Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Kiedy spadnie śnieg? Czyli z serii- wyciągnąć narty z piwnicy (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1719)

Kocur 02.01.2009 11:51

Tatralandia zeszła na psy już ponad rok temu. Dzienny karnet ponad 100 zł - no sorry - ale w Popradzie czy Beszenowej jest duuużo taniej i przyjemniej.

Chopok jako góra do jazdy bezkonkurencyjna - ale gorące źródła to już nie w Mikulaszu bo szkoda zdrowia i kasy.

ps. Był ktoś w naszych nowych aquaparkach w Szaflarach czy Bukowinie ? Według opisu z netu Bukowina jest największym aquaparkiem po obu stronach Tatr :)

DYRU 02.01.2009 12:27

gdzie w Krakowie i w jakiej cenie kupię deskę z wiązaniami, używaną dla początkujacego. na co zwrocic uwagę itp. proszę o porady :)

KosaPS 02.01.2009 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DYRU (Post 650606)
gdzie w Krakowie i w jakiej cenie kupię deskę z wiązaniami, używaną dla początkujacego. na co zwrocic uwagę itp. proszę o porady :)

Ja polecam sklep na Balickiej parę metrów za giełdą komputerową. Za 800zł powinieneś tam kupić deske+wiązania+ buty. Na miejscu ci wszystko już doradzą i dopasują do twojego stylu w jakim chcesz jeździć

mic 02.01.2009 13:08

Mozecie powiedziec cos o Dwoch Dolinach (Wierchomla - Muszyna)?

rafalek 02.01.2009 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 650593)
Tatralandia zeszła na psy już ponad rok temu. Dzienny karnet ponad 100 zł - no sorry - ale w Popradzie czy Beszenowej jest duuużo taniej i przyjemniej.

Chopok jako góra do jazdy bezkonkurencyjna - ale gorące źródła to już nie w Mikulaszu bo szkoda zdrowia i kasy.

ps. Był ktoś w naszych nowych aquaparkach w Szaflarach czy Bukowinie ? Według opisu z netu Bukowina jest największym aquaparkiem po obu stronach Tatr :)


Ja byłem w Szaflarach. Malutki ośrodek, no może nie taik strasznie mały, ale nie zbyt duży. Bardzo przyjemnie, basen mniejszy w środku i tak ze dwa razy większy na zewnątrz. Są bicze wodne i to takie, że ciężko na nogach ustać:D Co do cen, to za 3 godzinny bilet chyba ulgowy 25, a normalny 30 zł. Także polecam.

wislak_92 02.01.2009 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 650593)
Tatralandia zeszła na psy już ponad rok temu. Dzienny karnet ponad 100 zł - no sorry - ale w Popradzie czy Beszenowej jest duuużo taniej i przyjemniej.

Chopok jako góra do jazdy bezkonkurencyjna - ale gorące źródła to już nie w Mikulaszu bo szkoda zdrowia i kasy.

ps. Był ktoś w naszych nowych aquaparkach w Szaflarach czy Bukowinie ? Według opisu z netu Bukowina jest największym aquaparkiem po obu stronach Tatr :)

To chyba mówimy o czym innym, ja byłem ze 2 mies temu to bilet dla dorosłego całodzienny kosztował 560 koron.

Prezydentowa
miałem na myśli, że wreszcie jest śnieg...
:-P

Jeszcze wracając do Parków... w ZakopanEM jest słaby i droższy od naszego w Krakowie, także nie polecam.

Kocur 02.01.2009 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak_92 (Post 650637)
To chyba mówimy o czym innym, ja byłem ze 2 mies temu to bilet dla dorosłego całodzienny kosztował 560 koron.

Mówimy o tym samym - tyle że ja miałem info z Sierpnia :) Wtedy naprawdę tyle kosztował, aż nas cofnęło sprzed wejścia - sezon wakacyjny. Patrzyłem w cennikach i teraz faktycznie 560 - thx.

turbo_cola 02.01.2009 16:01

Jaki stok byście polecili na pierwszy raz,tylko taki żęby się za szybko nie zniechęcić. Interesuje mnie coś w pobliżu Krakowa.

Arkas 02.01.2009 22:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez turbo_cola (Post 650689)
Jaki stok byście polecili na pierwszy raz,tylko taki żęby się za szybko nie zniechęcić. Interesuje mnie coś w pobliżu Krakowa.

Siepraw.

Był ktoś w Witowie?? Jakie warunki?? Dużo ludzi??

Prezydentowa 02.01.2009 22:48

Jak ktoś się zastanawia, to od razu napiszę, żeby szerokim łukiem omijać wyciąg na Czarnej Górze. Stok nieprzygotowany. Jeżdżę blisko 15 lat i najnormalniej w świecie miałam problemy z równowagą przy zjeździe...:-/
Lód, grudy, zmrożony śnieg, wystająca ziemia. Dodatkowo w knajpce na dole dokładnie GODZINĘ i 15 MINUT stałam w kolejce, żeby zamówić rozmiękłe kotlety, stare frytki, wodniste grzane piwo z sokiem i zimnego grzańca...Jedna niepociumana kobita obsługuje kasę, brak podziału na stanowiska do jedzenia i picia, zero organizacji, odradzam z czystym sumieniem!

emsi 02.01.2009 22:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez turbo_cola (Post 650689)
Jaki stok byście polecili na pierwszy raz,tylko taki żęby się za szybko nie zniechęcić. Interesuje mnie coś w pobliżu Krakowa.

Górka u mnie za szkołą.

DYRU 03.01.2009 10:45

emsi a na desce od klopa pojezdzi??

emsi 03.01.2009 10:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DYRU (Post 650962)
emsi a na desce od klopa pojezdzi??

Jak będzie trzeba to nawet na drzwiach od stodoły.

Prezydentowa 03.01.2009 10:51

Gdzie warto się dziś po południu wybrać? Tzn oświetlony i dobrze przygotowany stok. Dobrze przygotowany też pod wieczór, a nie wyratrakowany nad ranem i zostawiony na pastwę losu (lodu?). No i w miarę prosty, bo chyba będę musiała dziś za instruktora robić, więc żeby się dało pojeździć.

hudinho 03.01.2009 11:32

Ja polecam Kotelnice... w ch.uj daleko od krk ale stoki swietnie przygotowane i mozna szalec do pozna;)

Prezydentowa 03.01.2009 11:58

Kotelnica, to pierwsze o czym pomyślałam. Uwielbiam ten stok, ale stanie w kolejkach na Białce jest słynne w całej Polsce i może człowiek doprowadzić do szewskiej pasji. Patrzyłam na kamerki przed 11 i kolejki były co prawda około połowę mniejsze niż zwykle, ale to było jeszcze wcześnie. Zobaczę, jeszcze raz ale przyznam, że szukam raczej czegoś mniej zatłoczonego.

Z innej beczki to polecam wszystkim Długą Polanę. Może przygotowanie nie jest powalające, ale jak ktoś potrafi, to znajdzie taką traskę (najlepiej przy samym wyciągu), że można pośmigać bardzo przyjemnie. I zero kolejek.

Edit: O, to właśnie:


http://bialkatatrzanska.pl/images/stories/2/big.jpg

http://bialkatatrzanska.pl/images/stories/3/big.jpg


Stan na godz. 12:00.......średnio mi się to widzi.




Edit2: Ela - jest to jakiś pomysł, byłam tam kiedyś, ale szczerze mówiąc nie pamiętam, jak tam jest:> A był ktoś w tym sezonie na Wierchomli? Albo na Chopoku?

Ela 03.01.2009 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Prezydentowa (Post 650965)
Gdzie warto się dziś po południu wybrać? Tzn oświetlony i dobrze przygotowany stok. Dobrze przygotowany też pod wieczór, a nie wyratrakowany nad ranem i zostawiony na pastwę losu (lodu?). No i w miarę prosty, bo chyba będę musiała dziś za instruktora robić, więc żeby się dało pojeździć.

http://www.laskowa-ski.pl/index.php?page=2249

spinnaker 03.01.2009 12:08

Jak komuś się widzi stanie ponad 20 min w kolejce to Kotelnica rzeczywiście... Jeżdżę tam od paru ładnych lat ale to co się teraz dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie.

Prezydentowa 03.01.2009 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 650994)



Nie ukrywam, że imponują mi te innowacyjne udogodnienia. Jadę tam!:D



http://img517.imageshack.us/img517/8325/sracjadm7.jpg

KosaPS 03.01.2009 12:22

Byłem we wtorek w laskowej i miałem mieszane uczucia. Wielki plus to to ze jak zjeżdżasz ze stoku możesz od razu na wyciąg wjechać prawie beż zatrzymywania się. Ale minus to lód miejscami nie dało się zahamować i wiele śniegu było ściągnięte na bok gdzie tworzyły sie lekke zaspy. RAno jak zajechałem o 9 to stok był ładnie przygotowany i tak przez około 2-3 godzin później zaczynało byc coraz gorzej. To są tylko moje odczucia

Bartosz 03.01.2009 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Prezydentowa (Post 651004)
Nie ukrywam, że imponują mi te innowacyjne udogodnienia. Jadę tam!:D




Dziś w Laskowej tyle ludzi że gdyby nie dziewczyny to by nie było gdzie palca wsadzić.

CVC 08.01.2009 12:54

Był ktoś w Zawoi (Mosorny Groń) w tym roku ? Działa wogóle ten stok ?

Denver 08.01.2009 14:30

stok w Myślenicach ktoś odwiedzał?
jakie warunki?
na stronce informują o rzekomo "bardzo dobrych" to jednak bardzo względne pojęcie

Taxido 08.01.2009 14:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Prezydentowa (Post 650879)
Jak ktoś się zastanawia, to od razu napiszę, żeby szerokim łukiem omijać wyciąg na Czarnej Górze. Stok nieprzygotowany. Jeżdżę blisko 15 lat i najnormalniej w świecie miałam problemy z równowagą przy zjeździe...:-/
Lód, grudy, zmrożony śnieg, wystająca ziemia. Dodatkowo w knajpce na dole dokładnie GODZINĘ i 15 MINUT stałam w kolejce, żeby zamówić rozmiękłe kotlety, stare frytki, wodniste grzane piwo z sokiem i zimnego grzańca...Jedna niepociumana kobita obsługuje kasę, brak podziału na stanowiska do jedzenia i picia, zero organizacji, odradzam z czystym sumieniem!

byłem tam w sobote i nawet zadowolony jestem stok momentami stromy ale dla kogos kto umie w miare jezdzic spokojnie sobie poradzi bylem od rana warunki byly dobre po poludniu kolo 15 rzeczywiscie troche sniegu zjechalo no ale tak jest na kazdym stoku a co do baru to rzeczywiscie piwo nie jest pierwszej klasy:P ale ze to nowy wyciag i wszystko panie z obslugi tez no to sie musza wyrobic ;)

WiślakNH 08.01.2009 14:58

Był ostatnio ktoś w Sieprawiu?Przyzwoite warunki?

JackDaniels 08.01.2009 15:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Denver (Post 654074)
stok w Myślenicach ktoś odwiedzał?
jakie warunki?
na stronce informują o rzekomo "bardzo dobrych" to jednak bardzo względne pojęcie

Ja bylem i musze Ci powiedziec ze do latwych nie nalezy bardzo stromy ale okolica jest piekna

mic 08.01.2009 15:13

JackDaniels a jakie sa aktualnie warunki ?

darotsok73 08.01.2009 15:20

Myślenice są bardzo dobre ale tak jak JackDaniels ostrzegam że trasa bardzo trudna(ja jestem na nią za cieńki, niestety), ale z z Krk blisko, śniegu dużo, trasa zadbana, niezłe żyro i wypożyczalnia jest ,gdyby jeszcze dało sie trochę bliżej autem dojechać.....

Dobrym narciarzom polecam, ja (jeśli mam czas) to Siepraw-ski.

Prezydentowa 08.01.2009 17:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Taxido (Post 654079)
byłem tam w sobote i nawet zadowolony jestem stok momentami stromy ale dla kogos kto umie w miare jezdzic spokojnie sobie poradzi bylem od rana warunki byly dobre po poludniu kolo 15 rzeczywiscie troche sniegu zjechalo no ale tak jest na kazdym stoku a co do baru to rzeczywiscie piwo nie jest pierwszej klasy:P ale ze to nowy wyciag i wszystko panie z obslugi tez no to sie musza wyrobic ;)

Teraz jest dużo więcej śniegu, ja opisywałam warunki z 30.12. Natomiast czy ja wiem, czy on aż taki stromy? Powiedziałabym, że w sam raz. A co do tego, że nowy. Wszystko rozumiem, ale to nie usprawiedliwia zerowej organizacji. Do tego nie trzeba być super doświadczonym, żeby wymyślić, że skoro jest dużo osób i takie kolejki, to należy rozdzielić stanowiska tak, żeby szło to wszystko szybciej. I nie dolewać wody do piwa.

Rybka fan :) 08.01.2009 17:44

Ja bardziej wymagającym nie polecam Laskowej, bo za trudny ten stok nie jest...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl