Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Premiership (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=272)

Tiramisu 12.01.2009 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vote-for-mikey (Post 656295)
nie czerpmy wiedzy z Wikipedii, średnie źródło :D

dałam specjalnie stamtąd, właśnie z powodu braku tego słowa :P,, czy można kopnąć ręką? :P wg wikipedii tak :D

Uran235 12.01.2009 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tiramisu (Post 656281)
Howard Webb firma sama w sobie ;). A poważnie,, Po pierwsze trzeba tu zdefiniować słowo kopnięcie. Dysponuje ktoś dokładnym zapisem przepisu wykonania rożnego? Z tego co wiem jest tam dokładnie wyraz "KOPNIĘCIE". Dla mnie nie ma mowy o kopnięciu piłki przez Rooneya. Jakiś wywiad z sędzią na temat tej akcji jest? Ja nie znalazłam. Ciekawe czym się tłumaczył.

Tu nie chodzi o to, czy kopnął, szturchnął, tulnął, czy jak to zwał. Przy rzucie wolnym można sobie podebrać piłkę i zagrać za plecy jak ktoś potrafi zrobić to za jednym dotknięciem piłki. To co jest kontrowersyjne przy tej akcji to fakt, czy Rooney zagrał ze stojącej piłki. Gdyby oderwał stopę nja moment, a piłka by się nie ruszała, nie byłoby wątpliwości. Takto teoretycznie jednym zagraniem Rooney ustawił piłkę i ją zagrał i trudno stwierdzić, czy była ona stojąca. Ale szczerze powiedziawszy jak dla mnie bramka prawidłowa. Sędzia zasugerował się liniowym, a liniowy zasugerował się podniesioną ręką obrońcy Chelsea.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tiramisu (Post 656281)
Pomijając prawidłowość czy nie tego wykonania,, Nie lubię takich akcji w futbolu. Można to podciągnąc pod ośmieszenie przeciwnika, a piękno piłki to gra w nią, a nie zabawa.

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony trochę to może niesportowe, z drugiej nikt się obrońcom Chelsea nie kazał zagapić. A bramka przecież padła nie dlatego, że Giggs dośrodkował tylko dlatego, że wpuścili Ronaldo w piątkę na pełnej szybkości i bez krycia.Takie sytuacje nadają piłce nożnej smaczku i dodatkowych emocji. To nie jest Foqinho( czy jak się dziada pisze), co podbija sobie piłkę nad głową żeby go faulowali. W tym jest jakiś pomyślunek, a ja jestem za tym żweby myślenie na boisku nagradzać.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vote-for-mikey (Post 656286)
wy się emocjonujecie Muniurami, Chelsea, Arse czy redshite, a tu, a tu The Toffees i The Villans gonią.

Everton to może i goni, ale Villansi nie. Oni nie muszą, oni już są w czołówce :D . Cholera, gdyby nie ten rewanż z Arsenalem... Jak drużyna, która oddaje jeden strzał na bramkę w pierwszej połowie, a przez resztę czasu broni się i to momentami rozpaczliwie, może schodzić na przerwę z prowadzeniem 0-1?

W połowie jesieni myślałem, że ta pierwsza czwórka jest na wyrost i Villansi z niej wylecą, ale na szczęście się myliłem. Jak patrzę na formę Chelsea i Liverpoolu, to zaczynam wierzyć, że może być nawet LM bez kwalifikacji :D . Mistrzostwo to jednak nadal jest raczej poza zasięgiem.

A tak w ogóle, to moim zdaniem w Birmingham by się im Kuba przydał.

Tiramisu 12.01.2009 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 656330)
Tu nie chodzi o to, czy kopnął, szturchnął, tulnął, czy jak to zwał. Przy rzucie wolnym można sobie podebrać piłkę i zagrać za plecy jak ktoś potrafi zrobić to za jednym dotknięciem piłki. To co jest kontrowersyjne przy tej akcji to fakt, czy Rooney zagrał ze stojącej piłki. Gdyby oderwał stopę nja moment, a piłka by się nie ruszała, nie byłoby wątpliwości. Takto teoretycznie jednym zagraniem Rooney ustawił piłkę i ją zagrał i trudno stwierdzić, czy była ona stojąca. Ale szczerze powiedziawszy jak dla mnie bramka prawidłowa. Sędzia zasugerował się liniowym, a liniowy zasugerował się podniesioną ręką obrońcy Chelsea.

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony trochę to może niesportowe, z drugiej nikt się obrońcom Chelsea nie kazał zagapić. A bramka przecież padła nie dlatego, że Giggs dośrodkował tylko dlatego, że wpuścili Ronaldo w piątkę na pełnej szybkości i bez krycia.Takie sytuacje nadają piłce nożnej smaczku i dodatkowych emocji. To nie jest Foqinho( czy jak się dziada pisze), co podbija sobie piłkę nad głową żeby go faulowali. W tym jest jakiś pomyślunek, a ja jestem za tym żweby myślenie na boisku nagradzać.

Jak można to ok. Nie będę się bawić w interpretację przepisów ;). Faktem jest, że Rooney mógł to wykonać lepiej. Nie byłoby tematu. A tak,, Nonszalancko spartaczył.

Dopóki takich akcji mało, zgadzam się - dodają smaczku. Za pierwszym razem budzą zachwyt, uznanie, podziw dla trenera, ale,, No właśnie ale :). Wystarczy, żę sędziowie i wszyscy naokoło kombinują, piłkarze niech z tym nie przesadzają ;).

Krissu 12.01.2009 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vote-for-mikey (Post 656286)
wy się emocjonujecie Muniurami, Chelsea, Arse czy redshite, a tu, a tu The Toffees i The Villans gonią.
Co więcej, gonią bez takich problemów z kasiorą jak Czerwony Roman, Glazerowie czy ci cali jankesi z shite.

Hmm..
Everton nie miał jakiś tam jazd przed sezonem?
Chyba w związku z budową stadionu mieli kasy nie wydawać na zawodników i transferów chyba żadnych poważnych nie dokonali.
Ale Ty wiesz lepiej :-p

Niby też Premiership (chociaż nie angielska) więc wkleję:
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/foot...em/7799072.stm

vote-for-mikey 12.01.2009 21:03

Uran
ja sądzę, że Kuba bardziej by się przydał niebieskiej stronie Liverpoolu :D

Aston Villi zazdroszczę właściciela. Nie dość, że bogaty, to jeszcze nie jest walnięty. Szczerze życzę The Villans mistrzostwa anglii.

Krissu
to niezupełnie tak. Pieniądze były, co pokazał transfer Fellainiego.
Większość pieniędzy na stadion miało przekazać Tesco. Budowa stadionu mogła nawet zwiększyć budżet transferowy, bo ponoć jakieś konsorcjum uznało, że wejdą w klub tylko jeśli stadion będzie w budowie. Niestety, albo i stety, Królowa powiedziała stadionowi niet :D.

transfery były, Fellaini i Saha. Fellaini ma 21 lat, a już gra świetnie, a Saha... Saha to klasa, tyle że kontuzjogenna. ;)

liga atlantycka to pomysł stary, tyle że znowu odgrzewany.

AYALA 23.01.2009 14:57

Szjkowie daja 500 milionów Funtów za Chelsea
http://sport.wp.pl/kat,1744,wid,1077...l?ticaid=175ff

nowy_piotrek 23.01.2009 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 661289)
Szjkowie daja 500 milionów Funtów za Chelsea
http://sport.wp.pl/kat,1744,wid,1077...l?ticaid=175ff

trzeba byc idiota zeby za taki klub jeszcze 500 baniek (funtow!) dac. Poczekaliby z sezon czy dwa i za darmo by im Rusek klub oddal, byleby posplacali jego dlugi.

Krissu 23.01.2009 15:05

To chyba wbrew przepisom, żeby dwa kluby należały do jednego właściciela.

noonelikeus 24.01.2009 09:52

dzis wybieram sie na mecz Chelsea...
wypatrujcie szalika Wisly :)

vote-for-mikey 24.01.2009 14:22

można mieć dwa kluby, ale nie w tej samej lidze.

pom za tym, jak chcą, to znajdą jakieś luki prawne, prezesem konsorcjum będzie kto inny i już.

AYALA 28.01.2009 10:53

Robinho oskarżony o gwałt
http://www.sportowefakty.pl/pilka/20...rzutem-gwaltu/

unpredictable_wislaczka 08.02.2009 20:46

Van der Sar trzyma się już ok.20 godzin bez straty gola! Dzisiaj pobił kolejny rekord
Van der Sar-Vidic-Ferdinand trójca nie do przejścia,mam nadzieję,że jak najdłużej ;)

Krissu 09.02.2009 17:48

http://www.sport.pl/pilka/1,65080,62...colariego.html

Wiedziałem, że długo nie popracuje.
Wiedziałem, jak tylko został trenerem Chelsea.

Schabek 09.02.2009 17:58

Abramowicz nie wytrzymał nerwowo. No cóż jeżeli tak często Chelsea będzie trenerów zmieniać no to przyszłości dobrej im nie wróże

<Crasch> 09.02.2009 18:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Schabek (Post 671212)
Abramowicz nie wytrzymał nerwowo. No cóż jeżeli tak często Chelsea będzie trenerów zmieniać no to przyszłości dobrej im nie wróże

z kąd ja to znam ; )

vote-for-mikey 09.02.2009 18:45

!!
dla mnie mocno zaskakująca decyzja Romana. Myślałem, że Big Phil popracuje w Londynie do czerwca, Chelsea wypadnie za czwórkę, a tu taki psikus niemiły ;(

Marszałek 09.02.2009 18:47

Ruskie piszą, że Hiddink jest mocno brany pod uwagę przez Chelsea, ale także i Grant. Niemniej co do Holendra, to Rosjanie piszą,że możliwa jest współpraca Hiddinka z Grantem, o ile Rosyjska Federacja Piłki Nożnej na to się zgodzi.

Uran235 09.02.2009 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vote-for-mikey (Post 671240)
!!
dla mnie mocno zaskakująca decyzja Romana. Myślałem, że Big Phil popracuje w Londynie do czerwca, Chelsea wypadnie za czwórkę, a tu taki psikus niemiły ;(

Nadal liczysz na Everton :D ? Bo chyba nie na to, że Arsenal by ich z czwórki wygryzł. Arsenal jest teraz cienki jak... no cienki w każdym razie jest. Mam tylko nadzieję, że w Chelsea nie wypali syndrom nowej miotły, przynajmniej nie w najbliższej kolejce. Jak Villansi wygrają, to będą mieli 5 punktów przewagi nad Chelsea i co najmniej siedem nad Arsenalem :D .

Proud 09.02.2009 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 671269)
Jak Villansi wygrają, to będą mieli 5 punktów przewagi nad Chelsea i co najmniej siedem nad Arsenalem :D .


Villa to na Mistrza idzie :-p

przynajmniej mam taką nadzieję..:-)

unpredictable_wislaczka 09.02.2009 20:36

Bo ty wszystko powinno być,tak jak było. Scolari trenerem Portugalii,Queiroz asystentem SAF.Jakoś Scolari od początku nie pasował mi do Chelsea. A poza tym to i tak Manchester będzie mistrzem ;)
edit: to dobrze,że tylko po cichu ;P

Krissu 09.02.2009 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez unpredictable_wislaczka (Post 671304)
Jakoś Scolari od początku nie pasował mi do Chelsea. A poza tym to i tak Manchester będzie mistrzem ;)

Niestety muszę się zgodzić :(

Chociaż po cichu liczę na Liverpool :>

Kris54 10.02.2009 16:01

1.Liverpool
2. ManU
3. Aston Villa
4. Arsenal

Niech to tak się skończy! ;)

Marszałek 11.02.2009 19:45

Ruskie miały rację, ich gazety nie kłamią, znaczy się sportowe:). Hiddink został trenerem Chelsea. Sadzę,że The Blues tym samym aktywnie włączą się w walkę o Majstra. Liverpool raczej pierwszy nie będzie. Za słabych mają piłkarzy, dla mnie są to zwykli rzemieślnicy, brak u nich elementu zaskoczenie, geniuszu. Zawsze grają swoje,nigdy nic ponad to. A taki MU ma takiego Ronadlo. Co by o nim nie mówić, potrafi zagrać nieszablonowo, zaskoczyć obrońców. U The Reeds próżno tego szukać.

Donson 11.02.2009 20:22

The Reds cierpią na zasuwanie tą samą jedenastką, pozatym rola Stevie'ego jest tam mityczna, facet jak jest na boisku to drużyna wygląda o wiele lepiej.
MU ma wartościowych piłkarzy i jak zwykle potrafi kupić najlepiej (co nie znaczy najdrożej) na Wyspach. Stary Szkot ma niezłego nosa i nie pamiętam aby zrobił słaby transfer.
Oglądałem ostatnio Arsenal jak strasznie się pocił - mam drobną nadzieję że ta ślepa ufność w czarny Francuski Lud w końcu odbije się czkawką.

Krissu 18.02.2009 17:08

Cytat:

West Ham are understood to be showing an interest in Wisla Krakow attacker Pawel Brozek.
The Hammers sold Craig Bellamy to Manchester City last month and Dean Ashton continues to be frustrated in his attempts to get back to full fitness.
Polish sources claim Hammers chief scout Roger Cross was in the stands to pay close attention to Brozek's performance in the recent friendly with Wales.
Cross is said to be greatly impressed by the 25-year-old's first touch and has filed a favourable report to manager Gianfranco Zola and technical director Gianluca Nani.
Former Upton Park striker Cross knows a thing or two about leading the line in the claret and blue colours after also performing for a number of years in the English league for the likes of Crystal Palace, Brentford and Millwall.
The East Londoners will continue to monitor the Wisla star for the remainder of the campaign ahead of a possible bid in the summer.
http://www.setanta.com//uk/Articles/...ek/gnid-40841/

Bóg Trybun (objawion) 18.02.2009 17:18

@ Krissu, byłem pierwszy ; ) w "transferowej"...

mimo wszystko faktem jest, że WHU potrzebują przede wszystkim wybieganego i szybkiego napastnika (Ashton ma nadzieję wykurować się na... letni okres przygotowawczy!), Cole jest mimo wszystko bardziej do przytrzymania piłki w przodzie niż dynamizowania akcji. DiMichele i Tristan to tylko doraźne wypożyczenia, Savio jeszcze półprodukt...
Zobaczymy. Na sparring bym się przeszedł :P

Krissu 18.02.2009 17:28

Ashton to niestety taki Grzelak jest. A szkoda, bo strasznie go lubię. Gdyby nie te jego kontuzje...
Myślę, że Brożek spokojnie dałby sobie radę w Londynie :)

Bóg Trybun (objawion) 18.02.2009 18:08

Na pewno jeśli miałby się gdzieś odnaleźć, to właśnie we WHU - dopóki trenuje ich Zola.
Grają bez jakiegoś zabójczego tempa, za to dużo podań, wymiany pozycji, mało walki w powietrzu. W zasadzie cała filozofia gry opiera się na sprycie, technice i inteligentnym przemieszczaniu się po boisku.
Paweł marzył o Hiszpanii, ale na UK chyba by się nie pogniewał :) z drugiej strony to tylko przeciek...

Krissu 18.02.2009 18:19

No faktycznie Zola odwala tam kawał dobrej roboty.
Muszę przyznać, że nie byłem zwolennikiem jego zatrudnienia, początek też miał nieszczególny ale jak teraz widzę jak chłopaki grają.. no nie poznaję drużyny :)

Mako 18.02.2009 20:32

Dziś MU odrabia zaległości z Fulham. Jeśli wygrają, to wydaje mi się, że losy mistrzostwa bedą raczej przesądzone...I mimo, ze MU lubię to mam cichą nadzieje że Fulham zrobi niespodzianke, bo w tym sezonie akurat chciałbym zobaczyć mistrzostwo The Redds.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl