![]() |
Jak Owsiak sobie na tym zarabia to niech i wolontariusza coś za to płaci. Może i nie będzie to wtedy wolontariat, ale przynajmniej dzieci nie będą marzły za darmo po to żeby ktoś został świętym za życia (dla sporej liczby osób)
|
cały fenomen WOŚP'u polega właśnie na wolontariacie, niektórzy co cały rok nic nie robią dobrego zapisują się do WOŚP'u i zbierają kasiorkę :) wtedy uważają się za modnych, dobrych, miłosiernych ludzi. Ich samoocena znacznie wzrasta w tym dniu a jak "emo" zbierze najwięcej pieniędzy w całym sztabie to he he .. wielki pan dobroczyńca :D
Jednakże uważam iż tacy ludzie to margines, Wierzę iż większość osób robi to moze nie z poczucia winy ale z chęci zrobienia czegoś dobrego. Więc jakby Owsiak płacił by im za to że zbierają kase to by bańka się rozbiła... "zapłątą" można powiedzieć że jest impreza organizowana przez WOŚP'a czyli Przystanek Woodstock :) aczkolwiek uważam iż może 10-20% wolontariuszy bawi się na owej imprezie a reszta to ludzie któzy z Orkiestrą nie mają nic wpsólnego |
Cytat:
Cytat:
W razie wątpliwości wobec dogmatu ktoś rzuci "świadectwem" uratowanego dziecka, czym wszelka dyskusja ma zostać ucięta. Cytat:
|
Moja bratanica , to nie jest"świadectwo uratowanego dziecka" tylko najzwyklejsza prawda i odpowiedź na niestety naiwne bardzo dziecinne posty.
A już teksty o lewactwie, wrogości lub konkurencyjności dla różnych Caritasów to żal.pl i szkoda komentować. Bywałem i niestety bywam np. w Prokocimiu(szpital dziecięcy) , moi znajomi tam pracują i dobrze znam bardzo przykre realia. To prawda , nie jesteśmy społeczeństwem "wolontaryjnym" dla tego trzeba sie cieszyć że robi się cokolwiek. WoŚP zbiera na konkretne, ściśle określone " cele medyczne" , więc nie ma takich opcji jak np.hospicja .... Widac że wielu userów pisze tylko o tym co widzi w tv, i nie ma pojęcia o realiach.(bez napinki). |
Cytat:
|
Oczywiście lepiej żeby naród był tylko zdrowy, młody ,piękny i naturalnie bogaty, a choroby i bieda powinny być zakazane ustawowo(pod karą wysokiej grzywny- sic).
TAk niestety było tylko w starożytnej Sparcie , 3 Rzeszy i w Kambodży(za Polpota), a to dlatego że starych chorych i niewygodnych likwidowano. My jesteśmy tylko biednym,europejskim krajem z "różnymi"obywatelami , z taką a nie inną" mentalnością itp. problemami, gaz i ropa nam nie wytryśnie więc ludzie sie organizują spontanicznie i robią co mogą. Wieczni kontestatorzy, krytykanci , marne rządzenie "tumiwisizm, zawiśc , szowinizm i kłótnie o wszystko są powodem że czesto przegrywaliśmy i przegrywamy na starcie |
mam bilety z meczu Wisla - Tottenham z Londynu oraz kilka biletow z LM (Arsenal, Chelsea)
myslicie zeby to zlicytowac - ze ktos by to kupil, bo dla mnie to tylko papierowa pamiatka, a moze komus na tym szczegolnie zalezy - zysk dla WOSP? |
Cytat:
A przykład tego dajemy chociaż w tej akcji. Wystarczy że człowiek który bez znajomości w TV i poparcia rządu nie zdziałał by nic pierze nam głowy a my stajemy się zapatrzeni w niego jak w Boga i jak niektórzy tutaj oddali byśmy życie za niego. Owsiak stworzył świetne przedsiębiorstwo ze wspaniałą machiną marketingową która owszem pomaga co niektórym bo nie może być inaczej, ale przede wszystkim utrzymuje go w dobrobycie i to za pieniądze nas naiwniaków. A żeby pomagać wcale nie potrzeba nam tej wielkiej sekty wystarczy żebyśmy się obejrzeli wokół siebie nawet w najbliższym swoim otoczeniu, jest wiele ludzi którzy potrzebują pomocy i to nie tylko raz w roku. Z tym że wtedy nie będziemy chodzić z czerwonymi naklejkami od stóp do głów i nikt nie będzie wiedział o tym że wrzuciliśmy parę groszy lub komuś pomogliśmy, a czasami mam wrażenie że przede wszystkim nam o to chodzi a potem o coś innego. |
Cytat:
Może po WOŚP przybywa ludzi którzy się szczycą, że wrzucili pare złotych do puszki i chodzą przez pół roku z naklejonym serduszkiem, może faktycznie Owsiak nie robi tego bezinteresownie, może nie którzy wolantariusze stojący z puszkami nie są tak uczciwi jak powinni, może Owsiak stworzył tą akcję przez róźne układy,ale akcja tak czy siak pomoga nie zależnie od wszytkich minusów i napewno zadna inna akcja zrobiona dla dobra najbardziej potrzebującyh po mimo swoich dobrych chęci nie zbierze tyle co WOŚP. Nie okłamujmy się, gdyby nagle orkiestra przestała kwestować to większośc z ludzi pomimo zachęty nie wrzuciciłoby w zamian na inną kweste, zbiórke, czy cokolwiek innego niosącego pomoc innym. |
Cytat:
Dzień orkiestry mija i większość z nas już do następnej nie zauważa potrzebujących. |
WzT , genialnie to wszystko rozszyfrowałeś i zdemaskowałeś. Brawo i dzięki za zrozumienie.
Rozumiem że znasz jakieś skuteczniejsze organizacje pozarządowe lub zbiórki na rzecz ratowania życia i zdrowia noworodków! Ja (skromny i naiwny laik) szczerze mówiąc nie znam. Pisałem wcześniej że osoba Owsiaka dla mnie jest tu mniej istotna, umiał to rozkrecić i to jest POZYTYW. Póki co kwestowanie jest skuteczne i efektywne. Pieniądze wydają i rozliczają ludzie kompetentni i uprawnieni. Rozumiem że działasz jako wolontariusz, wrzucasz do różnych puszek i nie chodzisz obklejony naklejkami tak jak ci z tej"SEKTY". Gratuluję. |
Cytat:
Owszem może kompetentni i uprawnieni ale zapewne z tej samej sekty. Cytat:
|
Pieniądze rozliczają ekonomiści i księgowi z najwiekszych banków, sprzęt wybieraja ,organizują przetargi i zamawiają najlepsi lekarze (także z za granicy) ,nazwiska są powszechnie szanowane, znane i dostępne w mediach.
Pomagasz ? ..Tego nie wiem, wiem na pewno że nazywając " SEKTĄ" miliony Polaków -Obrażasz. I jakoś nie doczytałem w Twoim poście nazwy jakiejkolwiek fundacji równie efektywnie zbierającej fundusze na ratowanie życia noworodków!? |
Cytat:
Co do nas Polaków stwierdziłem że jesteśmy naiwni. Cytat:
Ale tak samo ty nie będziesz w stanie mi przytoczyć jak WOŚP pomógł bezdomnym i głodnym ? Jest wiele organizacji które BEZINTERESOWNIE pomagają ludziom w różnych dziedzinach życia. Ale co ważne nie czerpią z tego aż takich zysków. |
WzT , Nie obraź się , ale z twoich postów wnioskuję że nie masz bladego pojęcia o czym z takim zacięciem polemizujesz.
Łatwo jest wszystko i wszystkich "zjechać po całości " To typowo polskie, niestety . Wejdź sobie na stronki WoŚP i troszkę sobie poczytaj, dowiesz się czym się zajmuje i po co powstała , nie bój się, to nie boli . Przypominam Ci że udział w zbiórce funduszy NAPRAWDĘ jest dobrowolny. Podpinanie równie wielkiego problemu bezdomności i biedy pod fundacje ratującą zdrowie i życie dzieci(powtarzam Ci to do znudzenia) troszkę Cię kompromituje. I rozmywa temat.(bez napinki). |
Po paru szpitalach wystarczy się przejechać u mnie w miejskim jest sporo sprzętu WOSP .
Prawda jest taka że sceptycy są tak ustosunkowani do większości akcji , lubią tylko pie.... o życzliwości którą rzadko mają czy moralności ,przez internet nie ,przez firmy nie i tu mi sie brzydkie słowa cisnął .... |
Cytat:
Ja nie wątpię że duża część tych pieniędzy ratuje życie bo tak jest. Ale niestety zawsze będę postrzegał tą akcje jako zarobek na kolejny rok przede wszystkim dla Owsiaka i mam prawo do takiego zdania mimo że to dla ciebie kompromitujące. |
Cytat:
Jeśli masz dowody to sam to zgłoszę ,nawet życzliwi by tego nie przełknęli . |
Jeśl "wielkie dobro" jakim jest ratowanie i leczenie dzieci ma się odbywać kosztem "małego zła" czyli zysku jakichś cwaniaczków, lanserów, złodziejaszków puszkowych czy innych kombinatorów , to ja i tak się pod tym podpisuję.
WzT, Masz prawo do swojego zdania i szanuję to. |
Wie ktoś może ile kasy zgarnie Ruch Chorzów od WOŚP za to że serduszko widnieje na ich koszulkach ??
Bo coś nie chce mi się wierzyć że 14-krotny mistrz Polski (Jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce) dał za free miejsce z przodu. Oczywiście jestem wielkim fanem WOŚP :) Zawsze wrzucam Rok temu byłem nawet wolontariuszem :D hehe |
Barcelona też ma Unicefu , charytatywne to raczej a i dla Ruchu większa reklama
|
WzT: weź chłopie choć z 5 minut poświęć na poczytanie sobie sprawozdań finansowych WOŚP, bo żal patrzeć na bzdury które piszesz.
|
A nie zastanowiło was, że zawsze zaraz po WOŚPie słuch o Owsiaku na kilka tygodni/miesięcy ginie? Ciekawe, gdzie się szlaja wówczas...? Zapewne na Karaibach sprzęt dla dzieciaków załatwia? ;]
|
Cytat:
Sprawdziłeś to czy insynuujesz ? |
Też bym nie miał czego oglądać...
Jesli nie Karaiby to może za pieniądze "serduszkomaniaków" Woodstocka organizuje? ;] Większość w tym temacie tylko i wyłącznie INSYNUUJE... czyż nie? ;] |
To zamiast snuć rozważania w trybie oznajmiającym sprawdź ich sprawozdania finansowe i ogólnie zainteresuj się tym tematem .
|
Cytat:
|
Cytat:
Owsiak ma własną firmę zajmującą sie produkcją telewizyjnych programów, oraz wykonuje witraże. Może i zawyży koszt produkcji programu przygotowanego dla WOŚP, ale nie dajmy się zwariować... jest to raz w roku. Za OTV płaci mu dusigrosz Walter. Od rana przeglądam ten temat i jestem coraz bardziej nim zbulwersowany, WzT w celu udowodnienia bezsensowności rzucania do puszki jakiejkolwiek kwoty obala sens istnienia cywilizacji człowieka, gdyż co było powodem tworzenia się pierwszych osiedli ludzkości? To że paru kowalskich czuło się bezpieczniej razem, i może uznawali to za głupie zachowanie, taka była prawda. Broń Boże, nie jestem lewakiem, wkurza mnie "rubta co chceta", ale mam pytanie: Czy wy, skrajni prawicowcy dostajecie jakiś biuletyn dwanaście razy w roku pt. "Co mnie w****ia w tym miesiącu" i zadanko domowe "znajdź na forum onetu 5 argumentów potwierdzających twoją tezę"? Zygam niektórymi z was, i życzę wam abyście za parę lat, kiedu już będziecie starsi, wasze dzieci (jeźeli takowe będziecie już mieli) urodzą się zdrowe i nie będą potrzebowały inkubatora z logiem WOŚP lub innej "szemranej" organizacjii charytatywnej. |
Cytat:
|
Cytat:
Ma ktoś moze link do tego wywiadu? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl