się też zgodzić z opinią, że Holy był mniej aktywny i nie myślę tu jedynie o "tańcu" na ringu - atakował, skracał dystans, świetnie się bronił (choć wielu okazji nie miał). Decyzja sędziów skandaliczna moim zdaniem. |
Mi ta walka wygladala na ustawiona od samego poczatku do konca.Ot pozwolili dziadkowi lekko podreperowac budzet a ruskowi dali wygrana bo mimo wszystko komercyjnie bardziej sie to oplacalo
Panowie troche sie pomacali ,uwazajac by czasem sie mocniej nie trafic, i w zasadzie to wszystko;) Waga ciezka od dawna jest w duzym kryzysie - to co nam wczoraj zaserwowano sytuacji nie poprawi. |
Pindera kiedys fajnie powiedzial(po walce Goloty z Ruizem) ze zeby wygrac z aktualnym Mistrzem to trzeba go albo znokautowac albo wyraznie obic(vide Adamek, gdyby nie te knockdwon'y to by tez nie wygral) i to w kazdej niemalze rundzie. fakt faktem ze Evander byl lepszy. Ale mysle ze pare rund bylo na remis, i w takim przypadku sedziowie sklaniali sie w kierunku Valujeva(badz co badz w strone Mistrza Swiata) i dlatego taki wynik.
|
Holyfield był świetnie przygotowany, od początku wiedział co i jak ma robić. Taktycznie rozegrał to perfekcyjnie (i cała ta zasłona dymna, że niby "rozegramy to jak Czagajew" zupełnie zaskoczyła Ruska, przez większość walki Wałujew). Niestety jak już wspomnieliście mistrza trzeba albo znokautować, albo wyraźnie wypunktować (chociaż i to nie zawsze wystarcza). Sędziowanie w boksie jakie jest każdy wie i nie zanosi się na jakieś zmiany. IMO Holyfield zasłużył wczoraj na zwycięstwo, pokazał może niezbyt efektowny, ale świetny boks i jakby na to nie patrzeć zatrzymał ruski czołg. Szacun dla Holyfielda.
|
Rusek stał przez 12 rund na środku ringu i patrzył jak jakiś czarnuch o głowę niższy biega dookoła niego.Gdy Walujew chciał zaatakować to zanim wyciągnął rękę to już Hollyfield był za nim.Werdykt to jeden wielki skandal według mnie ale to wiadomo od dawna ,że boks to korupcja i biznes.
|
Ten cały bopks to jedno wielkie oszustwo i dlatego nawet dziadostwa nie oglądam. Jak ktoś lubi prawdizwe walki to polecam UFC. Tam zawsze wiadomo kto wygral ;-)
|
Cytat:
Najdziwniejsze dla mnie było, że Ruski zaraz po walce już wiedział, że wygrał. Nie wygląda na inteligentnego, ale po takiej walce czuć się pewnym wygranej? Śmiech na sali. Po ogłoszeniu wyniku w moje usta zmieściłby się arbuz ;). Kiedy minęły emocje przypomniałam sobie, że tam gdzie duża kasa... Bla bla bla. |
Boks rzadzi sie swoimi prawami, czasami nieco dziwnymi. Golym okiem widac bylo, że Holyfield byl aktywniejszy, ale znowu nie mowcie mi, ze zajebiscie walczyl. Bo skakanie z naroznika w naroznik, tylko po to zeby zmeczyc ruskiego w betonowych butach nie jest super boksowaniem. Taktyka i jeszcze raz taktyka. Poza tym, duzy wplyw na werdykt ma to, kto aktualnie posiada pas mistrzowski. Zeby odebrac tytul, trzeba w walce pokazac wiecej, niz pokazal Holyfield. Obronca pasa zawsze w takiej sytuacji, jest w lepszym pukcie wyjscia.
|
Nie jestem wielkim znawcą boksu, wczoraj chciał nie chciał z kumplami musiałam obejrzeć walkę, ale uważam, że jeśli mistrzem jest to koromysło ruskie to boks schodzi na psy. ZERO techniki, ZERO myslenia, tylko wielkie obwisłe cielsko,, Wyglądał i zachowywał się jakby go zwinęli spod budki z tanim alkoholem,, Dać mu rękawiczki bez palców i czarną czapeczkę do uszu i typ spod ciemnej gwiazdy jak wykapany.
|
Cytat:
|
Ilekroc ogladam Walujewa na ringu to sie zastanawiam czy to aby nie wydepilowany i wytresowany niedzwiedz syberyjski.
To ze nie ma techniki to nic. To w koncu waga ciezka, gdzie nie licza sie fajerwerki techniczne, tylko .......niecie z kopyta. A to Miszka z Syberii ma. |
interesująco zapowiada sie walka Wałujewa z Czagajewem .Ciekawe czy uda sie Rosjaninowi zrewanżowac za porażke z Uzbekiem.Wałujew jest o 30 cm wyższy i o aż 40 kg cięższy.Przed ostatnim wygranym pojedynkiem z Nikołajem Wałujewem Uzbek przygotowywał sie do walki w Zakopanem
Zatanawia mnie jakby wyglądała walka Wałujewa z Tysonem ale tym sprzed 10-15 lat. http://upload.wikimedia.org/wikipedi...lanChagaev.jpg |
Cytat:
|
To jest przeciwnik dobry dla Valiego
http://www.philben.net/images/blog/ssirum.jpg tu jego dane: http://gopkorea.blogs.com/photos/unc...oibonjasky.jpg Niestety narazie obaj pracuja w troche innych klockach, ale moze z czasem Valujev dostanie propozycje od K-1 wiec kto wie? |
Cytat:
|
Żelazny Mike dziś na festiwalu w Cannes
http://popwatch.ew.com/photos/uncate...ke_tyson_l.jpghttp://www.telegraph.co.uk/telegraph...4b_678997c.jpg |
Cytat:
Czagajew wygrał z Wałujew ale na punkty....Własnie na punkty czyli jego jest trudno znokautowac ale może to zrobic tylko jedna osoba leworęczny Kliczko on go zmiazdzy...Czekam na taka walke bo to napewno nie bawem wyobrażacie sobie jak 150kg upada na mate.....:) |
Z tym czekaniem w boksie to radzę uważać. Ja czekałem 10 lat na walkę Michalczewski - Roy Jones Jr. I się nie doczekałem.
|
Czagajew nazywany jest białym Tyson może to trochę na wyrost ale styl walki podobny , prawda jest taka że kluczem do zwycięstwa z Wałujewem jest półdystans ,a że w dzisiejszym boskie w ciężkiej dobrych pięściaży można na palcach jednej ręki wyliczyć nie ma się co dziwic że kingkong może być mistrzem świata . Ja osobiście czekam na walki Heya gość jako cruiser niesamowity był , pierwszej przeszkody w ciężkiej nie miał zbyt trudnej - Tomek Bonin .
|
http://www.bokser.org/content/2008/1...1706/index.jsp
Chyba sie Evander zdenerwowal tym werdyktem, mam nadzieje ze dojdzie do rewanzu ;) |
No panowie dziś pobudka przed 5. Adamek walczy z niepokonanym dotąd Banksem o obrone pasa IBF w wadze junior ciężkiej. Transmisja na Polsacie.
|
Na 5 jest przewidziana walka Adamka?
|
Cytat:
|
jest gdzies skrocik? jakis filmik by sie przydal bo nie obejrzalem
|
runda ósma z tego pojedynku
http://www.youtube.com/watch?v=RxkIs...eature=related |
Za chwilę bedzie walczyc niejaki Sosnowski, walka jest np na necie, na tej stronie jest link.Jak za gościem nie przepadam to warto obejrzeć tym bardziej, że walczy o jakiś śmieszny pas ze szwabem co prawda naturalizowanym ale jednak.
http://www.soccer-live.pl/transmisje.php?id=pozostale |
Hmmm - ktoś mi wyjaśni czemu Szanowny Pan Jonak miał dziś wypisane na sobie "Solidarność" i ludzie to skandowali na hali ... (tzn na targu?!) ? Bo nie kumam to do końca ... tak pod rocznicę ? Czy jest jakieś drugie dno ?
|
Nie tylko dziś.
Pracował jako Górnik i niezapomina o swoich korzeniach. Jest z nią zżyty po prostu. No i Solidarnośc go poniekąd wspiera finansowo jak się nie myle. |
Yhym, rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienie :)
Co prawda Solidarność na plecach boksera, w dodatku w towarzystwie piwa Wojak jakoś srednio mi pasuje, ale ok ... jego sprawa. |
Wojak to chyba prikaz, bo każdy ma to na spodenkach, a Solidarności ładnie dziękował też po walce ;)
Ciekawa dziś też była walka Kliczki |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl