Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

Gwiaździsty 04.07.2008 12:57

Cytat:

Nie wiem, dlaczego nikt nie pomyślał, i meczów z Cracovią i Legią nie gramy u siebie... No, chyba że się drużyny nie zgodziły...
W PZPN-ie legijne dziady specjalnie tak ustaliły wiedzac, że Wisła na wiosnę bedzie grać w Chorzowie aby dwa mecze Wisły z Legia ustalić nam na wyjazdach. Jak wiadomo oba zespoły rywalizować będą o mistrzostwo a wynik moze rozstrzygać wyniki bezpośrednich meczów. Nie ma co się łudzić , że to przypadek. Dziady z Miodowej od lat kombinują z kalendarzem jak mogą. Chociaż tak jak w zeszłym roku dali Urbanowi z 8 meczów z samym dołem tabeli żeby się chłop rozbujał, a wielu z Legii uwierzyło, że są tacy dobrzy i byli pewni mistrzostwa i na całe szczęście skończyło się tak jak wiadomo.

Gucio25 04.07.2008 13:48

nie mówmy jeszcze hop, bo oficjalnie to nie wiadomo gdzie będziemy grać mecze ligowe od kwietnia do końca sezonu. ostatnie głosy mówiły o Tarnowie, a nie o Chorzowie, gdzie jednak musiałyby być przeprowadzone pewne prace przy stadionie. a derby w Tarnowie, to już nieco lepiej niż derby w Chorzowie. ;)

spidey 04.07.2008 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 562087)
W PZPN-ie legijne dziady specjalnie tak ustaliły wiedzac, że Wisła na wiosnę bedzie grać w Chorzowie aby dwa mecze Wisły z Legia ustalić nam na wyjazdach. Jak wiadomo oba zespoły rywalizować będą o mistrzostwo a wynik moze rozstrzygać wyniki bezpośrednich meczów. Nie ma co się łudzić , że to przypadek. Dziady z Miodowej od lat kombinują z kalendarzem jak mogą. Chociaż tak jak w zeszłym roku dali Urbanowi z 8 meczów z samym dołem tabeli żeby się chłop rozbujał, a wielu z Legii uwierzyło, że są tacy dobrzy i byli pewni mistrzostwa i na całe szczęście skończyło się tak jak wiadomo.

Ty a może komiks jakiś na ten temat narysuj?

Nowy sezon, nowe teorie. :rotfl:

vote-for-mikey 04.07.2008 14:32

teorie stare, tylko się kluby czasem zmieniają ^^

saklak1906 04.07.2008 15:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 562115)
nie mówmy jeszcze hop, bo oficjalnie to nie wiadomo gdzie będziemy grać mecze ligowe od kwietnia do końca sezonu. ostatnie głosy mówiły o Tarnowie, a nie o Chorzowie, gdzie jednak musiałyby być przeprowadzone pewne prace przy stadionie. a derby w Tarnowie, to już nieco lepiej niż derby w Chorzowie. ;)


No to koledzy z TARNOVI mialy by okazje pokazac sie przed pasiastymi kolegami. Juz widze ta zadyme w parku za stadionem:D .Bylo by fajnie miec mozliwosc zorganizowania tego meczu ale to jest zbyt wielkie ryzyko. Nawet jakby mialy te derby byc bez kibicow przyjezdnych, to Tarnovia by sobie nie odpuscila zeby zablysnac bo juz prawie nikt o nich nie pamieta

!(Z) 04.07.2008 15:53

Gwiaździsty -co bierzesz? w sumie chciałbym mieć takie jazdy ..

terminarz jest taki ze wyjazdy ligowe można zaliczyć z palcem w przysłowiowej dupie..
zobaczymy jak puchary banana i Polski sie zgraja

mr_seol 04.07.2008 19:05

oh jej, a ja już sie tak napaliłem na ten sezon, myślę sobie że zobaczę ligę czystą , bez żadnej korupcji... No niestety Gwieździsty rozwiał wszystkie moje złudne nadzieje...Proponuje sie zapić i dać sobie łeb:rotfl:

A tak na poważnie to kwestia terminarza mnie zupełnie nie zajmuje, ten kto ma być najlepszy( a nie mam wątpliwości kto nim będzie:D) poradzi sobie i na Sląskim z Legią i na Lechu i na różnych "Wodzisławiach". Zreszta według mnie pojedynek dwóch najlepszych polskich drużyn w tym kraju na Śląskim może tylko wyjść na dobre jeżeli chodzi o popularyzacje Wisły i polskiej ekstraklasy (... no Legii może troszke też).

dorotja 04.07.2008 20:29

Bobo Kaczmarek został oficjalnie trenerem Arki Gdynia na dobre (Ekstraklasa) lub złe (I liga) - 90minut.pl

Są już w sieci tacy, którzy się zastanawiają, co się teraz stanie z >>> Gwiazdą Kaczmarka ...

*
Stawowy znalazł gdzieś pracę?

K_2 04.07.2008 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dorotja (Post 562326)
Bobo Kaczmarek został oficjalnie trenerem Arki Gdynia na dobre (Ekstraklasa) lub złe (I liga) - 90minut.pl

Są już w sieci tacy, którzy się zastanawiają, co się teraz stanie z >>> Gwiazdą Kaczmarka ...

*
Stawowy znalazł gdzieś pracę?

Ponoc w Poloni Warszawa,czyli w kolejneym" przyjaznym klubie"

Kamil 04.07.2008 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 562174)
No to koledzy z TARNOVI mialy by okazje pokazac sie przed pasiastymi kolegami. Juz widze ta zadyme w parku za stadionem:D .Bylo by fajnie miec mozliwosc zorganizowania tego meczu ale to jest zbyt wielkie ryzyko. Nawet jakby mialy te derby byc bez kibicow przyjezdnych, to Tarnovia by sobie nie odpuscila zeby zablysnac bo juz prawie nikt o nich nie pamieta

:lol::lol:..................
tyś widzial ostatnio tarnovie w Tarnowie?:rotfl:

South 04.07.2008 23:28

chyba za długo na emigracji przebywał ;]

mcovalski 05.07.2008 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil (Post 562455)
:lol::lol:..................
tyś widzial ostatnio tarnovie w Tarnowie?:rotfl:

Tak wczoraj.

Kurt 05.07.2008 12:14

Ja mam takie pytanie bo to jest ciekawe:

Czy Korona to czasem nie spadła? i czemu nie ma Znicza, który ostatnio był w terminarzu czy on czasem nie był nad Arką? :O

A może po prostu nasz zarząd podbija stawkę tym że gramy z Koroną to tłumaczyło by cenę karnetów ;p

Polska Ekstraklasa - Zobacz czym jeszcze Cię zaskoczy!

Kamil 05.07.2008 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mcovalski (Post 562523)
Tak wczoraj.

heh to muszę ci pogratulowa :) zobaczyc Tarnovie w Tarnowie w barwach to zaszczyt musi byc:-D
bo z nią to podobno jak z ufo, ktos je widzial, ale wiekszosc i tak niewierzy ze isteniej.

a tu cos od dorotji dla rozluznienia atmosfery:lol:
http://www.sports.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=30687

K_2 05.07.2008 13:01

Ciekawe co zrobi LEgia jak sprzeda Rogera ,za pare baniek.Walter schowa pieniadze do kieszeni czy kupi nowych zawodnikow.

ToTylkoJa 05.07.2008 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez K_2 (Post 562609)
Ciekawe co zrobi LEgia jak sprzeda Rogera ,za pare baniek.Walter schowa pieniadze do kieszeni czy kupi nowych zawodnikow.

Legia nawet bez sprzedaży Rogera wydała już w tym okienku 1,95 mln euro

K_2 05.07.2008 13:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 562613)
Legia nawet bez sprzedaży Rogera wydała już w tym okienku 1,95 mln euro

No napewno licza ze ten transfer im pokryje to i jeszcze zostanie

Coolpick 06.07.2008 23:01

Michał Listkiewicz, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej już ponad dziewięć lat szefuje polskiej federacji piłkarskiej i nadal nie ma dosyć. Chociaż kilka miesięcy temu zapowiadał, że zwolni stanowisko, teraz zastanawia się nad pozostaniem. - Nikt się mnie z PZPN nie pozbędzie - zapowiada Listkiewicz.

- Usłyszałem zarzuty, że rządzę lekką ręką, że nie potrafię uderzyć pięścią w stół - żali się w "Przeglądzie Sportowym" prezes PZPN Michał Listkiewicz. - Dam sobie radę - deklaruje. - Nikt się mnie z PZPN nie pozbędzie. Podczas wizyty Platiniego wielu delegatów UEFA powiedziało mi, że powinienem na jesieni kandydować na prezesa związku - chwali się Listkiewicz.

- Szef greckiej federacji miał zrezygnować, a mimo fatalnej gry reprezentacji na Euro 2008 będzie prezesem przez następne lata. Dlaczego ja nie miałbym pozostać? - pyta prezes.

Listkiewicz murem za Beenhakkerem

Michał Listkiewicz odnosi się także do ostatniego spotkania związku z trenerem reprezentacji Leo Beenhakkerem i "nagonki" na Holendra. - Pojawiają się odważne próby rozliczenia Leo Beenhakkera - zauważa Listkiewicz. - Nie zaprzeczam, pewna formuła się wyczerpała - dodaje.

- Holender nadal będzie miał silną pozycję, ale musi przystać na warunki - twierdzi "Listek".

Krytykują, a sami nie lepsi

- Jedni asystenci selekcjonera odeszli z własnej woli, innym skończył się kontrakt. Trzeba ich zastąpić. Kim? - pyta Listkiewicz. - Na pewno Polakami. Sztab kadry się zmniejszy, Beenhakker będzie miał jednego stałego asystenta i jednego luźnego współpracownika - deklaruje prezes PZPN.

Michała Listkiewicza denerwują głosy wzywające do rozprawy z Holendrami skupionymi wokół Beenhakkera. - Jestem zdziwiony atakami byłych selekcjonerów. Wójcik mógł sobie wybrać kogo chciał, tak samo Engel i Janas, który korzystał z pomocy syna - wymienia Listkiewicz, dodając także, że Antoni Piechniczek także miał "swoich" współpracowników.


No kur.wa mac

Yaro1984 07.07.2008 08:35

Ja mysle ze to jest wezel gordyjski.Jako potencjalnych nastepcow Listka wymienia sie innych działaczy PZPN(np.Grzegorz Lato).Jak dla mnie to jest porazka.Z dwojga zlego wole juz Listka,choc i tak przydaloby sie cale to towarzystwo przepedzic...Uwazam ze do EURO nic w tej kwestii sie nie zmieni.

K_2 07.07.2008 08:44

W PZPNie pozostanie status quo czy z Listkiewiczem czy z Lato , jeden ch*j...DAlej bedziemy prowincja pilakrska w Europie ,za niedlugo nas wyprzedza jakies Azerbejdzany i Gruzje jesli chodzi o szkolenie pilakrzy itd. Ponadto PZPN ma immunitet w postacie Euro 2012 ,wiec mowiac krotko ,szkoda nerwow....

Kamson 07.07.2008 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 562613)
Legia nawet bez sprzedaży Rogera wydała już w tym okienku 1,95 mln euro

Za te 1,95mln kupiliście chyba z 7 grajków. Widać, że idziecie na ilość a nie jakość... :-p


Te je***e leśne dziady z pzpnu.... ich się w życiu nikt nie pozbędzie. Trzeba czekać aż wyginą:-/

ToTylkoJa 07.07.2008 15:54

Cytat:

Bogusław Kaczmarek nie jest już trenerem Arki Gdynia! Popularny "Bobo" kontrakt z gdyńskim klubem podpisał przed dwoma dniami, a dzisiaj zrezygnował z pełnionej przez siebie posady. Wszystko przez artykuł, który pojawił się w poniedziałkowym wydaniu Dziennik Bałtyckiego, w którym fani Arki domagali się od Ryszarda Krauze zwolnienia zatrudnionego szkoleniowca.

Oficjalne stanowisko klubu nie jest znane. Internetowy portal Arki informuje jedynie, że w związku z zaistniałą sytuacją zarząd prowadzi rozmowy z kolejnymi kandydatami. Kaczmarek był szkoleniowcem zespołu z Pomorza niespełna 48 godzin. Były asystent selekcjonera reprezentacji Polski w sobotę złożył podpis pod umową, która miała być ważna przez rok z opcją przedłużenia na kolejne lata.

Kibice już od dawna byli przeciwni zatrudnieniu Kaczmarka. Osoba 58-szkoleniowca kojarzyła im się bowiem ze znienawidzoną Lechią Gdańsk, w której grał jako piłkarz, a także pracował jako trener. Głównym argumentem fanów morskiego klubu był jednak fakt, że osoba Kaczmarka mogła wkrótce ponownie spuścić Arkę do drugiej ligi. A wszystko przez jego przeszłość, która dla kibiców niekoniecznie była czysta i klarowna. "...trudno zaprzeczyć, że jest tych wątpliwości wiele. Jedną z nich jest próba zatrudnienia trenera, o którym kibice Arki nie mają dobrego zdania. A i jego przeszłość, nie jest do końca wyjaśniona. A nie chcemy żeby Arka po raz kolejny znalazła się na czołówkach gazet (i to nie w kontekście sukcesów sportowych)..." - napisali fani w liście do właściciela klubu, Ryszarda Krauze.

Taka reakcja kibiców spowodowała, że Kaczmarek postanowił zrezygnować z pracy, którą podjął zaledwie dwa dni temu. Jak sam twierdzi - jego decyzja miała na celu dobro klubu. Warto przypomnieć, że w minionym tygodniu "Bobo" został również pozbawiony funkcji asystenta Leo Beenhakkera, którą pełnił przez ostatnie kilka miesięcy.

Kaczmarek swoją karierę szkoleniową rozpoczynał w Lechii Gdańsk, gdzie najpierw pracował z juniorami, a potem przejął opiekę nad zespołem seniorów (1989-1992). Później prowadził takie zespoły jak Stomil Olsztyn (z tym klubem awansował do ekstraklasy), Sokół Tychy, GKS Bełchatów, Petrochemia Płock, GKS Katowice. W 2001 roku przejął Groclin Dyskobolię Grodzisk Wlkp., z którym dwa lata później odniósł swój największy sukces w postaci wicemistrzostwa Polski, ale nie było mu dane poprowadzić tego zespołu w europejskich pucharach. Później objął jeszcze stery w Górniku Łęczna, aby w 2006 roku zostać współpracownikiem Leo Beenhakkera w kadrze narodowej.

:lol::rotfl:

Szczurek_PB 07.07.2008 17:33

Polonia Ma Licencje!!!!!!!!

Konrad. 07.07.2008 17:48

Polonia Bytom zostaje w Ekstraklasie
http://www.90minut.pl/newspix/polonia_bytom.gif
Na wniosek zarządu PZPN Komisja Odwoławcza ds. Licencji rozpatrzyła jeszcze raz wniosek licencyjny Polonii Bytom i wydała pozytywną decyzję dla bytomskiego klubu. Polonia Bytom została ukarana jednocześnie karą 100 tys. zł za nieterminowe złożenie wniosku licencyjnego.
Bytomski klub będzie co miesiąc sprawdzany przez organy licencyjne PZPN, czy poprawnie wywiązuje się z zaleceń Komisji.

Decyzja ta oznacza, że Znicz Pruszków zagra w I lidze, a nie w Ekstraklasie, Widzew Łódź spada do II zamiast do I ligi, zaś Tur Turek utrzymuje się w I lidze, zamiast spaść do II ligi.

Aro1234 07.07.2008 17:59

I bardzo dobrze, że Polonia została. Teraz tylko pytanie co poczynią z Koroną Kielce?
Ah już nie mogę się doczekać tego meczu z Ruchem :D Byle tylko jakieś wzmocnienia zrobili :P

quick 07.07.2008 18:01

uff, nie będzie Znicza. tyle dobrze.

Jeszcze Koronę wypier**ić bo i tak nas nie wpuszczają na swój stadion i muzyka gra

Gucio25 07.07.2008 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez quick (Post 563488)
uff, nie będzie Znicza. tyle dobrze.

Jeszcze Koronę wypier**ić bo i tak nas nie wpuszczają na swój stadion i muzyka gra

"wy.......ą" Koronę - wejdzie Znicz.

i dobrze że Polonia zagra, należy się im ta Ekstraklasa.

Kijek 07.07.2008 18:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 563529)
i dobrze że Polonia zagra, należy się im ta Ekstraklasa.

slucham????????????????????

Coglin 07.07.2008 18:51

Cytat:

W PZPN znowu kręcą! Polonia Bytom, która od kilkunastu tygodni walczy o otrzymanie licencji na grę w ekstraklasie, może wreszcie dopiąć swego.
Jak? Z naszych informacji wynika, że działacze PZPN ze Śląska zaproponowali obecnemu prezesowi związku Michałowi Listkiewiczowi poparcie jego kandydatury we wrześniowych wyborach. W zamian za to zarząd związku ma przywrócić klub do ekstraklasy."
2008-07-07 08:37:37
calosc: http://polskatimes.pl/sport/17192,pr...id,t.html.html

i oto Polonia jest w ekstraklasie :-/

niech zyje nam Listkiewicz :evil:

Konrad. 07.07.2008 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 563529)
"wy.......ą" Koronę - wejdzie Znicz.

co wy tacy nie aktualni... przeciez korona wyleciala, a zamiast niej gra arka gdynia


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl