Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła w pucharach europejskich 2008/2009 (Beitar, Barcelona, Tottenham ...) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4293)

tofik 26.06.2008 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gukfva (Post 557683)
A Man Apart dobrze odczytał moją myśl.
Niewygodny przeciwnik to taki, z którym gra się ciężko, ale na pewno ja nie mówię, że nie do przejścia.
Moim zdaniem Wisła to faworyt w starciu z BATE Borysów i D. Tbilisi, jednak podejrzewam, że byłyby to trudne pojedynki i wolałbym, żeby Biała Gwiazda trafiła np. na mistrza Litwy.
Zresztą chyba akurat w Wiśle wszyscy powinni wiedzieć o tym, bo D. Tbilisi już raz było źródłem problemów krakowskich piłkarzy.

I tylko krakowskich. W pozostałych meczach nie zdobyli nawet gola. To było typowe olanie meczu przez nasze gwiazdy. I musieliśmy za to zapłacić. Ale mówmy szczerze, jeśli wylosujemy w 2 rundzie Tbilisi, to będzie zajebiste losowanie.

Beitar i IFK wydają się na poziomie Wisły. Niestety piłkarska Europa szybko się oddala. Szczególnie Żydzi są groźni, mają kasę i duży apetyt na europejski sukces.

Wasiu 26.06.2008 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez walkeros (Post 557693)
1 lipca jest losowanie i czy losuja nam tylko rywala w 2 rundzie czy odrazu jeszcze jak przejdziemy to bedziemy wiedziec z kim gramy w 3 jak to jest??

Dotychczas było tak, ze najpierw losowanie pierwszej i drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów, nastomiast losowanie trzeciej rundy odbywało się pomiędzy pierwszym a drugim meczem drugiej rundy. Nie wiem jak w tym roku.
Pytanie troche nie kwalifikujace sie tu, ale juz zostanmy w Europie. Od ktorej rundy Lech i Legia zaczynaja boje i czy sa rozstawione ?

kaelowiec 26.06.2008 22:45

to kiedy gramy jakis mecz ?

Lemoniadowy Joe 27.06.2008 07:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 557698)
I tylko krakowskich. W pozostałych meczach nie zdobyli nawet gola.

tak żeby byc uczciwym to przed nami Tibilisi wyeliminowało Slavie.

12345q 27.06.2008 17:37

Cytat:

Kluby, które wywalczyły awans do piłkarskiej Ligi Mistrzów mogą w niej nie zagrać. A to wszystko z powodu swoich ogromnych długów.

Wojnę zadłużonym klubom wypowiada prezydent UEFA Michael Platini. Każda drużyna, która na swoim koncie będzie miała debet, nie zostanie dopuszczona do rozgrywek międzynarodowych.

Jednymi z zagrożonych są takie potęgi jak Manchester United czy Real Madryt. Należą one do najbogatszych klubów na świecie, ale mają także olbrzymie długi.

- Nie mówię tylko o angielskich klubach, takich jak Chelsea czy Manchester United, które dotarły do finału Ligi Mistrzów, mając ogromne długi. Mówię generalnie o wszystkich - powiedział Platini.

Jedną z pierwszych ofiar walki z dłużnikami jest mistrz Bułgarii, drużyna CSKA Sofia.

źródło:wp.pl
To żeśmy pograli:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Karherop 27.06.2008 18:08

' Mówię generalnie o wszystkich - powiedział Platini.'

Niech zmienią nazwe z Ligi Mistrzów na Liga Dłużników i po sprawie . 90% klubów LM ma długi wobec swojego właściciela i wypowiedzi Platiniego nic tutaj nie zmienią , o ile to są jego słowa .

marcinmkrakow 28.06.2008 12:58

Po wczorajszym występie przeciwko GKS Jastrzębie możemy być optymistami. Wisła zagrała na prawdę dobry mecz. Wierzę że z dnia na dzień forma naszych piłkarzy będzie szła w górę i będziemy gotowi na el. LM.

fanKA92 28.06.2008 23:58

W te słowa Platiniego narazie bym nie wierzyła. Może w następnym sezonie, może za dwa, ale nie teraz ;).
A co do Wisły ... WIERZE I WIERZYĆ BĘDĘ DO OSTATNIEJ SEKUNDY w awans do LM, ale gdzieś tam w środku, nastawmy sie może na P. UEFA. Byleby nasi piłkarze nie zwątpili jak po P. Ateny...

W.Star 29.06.2008 10:34

Liga Mistrzów czy Puchar Uefa... Ja oczekuję tylko niezłomnej walki do końca, poświęcenia się dla drużyny. Żebym wiedział, że drużyna chce, że nie przechodzi obok meczu. Jak przegramy - trudno, byle po walce, byle po ukazaniu, że tanio skóry nie przegramy. Bo tu chodzi o ambicję, tu chodzi o walkę!

PS. Żeby nie było - WIERZĘ W NASZYCH PIŁKARZY :)

Aro1234 29.06.2008 11:08

Kiedy jest losowanie el.LM? Chciałbym już wiedzieć z kim przyjdzie nam walczyć :P

Kamson 29.06.2008 11:11

1 lipca...

zloto 29.06.2008 16:51

Cytat:
Kluby, które wywalczyły awans do piłkarskiej Ligi Mistrzów mogą w niej nie zagrać. A to wszystko z powodu swoich ogromnych długów.

Wojnę zadłużonym klubom wypowiada prezydent UEFA Michael Platini. Każda drużyna, która na swoim koncie będzie miała debet, nie zostanie dopuszczona do rozgrywek międzynarodowych.

Jednymi z zagrożonych są takie potęgi jak Manchester United czy Real Madryt. Należą one do najbogatszych klubów na świecie, ale mają także olbrzymie długi.

- Nie mówię tylko o angielskich klubach, takich jak Chelsea czy Manchester United, które dotarły do finału Ligi Mistrzów, mając ogromne długi. Mówię generalnie o wszystkich - powiedział Platini.

Jedną z pierwszych ofiar walki z dłużnikami jest mistrz Bułgarii, drużyna CSKA Sofia.

źródło:wp.pl



Chyba lepiej dla Wisly, zwolni sie miejsce. A Pan Boguslaw mowil ze klub wobec niego niema dlugow.
Tylko jak to wyglada w blasku prawa?

medyk 30.06.2008 09:22

ja mam takie troche inne pytanie ale zwiazane z pucharami, karnetowcy mają prawo kupić bilet 2-3 dni wczesniej na mecze pucharowe?

Coolpick 30.06.2008 11:54

no to jeszcze jedno pytanie: czy na jakims euro-sporcie czy czyms podobnym bedzie transmitowane losowanie?

Baala 30.06.2008 12:51

ciekawy post na 90minut
Cytat:

TRANSFERY NA DZIEŃ DZISIEJSZY U POTENCJALNYCH RYWALI W 2 RUNDZIE.
DOMZALE
DO - M.Zatkovic( PRIMORJE) - wolny
Z - D.Zezelj (KLAGENFURT) - wolny, S.Jankovic ( NAFTA) - wolny, A.Troha ( TRIGLAV) - wolny
BEITAR JEROZOLIMA
DO - D.Fernandez ( PANIONIOS) - 850.000€, S.Abreu (RIVER) - 1.000.000€
Z - G.Alberman (BOR.M-G) - 650.000€
MTK BUDAPESZT
DO - -------
Z - --------
IFK GOETEBORG
DO - T.Hysen (SUNDERLAND) - 2.500.000€, K.Christensen (NORDSJAELLAND) - 215.000€
Z - M.Berg (GRONINGEN) - 4.000.000€
ANORTHOSIS
DO - J.Leiwakabessy ( A.AACHEN) - wolny
Z - W.Boaventura (MET.DONIECK) - wolny, A.Zlogar (OMONIA) - wolny
TAMPERE
DO - V.Savolainen (HJK) - wolny
Z - J.Savolainen (ROSENBORG) - 350.000€, A.Pertot (ATL.TEMPERLEY) - wolny, A.Lappalainen (IL.TAMPERE) - wolny
D.TBILISI
DO - ------
Z - A.Kobakhidze (DNIPRO) - 600.000€
VENTSPILS
DO - D.Imedashvili (D.KIJÓW) - 75.000€
Z - V.Vukovic (PIERKOS) - wolny
RABOTNICKI
DO - ------
Z - E.Demiri (LOKEREN) - wolny
MODRICA
DO - ------
Z - -------
FBK KOWNO
DO - -----
Z - -----
SHERIFF
DO - ----
Z - ----
DROGHEDA
DO - ----
Z - ----
VALUR
DO - ----
Z - -----
Jak widać Beitar i Geoteborg potrafią kupować zawodników za spore pieniądze.

DrunkenBear 30.06.2008 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zloto (Post 558864)
Cytat:
Jedną z pierwszych ofiar walki z dłużnikami jest mistrz Bułgarii, drużyna CSKA Sofia.

Chyba lepiej dla Wisly, zwolni sie miejsce. A Pan Boguslaw mowil ze klub wobec niego niema dlugow.
Tylko jak to wyglada w blasku prawa?

Heh w cuda wierzycie... CSKA pierwszą i jedyną ofiarą, bo nie sądzę, żeby UEFA podskoczyła takiemu MU, Realowi... Bo wiedzą dobrze, że wykluczenie czołowych drużyn europy, to radykalny spadek wpływów z LM do ich kabzy. Już kilka lat temu, jakoś '98 albo '99 grozili już Realowi, nim ci zaczęli kupować gwiazdy. I jakoś Real w LM gra do dzisiaj. Więc, to kolejne czcze gadanie Platiniego, jak to, że LM będzie Ligą Mistrzów, a nie 3 i 4 drużyn. Prędzej zreformują PUEFA.

63.5 Kg 30.06.2008 17:00

Jestem troche w szoku ja widze za jakie pieniazdze sie kupuje do IFK czy Beitaru..

Jestesmy sto lat za murzynami niestety...

Aro1234 30.06.2008 17:36

Czy ktoś ma adres stronki, gdzie znajdę dokładny terminarz eliminacji do ligi mistrzów?

szorstki 30.06.2008 17:36

To ja bym na jutrzejsze losowanie życzył sobie Tibilisi. Koniecznie.
Od tego zaczął sie rudel na Reymonta więc jeśli ma się skończyć to trzeba pozbyć się tej gruzińskiej traumy.
Zwłaszcza Baszczu miałby okazję do rehabilitacji ;)

matt_1906 30.06.2008 17:51

Jeżeli już się zaczynają to ja życze sobie MTK Budapeszt ;)

Zbychu 30.06.2008 18:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szorstki (Post 559363)
To ja bym na jutrzejsze losowanie życzył sobie Tibilisi. Koniecznie.
Od tego zaczął sie rudel na Reymonta więc jeśli ma się skończyć to trzeba pozbyć się tej gruzińskiej traumy.
Zwłaszcza Baszczu miałby okazję do rehabilitacji ;)

Też tak sądze.Trafiając na Tbilisi możemy być jednego niemal pewni - piłkarze Białej Gwiazdy mając w pamięci poprzednią konfrontacje z tym zespołem będą chcieli się jak najmocniej zrewanżować na gruzinach,nie będzie mowy o zlekceważeniu rywala.

Poza tym dwa razy cuda się nie zdarzają żeby Wisła znów odpadła z Tbilisi:D

Mario Nh 30.06.2008 18:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 559377)
Też tak sądze.Trafiając na Tbilisi możemy być jednego niemal pewni - piłkarze Białej Gwiazdy mając w pamięci poprzednią konfrontacje z tym zespołem będą chcieli się jak najmocniej zrewanżować na gruzinach,nie będzie mowy o zlekceważeniu rywala.

Poza tym dwa razy cuda się nie zdarzają żeby Wisła znów odpadła z Tbilisi:D

Oczywiście !

Wylosujmy ich i zrewanżujmy się.
Na minus jednak kibicowsko wygląda wyjazd do Gruzji...

Sam myślę i życzę sobie IFK Göteborg lub AS Anórthossis .

Szwedzi są jedną z tych najsilniejszych drużyn do wylosowania a kibice tego klubu jak i Cypryjczycy prezentują najlepsze oprawy...( według mnie )

Tak więc zobaczymy kogo los nam podeśle...

Według mnie lepiej trafić jeden z mocniejszych zespołów w tej rundzie... niech to będzie taki dobry sprawdzian przed dwumeczem np. Spartakiem Moskwa... bo drużyn takich jak ta np. z Camp Nou nam już chyba wystarczy.:foch:

Ricken 30.06.2008 18:33

Też wolałbym MTK:D
A co do tych transferów to Beitar zrobił większe a IFK jeden ale duży.A silniejszy jest pewno Beitar.
Cytat:

III runda - 12/13 sierpnia, 26/27 sierpnia
(Losowanie: 1 sierpnia 2008) Liverpool FC ENG 4 LM Q3 118,997
FC Barcelona ESP 3 LM Q3 117,837
Arsenal FC ENG 3 LM Q3 110,997
FC Schalke 04 GER 3 LM Q3 67,078
Juventus FC ITA 3 LM Q3 66,935
Rangers FC SCO 2 LM Q2 66,013
Olympique de Marseille FRA 3 LM Q3 63,380

Steaua Bukareszt ROU 2 LM Q3 59,397
Panathinaikós AÓ GRE 2 LM Q2 52,524
FC Basel SUI 1 LM Q2 51,994
Olympiakós SFP GRE 1 LM Q3 51,524
Fenerbahçe SK TUR 2 LM Q2 51,469
Szachtar Donieck UKR 1 LM Q3 49,933
RSC Anderlecht BEL 2 LM Q2 41,811
AC Fiorentina ITA 4 LM Q3 40,935
Spartak Moskwa RUS 2 LM Q3 40,437
----------------------------------------------------------
Club Atlético de Madrid ESP 4 LM Q3 36,837
AC Sparta Praga CZE 2 LM Q2 36,497
Dynamo Kijów UKR 2 LM Q2 34,933
Lewski Sofia BUL 2 LM Q3 32,644
SK Slavia Praga CZE 1 LM Q3 31,497
Galatasaray SK TUR 1 LM Q3 30,469
FK Partizan SRB 1 LM Q2 25,884
Vitória SC Guimarães POR 3 LM Q3 18,175
NK Dinamo CRO 1 LM Q1 17,835
WISŁA KRAKÓW POL 1 LM Q2 15,973
Royal Standard Club de Liège BEL 1 LM Q3 14,811
FC Twente NED 2 LM Q3 14,610
FC Artmedia Petržalka SVK 1 LM Q1 14,069
Ålborg Boldspilklub DEN 1 LM Q2 12,748
SK Brann NOR 1 LM Q2 12,400
SK Rapid Wiedeń AUT 1 LM Q2 10,841
--odpadamy bankowo
--można powalczyć czyli 50/50% na dobre wylosowanie.

kisiel92 30.06.2008 18:35

Ricken, mi się wydaje że mamy większe szanse z Olympiakosem i Fenerbahce niż z Atletico Madryt ;)

E: faktycznie :D umknęło mi to :)

Ricken 30.06.2008 18:39

kisiel92 z Atletico nie gramy:P Atletico jest w tej grupie nie rozstawionej tak jak Wisła z 3 rundzie.

P.S podobno jest na stronie uefa.com transmisja z losowania.

~Izzy 30.06.2008 18:47

a mozeby powtorzyc wynik z Schalke jak za dawnych dobrych lat :)

Raphael 30.06.2008 19:02

Ja bym raczej powiedział, że nie do przejścia (czy raczej piekielnie trudni do przejścia) są:
Liverpool
Barca
Arsenal
i może Juventus.

Z resztą można powalczyć bo to nie są aż tak wielkie firmy i jest szansa, że nasi piłkarze nie przegraliby z nimi już przed wyjściem na boisko jak to było np. w meczach z Realem.

Ricken 30.06.2008 19:58

No to połowa jest nie do przejścia a z połową można powalczyć.Nie jest tak źle jak mogło być.
Nie potrzebujemy dużo szczęścia a wręcz cudu tylko troche;)
50% że wpadniemy na tą gorszą połowę w 3 rundzie
no i 50% że na lepszą dla nas.

Pablo84 30.06.2008 20:06

Nie rozumiem o czym wy w ogole piszecie.70% tych druzyn to piłkarski inny świat.
Awansować możemy tylko i wyłącznie wtedy, gdy nasi piłkarze wejdą na wyżyny swoich umiejętności + przeciwnik będzie mieć gorszy dzień.
Dodam tylko, że przeciwnik musi należeć do najsłabszych drużyn powyższego zestawienia.(czyli moim zdaniem przede wszystkim Basel , pózniej Steaua, Panathinaikos, Anderlecht.

Szanse na awans oceniam na 30%

BRTS39 30.06.2008 20:14

Witam dzis urzadzilem male losowanie i mam wyniki i chcialbym sobie jutro je sprawdzic :

FC Basel Sheriff Tiraspol
FK Partizan Beitar Jerozolima

SK Brann FK Modriča Maksima
Ålborg Boldspilklub FK Rabotnički

AC Sparta Praga IFK Göteborg

WISŁA KRAKÓW AS Anórthossis Ammochóstou

NK Dinamo FK Ventspils

FC Artmedia Petržalka Dinamo Tbilisi

Fenerbahçe SK Tampere United

SK Rapid Wiedeń Drogheda United FC

Dynamo Kijów FBK Kaunas

Panathinaikós AÓ NK Domžale

Rangers FC MTK-Hungária FC

RSC Anderlecht Knattspyrnufélagið Valur
oczywiscie druzyny nierostawione beda jescze mialy przeciwnikow w 1 rundzie ale jest to tak
statystycznie mocniejszy z pary


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl