![]() |
Cytat:
|
Jak wyżej opisałem urlop planuję spędzić w Bułgarii. Trasa z Krakowa przez Słowację, Węgry, Rumunię do samej Bułgarii oczywiście samochodem. Punktem kulminacyjnym ma być wyjazd do Stambułu. Powrót trasą przez Serbię. Urodziło mi się ostatnio kilka pytań, które właśnie poniżej zadaję:
- Czy należy mieć Zieloną Kartę wjeżdżając do Rumunii, Bułgarii, Turcji, Serbii? -Jaka jest najciekawsza okolica na Bułgarskim wybrzeżu by pobyć tam kilka dni? Od razu zaznaczam, że zależy mi na leżeniu tyłkiem do góry na plaży, pływaniu (dość czysta woda) i by dało się gdzieś wieczorem przejść/usiąść. Tylko nie polecać Sunny Beach bo za taką kasę to do Egiptu bym pojechał:) |
jak pisano wcześniej jazda przez Rumunię to istna katorga, lepiej wystać swoje na węgiersko-serbskiej i serbsko-bułgarskiej granicy, ale bezpiecznie dojechać, niż narażać się na świrów w rumuni. A jak komuś się nie chce stać niech wysupła pieniążki na 4 wyborowe, wtedy szybkość przejazdu przez granicę jest porównywalna ze strefą schegen ;)
co do jazdy przez Serbię jeszcze, to najlepiej omijać większe miasta, tylko jechać cały czas autostradą. Miesięczna wiza jednokrotnego wjazdu do Turcji to 10 euro, a w samej turcji targować się ze wszystkimi o wszystko, nawet w restauracjach. W Bułgarii polecam Primorsko (albo coś takiego), bardzo duża plaża, w zatoce, dwie bardzo dobre dyskoteki, alkohol tani jak woda, wolne miejsca można znaleźć nawet na miejscu, bez wcześniejszej rezerwacji. nawiązując do pierwszego posta, osobiście Lloret nie polecam, masakrycznie drogo, praktycznie sami polacy i niemcy, przez dwa tygodnie pobytu nie spadła ani kropla deszczu, powietrze stało w miejscu, plaża beznadziejna cała w żwirku, morze niby fajne szybko robi się głębokie, ale fal... brak, hotelarze nerwowi, do trzech hoteli, które widziałem z okna (w tym mój) prawie co noc przyjeżdżała policja, a irish pubu gorsze od krakowskich nie setki, ale tysiące razy, bo irish, to one były tylko z nazwy i tego, że sprzedawali guinessy. na plus świetna dyskoteka (tropics), tani alko, bliskość do Barcelony. Jeśli ktoś tam się wybiera, niech olewa miejscowe sklepy i łapie autobus do Blanes (5 kilometrów) gdzie jest Lidl w którym jest x razy taniej: zgrzewka wody 90 centów, butelka w Lloret 90 centów. |
Zna ktoś jakies ciekawe miejsca w odl. max 150 km od Krakowa gdzie można by spędzieć ten dłuższy weekend ?Najlepiej żeby w pobliżu byl jakiś zbiornik wodny żeby można było się ochłodzić czasem
Interesują mnie jakieś domki 2-osobowe lub pokój w pensjonacie. Konieczna własna łazienka. Koszt max 40-45 zł za osobe/dzień Any ideas ? Wiem, że troche późno...:/ |
adam09 - Sielpia. Miejscowość typowo wakacyjna, jest jeziorko, pełno domków do wynajęcia, ale teraz to nie wiem cyz coś znajdziesz wolnego.
|
własnie Sielpia to jedyna miejscowośc do której nie chce...
potrzebuje jakiegoś odludzia gdzie napewno nie spotkam znajomych |
Cytat:
http://hostelsclub.com/cheap-hostels-en-110-Prague.html Sam laduje tu http://hostelsclub.com/hostel-en-8600.html To akurat wysokiej klasy hostel nie jest = postawilem na cene - 60 zeta za pokoj 2 osobowy, co jest na prawde zajebista cena , niestety bez lazienki i kibla ale na bank znajdziesz cos lepszego na tej stronce A najlepszy dojazd to autobus/bus do cieszyna - kilkanascie zeta Jeden przystanek pociagiem do czeskiego cieszyna - kilka zl EC do Pragi z cz. Cieszyna - czterysta kilkadziesiat koron.Jak sie jedzie w wiecej osob to sa jakies znizki. I oczywiscie nie jesc/pic w centrum gdzie ceny sa kosmiczne a ze mozna łoic bez obawy na polu wiec tym bardziej nie ma co szastac kasa w lokalach z cena piwa 60-100 koron.Jeden Czech mi kiedys powiedzial ze maksymalna cena do zaakceptowania za lany browar w knajpie to 30 koron:> |
Cytat:
Polecam okolice zbiornika Czorsztyńskiego. Woda pod nosem a i góry mniejsze lub większe na wyciągnięcie dłoni. W tej cenie się spokojnie zmieścisz. http://www.pieniny.net/ Polecam powyższą stronkę. Multum ofert. |
Wróciłem z Bułgarii wczoraj,chętnie odpowiem na wszystkie pytania...
Podróż własnym autem!! |
Cytat:
|
Macie jakies sprawdzone noclegi w Popradzie albo okolicach?
|
Dla osób zainteresowanych wyprawą maluchami do Mongolii, www.dzicz.pl
Tutaj http://rajdlajkonika.blogspot.com/ jest aktualna relacja i sprawozdanie z etapów podrózy !!! Super inicjatywa, wspierajmy ich wszyscy razem. |
Jakby ktos mial pytania dotyczace pragi to prv.Juz 3 raz tam bylem i chce dalej:P
Jak na pierwszy rzut oka wali tam drozyzna to jesli sie tylko troche postaracie to wszystko wyjdzie 2 razy taniej niz w Krk, a miasto niestety jest nie do porownania, w kazdym aspekcie(wyglad, klimat, luz ,ceny itp) |
Mam bardzo pilną sprawę:
Czy to prawda, że jak jade na Słowację nie swoim autem to muszę mieć jakiś papier od właściciela auta, że ja nim dysponuję? Jeśli tak, to gdzie można to uzyskać? |
Chyba wszedzie jak jedziesz nie swoim tak jest ;p na Slowacji tylko policja przy kontroli Ci to sprawdzi ;p
|
Cytat:
http://news.gogo.mn/video/news/40697 :D |
wiem ile pija: musza dac radê :D
|
Cześć!:) Mam taką sprawę... Chciałbym spełnić marzenie swojej dziewczyny (niedługo narzeczonej i mam nadzieje żony) i zabrać ją do Rzymu żeby spędzić tam razem sylwestra :) I moje pytanie jest takie... Czy znacie jakieś tanie noclegi w wiecznym mieście? Jeśli macie jakiekolwiek informacje to bardzo bym prosił! Jest to dla mnie naprawdę ważna sprawa! Dlatego będe wdzięczny za każdą pomoc!:)
|
Znacie jakies miejsce blisko Krakowa na dobry jednodniowy wypad z dziewczyną ?
|
Nie wiem czy ci to będzie KoPer odpowiadać ale ...
Zaraz za Alwernią jadąc w stronę Chrzanowa, znajduje się bardzo ładny zameczek ( a raczej jego ruiny ) - Lipowiec. Jest udostępniony do zwiedzania. Z wieży rozpościera się bardzo ładny widok na okolicę. Przy wejściu do parku etnograficznego obok parkingu ( tj. jakiś kilometr od zamku ) znajdziesz bardzo fajną restaurację urządzoną w powiedziałbym wiejskim-staropolskim stylu. Tzn. drewniane ławy, kominek, jakieś wypchane kury, ale bardzo przyjemnie. Posiadają też ogródek w podobnym klimacie. Gdybyś chciał się więcej dowiedzieć zajrzyj tu http://zamek-lipowiec.republika.pl/. Pozdrawiam |
masz gdzieś jakieś fotki wrzucone na stronkę? w tym roku przez kontuzję kolana nigdzie nie pojeździłem i dlatego chłonę każdy opis i foty z rowerowego wyjazdu jak ryba wodę :)
może być na priv jak nie chcesz podawać na forum |
Cytat:
Obecnie juz wracają przez Rosję http://geolog.geol.agh.edu.pl/~s117843/rajdlajkonika/ obejrzyjcie sobie zdjęcia i ostanią relację szacunek !!! posypią się jakieś nagrody dla podróżników pozytywnie zakręconych !! http://uk.youtube.com/watch?v=7Fyxc3Mjflg |
Turystyka
Polecam polskie piękne miejsca ( osobiście sprawdozne ) :
Kolejność jest przypadkowa -- Beskid Niski , Rudawy Janowickie , Sląskie Kamienie , Spisz , Książ Wielki ( schronisko PTSM w starym pałacu) , Strużnica i tamtejsze schronisko , Czartak ,Szyndzielnia , |
Limanowa położona jest w województwie małopolskim, u podnóża Łysej Góry, w przepięknej grupie górskiej, która nazywana jest Beskidem Wyspowym. Pasmo to od południa graniczy z Gorcami, od wschodu z rzeką Dunajec i jeziorem Czchowskim, od północy z Pogórzem Wielicko - Wiśnickim a od zachodu z Beskidem Średnim.
Obszar ten ma urozmaiconą rzeźbę terenu i doskonałe warunki klimatyczne, co stwarza wymarzone warunki do wypoczynku i turystyki. Dużą atrakcją Limanowej i okolic są przepiękne zabytkowe kościółki i kapliczki z ciekawym wystrojem i polichromią, które posiadają znaczną wartość historyczną i artystyczną. Są one świadectwem historii i bogatą skarbnicą wiedzy o tym regionie. Na ulicy Marka położone są zabytkowe budynki browaru limanowskiego, a tuż za nimi Dworek Marsów, w którym obecnie znajduje się Muzeum Ziemi Limanowskiej.Limanowa jest atrakcyjna zarówno latem jak i zimą. Dla narciarzy przygotowano wyciąg orczykowy na Łysej Górze. |
Chciałbym wybrać się ze znajomymi w ferie zimowe na kilka dni do Zakopanego. Możecie polecić jakoś przyjemną i w miarę tanią kwaterę w okolicy Krupówek? Może jakiś lepiej unikać? Czekam na propozycje :-)
|
A propo Zakopanego... Sporo ludzi wynajmuje kilku, kilkunastoosobowe chatki na sylwestra. Ktoś poleca jakąś ofertę? Ma ktoś może jakieś namiary etc.?
|
Wynajem całego domku to bardzo fajna sprawa. Ale powiem Ci, że teraz będzie już o to bardzo ciężko. Z tego co się orientuję to takie oferty są rozchwytywane i trzeba się nimi interesować i zaliczki wpłacać już na przełomie sierpnia i września.. Ale jak masz w życiu trochę szczęścia, to może uda Ci się jeszcze coś znaleźć ;)
|
Wyprawa
Tak jak już kiedyś pisałem w tym temacie na wrzesień planowałem wyprawę samochodową do Bułgarii. Doszła ona do skutku i o nawet w rozszerzonym zakresie. Wreszcie znalazłem chwilkę czasu by napisać o niej kilka zdań i wrzucić kilka fotek.
Wystartowaliśmy oczywiście z Polski, przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii. Drogi u nas czy na Słowacji podobne, na Węgrzech główne lepsze ( w miastach to samo co u nas). Nad ranem wjeżdżamy do Rumunii. Kraj to ładny, pełen lasów, gór i przyrody. Miasta zaniedbane, śmieci to istna plaga a kierowcy jeżdżą baaardzo inaczej niżu nas. Czy wróciłbym tam na wakacje? Tak choć wszechogarniający syf walający się po ulicach i poboczach dróg jest dramatyczny. http://img444.imageshack.us/img444/7...z001xn1.th.jpghttp://img444.imageshack.us/images/thpix.gif Oto przedstawiciel marki wiodącej w Rumunii. Dużo jeździ nowych Loganów choć takich starych trupów też naliczymy sporo. Policja stoi w każdej nawet najmniejszej wiosce. Wypada więc przestrzegać przepisów. jakość dróg w miarę ok. Jak ktoś patrzy jak jedzie to nic złego się nie stanie. Należy wystrzegać się jazdy nocą, gdyż na poboczach często stoją nieoświetlone pojazdy - nawet na głównych drogach! Tylko refleks uratował mnie przed dzwonem z mercedesem, którego kierowca oddawał mocz na poboczu a była do główna droga do przejścia granicznego w Rusie na Dunaju.. http://img233.imageshack.us/img233/7...z003tf0.th.jpghttp://img233.imageshack.us/images/thpix.gif Będąc w Rumunii nie mogliśmy pominąć trasy Transfogaraskiej. Droga wybudowana przez Rumuńskiego dyktatora ciągnie się na przestrzeni 100km do wysokości ponad 2000 n.p.m. i jej przejechanie zajmuje 4-5h. http://img135.imageshack.us/img135/1...z011pb0.th.jpghttp://img135.imageshack.us/images/thpix.gif Przebijając się na drugą stronę Karpat musimy pokonać tunel. Jest on najwyższym punktem całej trasy, tzn taki Kasprowy plus ze 100 metrów. http://img377.imageshack.us/img377/6...z028ac4.th.jpghttp://img377.imageshack.us/images/thpix.gif Traska jest straszliwie kręta i nie da się jej pokonać szybko. Zjeżdżając w dół co chwila musieliśmy robić postoje, gdyż hamulce zaczynały nieładnie pachnieć. http://img118.imageshack.us/img118/4...z033yb3.th.jpghttp://img118.imageshack.us/images/thpix.gif Poniżej górnej partii trasy znajduje się piękne, sztuczne jezioro, które mijamy niekończącymi się serpentynami. Droga jest wąska a naokoło tereny pastwisk. Stąd też często spotykany widok.. http://img114.imageshack.us/img114/4...z042ko9.th.jpghttp://img114.imageshack.us/images/thpix.gif Gdyby nie śmieci chciałoby się tam zostać na dłuugo http://img114.imageshack.us/img114/7...z046mw7.th.jpghttp://img114.imageshack.us/images/thpix.gif Zbiornik wodny podobny do amerykańskiej zapory Hoovera. Przejeżdżając prowadzącą przez niego drogą zjeżdżamy na Bukareszt lub na zamek Drakuli (nie jest nim Bran!) http://img371.imageshack.us/img371/8...z059ve5.th.jpghttp://img371.imageshack.us/images/thpix.gif 9) Sam Bukareszt jest miastem "rozwijającym się". Mówiąc wprost nic ciekawego tam nie ma a brud aż wyskakuje z każdego zakamarka. Poniższy pałac to tylko wyjątek. http://img371.imageshack.us/img371/5...z061ra0.th.jpghttp://img371.imageshack.us/images/thpix.gif Ordnung to pojęcie tu obce. Samochody parkują na ulicach 20 cm od murów więc ludzie chodzą drogami. http://img386.imageshack.us/img386/8...z066un1.th.jpghttp://img386.imageshack.us/images/thpix.gif |
]http://img98.imageshack.us/images/thpix.gif
Dzień później na celowniku znalazło się Burgas. Miasto mniejsze, mniej ciekawe choć można być przyjemnie spożytkować czas. Pomnik przyjaźni sowieckiej:) Burgas http://img98.imageshack.us/img98/505...z277lk9.th.jpghttp://img98.imageshack.us/images/thpix.gif Ogólnie w całej Bułgarii, prawie na każdym drzewie można znaleźć klepsydry. Właściwie nie wiem czy to są takie klepsydry jak u nas czy też forma wypominek. http://img356.imageshack.us/img356/6...z279lp0.th.jpghttp://img356.imageshack.us/images/thpix.gif Burgas plaża wieczorem http://img137.imageshack.us/img137/9...z280ry8.th.jpghttp://img137.imageshack.us/images/thpix.gif Kilka dni później przyszedł czas na wyprawę do Stambułu. Granica w Malko Tarnovo ze szlabanem przeciwczołgowym robi wrażenie:) Wiza w paszport, 10 euro mniej na koncie i jedziemy. Dwie godziny później, na autostradzie łapiemy gumę:) http://img204.imageshack.us/img204/9...z297rm4.th.jpghttp://img204.imageshack.us/images/thpix.gif Yużprzed wjazdem do samego Stambułu pieroński korek. http://img232.imageshack.us/img232/6...z301ym1.th.jpghttp://img232.imageshack.us/images/thpix.gif Zakwaterowaliśmy się już w Hotelu i czas rozglądnąćsiępo okolicy. Pierwsze kroki kierujemy ku Błękitnemu Meczetowi http://img221.imageshack.us/img221/6...z309xc8.th.jpghttp://img221.imageshack.us/images/thpix.gif http://img233.imageshack.us/img233/9...z319kz2.th.jpghttp://img233.imageshack.us/images/thpix.gif i Hadze Sophii http://img145.imageshack.us/img145/2...z321qx8.th.jpghttp://img145.imageshack.us/images/thpix.gif Będąc na miejscu pozwiedzaliśmy również muzułmański cmentarz. Troszkę różni się od naszych |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl