Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   18 kolejka, Wisla Kraków - ŁKS Łódź, 30 listopada 2024,19:35 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11061)

krysztal 30.11.2024 21:40

Brawo drużyna,brawo trener.Jak zwykle na gorąco po meczu nie chcę nikogo oceniać,mogę tylko raz jeszcze uderzyć się w pierś w kwestii Zwolaka.Resztę ananasów ocenię na chłodno.Jeszcze raz brawo!!!

tomytom 30.11.2024 21:42

I tego nam brakowało w poprzednim sezonie - przepychania takich meczów! Walka do końca została nagrodzona!
Wyraźnie słabsza forma (zmęczenie?) kilku kluczowych graczy a i tak 3 punkty!

Ktoś nie dawno pytał czy są tutaj jeszcze jacyś idioci wierzący w awans - w zaistniałych okolicznościach przyrody: przynajmniej jeden już jest :-)

AgresywnyChomik 30.11.2024 21:42

Łks wyglądał świetnie w pierwszych 30 minutach. 2 połowa to nasza dominacja.
Cieszy gol że SFG. Brawo Zwoliński (tak tak Sobczak to ten sam poziom...) i Duda który juz w drugim meczu z rzędu gra świetnie, jak ma siłę na więcej niż 45 minut niech gra od początku.

Super że przepchaliśmy ten mecz, jeszcze 2 wygrane i wiosna będzie baaaaardzoooo emocjonująca.


P.s.Sukiennicki nie gra bo jest słabszy od innych wchodzących z ławki.

Sylwus1988 30.11.2024 21:50

umacniamy się na 6 miejscu, patrzymy w górę, do czwartego miejsca 2 punkty. Wazelina i wio

kbr 30.11.2024 22:04

Fajnie, że napastnicy się uzupełniają. Jak Rodado ma słabszy dzień to można liczyć na Zwolińskiego.

Ważne 3 punkty, ale ostatnie mecze u siebie pokazują, że mamy gigantyczne problemy z głęboko broniącymi rywalami. A przecież niemal cała liga tak będzie z nami grała.

Drozd 30.11.2024 22:16

Bo takich trzeba załatwiać kiedy nie są ustawieni, na tym powinniśmy się skupiać, a my wstrzymujemy grę i pozwalamy im się cofnąć w 11 na pole karne. Dzisiaj wynik się zgadza ale z Rzeszowem szczęścia brakło i dupa. No i takie okazje jak Duda z Baeną to muszą kończyć z zamkniętymi oczami.

Elendil 30.11.2024 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kbr (Post 1639486)
Fajnie, że napastnicy się uzupełniają. Jak Rodado ma słabszy dzień to można liczyć na Zwolińskiego

Dokładnie, to jest kluczowe. Nie można liczyć, że tylko jedna osoba w drużynie będzie odpowiedzialna za bramki, musi być dwóch strzelających napastników. Połówka rundy to Rodado, druga połowa Zwolak i oby to tak dalej wyglądało na wiosnę.

Nie sądziłem, że Duda po długich miesiącach poza grą będzie miał taki luz. Chłop gra lepiej niż przed kontuzją, co zdecydowanie często się nie zdarza.

Oczywiście dalej w składzie mamy takiego Jarocha, który jak dla mnie nie powinien siedzieć nawet na ławce. Rezerwy to jego poziom.

Po pierwszych 15 minutach sądziłem, że ŁKS wywiezie tutaj jedno z łatwiejszych zwycięstw. Ich problem, że cofnęli się zbyt głęboko, a my z każdą minutą graliśmy lepiej. Nie zmienia to faktu, że przed naszą wyrównującą bramką mieli okazje na zamknięcie meczu i nasze humory byłyby z goła inne.

Oby Jop podtrzymał średnią punktową jak najdłużej. Prawy obrońca konieczny na wczoraj, jak Jaro i Basha nikogo lepszego od Jarocha nie sprowadzą, to brak awansu będą mieć na własne życzenie. Jakieś 90% zespól w tej lidze ma na tej pozycji kogoś lepszego, więc bez marudzenia, że się nie da.

Arked 30.11.2024 22:18

Każdy ma problemy z głęboko broniącymi się rywalami. My i tak radzimy sobie z tym wyjątkowo dobrze. Mimo to oczywiście wpływa to negatywnie na nasze wyniki w porównaniu do rywali, którzy statystycznie mają po prostu zazwyczaj łatwiejsze zadanie. Mielibyśmy pewnie sporo punktów więcej gdybyśmy nie nazywali się Wisła i grali na jakimś kurniku. Cieszę się, że ten mecz ostatecznie nie skończył się podobnie jak inne mecze, gdzie rywal wpycha nam coś przy pierwszej lepszej sytuacji, a potem bijemy głową w mur do końca meczu.

https://i.ibb.co/68XCkGs/Zrzut-ekran...-30-221232.png

grogoriogreg 30.11.2024 22:21

Dzięki Kacper za świetną zmianę - przyjemnie jest patrzeć na Twoją grę i dzisiaj dałeś w końcu swoim forumowym krytykom jakieś konkrety. Może jak sprawdzą to na flashscorze to w końcu docenią Twoją grę ^^.

Też muszę się przyznać, że nie doceniałem potencjału Zwolińskiego - warto było czekać na lepszą grę. Fajnie byłoby teraz dać odpocząć któremuś z napastników i zagrać w PP z 3jką środkowych pomocników. Obu naszym napastnikom przyda się trochę oddechu przed ważnymj ligowymi meczami.

Z minusów to, poza zaskakującyn zjazdem Igbekeme, klasycznie - słabe skrzydła i prawa obrona. Te dwie pozycje (nie wierzę, że kupimy znowu dwóch nowych skrzydłowych) to konieczność, jeśli chcemy powalczyć o Top2. Kiss i Baena to fajne, szybkie chłopaki, ale skoro przez całą karierę nie byli regularni w swojej grze, to i u nas trudno przypuszczać by taką regularność złapali. A na przynajmniej na to się nie zanosi. Alfaro gwarantuje pewien (niestety coraz niższy) poziom, który jednak nie ma bezpośredniego przełożenia na zagrożenie bramki rywali. A tego wymaga się od naszych skrzydeł (nawet jeśli jest to schodzący do środka lewoskrzydłowy).

Chwaliłem Kutwę po poprzednich meczach to dziś kamyczek do jego ogródka - napastnik rywali (wyższy i silniejszy) ustawiał go sobie jak juniora. Natomiast poza tym Mariusz zaliczył sporo dobrych interwencji i dziś nie był aktywny w rozegraniu - może jakieś uwagi od trenera po jego odważnej grze ze Stalą?

Słabe pół godziny gry (jakby się wróciło do czasów Rude i nieefektywnego rozgrywania od tyłu), a później już spora przewaga, choć sytuacji bramkowych malutko. Miło jest wygrać ważny mecz.

Arked 30.11.2024 22:28

Zwoliński to albo był całkowicie marnowany w Rakowie jako defensywny napastnik albo przerasta 1 Ligę poziomem sportowym. W to drugie szczerze mówiąc wątpię. Różnica między Ekstraklasą i 1 Ligą oczywiście jest, ale nie aż taka.

Duda po raz kolejny bardzo dobry. Dobrze mu zrobiła ta przerwa. Trzeba paru innym chyba obić nerki.

Drozd 30.11.2024 22:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1639493)

No ale że posiadanie piłki było po równo to nie wydaje mnie się :)


Przy bramce to nie Kutwe sobie chłop ustawił tylko Carbo, natomiast Kutwa zostawił strzelca którego chyba łapali na spalonego. Spalonego nie było bo Rodado wbiegł na linię bramkową. Rodado jeden ze słabszych na boisku.

azor 30.11.2024 22:38

No właśnie...te dane jakieś takie mało ekskluzywne ;)

Drozd 30.11.2024 22:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1639497)
Zwoliński to albo był całkowicie marnowany w Rakowie jako defensywny napastnik albo przerasta 1 Ligę poziomem sportowym. W to drugie szczerze mówiąc wątpię. Różnica między Ekstraklasą i 1 Ligą oczywiście jest, ale nie aż taka.

Oczywiście, że piłkarsko Zwoliński przerasta tą ligę. Było to widać od pierwszego meczu u nas, tylko hejterki którzy szukają każdej okazji do biadolenia po nim jechały, a porównywanie go do Sobczaka to już całkowita aberracja. Zobaczysz co będzie na wiosnę :).

Witalis 30.11.2024 23:09

Rodado jest zmęczony

pi0tr3k94 30.11.2024 23:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1639517)
Rodado jest zmęczony

I dlatego gdyby nie charakterek sobczaka, to czysto teoretycznie jak najbardziej powinien zostać skoro i tak w każdym meczu gramy naszą jedyną dwójką napastników to na ławce nie ma żadnego pola manewru jeśli chodzi o atak.

Jaroo1 30.11.2024 23:17

Czy ja dobrze widzę, że wygraliśmy z mocnym rywalem z 7 Polakami składzie i PMSem na ławce trenerskiej? Takich rzeczy to chyba najstarsi Hiszpanie nie pamiętają

Karherop 30.11.2024 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1639517)
Rodado jest zmęczony

Nie tylko on. Sam Rodado rozegrał juz 150% minut na rundę ktore normalnie rozgrywał.

Widac u niego dołek fizyczny z ktorego juz raczej do konca roku nie wyjdzie.

Na szczęście sa w naszej druzynie goście mniej zajechani szczegolnie Duda, Zwolinski, Kiss, Kiakos, Kutwa.. trzeba bedzie na ostatnie 3 mecze przemeblować sklad, ale wierzę ze Jop wie co robi.

Mega ważne 3 pkt w kontekscie innych wyników. Wygrywajac z Polonia i Miedzią zimujemy na 4 miejscu dość mocno osadzeni w top6

Karherop 30.11.2024 23:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1639503)
No ale że posiadanie piłki było po równo to nie wydaje mnie się :)


Przy bramce to nie Kutwe sobie chłop ustawił tylko Carbo, natomiast Kutwa zostawił strzelca którego chyba łapali na spalonego. Spalonego nie było bo Rodado wbiegł na linię bramkową. Rodado jeden ze słabszych na boisku.

Pierwsza bramka w 100% Rodado, tu nawet nie ma co szukać jakiegokolwiek innego winnego.

Jaroo1 30.11.2024 23:33

Dudzie z powodu tej kontuzji to chyba najlepiej zrobiło to, że presja mu z głowy zeszła, bo raczej nikt nie wymaga od chłopa co wraca po kilkunastu tygodniach bez gry, że będzie robił różnice. Presja wyłączona to i gra lepsza.

krysztal 01.12.2024 00:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1639506)
Oczywiście, że piłkarsko Zwoliński przerasta tą ligę. Było to widać od pierwszego meczu u nas, tylko hejterki którzy szukają każdej okazji do biadolenia po nim jechały, a porównywanie go do Sobczaka to już całkowita aberracja. Zobaczysz co będzie na wiosnę :).

Pewnie ,że tak.Od pierwszego meczu było widać https://youtu.be/GGRTCX0FJuU?t=250


Nazywajmy rzeczy po imieniu.Zwoliński jest w bardzo dobrej formie i obecnie ciągnie naszą grę.
Natomiast jak tu przyszedł to powiedzieć "kopał się po czole"to jak nic nie powiedzieć.

gizmowisla 01.12.2024 01:12

niektorsy chwala tutaj Dude , hmmm , jak to siem dla kilku .... z SB ktorzy wiecznie po nim lecą i napie,,,alaj...ą ????? gdzze jestescie ....eczki z sb /???? ...a wracajac do meczu - Zwolak znow strzelil 2 bramki - i jest super- tylko jakos boli mnie teraz mniejsze wykorzystywanie Rodado - skoro tak juz musi byc to moze system 4-4-2 , ta liga i tak jest tak slaba ze mozna ofensywa wygrywac , maja tak slabych obroncow jakich My mamy - na szpicy Angel i Zwolinski - w srodku Duda i carbo - o skrzydlach nie mowie bo ich nie mamy - wiec tam jest loteria na chybil trafil

Drozd 01.12.2024 08:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1639540)
Pewnie ,że tak.Od pierwszego meczu było widać https://youtu.be/GGRTCX0FJuU?t=250


Nazywajmy rzeczy po imieniu.Zwoliński jest w bardzo dobrej formie i obecnie ciągnie naszą grę.
Natomiast jak tu przyszedł to powiedzieć "kopał się po czole"to jak nic nie powiedzieć.

Nie rozmawiamy o formie tylko o umiejętnościach, potencjale piłkarskim, a ten było widać od pierwszych meczów. Tylko wtedy było modne napieprzać w Królewskiego przez transfery. Mikulec też był kompromitacją, Kiss to samo. Jak pisałem że Kutwa ma papiery na granie to płaczki amoku dostawały, jak pisałem że Zwolak może strzelić 20 bramek w tym sezonie to na sb zakładać się chcieli o miliony :). Teraz Rodado kopie się po czole i co z tego, czy można powiedzieć że jest słabym piłkarzem i przedłużenie kontraktu to przepalanie kasy? Można ale może to zrobić tylko kretyn bez pojęcia.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1639530)
Pierwsza bramka w 100% Rodado, tu nawet nie ma co szukać jakiegokolwiek innego winnego.

No już się nie unoś, głównym winnym jest Carbo bo zamiast kontrolować piłkę skupił się tylko na przeciwniku i dał się przepchnąć. Tak jak Jaroch w Pruszkowie. Co nie zmienia faktu że Rodado złamał linię spalonego i gdyby nie poleciał do bramki najprawdopodobniej byłby spalony.

Levis88 01.12.2024 10:01

James zalicza totalny zjazd. Mnie najbardziej cieszy forma Zwolaka i Kutwy.

s1mone 01.12.2024 10:08

Oczywiście, że Zwoliński ma dużo wyższy sufit i umiejętności niż Sobczak - jeżeli ktoś tu pił do mnie, to niepotrzebnie, bo dla mnie to też oczywiste. U Zwolaka jedynym problemem jest głowa. Jak się zatnie to nie ma rzeczy niemożliwych. 5, 10, 15, 20 spotkań bez gola? Nie ma sprawy! U nas na szczęście wynik zatrzymał się bodajże na 11. Teraz Zwoliński jest w świetnej formie. Oby ją utrzymał jak najdłużej, to i kłopoty z mentalem nie przyjdą.

Karherop 01.12.2024 10:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1639547)
No już się nie unoś, głównym winnym jest Carbo bo zamiast kontrolować piłkę skupił się tylko na przeciwniku i dał się przepchnąć. Tak jak Jaroch w Pruszkowie. Co nie zmienia faktu że Rodado złamał linię spalonego i gdyby nie poleciał do bramki najprawdopodobniej byłby spalony.

No to 90% winy. Pojedynek można przegrać, to sie zdarza, to sport kontaktowy. Złamanie tak ewidentne liny spalonego to już chwilowe wylaczenie myslenia... Ktore u Rodado w optymalnej formie zapewne by sie nie wydarzylo.

Rodado powinien odpoczac w PP, wejsc z ławki, moze tak samo w lidze, potrzebujemy go w gazie z Miedzią Legnica.

Arkadiusz.Czerepach 01.12.2024 11:08

Czy sobaczak zrobi salto ?!?!

No włąśnie !!!

leszekpw 01.12.2024 11:12

Cieszynka taka niepotrzebna, ktoś powinien go nieźle zrugać za to. W dobie naszej wąskiej kadry jeśli chodzi o napastników.

pepe72 01.12.2024 11:20

Zwolak-Sobczak 8:7 - Arka gra w poniedziałek

Konferencja prasowa:
https://www.youtube.com/live/2xH1A5o...5sSc6rg35AmGC8

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Levis88 (Post 1639551)
James zalicza totalny zjazd. Mnie najbardziej cieszy forma Zwolaka i Kutwy.

James ma ten sam problem co Angel - za dużo rozegranych meczów.

Stelio 01.12.2024 11:29

Mam nadzieję, że w PP wrzucamy kompletny 2 sklad, na tym etapie sezonu już widac zmęczenie a kolejne 2 ligowe mecze są baaaaaardzo ważne. Jak dla mnie mogliby we wtorek wystawić nawet rezerwy. Dać szansę Kuziemce i Dziedzicowi. Wygrają to wygrają, jak nie to wstydu też nie będzie bo to już Polonia a nie jakiś 3 ligowiec.

pepe72 01.12.2024 11:47

Skrót meczu (TVP):
https://youtu.be/04tGCIY96a8?si=4pI4m0DwS0TmgVgh


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl