Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   WOŚP w Krakowie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3911)

Firo 04.01.2009 17:21

Jak Owsiak sobie na tym zarabia to niech i wolontariusza coś za to płaci. Może i nie będzie to wtedy wolontariat, ale przynajmniej dzieci nie będą marzły za darmo po to żeby ktoś został świętym za życia (dla sporej liczby osób)

marian3a 04.01.2009 18:20

cały fenomen WOŚP'u polega właśnie na wolontariacie, niektórzy co cały rok nic nie robią dobrego zapisują się do WOŚP'u i zbierają kasiorkę :) wtedy uważają się za modnych, dobrych, miłosiernych ludzi. Ich samoocena znacznie wzrasta w tym dniu a jak "emo" zbierze najwięcej pieniędzy w całym sztabie to he he .. wielki pan dobroczyńca :D

Jednakże uważam iż tacy ludzie to margines, Wierzę iż większość osób robi to moze nie z poczucia winy ale z chęci zrobienia czegoś dobrego. Więc jakby Owsiak płacił by im za to że zbierają kase to by bańka się rozbiła...
"zapłątą" można powiedzieć że jest impreza organizowana przez WOŚP'a czyli Przystanek Woodstock :) aczkolwiek uważam iż może 10-20% wolontariuszy bawi się na owej imprezie a reszta to ludzie któzy z Orkiestrą nie mają nic wpsólnego

kalashnikov2 04.01.2009 18:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ŁDB (Post 651604)
W sumie racja, tyle, że to akurat argument za WOŚP, bo z tego podatku 100% trafia na cel na jaki został zebrany, a nie 30% czy ile tam zazwyczaj zostaje po opłaceniu urzędników, rozkradzeniu,zmarnowaniu i innych standardowych operacjach dokonywanych na pieniądzach zbieranych w normalnych podatkach.

WOŚP zaspokajając prózność staje się ideologią rzucenia raz do roku, co przynosi kolosalne straty w mentalności młodego pokolenia jako alternatywa dla ciągłych akcji, niekoniecznie tych wielkich. Wolontariat w Polsce spada na łeb na szyje a na zlaicyzowanym Zachodzie trzyma się mocno. Bardziej wierzę w zmianę mentalności ludzi niż w obniżenie podatków i zlikwidowanie biurokracji. Z machiną podatkowo-urzedniczą pokojowo wygrać się nie da. Zamiast snuć korwinowskie wizje trzeba się zacząć angazować w rózne lokalne stowarzyszenia które zmieniają rzeczywistość poprzez różnego rodzaju pomoc każdego dnia. I nie mam tu na mysli tylko "wpłacania" ale czynną pomoc i zaangazowanie.

Cytat:

Oczywiście, że ten sprzęt można było kupić z pieniędzy publicznych, ale jako liberał gospodarczy (chyba, popraw mnie jeśli się mylę, nie śledzę tematu politycznego), wiesz dobrze z czym wiążą się zakupy czegokolwiek z publicznych pieniędzy. Ludzie Owsiaka muszą się liczyć z głosem ludu, bo jeśli zrobią choć jeden drobny wałek i wyjdzie on na jaw, to mogą się pożegnać z kasą w przyszłym roku. Znów plus dla Orkiestry.
Jak znow bedziemy sie za pol roku chwalic ze mamy piec razy wiecej sprzetu danego rodzaju niz mają najbardziej rozwiniete kraje, to czy prokuratura sie zainteresuje? Wątpie. WOŚP stała się wyznaniem, a z wyznawcami mało kto chce zadzierać.
W razie wątpliwości wobec dogmatu ktoś rzuci "świadectwem" uratowanego dziecka, czym wszelka dyskusja ma zostać ucięta.

Cytat:

Przeciwnicy WOŚP piszą o PAH, Caritas. PCK i tym, że lepiej dać im ze względu na odsetki. Też racja, ale zapytajcie przeciętnego chłopa oklejonego serduszkami ile wpłacił na organizacje charytatywne w ciągu roku. Prawda jest taka, że gdyby nie te 20 zł wrzucone do puszki 90% z nich nie dałaby na potrzebujących NIC. Więc dobre i te 20 zł raz w roku...
Tu juz nawet nie chodzi o charytatywnych "gigantów" ale o zwyczajne caloroczne zaangazowanie w wolontariat na najniższym szczeblu w nieraz malych stowarzyszeniach. WOŚP sprawia ze za 20 zeta i serduszko ludzie maja uspokojone sumienia. Owszem, można sie zadowolić tym że "dobre i to" ale jednak mam na ten temat inne zdanie...

darotsok73 04.01.2009 18:49

Moja bratanica , to nie jest"świadectwo uratowanego dziecka" tylko najzwyklejsza prawda i odpowiedź na niestety naiwne bardzo dziecinne posty.
A już teksty o lewactwie, wrogości lub konkurencyjności dla różnych Caritasów to żal.pl i szkoda komentować.

Bywałem i niestety bywam np. w Prokocimiu(szpital dziecięcy) , moi znajomi tam pracują i dobrze znam bardzo przykre realia.

To prawda , nie jesteśmy społeczeństwem "wolontaryjnym" dla tego trzeba sie cieszyć że robi się cokolwiek.

WoŚP zbiera na konkretne, ściśle określone " cele medyczne" , więc nie ma takich opcji jak np.hospicja ....

Widac że wielu userów pisze tylko o tym co widzi w tv, i nie ma pojęcia o realiach.(bez napinki).

kalashnikov2 04.01.2009 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 651725)

To prawda , nie jesteśmy społeczeństwem "wolontaryjnym" dla tego trzeba sie cieszyć że robi się cokolwiek.

to jest podejście minimalistyczne

darotsok73 04.01.2009 19:23

Oczywiście lepiej żeby naród był tylko zdrowy, młody ,piękny i naturalnie bogaty, a choroby i bieda powinny być zakazane ustawowo(pod karą wysokiej grzywny- sic).

TAk niestety było tylko w starożytnej Sparcie , 3 Rzeszy i w Kambodży(za Polpota), a to dlatego że starych chorych i niewygodnych likwidowano.
My jesteśmy tylko biednym,europejskim krajem z "różnymi"obywatelami , z taką a nie inną" mentalnością itp. problemami, gaz i ropa nam nie wytryśnie więc ludzie sie organizują spontanicznie i robią co mogą.

Wieczni kontestatorzy, krytykanci , marne rządzenie "tumiwisizm, zawiśc , szowinizm i kłótnie o wszystko są powodem że czesto przegrywaliśmy i przegrywamy na starcie

noonelikeus 04.01.2009 19:29

mam bilety z meczu Wisla - Tottenham z Londynu oraz kilka biletow z LM (Arsenal, Chelsea)
myslicie zeby to zlicytowac - ze ktos by to kupil, bo dla mnie to tylko papierowa pamiatka, a moze komus na tym szczegolnie zalezy - zysk dla WOSP?

WzT 04.01.2009 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 651752)
Wieczni kontestatorzy, krytykanci , marne rządzenie "tumiwisizm, zawiśc , szowinizm i kłótnie o wszystko są powodem że czesto przegrywaliśmy i przegrywamy na starcie

Niestety przegrywamy na starcie z tego względu że jesteśmy narodem przede wszystkim naiwnym i łatwo wiernym.
A przykład tego dajemy chociaż w tej akcji. Wystarczy że człowiek który bez znajomości w TV i poparcia rządu nie zdziałał by nic pierze nam głowy a my stajemy się zapatrzeni w niego jak w Boga i jak niektórzy tutaj oddali byśmy życie za niego.
Owsiak stworzył świetne przedsiębiorstwo ze wspaniałą machiną marketingową która owszem pomaga co niektórym bo nie może być inaczej, ale przede wszystkim utrzymuje go w dobrobycie i to za pieniądze nas naiwniaków.
A żeby pomagać wcale nie potrzeba nam tej wielkiej sekty wystarczy żebyśmy się obejrzeli wokół siebie nawet w najbliższym swoim otoczeniu, jest wiele ludzi którzy potrzebują pomocy i to nie tylko raz w roku.
Z tym że wtedy nie będziemy chodzić z czerwonymi naklejkami od stóp do głów i nikt nie będzie wiedział o tym że wrzuciliśmy parę groszy lub komuś pomogliśmy, a czasami mam wrażenie że przede wszystkim nam o to chodzi a potem o coś innego.

igortsw 04.01.2009 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WzT (Post 651779)
A żeby pomagać wcale nie potrzeba nam tej wielkiej sekty wystarczy żebyśmy się obejrzeli wokół siebie nawet w najbliższym swoim otoczeniu, jest wiele ludzi którzy potrzebują pomocy i to nie tylko raz w roku.

To prawda jednak bardzo nie wielu z nas potrafi tak zrobić...



Może po WOŚP przybywa ludzi którzy się szczycą, że wrzucili pare złotych do puszki i chodzą przez pół roku z naklejonym serduszkiem, może faktycznie Owsiak nie robi tego bezinteresownie, może nie którzy wolantariusze stojący z puszkami nie są tak uczciwi jak powinni, może Owsiak stworzył tą akcję przez róźne układy,ale akcja tak czy siak pomoga nie zależnie od wszytkich minusów i napewno zadna inna akcja zrobiona dla dobra najbardziej potrzebującyh po mimo swoich dobrych chęci nie zbierze tyle co WOŚP.


Nie okłamujmy się, gdyby nagle orkiestra przestała kwestować to większośc z ludzi pomimo zachęty nie wrzuciciłoby w zamian na inną kweste, zbiórke, czy cokolwiek innego niosącego pomoc innym.

WzT 04.01.2009 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez igortsw (Post 651811)
Nie okłamujmy się, gdyby nagle orkiestra przestała kwestować to większośc z ludzi pomimo zachęty nie wrzuciciłoby w zamian na inną kweste, zbiórke, czy cokolwiek innego niosącego pomoc innym.

I to właśnie charakteryzuję naszą udolność. Musimy robić to co inni tzn jest akcja to wrzucamy do puszek bo wszyscy tak robią to i Kowalski chce być fajny mieć serduszko i wrzuci parę groszy.
Dzień orkiestry mija i większość z nas już do następnej nie zauważa potrzebujących.

darotsok73 04.01.2009 20:39

WzT , genialnie to wszystko rozszyfrowałeś i zdemaskowałeś. Brawo i dzięki za zrozumienie.

Rozumiem że znasz jakieś skuteczniejsze organizacje pozarządowe lub zbiórki na rzecz ratowania życia i zdrowia noworodków! Ja (skromny i naiwny laik) szczerze mówiąc nie znam.

Pisałem wcześniej że osoba Owsiaka dla mnie jest tu mniej istotna, umiał to rozkrecić i to jest POZYTYW.
Póki co kwestowanie jest skuteczne i efektywne.

Pieniądze wydają i rozliczają ludzie kompetentni i uprawnieni.

Rozumiem że działasz jako wolontariusz, wrzucasz do różnych puszek i nie chodzisz obklejony naklejkami tak jak ci z tej"SEKTY". Gratuluję.

WzT 04.01.2009 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 651831)
Pieniądze wydają i rozliczają ludzie kompetentni i uprawnieni.

Kto ci to powiedział ? W telewizji usłyszałeś ? Czy może ty lub ktoś z twojej rodziny go rozliczał ?
Owszem może kompetentni i uprawnieni ale zapewne z tej samej sekty.



Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 651831)
Rozumiem że działasz jako wolontariusz, wrzucasz do różnych puszek i nie chodzisz obklejony naklejkami tak jak ci z tej"SEKTY". Gratuluję.

Wiesz, to jak ja pomagam zostawiam tylko i wyłącznie dla swojej wiadomości. Nie odczuwam potrzeby aby pucować się tu lub gdzieś indziej że komuś pomogłem.

darotsok73 04.01.2009 21:13

Pieniądze rozliczają ekonomiści i księgowi z najwiekszych banków, sprzęt wybieraja ,organizują przetargi i zamawiają najlepsi lekarze (także z za granicy) ,nazwiska są powszechnie szanowane, znane i dostępne w mediach.

Pomagasz ? ..Tego nie wiem, wiem na pewno że nazywając " SEKTĄ" miliony Polaków -Obrażasz.

I jakoś nie doczytałem w Twoim poście nazwy jakiejkolwiek fundacji równie efektywnie zbierającej fundusze na ratowanie życia noworodków!?

WzT 04.01.2009 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 651850)
Pomagasz ? ..Tego nie wiem, wiem na pewno że nazywając " SEKTĄ" miliony Polaków -Obrażasz.

Sektą nazywam całą organizacje na czele z Owsiakiem. Nie mam na myśli miliony Polaków.
Co do nas Polaków stwierdziłem że jesteśmy naiwni.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 651850)
I jakoś nie doczytałem w Twoim poście nazwy jakiejkolwiek fundacji równie efektywnie zbierającej fundusze na ratowanie życia noworodków!?

Wyciągasz z całokształtu różne ważne dziedziny którymi niewątpliwie jest ratowanie noworodków.
Ale tak samo ty nie będziesz w stanie mi przytoczyć jak WOŚP pomógł bezdomnym i głodnym ?

Jest wiele organizacji które BEZINTERESOWNIE pomagają ludziom w różnych dziedzinach życia. Ale co ważne nie czerpią z tego aż takich zysków.

darotsok73 04.01.2009 22:02

WzT , Nie obraź się , ale z twoich postów wnioskuję że nie masz bladego pojęcia o czym z takim zacięciem polemizujesz.

Łatwo jest wszystko i wszystkich "zjechać po całości " To typowo polskie, niestety
.
Wejdź sobie na stronki WoŚP i troszkę sobie poczytaj, dowiesz się czym się zajmuje i po co powstała , nie bój się, to nie boli .
Przypominam Ci że udział w zbiórce funduszy NAPRAWDĘ jest dobrowolny.

Podpinanie równie wielkiego problemu bezdomności i biedy pod fundacje ratującą zdrowie i życie dzieci(powtarzam Ci to do znudzenia) troszkę Cię kompromituje. I rozmywa temat.(bez napinki).

jachting 04.01.2009 22:05

Po paru szpitalach wystarczy się przejechać u mnie w miejskim jest sporo sprzętu WOSP .
Prawda jest taka że sceptycy są tak ustosunkowani do większości akcji , lubią tylko pie.... o życzliwości którą rzadko mają czy moralności ,przez internet nie ,przez firmy nie i tu mi sie brzydkie słowa cisnął ....

WzT 04.01.2009 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 651878)
WzT , Nie obraź się , ale z twoich postów wnioskuję że nie masz bladego pojęcia o czym z takim zacięciem polemizujesz.

Łatwo jest wszystko i wszystkich "zjechać po całości " To typowo polskie, niestety
.
Wejdź sobie na stronki WoŚP i troszkę sobie poczytaj, dowiesz się czym się zajmuje i po co powstała , nie bój się, to nie boli .
Przypominam Ci że udział w zbiórce funduszy NAPRAWDĘ jest dobrowolny.

Podpinanie równie wielkiego problemu bezdomności i biedy pod fundacje ratującą zdrowie i życie dzieci(powtarzam Ci to do znudzenia) troszkę Cię kompromituje. I rozmywa temat.(bez napinki).

Tak samo zaciekle jak i Ty polemizuje.
Ja nie wątpię że duża część tych pieniędzy ratuje życie bo tak jest. Ale niestety zawsze będę postrzegał tą akcje jako zarobek na kolejny rok przede wszystkim dla Owsiaka i mam prawo do takiego zdania mimo że to dla ciebie kompromitujące.

jachting 04.01.2009 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WzT (Post 651890)
Tak samo zaciekle jak i Ty polemizuje.
Ja nie wątpię że duża część tych pieniędzy ratuje życie bo tak jest. Ale niestety zawsze będę postrzegał tą akcje jako zarobek na kolejny rok przede wszystkim dla Owsiaka i mam prawo do takiego zdania mimo że to dla ciebie kompromitujące.

Myślisz że ktoś w Polsce dałby mu tak zarabiać ? Jak widać niema samych zwolenników ,Ziobro też nim nie jest .
Jeśli masz dowody to sam to zgłoszę ,nawet życzliwi by tego nie przełknęli .

darotsok73 04.01.2009 22:25

Jeśl "wielkie dobro" jakim jest ratowanie i leczenie dzieci ma się odbywać kosztem "małego zła" czyli zysku jakichś cwaniaczków, lanserów, złodziejaszków puszkowych czy innych kombinatorów , to ja i tak się pod tym podpisuję.
WzT,
Masz prawo do swojego zdania i szanuję to.

misiek088 04.01.2009 23:07

Wie ktoś może ile kasy zgarnie Ruch Chorzów od WOŚP za to że serduszko widnieje na ich koszulkach ??
Bo coś nie chce mi się wierzyć że 14-krotny mistrz Polski (Jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce) dał za free miejsce z przodu.

Oczywiście jestem wielkim fanem WOŚP :) Zawsze wrzucam
Rok temu byłem nawet wolontariuszem :D hehe

jachting 05.01.2009 00:02

Barcelona też ma Unicefu , charytatywne to raczej a i dla Ruchu większa reklama

Tomek_06 05.01.2009 00:02

WzT: weź chłopie choć z 5 minut poświęć na poczytanie sobie sprawozdań finansowych WOŚP, bo żal patrzeć na bzdury które piszesz.

Aro1234 05.01.2009 00:26

A nie zastanowiło was, że zawsze zaraz po WOŚPie słuch o Owsiaku na kilka tygodni/miesięcy ginie? Ciekawe, gdzie się szlaja wówczas...? Zapewne na Karaibach sprzęt dla dzieciaków załatwia? ;]

jachting 05.01.2009 00:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aro1234 (Post 652019)
A nie zastanowiło was, że zawsze zaraz po WOŚPie słuch o Owsiaku na kilka tygodni/miesięcy ginie? Ciekawe, gdzie się szlaja wówczas...? Zapewne na Karaibach sprzęt dla dzieciaków załatwia? ;]

A normalnie to Owsiaka na okrągło oglądasz :) ?
Sprawdziłeś to czy insynuujesz ?

Aro1234 05.01.2009 00:42

Też bym nie miał czego oglądać...

Jesli nie Karaiby to może za pieniądze "serduszkomaniaków" Woodstocka organizuje? ;]

Większość w tym temacie tylko i wyłącznie INSYNUUJE... czyż nie? ;]

jachting 05.01.2009 00:54

To zamiast snuć rozważania w trybie oznajmiającym sprawdź ich sprawozdania finansowe i ogólnie zainteresuj się tym tematem .

orzeu 05.01.2009 01:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jachting (Post 651893)
Myślisz że ktoś w Polsce dałby mu tak zarabiać ? Jak widać niema samych zwolenników ,Ziobro też nim nie jest .
Jeśli masz dowody to sam to zgłoszę ,nawet życzliwi by tego nie przełknęli .

Sam powiedzial kiedys w wywiadzie chyba z Jagielskim ze 5% z WOŚP idzie na dzialalnosc fundacji. Dznosc fundacji to w 90% "pensje" dla czlonkow. Jerzego Owsiaka oraz zony, Owsiak tego nie ukrywa bynajmniej wiec o co ci chodzi?

MicK 05.01.2009 01:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aro1234 (Post 652024)
Też bym nie miał czego oglądać...

Jesli nie Karaiby to może za pieniądze "serduszkomaniaków" Woodstocka organizuje? ;]

Większość w tym temacie tylko i wyłącznie INSYNUUJE... czyż nie? ;]

To że większość osób w tym temacie robi z siebie idiotów, nie znaczy to że ty masz z siebie robić z uśmiechem na ustach takiego samego.
Owsiak ma własną firmę zajmującą sie produkcją telewizyjnych programów, oraz wykonuje witraże.
Może i zawyży koszt produkcji programu przygotowanego dla WOŚP, ale nie dajmy się zwariować... jest to raz w roku. Za OTV płaci mu dusigrosz Walter.

Od rana przeglądam ten temat i jestem coraz bardziej nim zbulwersowany, WzT w celu udowodnienia bezsensowności rzucania do puszki jakiejkolwiek kwoty obala sens istnienia cywilizacji człowieka, gdyż co było powodem tworzenia się pierwszych osiedli ludzkości? To że paru kowalskich czuło się bezpieczniej razem, i może uznawali to za głupie zachowanie, taka była prawda.


Broń Boże, nie jestem lewakiem, wkurza mnie "rubta co chceta", ale mam pytanie:
Czy wy, skrajni prawicowcy dostajecie jakiś biuletyn dwanaście razy w roku pt. "Co mnie w****ia w tym miesiącu" i zadanko domowe "znajdź na forum onetu 5 argumentów potwierdzających twoją tezę"?

Zygam niektórymi z was, i życzę wam abyście za parę lat, kiedu już będziecie starsi, wasze dzieci (jeźeli takowe będziecie już mieli) urodzą się zdrowe i nie będą potrzebowały inkubatora z logiem WOŚP lub innej "szemranej" organizacjii charytatywnej.

1q2 05.01.2009 01:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 652037)
Sam powiedzial kiedys w wywiadzie chyba z Jagielskim ze 5% z WOŚP idzie na dzialalnosc fundacji. Dznosc fundacji to w 90% "pensje" dla czlonkow. Jerzego Owsiaka oraz zony, Owsiak tego nie ukrywa bynajmniej wiec o co ci chodzi?

e , chyba Cie zle zrozumialem;)

sergio 05.01.2009 01:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 652037)
Sam powiedzial kiedys w wywiadzie chyba z Jagielskim ze 5% z WOŚP idzie na dzialalnosc fundacji. Dznosc fundacji to w 90% "pensje" dla czlonkow. Jerzego Owsiaka oraz zony, Owsiak tego nie ukrywa bynajmniej wiec o co ci chodzi?


Ma ktoś moze link do tego wywiadu?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl