Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   21. kolejka, Ruch Chorzów - Wisła Kraków, 22 lutego 2025, 14:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11075)

wolfy 21.02.2025 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pelson (Post 1643100)
Tylko nie Kiss. To jest najbardziej dramatyczny zawodnik jakiego Wisła ma w swoich szeregach. Co by o Baenie nie mówić, to przynajmniej ma ten jeden zwód, tj. odejście na prawą stronę i dzięki temu potrafi jako tako wygrywać pojedynki 1 na 1. Zawsze daje nadzieję na to, że przyniesie to jakiś efekt. A że potem źle podaje to jest już inna para kaloszy. Natomiast Kiss jest ciekawym przypadkiem skrzydłowego, który zupełnie nie ma tej podstawowej umięjętności skrzydłowego, czyli wygrywania 1 na 1. Kiedy on ma piłkę gdzieś w bocznym sektorze boiska, to już wiesz, że będzie strata. Nie potrafi się przebić. Czekam kiedy Jop się w tym w końcu połapie i przestanie go wpuszczać nawet z ławki.

Szczerze? Kiss czy Baena, Baena czy Kiss - nie sądzę żeby to miało wielkie znaczenie. Baena ma lepsze liczby, co sam podkreślałem, ale żaden nie umie dośrodkować.
A Jop uważa że to jedyna słuszna taktyka.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1643104)
Chłopak mojej córki, Kolumbijczyk, piłkarz grający kiedyś w Kolumbii i Nikaragui zawodowo i mieszkający teraz w Krakowie, gra amatorsko w jednym z zespołów niższych lig małopolskich. Jest wzrostu Kissa, ale technikę ma bajeczną. Gra w drugiej linii, najczęściej jest wystawiany na skrzydle i po każdym meczu wraca poobijany, bo obrońcy są w stanie zatrzymać go tylko prawie łamiąc mu piszczele.
Nie znam się na tyle, żeby go oceniać, ale wysłał jakiś czas temu cv do rezerw Wisły chcąc dostać się choć na testy. Niestety bez odpowiedzi.
Pytanie jest takie: czy my w ogóle szukamy jakichś technicznych piłkarzy do gry forsowanej przez AI i Królewskiego? Czy rozglądamy się tylko po notesikach naszych niby-skautów?

Myślę że odpowiedź na Twoje pytanie jest oczywista. Kogo zna Basha z ligi greckiej + menadżerzy. Jak przyszedł Moskal to interesowaliśmy się też odpadami z ŁKS-u.
Poletanovicia przyprowadził menadżer.

Kiedy my ostatnio sprowadziliśmy kogoś nieoczywistego kto nie okazał się szrotem? Jak Kiko dostał pieniądze i sprowadził Mulę, Villara, Juncę i Igbekeme. Kolesie prawie nas wnieśli do Ekstraklasy na plecach.

Każdy inny jest albo wpychany przez menedżerów (jak Duarte którego proponowano różnym klubom w Polsce), albo jest znany wszystkim w kraju (Mikulec, Zwoliński, Biedrzycki), ew. Basha grał z nim w jednej lidze.
Osobną kategorią menedżerskiego szrotu są "młode talenty" a'la Sukiennicki.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1643102)
K.rwa co za dywagacje,zastanawiamy się który jest mniej ujowy i narobi mniejszych szkód...

A nad czym się chcesz zastanawiać? Od tego czy to będzie wreszcie runda smoka w wykonaniu lekkiego jak balonik Dudy jest s1mone, reszta raczej już pogodziła się z rzeczywistością.

krysztal 21.02.2025 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1643104)
Chłopak mojej córki, Kolumbijczyk, piłkarz grający kiedyś w Kolumbii i Nikaragui zawodowo i mieszkający teraz w Krakowie, gra amatorsko w jednym z zespołów niższych lig małopolskich. Jest wzrostu Kissa, ale technikę ma bajeczną. Gra w drugiej linii, najczęściej jest wystawiany na skrzydle i po każdym meczu wraca poobijany, bo obrońcy są w stanie zatrzymać go tylko prawie łamiąc mu piszczele.
Nie znam się na tyle, żeby go oceniać, ale wysłał jakiś czas temu cv do rezerw Wisły chcąc dostać się choć na testy. Niestety bez odpowiedzi.
Pytanie jest takie: czy my w ogóle szukamy jakichś technicznych piłkarzy do gry forsowanej przez AI i Królewskiego? Czy rozglądamy się tylko po notesikach naszych niby-skautów?

Chłopak wysłał pewnie przebieg swojej przygody z piłką,gdzie trenował i z kim pewnie z jakimś materiałem video.Jako przyszły teść powinieneś mu poradzić,żeby wysłał swoje statystyki i dane które może przetworzyć AI.Czasy kompilacji z youtuba już dawno w naszym klubie przeminęły.

Witalis 21.02.2025 15:10

Jop pewnie pójdzie po rozum do głowy i wystawi Jarocha, nie Szota, może da pograć Poletanovicowi. Do tego nie wyjdziemy środkiem obrony Uryga-Biedrzycki. Są zatem szanse na korzystny wynik, choć to podpowiada instynkt, nie rozum.

tommiyacht 21.02.2025 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1643107)
Jop pewnie pójdzie po rozum do głowy i wystawi Jarocha, nie Szota, może da pograć Poletanovicowi. Do tego nie wyjdziemy środkiem obrony Uryga-Biedrzycki. Są zatem szanse na korzystny wynik, choć to podpowiada instynkt, nie rozum.


Uryga pauzuje

Watts 21.02.2025 15:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1643104)
Chłopak mojej córki, Kolumbijczyk, piłkarz grający kiedyś w Kolumbii i Nikaragui zawodowo i mieszkający teraz w Krakowie, gra amatorsko w jednym z zespołów niższych lig małopolskich. Jest wzrostu Kissa, ale technikę ma bajeczną. Gra w drugiej linii, najczęściej jest wystawiany na skrzydle i po każdym meczu wraca poobijany, bo obrońcy są w stanie zatrzymać go tylko prawie łamiąc mu piszczele.
Nie znam się na tyle, żeby go oceniać, ale wysłał jakiś czas temu cv do rezerw Wisły chcąc dostać się choć na testy. Niestety bez odpowiedzi.
Pytanie jest takie: czy my w ogóle szukamy jakichś technicznych piłkarzy do gry forsowanej przez AI i Królewskiego? Czy rozglądamy się tylko po notesikach naszych niby-skautów?

z jednej strony na testach w rezerwach jest teraz Zimbabwejczyk z Pogoni Skotniki, z drugiej wątpię że by się tam zjawił, gdyby nasze rezerwy nie grały z nimi w okręgowym Pucharze Polski

Patryko 21.02.2025 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1643104)
Chłopak mojej córki, Kolumbijczyk, piłkarz grający kiedyś w Kolumbii i Nikaragui zawodowo i mieszkający teraz w Krakowie, gra amatorsko w jednym z zespołów niższych lig małopolskich. Jest wzrostu Kissa, ale technikę ma bajeczną. Gra w drugiej linii, najczęściej jest wystawiany na skrzydle i po każdym meczu wraca poobijany, bo obrońcy są w stanie zatrzymać go tylko prawie łamiąc mu piszczele.
Nie znam się na tyle, żeby go oceniać, ale wysłał jakiś czas temu cv do rezerw Wisły chcąc dostać się choć na testy. Niestety bez odpowiedzi.
Pytanie jest takie: czy my w ogóle szukamy jakichś technicznych piłkarzy do gry forsowanej przez AI i Królewskiego? Czy rozglądamy się tylko po notesikach naszych niby-skautów?

Nie jest odpadem bez kolan z akademii Lecha/Pogoni/Legii, więc z urzędu jego szanse oscylują wokół zera.

wolfy 21.02.2025 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1643110)
Nie jest odpadem bez kolan z akademii Lecha/Pogoni/Legii, więc z urzędu jego szanse oscylują wokół zera.

Jakby się gdzieś zahaczył w rezerwach Lecha albo Rakowa, to może by coś z tego było.

FraMat 21.02.2025 16:47

Ja nie piszę o tym, dlatego, żeby go gdzieś wcisnąć.
Uważam tylko, że nasze poszukiwania piłkarzy czy to do I czy to do II drużyny opierają się na przypadku.

Stąd mamy skrzydłowych bez umiejętności dryblingu i dośrodkowania, obrońców kryjących na radar, pomocników nie potrafiących rozpędzić do przodu środka pola i stwarzać sytuacje napastnikom.

Czasami, kiedy rywal nie ustawia autobusu nasze klepanie wygląda nieźle. Dokładnie wtedy, kiedy jest dużo miejsca. Ale i kulawy nie straci piłki, gdy nikt go nie atakuje.

wolfy 21.02.2025 17:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1643112)
Ja nie piszę o tym, dlatego, żeby go gdzieś wcisnąć.
Uważam tylko, że nasze poszukiwania piłkarzy czy to do I czy to do II drużyny opierają się na przypadku.

Stąd mamy skrzydłowych bez umiejętności dryblingu i dośrodkowania, obrońców kryjących na radar, pomocników nie potrafiących rozpędzić do przodu środka pola i stwarzać sytuacje napastnikom.

Czasami, kiedy rywal nie ustawia autobusu nasze klepanie wygląda nieźle. Dokładnie wtedy, kiedy jest dużo miejsca. Ale i kulawy nie straci piłki, gdy nikt go nie atakuje.

Tak, nasze transfery opierają się na przypadku. Jak inaczej wytłumaczysz że mieliśmy w składzie 6-ciu rozgrywających a jednego defensywnego pomocnika?
Jak wytłumaczysz zakup Biedrzyckiego do gry z wysoko ustawionymi obrońcami?
Jak wytłumaczysz bredzenie Królewskiego a zakupie Cezarego Polaka w momencie kiedy mamy w kadrze jednego zdrowego prawego obrońcę, do tego po kontuzji?
Jak wytłumaczysz w naszej sytuacji kadrowej zakup jakiegoś pionka z drugiej ligi od przyszłego sezonu kiedy Carbo jest kontuzjowany?
Albo dlaczego interesujemy się kolejnym kurduplem do środka pola, do tego po ciężkiej kontuzji?
I można tak długo.

Wykonujemy losowe ruchy czego efektem jest totalnie losowa kadra, nie mająca specjalnie związku z tym co próbują grać kolejni trenerzy. No i potem gramy wrzutkami kolesi którzy nie umieją dośrodkować na napastników grających po ziemi. Zwykle to nie działa.

Kiss i Baena najlepiej się sprawdzają w grze z kontry. Tyle że ani Duda, ani Sukiennicki nie zagrają im dobrej piłki. Skrzydła i środek pomocy są jak z dwóch różnych zespołów. Bez Carbo totalnie to się nie klei.

For_FuN_ 21.02.2025 18:28

Przy takiej publiczności przynajmniej kilku wyjdzie z pełnymi spodenkami. Wiadomo jak to się zakończy, więc nie ma sensu się rozwijać. Wygrana Ruchu i tyle w temacie.

El'kabat 21.02.2025 18:53

Gramy swoje!!!!

nieznajomy 21.02.2025 19:03

Wygramy! Wisła raz na rundę się spina na takie mecze, potem będzie znowu po staremu....

Markus 21.02.2025 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1643105)
Kiedy my ostatnio sprowadziliśmy kogoś nieoczywistego kto nie okazał się szrotem? Jak Kiko dostał pieniądze i sprowadził Mulę, Villara, Juncę i Igbekeme. Kolesie prawie nas wnieśli do Ekstraklasy na plecach.

Każdy inny jest albo wpychany przez menedżerów (jak Duarte którego proponowano różnym klubom w Polsce), albo jest znany wszystkim w kraju (Mikulec, Zwoliński, Biedrzycki), ew. Basha grał z nim w jednej lidze.
Osobną kategorią menedżerskiego szrotu są "młode talenty" a'la Sukiennicki.

Dokładnie tak. Na przestrzeni ostatnich lat tylko zatrudnienie Kiko i postawienie na sprowadzanie zawodników z hiszpańskich niższych lig było sensownym posunięciem, które dało coś dobrego i realnie poprawiło sytuację oraz możliwości zespołu.

Ten ruch prawie wepchnął nas do ekstraklasy, pomimo fatalnej rundy jesiennej 2022 r, dużej straty po niej w lidze oraz koszmarnych błędów trenerskich Sobolewskiego wiosną 2023 r.

Prawie każde inne posunięcie Królewskiego jedynie pogarszało sytuację drużyny. Wszystkie wcześniej czy później okazywały się klapą, a kierunki uzupełniania kadry poprzez sprowadzanie rzekomo "solidnych polskich ligowców" czy niby wielkich "młodych talentów z potencjałem" zwykłą hucpą i przepalaniem pieniędzy.

Ich efektem było jedynie rozdęcie kadry niewyobrażalną ilością szrotu, niepasującego ani do potrzeb drużyny, taktyki trenerów, wizji gry, którą próbował narzucić Królewski, ani nie nadającej się do niczego (wyjątkami najwyżej Mikulec i Zwoliński). Bez Kiko nie mamy teraz w ogóle żadnego rozeznania gdziekolwiek.

Dziś jesteśmy skazani wyłącznie na:
- podrzutki menadżerów
- tanich zawodników z przypadku z krajowego rynku, których nazwisko gdzieś czasem przewinęło się w mediach w pozytywnym kontekście lub którzy wypadli pozytywnie w meczach z nami. W dodatku za których potrafimy solidnie przepłacić.
- grajków mających etykietkę talentów wystawioną głównie przez ich menadżerów ze szczególnym uwzględnieniem odrzutów z Akademii Lecha.
- skojarzenia Bashy z czasów jego gry w lidze greckiej.
- zawodników, których znamy z gry w Wiśle w przeszłości.

To jest obraz nędzy i rozpaczy. Ze skautingiem i zdrową polityką kadrową nie ma to nic wspólnego.

A próby zacierania go przez właściciela chorym gadaniem o całej armii wspaniałych zawodników wyselekcjonowanych przez algorytmy i sztuczną inteligencję kolejną kpiną z kibiców, mającą tyle wspólnego z prawdą i sensem, ile forumowe gadanie, wizje i teoryjki takiego S1moniczka.

FraMat 21.02.2025 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1643122)

Dziś jesteśmy skazani wyłącznie na:
- podrzutki menadżerów
- tanich zawodników z przypadku z krajowego rynku, których nazwisko gdzieś czasem przewinęło się w mediach w pozytywnym kontekście lub którzy wypadli pozytywnie w meczach z nami. W dodatku za których potrafimy solidnie przepłacić.
- grajków mających etykietkę talentów wystawioną głównie przez ich menadżerów ze szczególnym uwzględnieniem odrzutów z Akademii Lecha.
- skojarzenia Bashy z czasów jego gry w lidze greckiej.
- zawodników. których znamy z gry w Wiśle w przeszłości.

Najbardziej jaskrawy jest punkt ostatni.
Dlatego przyszedł Igbekeme i Poletanovic.
Excel w ich przypadku zaświecił się na zielono, co świadczy tylko o tym, że w dużym procencie są przewidywalni.
Jakakolwiek inna propozycja transferu daje jako spodziewany wynik coś w rodzaju 50/50.
Przypadek Igbekeme i Poletanovicia wyświetla w tabelce 51/49, więc: bierzemy ich.
Pewnie dlatego też przedłużamy kontrakty z kontuzjowanymi: wprawdzie na razie nic nie dają, ale jak wrócą to hohoho - Excel wręcz błyszczy, bo mieszczą się w tabelkach.
Żadnego ryzyka - poziom gówniany, ale stabilny.

Skawa Wadowice 21.02.2025 22:06

Szulczyk ogrywal regularnie Wisle smieszna Warta. Patrzac ze z roku na rok gorszy sklad i nasza forme to jutro Ruch 3:0 Wisla.

leszekpw 21.02.2025 23:20

Zrobiłem listę osób, które pisały, że wygramy. Pewnie wstawię po przegranej. Ale będzie beka.

s1mone 22.02.2025 00:12

Jest mega płacz na forum, większość chce sobie żyły podcinać i jest przekonana, że Ruch nas izi pyknie.


Właśnie dlatego wygramy :D

leszekpw 22.02.2025 08:24

Bzdura. Nadspodziewanie dużo osób wierzy w wygraną, ze Ruch się otworzy i będzie łatwiej. Takie bla bla bla. Dlatego odwrotnie - przegramy ten mecz. Ze Zniczem noe dali rady, z Ruchem na wyjezdzie? Z czym do ludzi

Stelio 22.02.2025 11:40

Fajnie jest być dzisiaj kibicem Ruchu, szkoda, że rekord frekwencji polskiej piłki klubowej będzie okraszony w.......em no, ale co zrobisz. Taki nasz los. 3:0/3:1. Niepoprawnym optymistom przypominam, że na środku obrony dzisiaj Kutwi z Biedrzyckim XD Także może przynajmniej śmiech przez łzy, bo chłopaki na pewno odwalą jakąś zabawną akcję.

FraMat 22.02.2025 11:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1643127)
Zrobiłem listę osób, które pisały, że wygramy. Pewnie wstawię po przegranej. Ale będzie beka.

Zrobiłem sobie listę z jedną pozycją: leszekpw.
Mam nadzieję, że będzie beka :>

A na poważnie: nie wiem czy wygramy czy przegramy czy zremisujemy.
Mam nadzieję na dobry mecz.
Na to, że piłkarze pokażą zaangażowanie i to, że plotki o tym, że nie dostają pieniędzy są bezzasadne.
Na to, że Jop nie popełni błędów/lub je ograniczy w doborze zawodników na poszczególne pozycje, w doborze taktyki, w umiejętnym zmotywowaniu drużyny.
Na to, że nasi piłkarze pokażą umiejętności - napastnicy strzeleckie, skrzydłowi umiejętności stwarzania przewagi i podawania do kolegów na pozycjach, środkowi pomocnicy nieustępliwości i walki w środku pola, obrońcy dobrego ustawiania się i skutecznych interwencji.

Sam nie jadę na mecz, ale ogromnie cieszę się na to wydarzenie.

JJJBG

wolfy 22.02.2025 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1643123)
Najbardziej jaskrawy jest punkt ostatni.
Dlatego przyszedł Igbekeme i Poletanovic.
Excel w ich przypadku zaświecił się na zielono, co świadczy tylko o tym, że w dużym procencie są przewidywalni.
Jakakolwiek inna propozycja transferu daje jako spodziewany wynik coś w rodzaju 50/50.
Przypadek Igbekeme i Poletanovicia wyświetla w tabelce 51/49, więc: bierzemy ich.
Pewnie dlatego też przedłużamy kontrakty z kontuzjowanymi: wprawdzie na razie nic nie dają, ale jak wrócą to hohoho - Excel wręcz błyszczy, bo mieszczą się w tabelkach.
Żadnego ryzyka - poziom gówniany, ale stabilny.

Najsmutniejsze jest to że nasi ex piłkarze (za wyjątkiem wraków jak Basha) to najpewniejsze strzały. Teraz mieliśmy do wyboru Poletanovicia i kurdupla z Francji po ciężkiej kontuzji. Tu nie musiał excel wchodzić...

EDIT:
Jest skład.
Parodysta Duda na ławce, parodysta Jaroch w pierwszym składzie za parodystę Szota, skrzydła Duarte- Baena.
Czemu na zdjęciu Rodado pokazuje gest "Dajcie kasę"?

FraMat 22.02.2025 13:49

Bo jest Azjatą...

Patryko 22.02.2025 14:08

Szkoda, że Kozak gra na prawym skrzydle. Jaroch miałby na swoim skrzydle darmowy Energyland.

As 22.02.2025 14:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1643127)
Zrobiłem listę osób, które pisały, że wygramy. Pewnie wstawię po przegranej. Ale będzie beka.

Chcialem tylko zauważyć że w ciągu trzech pierwszych minut meczu dwa razy zagrywaliśmy prostopadłą piłkę aby wypuścić napastnika coś co w meczu ze Zniczem nie wydarzyło się ani raz.


O gol! Po prostopadłej piłce do Freda i rzucie rożnym.


Na piłce to się trzeba znać, a przynajmniej na Wiśle.

Witalis 22.02.2025 14:54

Wyszliśmy najlepszym możliwym składem. Tylko tyle wystarczyło. Gdybyśmy nie podcinali sobie skrzydeł za Jopa mielibyśmy pewnie z 6 pkt. w tabeli więcej.

As 22.02.2025 14:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1643147)
Wyszliśmy najlepszym możliwym składem. Tylko tyle wystarczyło. Gdybyśmy nie podcinali sobie skrzydeł za Jopa mielibyśmy pewnie z 6 pkt. w tabeli więcej.

Nie ma znaczenia. Gdyby Ruch zamurował jak Znicz to byłoby 0-0 zamiast 2-0 w 25 minucie. Wystawiłbyś dokładnie ten sam skład co na Znicz i też byśmy wygrywali.

Różnica nie jest w składzie. Różnica jest w tym że stoperzy Ruchu stoją na 30 metrze a nie na 5 jak stoperzy Znicza. Ruch broni w siedmiu, ośmiu a Znicz bronił w 11.

Ta drużyna poprostu nie ma narzędzi do gry przeciwko drużynom grającym głęboko i wąsko.

As 22.02.2025 15:07

Ja .......e ile tam jest miejsca w polu karnym Ruchu :-D tyle miejsca w polu karnym przeciwnika nie widziałem od meczu z Wisłą Płock.
Klepką można grać w 16tce.

Witalis 22.02.2025 15:07

Przyjmuję tn argument, ale Kutwa > Uryga/Biedrzycki, Poletanovic w obronie > Duda, a Jaroch > Szot

viktor56 22.02.2025 15:10

Dłuższe korki by im się tam przydały, bo chyba z 10 razy naliczyłem co ktoś się wywraca bez piłki

wolfy 22.02.2025 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1643150)
Przyjmuję tn argument, ale Kutwa > Uryga/Biedrzycki, Poletanovic w obronie > Duda, a Jaroch > Szot

Kutwa, Duarte i Poletanović na ławce to była kompromitacja Jopa.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl