Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Pies, kot czy może inne zwierzę? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2560)

FajQ 02.01.2009 03:41

Moje ulubione:
Labrador retriver
http://www.justdogbreeds.com/images/...-retriever.jpg
Husky Syberyjski
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...rian-husky.jpg
Wyżeł
Beagle
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...Beagle_600.jpg

Najbardziej jednak lubie Labradory.Są to psy które bardzo szybko się uczą są spokojne i bardzo przyjazne dla człowieka.Co do Buldogów to nie podobają mi się bo są brzydkie, pysk mają jakby im ktoś patelnią przywalił no ale o gustach sie nie dyskutuje.Jeszcze zapomniałem o rasach które również bardzo lubie mianowicie Dalmatyńczyka, Chow-Chow i Cocer-Spaniela

ted 02.01.2009 16:02

te co simone oraz karelski pies:

http://husky-siberian.com/wyst_leszno2003/image004.jpg

.

http://pl.euroanimal.eu/images/thumb...%BAwiedzie.jpg

_ukoL 02.01.2009 16:50

Simone, bassety są kapitalne. Chyba moje ulubione takie do posiadania, bo jeszcze husky są ładne według mnie no ale gdzie takiego stwora trzymać. Osobiście mam, znaczy brat ma pudla, szczycić się nie ma czym ale spoko pies, chociaż takich loków jak ja nie ma więc co najwyżej "ładny".

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 650738)
Ja mam mieszkanie, 3 pokoje i piesek żyje. Husky jest mniejszy niż np. popularny Owczarek Niemiecki. Jego wielką zaletą jest, że nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych ani nie ma psiego zapachu, jak zmoknie to w domu unosi się chwilę zapach mokrego futra i tyle. Dramatem zaś jest młody pies, zniszczy, rozwali, spustoszy wszystko co ma na swojej drodze :P Wygryzienie półmetrowej dziury w wersalce czy zerwanie paneli nie stanowi dla niego problemu :shock: Problemem dla posiadacza może też być nieokiełznany instynkt łowny, płacić za kury czy króliki już mi się zdarzało :-D Oprócz tego piesek lubi czasem zniknąć, na parę godzin czy nawet dobę. W związku z tym puszczenie Huskiego ze smyczy, to nie najlepszy pomysł. Natomiast podejście do ludzi jest kapitalne, spora nieufność lecz całkowita łagodność i cierpliwość, oprócz tego typowo stadny charakter.

Powiem szczerze, że nie wiedziałem. Nie znam się na psach, no a Husky to mi się z zimą i śniegiem gdzieś na otwartej przestrzeni kojarzy bardziej niż w domku, no ale skoro masz to zmieniam pogląd. No w najbliższych latach nie będę chyba sobie sprawiał żadnego psa ale może przyda się na przyszłość, bo urocze to zwierzęta. Właśnie o tym, że uciekają słyszałem. Sąsiad miał takiego i mu zwiał z podwórka, niestety się nie odnalazł. Ktoś sobie chyba go zatrzymał.

Pozdrawiam. :-)

Arturo Qr2nów 02.01.2009 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 650707)
Simone, bassety są kapitalne. Chyba moje ulubione takie do posiadania, bo jeszcze husky są ładne według mnie no ale gdzie takiego stwora trzymać. Osobiście mam, znaczy brat ma pudla, szczycić się nie ma czym ale spoko pies, chociaż takich loków jak ja nie ma więc co najwyżej "ładny".

Ja mam mieszkanie, 3 pokoje i piesek żyje. Husky jest mniejszy niż np. popularny Owczarek Niemiecki. Jego wielką zaletą jest, że nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych ani nie ma psiego zapachu, jak zmoknie to w domu unosi się chwilę zapach mokrego futra i tyle. Dramatem zaś jest młody pies, zniszczy, rozwali, spustoszy wszystko co ma na swojej drodze :P Wygryzienie półmetrowej dziury w wersalce czy zerwanie paneli nie stanowi dla niego problemu :shock: Problemem dla posiadacza może też być nieokiełznany instynkt łowny, płacić za kury czy króliki już mi się zdarzało :-D Oprócz tego piesek lubi czasem zniknąć, na parę godzin czy nawet dobę. W związku z tym puszczenie Huskiego ze smyczy, to nie najlepszy pomysł. Natomiast podejście do ludzi jest kapitalne, spora nieufność lecz całkowita łagodność i cierpliwość, oprócz tego typowo stadny charakter.

mic 05.04.2010 10:52

Ma/mial ktos kanarka ? Ewentualnie jakiegos innego ptaka egzotycznego ? Jakie sa mniej wiecej miesieczne koszty utrzymania ?

Kocur 05.04.2010 11:01

Wymiana filtrów i oleju co tysiąc kilometrów, zależy też od gatunku ile pali :-p

Nie mogłem wytrzymać - zabrzmiało to jak koszty utrzymania samochodu :D


Z tego co pamiętam to koszty stałe w stylu klatka i patyk i miesięcznie paczka jakiś ziarenek za 10 może 20 zeta plus woda

Orson 05.04.2010 11:18

http://www.youtube.com/watch?v=H_MHae21dEw

Jezeli ktos pracuje całymi dniami poza domem to posiadanie psa nie ma racji bytu (a kot poprostu spi w tym czasie :) ), dlatego mam 2 koty i nie rozumiem teorii że koty są fałszywe.
Codziennie jak wracam do domu to kot skacze na drzwi jak tylko wchodzę do klatki.
Oba koty eliminują wszystkie komary, muchy i inne owady jakie tylko wlecą do mieszkania :)

Mateuusz 05.04.2010 11:20

ja mam owczarka niemieckiego:) straszny z niej agresor:D
a tak do domu to polecam akwarium. strasznie drogie i czasochłonne, ale efekt jest zaje*isty:D tylko nie jakies małe typu 20l ale cos od 100 w góre:)

Cinek1906 05.04.2010 11:51

Ja posiadam boksera który ma już 12 lat.

Prawdziwa babcia, ale dobrze sie trzyma skubana:D!!

Donki 05.04.2010 12:02

Ja też mam Boksera ma 5 lat
Mam jeszcze 5 kotów :D

Ofsajd 05.04.2010 12:15

kot i pies. oba się przybłąkały(czyt. jakiś pojeb wyrzucił je z auta pod moim domem - co się niestety dość często zdarza w okresie wakacyjnym). kot - misiek jest mój i tak jak wcześniej nie przepadałem za kotami, tak teraz nie wyobrażam sobie takiego małego rudzielca nie mieć. Najbardziej przejebane zwierze jakie widziałem. Zresztą został znaleziony po mojej 18-stce rodzinnej, jak ostatnia ciotka wychodziła to stał pod drzwiami od domu taki malutki zmarznięty, no i został. pies - maksymilian jest w domu od wianków zeszłorocznych, średniej wielkości kundelek biało-czarny. na początku bał sie wszysktich ale z czasem się oswoił ;)

btw. ludzie którzy wyrzucają zwierzęta za miastem z samochodu i odjeżdżają to s****ysyny i też powinni być traktowani w ten sam sposób. Ze 2 lata temu jakiś palant wyrzucił z auta pudla w kagańcu! równie dobrze mógł go przywiązać do drzewa w jakimś lesie, bo ewentualne upolowanie(zjedzenie czegoś) w kagańcu jest niemożliwe.

!!IRIVER!! 05.04.2010 12:21

http://www.petplanet.co.uk/petplanet...airnterr13.jpg

Ja mam coś takiego, jak ten z prawej. :P
Już prawie 8 lat.. Generalnie piesia jest bardzo mądra, ale uparta, nieufna i dość agresywna.

Kiedyś były koty, świnka morska itd. :P

piotrek chicago 05.04.2010 15:10

ja mam dwie kotki ktore bez siebie nie moga zyc ia czasami tluka sie ze az ja mam dosc :P po lewej mlodsza tequila a po prawej starsza chiquita :)obydwie russian blue ta rase polecam dla alergikow
http://i43.tinypic.com/35mehdg.jpg

Donki 05.04.2010 15:17

Piotrek chicago zajebiste te kotki :D

mic 29.04.2010 20:26

W ktorym zoologicznym w Krakowie mozna kupic kanarka ?
(zoologiczne w galeriach odpadaja)

tofik 29.04.2010 21:42

Lubie i psy i koty, ale koty to takie s****iele czasem. Jakby miały zaburzenia psychiczne. A psy to radosne zwierzaki. Jakbym miał jakiegoś psa sobie sprawić to Labradora :)

piotrek chicago 29.04.2010 22:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 890886)
Lubie i psy i koty, ale koty to takie s****iele czasem. Jakby miały zaburzenia psychiczne. A psy to radosne zwierzaki. Jakbym miał jakiegoś psa sobie sprawić to Labradora :)

a miales kiedys kota ze tak mowisz? ja mam dwa i nigdy mnie nie podrapaly ani nie pogryzly ain jeden mebel nie jest podrapany z kotem (tak jak i z kazdym zwierzem)trzeba wiedziec jak sie obchodzic i co musza miec zapewnione a wszystko bedzie ok

Krzysiek 01.05.2010 18:04

Heh:) mnie wczoraj pogryzł kot do tego stopnia, że dłoń mam prawie jak sito:) ale generalnie koty są zajebiste:) Psy zresztą też:)

Jachcik 06.11.2010 15:09

Do oddanie dwie małe kundelki;], może byłby ktoś chętny?, Na czas oddania zapewne będa nauczone porządku. Więcej informacji na pw(zdjęcia itd.)

Zwierze 06.11.2010 15:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 650738)
Ja mam mieszkanie, 3 pokoje i piesek żyje. Husky jest mniejszy niż np. popularny Owczarek Niemiecki. Jego wielką zaletą jest, że nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych ani nie ma psiego zapachu, jak zmoknie to w domu unosi się chwilę zapach mokrego futra i tyle. Dramatem zaś jest młody pies, zniszczy, rozwali, spustoszy wszystko co ma na swojej drodze :P Wygryzienie półmetrowej dziury w wersalce czy zerwanie paneli nie stanowi dla niego problemu :shock: Problemem dla posiadacza może też być nieokiełznany instynkt łowny, płacić za kury czy króliki już mi się zdarzało :-D Oprócz tego piesek lubi czasem zniknąć, na parę godzin czy nawet dobę. W związku z tym puszczenie Huskiego ze smyczy, to nie najlepszy pomysł. Natomiast podejście do ludzi jest kapitalne, spora nieufność lecz całkowita łagodność i cierpliwość, oprócz tego typowo stadny charakter.

Ja mam malamuta. Dom i 17ar działkę. Mimo wszystko pies ma codziennie przynajmniej godzinny spacer. Spuszczany ze smyczy, biega za sarnami itp bo akurat mieszkam w takiej okolicy. Zawsze wraca, nie ucieka. To są rasy skłonne do ucieczek ale mimo wszytko często tak bywa jak się pies nudzi w końcu to zwierzęta stworzone do ciężkiej pracy.
Pozdrawiam


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl