Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   31. kolejka, Stal Rzeszów - Wisła Kraków, 03.05.2026, godz. 20:15 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11183)

Patryko 01.05.2026 08:47

Na nowy obiekt w pojemności 50k+ trzeba byłoby pewnie z 250-300 mln euro. Przy długach Krakowa, bez zastrzyku pieniędzy z budżetu centralnego to się po prostu nie wydarzy.

Drugą sprawą byłaby celowość takiej inwestycji. Kupa siana tylko po to, żeby naprawić błędy z przeszłości, popełnione przez Majchrowskiego. Osobiście myślę, że są inne, ważne dla Krakowa inwestycje, na które można przeznaczyć miliard PLN.

Drozd 01.05.2026 09:56

Jedyne co jest w miarę realne na dzisiejszym stadionie to wywalenie okrąglaka i dobudowanie piętra za bramkami. Nie wiem ile by to kosztowało i jak wygląda z technicznego punktu widzenia, ale to mogłoby dać kolejne 10 000 miejsc. Naszym sponsorem jest firma budowlana, która buduje obiekty typu mosty czy wiadukty więc może daliby radę coś takiego zaprojektować i wybudować. Ale moim zdaniem najpierw powinniśmy jako klub stać się operatorem stadionu i wydzierżawić go na dłuższy czas. Zanim zaczniemy myśleć o rozbudowie.


Po awansie będzie czas na te wszystkie ruchy...

As 01.05.2026 10:09

Zgadzam się, że to nierealne dlatego też napisałem, że jedyne co umożliwiłoby przebudowę to duży turniej międzynarodowy jak MŚ gdzie kraj chciałby się „pokazać” i byłoby finansowanie z budżetu państwa. Coś jak przy euro 2012 gdzie zbudowano narodowy i dołożono kasy do Wrocławia i Gdańska.

Wymagania stadionowe na MŚ so takie że mecz otwarcia i finał musi być na stadionie +80k a ćwierćfinały i półfinały na +60K. Wtedy Kraków mógłby mieć stadion na +60K zasponsorowany przez państwo.
Ewentualnie jak u Ruskich gdzie na MŚ jeden stadion miał tymczasowo większą pojemność. Czyli +60 na turniej a potem plus minus 50.

wolfy 01.05.2026 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1662618)
Jeśli chodzi o mnie to:

- czy będzie nowy stadion? Nie. Chyba że MŚ w Polsce co jest literaturą fantastyczną. Czyli niepoważnie.
- czy dałoby się w tym miejscu zbudować stadion z dużo większą pojemnością? Tak, miejsce na to jest ale trzeba by przebudować praktycznie cały kompleks obiektów Wisły i odwrócić oś stadionu. To na poważnie ale znowu, fantastyka.

Ja bym skończył już na pierwszym punkcie.

WildDog 01.05.2026 12:29

Żartem otworzyłem puszkę Pandory;....Przeciez jest prosty sposób na "nadwyzke" publiczności......podnieść ceny biletów (na początek) o 50%.....w razie dalszych problemów....o kolejne ułamki..........

As 01.05.2026 13:12

Chyba każdy sobie zdaje sprawę że temat jest czysto teoretyczny. Zbudować stadion to nie jest taka prosta sprawa. W naszych warunkach praktycznie niemożliwa.

No ale podyskutować można.

wolfy 01.05.2026 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1662632)
Żartem otworzyłem puszkę Pandory;....Przeciez jest prosty sposób na "nadwyzke" publiczności......podnieść ceny biletów (na początek) o 50%.....w razie dalszych problemów....o kolejne ułamki..........

Przecież podnieśliśmy. Jaki tu był płacz i histeria!

Drozd 01.05.2026 14:34

Właśnie :).

Tyle, że podnoszeniem cen bazy kibiców nie rozbudujemy.


Jeszcze niecały rok temu spadaliśmy, bankrutowaliśmy itd.itp.

Teraz bilety na Pogoń poszły bo nie o mecz chodzi tylko o historyczne momentum. Dlatego na Chrobrego bilety jeszcze są. Więc problem z wyprzedawanym stadionem co mecz to na razie nie nasz problem

WildDog 01.05.2026 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1662637)
Przecież podnieśliśmy. Jaki tu był płacz i histeria!

Płacz i histeria to pikuś (większość placzków pewno kilka razy w sezonie zaszczyci stadion swoją obecnością, ale, jak strasznie podwyżka cen biletów wpłynęła na frekwencje;....to jest problem.

WildDog 01.05.2026 15:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1662635)
Chyba każdy sobie zdaje sprawę że temat jest czysto teoretyczny. Zbudować stadion to nie jest taka prosta sprawa. W naszych warunkach praktycznie niemożliwa.

No ale podyskutować można.

Oczywiście, ale pomarzyć można......jakby my mieli chociaż taki Śląski

Markus 01.05.2026 21:12

Wizja powiększenia stadionu przy Reymonta nie jest zła, tyle że jest na ten moment całkowicie nierealna, więc właściwie nie ma powodu, by o tym dyskutować. :evil:

wolfy 02.05.2026 01:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1662643)
Płacz i histeria to pikuś (większość placzków pewno kilka razy w sezonie zaszczyci stadion swoją obecnością, ale, jak strasznie podwyżka cen biletów wpłynęła na frekwencje;....to jest problem.

Nie jesteśmy na tym etapie żeby stadion był wypełniony na każdy mecz - również w Ekstraklasie. Ważna jest klasa rywala, ważne są podteksty, ciężar gatunkowy meczu.

Nie chcę żeby to zostało odczytane jako krytyka, bo frekwencję mamy fenomenalną, ale moim zdaniem nie mamy takiej bazy kibiców żeby stadion był faktycznie za mały - poza kilkoma meczami w roku. A kilka meczy w roku to nie jest powód żeby myśleć o wydaniu dziewięciocyfrowych sum. Ekonomicznie to się nigdy nie sklei.

Jest szansa że przy dobrej frekwencji wzrośnie sprzedaż karnetów - tyle.

A gdyby Wisła kiedykolwiek stała się klubem na tyle popularnym i bogatym, że pojemność obecnego stadionu stałaby się poważnym ograniczeniem, to pewnie znajdą się w samym klubie środki (z kredytów) na budowę porządnego stadionu, tak jak to robią kluby na Zachodzie. Ale obecnie to SF, albo nawet fantasy.

WildDog 02.05.2026 14:45

Hmmm, z tym nowym stadionem to żart z mojej strony. Aczkolwiek, pomarzyć można. Trochę się mylisz. Mnie się wydaje, że nie kilka meczów zagrany przy maksymalnie dostępnej liczbie fanów (piszę; maksymalnie dostępnej, bo przyjazd, czy 200 czy tysiąca kibicow przeciwnika z automatu wyklucza 2200 miejsc dla nas) a tylko w kilku meczach nie nastąpi SOLD OUT. Poza tym, większość klubów z topowych lig buduje stadiony nawet za kilkudziesiecioletnue kredyty, takie nawet jak ten korzystny (ogromnie) dla Polski tuskowy safe (czy jak się to wabi).......i tu widzę pozytyw, bo jesteśmy w stanie, nawet tylko z przychodów meczowych spłacić taki kredyt w te 30-40 lat bez problemu *

Na razie zamilknę w dyskusji na ten temat. Nie chce zapeszyć i poczekam na "domknięcie" awansu.

Elefant 02.05.2026 18:13

No dobrze, że wyjaśniło się, że to żart. Inna sprawa, że Wisłą nie umie zorganizować meczu a postrzeganie dobrej organizacji meczu przez Zarząd dotyczy co najwyżej sytuacji drużyn, skyboxu czy trybuny VIP. Tymczasem mecz dla kibica zaczyna się od zamknięcia drzwi domu i kończy po powrocie do niego. Jest cała masa rzeczy do poprawy (oczywiście nie wszystkie zależą od klubu). I to jest realny problem do dyskusji a nie powiększanie stadionu.


Wróćmy zatem do rzeczywistości. Jutro gramy mecz o życie (no chyba, że Wieczysta straci dziś punkty). Tymczasem wielu powodów do optymizmu nie ma. Każdy inny scenariusz niż wygrana to dygocące kolana w ostatnich meczach. Plus ewidentny brak formy. Plus brak lidera na boisku. Plus trener. Dziwi więc sielankowa atmosfera w temacie.

Drozd 02.05.2026 18:17

Ostatni mecz pokazał, że żarty się skończyły.

Zagramy dobry mecz i wygramy.

WildDog 02.05.2026 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1662693)
No dobrze, że wyjaśniło się, że to żart. Inna sprawa, że Wisłą nie umie zorganizować meczu a postrzeganie dobrej organizacji meczu przez Zarząd dotyczy co najwyżej sytuacji drużyn, skyboxu czy trybuny VIP. Tymczasem mecz dla kibica zaczyna się od zamknięcia drzwi domu i kończy po powrocie do niego. Jest cała masa rzeczy do poprawy (oczywiście nie wszystkie zależą od klubu). I to jest realny problem do dyskusji a nie powiększanie stadionu.


Wróćmy zatem do rzeczywistości. Jutro gramy mecz o życie (no chyba, że Wieczysta straci dziś punkty). Tymczasem wielu powodów do optymizmu nie ma. Każdy inny scenariusz niż wygrana to dygocące kolana w ostatnich meczach. Plus ewidentny brak formy. Plus brak lidera na boisku. Plus trener. Dziwi więc sielankowa atmosfera w temacie.

O kurcze, wszystkie plagi egipskie w poscie Twym uwzgledniles! Nie ma to jak szczypta optymizmu. Zawsze podniesie na duchu.

A swoją drogą, prosty sposób na podniesienie zysków w dniu meczowym. Sklep firmowy pod całością trybuny od ul. Reymana. Więcej w nim otwartych kas i........chyba wszyscy widzą co sie dzieje przed neczami. Niekiedy jestem 3-4 godziny przed meczami aby synalkom kupić jakiś gadżecik....

sandomingo 02.05.2026 20:08

Wieczysta już 53 punkty.
Jutro zwycięstwo jest bezwzględnie potrzebne.
Każdy inny wynik stawia już Wisłę pod scianą.

Walczyć!!!

wolfy 03.05.2026 09:23

Jeżeli tego meczu nie wygramy, to presja będzie rosła. Wygląda na to że rywale do bezpośredniego awansu przestali grać pod nas.

maumau 03.05.2026 09:39

Wracając do meczu ze Stalą.

Ten mecz musimy wygrać. Oprócz Rodado mamy dostępnych praktycznie wszystkich piłkarzy którzy mieli tydzień na odpoczynek przed tym meczem (a niektórzy nawet dwa jak Erthaler czy Carbo). Gramy z jedną z najgorszych drużyn wiosny której skład w połowie budują 20-sto latkowie. Wiem, że teoretycznie mamy cztery "piłki meczowe" czyli cztery spotkania z których musimy wygrać jedno ale jeśli nie pokonamy drużyny takiej jak Stal wszystko zacznie śmierdzieć powtórką z Zagłębiem Sosnowiec...

Jestem jednak optymistą i wierze, że podołamy. Stawiam na wynik 3-1 dla nas.

Patryko 03.05.2026 09:55

Mamy na rozkładzie 2 drużyny nie walczące o nic (Rzeszów, Siedlce) i dwie drużyny walczące o najlepsze rozstawienie w barażach (Chrobry, Polonia).

Naszym obowiązkiem jest wygranie co najmniej dwóch z czterech ostatnich spotkań. Rzeszów jest jednym z nich.

adfurle 03.05.2026 10:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1662714)
Mamy na rozkładzie 2 drużyny nie walczące o nic (Rzeszów, Siedlce) i dwie drużyny walczące o najlepsze rozstawienie w barażach (Chrobry, Polonia).

Naszym obowiązkiem jest wygranie co najmniej dwóch z czterech ostatnich spotkań. Rzeszów jest jednym z nich.

Sosnowiec tez kiedyś o nic nie walczył, a skończyło się katastrofą i początkiem końca Sobolewskiego. To jest Wisła i wszystko się może zdarzyć.

maumau 03.05.2026 11:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1662714)
Mamy na rozkładzie 2 drużyny nie walczące o nic (Rzeszów, Siedlce) i dwie drużyny walczące o najlepsze rozstawienie w barażach (Chrobry, Polonia).

Naszym obowiązkiem jest wygranie co najmniej dwóch z czterech ostatnich spotkań. Rzeszów jest jednym z nich.

Zgadzam się Patryko, jeśli nie będziemy w stanie poradzić sobie ze Stalą i Pogonią to można byłoby zadać pytanie "z czym do ludzi" albo lepiej "z czym do ekstraklasy"?

pepe72 03.05.2026 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1662714)
Mamy na rozkładzie 2 drużyny nie walczące o nic (Rzeszów, Siedlce) i dwie drużyny walczące o najlepsze rozstawienie w barażach (Chrobry, Polonia).

Naszym obowiązkiem jest wygranie co najmniej dwóch z czterech ostatnich spotkań. Rzeszów jest jednym z nich.

Ja bym wolał byśmy żadnego z tych 4 meczów nie przegrali.
Ale oczywiście dziś tylko zwycięstwo!

WildDog 03.05.2026 12:08

Mnie wy,chodzi, że awans zaklepiemy (albo zrobią to za nas przeciwnicy) w meczu na Konwiktorskiej......

wolfy 03.05.2026 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1662717)
Ja bym wolał byśmy żadnego z tych 4 meczów nie przegrali.
Ale oczywiście dziś tylko zwycięstwo!

Każdy by wolał żebyśmy wygrali już wszystko do końca, ale gramy bardzo słabo i wyniki są tego odzwierciedleniem.

No ale ze Stalą warto byłoby wygrać żeby oszczędzić sobie nerwów.

maumau 03.05.2026 19:15

Dobra, Stal wystawiła przeciwko nam 15-sto letniego trampkarza i 17-sto letniego juniora jeśli tego nie wygramy to chyba nie należy nam się awans.

leszekpw 03.05.2026 19:26

Jesi nie wygramy, błazenady Jopa ciag dalszy

buczo85 03.05.2026 19:29

Póki co ten 15-letni dzieciak już zdążył oddać groźny strzał. W wprawdzie niecelny, ale doszedł do sytuacji.

RAF 03.05.2026 19:40

Mam nadzieję że Jop widzi tą dziurę w środku pola i że ma pomysł aby ją załatać

sandomingo 03.05.2026 19:41

Nie ma pomysłu od dłuższego czasu, więc dzisiaj raczej też nie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl