Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Kanary w autobusach (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1643)

diablo885 03.03.2009 12:18

Kamil, dokladnie to samo robie. Kiedys sie mnie nawet zapytali z jakiej dzielnicy jestem bo chyba za Wisla byli:)

puchaty1906 03.03.2009 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WRzŚ (Post 685952)
a nie jest tak że dowód musisz posiadac, tylko podczas stanu wojennego lub jakiegoś tam innego?

Masz rację, masz obowiązek posiadanie dowodu, ale nie masz obowiązku noszenia go ze sobą.

dj_ibutti 03.03.2009 14:23

Teoretycznie nie masz obowiązku noszenia DO, ale... Pieski mogą chcieć Cię wylegitymować (tak, tak.. teoretycznie muszą mieć uzasadnione podejrzenie itd. ale zawsze możesz być podobny do kogoś kogo szukają itp. dla chcącego psa nic trudnego..) i jak powiesz "nie mam DO" to zapraszają na komendę i mają do 48 h (które spędzasz na państwowym wikcie) na ustalenie Twojej tożsamości. Nie wiem czy się taka zabawa opłaca.

Co do zatrzymania przez Kanara. Była kiedyś burza nad tym, że ustawa jest niezgodna z konstytucyjną zasadą wolności itp. Nie wiem czy Trybunał się wypowiadał w końcu w tej sprawie, ale skoro dalej ustawa obowiązuje to wątpię.

AOT 03.03.2009 15:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 686051)
Teoretycznie nie masz obowiązku noszenia DO, ale... Pieski mogą chcieć Cię wylegitymować (tak, tak.. teoretycznie muszą mieć uzasadnione podejrzenie itd. ale zawsze możesz być podobny do kogoś kogo szukają itp. dla chcącego psa nic trudnego..) i jak powiesz "nie mam DO" to zapraszają na komendę i mają do 48 h (które spędzasz na państwowym wikcie) na ustalenie Twojej tożsamości. Nie wiem czy się taka zabawa opłaca.

Dejże spokój z zapraszaniem na komende. Nieraz już mnie spisywali "pod klatką" na osiedlu, ja oczywiście bez dowodu, więc oni spisywali dane do notesiku i potem sprawdzali to przez swoje "walkie-talkie" podając do centrali.
Jak wychodzę po fajki do kiosku, to też mam mieć dowód, a nuż mnie będą psy spisywać ?

mic 03.03.2009 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AOT (Post 686105)
Dejże spokój z zapraszaniem na komende. Nieraz już mnie spisywali "pod klatką" na osiedlu, ja oczywiście bez dowodu, więc oni spisywali dane do notesiku i potem sprawdzali to przez swoje "walkie-talkie" podając do centrali.
Jak wychodzę po fajki do kiosku, to też mam mieć dowód, a nuż mnie będą psy spisywać ?

Wg prawa taka sytuacje moze miec miejsce. Jezeli nie wiedza kim jestes, maja prawo Cie zatrzymac na 48.

AOT 03.03.2009 15:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 686107)
Wg prawa taka sytuacje moze miec miejsce. Jezeli nie wiedza kim jestes, maja prawo Cie zatrzymac na 48.

Teoretycznie, to chyba na 48 mogą mnie wziąć beż żadnego powodu, z nudów...


edit:
Kuciel, nikt mnie daaaawno nie pytał o dowód. Zwłaszcza w okolicznych kioskach, gdzie pewnie te kobitki co tam pracują już znają moją gębę... ;)

Kuciel 03.03.2009 15:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AOT (Post 686105)
Dejże spokój z zapraszaniem na komende. Nieraz już mnie spisywali "pod klatką" na osiedlu, ja oczywiście bez dowodu, więc oni spisywali dane do notesiku i potem sprawdzali to przez swoje "walkie-talkie" podając do centrali.
Jak wychodzę po fajki do kiosku, to też mam mieć dowód, a nuż mnie będą psy spisywać ?

A nuż bez dowodu może Ci nie sprzedać :lol:

Marcinnno 03.03.2009 15:50

ja ostatnio jechałem w niedziele 129 i przystanek przed Pętlą na Czyżynach mnie złapali ; p

IC ! 03.03.2009 16:09

uważajcie pomiędzy Plazą a przystankiem na Centralnej w Czyżynach. Ostatnio co chwile w tramwajach pomiędzy tymi przystankami się czają.

wisl@k_TS 06.03.2009 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PauL (Post 685177)
Włoski turysta korzystający na wycieczce z polskiego atlasu szkolnego, ciekawe. Albo spotkany przez kolegę kanar to wybitny cieć, co wydaje się wręcz niewiarygodne, albo zrobiono cię w chu.ja.

Tak, kanary to z reguły wybitne ciecie. Przykład kolegi, kanar takie o oto dane wpisał na mandaciku: adres kumpla 'ul. Batalionów Hłopskich', ulica gdzie go zatrzymano 'Ściegienego' :lol:

Jedną z lepszych metod jest trzymanie w kieszeni kilku(nastu) biletów. Kiedy kanar żąda biletu, a nie mam aktualnego, to rzucam mu tekst: 'proszę sobie znaleźć' i podaje gaaarść bilecików. Raz poddał się bez walki, innym razem dokładnie przeszukiwał aż w końcu wziął jakiś pierwszy z brzegu i uznał go za prawidłowy, a ostatnio z garstki wyciągnął pierwszy lepszy i oddał mi w ręce i podziękował :lol:

mario315 25.04.2009 18:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisl@k_TS (Post 688088)
Jedną z lepszych metod jest trzymanie w kieszeni kilku(nastu) biletów. Kiedy kanar żąda biletu, a nie mam aktualnego, to rzucam mu tekst: 'proszę sobie znaleźć' i podaje gaaarść bilecików. Raz poddał się bez walki, innym razem dokładnie przeszukiwał aż w końcu wziął jakiś pierwszy z brzegu i uznał go za prawidłowy, a ostatnio z garstki wyciągnął pierwszy lepszy i oddał mi w ręce i podziękował :lol:


Raz też tak zrobiłem i twardo szukał tego biletu i przeszukał wszystkie i mówi, że nie ma tu ważnego biletu i mi je oddał no to ja dalej szukałem po kieszeniach i na przystanku się otworzyły drzwi to uciekłem.

Ja już 3 rok jeżdżę codziennie do sql i z powrotem bez biletu i tylko parę razy byli kanary ale zawsze uciekłem.

Ja mam na nich kilka sposobów jak jadę 1 albo 2 przystanki to zawsze wsiadam ostatnimi drzwiami i pomału idę do przodu i podchodzę pod automat albo pod kierowcę wyciągam portfel i grzebię w nim jak coś to mówię, że dopiero wsiadłem i chcę kupić bilet, w ostateczności kupuję ten bilet.

Albo jak na końcu są pojedyncze drzwi to staję jak najbliżej nich i na każdym przystanku wysiadam i wypuszczam wszystkich i również wpuszczam wszystkich przed siebie tak, że stoję opierając się o drzwi jak są kanary to na najbliższym przystanku uciekam

Aro1234 25.04.2009 18:25

Ostatnio jechałem dwa razy trasą Park Wodny - polsadowskie Rondo i dwukrotnie wsiedli. Więc uwaga :-) Ja zawsze kasuję bilety i dobrze mi z tym :D

dymek_nhs 25.04.2009 23:11

Ja zawsze mam takie dziwne szczęście że jak na Janka jadę to nigdy nie sprawdzają, a jak mam już bilet to zawsze się jakiś do kontroli trafi. A najczęściej to mendy tramwaje czeszą.

maciekTSW 26.04.2009 01:26

Czyli w końcu mają prawo zatrzymać kogoś w autobusie czy nie? :p
A jeśli zadzwonią po policję, to czy konsekwencje będą większe, czy dostaniemy tylko gratisowe spisanie?

devios 26.04.2009 10:53

Ja ostatnio jechałem autobusem- patrzę, jakiś gość usilnie pcha się do przodu. Myślę: kanar. Ale nie, miał bilet w ręce, który skasował.

Autobus ruszył, a tu skurczybyk prosi o pokazanie biletów i wyciąga swoje zabawki :)
Także przestroga: te skubańce mogą kasować bilety dla zmyłki ;)

WILU TS 26.04.2009 11:09

Nie kasują biletów tylko mają takie ot zwykłe białe karteczki dla niepoznaki właśnie ;)
Ja tam wolę nie ryzykować 47zł miesiecznie na wszystkie linie to nie majątek a wręcz taniocha,wiadomo że pare razy mi się zdarzyło ale to głównie przez moje ociąganie się z zaliczaniem kolejnych semestrów i ważnością legitymacji studenckiej ;D

han_solo 26.04.2009 11:16

A ja wam powiem ku przestrodze również. Mam znajomego w MPK i on mi powiedział że coraż więcej ludzie się tam zatrudnia(sons of a bitches:D), i coraz bardziej się opłaca jednak kupować b ilety, lub karty.

J na przykład codziennie jeżdżę do szkoły tam i z powrotem. Łapali mnie średnio raz na 3 miesiące. Jak łatwo obliczyć bardziej mi się opłacało nie kupować biletów i raz zapłacić karę, ale to podobno ma iśię zmienić...

Tylko_Wisła! 26.04.2009 11:31

Ja ostatnio spotkałem ich w tramwaju nr 15 ( w strone cichego kącika).Zaczeli sprawdzać na przed ostatnim przystanku. Na szczęście tym razem miałem bilet ;)

avanti 26.04.2009 11:37

Jakiś rok temu miałem ciekawą sytuacje. Jechałem i za przystanek miałem wysiadać. Bilet miałem ale jechałem na farta. Kanar podszedł no to otwieram portfel zaczynam sie tłumaczyć że zapomniałem itp. Kanar do mnie żebym pokazał mu "to". Akurat miałem za folijką karnet i koleś powiedział że nie ma sumienia dawać mandatu bratu po szalu. :shock: :)
Ostatnio cały czas jeżdże na KKMie. Uważajcie pod dworcem rano bo zazwyczaj jest tak że pomiedzy lubiczem a dworcem sprawdzają, potem przesiadają się w pierwszy lepszy tramwaj czy autobus.

jaitylkoja 26.04.2009 11:37

Często sprawdzają przy placu inwalidów. Ostatnio 2 razy im uciekałem :D

NowaHutaWNH 26.04.2009 11:39

sklepowicze uważajcie pomiędzy M1 a Plazą. Dosyć często się tam czają te mendy.
Czy tylko ja ostatnio zauważyłem że na mieście jest jakoś tak więcej kanarów choć jeżdżę MPK od 5 lat ?

medyk 26.04.2009 11:43

no ostatnio plaga jakas jest od pazdziernika mialem dwie kontrole a w przeciągu dwóch ostatnich tygodni az 6..
ale mimo wszystko niech pilnują

devios 26.04.2009 11:45

To ja ostatnio miałem w zeszłym tygodniu kanara, a przedostatnio w październiku :shock:

ABG-TSW 26.04.2009 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maciekTSW (Post 715212)
Czyli w końcu mają prawo zatrzymać kogoś w autobusie czy nie? :p
A jeśli zadzwonią po policję, to czy konsekwencje będą większe, czy dostaniemy tylko gratisowe spisanie?

Tylko gratisowe spisanie i w****ienie psów, ze muszą przyjeżdrzać:)

StelmiOriginal 26.04.2009 11:46

Kanary sie budza z zimowego snu ^^

devios 26.04.2009 11:49

A właśnie: ostatnio mnie zainteresowało jak to jest, jak się wiezie rower. Trzeba za niego skasować bilet? Jak tak, to ulgowy czy zwykły?

PS. Wiem, jest temat mam pytanie, ale przecież ten temat jest pokrewny z pytaniem.

emsi 26.04.2009 11:50

A Malina dalej robi w fachu?? :lol:

StelmiOriginal 26.04.2009 11:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez devios (Post 715341)
A właśnie: ostatnio mnie zainteresowało jak to jest, jak się wiezie rower. Trzeba za niego skasować bilet? Jak tak, to ulgowy czy zwykły?

PS. Wiem, jest temat mam pytanie, ale przecież ten temat jest pokrewny z pytaniem.

Dobre pytanie, bo kazdy co innego mowi.... kto wie niechaj pisze ;]

Nitrox 26.04.2009 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 715346)
Dobre pytanie, bo kazdy co innego mowi.... kto wie niechaj pisze ;]

Z tego co wiem to rower do autobusu czy tramwaju można wnieść tylko jak rower jest uszkodzony, jeżeli nie jest to kierowca czy motorniczy ma prawo Cie nie wpuścić.

Lupo 26.04.2009 12:01

Ja miałem z nimi spotkanie wczoraj około 8:30 -.-' w 124 w kierunku Wieczystej. Sprawdzali przed Tesco na Kapelance. Ale nikogo nie wyciągneli.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl