Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Turystyka - miejsca, atrakcje, dojazd, noclegi, kuchnia, ceny, zwyczaje [ zbiorczy] (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2328)

Robert_wislak 05.08.2008 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mb_1906 (Post 572748)
Był ktoś na Krymie? Jakie ceny, baza turystyczna i wrażenia? Warto jechać?

Byłem 2 lata temu. Dojazd tam był tragiczny, podróż to męczarnia. Zero pasów na drogach. Na znaki nie ma co patrzeć, pamiętam taką sytuację, że najpierw pisało "Odessa 75km" a godzinę potem kolejny znak i "Odessa 140km". Mam auto na gaz więc jak zajeżdzałem na nieliczne w tym kraju stacje gazowe to nie zawsze chcieli mi sprzedać. Na policje w nocy też trzeba uważać bo bardzo często zdarza się, że są to po prostu złodzieje i przebierańcy. Byłem w mieście Eupatoria(Yevpatorija - Bardzo dużo było Niemców i Ruskich na wakacjach) początkowo w mieszkaniu w bloku. Jednak warunki tam panujące były strzaszne. Przez 2 dni nie było ciepłej wody, karaluchy wychodziły ze zlewozmywaka. Ostatecznie postanowiliśmy się szarpnąć na taki mały domek z ogródkiem(całe osiedle takich domków) który był otoczony 2,5 metrowym murem, 100m od plaży za niewiele większe pieniądze. Warto jechać do Jałty, a droga która widzie do niej przez wielkie góry dostarcza niesamowitych widoków. Warto zobaczyć też potężny port w Sevastopolu. Ciekawą finansowo ofertę widziałem przepłynięcia promem do Turcji(2 dni).

macyo 05.08.2008 16:36

Jak wyżej opisałem urlop planuję spędzić w Bułgarii. Trasa z Krakowa przez Słowację, Węgry, Rumunię do samej Bułgarii oczywiście samochodem. Punktem kulminacyjnym ma być wyjazd do Stambułu. Powrót trasą przez Serbię. Urodziło mi się ostatnio kilka pytań, które właśnie poniżej zadaję:

- Czy należy mieć Zieloną Kartę wjeżdżając do Rumunii, Bułgarii, Turcji, Serbii?
-Jaka jest najciekawsza okolica na Bułgarskim wybrzeżu by pobyć tam kilka dni? Od razu zaznaczam, że zależy mi na leżeniu tyłkiem do góry na plaży, pływaniu (dość czysta woda) i by dało się gdzieś wieczorem przejść/usiąść.

Tylko nie polecać Sunny Beach bo za taką kasę to do Egiptu bym pojechał:)

vote-for-mikey 05.08.2008 17:53

jak pisano wcześniej jazda przez Rumunię to istna katorga, lepiej wystać swoje na węgiersko-serbskiej i serbsko-bułgarskiej granicy, ale bezpiecznie dojechać, niż narażać się na świrów w rumuni. A jak komuś się nie chce stać niech wysupła pieniążki na 4 wyborowe, wtedy szybkość przejazdu przez granicę jest porównywalna ze strefą schegen ;)
co do jazdy przez Serbię jeszcze, to najlepiej omijać większe miasta, tylko jechać cały czas autostradą.
Miesięczna wiza jednokrotnego wjazdu do Turcji to 10 euro, a w samej turcji targować się ze wszystkimi o wszystko, nawet w restauracjach.
W Bułgarii polecam Primorsko (albo coś takiego), bardzo duża plaża, w zatoce, dwie bardzo dobre dyskoteki, alkohol tani jak woda, wolne miejsca można znaleźć nawet na miejscu, bez wcześniejszej rezerwacji.

nawiązując do pierwszego posta, osobiście Lloret nie polecam, masakrycznie drogo, praktycznie sami polacy i niemcy, przez dwa tygodnie pobytu nie spadła ani kropla deszczu, powietrze stało w miejscu, plaża beznadziejna cała w żwirku, morze niby fajne szybko robi się głębokie, ale fal... brak, hotelarze nerwowi, do trzech hoteli, które widziałem z okna (w tym mój) prawie co noc przyjeżdżała policja, a irish pubu gorsze od krakowskich nie setki, ale tysiące razy, bo irish, to one były tylko z nazwy i tego, że sprzedawali guinessy.
na plus świetna dyskoteka (tropics), tani alko, bliskość do Barcelony.
Jeśli ktoś tam się wybiera, niech olewa miejscowe sklepy i łapie autobus do Blanes (5 kilometrów) gdzie jest Lidl w którym jest x razy taniej: zgrzewka wody 90 centów, butelka w Lloret 90 centów.

adam09 10.08.2008 18:26

Zna ktoś jakies ciekawe miejsca w odl. max 150 km od Krakowa gdzie można by spędzieć ten dłuższy weekend ?Najlepiej żeby w pobliżu byl jakiś zbiornik wodny żeby można było się ochłodzić czasem

Interesują mnie jakieś domki 2-osobowe lub pokój w pensjonacie. Konieczna własna łazienka. Koszt max 40-45 zł za osobe/dzień


Any ideas ? Wiem, że troche późno...:/

Awe 10.08.2008 18:27

adam09 - Sielpia. Miejscowość typowo wakacyjna, jest jeziorko, pełno domków do wynajęcia, ale teraz to nie wiem cyz coś znajdziesz wolnego.

adam09 10.08.2008 18:44

własnie Sielpia to jedyna miejscowośc do której nie chce...

potrzebuje jakiegoś odludzia gdzie napewno nie spotkam znajomych

1q2 10.08.2008 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 579369)
Zna ktoś może jakąś fajną i niedrogą miejscówkę w Pradze? Zależy mi na czymś w centrum miasta. Może być np mieszkanie dla kilku osób, albo jakiś dobrej klasy hostel.

Nie wiem czy to jeszcze aktualne ale ja wlasnie sie udaje do pragi i korzystalem ze stronki

http://hostelsclub.com/cheap-hostels-en-110-Prague.html

Sam laduje tu
http://hostelsclub.com/hostel-en-8600.html

To akurat wysokiej klasy hostel nie jest = postawilem na cene - 60 zeta za pokoj 2 osobowy, co jest na prawde zajebista cena , niestety bez lazienki i kibla ale na bank znajdziesz cos lepszego na tej stronce

A najlepszy dojazd to autobus/bus do cieszyna - kilkanascie zeta
Jeden przystanek pociagiem do czeskiego cieszyna - kilka zl
EC do Pragi z cz. Cieszyna - czterysta kilkadziesiat koron.Jak sie jedzie w wiecej osob to sa jakies znizki.

I oczywiscie nie jesc/pic w centrum gdzie ceny sa kosmiczne a ze mozna łoic bez obawy na polu wiec tym bardziej nie ma co szastac kasa w lokalach z cena piwa 60-100 koron.Jeden Czech mi kiedys powiedzial ze maksymalna cena do zaakceptowania za lany browar w knajpie to 30 koron:>

macyo 10.08.2008 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam09 (Post 583046)
Zna ktoś jakies ciekawe miejsca w odl. max 150 km od Krakowa gdzie można by spędzieć ten dłuższy weekend ?Najlepiej żeby w pobliżu byl jakiś zbiornik wodny żeby można było się ochłodzić czasem

Interesują mnie jakieś domki 2-osobowe lub pokój w pensjonacie. Konieczna własna łazienka. Koszt max 40-45 zł za osobe/dzień


Any ideas ? Wiem, że troche późno...:/


Polecam okolice zbiornika Czorsztyńskiego. Woda pod nosem a i góry mniejsze lub większe na wyciągnięcie dłoni. W tej cenie się spokojnie zmieścisz.

http://www.pieniny.net/

Polecam powyższą stronkę. Multum ofert.

M.C (nowy kleparz) 15.08.2008 09:50

Wróciłem z Bułgarii wczoraj,chętnie odpowiem na wszystkie pytania...
Podróż własnym autem!!

macyo 15.08.2008 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez M.C (nowy kleparz) (Post 585711)
Wróciłem z Bułgarii wczoraj,chętnie odpowiem na wszystkie pytania...
Podróż własnym autem!!

Otrzymałeś ode mnie priva, przyjacielu:)

kms 16.08.2008 15:10

Macie jakies sprawdzone noclegi w Popradzie albo okolicach?

Przemo12 20.08.2008 09:45

Dla osób zainteresowanych wyprawą maluchami do Mongolii, www.dzicz.pl

Tutaj http://rajdlajkonika.blogspot.com/ jest aktualna relacja i sprawozdanie z etapów podrózy !!!

Super inicjatywa, wspierajmy ich wszyscy razem.

1q2 23.08.2008 01:07

Jakby ktos mial pytania dotyczace pragi to prv.Juz 3 raz tam bylem i chce dalej:P
Jak na pierwszy rzut oka wali tam drozyzna to jesli sie tylko troche postaracie to wszystko wyjdzie 2 razy taniej niz w Krk, a miasto niestety jest nie do porownania, w kazdym aspekcie(wyglad, klimat, luz ,ceny itp)

Awe 02.09.2008 15:24

Mam bardzo pilną sprawę:
Czy to prawda, że jak jade na Słowację nie swoim autem to muszę mieć jakiś papier od właściciela auta, że ja nim dysponuję? Jeśli tak, to gdzie można to uzyskać?

kms 02.09.2008 19:39

Chyba wszedzie jak jedziesz nie swoim tak jest ;p na Slowacji tylko policja przy kontroli Ci to sprawdzi ;p

pasikonik 05.09.2008 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przemo12 (Post 588406)
Dla osób zainteresowanych wyprawą maluchami do Mongolii, www.dzicz.pl

Tutaj http://rajdlajkonika.blogspot.com/ jest aktualna relacja i sprawozdanie z etapów podrózy !!!

Super inicjatywa, wspierajmy ich wszyscy razem.

Słyszeliscie o wyprawie polskich maluchow z Krakowa do Mongolii?

http://news.gogo.mn/video/news/40697 :D

pan_premier 06.09.2008 08:27

wiem ile pija: musza dac radê :D

Łukasz1987 06.09.2008 15:51

Cześć!:) Mam taką sprawę... Chciałbym spełnić marzenie swojej dziewczyny (niedługo narzeczonej i mam nadzieje żony) i zabrać ją do Rzymu żeby spędzić tam razem sylwestra :) I moje pytanie jest takie... Czy znacie jakieś tanie noclegi w wiecznym mieście? Jeśli macie jakiekolwiek informacje to bardzo bym prosił! Jest to dla mnie naprawdę ważna sprawa! Dlatego będe wdzięczny za każdą pomoc!:)

KoPer 08.09.2008 21:09

Znacie jakies miejsce blisko Krakowa na dobry jednodniowy wypad z dziewczyną ?

iiYama 08.09.2008 21:55

Nie wiem czy ci to będzie KoPer odpowiadać ale ...

Zaraz za Alwernią jadąc w stronę Chrzanowa, znajduje się bardzo ładny zameczek ( a raczej jego ruiny ) - Lipowiec. Jest udostępniony do zwiedzania. Z wieży rozpościera się bardzo ładny widok na okolicę.

Przy wejściu do parku etnograficznego obok parkingu ( tj. jakiś kilometr od zamku ) znajdziesz bardzo fajną restaurację urządzoną w powiedziałbym wiejskim-staropolskim stylu. Tzn. drewniane ławy, kominek, jakieś wypchane kury, ale bardzo przyjemnie. Posiadają też ogródek w podobnym klimacie.

Gdybyś chciał się więcej dowiedzieć zajrzyj tu http://zamek-lipowiec.republika.pl/.

Pozdrawiam

luke1906 15.09.2008 18:06

masz gdzieś jakieś fotki wrzucone na stronkę? w tym roku przez kontuzję kolana nigdzie nie pojeździłem i dlatego chłonę każdy opis i foty z rowerowego wyjazdu jak ryba wodę :)

może być na priv jak nie chcesz podawać na forum

Stone Island 28.09.2008 15:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przemo12 (Post 588406)
Dla osób zainteresowanych wyprawą maluchami do Mongolii, www.dzicz.pl

Tutaj http://rajdlajkonika.blogspot.com/ jest aktualna relacja i sprawozdanie z etapów podrózy !!!

Super inicjatywa, wspierajmy ich wszyscy razem.

Są THE BEST, pełny szacun dla odwagi i pomysłu - trzymam mocno za Was i maluszki - SZEROKIEJ DROGI !!!!!!!! pozdro z Krakowa!!!!!!!!!!
Obecnie juz wracają przez Rosję

http://geolog.geol.agh.edu.pl/~s117843/rajdlajkonika/

obejrzyjcie sobie zdjęcia i ostanią relację
szacunek !!!

posypią się jakieś nagrody dla podróżników pozytywnie zakręconych !! http://uk.youtube.com/watch?v=7Fyxc3Mjflg

luk1964 13.10.2008 09:31

Turystyka
 
Polecam polskie piękne miejsca ( osobiście sprawdozne ) :
Kolejność jest przypadkowa --
Beskid Niski , Rudawy Janowickie , Sląskie Kamienie , Spisz , Książ Wielki ( schronisko PTSM w starym pałacu) , Strużnica i tamtejsze schronisko , Czartak ,Szyndzielnia ,

WiselkaMLP 13.10.2008 09:34

Limanowa położona jest w województwie małopolskim, u podnóża Łysej Góry, w przepięknej grupie górskiej, która nazywana jest Beskidem Wyspowym. Pasmo to od południa graniczy z Gorcami, od wschodu z rzeką Dunajec i jeziorem Czchowskim, od północy z Pogórzem Wielicko - Wiśnickim a od zachodu z Beskidem Średnim.

Obszar ten ma urozmaiconą rzeźbę terenu i doskonałe warunki klimatyczne, co stwarza wymarzone warunki do wypoczynku i turystyki.

Dużą atrakcją Limanowej i okolic są przepiękne zabytkowe kościółki i kapliczki z ciekawym wystrojem i polichromią, które posiadają znaczną wartość historyczną i artystyczną. Są one świadectwem historii i bogatą skarbnicą wiedzy o tym regionie.

Na ulicy Marka położone są zabytkowe budynki browaru limanowskiego, a tuż za nimi Dworek Marsów, w którym obecnie znajduje się Muzeum Ziemi Limanowskiej.Limanowa jest atrakcyjna zarówno latem jak i zimą. Dla narciarzy przygotowano wyciąg orczykowy na Łysej Górze.

wisl@k_TS 27.10.2008 22:00

Chciałbym wybrać się ze znajomymi w ferie zimowe na kilka dni do Zakopanego. Możecie polecić jakoś przyjemną i w miarę tanią kwaterę w okolicy Krupówek? Może jakiś lepiej unikać? Czekam na propozycje :-)

Basketteur #9 27.10.2008 22:05

A propo Zakopanego... Sporo ludzi wynajmuje kilku, kilkunastoosobowe chatki na sylwestra. Ktoś poleca jakąś ofertę? Ma ktoś może jakieś namiary etc.?

QBAS 30.10.2008 08:46

Wynajem całego domku to bardzo fajna sprawa. Ale powiem Ci, że teraz będzie już o to bardzo ciężko. Z tego co się orientuję to takie oferty są rozchwytywane i trzeba się nimi interesować i zaliczki wpłacać już na przełomie sierpnia i września.. Ale jak masz w życiu trochę szczęścia, to może uda Ci się jeszcze coś znaleźć ;)

macyo 02.11.2008 15:02

Wyprawa
 
Tak jak już kiedyś pisałem w tym temacie na wrzesień planowałem wyprawę samochodową do Bułgarii. Doszła ona do skutku i o nawet w rozszerzonym zakresie. Wreszcie znalazłem chwilkę czasu by napisać o niej kilka zdań i wrzucić kilka fotek.

Wystartowaliśmy oczywiście z Polski, przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii. Drogi u nas czy na Słowacji podobne, na Węgrzech główne lepsze ( w miastach to samo co u nas). Nad ranem wjeżdżamy do Rumunii.

Kraj to ładny, pełen lasów, gór i przyrody. Miasta zaniedbane, śmieci to istna plaga a kierowcy jeżdżą baaardzo inaczej niżu nas. Czy wróciłbym tam na wakacje? Tak choć wszechogarniający syf walający się po ulicach i poboczach dróg jest dramatyczny.



http://img444.imageshack.us/img444/7...z001xn1.th.jpghttp://img444.imageshack.us/images/thpix.gif


Oto przedstawiciel marki wiodącej w Rumunii. Dużo jeździ nowych Loganów choć takich starych trupów też naliczymy sporo. Policja stoi w każdej nawet najmniejszej wiosce. Wypada więc przestrzegać przepisów. jakość dróg w miarę ok. Jak ktoś patrzy jak jedzie to nic złego się nie stanie. Należy wystrzegać się jazdy nocą, gdyż na poboczach często stoją nieoświetlone pojazdy - nawet na głównych drogach! Tylko refleks uratował mnie przed dzwonem z mercedesem, którego kierowca oddawał mocz na poboczu a była do główna droga do przejścia granicznego w Rusie na Dunaju..


http://img233.imageshack.us/img233/7...z003tf0.th.jpghttp://img233.imageshack.us/images/thpix.gif


Będąc w Rumunii nie mogliśmy pominąć trasy Transfogaraskiej. Droga wybudowana przez Rumuńskiego dyktatora ciągnie się na przestrzeni 100km do wysokości ponad 2000 n.p.m. i jej przejechanie zajmuje 4-5h.




http://img135.imageshack.us/img135/1...z011pb0.th.jpghttp://img135.imageshack.us/images/thpix.gif

Przebijając się na drugą stronę Karpat musimy pokonać tunel. Jest on najwyższym punktem całej trasy, tzn taki Kasprowy plus ze 100 metrów.


http://img377.imageshack.us/img377/6...z028ac4.th.jpghttp://img377.imageshack.us/images/thpix.gif


Traska jest straszliwie kręta i nie da się jej pokonać szybko. Zjeżdżając w dół co chwila musieliśmy robić postoje, gdyż hamulce zaczynały nieładnie pachnieć.


http://img118.imageshack.us/img118/4...z033yb3.th.jpghttp://img118.imageshack.us/images/thpix.gif

Poniżej górnej partii trasy znajduje się piękne, sztuczne jezioro, które mijamy niekończącymi się serpentynami. Droga jest wąska a naokoło tereny pastwisk. Stąd też często spotykany widok..


http://img114.imageshack.us/img114/4...z042ko9.th.jpghttp://img114.imageshack.us/images/thpix.gif


Gdyby nie śmieci chciałoby się tam zostać na dłuugo

http://img114.imageshack.us/img114/7...z046mw7.th.jpghttp://img114.imageshack.us/images/thpix.gif


Zbiornik wodny podobny do amerykańskiej zapory Hoovera. Przejeżdżając prowadzącą przez niego drogą zjeżdżamy na Bukareszt lub na zamek Drakuli (nie jest nim Bran!)


http://img371.imageshack.us/img371/8...z059ve5.th.jpghttp://img371.imageshack.us/images/thpix.gif


9) Sam Bukareszt jest miastem "rozwijającym się". Mówiąc wprost nic ciekawego tam nie ma a brud aż wyskakuje z każdego zakamarka. Poniższy pałac to tylko wyjątek.


http://img371.imageshack.us/img371/5...z061ra0.th.jpghttp://img371.imageshack.us/images/thpix.gif


Ordnung to pojęcie tu obce. Samochody parkują na ulicach 20 cm od murów więc ludzie chodzą drogami.


http://img386.imageshack.us/img386/8...z066un1.th.jpghttp://img386.imageshack.us/images/thpix.gif

macyo 02.11.2008 15:03

Zostawiamy Rumunię za sobą. Szybko znajdujemy nocleg w Pomorie (25zł od osoby, bdb warunki). Pogoda była średnia więc nadszedł czas pozwiedzać.


http://img384.imageshack.us/img384/5...z110ze2.th.jpghttp://img384.imageshack.us/images/thpix.gif



Neseryr, miasto 40 cerkwi. Bardzo znana miejscowość w Bułgarii.




http://img508.imageshack.us/img508/5...z088uj7.th.jpghttp://img508.imageshack.us/images/thpix.gif

Dzień wcześniej burza naniosła wielkie ilości glonów na plaże


Z Nesebyru udaliśmy się do Warny.


http://img61.imageshack.us/img61/951...z129mg8.th.jpghttp://img61.imageshack.us/images/thpix.gif


Miasto przywitało nas średnią pogodą. Nie lał jednak więc nie narzekaliśmy.


http://img119.imageshack.us/img119/5...z132if2.th.jpghttp://img119.imageshack.us/images/thpix.gif


http://img508.imageshack.us/img508/4...z158bn3.th.jpghttp://img508.imageshack.us/images/thpix.gif


Jako miłośnik militariów musiałem wrzucić poniższe dwie fotki:)


http://img391.imageshack.us/img391/6...z172iv3.th.jpghttp://img391.imageshack.us/images/thpix.gif


http://img233.imageshack.us/img233/4...z176ih9.th.jpghttp://img233.imageshack.us/images/thpix.gif



W mieście dość łatwo odnaleźć ślady bytności Rzymian. Poniżej ruiny łaźni rzymskich

http://img404.imageshack.us/img404/5...z187ev2.th.jpghttp://img404.imageshack.us/images/thpix.gif


15km od Warny można zwiedzić skamieniałem miasto. Jeszcze kilka lat tamu myślano, że to ruiny. Dziś wiadomo, że jedynie formy naturalne.


http://img508.imageshack.us/img508/6...z215xi3.th.jpghttp://img508.imageshack.us/images/thpix.gif

macyo 02.11.2008 15:04

]http://img98.imageshack.us/images/thpix.gif


Dzień później na celowniku znalazło się Burgas. Miasto mniejsze, mniej ciekawe choć można być przyjemnie spożytkować czas.

Pomnik przyjaźni sowieckiej:) Burgas


http://img98.imageshack.us/img98/505...z277lk9.th.jpghttp://img98.imageshack.us/images/thpix.gif


Ogólnie w całej Bułgarii, prawie na każdym drzewie można znaleźć klepsydry. Właściwie nie wiem czy to są takie klepsydry jak u nas czy też forma wypominek.


http://img356.imageshack.us/img356/6...z279lp0.th.jpghttp://img356.imageshack.us/images/thpix.gif



Burgas plaża wieczorem

http://img137.imageshack.us/img137/9...z280ry8.th.jpghttp://img137.imageshack.us/images/thpix.gif


Kilka dni później przyszedł czas na wyprawę do Stambułu.
Granica w Malko Tarnovo ze szlabanem przeciwczołgowym robi wrażenie:) Wiza w paszport, 10 euro mniej na koncie i jedziemy. Dwie godziny później, na autostradzie łapiemy gumę:)



http://img204.imageshack.us/img204/9...z297rm4.th.jpghttp://img204.imageshack.us/images/thpix.gif


Yużprzed wjazdem do samego Stambułu pieroński korek.


http://img232.imageshack.us/img232/6...z301ym1.th.jpghttp://img232.imageshack.us/images/thpix.gif

Zakwaterowaliśmy się już w Hotelu i czas rozglądnąćsiępo okolicy. Pierwsze kroki kierujemy ku Błękitnemu Meczetowi


http://img221.imageshack.us/img221/6...z309xc8.th.jpghttp://img221.imageshack.us/images/thpix.gif


http://img233.imageshack.us/img233/9...z319kz2.th.jpghttp://img233.imageshack.us/images/thpix.gif


i Hadze Sophii


http://img145.imageshack.us/img145/2...z321qx8.th.jpghttp://img145.imageshack.us/images/thpix.gif


Będąc na miejscu pozwiedzaliśmy również muzułmański cmentarz. Troszkę różni się od naszych


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl