![]() |
Cytat:
Tu jest skrót z TVP Sport: https://youtu.be/43anqrDO0G0?si=bt2NfC_I3AY2vm8Z |
Błędy Chrobrego w obronie katastrofalne, druga bramka dla Śląska to jakiś kabaret.
Strzelec bramki stał sobie sam w polu karnym. Nie żeby u nas nie zdarzały się takie błędy (nawet temu biednemu Zniczowi udało się oddać strzał tego typu), ale nie upatrywałbym tutaj siły Śląska, bardziej katastrofalnej gry Chrobrego w defensywie. Martwi prawa strona, bo tam chyba głównie atakowali. Krzyżanowski będzie mieć ciężary. |
Cytat:
Krzyżanowski rozwinął we Włoszech umiejętności defensywne, daje radę w obronie i nie można mieć co do tego żadnych wątpliwości. |
Tylko debil albo ślepy (ewentualnie ślepy debil) nie dostrzega braków Krzyżanowskiego w grze obronnej.
Nie wiem chłopcy czy wiecie ale szeroko rozumiany rozwój polega na wskazywaniu mankamentów i próbie ich naprawienia - ale jak widać niektórzy tutaj wolą się lizać po fiutach. |
Cytat:
U nas na szczęście, mam nadzieję tylko na forum, sa specjaliści od wyłapywania usterek tzw "usterkowicze". Wszyscy powinni pracowac w dziale kontroli jakości :D btw Nie, większosć widzi braki w grze defensywnej Krzyżanowskiego ale zadaje pytanie czy pomimo tego nie zrekompensuje to grą do przodu. Wg mnie nie. Ale na szczęście taką decyzje podejmie nasz trener czy zagra. Od tego jest trenerem :) |
Cytat:
Wiele wskazuje na to, że akurat mecz ze Śląskiem to zdecydowanie opcja nr 2. Ciekawe co na to Jop. |
Dlatego też pisałem, że nie ma co się podniecać dobrą grą Krzyżanowskiego w meczu z dramatycznym Zniczem, gdzie on nie miał praktycznie nic do roboty w defensywie.
Pora na poważną weryfikację przyjdzie już w niedzielę, oby go chłopaki dobrze asekurowali. |
Krzyżanowski zagra od początku i zejdzie dopiero jeśli mecz będzie na styk. Jest istotnym elementem naszej gry ofensywnej, a na niej przede wszystkim polegamy.
|
Mam nadzieję, że ewentualne błędy naszych Polaków Biedrzyckiego, Brody, Dudy, Sukienki, przeważy dobra gra naszych stranieri, Rodado, Duarte, Ertlhalera, Carbo, Lelevielda.
|
Krytyka i szukanie błedów było dobre jak trenerami byli parodyscie ze srednia 1,27 czy 1,55. Jop widac, ze wie co robi i panuje nad sytucja. O ile mozna było sie wymadrzac jak parodysci składali jedenastke, to Jop odebrał wszystkim to prawo. Szczególnie teraz tworzac walec, który strzela srednio 5 goli na mecz.
Może niedługo przegramy 5 meczów pod rząd, może. Może z winy Krzyżanowskiego itd Ale póki co - rozjechaliśmy Stal Mielec - nikt z nimi tak wysoko nie wygrał - rozjechaliśmy ŁKS 5:0. Co prawda wszyskie czyli 2 inne mecze na wyjezdzie tez przegrali ale 1 bramka. Z kazdym jakas bramke zdobyli ale nie z nami - wygralismy z Tychami na wyjezdzie - to ich jedyna porazka w 5 meczach - przepchnelismy wygrana z Pogonia Grodzisk - wyralismy ze Zniczem strzelajac im niemal 2 razy wiecej bramek niz ktokolwiek inny Jesteśmy w sytuacji innej niż przez ostatnie kilka lat. W tej chwili to na nas nie ma chuja w tej lidze, a nie na innych w tym na Śląsk więc teraz nie czas się bać, tylko jechać dalej ze wszystkimi. I choćby Krzyżanowski był tragiczny to nie czas krytykować Jopa za wybory, bo wyniki go bronią. - |
Cytat:
Z jednej strony - nie jest przypadkiem że Znicz stracił ponad 20 bramek w 6-ciu meczach, z drugiej - naszym mankamentem od zawsze było strzelanie bramek słabym zespołom, wykorzystywanie sytuacji. Z drugiej strony - piłkarze tego słabego Znicza kilka razy zrobili Krzyżanowskiego na jakieś proste zwody. Nie wykorzystali tej przewagi bo są cieńcy. Śląsk podejrzewam że będzie chciał nas wypunktować z kontry. Nie mają interesu żeby iść na wymianę ciosów. |
Cytat:
Wydaje mi się,że musiałaby się stać jakaś katastrofa w pierwszej połowie żeby Jop ruszył to ustawienie. Ale zagramy pewnie zdecydowanie bardziej wyrachowaną piłkę. Prawda jest taka że nie ma co za bardzo kalkulować,jak żre to trzeba kosić jak leci. |
Cytat:
|
Cytat:
Oczywiście, że finalnie wszystko pójdzie na Jopa. |
Cytat:
Na pewno wyjda bardzo zmotywowani, ale równie dobrze mogą być w podobnym stanie psychicznym jak pilkarze ŁKSu. Choc Slask i tak stawiam poki co półkę wyżej niż Łodzian. |
Jeśli Śląsk się cofnie to nie sądzę, żebyśmy ruszyli do frontalnego ataku. Nie robiliśmy tego w żadnym meczu w tym sezonie. No i zbyt głęboka obrona to dużo rzutów rożnych i wolnych, a w tych w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu jesteśmy groźni. Więc to nie jest już tak skuteczna taktyka przeciwko Wiśle i Śląsk to na pewno wie. Najlepsza strategia to pewnie iść na wymianę ciosów jak Tychy i Grodzisk, i liczyć, że się uda.
|
Cytat:
I strata jednej bramki niczego nie zmieni. Przypomnij sobie mecz z Wisłą Płock u siebie. Kwestia na ile dojrzałą są drużyną. Wszystko wyjdzie w praniu ale nie spodziewam się żeby się odsłonili. |
Cytat:
Ranga spotkania + świadomość siły Wisły może byc dla nich obciążeniem. Oczywiście może, nie musi. |
Cytat:
chyba pierwszy raz od 2019 :( a taki wynik 7 do jaja , ja pierdziele :> |
Cytat:
Rodado-Duarte, Ertlthaler, Kuziemka-Duda-Krzyżanowski Więc w każdym meczu będziemy szli frontalnym atakiem, bo chcemy i możemy. A ponieważ ma kto bić SFG to nawet autobusy nam nie straszne. Śląsk wczoraj również bronił się autobusem więc pewnie to też zobaczymy w niedzielę. Tyle, że Śląsk jest w totalnej przebudowie - wymieniono mniej więcej tylu zawodników, co u nas w rezerwach. |
Ja cały czas proszę o kontakt z bazą.
Indywidualnie wśród naszych bocznych obrońców pod względem stricte gry defensywnej najgorszy mecz w tej rundzie rozegrał Lelieveld (przeciw Pogoni), gdzie był wielokrotnie objeżdżany, Krzyżanowski w tym meczu zagrał jak profesor. Ciekawi mnie dlaczego wszyscy się tak Krzyżanem przejmują, a nie Holendrem. Ale to tylko taka szpilunia w stronę 'ojek'. Ja Lelievelda bardzo cenię, ale on też dużo lepiej wygląda z piłką przy nodze niż w destrukcji. Tak czy siak wszystko zweryfikuje w niedzielę murawa. |
Krzyżanowski i Kuziemka w kadrze u20:
https://pzpn.pl/reprezentacje/reprez...e-z-portugalia Z dedykacją dla tych co chcą posadzić Krzyżanowskiego na ławce w meczu ze Śląskiem |
Przecież Jop by przed drużyną z siebie debila zrobił gdyby teraz posadził na ławce Krzyżanowskiego czy tak na prawdę kogoś innego. Druzyna tym samym składem kosi każdego rywala kolejka po kolejce, Krzyżanowski ma gola i asystę więc na jakiej podstawie miałby Jop go dać na ławkę?
Niektórzy tu sobolewszyznę by odstawiali w stylu "chcem być uczciwy więc James nie zagra bo miał sraczkę i opuścił dwa treningi w tygodniu" Zawali Krzyżanowski 2 czy 5 meczy to go Jop posadzi. Debilem nie jest żeby na zaś sadzał piłkarzy, którzy mają zwyżkę formy. Tym się własnie Jop różni od reszty, że jego decyzje są logiczne i poparte sytuacją w klubie. |
Cytat:
Chyba że na poważnie zaczynamy opowiadać o jakichś aurach i fluidach? Nie wiem, Jop sobie z tego jaja robił, mnie też nie przekonuje. Moim zdaniem ich prawy obrońca który wyszedł w pierwszym składzie się skompromitował (Duarte trzy razy nie pilnowany skakał do główki, dwa gole), reszta obrońców była niewiele lepsza. Nie szukajmy wyjaśnień parapsychologicznych kiedy wystarczy zwyczajna nieudolność... @pepe72 - możesz mi wyjaśnić co mają powołania do jakiejś młodzieżowej reprezentacji do gry na poziomie centralnym? Jest jakiś związek przyczynowo-skutkowy, czy po prostu rzucasz na ścianę i patrzysz co się przyklei? https://wislakrakow.com/posts/polska...owoaniem/10224 @s1mone - to teraz najgorszy mecz zagrał Lieleveld :haha: Naprawdę, jeden cymbał tak napisał a reszta powtarza jak prawdę objawioną, dodając jeszcze od siebie? Widzę że coraz większa odklejka u niektórych. |
Na oddziale, niestety, bez zmian.
|
Akurat w tej rundzie tak, Lelieveld zagrał najgorzej indywidualnie z naszych bocznych obrońców. Podałem Ci mecz w którym to zrobił.
Chłopaki z Pogoni go objeżdżali i bez problemów dośodkowywali z jego rejonów boiska, wszystkie groźne ataki sunęły jego stroną. Dużo krył na radar - generalnie zagrał słabo w destrukcji. Tak czy siak, żebyś teraz nie przekręcał. Oceniam jedynie grę w obronie. Całościowo Lelieveld zagrał w tamtym meczu w miarę OK, to co z tyłu zawalał nadrabiał z piłką przy nodze. To, że Lelieveld zaliczył najgorszy występ z naszych bocznych obrońców w tej rundzie to nie znaczy, że coś monstrualnie zawalił. Wszak wygraliśmy wszystkie 5 meczy - więc czepiam się troszkę na siłę. Na zasadzie, że skoro boimy się o Krzyżana, który nie zagrał w defensywie jeszcze tak słabego meczu jak Lelieveld z Pogonią to pobójmy się też o Holendra. Bądźmy sprawiedliwi. Niektórzy oceniają młodego przez pryzmat jednego meczu z czasów Rudego w którym podał do przeciwnika i złamał linię spalonego zawalając dwa gole. Tylko, że to było prawie 2 lata temu. |
@s1mone - właśnie o to chodzi że masz totalnie spaczoną ocenę rzeczywistości. Krzyżanowski w obronie zagrał kilka katastrofalnych meczy, w każdym kryje na radar, biorą go na zamach, często w ogóle nie ma go tam gdzie powinien... Wynik nie ma tutaj znaczenia, tak jak to że zwykle rywale słabości Krzyżanowskiego nie wykorzystywali.
Dlatego napisałem że jeden cymbał to wymyślił, a teraz bezrefleksyjnie powtarzacie. Oglądałem mecz z Pogonią. Kojarzę jak wtedy grali. To nie jest tak że ja Krzyżanowskiego prześladuję bo jest Polakiem, ale nie będę zamykał oczu na jego frajerstwo w defensywie tylko dlatego bo jest młodzieżowcem. Gramy o awans. To tak samo jakby oceniać wysoko postawę Sukiennickiego bo i tak mecze z nim w składzie wygrywamy. Tylko że wygrywamy je mimo jego gry, a nie dzięki. Krzyżanowski przynajmniej ma atuty ofensywne, dlatego wolałbym go oglądać na skrzydle. Z tyłu Krzyżanowski to wypisz-wymaluj drugi Wachowiak. Z przodu na szczęście wygląda naprawdę dobrze. Może się z czasem bronić nauczy (wątpię), ale nas nie stać na eksperymenty. Jesteśmy za bardzo zadłużeni. Więc - odkładając na bok wasze paranoje n.t. młodych Polaków i ich prześladowców - może jednak głosy żeby nie wychodzić na Śląsk ze słabym lewym obrońcą - na zasadzie "jakoś to będzie" - nie są tak całkiem niemerytoryczne? Z doświadczenia wiem że zwykle "jakoś" nie znaczy "dobrze". |
Cytat:
|
Gość w swoim konfabulowaniu jest tak obrzydliwy, że nie można zostawiać ścieku bzdur na wierzchu. Bo później ktoś mniej rozgarnięty lub posiadający pamięć rybki Dory może wziąć to za prawdę:
link O tym pisał simone. Dopuszczenie do dośrodkowania piłki spod chorągiewki jest uważane jako karygodny błąd, po którym można dalej uprawiać nawalankę w naszego najlepszego zawodnika meczu. A takie zagranie jak pod linkiem lub błąd Jarocha z meczu ze Stalą są przemilczane - jeśli nie popełnia ich młody Polak. I dodatkowo to odwracanie kota ogonem, tłumaczenie swoich urojeń spiskiem. Wolfy stary pierniku, do tej pory dostarczałeś głównie taki content, po którym można było się delikatnie uśmiechąć i współczuć. Teraz obawiam się, że tylko wyczekiwane błędy powodujące nasze porażki mogą dodać Ci pozytywnej energii, byś w końcu, po wielu tygodniach mógł z dumą obwieścić na forum swe prorocze zdolności. |
Cytat:
Problem polega na tym, że Krzyżanowski ustawia się i reaguje najsłabiej w defensywie z całego bloku. To nie jest opinia, tylko fakt, który każdy może zobaczyć gołym okiem. Wystarczy odpalić mecze - nie tylko ze Stalą, nie tylko w tym sezonie - żeby zobaczyć ten sam schemat zachowań powtarzany jak mantra. Tu nie chodzi o to, czy on jest Polakiem czy Marsjaninem, tylko o to, że na boisku jest najsłabszym punktem w obronie (choć są momenty w których duże pretensje można mieć także i do Biedrzyckiego np. za krycie). Może się jeszcze rozwinie, oby, ale na razie broni kiepsko, przegrywa tam wiele starć. Kto wie czy nie ma potencjału by bardziej sprawdzić się jako lewy pomocnik, może kiedyś Jop go tam przesunie. Dlatego zamiast biadolić o wytykaniu mu mankamentów, lepiej zacznij oglądać mecze bez klapek na oczach, bo rzeczywistości i tak nie zakrzyczysz. I nie zrobią tego również błędy Lelievelda, które czasem również mu się zdarzają. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl