Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   33. kolejka, Polonia Warszawa - Wisła Kraków, 15.05.2026, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11189)

doktor granat 15.05.2026 05:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1663533)
Mozna sie zastanawiać, krążą plotki że Cziczkan ma szansę zostać ma 3 bramkarza, pewnie nie byłaby to taka zła opcja. Wydaje sie pewniejszy niz Buchalik ktory pełnił przez lata podobna funkcje. A ten szkoda byłoby kisic jakiegos innego 21 latka nic Letkiewicz na trybunach.

Uwazam ze z perspektywy naszej kadry to jesli ktos o cos tu walczy to Cziczkan, Omić, Carbo i Sanchez. Przy reszcie juz decyzje albo zapadły, albo wszystko kwestia czy sie dogadaja w gabinetach.

Dlatego jest jakiś sens zebg w/w czworka pilkarzy jeszcze sie pokazała w tym sezonie.

Mam nadzieję, że czwórka która wymieniłeś zostanie w lecie zastąpiona lepszymi graczami.
Co do dziś to chciałbym żeby Baniowski dostał 20-30 minut (jeśli jest zdrowy).
Mój typ: maximum remis.

grogoriogreg 15.05.2026 08:40

Baniowski ostatnio regularnie zawodzi na poziomie 3. ligowych rezerw.
To już Sukiennicki wyglądał tam lepiej, a grał bardzo, bardzo słabo... Filipowi głowa nie dojeżdża.


Jeśli już kogoś wystawiać do gry, to Omicia, którego przyszłość w Wiśle w przyszłym sezonie może być poddana głębszej analizie (bo ma kontrakt).


Chichkan jest dobrym kumplem Rodado, więc to może też być jakiś powód rozważania go jako 3. bramkarza w przyszłym sezonie. Szkoda, bo jego umiejętności są nam znane

Karherop 15.05.2026 09:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1663658)
Mam nadzieję, że czwórka która wymieniłeś zostanie w lecie zastąpiona lepszymi graczami.
Co do dziś to chciałbym żeby Baniowski dostał 20-30 minut (jeśli jest zdrowy).
Mój typ: maximum remis.

Raczej wszyscy (moze poza Cziczkanem) którzy grali w środę derby nie beda grali w Warszawie, czyli m.in Baniowski, Kawała.

@doktor granat

W świecie idealnym wymienionym cala czwórkę na lepszych zawodników, tylko czy chcemy w lecie zakontraktować +10 zawodników?

Nie wiem, to sie moze skończyć chaosem w drużynie.

pepe72 15.05.2026 10:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1663657)
To może od razu bez bramkarza,11 w polu. Też będzie eksperymentalnie.
I gwarantuje Ci pepe że jakbyśmy to my byli na musiku to na żadne eksperymenty Polonii nie moglibyśmy liczyć

Nie mam żadnych wątpliwości, że nikt by się nam nie podłożył. Również zakładam, że Wisła się nie podłoży. Ale zagranie dziś zmiennikami jest wielu powodów dobrym pomysłem. A na pewno nie będą wystawiani zawodnicy, którzy mają jakąś kontuzję.

swiety37 15.05.2026 10:56

Gramy dla Rodado. Ilość zmian jak najmniejsza.

doktor granat 15.05.2026 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1663662)
Raczej wszyscy (moze poza Cziczkanem) którzy grali w środę derby nie beda grali w Warszawie, czyli m.in Baniowski, Kawała.

@doktor granat

W świecie idealnym wymienionym cala czwórkę na lepszych zawodników, tylko czy chcemy w lecie zakontraktować +10 zawodników?

Nie wiem, to sie moze skończyć chaosem w drużynie.

Masz rację, że co za dużo nowych to może być niezdrowo.
Z drugiej strony moja ocena w/w zawodników jest jak poniżej. Nie widzę w miarę spokojnej gry w środku stawki z graczami o charakterystyce jaką pozwoliłem sobie dopisać poniżej.
Cziczkan - ogólnie słaby i niepewny
Omić - ??? - w sumie jeszcze dość mało mi znany
Carbo - za wolny, mało zwrotny
Sanchez - mocno ograniczony technicznie, sprawnościowo i szybkościowo

Karherop 15.05.2026 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1663671)
Masz rację, że co za dużo nowych to może być niezdrowo.
Z drugiej strony moja ocena w/w zawodników jest jak poniżej. Nie widzę w miarę spokojnej gry w środku stawki z graczami o charakterystyce jaką pozwoliłem sobie dopisać poniżej.
Cziczkan - ogólnie słaby i niepewny
Omić - ??? - w sumie jeszcze dość mało mi znany
Carbo - za wolny, mało zwrotny
Sanchez - mocno ograniczony technicznie, sprawnościowo i szybkościowo

Rozmawiamy o zawodnikach numer 20-28 w kadrze i raczej tak powinni byc rozpatrywani.

Potrzeba nam zawodników którzy zaakceptuja swoja role w klubie i nie beda robić kwasów że nie graja tyle ileby chcieli.

Reszta juz w rękach sztabu i Bashy.

krysztal 15.05.2026 16:28

Naprawdę odpuściłbym na razie Sanchezowi. Jest po kontuzji kostki i na kulisach było widać jak ta stopa jest poklejona.Wirtuozem nie jest ale ja biorę poprawkę,że przez uraz może być trochę bardziej drewniany niż gdy jest w 100% zdrowy.

doktor granat 15.05.2026 18:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1663684)
Rozmawiamy o zawodnikach numer 20-28 w kadrze i raczej tak powinni byc rozpatrywani.

Potrzeba nam zawodników którzy zaakceptuja swoja role w klubie i nie beda robić kwasów że nie graja tyle ileby chcieli.

Reszta juz w rękach sztabu i Bashy.

Nr 20-28-stranieri z niemałymi kontraktami (pewnie Białorusin za mniej)?
Serio tak to widzisz?
20-28 to moim zdaniem powinni być olejarki, sukienniccy jak ich nie stać na więcej i chłopaki z rezerw, a nie Hiszpanie 30+

AgresywnyChomik 15.05.2026 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1663688)
Naprawdę odpuściłbym na razie Sanchezowi. Jest po kontuzji kostki i na kulisach było widać jak ta stopa jest poklejona.Wirtuozem nie jest ale ja biorę poprawkę,że przez uraz może być trochę bardziej drewniany niż gdy jest w 100% zdrowy.

Jordi walczy o kontrakt na przyszły sezon.

Markus 15.05.2026 20:34

Całkiem niezła pierwsza połowa Wisły.

Czy po niej Framat zdążył już po raz kolejny napisać sugestie, że Božić nie bardzo nadaje się do gry na lewej pomocy i powinien grać na dziesiątce lub ósemce - i bo nawet Sukiennicki bywał niekiedy bardziej dynamiczniejszy?:evil:

Wasiu 15.05.2026 21:15

W pale się nie mieści co oni pod bramką Poloni odstawiają

As 15.05.2026 21:18

Kuchta zawodnikiem meczu. I nawet nie ma dyskusji.

As 15.05.2026 21:21

93 minuta a siedzą na nich jak by to był początek meczu i to Wisła a nie Polonia musiała koniecznie wygrać.

koniak 15.05.2026 21:24

Czemu nie graliśmy tak przez całą wiosnę? Mecz o nic, a oni grają z zaangażowaniem większym niż we wszystkich meczach przed Chrobrym razem wziętych.

wolfy 15.05.2026 21:25

Ktoś mi wyjaśni jakim cudem nie było karnego na Biedrzyckim w ostatnich minutach?

Vuko 15.05.2026 21:26

Czyli jednak te remisy w środku rundy to psycha siadła drużynie. Omić odpalony najwidoczniej.

Duarte fajny grajek, ale on jest większość rundy daremny. Jeśli coś pogramy w Eklapie, gość do odejścia.

grogoriogreg 15.05.2026 21:28

To jest proste do wytłumaczenia - gramy bez obciążenia psychicznego. Mając gigantyczną przewagę w lidze remis jest cennym wynikiem (bo rywale nie gonili).

Carbo pokazuje Omiciowi, jak powinno walczyć się o zostanie w drużynie.
Oczywiście nie nawołuję do przedłużenia umowy Hiszpana (choć ziarenko niepewności zasiał), ale doceniam jego bardzo dobre wejście. Niestety, w dużym kontraście do wyczynów Omicia.

maumau 15.05.2026 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1663701)
93 minuta a siedzą na nich jak by to był początek meczu i to Wisła a nie Polonia musiała koniecznie wygrać.

To było mega. Szacunek dla trenera Jopa, naprawdę. Zmotywować piłkarzy do grania pressingiem 20 metrów od bramki rywala w 93 minucie meczu, w spotkaniu o nic gdy awans i pierwsze miejsce są już zaklepane - za to należą się dla naszego sztabu trenerskiego wielkie brawa.

AgresywnyChomik 15.05.2026 21:35

Omic tragedia, nie raz niebezpieczny, głupi faul, raz zmascil w polu karnym i raz miał sytuację (wydawało się że strzał to jego mocną stroną) i uderzył jak 7 latka.
Carbo, Erthaler,Krzyżanowski, Lelivield, Durate co tam w rogach boiska robił w końcówce to różnica klas.

5-1 byłoby sprawiedliwie.

inspektor erektor 15.05.2026 21:39

Ale taki Jordi to trafił na idealny czas w Wiśle. Gdybyśmy nie mieli awansu wywalczonego w cuglach to by kibice po nim jechali jak po Fazlagiciu czy innym asie. Jordi jest bardziej drewniany niż najgorsza wersja Ondraska, ale dzięki dobrym czasom klubu śpiewają mu "Jordi, Jordi Sánchez, sia la la la"

As 15.05.2026 21:41

Troche mi szkoda Sancheza, chlop sie staral widac, ze byl mega zmotywowany zeby poprawic sie wzgledem ostatniego meczu.
Niestety znowu mial pare sytuacji co mogl sie zachowac lepiej ale trzeba mu tez oddac, ze nie byl samolubny i nieraz oddawal pilke jak kolega byl w lepszej pozycji.

No i kilka razy nie pomogli mu koledzy niedokladnie zagrywajac pilke.

Ogolnie chlop chyba nie dostanie kontraktu. Przyszedl jako zadaniowiec na "autobusiarzy" i jak trzeba sie rozpychac to jest super ale nie do konca sprawdza sie w normalnych meczach. Jako trzeci napastnik moze byc ale chyba nie dadza mu kontraktu.

s1mone 15.05.2026 21:44

Widać po ostatnich meczach, że głowa nie dojeżdżała, presja była za duża - to było głównym powodem naszego kryzysu. Podejrzewam, że na zamknięcie sezonu będą kolejne 3 punkty.

Patryko 15.05.2026 21:45

Powinno być luzem 0:5 i Polonia nie miałaby prawa czuć się pokrzywdzona.

To jak dziś w meczu pracował Duarte, to powinni puszczać młodym w akademii (oczywiście poza zmarnowanymi sytuacjami, sam Fred powinien mieć ze 3 bramki).

Zjawiński bez sztycha.

Kolejny, piękny wieczór.

FraMat 15.05.2026 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1663698)
Całkiem niezła pierwsza połowa Wisły.

Czy po niej Framat zdążył już po raz kolejny napisać sugestie, że Božić nie bardzo nadaje się do gry na lewej pomocy i powinien grać na dziesiątce lub ósemce - i bo nawet Sukiennicki bywał niekiedy bardziej dynamiczniejszy?:evil:

Przypominam ci kmiocie, że temat jest o meczu, a nie FraMacie.

Mecz bardzo dobry, gdybyśmy jednak przegrywali 1:0 to ta nieskuteczność pod bramką doprowadziłaby mnie do szału.
Gdybyśmy wygrali dzisiaj 5:0 to poloniści powinni byli cieszyć się z niskiego wymiaru kary.

Drozd 15.05.2026 22:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1663708)
Omic tragedia, nie raz niebezpieczny, głupi faul, raz zmascil w polu karnym i raz miał sytuację (wydawało się że strzał to jego mocną stroną) i uderzył jak 7 latka.
Carbo, Erthaler,Krzyżanowski, Lelivield, Durate co tam w rogach boiska robił w końcówce to różnica klas.

5-1 byłoby sprawiedliwie.

Omic tragedia? A co pokazał Kuziemka? Tyle samo czasu dostali :).

Nie ma co jak oceniać po 15 minutowym występie, napisz jeszcze, że nie wykorzystał szansy :rotfl:

A co do Carbo, on jest w tej drużynie kilka lat i ma swoją pozycję, wszyscy z nim grają. Krzyżanowski kiedy mógł dograć do Omica to zaczął się kiwać i zmarnował okazję.

Co Duda pokazał, że grał do 75 minuty? Chcesz porównać jego strzał ze strzałem Omica? :) Gdyby tak jak on w pierwszej połowie piłkę stracił Omic to by go zjedli, ale Kacper jest nietykalny.


Omic potrzebuje czasu na boisku, żeby złapać spokój i pewność. Duarte przez rok kopał się po czole, ale był wpuszczany i się ograł. To samo byłoby z Omicem, ale trener jest jaki jest.

Szneka 15.05.2026 22:12

Różnica 2 a nawet 3 klas dziś Ciężko się przyczepić do kogokolwiek z naszych zawodników. Szkoda , że Duarte nie wykorzystuje chociaż połowy sytuacji, gdyby tak było to miałby więcej bramek niż Rodado a my liczylibyśmy za Niego miliony.

Karherop 15.05.2026 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1663694)
Nr 20-28-stranieri z niemałymi kontraktami (pewnie Białorusin za mniej)?
Serio tak to widzisz?
20-28 to moim zdaniem powinni być olejarki, sukienniccy jak ich nie stać na więcej i chłopaki z rezerw, a nie Hiszpanie 30+

Sancheza i kogos z dwojki Omic/Carbo (po dzisiejszym meczu raczej Carbo) bym zostawił.

Zawodnik nr 20 przy 5-6 kontuzjach (a te beda) staje sie pierwszym do wejścia z latwki. Ja nie chcę na tych pozycjach Olejarek.

Kadra na esa musi byc szersza i mocniejsza niz na 1 lige.

A co do dzisiaj. Świetny mecz. Niesamowite zaangazowanie. Az jestem ciekaw czym to jest spowodowane.

Tylko ta skuteczność.

AgresywnyChomik 15.05.2026 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1663714)
Omic tragedia? A co pokazał Kuziemka? Tyle samo czasu dostali :).

Nie ma co jak oceniać po 15 minutowym występie, napisz jeszcze, że nie wykorzystał szansy :rotfl:

A co do Carbo, on jest w tej drużynie kilka lat i ma swoją pozycję, wszyscy z nim grają. Krzyżanowski kiedy mógł dograć do Omica to zaczął się kiwać i zmarnował okazję.

Co Duda pokazał, że grał do 75 minuty? Chcesz porównać jego strzał ze strzałem Omica? :) Gdyby tak jak on w pierwszej połowie piłkę stracił Omic to by go zjedli, ale Kacper jest nietykalny.


Omic potrzebuje czasu na boisku, żeby złapać spokój i pewność. Duarte przez rok kopał się po czole, ale był wpuszczany i się ograł. To samo byłoby z Omicem, ale trener jest jaki jest.

Tylko się nie popluj.

leszekpw 15.05.2026 22:48

Omic, Sanchez, pogonić, za słabi, jak znajdzie się dobra oferta na Dudę- pogonić- on pewnego poziomu nie przeskoczy. Carbo zostawić.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl