Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   7. kolejka (zaległa), Wisła Kraków - Miedź Legnica, 12 grudnia 2024, 21:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11066)

Karherop 10.12.2024 08:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kbr (Post 1640343)
IMO jeżeli nasza strata do drugiego miejsca będzie wynosiła 10-11 punktów, to już przed przerwą zimową żegnamy się z awansem bezpośrednim Nie odrobimy 10 punktów w 15 meczach, bo to wymaga regularności. A tej bardzo nam brakuje. Przy zwycięstwie i 8 punktach straty będzie o to bardzo ciężko, ale będzie się jeszcze można łudzić.

Coraz bardziej przypomina to poprzedni sezon. Oczekiwania z tygodnia na tydzień będą coraz mniejsze

To nie ma zadnego znaczenia, tzn mala strata moze tez spowodowac to co nastapilo poczatkiem 2024, czyli przekonanie że przy malej stracie sama zmiana szkoleniowca da impuls wystarczajacy do awansu. I to ciagle liczenie że mamy jeszcze sporo kolejek.

Musimy zagrac dobra rundę jak w poprzednim sezonie Gieksa. Mieli 12 pkt straty do Arki i awansowali. A gdyby nawet jej nie dogonila, to byli w takiej formie że w barażu też by spokojnie przepchnęli awans.

Osobiscie uważam że ani Arka ani Miedź nie będą mieli bezposredniego awansu. Ruch będzie bardzo mocny, chyba że ich puchar Polski rozkojarzy :lol:

doktor granat 10.12.2024 08:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1640351)
To nie ma zadnego znaczenia, tzn mala strata moze tez spowodowac to co nastapilo poczatkiem 2024, czyli przekonanie że przy malej stracie sama zmiana szkoleniowca da impuls wystarczajacy do awansu. I to ciagle liczenie że mamy jeszcze sporo kolejek.

Musimy zagrac dobra rundę jak w poprzednim sezonie Gieksa. Mieli 12 pkt straty do Arki i awansowali. A gdyby nawet jej nie dogonila, to byli w takiej formie że w barażu też by spokojnie przepchnęli awans.

Osobiscie uważam że ani Arka ani Miedź nie będą mieli bezposredniego awansu. Ruch będzie bardzo mocny, chyba że ich puchar Polski rozkojarzy :lol:

Mam podobne zdanie do @kbr - tzn. jak będziemy mieć po Miedzi 8 pkt straty to będzie jakaś wątła nadzieja na miejsce 2 tym bardziej, że Arka zmienia trenera, który ich poprowadził do 2 miejsca:) Wygląda to na jakąś bzdurę, ale to nie nasz problem.
No ale jak będzie 10 czy 11 pkt starty to zrobi się mission (almost) impossible.

Kurz 10.12.2024 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1640353)
Mam podobne zdanie do @kbr - tzn. jak będziemy mieć po Miedzi 8 pkt straty to będzie jakaś wątła nadzieja na miejsce 2 tym bardziej, że Arka zmienia trenera, który ich poprowadził do 2 miejsca:) Wygląda to na jakąś bzdurę, ale to nie nasz problem.
No ale jak będzie 10 czy 11 pkt starty to zrobi się mission (almost) impossible.

Różnica jest naprawdę niewielka, ale ta Wisła nie poradzi sobie z jednym ani drugim. Mamy w kadrze z 15 piłkarzy za dużo i ze 3 za mało (przy minimalistycznym podejściu). Biorąc pod uwagę kartki, kontuzje, błędy indywidualne i wahania formy, które są wpisane w ten zawód, bezpośredni awans to raczej okolice zdarzeń nadprzyrodzonych niż racjonalnych. Sytuacja może się zmienić jednak diametralnie po kilku udanych transferach, chociaż wątpię czy jesteśmy zdolni takowe wykonać. I nie chodzi tu nawet o pieniądze, bo piłkarze wartościowi w naszej sytuacji nie muszą być drożsi o totalnych nieudaczników, tylko fachowość, a raczej jej brak (chociaż może Vullnet lub AI nas zaskoczą :p).

Patryko 10.12.2024 09:51

10+ punktów straty, 15 spotkań, czyli po naszej stronie w zasadzie zerowy margines błędu. Biorąc pod uwagę mecze z Tychami czy też ostatni z Polonią, gdzie zagraliśmy typowego Sobolenkę, śmiem powątpiewać w awans bezpośredni.

Kurz 10.12.2024 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1640355)
10+ punktów straty, 15 spotkań, czyli po naszej stronie w zasadzie zerowy margines błędu. Biorąc pod uwagę mecze z Tychami czy też ostatni z Polonią, gdzie zagraliśmy typowego Sobolenkę, śmiem powątpiewać w awans bezpośredni.

Wszyscy powątpiewają, ale problemem nie jest różnica punktowa, tylko Wisła, która w tym składzie raczej tego nie osiągnie.

leszekpw 10.12.2024 10:39

Tu będzie problem dostać się do baraży a wy fantazjujecie o awansie bezpośrednim. Jop już pikuje w dół i tak będzie dalej.
Arka, Miedź, Płock to bardzo mocni kandydaci do awansu, Ruch, Termalica też nie odpuszczą.

MMTS 10.12.2024 10:57

Żeby awansować bezpośrednio, trzeba było nie tracić "gupich" punktów z Kotwicą, Wartą czy Łęczną.
Bardzo bym chciał żeby chłopaki zbudowali porzadną formę na baraże, co przy okazji dobrze zrobiłoby na psychikę wielu kibiców. Mniejsze oczekiwania= mniejszy stres= dłuższe życie=większa szansa na doczekania na awans do Esy.
Pamiętajmy również, że Wisła nie jest jedyną drużyną ktorej teoretycznie zależy na awansie.

Karherop 10.12.2024 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1640356)
Wszyscy powątpiewają, ale problemem nie jest różnica punktowa, tylko Wisła, która w tym składzie raczej tego nie osiągnie.

I to sie w zasadzie do tego sprowadza. Oczywiscie mozna sie łudzic (i zapewne wiekszosc będzie w tym ja), ze wiosna przyniesie regularne punktowanie i chocby taka runde jak slynna wiosne 2023. Tyle że choc nawet wtedy strata byla podobna (lub mniejsza) to przede wszystkim ogromna ofensywa transferowa Kiko dała szanse na dokoptowanie do wysokiego miejsca. Skonczylo sie na 4 miejscu co wziąłbym w ciemno w tym sezonie.

Jaroo1 10.12.2024 11:57

Jedyna szansa na awans bezpośredni jest taka, że Jop to jednak kozacki trener na I ligę a obecna zniżka formy jest kwestią zadyszki wynikającej z dużej ilości meczów. Jeśli tak to po odpoczynku zimą powinno być na wiosnę lepiej. Później trzeba by zrobić taką serię jak Katowice czy Lechia w poprzednim sezonie.

Mimo wszystko szkoda się łudzić... Bardziej bym nastawiał zespół na walkę o baraże i awans przez te baraże. To też jest wątpliwe bo my z każdym możemy gładko przegrać ale jeśli już to ta droga wydaje się realniejsza, niż pod rządami Zaskrońca Wisła, która wgniata wszystkich w ziemię.

El'kabat 10.12.2024 12:13

Taka sama jest szansa na baraże jak na 8-10 miejsce na wiosnę. Zwłaszcza z naszym terminarzem.

Najważniejsze ty wymęczyć 3 pkt w czwartek, a jak nie to chociaż nie przedupcyć na zimę.

Kurz 10.12.2024 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1640359)
I to sie w zasadzie do tego sprowadza. Oczywiscie mozna sie łudzic (i zapewne wiekszosc będzie w tym ja), ze wiosna przyniesie regularne punktowanie i chocby taka runde jak slynna wiosne 2023. Tyle że choc nawet wtedy strata byla podobna (lub mniejsza) to przede wszystkim ogromna ofensywa transferowa Kiko dała szanse na dokoptowanie do wysokiego miejsca. Skonczylo sie na 4 miejscu co wziąłbym w ciemno w tym sezonie.

Wszyscy będziemy się łudzić :), ale akurat zdobycie miejsca 3-6 nie wydaje się być ponad nasze siły. Tylko czy my damy radę potem wygrać dwa razy z w miarę przyzwoitymi drużynami, które będą mogły pozwolić sobie na oddanie nam inicjatywy i oczekiwanie na nasze błędy? Oto jest pytanie.

leszekpw 11.12.2024 00:01

Czyzby szykowaly się 3 porazki z rzędu Jopika? Moskal przez wielu obwołany został zbawcą jako specjalista od awansów. Czyzby sytuacja miała sie powtórzyć?
Dwa remisy u siebie i dwie porażki w stolicy, mocno zachwiały wiarą w Jopika.

Karherop 11.12.2024 08:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1640367)
Wszyscy będziemy się łudzić :), ale akurat zdobycie miejsca 3-6 nie wydaje się być ponad nasze siły. Tylko czy my damy radę potem wygrać dwa razy z w miarę przyzwoitymi drużynami, które będą mogły pozwolić sobie na oddanie nam inicjatywy i oczekiwanie na nasze błędy? Oto jest pytanie.

Forma na wiosne jest jedna wielką niewiadomą, patrz sinusoida Arki na przestrzeni sezonu 23/24 czy to jaka metamorfoze orzeszedl Ruch w tym sezonie

Co jednak w tym wszystkim śmieszniejsze, prawdopodobny top6 i nasze ostatnie wyniki z nimi:

TBB - wygrana 2-0
Arka - 2-2
Miedź ???
Ruch 3-1
Plock 3-1

4 z tych zespołów na wiosne podejmujemy na wyjeździe i będziemy po tych spotkaniach duzo mądrzejsi.

Skawa Wadowice 11.12.2024 09:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1640396)
Czyzby szykowaly się 3 porazki z rzędu Jopika? Moskal przez wielu obwołany został zbawcą jako specjalista od awansów. Czyzby sytuacja miała sie powtórzyć?
Dwa remisy u siebie i dwie porażki w stolicy, mocno zachwiały wiarą w Jopika.

hahaha xD
Pamiętaj proszę, że jeśli wygramy z Miedzią to będzie to przypadek i żeby nie popadać w zachwyt

kbr 11.12.2024 14:37

W awans bezpośredni nie wierzę. Chodziło mi o to, ze rok temu przed przerwą zimową byliśmy na 6 miejscu i traciliśmy tylko punkty do drugiego miejsca. Wtedy szanse na awans bezpośredni były realne. Pożegnaliśmy się z tymi nadziejami dopiero na wiosnę. Teraz możliwe, że pożegnamy się przed przerwą. To zmiana in minus względem poprzedniego sezonu. Nawet wygrana z Miedzią będzie oznaczała dużą stratę. Do wyprzedzenia będzie nie tylko Arka, też świetnie punktujący Ruch, Miedź i Płock. Ktoś tutaj przytoczył przykład Katowic. Czy widzicie nadzieję, na to, ze zrobimy nie jedną, ale kilka serii po 3-4 wygrane z rzędu? Tutaj trzeba by wygrać z 11-12 spotkań na wiosnę. A my punktujemy w kratkę. Mecz z ŁKSem przepchnięty fartem, Ze Stalą czy Tychami tego farta już zabrakło. W meczach u siebie nie potrafimy punktować jak kandydat do awansu i opieramy się łucie szczęścia.

Awans do baraży jest jak najbardziej możliwy i nieprędko stracimy na niego szanse. Naprawdę trzeba sobie porządnie bimbać żeby szybko stracić szansę na na zajęcie szóstego miejsca. Dla mnie jedynym pocieszeniem jest to, że w razie ogrania Miedzi zajmiemy szóste miejsce i będziemy mogli się pochwalić samymi zwycięstwami z innymi drużynami na miejscach barażowych.

leszekpw 11.12.2024 18:19

No jak to, przecież Jop to takie objawienie trenerskie, swietnie punktujące. Na luzie wygramy z 12 spotkań.

Jaroo1 11.12.2024 18:35

Lesiu kochany nie hejtuj, wspieraj.

leszekpw 11.12.2024 18:36

Przecież napisałem, że wygra.

FraMat 11.12.2024 18:39

Zapomnieliście, że przed rokiem zarówno JK jak i Rude daliby się pokroić za puchar w gablocie, co też udzieliło się piłkarzom.
Z tego powodu głowy nie dojechały w meczach ligowych.

Teraz, po Sewilli, mamy pokroić się za awans do eklapy. Dodatkowo nie ma już obciążenia / wytłumaczenia PP.
Wszystkie siły na front walki o Ekstraklasę.

Myślę, że to wypali jeśli JK na to się upiera.
Sądzę też, ze w sytuacji około Sewilli JK po prostu dowiedział się, że klub może zostać przejęty przez kogoś sensownego jeśli sprawa awansu ruszy do przodu.
W przeciwnym razie wszyscy będą stratni, JK też.
Stąd te wszystkie gwałtowne ruchy i szukanie nieryzykownych opcji.

Obym się nie mylił, choć wiem, że to tylko moje rojenia.

leszekpw 11.12.2024 21:35

Naprawdę ktoś wierzy, że Jaro odda swoją zabaweczkę? On tu będzie się trzymał rękami i nogami aż padnie. O naiwności. On by wolał nawet w II lidze brylować, niż awans i sprzedaż klubu.

Karherop 12.12.2024 08:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1640416)
Naprawdę ktoś wierzy, że Jaro odda swoją zabaweczkę? On tu będzie się trzymał rękami i nogami aż padnie. O naiwności. On by wolał nawet w II lidze brylować, niż awans i sprzedaż klubu.

II liga to nic przy wizji IV ligi o której maja tu mokre sny niektorzy.

Tymczasem dosc "tajemnicza" konferencja prasowa i Jop w kilku kwestiach musi sie bardzo gryzc w jezyk. Ciekawe co dokladnie powie po meczu z Miedzią. Moze zmiana trenera przygotowania fizycznego?

pi0tr3k94 12.12.2024 09:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1640416)
Naprawdę ktoś wierzy, że Jaro odda swoją zabaweczkę? On tu będzie się trzymał rękami i nogami aż padnie. O naiwności. On by wolał nawet w II lidze brylować, niż awans i sprzedaż klubu.

Dokładnie, królewski bez Wisły staję się praktycznie nikim (medialnie).
To dzięki Wiśle dziennikarze zapraszają go do programów i udają że nie śmieszy ich to co mówi, kibice ustawiają się w kolejce po zdjęcia, byle wpis na tweeterze łapie kilkaset serduszek, ma wstęp na jakieś konferencje dla poważnych ludzi piłki, pewnie nawet specjałem na wyjazd pojechał po raz pierwszy.
Chłop jest zakompleksiony, widać że ma nieprzepracowane jakieś traumy z dzieciństwa, a Wisla daje mu możliwość poczucia "kimś ważnym ", On się uzależnił od tego fejmu i sam z własnej woli nigdy naszego klubu nie odda.
A tymczasem partnerka gniazdowego rozstawia przed dzisiejszym meczem po raz kolejny swoją budę z hamburgerami pod stadionem. Układy, układziki.

Patryko 12.12.2024 09:43

A ja jestem praktycznie przekonany, że w przypadku braku awansu, lato w Wiśle będzie najgorętsze od lat.

Finansowo bez Ekstraklasy jesteśmy skazani na klęskę w dłuższej perspektywie czasowej przy naszych kosztach, a obcięcie wydatków, choćby na pensje pierwszej drużyny, zagrzebie nas w I lidze na lata.

leszekpw 12.12.2024 09:57

Ciekawe czy w przypadku braku awansu:
a) zostaje Jop- wątpliwe
b) kolejny trener krajowy po Moskale i Jopie
c) opcja zagraniczna

FraMat 12.12.2024 10:47

Ty się lepiej zastanów czy w przypadku braku awansu ten trener, kimkolwiek by nie był, będzie miał jeszcze kogo trenować.
No może poza fazlagiciem, ten będzie wysysał kontrakt do upadłego.

leszekpw 12.12.2024 11:22

A gdzie pójdą takie tuzy jak Jaroch, Szot, Uryga, Młyński, Sukiennicki, Biedrzycki, Alfaro, Baena? Zostaną w I lidze nawet kosztem obniżenia pensji. Inna sprawa, że skład będzie coraz słabszy z każdym sezonem. O awansie będzie można pomarzyć. Tak czy siak, jeśli nie stanie się cud w tym sezonie w postaci awansu, to czeka nas pikowanie w dół z tym właścicielem, z sezonu na sezon coraz nizej.

s1mone 12.12.2024 15:59

Dajecie się chłopaki trollować niesamowicie. Leszek tu ładuje jedno zdanie i czeka na odzew z taką oto miną:


https://upload.wikimedia.org/wikiped.../Trollface.png



A wy wielkie dyskusje z nim prowadzicie.

Przyznam się, że też się na początku na to nabierałem :D

Ale chyba już wystarczy chłopaki, co?

Patryko 12.12.2024 16:02

Ja tam nie widzę, co pisze leszepw. Przycisk ignoruj działa cuda.

Arkadiusz.Czerepach 12.12.2024 16:38

wbrew pozorom dzisiejszy mecz jest absolutnie najwazniejszy i kluczowy

od niego zalezy czy przezimujemy na miejscu barażowym, w kontekscie Miedzi to typowy mecz o 6pkt

a co najwazniejsze zadecyduje czy najblizsze dwa miesiace spedzimy pozytywnie nakreceni , czy zdolowani i dobici

El'kabat 12.12.2024 17:17

Zdołowani i dobici, dwa miesiące? Serio?

Ja tam zamierzam jechac na ferie z dzieciakami i na kolejny urlop w lutym, a nie dołować się bo mecz przegraliśmy.

Jak jesteśmy zajechani, to zremisujemy albo przegramy. Co nie zmienia faktu, że cała runda wiosenna już będzie zależeć tylko wyłącznie od nas a nie wymówek.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl