![]() |
Kamil, dokladnie to samo robie. Kiedys sie mnie nawet zapytali z jakiej dzielnicy jestem bo chyba za Wisla byli:)
|
Cytat:
|
Teoretycznie nie masz obowiązku noszenia DO, ale... Pieski mogą chcieć Cię wylegitymować (tak, tak.. teoretycznie muszą mieć uzasadnione podejrzenie itd. ale zawsze możesz być podobny do kogoś kogo szukają itp. dla chcącego psa nic trudnego..) i jak powiesz "nie mam DO" to zapraszają na komendę i mają do 48 h (które spędzasz na państwowym wikcie) na ustalenie Twojej tożsamości. Nie wiem czy się taka zabawa opłaca.
Co do zatrzymania przez Kanara. Była kiedyś burza nad tym, że ustawa jest niezgodna z konstytucyjną zasadą wolności itp. Nie wiem czy Trybunał się wypowiadał w końcu w tej sprawie, ale skoro dalej ustawa obowiązuje to wątpię. |
Cytat:
Jak wychodzę po fajki do kiosku, to też mam mieć dowód, a nuż mnie będą psy spisywać ? |
Cytat:
|
Cytat:
edit: Kuciel, nikt mnie daaaawno nie pytał o dowód. Zwłaszcza w okolicznych kioskach, gdzie pewnie te kobitki co tam pracują już znają moją gębę... ;) |
Cytat:
|
ja ostatnio jechałem w niedziele 129 i przystanek przed Pętlą na Czyżynach mnie złapali ; p
|
uważajcie pomiędzy Plazą a przystankiem na Centralnej w Czyżynach. Ostatnio co chwile w tramwajach pomiędzy tymi przystankami się czają.
|
Cytat:
Jedną z lepszych metod jest trzymanie w kieszeni kilku(nastu) biletów. Kiedy kanar żąda biletu, a nie mam aktualnego, to rzucam mu tekst: 'proszę sobie znaleźć' i podaje gaaarść bilecików. Raz poddał się bez walki, innym razem dokładnie przeszukiwał aż w końcu wziął jakiś pierwszy z brzegu i uznał go za prawidłowy, a ostatnio z garstki wyciągnął pierwszy lepszy i oddał mi w ręce i podziękował :lol: |
Cytat:
Raz też tak zrobiłem i twardo szukał tego biletu i przeszukał wszystkie i mówi, że nie ma tu ważnego biletu i mi je oddał no to ja dalej szukałem po kieszeniach i na przystanku się otworzyły drzwi to uciekłem. Ja już 3 rok jeżdżę codziennie do sql i z powrotem bez biletu i tylko parę razy byli kanary ale zawsze uciekłem. Ja mam na nich kilka sposobów jak jadę 1 albo 2 przystanki to zawsze wsiadam ostatnimi drzwiami i pomału idę do przodu i podchodzę pod automat albo pod kierowcę wyciągam portfel i grzebię w nim jak coś to mówię, że dopiero wsiadłem i chcę kupić bilet, w ostateczności kupuję ten bilet. Albo jak na końcu są pojedyncze drzwi to staję jak najbliżej nich i na każdym przystanku wysiadam i wypuszczam wszystkich i również wpuszczam wszystkich przed siebie tak, że stoję opierając się o drzwi jak są kanary to na najbliższym przystanku uciekam |
Ostatnio jechałem dwa razy trasą Park Wodny - polsadowskie Rondo i dwukrotnie wsiedli. Więc uwaga :-) Ja zawsze kasuję bilety i dobrze mi z tym :D
|
Ja zawsze mam takie dziwne szczęście że jak na Janka jadę to nigdy nie sprawdzają, a jak mam już bilet to zawsze się jakiś do kontroli trafi. A najczęściej to mendy tramwaje czeszą.
|
Czyli w końcu mają prawo zatrzymać kogoś w autobusie czy nie? :p
A jeśli zadzwonią po policję, to czy konsekwencje będą większe, czy dostaniemy tylko gratisowe spisanie? |
Ja ostatnio jechałem autobusem- patrzę, jakiś gość usilnie pcha się do przodu. Myślę: kanar. Ale nie, miał bilet w ręce, który skasował.
Autobus ruszył, a tu skurczybyk prosi o pokazanie biletów i wyciąga swoje zabawki :) Także przestroga: te skubańce mogą kasować bilety dla zmyłki ;) |
Nie kasują biletów tylko mają takie ot zwykłe białe karteczki dla niepoznaki właśnie ;)
Ja tam wolę nie ryzykować 47zł miesiecznie na wszystkie linie to nie majątek a wręcz taniocha,wiadomo że pare razy mi się zdarzyło ale to głównie przez moje ociąganie się z zaliczaniem kolejnych semestrów i ważnością legitymacji studenckiej ;D |
A ja wam powiem ku przestrodze również. Mam znajomego w MPK i on mi powiedział że coraż więcej ludzie się tam zatrudnia(sons of a bitches:D), i coraz bardziej się opłaca jednak kupować b ilety, lub karty.
J na przykład codziennie jeżdżę do szkoły tam i z powrotem. Łapali mnie średnio raz na 3 miesiące. Jak łatwo obliczyć bardziej mi się opłacało nie kupować biletów i raz zapłacić karę, ale to podobno ma iśię zmienić... |
Ja ostatnio spotkałem ich w tramwaju nr 15 ( w strone cichego kącika).Zaczeli sprawdzać na przed ostatnim przystanku. Na szczęście tym razem miałem bilet ;)
|
Jakiś rok temu miałem ciekawą sytuacje. Jechałem i za przystanek miałem wysiadać. Bilet miałem ale jechałem na farta. Kanar podszedł no to otwieram portfel zaczynam sie tłumaczyć że zapomniałem itp. Kanar do mnie żebym pokazał mu "to". Akurat miałem za folijką karnet i koleś powiedział że nie ma sumienia dawać mandatu bratu po szalu. :shock: :)
Ostatnio cały czas jeżdże na KKMie. Uważajcie pod dworcem rano bo zazwyczaj jest tak że pomiedzy lubiczem a dworcem sprawdzają, potem przesiadają się w pierwszy lepszy tramwaj czy autobus. |
Często sprawdzają przy placu inwalidów. Ostatnio 2 razy im uciekałem :D
|
sklepowicze uważajcie pomiędzy M1 a Plazą. Dosyć często się tam czają te mendy.
Czy tylko ja ostatnio zauważyłem że na mieście jest jakoś tak więcej kanarów choć jeżdżę MPK od 5 lat ? |
no ostatnio plaga jakas jest od pazdziernika mialem dwie kontrole a w przeciągu dwóch ostatnich tygodni az 6..
ale mimo wszystko niech pilnują |
To ja ostatnio miałem w zeszłym tygodniu kanara, a przedostatnio w październiku :shock:
|
Cytat:
|
Kanary sie budza z zimowego snu ^^
|
A właśnie: ostatnio mnie zainteresowało jak to jest, jak się wiezie rower. Trzeba za niego skasować bilet? Jak tak, to ulgowy czy zwykły?
PS. Wiem, jest temat mam pytanie, ale przecież ten temat jest pokrewny z pytaniem. |
A Malina dalej robi w fachu?? :lol:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ja miałem z nimi spotkanie wczoraj około 8:30 -.-' w 124 w kierunku Wieczystej. Sprawdzali przed Tesco na Kapelance. Ale nikogo nie wyciągneli.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl